منو اصلی
اخبار > گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دانشگاه منوبه و دانشگاه‌های ایران


  چاپ        ارسال به دوست

گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دانشگاه منوبه و دانشگاه‌های ایران

همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دانشگاه منوبه و دانشگاه‌های ایران به ویژه در زمینه تبادل استاد و دانشجو و انتقال تجربیات علمی گسترش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، میثم فراهانی، رایزن فرهنگی ایران در تونس در جریان بازدید از دانشگاه منوبه، با خانم جهینه غریب، رییس این دانشگاه دیدار و پیرامون گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دو کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

خانم جهینه غریب به سوابق همکاری‌های گسترده دانشگاه منوبه و دانشگاه‌های ایران خصوصاً دانشگاه الزهرا(س) اشاره و این همکاری‌ها را روبه رشد توصیف کرد.

وی با اشاره به جایگاه دانشگاه منوبه در میان دانشگاه‌های تونس، به مؤسسات و بخش‌های علمی این دانشگاه اشاره و بیان کرد: دانشگاه منوبه با دارا بودن 14 مؤسسه علمی و قطب دانشگاهی از جایگاه علمی و استراتژیک خاصی برخوردار بوده و تنها دانشگاهی است که به صورت مجتمع دانشگاهی فعالیت می‌کند و توانسته است همکاری‌های علمی گسترده‌ای با دانشگاه‌های معتبر جهان رقم بزند.

رییس دانشگاه منوبه تونس افزود: دانشگاه منوبه با رایزنی فرهنگی ایران در تونس همکاری‌های بسیار خوبی داشته که از جمله آن می‌‎توان به برگزاری نشست گفت‌وگوهای علمی بین دانشگاه‌های ایران و جهان عرب در سال 2017 اشاره کرد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه منوبه و دانشگاه الزهرا(س) اظهار کرد: تبادل استاد و دانشجو و انتقال تجربیات علمی بین دو کشور زمینه‌ساز گسترش همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور نیز خواهد شد.

فراهانی در این دیدار، به نقش نخبگان و اساتید دانشگاه در انتقال و معرفی فرهنگ دو کشور اشاره و بیان کرد: همکاری‌های علمی بین دانشگاه‌های دو کشور دارای سابقه‌ای روشن و قابل تقدیر بوده و رایزنی فرهنگی ایران در تونس همواره از تقویت و گسترش این همکاری‌ها استقبال می‌کند.

رایزن فرهنگی کشورمان تأکید کرد: دانشگاه منوبه یکی از دانشگاه‌های هدف جمهوری اسلامی ایران در کشور تونس برای گسترش سطح همکاری‌های علمی و تبادل اساتید و هیأت‌های دانشگاهی بوده و در آینده نیز این مهم تقویت خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری چهارمین مجمع دانشگاه‌های ایران و جهان عرب با موضوع «آینده پژوهی جایگاه دانشگاه‌های ایران و جهان عرب در توسعه جهان اسلام» که در دی ماه سال جاری و با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد، از خانم جهینه غریب برای حضور در این نشست دعوت به عمل آورد.

وی همچنین به برگزاری نشست حقوق خانوادگی زن که در چارچوب همکاری‌های دو جانبه دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه منوبه برگزار می‌شود، دعوتنامه این نشست را به منظور حضور اساتید رشته حقوق دانشگاه منوبه به خانم جهینه غریب تقدیم کرد.

انتهای پیام/ص


١٣:٥٧ - 1398/06/25    /    شماره : ٧٣٥٧٣٤    /    تعداد نمایش : ٢١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج