منو اصلی
اخبار > هشتمین نشست ایرانشناسی در کنیا


  چاپ        ارسال به دوست

هشتمین نشست ایرانشناسی در کنیا

در ادامه سلسله نشست‌های «معرفی ایران امروز»، هشتمین نشست ایرانشناسی با حضور دانشجویان دانشگاه سَنت پُل کنیا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پیرو برگزاری سلسله نشست‌های فصلی مستمر یک روزه با اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های مختلف کنیا، همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی نشستی با عنوان «معرفی ایران امروز» با تأکید بر مذهب شیعه، تمرکز بر تاریخ شیعه، واقعه عاشورا و حضور میلیونی مسلمانان جهان در اربعین حسینی در محل کتابخانه رایزنی فرهنگی کشورمان برگزار شد.

محمود مجلسین، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کنیا با بیان اهمیت و جایگاه دو مذهب شیعه و سنی در کشورمان ، به تشریح زندگانی امام حسین‌(ع) و واقعه عاشورا و فلسفه گرامیداشت روز اربعین پرداخت.

وی در ادامه، ایران امروز پس از انقلاب اسلامی و مقایسه آن با تاریخ گذشته را با نمایش فیلم هایی از روند رشد وتوسعه جمهوری اسلامی ایران درزمان حاضر معرفی کرد .

خانم Scholar Revrend، مدیر امور بین الملل دانشگاه کاتولیک مسیحی سنت پل، در سخنانی به معرفی تعدادی از دانشجویان دانشکده های مختلف از جمله مطالعات ادیان و مذاهب در این دانشگاه پرداخت.

در ادامه، عثمان فارسی، مدیر روابط عمومی رایزنی فرهنگی کشورمان به تشریح تاریخ واقعه کربلا و عظمت گرامیداشت اربعین حسینی و موضوع ایرانشناسی پرداخت.

انتهای پیام /هـ

 

 


١٣:٠٤ - 1398/07/28    /    شماره : ٧٣٧٣٢١    /    تعداد نمایش : ٨٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج