English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛

سمینار «جوانان، محور تحولات آینده» در اوگاندا برگزار شد

به مناسبت چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با همکاری دانشگاه بین‌المللی مترو پُلیتَن اوگاندا، سمینار «جوانان، محور تحولات آینده» با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و دستاوردهای چهل‌ویک سال گذشته در سالن اجتماعات آن دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آرینایتو جولیوس، معاون دانشگاه بین‌المللی مترو پُلیتن اوگانده، ریچارد والیما، ريیس امور دانشجويی آن  دانشگاه، عمر سرجنگو، مدیر اجرايی انجمن دانشجویان، سفیر جوانان آفریقا لوییمبازی عیسی کاتونگولو و محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی سخنرانان سمپوزیوم بودند.

در اين سمینار به سؤالات برخی از اساتید و دانشجویان در خصوص چگونگی بهره مندی جوانان اوگاندا از دستاوردهای انقلاب اسلامی ، علاقمندی دانشجویان از بورس تحصیلی در دانشگاه های ایران ، تفاوت مقام رهبری با ریاست جمهوری در ایران و ... پاسخ های مناسب داده شد.  

آرینایتو جولیوس معاون دانشگاه بین المللی مترو پُلیتن ضمن خیر مقدم به رایزن فرهنگی در ابتدای سخنان خود چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) ، دولت و ملت ایران تبریک گفت . 

وی عنوان سمینار را  برای دانشجویان جوان و مستعد بسیار مفید ارزیابی نمود و  با بیان اینکه جوانان ایران با تبعیت از رهبر خود در توسعه ایرانِ امروز سهیم بوده اند گفت: كه قائل شدن حقوق شهروندی برای خود مستلزم ارائه خدمات متقابل دولت و جوانان  ، مسئولیت پذیری و ایفای نقش در جامعه می باشد .

جوانان ایرانی در توسعه جمهوری اسلامی ایران به قله های رفیع انسانی رسیدند

 جولیوس با اشاره به نقش جوانان در توسعه جمهوری اسلامی ایران و تحولات آینده گفت: باید این حقیقت را پذیرفت که با فعال شدن انرژی جوانان ، استعدادهای نهفته در آن ها شکوفا شده و  موجب رسیدن جوانان به قله های رفیع انسانی گردیده و  در نهایت به پیشرفت و تمدن منجر می شود . وی در ادامه متذکر شد که جمهوری اسلامی ایران با سرمایه گذاری موفقیت آمیز روی جوانان در حال گذشت از این مراحل است .

جوانان ودانشجویان ایرانی دنیای فناوری و اینترنت را درنوردیدند

جولیوس در بخشی از سخنان خود  با اشاره به تجربه جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: فناوری و اینترنت که فقط اطلاعات می دهد زمانی به توسعه منجر می شود که بر اساس نیازهای بومی تعریف شده باشد .

عمر سِجنگو ، مدیر اجرایی انجمن دانشجوئی دانشگاه بین المللی مترو پُلیتن اوگاندا خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی ) با سرمایه گذاری صادقانه و مجدانه روی جوانان و بهره مندی از توان و انرژی آن ها در راه صحیح تاکنون در تحقق اهداف خود موفق بوده و از پشتیبانی این قشر موثر و تحول زا در صحنه های مختلف از جمله دفاع هشت ساله ، کشف انرژی هسته ای ، علوم و فنون مختلف برخوردار بوده است .

درچهار دهه گذشته جوانان محور اصلی تحول و توسعه جمهور اسلامی ایران بوده اند

 وی با ارائه جزئیاتی از تفاوت ماهیت و اهداف انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب ها تاکید نمود که ظرف چهار دهه گذشته جوانان محور اصلی تحول و توسعه جمهور اسلامی ایران بوده اند.

انديشه های امام خمینی(ره) و امام خامنه ای( مد ظله العالی ) بر گرفته از قرآن مجید و معارف اسلامی است

سِجنگو با بیان اینکه جوانان مانند موتور محرك تغيير جامعه در تحولات آينده نقش موثری دارند افزود: بر اساس مطالعاتی که داشته ام  در انديشه های امام خمینی(ره) و امام خامنه ای( مد ظله العالی ) بر گرفته از قرآن مجید و معارف اسلامی ،جوانان نقش محوری در توسعه همه جانبه کشور داشته و یاس و نا امیدی نسبت به آينده ای بهتر  خطری بزرگ ارزیابی می شود . 

هنری اَکیلا دانشجوی دانشگاه مترو پُلیتَن در اظهار نظر خود با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران گفت: نقش جوانان و دانشجویان در پیشرفت های ایران برای اوگاندائی ها چگونه می تواند باشد؟

 دانشجوی دیگری ضمن مشارکت و اظهار نظر راجع به موضوع سمینار سوال کرد آیا ایران می تواند در توسعه اقتصادی اوگاندا سهیم باشد ؟

 دانشجوی دیگری گفت با کسب اطلاع از پیشرفت ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی بسیار علاقه مند شدم تا ادامه تحصیلات خود را در دانشگاه های ایران سپری نمایم .

ابوبکر آریناتو دانشجوی سال چهارم سوال کرد که بین ولی فقیه - رهبری و ریاست جمهوری چه تفاوت هائی وجود دارد . قدرت و اختیارات این دو نهاد چگونه است؟

ریچارد والیمبوا رئیس امور دانشجوئی دانشگاه فوق الذکر در بخشی از اظهارات خود گفت: مطالب و مباحث ارائه شده در سمینار برای جوانان و دانشجویان را آگاهی بخش تشویق کننده ، وحدت آفرین و ترغیب کننده برای شناخت دقیق انقلاب اسلامی ایران توصیف نمود.

رایزن فرهنگی کشورمان در اوگاندا در سخنانی اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران تاکنون دست آوردهای قابل توجهی از جمله استقلال همه جانبه ، خودکفائی ، اعتماد به نفس ، پیشرفت های علمی  ، فنی ، صنعتی ، دانش هسته ای ، خلاقیت فکری و ... داشته است .

وی گفت :دشمنان جمهوری اسلامی ایران از بیم اینکه پیام انقلاب اسلامی به سایر ملت های مظلوم سرایت کرده و در نتیجه مانع ادامه سیاست های استعماری آن ها خواهد شد تصویر واژگونه ای از نظام جمهوری اسلامی ایران ترسیم می نمایند .

توسعه و عمران همه جانبه از جمله  دستاوردهای ایران در چهل و یک سال گذشته بود

   رایزن فرهنگی خاطرنشان ساخت:خلاقیت ، خودباوری فرهنگی ، تعهد کاری، استقلال علمی و فرهنگی ، احیاء و استقرار ارزش های مثبت ، ایجاد خلاقیت در بین جوانان ، احیاء مقام و منزلت زن ، تحول در نظام آموزشی و تربیتی ، توسعه و عمران همه جانبه ، ایجاد فرصت ، همزیستی مسالمت آمیز ، توانمند سازی اجتماعی ، شکوفائی استعدادها ، تحقق شعار ما می توانیم ، ایجاد زندگی هدفمند و جهت دار ، ایجاد باور به توسعه از درون ، استقرار ما به جای من و ... از جمله  دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران ظرف چهل و یک سال گذشته بوده اند .

رایزن فرهنگی ‌ایران به منظور ارائه تجربیاتی از انقلاب اسلامی ‌ایران در بخشی از سخنان خود با بیانی که اسلام یک دین کامل ، فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی می باشد گفت : امام خمینی (س) با ارائه تعریفی دقیق از دین باعث تغییر نگرش جوانان و دانشجویان در نحوه به‌کارگیری اسلام شد‌ .

گام دوم انقلاب اسلامی منشاء قرآنی ، معارف دینی و سازندگی دارد

رایزن فرهنگی در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: جامعه مطلوب و مورد نظر گام دوم انقلاب اسلامی به رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی ) و انقلاب اسلامی ایران که منشاء قرآنی و معارف دینی دارند جامعه‌ای است که  جوانان آن اهل بینش، اندیشه ، فرهنگ، عقیده به حقایق و واقعیت‌هاى جهان هستى، ‌ایمان آگاهانه، اخلاص و ارزش‌هاى انسانى ، حق‌طلبی ، خلاقیت، شکوفایی، سازندگی و ... باشند. 

  رایزن فرهنگی ایران درادامه افزود:در فرهنگ انقلاب اسلامی رشد فضایل اخلاقی در جامعه، گسترش باورهای دینی و ارزش‌ها، حفظ کرامت انسانی، ‌ایجاد روحیه کار و تلاش و فرهنگ خوداتکایی و قناعت و جلوگیری از مصرف‌‌گرایی و ... از جمله عواملی هستند که به تغییر نگرش و توسعه جوانان منجر می‌شود‌ .

وی با بیان ‌اینکه سیره عملی پیامبر اکرم (ص) جوانان را مخاطب قرار می‌دهد گفت: امام خمینی (س) و امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) به جوانان با‌ ایمان و فعال احترام امیدوار بوده و معتقد هستند که جوانان باید خود را در ابعاد مذهبی و ملی آماده کنند‌.

بزرگ‌ترین پشتیبان جمهوری اسلامی ‌ایران حضور گسترده جوانان‌ در صحنه است

وی درادامه سخنان خودبا بیان اینکه بزرگ‌ترین پشتیبان جمهوری اسلامی ‌ایران نسبت به دفع خطرهای خارجی حضور گسترده جوانان‌ در صحنه بود تاکیدکرد: سیاست درست و صادقانه امام خمینی (س) و  امام خامنه ای (مد ظله العالی )باعث شده است تا جوانان‌ ایران در صحنه‌های علمی‌ و فرهنگی رشد قابل توجهی داشته باشند‌.

قزلسفلی با اشاره به اینکه جوانان دیروزِ ایران که در صف اول مبارزه با رژیم استبدادی شاه بودند امروز در مسوولیت‌های مختلف جمهوری اسلامی‌مشغول به كار هستند  گفت: قشر فعال و پویای جوان ایرانی، پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌درهمه صحنه‌های انقلاب حضور یافت.

رایزن فرهنگی با اشاره به اینکه جوانان منشاء تحولات حیاتی و سرنوشت ساز در ایران بوده اند گفت :امروزه انقلاب اسلامی‌ ایران با حضور فعال جوانان در مقابل انواع توطئه‌های داخلی و خارجی دشمنان بیمه شده است.

وی در ادامه اظهارداشت: ظرف دهه های گذشته دستاوردهایی كه در نتیجه رهبری امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) و مشاركت جوانان به دست آمده است، موجب اقتدار و توسعه همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان گردیده است .

جوانان ایرانی بزرگترین و موثرترین حامیان ولایت فقیه و امام خامنه ای (مد ظله العالی) می باشند

وی در ادامه متذکر شد که علی رغم تلاش های بی ثمر استکبار جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی جوانان ایران همچنان بزرگترین و موثرترین حامیان ولایت فقیه و امام خامنه ای (مد ظله العالی) می باشند.

 سفیر جوانان آفریقا لوییمبازی عیسی کاتونگولو در بخشی از سخنان خود به موفقیت های جمهوری اسلامی ایران ظرف چهل و یک سال گذشته تبریک گفت .

وی از خطاب به دانشجویان گفت روحیه عالی میهن دوستی ، تلاش ، وحدت ، خدمت رسانی تحقیق و پژوهش و مسئولیت فداکاری جوانان و دانشجویان ایران به عنوان یک قاعده علمی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی و سازندگی سایر کشورها درس بزرگی می باشد.

توسعه منابع انسانی دلیل پیشرفت های ایران در علوم پزشکی ، فناوری ، تمدن و انرژی هسته ای است

لوییمبازی عیسی کاتونگولو با بیان اینکه یکی از اهداف در دانشگاه کسب دانش و تولید تحقیقات جدید برای حل مشکلات جامعه می باشد گفت: ایران منابع انسانی خود را توسعه داده و به همین دلیل جوانان این کشور پیشرفت های زیادی در علوم پزشکی ، فناوری ، تمدن و انرژی هسته ای بدست آورده اند . 

انتهای پیام/م


١٤:١٩ - 1398/11/22    /    شماره : ٧٤٥٢٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
خبرهاي مهم
شبه قاره هند دارای پتانسیل بالایی برای فعالیت‌های فرهنگی است
نمایش فیلم ایرانی «پنج ستاره» در لاذقیه
تأکید بر لزوم گسترش همکاری‌های علمی بین دانشگاه‌های ایران و عراق
نمایش آثار هنری هنرمندان ایرانی در دانشگاه علیگر هند
فیلم سینمایی «شیار 1۴۳» در پاکستان به نمایش درآمد
بازدید مسئولان وزارت آموزش و پرورش عمان از مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط
بزرگداشت حکیم عمر خیام در دانشگاه‌های مادرید
کنفرانس «بررسی ادبیات فارسی در سند» در حیدرآباد برگزار شد
گسترش روابط فرهنگی موجب همگرايی ايران و تايلند می‌شود
نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان ارمنستان آغاز به کار کرد
افتتاح چهل‌‌ودومین نمایشگاه گردشگری صربستان در بلگراد
نشست «نقش فناوری‌های نوین در حوزه مد و لباس» برگزار شد
ایران سرزمین شعر و شاعری است
تمجید سفیر سوریه از نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی در پیروزی‌های مقاومت اسلامی
انتشار بیست‌وچهارمین شماره هفته‌نامه «آیینه بنگلا» در بنگلادش
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان
  ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان (7 بهمن‌ماه) با همکاری بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حسینیه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • امضای تفاهمنامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت ترکیه
  تفاهمنامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت ترکیه به امضاي ابوذر ابراهیمی‌ترکمان و علی ارباش رسيد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.

 • دور يازدهم گفت‌وگوی ديني ایران و كليسای واتيكان
  یازدهمین دور ‌دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان با عنوان «مسلمانان و مسیحیان با یکدیگر در خدمت انسان» (20 آبان‌ماه) در این سازمان، برگزار شد.

 • افتتاح روزهای فرهنگی روسیه در ایران
  روزهای فرهنگی روسیه در ایران (۱۸ آبان‌ماه) با حضور و سخنراني پاول استپانف، معاون وزیر فرهنگ روسیه و ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و هنرنمايي هنرمندان روسیه در تالار وحدت تهران افتتاح شد.