منو اصلی
اخبار > بررسی «نقش سازمان‌های اسلامی در ایجاد استراتژی فرهنگی ملی» در اندونزی


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی «نقش سازمان‌های اسلامی در ایجاد استراتژی فرهنگی ملی» در اندونزی

سازمان اهل بیت اندونزی، سومین کنگره سراسری را با موضوع «نقش سازمان‌های اسلامی در ایجاد استراتژی فرهنگی ملی» در هتل آرکادیا جاکارتای اندونزی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان اهل بیت اندونزی، سومین کنگره سراسری را با موضوع «نقش سازمان‌های اسلامی در ایجاد استراتژی فرهنگی ملی» با حضور مهرداد رخشنده، رایزن فرهنگی ایران در جاکارتا، جمعی از شخصیت‌های فرهنگی و دینی در هتل آرکادیا جاکارتای اندونزی برگزار کرد.

سخنرانان سمینار عبارت از عمر شهاب، رییس مجلس شورای ابی، جریدی، مدیر ارشاد اسلامی وزارت دین ، ازیومردی عذرا، عضو مجلس العلماء اندونزی، استاد تمام وقت و اندیشمند مسلمان، یودی لطیف، نویسنده و اندیشمند جوان و محسن لبیب، عضو مجلس شورای اهل بیت اندونزی بودند.

عمر شهاب، رییس مجلس شورای ابی در سخنانی، گفت: تأسیس ابی در 2010 میلادی بوده است و 24 شعبه با 120 فرع در استان‌های اندونزی و نهاد مستقل مانند بانوان مسلمه اهل بیت، جوانان اهل بیت وجود دارد و تاکنون نتوانسته‌ایم آمار دقیقی از شیعیان در اندونزی را داشته باشیم. شیعیان بخش جدایی‌ناپذیر از امت اسلامی اندونزی هستند.

سخنران بعدی مراسم، جریدی، مدیر ارشاد اسلامی وزارت دین به نمایندگی از وزیر دین بود که با استقبال از برگزاری این برنامه توسط ابی به عنوان سازمان اسلامی گفت: پنچاسیلا از اشکال فرهنگ‌های خوب است که به اجماع ملی تبدیل شده است و برگزاری این قبیل سمینارها برای کشور و ملت مفید است و می‌تواند فعالیت‌های خوب، به ویژه در زمینه فرهنگی را ایجاد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: سازمان ابی می‌تواند برای ایجاد بنای ملت در زمینه امور دینی نقش ایفا کند و سهم بیشتری در ایجاد وحدت داشته باشد.

ازیومردی عذرا، عضو مجلس العلماء اندونزی، استاد تمام وقت و اندیشمند مسلمان در سخنان خود گفت: تعداد سازمان‌های اسلامی در اندونزی بسیار است و نقش مهمی در انسجام اجتماعی و ایجاد فرهنگ مدنی و تمدن ایفا می‌کنند و از ویژگی‌های سازمان‌های اسلامی در اندونزی، استقلال آن است که حتی در برخی از زمینه‌ها مانند آموزش، از دولت بهتر عمل کرده‌اند.

وی افزود: استراتژی فرهنگی این سازمان‌ها باید بر دو اصل ایجاد اسلام معتدل و عشق به وطن باشد.

یودی لطیف، نویسنده و اندیشمند جوان و محسن لبیب، عضو مجلس شورای ابی از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

انتهای پیام/ص


٠٨:٠٠ - 1398/09/11    /    شماره : ٧٣٩٢٢٠    /    تعداد نمایش : ٨٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج