English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٠٤ اسفند ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

بررسي نقش زن در نشر فرهنگ اعتدال و شهروندی در سوریه

نشست «نقش زن در نشر فرهنگ اعتدال و شهروندی» به همت رایزنی فرهنگی ايران در سوریه برگزار شد.

به گزارش اداره‌كل روبط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، با توجه به آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی سوریه بر اثر جنگ داخلی تحمیلی از سوی قدرت‌های خارجی و منطقه‌ای و ضرورت بازسازی فرهنگی و اجتماعی سوریه در مرحله کنونی پس از پیروزی‌های مستمر و با هدف ترویج فرهنگ اعتدال، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دمشق با همکاری وزارت اوقاف سوریه اقدام به برگزاری نشست فکری تحت عنوان «نقش زن در نشر فرهنگ اعتدال و شهروندی»، 30 دی‌ماه در محل نمايندگي فرهنگي كشورمان، كرد.

ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی كشورمان در دمشق در سخنان با اشاره به اهميت برگزاري اين نشست، گفت: مکاتب و دیدگاه‌های گوناگونی در خصوص جایگاه زن در جامعه بشری وجود دارد و اسلام نیز، دیدگاه خاص خود را در این زمینه دارد که منظومه فکری کاملی است و در آن نقش، مسئولیت و جایگاه زن و مرد تعریف شده است.

وي ادامه داد: بنابر فرمايش امام خمینی (ره) صلاح و فساد جوامع بستگی به زنان دارد؛ لذا حضرت امام (ره) تأکید بسیاری بر اینکه زنان در امور مهم جامعه نقش ایفا کنند، دارند.

صالحی‌نیا همچنين، با اشاره به مرحله حساس کنونی جامعه سوریه و اهمیت نقش زن سوری در بنای جامعه آینده سوریه، تأکید كرد: ضرورت دارد زنان سوریه با مسئولیت مهم خود آشنا شوند و این نشست گامی در این راستا است.

تأكيد بر نقش مؤثر زنان در خنثی کردن توطئه‌هاي افراط‌گرایان

خانم خلود خادم السروجی، از بانوان سخنور سرشناس سوریه در سخنان خود، بر ضرورت آشنایی با الگوهای زن مسلمان تأكيد و با مروری بر نقش زنان صدر اسلام و فعالیت‌های اجتماعی که همدوش مردان داشتند، حضرت خدیجه و حضرت زهرا (س) را به عنوان الگو معرفی كرد.

وي به تشویه چهره اسلام توسط افراط‌گرایان و تکفیری‌ها با اقدامات غیر انسانی به نام دین، اشاره کرد و نقش زنان سوریه در خنثی کردن توطئه با مقاومت در برابر افراط‌گرایی و تشویق مردان اعم از همسر، فرزند و برادر به مقاومت و جانفشانی در راه حفظ میهن و برقراری ثبات و امنیت و با ترویج مهربانی و روابط انسانی در جامعه را نقشی سرنوشت‌ساز و تأثیرگذار برشمرد.

بنابر اعلام اين خبر، اين نشست تخصصي با بيان نقطه نظرات شركت‌كنندگان در باره نقش زن در نشر فرهنگ اعتدال و شهروندی و مصاحبه با شخصيت‌هاي برجسته فرهنگي دو كشور پايان يافت.

انتهاي پيام/


١٣:٤٨ - 1396/11/02    /    شماره : ٦٩٦٨٧٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.