English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
جمعه ٠١ بهمن ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید بر توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد ماکو و نخجوان

در دیدار مسئولان فرهنگی ایران و نخجوان، بر ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی، هنری و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو و نخجوان تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در جریان سفر دو روزه غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه به نخجوان بر توسعه و گسترش همکاری‌های مختلف فرهنگی، هنری و گردشگری فی مابین به صورت مشترک و متقابل مورد تأکید قرار گرفت.

غلامرضا سلیمانی و هیأت همراه متشکل از مسئولین استان آذربایجان غربی (ارومیه) و تعدادی از فعالین حوزه اقتصادی استان و همچنین، حسین حمزه‌لو، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد در ابتدای این سفر که در چارچوب توسعه همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای انجام گرفت، با منصور آیرم، سرکنسول کشورمان دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت‌های صورت گرفته و ظرفیت‌های همکاری در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفتند.

طبق برنامه‌های صورت گرفته، حسین حمزه‌لو به همراه محمدرضا پاکروان، وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان با رشاد قلی یف، معاون وزیر فرهنگ جمهوری خودمختار نخجوان در محل کار وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که با حضور نماینده و کارشناس اداره امور خارجه نخجوان صورت گرفت، معاون وزیر فرهنگ به توانمندی‌های موجود و کنونی در وزارت فرهنگ نخجوان اشاره کرد و همچنین ظرفیت‌ها و اشتراکات مهم موجود برای همکاری‌های دوجانبه فرهنگی، هنری و گردشگری را به صورت مشترک و متقابل مورد تأکید قرار داد.

وی گفت: سال گذشته همکاری‌های مشترک خوبی صورت گرفته و وزیر فرهنگ نخجوان در شهر تبریز به مناسبت شهر گردشگری جهان اسلام در سال 2018 شرکت کرد و هیأتی نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در سال گذشته در مراسم افتتاحیه نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای جهان اسلام حضور یافتند. امسال فیلم باران مجید مجیدی در طول برگزاری هفته فیلم‌های اسلامی برای علاقمندان پخش شد و نمایشگاه بزرگ هنر خوشنویسی ایرانی که توسط وابستگی فرهنگی ایران در نخجوان برنامه‌ریزی شده بود، 40 اثر از غلامرضا راهپیما به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در سالن اتحادیه نقاشان برگزار شد و از کتاب «خوشنویسی و کتاب آرایی در ایران» نیز رونمایی به عمل آمد.

وابسته فرهنگی کشورمان در ادامه این دیدار، از همکاری‌های صمیمی، دوستانه و برادرانه وزارت فرهنگ با وابستگی فرهنگی ایران بویژه در عرصه‌های مختلف فرهنگی، هنری، نمایش فیلم و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف و مناسبت‌های فرهنگی ـ علمی و تبادل هیأت‌ها تشکر کرد.

پاکروان آمادگی همکاری وابستگی فرهنگی ایران با وزارت فرهنگ نخجوان در حوزه‌های مورد علاقه و مشترک را اعلام کرد.

حمزه‌لو ضمن تأکید بر اعلام هرگونه همکاری کامل منطقه آزد ماکو در حوزه‌های مورد علاقه و مشترک فرهنگی، هنری و گردشگری با وزارت فرهنگ نخجوان به صورت کامل ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان منطقه آزاد را توضیح داد.

در ادامه، موضوعاتی چون برگزاری هفته یا روزهای فرهنگی به صورت متقابل در دو منطقه ماکو و نخجوان، راه اندازی متقابل و مشترک دفاتر توسعه گردشگری و توریستی و همکاری در این حوزه مهم، برگزاری جشنواره‌های موسیقی مشترک، غذا و فیلم، تئاتر، موسیقی و هنرهای سنتی، تبادل استاد، ساخت فیلم‌های مشترک بین دو منطقه، نمایشگاه‌های مشترک، اجرای پروژه‌های فرهنگی و ادبی مانند شهریار شناسی، جاوید شناسی و ...، تشکیل کمیته تخصصی فرهنگی، هنری و گردشگری پیشنهاد شد.

تأکید بر توسعه همکاری‌های فرهنگی و ورزشی سازمان منطقه آزاد ماکو و نخجوان

همچنين، طبق برنامه‌های صورت گرفته از سوي وابستگي فرهنگي ايران در نخجوان، پنجشنبه هشتم اسفندماه، حسین حمزه‌لو، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ماکو به همراه محمدرضا پاکروان، وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان با میر مجید سیداف، معاون وزیر ورزش و جوانان جمهوری خودمختار نخجوان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار معاون وزیر ورزش و جوانان نخجوان به توانمندی‌هاي موجود در وزارت ورزش و جوانان اين خودمختاري اشاره كرد و ظرفیت‌ها و اشتراکات مهم موجود برای همکاری‌های دوجانبه فرهنگی و ورزشی را به صورت مشترک و متقابل مورد تأکید قرار داد.

وی همچين گفت: با توجه به اینکه در این جمهوری 12 فدراسیون ورزشی فعالیت دارند و بیش از40 هزار جوان در شهرهای مختلف نخجوان فعال هستند، در این جمهوری در سال‌های گذشته همکاری‌های مشترک و متقابل خوبی با طرف‌هاي ايراني صورت گرفته است.

وی افزود: به دليل همجوار بودن و دارا بودن اشتراکات گوناگون و نزدیکی استان‌ها و شهرهای ایران، همواره ورزشکاران نخجوانی در مسابقات مختلف ورزشی اين استان‌ها مانند شطرنج، بوکس، کشتی، کاراته، جودو، تکواندو، فوتبال، والیبال و ... شرکت كرده و حائز رتبه نیز شده‌اند.

میر مجید سیداف در پایان سخنانش ضمن تأکید بر همکاری‌های مشترک در حوزه ورزش و جوانان، بر گسترش و تقویت همکاری‌ها در آینده به ویژه با منطقه آزاد ماکو، تأکید کرد.

سپس محمدرضا پاکروان، وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان ضمن معرفی معاون فرهنگی منطقه آزاد ماکو و ظرفیت‌های موجود، از همکاری‌های صمیمی، دوستانه و برادرانه وزارت ورزش و جوانان نخجوان با وابستگی فرهنگی ايران به ویژه در اعزام ورزشکاران نخجوانی به مسابقات گوناگون در ايران و به خصوص همکاری مسئولین مجموعه ورزشی المپیک نخجوان در برگزاری مسابقات جام صلح و دوستی در رشته‌های پینک‌پنگ، فوتبال‌دستی، پرتاب دارت و شطرنج که توسط وابستگی فرهنگی ایران برنامه‌ریزی شده بود، تشکر كرد.

پاكروان همچنين بر اعلام آمادگی کامل همکاری وابستگی فرهنگی ايران با وزارت ورزش و جوانان نخجوان در حوزه‌های مورد علاقه و مشترک تأکید کرد.

در ادامه حسین حمزه‌لو، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ماکو نیز ضمن تأکید بر اعلام هرگونه همکاری کامل منطقه آزد ماکو در حوزه‌های مورد علاقه و مشترک فرهنگی و ورزشی با نخجوان، به صورت کامل ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان منطقه آزاد را در عرصه‌های ورزشی و برنامه‌های جوانان توضیح داد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ماکو همچنين سوابق دوستی و نزدیکی برادرانه مردم ارومیه و استان‌های همجوار ايران و نخجوان را مورد اشاره قرار داد.

وی در بخش ديگري از سخنانش با توضیح شرایط توسعه و پیشرفت همه‌جانبه منطقه آزاد ماکو در همجواری نخجوان، اين خودمختاري را در راستای مهم‌ترین اولویت همکاری و گسترش دانست و ظرفیت‌های گوناگون همکاری‌های ورزشی و جوانان نخجوان و منطقه آزاد ماکو را تشریح و بر عزم معاونت فرهنگی منطقه برای توسعه همکاری‌های همه‌جانبه مشترک تأکید کرد.

حمزه‌لو در ادامه موارد پیشنهادی براي همكاري دوجانبه منطقه آزاد ماكو با وزارت ورزش خودمختاري نخجوان شامل برگزاری تورهای مسابقات ورزشی دوچرخه‌سواری مشترک در ایام نوروز، تبادل مربی و استادهای رشته‌های ورزشی مورد علاقه طرفین، دعوت از ورزشکاران منطقه آزاد ماکو برای شرکت در مسابقات بین‌المللی شطرنج نخجوان، همکاری مشترک در برگزاری هفته‌های تربیت بدنی و ... را پيشنهاد داد كه با استقبال طرف نخجواني مواجه شد.

شایان ذکر است؛ در این سفر دو روزه، فرماندار و شهردار پلدشت، رؤسای گمرک و پایانه مرز پلدشت، معاونین اقتصادی و فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ماکو و تعدادی از فعالین بخش‌های خصوصی استان آذربایجان غربی، سلیمانی، مدیر‌عامل منطقه آزاد ماکو را همراهی می‌کنند.

 

انتهاي پيام/ص ـ ش


٠٩:٣٩ - يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٤٥٤٥    /    تعداد نمایش : ١٣٥١خروج
اخبار مرتبط
 برگزاري جشنواره فیلم‌های ایرانی در حیدرآباد هند (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری ایران و افغانستان (خبر)
 همکاری‌های فرهنگی و هنری ایران و قزاقستان توسعه می‌یابد (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری بین ایران و افغانستان (خبر)
 افغانستان نام بلندی در تعمیق روابط فرهنگی دو كشور است (خبر)
 نمايش مستند «براي آزادی» در توكيو (خبر)
 تنظيم یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های سینمایی ایران و چین (خبر)
 بررسی راه‌های تقویت و توسعه همکاری‌های فرهنگی دوجانبه ایران و لاذقیه (خبر)
 برگزاری نمایشگاه‌های مشترک ایران و ژاپن؛ ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی (خبر)
 توسعه تعامل و همکاری‌های مشترک فرهنگی ایران و چین در حوزه زنان (خبر)
 لزوم توسعه و تداوم همکاری‌های فرهنگی ایران و فیلیپین (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی ایران و ایتالیا (خبر)
 تمایل قزاقستان برای توسعه همکاری‌های فرهنگی با ایران (خبر)
 توافق ایران و ایتالیا برای توسعه همکاری‌های فرهنگی (خبر)
 توسعه همکاری‌ شهرهای فرهنگی ایران با سن‌پترزبورگ (خبر)
 نشست «چشم‌انداز همکاری‌های فرهنگی و هنری و ادبی ایران و ارمنستان» برگزار می‌شود (خبر)
 عراق خواهان تداوم همکاری‌های فرهنگی و هنری با ایران است (خبر)
 خواهان تداوم همکاری‌های فرهنگی و هنری با ایران هستیم (خبر)
 بررسی راه‌های گسترش روابط و همکاری‌های فرهنگی و هنری ایران و نخجوان (خبر)
 توسعه همکاری‌هاي‌ فرهنگی، هنری و دینی ایران و مزارشریف (خبر)
 لزوم توسعه روابط و فعالیت‌های فرهنگی و هنری ايران و نخجوان (خبر)
 گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی و هنری ایران و ارمنستان (خبر)
 توسعه همکاری‌های مشترک فرهنگی ایران و ژاپن (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی، گردشگری و آموزشی ایران و اندونزی (خبر)
 طرفين خواستار توسعه روابط فرهنگی و هنري ميان ايران و پاكستان شدند (خبر)
 توسعه همکاری‌های مشترک فرهنگی و هنری بین ایران و هند (خبر)
 راه‌های توسعه همکاری‌های فرهنگی دو جانبه ایران و هند بررسی شد (خبر)
 توسعه همکاری‌های دانشگاهی بین ایران و عراق (خبر)
 تأکید بر توسعه همکاری‌های فرهنگی و آموزشی ایران و لبنان (خبر)
 جشنواره «منطقه آزاد» در صربستان برگزار می‌شود (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی، هنری و توریستی (خبر)
 ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی و آموزشی بین ایران و افغانستان (خبر)
 بررسی زمینه‌های گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری بین ایران و تونس (خبر)
 همکاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری بین ایران و مالزی (خبر)
 توسعه همکاری‌های علمی و فرهنگی ایران و تایلند (خبر)
 استمرار برنامه‌های فرهنگی بین کشورها موجب تعمیق روابط می‌شود (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری بین ایران و آلمان (خبر)
 همگرایی نخبگان ایران و روسیه در مسیر توسعه مناسبات و همکاری‌های فرهنگی (خبر)
 تأکید بر توسعه همکاری‌های مشترک فرهنگی بین افغانستان و ایران (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری بین دانشگاه‌های ایران و چین (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی ایران و ترکیه در حوزه نسخ خطی (خبر)
 امضای تفاهمنامه همکاری‌های فرهنگی ـ هنری بین ایران و یونان (خبر)
 نهمین دوره «نسخ خطی و شيوه‌های نگهداری و ترميم آن» افتتاح شد (خبر)
 تأكيد بر توسعه و گسترش همكاري‌هاي دوجانبه داخلی و بين‌المللي (خبر)
 استقبال از حضور ایران در جشنواره بین‌المللی تئاتر «آنالوگیو» یونان (خبر)
 مفتی جدید استانبول خواستار توسعه همکاری‌های دینی و قرآنی با ایران شد (خبر)
 ایران از همکاری‌های مشترک فرهنگی با چین استقبال می‌کند (خبر)
 استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی برای افزایش تعامل بین قزاقستان و ایران (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی بین ایران و تونس (خبر)
 توسعه همکاری‌های رسانه‌ای بین ایران و یونان (خبر)
 آغاز هفته فیلم اروپایی در تهران (خبر)
 شورای روابط فرهنگی منطقه غرب هند خواستار توسعه روابط علمی با ایران شد (خبر)
 نوای موسیقی سنتی ایران در ايرلند طنین‌انداز می‌شود (خبر)
 چهارمین هفته فیلم ایران در سارایوو برگزار می‌شود (خبر)
 حكايت ايستادگي در جستجوی حق و عدالت (خبر)
 آغاز نوروز ایرانی با نواي موسيقي ايراني در ژاپن (خبر)
 اكران «به وقت شام» در بمبئي (خبر)
 برگزاری هفته فیلم ایران در شهر اوبرنواتس صربستان (خبر)
 استقبال از «شبی که ماه کامل شد» در جشنواره فيلم فجر (خبر)
 سوریه فداکاری‌های جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهد کرد (خبر)
 سفر مرمت‌كاران آثار تاريخي گرجستان به ايران (خبر)
 ارسال مجموعه فيلم‌هاي «قدس در آینه سمن‌ها» به 80 كشور دنيا (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از دانشگاه تنری ژاپن (خبر)
 نیجریه خواستار توسعه همکاری‌های فرهنگی و دینی با ایران شد (خبر)
 برگزاري کارگروه ملی همکاری‌های علمی فرهنگی ایران و هند (خبر)
 گروهي از نخبگان چيني به ايران سفر مي‌كنند (خبر)
 جشنواره نقاشی پیامبر رحمت در حيدرآباد پاكستان برگزار شد (خبر)
 انجمن دوستی ايران و گرجستان تشكيل می‌شود (خبر)
 کنسرت موسیقی قوالی پاکستان در تهران برگزار شد (خبر)
 جشنواره فرهنگي هفته فیلم ایران و نمايشگاه عكس در تفلیس در حال برگزاري است (خبر)
 ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی ـ هنری بین ایران و ژاپن (خبر)
 مروری بر چهل سال سینمای ایران در اسپانيا (خبر)
 نمايش هنر عکاسی ایران در پنجمین فستیوال بین‌المللی دوسالانه عکس اتیوپی + گزارش تصويري (خبر)
 هفتمين جشنواره فيلم‌هاي كره‌جنوبي در پرديس سينمايي كوروش برگزار شد (خبر)
 تأكيد بر توسعه روابط فرهنگي ايران و استوني (خبر)
 توسعه همکاری‌های مشترک فرهنگی بین ایران و مالزی (خبر)
 همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی ایران و اندونزی در حوزه نشر (خبر)
 فرهنگ شهادت قدرت نرم جمهوری اسلامی و پادزهر جنگ روانی دشمن است (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی بین ایران و گرجستان (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی بین ایران و سوریه (خبر)
 تفاهمنامه همكاری‌های فرهنگی ـ هنری ایران و نيكاراگوئه امضاء شد (خبر)
 هم‌اندیشی مشترکات فرهنگی ایران و افغانستان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 برگزاري دومین جلسه «هم‌اندیشی مشترکات فرهنگی ایران و افغانستان» (خبر)
 آزادسازی فلسطین مسئله همه مسلمانان جهان است (خبر)
 بررسی راه‌های افزایش همکاری‌های فرهنگی ایران و بصره (خبر)
 نشست فرهنگی و هنری معرفی ایران در ژاپن برگزار می‌شود (خبر)
 ديپلماسي فرهنگی به مسئله واحد تبديل شود (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و چین (خبر)
 افزایش همکاری هدفمند براساس روابط بین‌الملل ضروری است (خبر)
 استفاده از ظرفیت رایزنان فرهنگی برای توسعه ارتباطات منطقه‌ای (خبر)
 حضور هنرمندان ایرانی در جشنواره‌ها نشانگر بالابودن جایگاه فرهنگی و هنری ایران است (خبر)
 علاقه‌مندی تانزانیا برای بسط همکاری‌های فرهنگی و دینی با ایران (خبر)
 چين به توسعه همكاری‌های فرهنگی با ايران علاقه‌مند است (خبر)
 آماده توسعه روابط فرهنگی با ایران هستیم (خبر)
 آماده همکاری با نویسندگان، انتشار کتاب‌های فرهنگی و توسعه ایرانشناسی هستیم (خبر)
 پذیرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری ایران هستیم (خبر)
 بررسی ابعاد فرهنگی چند جانبه‌گرایی سپهر تمدنی ایران و چین (خبر)
 بررسی راه‌هاي گسترش همكاري فرهنگي و هنري ایران و عراق (خبر)
 افتتاح نمايشگاه فرهنگي و هنري ايران در صربستان (خبر)
 تحصیلات زنان و سیاست‌های کاهش فقر در ایران بررسی شد (خبر)
 تفکر «مقاومت و ایستادگی» سرآغاز تمدنی نوین در جهان شد (خبر)
 توسعه گفت‌وگوهای دینی اسلام و هندوئیسم در دستور کار قرار دارد (خبر)
 بررسی راهکارهای ارتقاء همکاری‌های فرهنگی بین ایران و افغانستان (خبر)
 اراده دو ملت و دو کشور ایران و قزاقستان بر گسترش همکاری‌هاي فرهنگي است (خبر)
 برگزاری کنفرانس «توسعه ارتباطات فرهنگی بانوان در جهت تمدن نوین اسلامی» در پیشاور (خبر)
 افتتاح بوستان امام رضا(ع) در منطقه «غُبيری» بیروت (خبر)
 ما با وجود کرونا می‌توانیم سفیر فرهنگی حوزه‌های مختلف هنر باشیم (خبر)
 نمایش آثار هنری با محوریت امام رضا(ع) در تانزانیا (خبر)
 همکاری فرهنگی بین ایران و بصره توسعه می‌یابد (خبر)
 راه‌های توسعه همکاری فرهنگی ایران و هند بررسی شد (خبر)
 بررسی تأثير امام(ره) بر اوضاع منطقه و امت اسلام در لبنان (خبر)
 کتاب فیلم «نگاهی دیگر به نظام بین‌الملل و منطقه غرب آسیا» در یونان منتشر شد (خبر)
 تقویت و توسعه دیپلماسی فرهنگی با استفاده از ظرفیت دانشگاهی (خبر)
 برنامه‌های نمايندگي‌هاي فرهنگي ایران در سالروز ارتحال امام(ره)/ برگزاری 273 برنامه فرهنگی (خبر)
 آیسسکو فرصت مناسبی برای ارتقای همکاری‌های فرهنگی ایران است (خبر)
 ایران و اوگاندا بر گسترش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای تأکید کردند (خبر)
 عزم ایران و پاکستان برای تقویت روابط فرهنگی و هنری (خبر)
 ایران و تونس بر تقویت همکاری‌های قرآنی تأکید کردند (خبر)
 وبینار « آیه زندگی؛ حقوق بشر دختران و صلح و امنیت پایدار» برگزار می‌شود (خبر)
 دیپلماسی فرهنگی مبتنی برشناخت، بسترساز توسعه روابط ایران-ژاپن است (خبر)
 بررسی آخرین کتاب میشل کعدی درباره امام رضا(ع) (خبر)
 آزادی قدس شریف دور نیست (خبر)
 آزادی قدس شریف بر مسلمانان یک تکلیف است (خبر)
 آزادی قدس با اتحاد کشورهای مسلمان جهان میسر است (خبر)
 روز قدس محور وحدت آزادیخواهان جهان در دفاع از ملت ستمدیده فلسطین (خبر)
 توسعه فعالیت‌های ادبی، رسانه‌ای و معرفی جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری ایران و قزاقستان (خبر)
 حضور رایزن فرهنگی ایران در عراق در وبینار نمایشگاه اقدامات فرهنگی ـ هنری (خبر)
 نمایش آثار فرهنگی و هنری ایران در تایلند (خبر)
 تأکید بر لزوم توسعه فرهنگ قرآنی در افغانستان (خبر)
 استقبال تایلندی‌ها از آثار فرهنگی و هنری ایران (خبر)
 بررسی راه‌های همکاری فرهنگی و هنری بین ایران و چین (خبر)
 گسترش همکاری‌های بینادینی ایران و فیلیپین (خبر)
 نشست ظرفیت‌های تمدن‌ساز انقلاب اسلامی برگزار می‌شود (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و آفریقای جنوبی (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و عراق در زمینه ترجمه و نشر (خبر)
 بازشناسی فرصت‌های علمی و فرهنگی در مناسبات ایران و کشورهای منطقه (خبر)
 تدوین نقشه راه همکاری‌های فرهنگي ایران و ارمنستان (خبر)
 تأکید بر لزوم تقویت دیپلماسی فرهنگی ایران و چین با نگاه توسعه فضاهای فرهنگی (خبر)
 بررسی راه‌های همکاری‌ فرهنگی و هنری ایران و روسیه (خبر)
 چشم‌انداز همکاری‌های فرهنگی ايران و ارمنستان بررسی شد (خبر)
 وبینار «توسعه فضاهای فرهنگی در چین» برگزار می‌شود (خبر)
 تأکید ایران و تونس بر تقویت همکاری‌های دوجانبه و بین‌المللی (خبر)
 تأکید بر توسعه ظرفیت‌های فرهنگی هموطنان ارمنی در ایران (خبر)
 جمهوری اسلامی ایران یکی از قطب‌های علمی منطقه است (خبر)
 زمینه‌های فرهنگی و هنری برای همکاری ایران و ژاپن وجود دارد (خبر)
 بررسی راه‌های توسعه همکاری فرهنگی ایران و پاکستان (خبر)
 تلاش برای ایجاد دیپلماسی در حوزه مد و لباس ایرانی ـ اسلامی در خارج از کشور (خبر)
 برگزاری نمایشگاه فرهنگی ـ هنری ایران در الجزایر (خبر)
 بررسی دستاوردهای فرهنگی و هنری ایران در شبكه المنار (خبر)
 مدیرکل شورای روابط فرهنگی هند خواهان گسترش همکاری‌ با ایران شد (خبر)
 ترسیم نقشه راه همکاری‌های فرهنگی ایران و ارمنستان (خبر)
 توسعه همکاری‌های دوجانبه فرهنگی ایران و الجزایر (خبر)
 راه‌های توسعه همکاری‌ فرهنگی دوجانبه ایران و پاكستان بررسی شد (خبر)
 وبینار «توسعه فضاهای فرهنگی در فرانسه» برگزار شد/ تبیین مؤلفه‌های توسعه یافتگی فرهنگی (خبر)
 روابط فرهنگی و هنری میان ایران و پاکستان گسترش می‌یابد/ خبرگزاری مهر (خبر)
 همکاری‌های دوجانبه فرهنگی بین ایران و تونس گسترش می‌ یابد/ خبرگزاری مهر (خبر)
 گسترش همکاری‌های دوجانبه فرهنگی بین ایران و تونس (خبر)
 برپایی نمایشگاه فرهنگی و هنری در چین (خبر)
 بررسی توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در ایتالیا/ تأکید بر اهمیت پژوهش (خبر)
 ضرورت توسعه ترجمه آثار صربستانی به زبان فارسی (خبر)
 برگزاری نشست مجازی مشترک ایران و روسیه در زمینه‌های فرهنگی و هنری (خبر)
 تقویت همکاری‌های کتابخانه‌ای و آرشیوی بین ایران و ترکیه (خبر)
 راه‌های توسعه همکاری فرهنگی ایران و نایروبی بررسی شد (خبر)
 گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی ایران و ایتالیا (خبر)
 بررسی نقش رسانه در توسعه روابط فرهنگی ایران و ارمنستان (خبر)
 تأکید بر تداوم و گسترش همکاری‌های فرهنگی و آموزشی بین ایران و پاکستان (خبر)
 بررسی راه‌های توسعه همکاری فرهنگی ایران و آفریقای جنوبی (خبر)
 وزیر فرهنگ عراق خواهان گسترش همکاری‌های فرهنگی با ایران شد (خبر)
 وبینار «آزادی بیان از دیدگاه رسول الله(ص)» در تانزانیا برگزار شد (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری ایران و ارمنستان (خبر)
 تاکید بر همکاری‌های فرهنگی ایران و سوریه در زمینه ترجمه و نشر/ خبرگزاری مهر (خبر)
 توسعه و تجهیز کلاس‌های زبان فارسی در اولویت رایزنی فرهنگی ایران است (خبر)
 علاقه‌مند به توسعه مناسبات فرهنگی با ایران هستیم (خبر)
 نمایشگاه سه بُعدی فرهنگی و هنری ایران برپا شد (خبر)
 تأکید بر تداوم و توسعه همکاری‌های فرهنگی و آموزشی بین ایران و قرقیزستان (خبر)
 تأکید فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران بر توسعه زبان فارسی دانشگاه کوفه (خبر)
 معرفی مكتوبات فرهنگی و هنری ایران در نمایشگاه کتاب پکن (خبر)
 بررسی «چالش‌های مربوط به آزادی دین و اقلیت‌های دینی» در تفلیس (خبر)
 نشست «ضرورت پیوست فرهنگی برای سند 25 ساله توافق ایران و چین» (خبر)
 تحکیم همکاری‌های رایزنی فرهنگی ایران و نمایندگی جامعة المصطفی(ص) در افغانستان (خبر)
 «دومين كميته مشترك فرهنگی ايران و روسيه» برگزار شد (خبر)
 وبینار «نقش فناوری‌های نوین در توسعه روابط فرهنگی ایران» برگزار می‌شود (خبر)
 تعمیق روابط میان ایران و تاجیکستان و همگرایی بیشتر فرهنگی (خبر)
 توافق ایران و فرانسه برای همکاری‌های مشترک فرهنگی (خبر)
 نشست مجازی توسعه روابط فرهنگی ایران و چین برگزار شد (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی بین ایران و ایتالیا (خبر)
 معرفی دستاوردهای فرهنگی و هنری ایران در بانکوک (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و ایتالیا در زمینه ترجمه و نشر (خبر)
 برگزاری وبینار «نقش بانوان در توسعه روابط فرهنگي ايران و چين در پسا کرونا» (خبر)
 سومین میزگرد «توسعه چین‌شناسی و فرهنگ‌شناسی چین و ایران پس از کرونا» (خبر)
 تأکید بر شناخت مشترکات فرهنگی، هنری و تاریخی ایران و تایلند (خبر)
 پاکستان خواستار توسعه روابط فرهنگی و آموزشی با ایران شد (خبر)
 توسعه روابط بین ایران و روسیه در چارچوب موافقت‌نامه‌های فرهنگی (خبر)
 توسعه روابط فرهنگی و ورزشی بین ایران و کنیا (خبر)
 امضای تفاهمنامه همکاری‌های علمی ـ فرهنگی بین ایران و یونان (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی به مناسبت پنجاهمین سال برقراری روابط ایران و چین (خبر)
 تأکید بر لزوم دفاع از فلسطین و تلاش برای آزادی قدس (خبر)
 تأکید بر متحد شدن تمامی آزادگان جهان و پیروان ادیان برای آزادی قدس (خبر)
 شماره 141 نشریه «زمزم» منتشر شد (خبر)
خبرهاي مهم
روز افسران سپاه پیشرفت کشور/ کرونا و آشنایی والدین با مشقت معلمی
وحدت مسلمانان؛ لازمه تحقق تمدن نوین اسلامی
ترجمه ژاپنی کتاب «داستان راستان» منتشر می‌شود
تایلندی‌‌ها به تماشای «به وقت شام» نشستند
تعاملات علمی و فرهنگی ایران و گرجستان توسعه یابد
کتاب «رسول مولتان» تندیس جشنواره ملی ترجمان فتح را دریافت کرد
جنگ امروز، جنگ روایت‌ها است/ لزوم توجه به ذائقه مخاطب در کارهای ترجمه
نشست «هم‌اندیشی با شهرهای جهانی» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
مسلمانان برای وحدت امت اسلامی تلاش کنند
رايزنان فرهنگي ايران می‌توانند به مثابه قرارگاه مردمی برای توسعه گردشگری باشند
نمادی برای قرن جدید در شهرهای جهانی ساخته شود
توسعه گردشگری یکی از حوزه‌های مهم اقتصاد فرهنگ کشور است
انتشار جلد پنجم تفسیر داستانی قرآن در الجزایر
ترجمه آثار آکادمیک در حوزه‌ ایرانشناسی تداوم یابد/ لزوم مشارکت محققان آشنا با زبان و ادب فارسی
برگزاری آزمون پایان دوره متوسطه زبان فارسي در مرکز فرهنگی ایران در بغداد
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  همایش «بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی: مدافع آزادی، امنیت و زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان» برگزار و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی ایران، رهبران ادیان توحیدی از کشورهای سوریه، لبنان، عراق و ایران، سخنرانی کردند.

 • بازدید رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از خبرگزاری تسنیم
  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، امروز (7 دی‌ماه) از تحریریه خبرگزاری تسنیم بازدید کرد.

 • سفر یک روزه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به قم
  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور در سفر به قم ضمن زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) با جمعی از مراجع تقلید، علما و شخصیت‎های حوزوی دیدار و گفت‌وگو کرد که در این دیدارها بر ضرورت صدور انقلاب با انتقال معارف اسلامی و سواد عمیق قرآنی، روایی و تاریخی به جهانیان، تأکید شد.

 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.