منو اصلی
اخبار > برگزاری نشست مشترک « برررسی شخصیت عرفانی مولانا»


  چاپ        ارسال به دوست

دردیدار رایزنان فرهنگی ایران و ترکیه در تونس مطرح شد؛

برگزاری نشست مشترک « برررسی شخصیت عرفانی مولانا»

دردیدار رایزنان فرهنگی ایران و ترکیه در تونس ،برگزاری نشست مشترک « برررسی شخصیت عرفانی مولانا»و نیز برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ایران و ترکیه در تونس مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،بنا بر دعوت رایزن فرهنگی سفارت ترکیه در تونس ، میثم فراهانی ،رایزن فرهنگی کشورمان با ملیح براق یدیلدز ، درباره برگزاری نشست مشترک « برررسی شخصیت عرفانی مولانا»و نیز برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ایران و ترکیه در تونس دیدار و گفتگوکردند.

این دیدار که درمحل رایزنی فرهنگی ترکیه درتونس انجام شد ، فراهانی به اشتراکات فرهنگی دو کشورایران و ترکیه اشاره و گفت: روابط دیرینه ایران و ترکیه و اهتمام مقامات دو کشور به توسعه روابط در زمینه های مختلف از جمله تعاملات فرهنگی نشان از عمق  روابط استراتژیک دو کشور دارد.

وی با تشریح فعالیت های رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در تونس در زمینه های مختلف علمی و دانشگاهی ، برگزاری نشست های معرفی مفاخر ادبی ایران زمین و نشست های علمی ، برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری و هفته های فرهنگی ، برگزاری اجلاس گفتگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب ، چاپ و ترجمه کتب ، برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی در دانشگاه ها و رایزنی فرهنگی و نیز  دوره های آموزش خط نستعلیق و ... بر گسترش همکاری های فرهنگی بین رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران ایران و رایزنی فرهنگی ترکیه تاکید کرد.

درادامه این دیدار،ملیح براق یدیلدز ،رایزن فرهنگی ترکیه در تونس درسخنانی بیان داشت : رایزنی فرهنگی ترکیه در تونس دو سال قبل با هدف توسعه روابط فرهنگی بین ترکیه و تونس تاسیس و در این مدت فعالیت های فرهنگی مختلفی از جمله : برگزاری نشست های ادبی، کلاس های آموزش زبان ترکی ، اعطای فرصت های مطالعاتی به دانشجویان تونسی و ....را به انجام رسانده است.

وی با اشاره به علاقه مندی کشورش به توسعه روابط فرهنگی با ج.ا.ایران ، پیوند های فرهنگی مشترک بین دو کشو،رایران و ترکیه را زمینه ساز همکاری های فرهنگی در زمینه های مختلف معرفی وتاکید کرد : رایزنی فرهنگی ترکیه در تونس علاقه مند است با مشارکت رایزنی فرهنگی ج.ا. ایران در تونس برنامه های مشترک فرهنگی را با هدف معرفی به علاقه مندان جامعه تونس به انجام رساند.

براق یدیلدز با اشاره به جایگاه مولانا در ادبیات و فرهنگ ایران و ترکیه پیشنهاد کرد نشست ادبی برررسی شخصیت عرفانی مولانا با مشارکت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در تونس برگزار گردد.

در ادامه این دیدار ،فراهانی نیز ضمن استقبال از پیشنهاد رایزن فرهنگی ترکیه تاکید کرد: لازم است اقدامات مشترک فرهنگی بین دو کشور با هماهنگی مقامات وزارت امور فرهنگی تونس به انجام رسد که در این راستا  مقرر شد طی جلسه ای با خانم زحزاح ، مشاور محترم وزیر و رئیس شهر فرهنگ ، زمینه های برگزاری نشست علمی بررسی شخصیت عرفانی مولانا و نیز برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ایران و ترکیه مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/م


١١:٣٤ - 1398/08/16    /    شماره : ٧٣٨١٨١    /    تعداد نمایش : ١٠٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج