English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٦
اخبار > دیدار دکتر دهشیری و هیات همراه از بخش فارسی دانشگاه پکن


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار دکتر دهشیری و هیات همراه از بخش فارسی دانشگاه پکن

معاون پژوهشي و آموزشي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و هیات همراه ضمن بازديد از بخش فارسی دانشگاه پکن  با اساتید این بخش دیدار نمود.

  به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در اين ديدار "جلیلوند" رايزن فرهنگي كشورمان با بیان گزارشی از چگونگی شکل گیری آموزش زبان فارسی به نقش پروفسور زن ین شنگ در ترویج و آموزش زبان فارسی در این کشور اشاره نمود.

 وی بیان داشت: دانشگاه پکن به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاههای این کشور از اهمیت خاصی در سیستم آموزش عالی کشور چین قرار دارد. وجود بخش آموزش زبان فارسی و مرکز پژوهش تمدن ایران در این دانشگاه از اهمیت خاصی برخوردار است..

 دکتر شی گوان در ادامه به بیان معرفی اساتید این بخش پرداخته و به کارهای علمی در دست تالیف اساتید این بخش اشاره نمود.

وی بیان داشت: هم اکنون 12 نفر دانشجو لیسانس در سال دوم آموزش خود در این بخش مشغول به تحصیل می باشند.

وی ضمن بیان تعداد دانشجویان فوق لیسانس و دکترا این دانشگاه اظهار داشتند : دانشگاه پکن تنها دانشگاهی است که دارای دانشجویان فوق لیسانس و دکترا می باشد.

 دکتر دهشیری ضمن قدردانی از گزارش ارائه شده بیان داشت: برای من جای بسی مسرت و خوشحالی است که امروز در جمع اساتید زبان فارسی دانشگاه پکن حضور یافتم . زبان فارسی به عنوان زبان دوم جهان اسلام از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وي ضمن بیان ضرورت اصلاح متون آموزش زبان فارسی بیان داشت که به روز بودن منابع آموزش زبان فارسی زمینه آشنایی بیش از پیش دانشجویان و محققین این حوزه را با ادبیات معاصر ایران فراهم می نماید .

دهشيري اضافه كرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  وظیفه حمایت ؛ ترویج و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور را بر عهده دارد . ما آمادگی خود را برای چاپ کتابهای آموزشی و کمک آموزشی اعلام می نمائیم.

آنگاه هیات ایرانی با حضور در کلاس درس آموزش زبان فارسی این دانشگاه با دانشجویان به گفتگو پرداخته و با استاد مربوطه این بخش نیز دیدار و گفتگو نمودند.


١٠:٢٠ - 1392/07/28    /    شماره : ٦٠٣٦١٨    /    تعداد نمایش : ١٤٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

گزارش تصويري
 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.