منو اصلی
اخبار > اجرای برنامه‌های مشترک دینی بین ایران و هند


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای برنامه‌های مشترک دینی بین ایران و هند

برنامه‌های مشترک دینی بین خانه فرهنگ ایران در بمبئی و شورای مذهبی برای گفت‌وگوی ادیان کلیسای کاتولیک هند، گسترش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محسن آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی با اسقف اس. ام. مایکل، معاون شورای مذهبی برای گفت‌وگوی ادیان کلیسای کاتولیک هند با هدف اجرای برنامه‌های مشترک بین دو کشور دیدار و بحث و تبادل نظر پرداختند.

آشوری در سخنانی، بیان کرد: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی با قدمتی بیش از نیم قرن در جهت گسترش روابط فرهنگی ایران و هند، برنامه‌های متنوع و گوناگونی را با کمک سازمان‌های فرهنگی برگزار کرده و علاقه‌مندان بسیاری در این برنامه‌‌ها شرکت داشته‌اند.

وابسته فرهنگی کشورمان در بمبئی با اشاره به اهم فعالیت‌های مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: این مرکز در راستای برگزاری گفت‌وگوهای دینی و به منظور حضور هر چه علمی و مؤثرتر شدن در نشست‌ها، اقدام به تشكيل گروه‌های علمي اديان ابراهيمي و اديان شرقي کرده است.

وی ادامه داد: همچنين شورايي با عنوان شوراي سياستگذاري اديان كه با حضور رییس سازمان و جمعي از صاحب‌نظران حوزه‌هاي گفت‌وگوي ديني تشكيل مي‌شود که هرماه يكبار كلان سياست‌هاي مركز گفت‌وگوي اديان را تعيين و تصويب مي‌کنند.

آشوری مهمترین اهداف این مرکز را ايجاد زمينه شناخت و تعارف مباني ديني اديان، مكاتب، مذاهب و تمدن‌ها و امكان شناخت و دريافت جريانات جديد ديني، ايجاد تفاهم و رفع سوء تفاهم، قضاوت‌ها، پيش‌داوري و ذهنيت‌هاي منفي تاريخي از اسلام و جامعه اسلامي در اذهان رهبران و پيروان اديان، انجام گفتگو به منظور دست‌يابي به عدالت و حقوق اجتماعي پيروان اديان و همچنين فراهم آوردن زندگي مسالمت‌آميز پيروان اديان در جهان برشمرد.

اسقف اس. ام. مایکل هم در سخنانی، با معرفی فعالیت‌های شورای مذهبی برای گفت‌وگوی ادیان کلیسای کاتولیک بمبئی هند، اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد برگزاری برنامه‌های مشترک این شورا با خانه فرهنگ ایران در بمبئی باشیم.

انتهای پیام/ص


١٠:٠٥ - 1398/09/11    /    شماره : ٧٣٩٢٤٩    /    تعداد نمایش : ٨٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج