منو اصلی
اخبار > کتاب «ایران و آل‎اندلس» در آلمان رونمایی می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

به همت رایزنی فرهنگی کشورمان؛

کتاب «ایران و آل‎اندلس» در آلمان رونمایی می‌شود

کتاب «ایران و آل‎اندلس» (29 آبان‌ماه) با حضور خانم ایزابل بلانکو دل‎پینال، مؤلف این اثر هنری در «خانه ایران» برلین رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خانم ایزابل بلانکو دل‎پینال، نویسنده و پژوهشگر آلمانی (24 آبان‌ماه) با حمید محمدی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در «خانه ایران» در برلین دیدار و در خصوص میراث فرهنگی و گردشگری ایران گفت‌وگو کرد.

محمدی در سخنانی، با اشاره به درخشش فرهنگ و تمدن در ایران در سده‌های پس از ورود اسلام، نهضت ترجمه و انتقال علم از مشرق‌زمین اسلامی به اندلس و اروپای آن روزگار، از تلاش‌های ارزنده خانم ایزابل بلانکو برای تحقیق و شناسایی شباهت‌های آثار باستانی موجود در اندلس قدیم به ویژه میراث فرهنگی و گردشگری شهر گرانادا در جنوب اسپانیای فعلی، با منشآء آن یعنی میراث فرهنگی و تاریخی ایران زمین و تألیف کتاب مذکور تقدیر و تشکر کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در آلمان افزود: شرایط کنونی در جهان ایجاب می‏کند که روابط فرهنگی بین کشورها و ملت‌ها بیش از پیش گسترش یابد.

وی ضمن تقدیر مجدد از اقدام ارزنده این پژوهشگر آلمانی در نگارش کتاب مذکور از برنامه رسمی رونمایی کتاب در «خانه ایران» برلین خبر داد و گفت: این برنامه 29 آبان‌ماه با حضور علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ ایران‌زمین برگزار خواهد شد.

خانم ایزابل بلانکو دل‎پینال، مؤلف کتاب «ایران و آل‎اندلس» که پیش از این چهار کتاب دیگر در مورد آثار باستانی و تاریخی اندلس تألیف و منتشر کرده، در باره محتوای کتاب خود و تلاش‌هایی که برای فرایند تحقیق در  بخش‌های کویری ایران داشته است، توضیحاتی ارائه کرد.

این پژوهشگر آلمانی در توضیح پیرامون کتاب خود اظهار کرد: این کتاب به طور کلی در خصوص جاذبه‎های تاریخی ایران، باغ‎ها و سیستم‎های هیدرولیکی کشور ایران و بخش‎های مختلف مرتبط با آن همچون قنات‎ها درج شده است و سعی کردم با تشریح باغات و آثار موجود در اندلس ارتباط آن با میراث ایران را تبیین کنم.

خانم بلانکو  با اشاره به سفرهای خود به ایران گفت: مردم ایران همیشه با اشتیاق خاصی از این پروژه و تحقیقاتم حمایت کرده‌اند. در سفر به ایران از قنات‎های شوشتر و یزد و نیز، مکان‎های عمومی بازدید داشته و این مکان‎های عمومی به نوعی مبنای کار وی برای نگارش این کتاب بوده است.

آشنایی با کتاب «ایران و آلاندلس، آبیاری و باغهای بهشتی در ایران باستان»

این کتاب در سال جاری میلادی (2019) در 150 صفحه مصور و رنگی در قطع وزیری توسط انتشارات روزه نویره (Rose Noire) در مونیخ و به زبان آلمانی منتشر شده است. این اثر هنری ضمن معرفی آثار باستانی و علم و فرهنگ ایران در دوران اسلامی و اثر گذاری آن بر اندلس و اروپا، برای گردشگران ورودی به ایران نیز مفید است.

خانم ایزابل بلانکو دل‎پینال، نویسنده و پژوهشگر آلمانی  با نگارش این کتاب، با معرفی جاذبه‌های تاریخی، باغات و قنات کشورمان در طول تاریخ به مکانیزم استخراج و تسویه آب در ایران باستان پرداخته است. وی همچنین علاوه بر تحقیق در مناطق کویری مثل یزد و قنات‌های یزد، در سفرهای متعدد خود به خوزستان آثار تاریخی استان از جمله معبد چغازنبیل شوش و مجموعه سازه‌های آبی ـ تاریخی شوشتر را مورد مطالعه قرار داده است.

انتهای پیام/ص

 


١١:٢٥ - 1398/08/27    /    شماره : ٧٣٨٥٧٧    /    تعداد نمایش : ١٤٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج