منو اصلی
اخبار > کلاس‌های آموزش زبان فارسی برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور:

کلاس‌های آموزش زبان فارسی برگزار می‌شود

معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور از برگزاری کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در این اتاق بازرگانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌اکبر رضایی‌فرد، رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور با علی حسام اصغر، معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور، تنویر، مسئول امور برنامه‌ریزی و دیگر مسئولین و اعضای اتاق چون خانم آسیه سیال، ملک محمد خالد، یاسر خورشید دیدار و در خصوص برگزاری کلا‌س‌های زبان و ادبیات فارسی در اتاق بازرگانی لاهور و گسترش روابط فرهنگی و هنری دو جانبه بحث و گفت‌وگو کردند.

علی حسام اصغر در سخنانی، گفت: جمهوری اسلامی ایران طی چند سال اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در بخش‌های مختلف داشته است. ایران به عنوان یک کشور برادر مسلمان و بالخصوص کشور همسایه یکی از بهترین انتخاب‌های سرمایه‌گذاری و تجارت برای بازرگانان پاکستانی است.

معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور با اشاره به اهمیت زبان فارسی در پاکستان افزود: لازم است بازرگانان و تاجران کشور پاکستان از زبان و ادبیات فارسی آشنایی لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: مسئولین اتاق بازرگانی لاهور پاکستان در نظر دارند کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی را در اتاق بازرگانی لاهور آغاز کنند، به همین منظور خواستار همکاری خانه فرهنگ ایران در برگزاری این کلاس‌ها هستیم.

رضایی‌فرد هم در سخنانی در این دیدار، گفت: بدون شک جمهوری اسلامی ایران طی سنوات گذشته به عنوان یکی از کشورهای رو به پیشرفت در آمده است و تولیدات داخلی این کشور در بسیار از کشورهای این منطقه صادر می‌شود. علاوه بر این، روابط دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان از آغاز تشکیل کشور پاکستان بسیار خوب بوده است.

رییس خانه فرهنگ ایران اظهار کرد: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور در 12 دانشگاه و دانشکده ایالت پنجاب، اتاق‌های مخصوص ایرانشناسی را برای معرفی فرهنگ، هنر و تمدن غنی خود دایر کرده است.

وی به برگزاری کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی، خط و خوشنویسی نستعلیق ایرانی و هنر و تذهیب در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور اشاره کرد.

انتهای پیام/ص

 


١٦:٤٨ - 1398/08/18    /    شماره : ٧٣٨٢٤٨    /    تعداد نمایش : ١٤٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج