منو اصلی
اخبار > مصاحبه رایزن فرهنگی ایران با شبکه تلویزیونی «سوریه دراما»


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه رایزن فرهنگی ایران با شبکه تلویزیونی «سوریه دراما»

ابوالفضل صالحی‌نیا در ویژه برنامه شبکه تلویزیونی «سوریه دراما» در مورد مشارکت جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق به پرسش‌های مجری برنامه پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در حاشیه برپایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق، ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه با شرکت در ویژه برنامه شبکه تلویزیونی «سوریه دراما» که از محل نمایشگاه پخش می‌شد در مورد مشارکت جمهوری اسلامی ایران به پرسش‌های مجری برنامه پاسخ داد.

صالحی‌نیا با اشاره به مشارکت مستمر رایزنی فرهنگی ایران در سوریه در دوره‌های گذشته این نمایشگاه افزود: در نمایشگاه امسال مشارکت جمهوری اسلامی ایران گسترده‌تر از سال‌های گذشته است و علاوه بر غرفه رایزنی فرهنگی برای نخستین‌بار، مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با غرفه‌ای مستقل در نمایشگاه حضور دارد و حدود 400 عنوان کتاب از ناشرین ایرانی عرضه می‌کند.

رایزن فرهنگی کشورمان ادامه داد: این کتاب‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله کتاب‌های ایرانشناسی، هنری، کتاب‌های کودکان و دفاع مقدس شامل خاطرات، داستان، شعر و ادب و کتاب‌های متنوع فکری و فرهنگی را به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش، اظهار کرد: اصولاً نمایشگاه کتاب یک رویداد مهم فرهنگی در هر کشوری است ولی در سوریه و با جنگ و بحرانی که درگیر بود، نمایشگاه کتاب فراتر از یک رویداد فرهنگی، از نظر ما یک اقدام مقاومت فرهنگی است.

صالحی‌نیا همچنین، خاطرنشان کرد: مقاومت صرفاً عمل نظامی و مسلحانه نیست، بلکه همه ابعاد زندگی اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ... را در بر می‌گیرد.

وی افزود: حضور در چنین رویدادی برای ما اهمیت دارد، لذا حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه امسال وسیع‌تر از سال‌های گذشته است و عناوین و کتاب‌ها با توجه به این موضوع انتخاب شده‌اند.

رایزن فرهنگی کشورمان یادآور شد: استقبال از غرفه‌های ایران با این که در روزهای ابتدایی نمایشگاه هستیم، بسیار خوب بوده و بازدید کنندگان با دو گرایش به کتاب‌های غرفه مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی مراجعه می‌کنند و عده‌ای به دنبال شناخت ایران هستند و کتاب‌های ایرانشناسی برایشان اهمیت دارد و عده‌ای دیگر به دنبال کتاب‌های فکری، داستان، خاطرات و همچنین، کتاب‌های کودکان هستند.

انتهای پیام/ص


١٥:٤٤ - 1398/06/24    /    شماره : ٧٣٥٦٨٧    /    تعداد نمایش : ٢١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج