منو اصلی
اخبار > همکاری ایران و چین در زمینه گفت‌وگوهای دینی


  چاپ        ارسال به دوست

همکاری ایران و چین در زمینه گفت‌وگوهای دینی

دو کشور ایران و چین به منظور ایجاد صلح و ثبات بین ملت‌ها به دور از تعصب‌گرایی و افراط‌گرایی مذهبی در زمینه گفت‌وگوهای دینی همکاری می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پکن با حضور در انجمن تاءوییسم در پکن با هوانگ شین یانگ، معاون این انجمن دیدار و در باره همکاری‌های فرهنگی و دینی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

هوانگ شین یانگ در سخنانی، به همکاری‌های این انجمن با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و از نخستین سفر خود به کشورمان در سال 2107 میلادی و دیدار با اندیشمندان فرهنگی و دینی به نیکی یاد کرد.

معاون انجمن تاءوییسم در پکن افزود: ایران کشوری متمدن، تاریخی و بسیار مشهور در جهان است، بنابراین گفت‌وگوهای فرهنگی و دینی با این کشور اسلامی برای ما مهم خواهد بود.

وی همچنین، از برگزاری همایش بین‌المللی این انجمن در سال 2020 میلادی در شهر گوانسو خبر داد و خواستار همکاری رایزنی فرهنگی ایران در پکن برای حضور سه تن از دانشمندان و پژوهشگران ایرانی در زمینه تاءوییسم در این همایش، شد.

وفایی با بیان سوابق گفت‌وگوهای فرهنگی و دینی بین اسلام و سایر ادیان الهی گفت: گفت‌وگو موجب تفاهم و تقریب می‌شود، چراکه اغلب نزاع‌ها و درگیری‌ها نتیجه عدم گفت‌وگو است.

رایزن فرهنگی کشورمان در پکن اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به موضوع گفت‌وگوی بین فرهنگ‌ها و تمدن‌ها و ادیان بسیار اهمیت می‌دهد به همین جهت مجامع رسمی در ایران این موضوعات را پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: تقریب مذاهب و مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این رسالت مهم را دنبال می‌کنند.

انتهای پیام/ص


١٣:٥٦ - 1398/07/21    /    شماره : ٧٣٦٩٧٥    /    تعداد نمایش : ٦٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج