English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦
اخبار > برگزاری نمایشگاه فرش ایران و کارگاه آموزشی قلمزنی در فيليپين


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نمایشگاه فرش ایران و کارگاه آموزشی قلمزنی در فيليپين

همزمان با گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران  نمایشگاه فرش ایران و کارگاه آموزشی قلمزنی   در فيليپين برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، همزمان با گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران   و پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک میان جمهوری فیلیپین و جمهوری اسلامی ایران نمایشگاهی از نفیس ترین فرشهای ایرانی موجود در فیلیپین که در اختیار یکی از تاجران متعهد فرش ایرانی در این کشور است همراه با کارگاه آموزش قلمزنی در دانشگاه یو-پی (دانشگاه مادر) 21 بهمن ماه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران،ماریانودومیا کاردارسابق سفارت فیلیپین در تهران،دکتر کانسپشن معاون آموزش دانشگاه، ادواردو کونزالس رئیس مرکز مطالعات آسیائی ،عیصام للدبس سرکنسول سوریه در مانیل و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه یو پی برگزار شد، علاوه بر فرش ، نمونه هائی از صنایع دستی و کتبی در زمینه های مختلف هنری و مناظر زیبای ایران و هنر قلمکاری در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت .

مراسم با نواختن سرودهای جمهوری فیلیپین و جمهوری اسلامی ایران آغاز و دکتر سیویلیا فارغ التحصیل دانشگاه تهران و استاد مرکز مطالعات دانشگاه و رئیس انجمن دوستی ایران و فیلیپین به حضار خوش آمد گفت و ضمن تاکید بر سالگرد انقلاب اسلامی و پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک میان ایران و فیلیپین مطالب کوتاهی را در مورد هنر ایران و موسیقی ایرانی اظهار داشت.

محمدی سفیر جمهوری اسلامی نیز طی سخنانی از حضور در دانشگاه یوپی و همکاری مرکز آسیائی در برگزاری نمایشگاه مذکور تشکر نمود.سفیر جمهوری اسلامی ضمن تاکید برسابقه درخشان تمدن ایران توسعه هنر در تاریخ طولانی ایران زمینرا ستود و ایران را مهدهنری غنی در طول تاریخ دانست.

وي محمدی در بخش دیگری از سخنان خویش به تشریح فرش ایران و صناعت بدیع آن پرداخت و خواستار گسترش همکاریها در زمینه برگزاری نمایشگاههای بیشتردر آینده شد.

ادواردو کونزالس رئیس مرکز مطالعات آسیائی نیزاز برگزاری نمایشگاه به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی و پنجاهمین سالگرد تاسیس روابط دیپلماتیک ابراز خرسندی کرد. نامبرده ایران را کشوری واقع در غرب آسیا با سابقه طولانی دانست و دوستی دو کشور باستانی ایران و کشور جوان فیلیپین را ارج نهاد و فعالیت های فرهنگی را در غالب دیپلماسی فرهنگی عامل تحکیم روابط دو کشور خواند.

سید احمد موسوی سر پرست رایزنی فرهنگی نیز سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران و پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور را تبریک گفت .

در پایان نمایشگاه فرش با قطع نوار سه رنگ افتتاح و حضار از بخشهای مختلف نمایشگاه دیدار نمودند که در هر بخش توضیحات کافی در زمینه اقلام هنری داده شد.


١٠:٤٥ - 1392/11/28    /    شماره : ٦٠٨٥٦٨    /    تعداد نمایش : ٢١٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

گزارش تصويري
 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.