منو اصلی
اخبار > همایش عرفان اسلامی در لاهور پاکستان برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

همایش عرفان اسلامی در لاهور پاکستان برگزار می‌شود

همایش عرفان اسلامی از منظر سید علی هجویری «داتاگنج بخش» طی روزهای 20 و 21 شهریورماه با همکاری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور پاکستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همایش عرفان اسلامی از منظر سید علی هجویری «داتاگنج بخش» با رویکرد نگاهی به کتاب «کشف المحجوب» طی روزهای 20 و 21 شهریورماه با همکاری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور پاکستان و دانشکده الهیات دانشگاه گاریسون لاهور در محل سالن همایش‌های این دانشگاه برگزار می‌شود.

محورهای این همایش شامل تأثیر کشف المحجوب بر کتاب‌هایی عرفانی بعدی، بررسی مقایسه‌ای طریقت و شریعت، بررسی ابعاد شخصیتی افراد ذکر شده در کشف المحجوب، سیر و سلوک و سیاحت و مقاصد صوفی بزرگ در کشف المحجوب، اسفار، مقاصد، اثرات سید هجویری ذکر شده در کشف المحجوب، بررسی اسنادی احادیث و آیات در کشف المحجوب، همزیستی مصالمحت آمیز صوفیان از منظر کشف المحجوب، تأثیر تعلیمات معنوی سید علی هجویری بر ارزش‌های اجتماعی عصر حاضر، می‌شود.

بررسی و تحلیل دیدگاه سید علی هجویری از منظر صوفی‌ها و صوفی نماها، بررسی روش‌شناسی تزکیه نفس در کشف المحجوب، بررسی متحث کرامت انسانی از منظر کشف المحجوب، نقش کشف المحجوب در اصلاح جامعه، معرفی تحقیقات پژوهشی ذی ربط با کشف المحجوب، بررسی نظریات سید علی هجویری در نقد افراط‌گرایی و فرقه‌گرایی و نقش کشف المحجوب در ترویج اسلام از دیگر محورهای این همایش برشمرده می‌‌شود.

بنابر اعلام این خبر، خلاصه مقالات و نیز، مقاله‌های قرائت شده در این همایش، به دو زبان انگلیسی و اردو در مجله پژوهشی دانشگاه گاریسون منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/ص


١٦:١٠ - 1397/05/17    /    شماره : ٧١٠٥٢٠    /    تعداد نمایش : ١٣٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج