منو اصلی
اخبار > ایران در قاب دوربین عکاس روس‌تبار


  چاپ        ارسال به دوست

ایران در قاب دوربین عکاس روس‌تبار

جلوه‌های فرهنگی و هنری ایران در قاب دوربین الکساندر سوروگین، عکاس روس‌تبار در تهران و مسکو به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، قهرمان سلیمانی، رایزن فرهنگی ایران در روسیه (24 مهرماه) با ویکتور مسکوین، مدیر مجموعه فرهنگی و موزه سولژنیتسین مسکو دیدار و در خصوص همکاری‌های بین نهادهای فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران و این مجموعه، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این دیدار که در مجموعه سولژنیتسین برگزار شد، ویکتور مسکوین این مجموعه را یکی از مراکز مهم و مورد توجه فرهنگی مسکو توصیف کرد که با داشتن بخش‌های مختلف گالری‌های هنری، سالن‌های اجتماعات، محل برگزاری کارگاه‌های هنری، موزه و انتشارات توانسته سهم چشمگیری در فعالیت‌های فرهنگی شهر مسکو و نمایش قابلیت‌ها و توانایی‌های روس‌های برون‌مرزی را به نمایش بگذارد.

مدیر مجموعه فرهنگی و هنری سولژنیتسین با اشاره به پیشینه تمدنی ایران گفت: ایران از روزگار باستان تا کنون یکی از کانون‌های تمدنی جهان بوده و هست و همکاری با نهادهای فرهنگی برای کشور روسیه هم به دلیل ارزش‌های فرهنگی والای ایران و هم به دلیل همسایگی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی با توضیح طرح‌های توسعه‌ای این مجموعه، ظرفیت همکاری‌ها را بسیار خوب توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد این دیدارها بتواند تبدیل به برنامه‌های مشترک شود.

مدیر مجموعه فرهنگی و هنری سولژنیتسین، موضوع گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و روسیه را تجربه‌ای بسیار موفق و ابتکاری دانست.

گفت‌وگوهای فرهنگی راهکاری مهم برای تعمیق ارتباطات ملت‌ها

سلیمانی، رایزن فرهنگی ایران در روسیه در سخنانی، پیوستگی‌های هنری و فرهنگی دو کشور را سرمایه‌ای قابل اعتنا خواند که می‌تواند دستمایه همکاری‌های مشترک سودمند در توسعه مناسبات باشد.

وی با توضیح سیاست‌های فرهنگی ایران، گفت‌وگوهای فرهنگی را بهترین مسیر برای شناخت درست و تعمیق ارتباطات ملت‌ها دانست.

سلیمانی یکی از حلقه‌های پیوند بین ایران و روسیه را الکساندر سوروگین، عکاس روس‌تباری دانست که تقریبا همه عمر خود را در ایران گذراند و نیم قرن با حضور در جای جای ایران گزارشی تصویری و ماندگار از تاریخ حیات اجتماعی و فرهنگی ایرانیان را برای همیشه خلق کرده است.

وی پیشنهاد داد: نمایشگاهی در مسکو و تهران همراه با برپایی کارگاهی علمی و هنری برای مرور هنر این عکاس نامدار برپا شود.

در ادامه مقرر شد؛ نمایشگاه مسکو با 40 قطعه عکس از الکساندر سوروگین، عکاس روس‌تباری در گالری موزه سولژنیتسین در فاصله زمانی ماه مارس یا آوریل سال آینده برپا شود و نمایشگاهی دیگر (ماه اکتبر) در یکی از مراکز فرهنگی و هنری تهران برگزار شود.

همچنین، برپایی کارگاهی برای شناخت هنر و زندگی سوروگین مورد توافق طرفین قرار گرفت.

انتهای پیام/ص

 


١٣:٤٢ - 1398/07/24    /    شماره : ٧٣٧١٨٣    /    تعداد نمایش : ١٣٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج