English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

خرمشاد درهمايش مقاومت، بيداري اسلامي و آزادي فلسطين :

با گسترش بيداري اسلامي آزادي فلسطين محقق مي شود

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي 23 مردادماه  درهمايش"مقاومت، بيداري اسلامي و آزادي فلسطين" با تاكيد براين كه مساله فلسطين وحدت‌بخش جهان اسلام است،گفت: با گسترش بيداري اسلامي آزادي فلسطين محقق خواهدشد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، محمدباقرخرمشاد رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي زمان حاضر را زمان بصيرت براي حفظ مقاومت در برابر خطراتي كه آن را تهديد مي‌كند، دانست.

خرمشاد در سخناني در همايش مقاومت، بيداري اسلامي و آزادي فلسطين با طرح سوالاتي گفت: چرا پس از گذشت بيش از 60 سال هنوز براي مساله فلسطين در خارج از اين سرزمين جمع مي‌شويم؟ چرا ظلمي آشكار و بين‌المللي عليه اين مردم بيش از 60 سال دوام آورده است؟ چه كساني در استمرار آن نقش داشته‌اند؟ و غرب چه نقشي در تداوم آن دارد؟

وي با بيان اينكه اين قاعده تاريخي كه هيچ‌گاه خداوند مظلوم را در برابر ظالم به ويژه مظلومي كه به دفاع از حق خود مي‌پردازد رها نمي‌كند، گفت: پاسخ سوالات گفته شده و سوالات مشابه ديگر و اينكه ملت فلسطين در برابر اين ظلم چه بايد بكنند براساس عقل و تجربه بشري و آموزه‌هاي ديني به ويژه اسلام مشخص است و آن مقاومت است آن هم به هر قيمت و به هر زماني كه نياز دارد و به هر مكاني كه ممكن است. اين يك قاعده تاريخي است كه نبايد در برابر ظلم سر خم كرد؛ چرا كه ظلم به مثابه سرطاني است كه اگر جلوي آن گرفته نشود همه بدن را فرا خواهد گرفت.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي افزود: حق و مقاومت باريك مي‌شود، ولي هيچ‌گاه قطع نمي‌شود؛ مصداق اين مساله را مي‌توان در مساله فلسطين دانست. خيلي‌ها بر اين باور بودند كه ديگر كار مقاومت تمام شده، اما با پيروزي انقلاب اسلامي خون جديدي وارد رگ‌ها شد.

وي در ادامه با طرح اين سوال كه شرايط مقاومت نسبت به 60 سال گذشته چگونه است؟ بيان كرد: به نظر مي‌رسد آنچه در اذهان در اين باره رد و بدل مي‌شود آن است كه وضعيت مقاومت قطعا بهتر شده و در شرايط ممتازي قرار گرفته است. بيدارگران اسلامي از ابتداي پديدار شدن اين ظلم آن را به عنوان اصلي‌ترين مساله جهان اسلام مطرح كرده و به همين دليل مساله فلسطين وحدت‌بخش جهان اسلام بوده است؛ البته منافقين و محافظه‌كاراني بودند اما آنها همچون كف روي آب به كناري رفتند. آنچه مانده جبهه مقاومت است با هزاران شهيدش .

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ادامه داد: آزادي فلسطين يكي از دغدغه‌هاي رهبران و بيدارگران اسلامي بوده و هست و اگر همه مساله‌ها به حاشيه رانده شود مساله فلسطين هيچ‌گاه به حاشيه نخواهد رفت و خود به عنوان يك مساله باقي خواهد ماند.

وي با اشاره به روشن بودن مواضع ايران در قبال ظلم شوم بر ملت فلسطين گفت: امروز ما در شرايطي هستيم كه استمرار مقاومت و تداوم آن منجر به بيداري در جهان اسلام شده كه از آن به عنوان بيداري اسلامي ياد مي‌كنيم. درست است كه برخي از رهبران اين بيداري اندكي محافظه‌كارانه رفتار مي‌كنند اما الان مي‌بينيم كه مواضع‌شان در قبال مساله فلسطين روشن است. مواضع اين رهبران اگر در مورد هر چيزي تغيير كند در مساله فلسطين آنها نمي‌توانند عقب‌نشيني كنند؛ چرا كه امري هويتي و حيثيتي است.

خرمشاد تصريح كرد: با اتفاقات به وجود آمده در منطقه، جبهه مقاومت تقويت شده و مساله فلسطين از حاشيه به متن كشيده شده است؛ اگرچه ما شاهد تحريم وجهه مقاومت به ويژه در مساله سوريه هستيم كه معتقديم اين امر تصادفي نيست و در اينجا اين سوال مطرح است كه آيا در طول اين سال‌ها سوريه خط مقاومت نبوده؟ آيا ايران قطب استراتژيك مقاومت نيست؟ آيا تلاش غرب اين نيست كه بعد از سوريه ايران را مورد تجاوز قرار دهد و آيا حزب‌الله بازوي مقاومت و ذوالفقار مقاومت نبوده است؟ معتقديم زمان، زمان بصيرت براي حفظ مقاومت در برابر خطراتي است كه آن را تهديد مي‌كند. امروز روز شكست در اوج پيروزي است. به همين دليل بايد بسيار مواظب بود و مقاومت بايد تدبيري بينديشد كه بيداري اسلامي به آزادي فلسطين منجر شود به ويژه با توجه به فرصت‌هايي كه براي مقاومت ايجاد شده و ضعف‌هايي كه براي رژيم صهيونيستي حاصل شده است.

گفتني است همايش "مقاومت ، بيداري اسلامي و آزادي فلسطين" به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي  با حضور  دكتر خرمشاد ، شيخ الاسلام دبير كنفرانس حمايت از انتفاضه فلسطين مجلس شوراي اسلامي ، صلاح الزواوي سفير كشور فلسطين ، خالد القدومی نماینده حماس در تهران و دكتر بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي روز دوشنبه 23 مردادماه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار  شد.

 

 


١٣:٢٢ - 1391/05/23    /    شماره : ٥٨٧٢٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
خبرهاي مهم
مرکز گفت‌وگوی ادیان سوء استفاده رییس جمهور آمریکا از کتاب مقدس را محکوم کرد
وبینار بین‌المللی «اخلاق و سیاست در اندیشه امام خمینی(ره)» در هند
مقاله «رهبری با تقوا؛ رمز موفقیت انقلاب اسلامی»
برگزاری وبینار اندیشه‌های بین‌المللی امام خمینی(ره) در روسیه
برگزاری میزگرد «تأثیر دیدگاه‌های امام خمینی(ره) بر جهان اسلام» در بیشکک
نمایشگاه عکس امام خمینی(ره) در قاب تصویر در یونان
مقاله «مبارزه امام خمینی(ره) علیه امپریالیسم و صهیونیسم»
برپایی نمایشگاه مجازی عکس «سلام بر آفتاب» در قزاقستان
بزک‌کنندگان آمریکا امروز نمی‌توانند سر خود را بلند کنند/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
اعلام سومین دوره مسابقه ادبی و هنری امام(ره) در سوریه
آغاز مراسم گراميداشت سي و يکمين سالگرد ارتحال امام خميني (ره)
برنامه‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ويژه سالگرد ارتحال امام(ره) در خارج از کشور
وبینار «شخصیت و جایگاه امام خمینی(ره)» در ژاپن برگزار می‌شود
تفکر انقلابی امام خمینی(ره) در بیداری اسلامی
از آرمان‌گرایی در اندیشه و عمل تا نقش ویژگی‌های رهبری امام(ره) در پیشبرد انقلاب
معرفی شخصیت جهانی امام خمینی(ره) در بیش از 20 شبکه تلویزیونی عراق
نمایش مستند «امام خمینی(ره)، مردی که نمی‌میرد» در اتیوپی
وبینار «نقش امام خمینی(ره) و نلسون ماندلا در تعیین مسیر آینده جهان» در پرتوریا
امام خمینی(ره) پیرو راستین پیامبر بزرگوار اسلام بود
انتشار مقاله «پیام نفتکش‌های ایرانی از زمان سفر کرده‌ای که همچنان حضور دارد»
وبينار «خانواده در انديشه امام خمينی(ره)» در لبنان برگزار می‌شود
ترجمه 100 اثر کلاسیک فارسی و چینی
نشست وبینار «امام خمینی(ره)؛ احیاگر قرن»
غزل‌خوانی دانشجویان ایرانشناسی در بنگلادش
میزگرد مجازی الگوی ظلم‌ستیزی حضرت امام(ره) در تایلند
منظومه فکری امام خمینی(ره) نقشه راهی برای شناخت مسیر انقلاب اسلامی
برگزاری ویدئو کنفرانس «بررسی اهمیت فرهنگ و گفتگو در اندیشه امام خمینی(ره)»
ویژه‌نامه سی‌ویکمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در آتن منتشر شد
رکاب زنی دور هرات توسط دوچرخه‌سواران هرات باستان
کتاب «خدمات متقابل اسلام و ایران» به زبان قرقیزی ترجمه شد

 

صفحه اصلي|پيوندها|تماس با ما