منو اصلی
اخبار > اعطای بالاترین نشان تقدیر دولت قرقیزستان به رایزن فرهنگی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

وقتی زحمات رایزن فرهنگی ایران باعث افتخار می‌شود؛

اعطای بالاترین نشان تقدیر دولت قرقیزستان به رایزن فرهنگی ایران

دانشگاه دولتی بیشکک به پاس تعاملات و همکاری‌های خوب و سازنده بین رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان و دانشگاه بیشکک مدال و نشان تقدیر این دانشگاه را به پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی کشورمان در قرقیزستان اعطا کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این دانشگاه که اخیرا نام خود را از دانشگاه دولتی علوم انسانی به دانشگاه دولتی بیشکک تغییر داده و هفته گذشته چهل سالگی خود را جشن گرفت؛ از جمله معتبرترین دانشگاه‌های قرقیزستان بوده و  مهمترین کانون و مرکز اصلی تدریس و آموزش زبان فارسی در این جمهوری محسوب می‌شود. زبان فارسی از سال 1992 در انستیتو شرقشناسی و روابط بین‌الملل این دانشگاه آموزش داده می‌شود.

این گزارش حاکی است که آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌های قرقیزستان و به خصوص دانشگاه دولتی بیشکک در طول سال‌های گذشته همواره مورد حمایت سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بوده و خود مسئولان دانشگاه نیز، بارها این حمایت‌ها را مورد اشاره قرار داده‌اند.

در این گزارش آمده است؛ تعامل و ارتباط سازنده با انستیتو شرقشناسی و روابط بین‌الملل دانشگاه دولتی بیشکک در طول 8 ماه گذشته بیش از گذشته مورد توجه و اهتمام قرار گرفته است.

در مراسم اعطای نشان تقدیر دانشگاه دولتی بیشکک که نورلان بیک بالتابایف، ريیس گروه زبان‌های خاورمیانه و خاورنزدیک دانشگاه دولتی بیشکک، زلیخا ثقفی زنجانی، استاد ایرانی زبان فارسی دانشگاه و همکاران رایزنی فرهنگی ایران حضور داشتند، تالاس بیک مشرب اف، ريیس انستیتو شرقشناسی و  روابط بین‌الملل این دانشگاه ضمن اشاره به سوابق و پیشینه آموزش زبان فارسی در دانشگاه دولتی بیشکک و سوابق همکاری‌ها با سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در طول سال‌های گذشته؛ اظهار كرد: مجموعه کارهایی که در این مدت چندماهه توسط پرویز قاسمی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در قرقیزستان صورت گرفته است؛ به پاس تقدیر از این تلاش ها و همکاری های سازنده  و  فعال شدن تعاملات در حوزه زبان فارسی؛ شورای علمی دانشگاه تصمیم گرفت با اعطای بالاترین نشان دانشگاه از تلاش ها و فعالیت های ایشان در تقویت تعاملات فرهنگی آموزشی فیمابین تقدیر بعمل آورد.

قاسمی رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در بیشکک نیز ضمن تشکر از مدیریت دانشگاه دولتی بیشکک در حمایت از روابط و مناسبات فرهنگی و آموزشی فیمابین و بخصوص حمایت از  گروه زبان فارسی این دانشگاه و اعطای نشان آمادگی خود را برای تداوم و تقویت همکاری ها اعلام نمود.

وی همچنین خواست و اراده مسئولان ذیربط دو کشور برای تقویت مناسبات فیمابین در همه زمینه ها را مورد اشاره قرار داد و نسبت به گسترش و تعمیق  بیش از پیش همکاری ها در حوزه های فرهنگی ابراز اطمینان كرد.

انتهای پیام/م


٠٨:٢٧ - 1398/09/14    /    شماره : ٧٣٩٤١٣    /    تعداد نمایش : ٧٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج