منو اصلی
اخبار > ایران کشوری مهم و تأثیرگذار در خاورمیانه است


  چاپ        ارسال به دوست

دانشجویان اندونزیایی:

ایران کشوری مهم و تأثیرگذار در خاورمیانه است

دانشجویان عضو انجمن توسعه نسل متحد دانشگاه محمدیه جاکارتا در ديدار با رایزن فرهنگی كشورمان، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشوري مهم و تأثیرگذار در خاورمیانه قلمداد کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،گینکا فبریانتی  مدیرانجمن توسعه نسل متحد دانشگاه محمدیه جاکارتا وبه نمایندگی از طرف دانشجویان اندونزیایی، توضیحاتی در باره انجمن توسعه نسل متحد و چگونگی شکل گیری آن ارائه دادوگفت: هدف ما ارتباط و تحکیم روابط دانشجویی از راه گفتگو و پرهیز از هرگونه خشونت، تندروی و افراط گرایی می باشد و یقینا" در این راستا تلاش ما این است تا دانشجویان را با دیگر کشورهای خارجی که توانایی تاثیرگذاری در تحقق این اهداف را دارند آشنا نمائیم.

وی درادامه افزود: ایران به عنوان کشور اسلامی و مهم در خاورمیانه یکی از اولویت های ماست و علاقمند هستیم که دانشجویان از ابعاد مختلف با ایران آشنا شوند و به همین دلیل آمادگی خود را برای همکاری با رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران اعلام می داریم تا از این طریق بتوانیم برنامه هایی را برای دانشجویان دانشگاه محمدیه داشته باشیم.  

در ادامه مهرداد رخشنده رایزن فرهنگی ایران ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور دانشجویان اندونزیایی و تشکیل این نشست صمیمانه ، در ابتدا توضیحاتی در باره اهمیت روابط تاریخی، فرهنگی دو کشور ایران و اندونزی توضیحاتی را ارائه داد و گفت: با توجه به موضوعات افراط گرایی در برخی جوامع اسلامی و شیطنت های دشمنان اسلام در تفرقه بین صفوف مسلمانان به اهمیت شناخت اسلام واقعی و اهمیت وحدت بین مسلمین  ژی و در نهایت گفته شد که: همانگونه که بدرستی بیان شد، یقینا" ارتباطات و برنامه های فرهنگیمی بریم.

رخشنده در ادامه تصریح کرد:برای نسل جوان و دانشجویان و شناخت صحیح از روابط دوجانبه و واقعیت ها و دستاوردها و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران می تواند در توسعه و تقویت روابط دو کشور بزرگ اسلامی ایران و اندونزی موثر باشد و ما هم آمادگی کامل داریم در حوزه های مختلف شامل: برگزاری سمینار های مشترک، نشست های علمی، نمایش فیلم و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری و بیان پیشرفت ها و دستاوردهای ج.ا.ایران و همچنین آشنا کردن دانشجویان با فرصت هایی که ج.ا.ایران می تواند از طریق اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه های ایران، فرصت مطالعاتی و... رابا همکاری انجمن توسعه نسل متحد اقدام نمائیم.

در پایان دانشجویان حاضر در جلسه از مطالب بیان شده در جلسه تشکر و قدردانی کردند و آن را فرصت مغتنم برای انجمن شان بیان داشتند و مقرر گردید که جلسات برنامه ریزی و نحوه اجرا را در آینده نزدیک اعلام نمایند .

انتهای پیام/م


٢١:٠٠ - 1398/08/22    /    شماره : ٧٣٨٤٦٠    /    تعداد نمایش : ٩١٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج