English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

نويسنده ايتاليايي دفاع مقدس را براي اروپاييان معرفي مي‌كند

ماتئو برسان، نويسنده و پژوهشگر ايتاليايي كه به منظور شركت در برنامه راهيان نور بين‌الملل به ايران سفر كرده بود، از برنامه خود براي نگارش و انتشار مقاله و كتاب در معرفي اصولي و مبتني بر واقعيات سال‌هاي دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ماتئو برسّان، نويسنده و پژوهشگر ايتاليايي و كارشناس منطقه خاورمیانه، به همت مركز مقاومت بسيج و امور ايثارگران اين سازمان و با همكاري رايزني فرهنگي ايران در ايتاليا و معاونت بین‌الملل سازمان بسیج و ستاد مرکزی راهیان نور، با سفر به كشورمان در برنامه راهيان نور بين‌الملل شركت كرد.

ماتئو برسان طي روزهاي 19 تا 23 اسفند با حضور در تهران و استان خوزستان، ضمن ديدار و گفت‌وگو با برخي از شخصيت‌هاي فرهنگي كشورمان از مناطق عملياتي جنوب كشور ديدن كرد. در ادامه گزارش برخي از اين ديدارها شرح داده مي‌شود:

 

ديدار با مشاور رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در امور ايثارگران

 ماتئو برسّان، محقق و پژوهشگر ایتالیایی به محض ورود به ميهن اسلامي ايران، با محمدرضا پاکروان، مشاور رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج اين سازمان دیدار و گفت‌وگو كرد.

پاكروان در این دیدار با بيان اينكه مرکز مقاومت بسیج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با همکاری رایزنی فرهنگی ايران در ایتالیا و با هماهنگی معاونت بین‌الملل سازمان بسیج و ستاد مرکزی راهیان نور، اقدام به دعوت از ميهمان ايتاليايي براي بازديد از مناطق عملياتي 8 سال دفاع مقدس كرده است، گفت: در سال‌های گذشته نیز از کشورهایی همچون آمریکا، دانمارک، ایتالیا، سوئد، روسیه، آفریقای‌جنوبی، تونس، نیجریه، آلمان، مالزی، اسپانیا، سوریه، لبنان و ... ميهماناني در برنامه فرهنگي راهیان نور در مناطق جنوب و غرب حضور داشتيم و امسال نیز توفیقی شد تا میزبان شما از کشور اروپایی ایتالیا باشیم.

مشاور رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در امور ایثارگران، در ادامه سخنانش گفت: رهبر معظم و فرمانده کل قوا (مدظله العالی) در دیدار با دست‌اندرکاران راهیان نور کشور در سال گذشته فرمودند؛ «راهیان نور فناوریِ استفاده از ثروت عظیم و معدن طلای دوران دفاع مقدس است.» بر اين اساس و در راستای همین تأکیدات معظم‌له است که مبادرت به دعوت از محققین و پژوهشگران این عرصه از کشورهای مختلف كرده‌ايم.

پاکروان افزود: بدون تردید برگزاری اردوی راهیان نور به ویژه راهیان نور بین‌الملل، حرکت ارزشمند فرهنگی، معنوی و تأثیرگذار در عرصه بین‌المللی است. بدون تردید امروزه دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب اسلامی از شکوفاترشدن این حوزه در جامعه و افکار جوانان واهمه دارند و همین است که تاکنون جرأت تعرض به این مملکت و نظام را پیدا نکرده‌اند.

وی همچنين یکی از مهم‌ترین اصول در راهیان نور بین‌الملل را انتقال مناسب و عمیق مفاهیم ارزشمند فداکاری، ایثار، دفاع و مقاومت به محققین و پژوهشگران و علاقمندان سایر ملل دانست و ادامه داد: که آنان باید بدانند دوران دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی به ایران چگونه بوده و چه مردان و زنان و جوانانی و با چه عقاید و افکاری جان ذی‌قیمت خود را برای دین، اعتقادات، مملکت و نظام خود آگاهانه فدا کردند.

پاكروان در تأكيدي دوباره اظهار كرد: هدف ما از اجرا كردن این برنامه‌ها، دو نکته است؛ اول نشان دادن این موضوع که حاصل ايثار رزمندگان اسلام، متفاوت از دیگر سربازان و ارتشي‌هاي جهان بود؛ چرا که قصدشان گرفتن خاک و تلفات از دشمن نبود و دفاع و مقاومت از مملکت، عقیده و ایمانشان بوده است. دومين نكته هم زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهدای از جان گذشته و نیز ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و جهاد است.

ماتئو برسّان، پژوهشگر و نويسنده ايتاليايي در ادامه اين ديدار با ابراز خوشحالی از اینکه از نزدیک با واقعیات مربوط به هشت سال دفاع مقدس و مقاومت جانانه رزمندكان اسلام آشنا خواهد شد، گفت: با مشاهدات میدانی و مطالعه در این سفر چندروزه و پس از بازگشت به كشورم مبادرت به نوشتن یک مقاله مفصل به زبان ایتالیایی خواهم كرد تا در آن گوشه‌هایی از واقعیات جنگ تحميلي عليه ايران را برای اروپاییان بازگو كنم.

ديدار با معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

ماتئو برسّان، که به منظور شرکت در اردوی راهیان نور بین‌الملل به ايران سفر كرده بود، در ادامه برنامه‌هاي خود در اين سفر با عباس خامه‌یار، معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي دیدار و گفت‌وگو کرد.

عباس خامه‌یار در این دیدار گفت: موضوع راهیان نور به ویژه راهیان نور بین‌الملل در این سال‌ها رشد خوبی داشته و هر سال نسبت به قبل از آن علاقمندان بیشتری در این مناطق حضور پیدا می‌کنند. از سوي ديگر حضور مناسب در راهیان نور بین‌الملل نشان‌دهنده اهمیت این حرکت عظیم معنوی و تأثیرگذارعرصه بین‌المللی است و راهیان نور بین‌الملل یکی از راهکارهای جلوگیری از نفوذ فرهنگی استکبار و دشمن است.

وي افزود: بدون تردید امروزه دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب اسلامی از شکوفاتر شدن این حوزه در جامعه و افکار جوانان واهمه دارند و به همین دليل است که تاکنون جرأت تعرض به این مملکت و نظام را پیدا نکرده‌اند.

معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي افزود: استکبار و رسانه‌های غربی همیشه نقش مهم و اساسی در برخورد با انقلاب اسلامی و جلوگیری از تأثیرش در سایر ملل داشته‌اند؛ اما به لطف خداوند و ایثارگری‌های رزمندگان و حضور مردم و رهبر داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همیشه توطئه‌هایشان عقیم مانده است.

وی اشاره کرد: یکی از مهم‌ترین اصول در راهیان نور بین‌الملل را انتقال مناسب و عمیق مفاهیم ارزشمند فداکاری، ایثار، دفاع و مقاومت به محققین و پژوهشگران و علاقمندان سایر ملل است.

این کارشناس ارشد حوزه بین‌الملل و جهان اسلام در بخش ديگري از سخنانش گفت: حضور مستشاری مؤثر و به‌موقع ایران در کشور سوریه و تقدیم شهدای مدافع حرم بود که موجب شده جبهه استکبار در آنجا موفق نشود و غده سرطانی داعش را از بین برد و از آن کشور بیرون راند و به نظرم اروپا باید قدردان جمهوری اسلامی ایران باشد.

در ادامه اين ديدار ماتئو برسّان، اظهار كرد: برای شناخت هر چه بیشتر دفاع مقدس و سیر مطالعاتی پیرامون جنگ هشت ساله به ایران آمده‌ام و به این نتیجه رسیدم که دفاع مقدس شما در معرفی به اروپايیان به ویژه کشورم ایتالیا، مظلوم واقع شده است.

وي ادامه داد: در اين باره؛ پس از مشاهدات میدانی و آشنا شدن با واقعیات و مفاهیم این پدیده مهم، وظیفه خود می‌دانم به عنوان یک پژوهشگر و محقق استاد دانشگاه ملاحظات و مطالعات خود را به صورت یک مقاله مبسوطی به رشته تحریر درآورده و در اروپا چاپ كنم. همچنين چنانچه فرصت شود در آینده نزدیک کتابی را در حوزه دفاع مقدس ایران و واقعیات مشاهده شده را به رشته تحریر در خواهم آورد.

بازديد از موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس

ماتئو برسان در ادامه سفر خود به ايران براي شركت در برنامه فرهنگي راهيان نور بين‌الملل، ضمن حضور در باغ‌موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس، با علی‌اصغر جعفری، مدیرعامل اين موزه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در اين ديدار كه با حضور محمدرضا پاکروان، فرمانده مرکز مقاومت بسیج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علي عباسی‌اصل، جانشين معاونت بین‌الملل سازمان بسیج، غیاثی‌راد، از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس برگزار شد، علی‌اصغر جعفری گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تجلی ایمان، عظمت، حماسه و عزت ملت ایران است و ما سعی کرده‌ایم بخشی از دفاع مردم ایران را در مقابل صدام و قدرت‌های بزرگی که از وی حمایت کردند به نمایش بگذاریم.

وی گفت: جنگی هشت ساله بر کشور ما تحمیل شد؛ زیرا قدرت‌های بزرگ با تفکر انقلاب اسلامی مخالف بودند ولی امروز به کمک رشد و توسعه رسانه‌ها این ظرفیت فراهم شده که نخبگان جهان با گفتمان انقلاب اسلامی آشنا شوند.

ماتئو برسان هم در سخنان خود در اين ديدار اظهار كرد: بازدید از این موزه فرصت مناسبی برای بازدیدکنندگان و میهمانان خارجی فراهم می‌کند که در مورد این جنگ و واقعیت‌های نهفته در آن و مقاومت جانانه مردم ایران بیشتر بدانند؛ زیرا اطلاعات مردم اروپا در خصوص این جنگ کم است و قصد دارم پس از بازگشت به ایتالیا مقاله‌ای مفصل در این خصوص بنویسم و آن را در سطح گسترده‌اي منتشر كنم.

وی سپس خطاب به علي‌اصغر جعفري با بيان اينكه جنگ‌های فراموش شده زیادی در دنیا وجود دارد، اظهار كرد: نقش شما به عنوان مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در انعکاس نقش پدران و مادران و فرزندان این مرز و بوم برای دفاع از کشورشان بسیار مهم است و برای شما آرزوی توفیق دارم.

ماتئو برسان پس از اتمام اين ديدار از تالارهای مختلف موزه بازدید و از نزدیک با گوشه‌هایی از اسناد و واقعیت‌های سال‌هاي دفاع مقدس این رویداد مهم و رشادت‌ها و جانبازی‌های مردم قهرمان و رزمندگان آشنا شد.

سخنراني در آيين افتتاح راهيان نور

ماتئو برسان، محقق و نويسنده ایتالیايي که به دعوت مركز مقاومت بسيج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و به منظور بازديد از مناطق جنگی جنوب کشور در قالب راهیان نور بین‌الملل به ایران سفر کرده بود، در مراسم افتتاح برنامه فرهنگي راهیان نور شركت كرد.

در اين مراسم كه با حضور جمعی از مقامات لشگری و کشوری و فرماندهان عالیرتبه و پیشکسوتان دفاع مقدس و زائرین راهیان نور در مقر شهید باکری خرمشهر برگزار شد، ماتئو برسان به ايراد سخنرانی پرداخت. این تحلیلگر ارشد مسايل روابط بين‌الملل و استاد دانشگاه در ايتاليا در اين سخنراني گفت: هدف من از سفر به استان خوزستان، آشنایی با واقعیت‌های نهفته در هشت سال دفاع مقدس است و قصد دارم پس از آشنایی با این حقایق، مقاله‌ای را به زبان ایتالیایی در خصوص جنگ تحمیلی هشت ساله عراق بر ایران برای مردم اروپا بنویسم و آن را منتشر كنم.

وي پس از ايراد سخنرانی در جمع زائرین مناطق عملياتي جنوب به تشریح اهداف سفر خود پرداخت و طي آن ضمن قدردانی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مرکز مقاومت بسیج اين سازمان، میهمان‌نوازی ایرانیان را تمجيد كرد.

بازديد از مسجد جامع خرمشهر

ماتئو برسان در ادامه حضور در استان خوزستان و شهر شهيدپرور خرمشهر از موزه خرمشهر ديدن كرد و ضمن دريافت اطلاعاتي از سوي ريیس و جانشین اين موزه، با بخشي از اسناد و مدارک دفاع مقدس، اشغال خرمشهر و نحوه آزاد‌سازی خونین‌شهر آشنا شد.

در حاشیه این بازدید گروه هنری «دفاع مقدس» (هنر تلفیقی تئاتر و موسیقی) از استان لرستان، به اجراي برنامه‌ هنري خود پرداخت كه با استقبال مخاطبان موزه از جمله نويسنده ايتاليايي مواجه شد.

ماتئو برسان در ادامه برنامه‌هاي خود در خرمشهر به بازدید از مسجد جامع اين شهر پرداخت و با مطالعه اطلاعات دريافتي از سوي مسئولان امر، در جريان نقش اين مسجد در دفاع جوانان ايران از خرمشهر قرار گرفت و پس از آن ضمن حضور در جزیره مینو در شهر آبادان، از نحوه شکسته شدن حصر آبادان  و فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبني بر شكسته شدن حصر آبادان آشنا شد.

 

ديدار از منطقه عملياتي شلمچه

ماتئو برسان همچنين از منطقه عملياتي شلمچه ديدن كرد و در جريان آن با علی فضلی، از فرماندهان سال‌هاي دفاع مقدس دیدار و گفت‌وگو كرد. سردار فضلي در اين ديدار و در جوار یادمان عملیات کربلای پنج، نحوه آزادسازی خرمشهر از دست دشمن بعثي را تشريح كرد.

ماتئو برسان، تحلیل‌گر ارشد مسايل فرهنگي همچنين در جمع نمازگزاران و زائرین زیارتگاه شلمچه و در حضور علی فضلی، سخنرانی کرد و در آن گفت: فداکاری‌های مردم و جوانان شما در اروپا به ویژه کشور من (ایتالیا) شناخته نشده است و باید تلاش شود این حقایق هشت سال دفاع مقدس به آنان به نحو صحیح و منطقی معرفی شود.

وی در ادامه حضور خود در منطقه عملياتي شلمچه در مقر شهید باکری و با حضور سردار غیب‌پرور، ريیس سازمان بسیج مستضعفان كشور، در مصاحبه تلوزیونی با شبکه استاني خوزستان شركت كرد.

انتهاي پيام/


١٤:٥٥ - 1396/12/27    /    شماره : ٧٠١٣٣٥    /    تعداد نمایش : ١٢١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 مراسم عزاداري سيدالشهداء(ع) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 نهضت عاشورا فرادینی است (خبر)
 همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي رایزني فرهنگی ایران و سازمان محمدیه اندونزی (خبر)
 ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد روسيه شد (خبر)
 پيام تبريك كليساي ارتدوكس روسيه به رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي عيد سعيد قربان را تبريك گفت (خبر)
 فرهنگ شهادت قدرت نرم جمهوری اسلامی و پادزهر جنگ روانی دشمن است (خبر)
 محكوميت كودك‌كشي سعودي‌ها در يمن (خبر)
 دیدار جمعی از اصحاب رسانه و جراید هند با معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز خبرنگار را تبريك گفت (خبر)
 پنجمين نشست قند پارسی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 پنجمين نشست قند پارسی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 نشر فرهنگ رضوی بازگشت به گفت‌وگو و عقلانیت است (خبر)
 پنجمين نشست «قند پارسی» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار می‌شود (خبر)
 پنجمين نشست «قند پارسی» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار می‌شود (خبر)
 بازديد رهبران متصوفه هند از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 دیدار معاون وزير امور خارجه اتريش با رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 تعامل انيميشن‌سازان ايران و يونان در تهران (خبر)
 آمريكايي‌ها به امضاي خود در برجام پايبند نماندند و به انزوا كشيده شدند (خبر)
 اتريشي‌ها اعتقاد دارند كه ايران يك منبع غني فرهنگي هميشه زنده است (خبر)
 نمایش «پرسه در حوالی من» در جشنواره فیلم قبرس (خبر)
 ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد لبنان شد (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی فرارسیدن عید سعید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درگذشت حجت‌الاسلام احمد احمدی را تسلیت گفت (خبر)
 بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس (خبر)
 امضاي تفاهمنامه مركز ترجمه و نشر و مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) (خبر)
 نمایندگی‌های فرهنگی کشورمان پُل ارتباطی بين دانشگاه‌های ايران و سراسر دنیا هستند (خبر)
 ديدار معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با رييس كتابخانه اسد سوريه (خبر)
 سمینار «همسایگان در گفتمان سیاست خارجی مقام معظم رهبری» برگزار می‌شود (خبر)
 یازدهمین اجلاس «کومیاک» در سنگال برگزار می‌شود (خبر)
 دیدار رییس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در قم با رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) (خبر)
 نمایشگاه هنری ایران و سنگال گشایش یافت (خبر)
 خشونت عليه انسان، خشونت عليه خالق انسان است (خبر)
 حضور فعال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در نمايشگاه كتاب تهران (خبر)
 گفت‌وگوهاي ديني و فرهنگي ايران و صربستان آغاز شود (خبر)
 تشریح فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: «خليج فارس» تا ابد «خليج فارس» باقي مي‌ماند (خبر)
 كتاب «خليج فارس» رونمايي مي‌شود (خبر)
 سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به کابل (خبر)
 بازدید رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از دانشگاه کابل (خبر)
 ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد کابل شد (خبر)
 گفت‌وگوی اسلام و دائوئیسم سرآغاز گفت‌وگوهای مشترک است (خبر)
 امضای تفاهمنامه همكاري بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و دانشگاه مازندران (خبر)
 بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به مناسبت ۱۲ فروردین (خبر)
 محكوميت جنايات اخير رژيم صهيونيستى در فلسطين اشغالى (خبر)
 سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع) (خبر)
 امضاي تفاهم‌نامه همکاری‌های فرهنگی و هنري ايران و تركمنستان (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي فرارسيدن سال 1397 را تبريك گفت (خبر)
 افزايش زمينه‌هاي همكاري سازمان فرهنگ و كتابخانه مركزي دانشگاه تهران (خبر)
 سفر ريیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها به پاریس (خبر)
 دیدار ريیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها با نماینده واتیکان در فرانسه (خبر)
 دیدار ريیس دانشگاه حکیم‌سبزواری با ريیس نمایندگی سازمان فرهنگ در مشهد (خبر)
 ویژه‌نامه‌هاي نوروز 97 منتشر شد (خبر)
 دومین جشنواره بین‌المللی عکاسی «نگاه آبی» برگزار مي‌شود (خبر)
 فرصت مطالعاتي فعال رسانه‌اي سوري در ايران (خبر)
 ديدار رييس شورای عالی زنان مسلمان تانزانیا با معاون سازمان فرهنگ (خبر)
 ديدار رؤساي دانشگاه‌هاي عراق با معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 دیدار رییس جمهور پیشین آلبانی با قائم مقام وزارت امورخارجه کشورمان (خبر)
 همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری» (خبر)
  دیدار رؤسای دانشگاه‌های عراق با ريیس کتابخانه ملی ایران (خبر)
 بازديد هيأت دانشگاهي عراق از دانشگاه آزاد اسلامی (خبر)
 کمیته روابط فرهنگی در وزارت فرهنگ روسیه تشكيل شد (خبر)
 بيانيه پاياني همايش قرائت شد (خبر)
 همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری» به كار خود پايان داد (خبر)
 جان‌احمدي: تعلق خاطر فراشري به اهل بيت (ع) تعلقي معرفتي است (خبر)
 برگزاري كميسيون‌هاي تخصصي «زبان و ادبيات فارسي» و «عرفان و تصوف» (خبر)
 احمدي: فقدان فرهنگ گفت‌وگو بزرگ‌ترين معضل جهان امروز است (خبر)
 رونمايي از آثار محمدنعيم فراشری در دانشگاه تربيت مدرس (خبر)
 محمدعلي رباني: دبيرخانه دائمي گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و بالكان تاسيس شود (خبر)
 ناطق: زبان فارسي نجات‌بخش بشريت بوده است (خبر)
 فلورشا دادو: فراشري فلسفه همكاري و همفكري را توسعه داد (خبر)
 نیکوبخت: گفت‌وگو گامي مهم براي هم‌افزايي فرهنگي با كشورهاست (خبر)
 رجب ميداني: اشعار فراشري متأثر از ادبيات فارسي بود (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: كربلا و واقعه عاشورا منبع الهامي عظيم براي فراشري بود (خبر)
  همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری» (خبر)
 همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری» آغاز شد (خبر)
 بازديد هيات آلبانيايي از حسينيه جماران (خبر)
 ديدار هیات آلبانیایی با معاون برون مرزی صدا و سيما (خبر)
 همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری» افتتاح مي‌شود (خبر)
 انديشمندان حوزه بالكان اروپا وارد ايران شدند (خبر)
 پنجاه‌و‌سومين جلسه شوراي سياست‌گذاري مركز گفت‌وگوي اديان برگزار شد (خبر)
 آيين بزرگداشت ويكتور الكك در مشهد برگزار شد (خبر)
 نتيجه همگرایی دو عنصر عربی و ایرانی گسترش فرهنگ و صلح است (خبر)
 همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری» برگزار مي‌شود (خبر)
 ويكتور الكك خادمی امام رضا (ع) را بزرگ‌ترین هدیه زندگی خود مي‌دانست (خبر)
 مراسم رونمايي از «دانش‌نامه ايران‌زمين» و «معجم المخطوطات العراقيه» برگزار شد (خبر)
 ديدار بانوان نخبه قرقيز با معاون فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 ضيايي: فراشري پيشتاز فرهنگ ايراني ـ اسلامي در بالكان است/ نخستين دستور زبان فارسي را يك شاعر آلبانيايي تدوين كرد (خبر)
 فراشري یکی از طلیعه‌داران گفت‌وگوهای فرهنگی است (خبر)
 هیچ کشوری در دنیا از نظر فرهنگی به میزان جمهوری آذربایجان به ایران نزدیک نیست (خبر)
 روزهای فيلم ایران در باکو آغاز شد (خبر)
 مراسم افتتاحيه روزهاي فيلم ايران در باكو (خبر)
 سخن گفتن از پايان داعش، اقدامي خطرناك و اشتباهي بزرگ است (خبر)
 همراهی ابراهیمی ترکمان با رئیس جمهور در سفر به هند (خبر)
 ايران همواره جهت ارتقای صلح و دوستی در جهان تلاش کرده است (خبر)
 ايران و جمهوري آذربايجان نقش مؤثري در مقابله با افراطي‌گري دارند (خبر)
 تبیین و تبلیغ اسلام واقعی بهترین راه برای مقابله با افراطی‌گری است (خبر)
 دیدار رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با معاون اول ريیس جمهوری آذربایجان (خبر)
 کتاب‌هاب جدید رایزنی فرهنگی ایران در باکو رونمایی شد (خبر)
 روابط ملت‌هاي ايران و آذربايجان تداوم هميشگي خواهد داشت (خبر)
 نشست نخبگان فرهنگی و دینی جمهوري آذربايجان با ابراهيمي تركمان (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به جمهوری آذربایجان سفر مي‌كند (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه اوراسياي قزاقستان در ايران (خبر)
 سفر رييس جمهور به هند (خبر)
 آيين اختتاميه هفتمین دوره دانش‌افزايي ایران‌شناسی برگزار شد (خبر)
 بررسی ظرفیت‌هاي همکاری‌های مشترك سازمان فرهنگ و صداوسيما (خبر)
 اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 روزهای فرهنگی ايران در ترکمنستان پايان يافت (خبر)
 توسعه فرهنگي و روابط دوستانه با ايران را ارج مي‌نهيم (خبر)
  افتتاح نمايشگاه روزهاي فرهنگي ايران در عشق‌آباد (خبر)
 بيانيه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به مناسبت 22 بهمن (خبر)
 دیدار معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با وزیر فرهنگ سوریه (خبر)
 برگزاري نشست هنرمندان صنايع دستي ايران و تركمنستان در عشق آباد (خبر)
  افتتاح نمايشگاه روزهاي فرهنگي ايران در عشق‌آباد (خبر)
 آماده راه‌اندازي نمايندگي مجمع تقریب مذاهب اسلامی در دمشق هستيم (خبر)
 روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان افتتاح شد (خبر)
 افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 ديدار استاد دانشگاه قيروان تونس با معاون فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 هم‌اندیشی «بررسی روش‌های مقابله با تفکر تکفیری در افغانستان» در قم (خبر)
 افتتاحيه هفتمين‌ دوره دانش‌افزايي ايران‌شناسي در تهران (خبر)
 خدمات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی خدمت به تمام بشریت است (خبر)
 انتشار شماره 361 نشریه عربی زبان «الوحده» (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي درگذشت رضا مقدسي را تسليت گفت (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان درگذشت مرحوم رضا مقدسی را تسليت گفت (خبر)
 هفتمين دوره دانش‌افزايي ايران‌شناسي در تهران برگزار ‌مي‌شود (خبر)
 مراسم ترحيم وابسته فرهنگي ايران در صربستان (خبر)
 ديدار رييس و كاركنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با سيد حسن خميني (خبر)
 همایش «آموزش زبان و نقش آن در روابط فرهنگی- ادبی ایران و جهان عرب» در مشهد (خبر)
 تجديد ميثاق رييس و كاركنان سازمان فرهنگ با آرمان‌هاي امام خميني (ره) (خبر)
 آغاز همایش «آموزش زبان و نقش آن در روابط فرهنگی ـ ادبی ایران و جهان عرب» در مشهد (خبر)
 دلم برای مکالمه و مکاتبه با «محسن سلیمانی» تنگ خواهد شد (خبر)
 همايش «قدس، پايتخت صلح اديان» (خبر)
 بزرگداشت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در بيش از 80 شهر جهان (خبر)
 بازدید مسئولین دانشگاه‌های حوزه مشرقی افغانستان از دانشگاه نیشابور (خبر)
 نگاهي به دوره‌هاي پيشين هفته فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان برگزار مي‌شود (خبر)
 بازمعرفي كتاب «حكايت سه شهر» (خبر)
 گفت‌وگوهای فرهنگی همنشین گفت‌وگوهای دینی (خبر)
 برگزاري مراسم يادبود محسن سليماني در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 پیکر وابسته فرهنگی ایران در صربستان در خاك آرام گرفت (خبر)
 سفر هیأت رسانه‌ای اندونزی به قم (خبر)
 پیکر مرحوم محسن سليماني تشییع مي‌شود (خبر)
 كميسيون ايران، آسياي مركزي، تركيه و قفقاز در بابلسر (خبر)
 سفر مهمانان نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي به قم (خبر)
 لي چونفانگ: گفت‌وگوي فرهنگي سكوي گفتمان‌ انديشمندان است (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي بوسنيايي در ايران (خبر)
 پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عربی در دشت آزادگان برگزار می‌شود (خبر)
 كميسيون «ایران و شبه قاره» گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي در مشهد پایان یافت (خبر)
 كميسيون «ایران و آسياي ميانه و قفقاز و تركيه» در بابلسر پایان یافت (خبر)
 نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسيايي به كار خود پايان داد (خبر)
 كميسيون «ايران، شرق و جنوب شرق آسيا» در تهران پایان یافت (خبر)
 كميسيون‌هاي اجلاس گفت‌وگوي فرهنگي آسيايي در تهران، مشهد و بابلسر (خبر)
 مبارزه با افراط‌گرایی از دریچه فرهنگ (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: راه‌حل عبور از مشكل غفلت عمومي بشر، گفت‌وگوست (خبر)
 خامه‌يار: بشر ناگزير از بازگشت به معنويت است (خبر)
 كميسيون‌هاي نخستين اجلاس گفت‌وگوي فرهنگي آسيايي (خبر)
 آغاز كميسيون «ايران و آسیای مرکزی و قفقاز» در مازندران (خبر)
 هاشمي: زبان فارسی عمده‌ترین سوغاتی ایرانیان به مردم آسياي ميانه است (خبر)
 كميسيون ايران و شبه‌ قاره در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد (خبر)
 نیلی‌احمدآبادی: همكاري‌هاي دانشگاهي بين كشورهاي آسيايي ضروري است (خبر)
 مؤسس دانشگاه بين‌المللي آيدين استانبول: نسل آینده‌ با مفهوم جهانی‌سازی آشنا شوند (خبر)
 منصور غلامي: موفقيت حركت‌هاي فرهنگي با احترام به خرده‌فرهنگ‌ها ممكن است/ آسيا مركز ثقل فرهنگي دنيا (خبر)
 نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی (خبر)
 نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی (خبر)
 «اندیشه‌نامه آیت‌الله محمدعلی تسخیری» (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: گفت‌وگو مؤثرترین عنصر همگرایی است (خبر)
 دستيار ريیس جمهور اندونزی: عمل‌گرايي نياز گفت‌وگوي فرهنگي است (خبر)
 رييس دانشگاه شرق داكا: تبليغات عليه اسلام، اقدامي شيطاني است (خبر)
 صالحي: ارتباط ميان ملت‌ها منشا توسعه پایدار است/ايجاد فضاي مفاهمه با گفت‌وگو (خبر)
 معاون وزير فرهنگ افغانستان: گفت‌وگو ابزار مقابله با افراط‌گرايي است (خبر)
 نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی آغاز شد (خبر)
 ظريف: پارادايم گفت‌وگو نياز جهان امروز است (خبر)
 فلسطين فراتر از بُعد اسلامي، داراي بُعد انساني است (خبر)
 اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی در سازمان فرهنگ افتتاح مي‌شود (خبر)
 «نسبت انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی (تونس و مصر)» (خبر)
 گفت‌وگو؛ ابزار برون‌‌رفت از فضای حاکم بر منطقه (خبر)
 اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی در ایران برگزار می‌شود/ ایران میزبان 70 شخصیت علمی قاره کهن (خبر)
 مروري بر دوره‌هاي پيشين گفت‌وگوهای فرهنگی (خبر)
 ديدار اساتيد دانشگاه استوني با رييس مركز توسعه همكاري‌هاي علمي سازمان فرهنگ (خبر)
 «گزیده دیوان مختوم‌قلی فراغی» (خبر)
  ترجمه «آداب‌الصلوة» و «اسماء و صفات حق تعالی» به زبان اردو رونمايي شد (خبر)
 «مبانی راهبردی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی» (خبر)
 بررسی اوضاع مسلمانان میانمار و مواضع سازمان‌های بین‌المللی (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي دي ماه سال‌جاري برگزار مي‌شود (خبر)
 «ایران و گرجستان؛ پیوستگی‌های تاریخی و فرهنگی» (خبر)
 شانزدهمين سالگرد درگذشت طالبی بیدهندی (خبر)
 «جامعه و فرهنگ اريتره» (خبر)
 «فرهنگ واژگان اسلامی: فارسی ـ روسی و روسی ـ فارسی» (خبر)
 «جریان‌شناسی گروه‌های سلفی، جهادی و تکفیری» (خبر)
 برگزاري هشتمین جلسه اعضاي کمیته هماهنگی نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب (خبر)
 «نظام انتخابات در جمهوری اسلامی ایران (مسأله‌ها و تضادها)» (خبر)
 «رایزن فرهنگی و دنیای ایران‌شناسی» (خبر)
 «رسانه در جمهوری بلاروس» (خبر)
 بررسي و تحليل تحولات اخير قدس (خبر)
 «مساجد استرالیا» (خبر)
 ديدار خامه‌یار با حجت‌الاسلام سیدعمار حکیم (خبر)
 قدس متعلق به همه اديان است (خبر)
 دیدار معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ با شخصيت‌هاي فرهنگي و علمي عراق (خبر)
 ديدار رييس مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌ها با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک کلدانی آشوری (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • دیدار ابراهيمي‌تركمان با رييس جمهور باشقيرستان
  ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (14 شهریورماه) با رستم حميدوف، رييس جمهور باشقيرستان، ديدار كرد.

 • نمایشگاه صنایع دستی ایران در مسکو
  در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، نمایشگاه صنایع دستی ایران با عنوان «ایران اسرارآمیز؛ گشتی در باغ خیال» (12 شهریورماه) در مسکو گشایش یافت.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.