English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
زنان
مؤسسه‌اي براي حمايت از حفظ كرامت انساني زنان و كودكان بي‌سرپرست؛
ديدار ريیس مؤسسه خیریه الرضا (ع) نيجريه با سفير و رايزن فرهنگي ايران
ريیس مؤسسه خیریه و آموزشی الرضا (ع) شهر کادونای نیجریه با حضور در سفارت ایران در اين كشور به تبيين برنامه‌هاي اين مؤسسه در حمايت از افراد بي‌بضاعت، كودكان بي‌سرپرست و زنان بدسرپرست، پرداخت.

گسترش همكاري ايران و روسيه در موضوعات مشترك زن و خانواده
هم‌اندیشی «تجارب ایران و روسیه در زمینه نقش زنان در حوزه های اجتماعی و فرهنگی» به همت رایزنی فرهنگی کشورمان و همکاری بنیاد قداست مادری روسیه، در تالار اجتماعی شهر مسکو شروع به کار كرد.

بازدید هیأت بانوان ایرانی از پارلمان روسیه
هیأتي از بانوان ایرانی با همكاري رایزنی فرهنگی کشورمان در مسکو از پارلمان روسیه (دوما) بازديد كردند.
خامه‌يار در ديدار بانوان فرهيخته لاهور:
گفت‌وگو و تعامل زمینه‌ تقریب مذاهب اسلامی را فراهم مي‌كند/ ايران منادی صلح
معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با تاكيد بر اين كه ايران همیشه منادی ایجاد صلح و امنیت منطقه‌ای بوده است، گفت: گفت‌وگو و تعامل زمینه‌ تقریب مذاهب اسلامی را فراهم مي‌كند.
هاشمي در ديدار بانوان فرهیخته لاهور:
زنان با فعاليت در عرصه اجتماعي اسلام رحماني را معرفي كنند
معاون فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با اشاره به اين كه زنان توانمند در مسائل سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی نقش بسیار برجسته‌ای دارند، گفت: زنان با فعاليت در عرصه اجتماعي اسلام رحماني را معرفي كنند.
روزنامه‌نگار تركيه‌اي:
فرهنگ اسلامي را با زبان جهاني ترويج كنيم
خانم عایشه سوجو با تأكيد بر اين كه رسانه‌هاي جوامع اسلامي ارزش‌هاي واقعي دين را تبليغ كنند، گفت: فرهنگ اسلامي را با زبان جهاني ترويج كنيم.
معاون فرهنگي سازمان فرهنگ:
رسانه‌هاي اسلامي توطئه غرب عليه ايران را خنثي كنند/تقويت روابط ايران و تركيه با همگرایی رسانه‌ای
سيد محمدحسين هاشمي، صبح امروز در ديدار بانوان فعال رسانه‌ای از تركيه با تاكيد بر اين كه امروز، تصاویر زیادی از سوی رسانه‌هاي غربي با هدف مخدوش کردن چهره ايران اسلامي مخابره می‌شود، گفت: رسانه‌های اسلامی این توطئه‌ها را خنثي كنند.

سفر هيأت بانوان رسانه‌اي بلغاري به كشورمان
هيأت بانوان رسانه‌اي بلغاري، 17 بهمن‌ماه به دعوت اداره‌كل زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به كشورمان سفر كردند.

امضاي تفاهم‌نامه همكاري سازمان فرهنگ و بنياد قداست مادري روسيه
تفاهم‌نامه همكاري در حوزه زنان بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و بنياد قداست مادري روسيه صبح امروز به امضاي محمدحسين هاشمي و خانم ناتاليا ياكونينا، رسيد.

سفر هیأت بانوان اديب پاکستاني به مشهد مقدس
هیأتي هشت نفره از بانوان شاعره و نويسنده پيشاور پاكستان، دوم دي‌ماه به مشهدمقدس سفر كردند.

سفر هيأت بانوان اديب پاكستاني به كشورمان
هيأتي هفت نفره از بانوان شاعره و نويسنده پيشاور پاكستان به همت اداره كل زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به كشورمان عزيمت كردند.

هفتمين دوره «شجره طوبي» در مشهد برگزار مي‌شود
هفتمین دوره «شجره طوبی» از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مشهد برگزار مي‌شود.

ديدار هيأت رسانه‌اي بانوان لبناني با مسئولان دانشگاه الزهرا (س)
هيأت رسانه‌اي بانوان لبناني، پيش از ظهر امروز (يكشنبه 11 مهر) با مسئولان و مديران دانشگاه الزهرا(س)، ديدار كردند.

حضور بانوی بوسنیایی در هفتمین همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی
خانم سمیره آدمی لوتُلی، نویسنده و پزشک بوسنیایی در هفتمین دوره همایش بین‌المللی تجلیل از بانوان فعال در عرصه قرآنی در تهران حضور مي‌يابد.

نشست علمی «سیمای زن در شعر معاصر ایران و بلغارستان» برگزار شد
به همت رایزنی فرهنگی ایران و با همکاری کتابخانه ملی بلغارستان، نشست علمی «سیمای زن در شعر معاصر ایران و بلغارستان» برگزار شد.

همایش «همبستگی زنان ایران و سوریه» برگزار شد
همایش «همبستگی زنان ایران و سوریه» با همكاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي و سازمان بسيج جامعه زنان، بعدازظهر امروز(7 بهمن ماه) در محل تالار سوره برگزار شد.
رييس سازمان زنان و خانواده سوريه در ديدار با ابراهيمي تركمان:
سوريه ايران را الگويي براي مقابله با آثار جنگ مي‌داند
هديل اسمر، گفت: بر اساس مطالعات خود دانستيم كه ايران، الگوي مهمي براي سوريه است تا پس از اتمام جنگ، از تجارب اين كشور براي تعيين استراتژي خود استفاده كنيم و با كمك آن آثار اين بحران را بكاهيم.
ريیس سازمان زنان و خانواده سوریه در سازمان فرهنگ:
خواستار بهره‌گيري از تجربيات جمهوري اسلامي ايران هستيم
خانم هدیل أسمر، با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در ديدار با عباس خامه‌يار، معاون بین‌الملل اين سازمان خواستار بهره‌گيري از تجربيات جمهوري اسلامي ايران شد.

سفر هيئت عالي‌رتبه زنان سوري به تهران
مديركل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از سفر هيئت عالي‌رتبه زنان سوري به سرپرستي رييس سازمان خانواده و كودك سوريه و عضو هيئت وزيران اين كشور از 4 تا 10 بهمن‌ماه به تهران، خبر داد.
در نشست مشترك دانشگاهيان اسلونيايي با رييس فراكسيون زنان مجلس مطرح شد؛
زنان ايراني در جامعه نقش فعال و پويايي دارند
نشست مشتركي با حضور فاطمه رهبر، رييس فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي و چند تن از اساتيد و پژوهشگران كشور اسلووني در محل اداره‌كل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

سمینار «حقوق زن در اسلام» در هرات برگزار می‌شود
به همت خانه فرهنگ ایران در هرات و سمینار یک روزه «حقوق زن در اسلام» روز پنج شنبه 5 آذر در محل سالن حوزه علمیه خواهران (بیت‌الامام جواد (ع)) هرات، برگزار مي‌شود.
همزمان با اختتاميه دوره دانش‌افزايي «شجره طوبي»؛
بيانيه همدردي بانوان فرهيخته مسلمان با بازماندگان شهداي منا منتشر شد
همزمان با اختتاميه دوره دانش‌افزايي «شجره طوبي» كه به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و با شركت 16 تن از بانوان فرهيخته از كشورهاي آسيايي برگزار شد، بيانيه همدردي بانوان فرهيخته مسلمان با بازماندگان شهداي منا منتشر شد.

ششمین دوره دانش‌افزایی «شجره طوبی» پايان يافت
آيين اختتاميه ششمین دوره دانش‌افزایی مطالعات زنان و خانواده «شجره طوبی» عصر ديروز، با حضور 16 نفر از زنان فرهيخته و فعالان مؤسسات مردم‌نهاد از كشورهايي آسيايي برگزار شد.
مدیرکل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:
زنان در حفظ هويت جامعه نقش ويژه‌اي دارند/ «شجره طوبي»؛ هم‌افزايي نخبگان جهان اسلام
صديقه حجازي، با اذعان اينكه «شجره طوبي» با هدف ايجاد يك فرصت و زمينه‌اي براي بانوان نخبه و انديشمند جهان اسلام برگزار مي‌شود، گفت: زنان در حفظ هويت جامعه نقش ويژه‌اي دارند.

آیین افتتاحیه ششمین دوره دانش‌افزایی «شجره طوبی» برگزار شد
آیین افتتاحیه ششمین دوره دانش‌افزایی «شجره طوبی» صبح امروز، 15 مهرماه به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد.
به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي؛
ششمین دوره دانش‌افزایی «شجره طوبی» برگزار مي‌شود
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ششمین دوره دانش‌افزایی «شجره طوبی» را با حضور شركت‌كنندگاني از كشورهاي هند، پاکستان و بنگلادش، به زبان انگلیسی برگزار می‌كند.
همايش بين‌المللي بانوان مروج فرهنگ رضوي/5
پژوهشگر عراقي: فرهنگ رضوي بي‌نظير است
جنان جودي جبار، پژوهشگر عراقي با تأكيد بر اينكه امروزه، ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند تمسک به قرآن کریم و اهل بيت(ع) هستيم، گفت: فرهنگ رضوي بي‌نظير است.
همايش بين‌المللي بانوان مروج فرهنگ رضوي/4
فاطمه رهبر: وظيفه زنان مسلمان ارائه الگويي شايسته به جهان است
ريیس فراکسیون زنان مجلس شوراي اسلامي ضمن قدرداني از تلاش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي نسبت به برگزاري همايش بين‌المللي بانوان مروج فرهنگ رضوي، گفت: وظيفه زنان مسلمان ارائه الگويي شايسته به جهان است.
همايش بين‌المللي بانوان مروج فرهنگ رضوي/3
بانوان مروج فرهنگ رضوي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي تجليل شدند
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در نخستين همايش بين‌المللي بانوان مروج فرهنگ رضوي از 17 بانوي فعال شامل پنج بانوی برگزیده خارجی و 12 بانوی فعال داخلی در زمینه ترویج فرهنگ رضوی تجليل كرد.
همايش بين‌المللي بانوان مروج فرهنگ رضوي/2
شهیندخت مولاوردی: ثمره فرهنگ رضوی شخصيت حضرت معصومه(س) است
معاون رييس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه باید شخصیت حضرت معصومه (س) را به درستی بشناسیم، گفت: ثمره فرهنگ رضوی شخصيت حضرت معصومه(س) است.
به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي؛
خانواده شهداي رسانه جهان اسلام تجليل شدند
خانواده شهداي رسانه جهان اسلام، ديشب و همزمان با برگزاري آيين اختتاميه هشتمين اجلاس رادیو تلویزیون‌های اسلامی، توسط اداره‌كل زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي تجليل شدند.
عضو مجلس ملی پاکستان:
زنان مي‌توانند نقش بسزايي در ارتقاي فرهنگ جامعه داشته باشند
خانم عاصمه ممدوت، در ديدار با رایزن فرهنگی كشورمان، با اشاره به برگزاري دوره دانش‌افزایی مطالعات زنان در ایران، گفت: زنان مي‌توانند نقش بسزايي در ارتقاي فرهنگ جامعه داشته باشند.
نخستين نماينده محجبه پارلمان بوسني در تهران:
بايد جايگاه زنان مسلمان را در خانواده تقويت كنيم
«كنلا زوكو» در ديدار با مديركل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،گفت: ما بايد جايگاه زنان مسلمان را باتوجه به نقش مادري و جايگاه زن در خانواده تقويت كنيم.

حجازي:زنان در حوزه‌هاي ديني فعال‌تر از گذشته عمل كنند/ راه اندازي بانك اطلاعاتي ويژه بانوان
برگزيدگان همايش تجليل از بانوان فعال قرآني سازمان اوقاف و امورخيريه، با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صديقه حجازي مدیر کل امور زنان و خانواده اين سازمان ديدار و گفتگو كردند.
نمایشگاه بین المللی کتاب/62
رییس پیشین دانشگاه الزهرا(س) در غرفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
حکیمه دبیران با حضور در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از غرفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این نمایشگاه دیدن کرد.

بيستمين سالگرد اجلاس جهاني زنان در پكن برگزار مي‌شود
خانم لو یامین، معاون اداره‌کل امور بین‌الملل فدراسیون زنان چین در ديدار با رايزن فرهنگي كشورمان با اشاره به برگزاري بيستمين سالگرد اجلاس جهاني زنان طي مهرماه سال جاري در پكن، از شش هنرمند ایراني، دعوت به عمل آورد.
به همت رايزني فرهنگي ايران در بلغارستان؛
نشست تخصصی گفت‌وگوی زنان ایران و بلغاری برگزار شد
نشست تخصصی گفت‌وگوی زنان ایران و بلغاری، به همت رايزني فرهنگي ايران در بلغارستان در محل کتابخانه مرکزی شهرداری صوفیه، برگزار شد.

دیدار هیات زنان ايراني با رئیس کتابخانه ملی بلغارستان
صدیقه حجازی مدیر کل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و خانم مرندی مدیر کل روابط علمی و بین الملل دانشگاه الزهراء و به همراه محمد علی کیانی رایزن فرهنگی کشورمان در صوفیه با خانم خریستوا رئیس کتابخانه ملی بلغارستان دیدار و گفتگوکردند.
رئیس بخش مطالعات زنان دانشگاه اقبال بيان كرد:
ضرورت بهره‌گيري از تجربيات علمي ايران در پاكستان
خانم رفعت حق، «رئیس بخش مطالعات زنان دانشگاه اقبال پاكستان» بر ايجاد روابط بخش مطالعات زنان با بخش‌های مربوطه در دانشگاه‌های ایران اظهار كرد و گفت: براي بهره‌گيري از تجربيات علمي ايران می‌توان، پروژه‌های پژوهشی راه‌اندازي كرد.

برگزاري جشن گراميداشت دهه فجر در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي / كتاب «وجود آسماني» رونمايي شد
ترجمه انگليسي كتاب «وجود آسماني» ظهر امروز 21 سه‌شنبه بهمن، در جشن گراميداشت دهه فجر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رونمايي شد.

2 3 4 صفحه بعدی >>

 

گزارش تصويري
 • دیدار رییس سازمان دیانت ترکیه با ابراهیمی‌ترکمان
  علی ارباش، رییس سازمان دیانت ترکیه (10 آذرماه) در رأس هیأتی ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • دیدار رییس شورای روابط فرهنگی هند با ابراهیمی‌ترکمان
  وینای ساهاسرابوده، رییس شورای روابط فرهنگی هند در جریان سفر به تهران، (10 آذرماه) ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و گفت‌گو کرد.

 • اختتاميه چهارمين دوره جایزه جهانی اربعین
  مراسم اختتاميه چهارمين دوره جایزه جهانی اربعین اول آبان‌ماه با حضور شخصیت‌های فرهنگی، دینی و جمعی از سفرا و نمایندگان فرهنگی ایران و دانشجویان خارجی در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • تجلیل از برگزیدگان چهارمين دوره جایزه جهانی اربعین
  برگزیدگان چهارمين دوره جایزه جهانی اربعین در سه بخش فیلم، عکس و سفرنامه همراه با رونمایی از فراخوان پنجمين دور اين جايزه در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تجلیل شدند.