English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

طرح تجزیه کشورهای اسلامی برای تثبیت رژیم صهیونیستی است

عباس خامه‌یار در ديدار رییس شورای مشورتی سازمان‌های اسلامی مالزی (MAPIM) و هيأت همراه با تأکید بر وحدت جوامع اسلامی، گفت: طرح تجزیه جهان اسلام برای تثبیت مرزهای ساختگی رژیم صهیونیستی است.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، محد عزمی بن عبدالحمید، رییس شورای مشورتی سازمان‌های اسلامی مالزی(MAPIM)، ذوالکفل ابراهیم، قائم مقام رییس، یونس محمد، فعال حقوق بشر بنگلادش و عضو سازمان ماپین، رکن اودین، فعال حقوق بشر بنگلادش و عضو سازمان ماپین و فائزناوی، کارشناس سازمان ماپین، 24 آبان‌ماه ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با عباس خامه‌یار، معاون بين‌الملل اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كردند.

خامه‌یار در سخناني در اين ديدار، وضعیت مسلمانان میانمار را بسیار اسفبار دانست و اظهار کرد: ملت ایران با درک وضعیت آنان با کمک‌های خود چه در فضای مجازی و چه با اطلاع‌رسانی، همدردی خودشان را نسبت به مسلمانان میانمار نشان دادند.

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به حضور و نقش تأثیرگذار سازمان‌های اسلامی، گفت: برای حل مشکلات جهان اسلام یک خیز بلند و همگانی لازم است. می‌توانیم با حضور جوامع اسلامی و نقش اساسی که آنان ایفا می‌کنند، با یک حرکت هماهنگ در ابعاد مختلف اقتصادی، آموزشی و فرهنگی جلوی این جنایات و فجایا را گرفت.

وي همچنين، افزود: اینگونه جنایات چندین دهه است که آغاز شده و ادامه دارد و مربوط به حوادث اخیر نیست. باید فکر اساسی در این خصوص صورت گیرد.

خامه‌يار در ادامه گفت: متأسفانه، برخی از کشورهای اسلامی که باید به کمک مسلمانان میانمار بشتابند، در حال کشتن مسلمانان یمن، عراق، سوریه و فلسطین هستند. آنان با محاصره همه جانبه و زدن فرودگاه یمن از امدادرسانی و کمک‌های انسان دوستانه به مردم مسلمان یمن جلوگیری می‌کنند. واقعا این مایع تأسف است.

تنویر افکار عمومی

وي بيان كرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نهادهای فرهنگی، NGOهای مالزی و بنگلادش و دیگر سازمان‌های فرهنگی که در نقاط مختلف جهان فعال هستند، با اطلاع‌رسانی دقیق و آگاه كردن افکار عمومی می‌توانند هم بر جنایتکاران دولت میانمار فشار بياورند و هم سکوت مجامع غربی را زیر سؤال ببرند.

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تأکید کرد: مهمترین نکته‌ای که نباید از آن غافل شد، این است که رژیم صهیونیستی این فجایا و جنایات علیه مسلمانان را مشکلات داخلی و اختلاف بین بودیسم و اسلام مطرح می‌کند. مسلمانان نباید وارد این توطئه صهیونیست‌ها شوند. اگر اینگونه شود، دامنه آن گسترده خواهد شد و پایان دادن به آن، مشکلات فراوانی را ایجاد خواهد کرد.

تخریب آثار اسلامی

خامه‌یار خاطرنشان کرد: تخریب آثار اسلامی در میانمار مانند تخریب آثار بوداییان در افغانستان در حدود یک دهه پیش، اختلافات عمیقی را پیش خواهد آورد و نباید اجازه بدهیم اینگونه مسایل اتفاق بیافتد و شعله ور شود؛ چراکه دیر خاموش خواهد شد.

وی همچنين، گفت: باید نسبت به مشکلاتی که برای مسلمانان میانمار پیش آمده است، با برنامه‌ریزی و گام به گام پیش رفت.

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: نکته مهم و اساسی این است که استکبار و صهیونیست‌ها برای اینکه این جنایات را ادامه دهند و این کشتارنژادی با نسل کشی را اعمال کنند، جنگ‌های فرعی را در منطقه شعله ور کرده‌اند.

خامه‌یار با اذعان اينكه وارد دومین قرن سالروز بیانیه «بالفور» مي‌شويم و شورای مشورتی سازمان‌های اسلامی مالزی نیز مراسم سالروز آن را برگزار کرد، گفت: تمام این برنامه‌ها و طرح‌هايی که وجود دارد و من بخشی از آن را در سخنرانی‌هایم در مالزی بیان کردم؛ تماما برای تجزیه جهان اسلام و تفرقه بین مسلمانان جهان اسلام صورت می‌گیرد. از جمله جدایی جنوب سودان، شمال کردستان عراق، حلب سوریه و آنچه که در یمن دارد صورت می‌گیرد، جدایی عدن و صنعا، تجریه لیبی و حتی کودتای ترکیه.

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تأكيد كرد: همه این کارها برای پراکنده کردن مسلمانان و تجزیه جهان اسلام است تا بتوانند مرزهای ساختگی رژیم صهیونیستی را تثبیت کنند.

وی يادآور شد: به همین دلیل است که «ترزا می»، نخست وزیر انگلیس با افتخار می‌گوید که ما مفتخر هستیم که بیانیه بالفور را امضاء کردیم و در حال حاضر هم در لندن سالروز آن را جشن می‌گیریم.

خامه‌یار گفت: در واقع، راز موفقیت صهیونیست‌ها در این نهفته است که توانسته‌اند مسلمانان را متفرق کنند و متأسفانه آن جنگ طایفه‌ای ـ مذهبی را بین مسلمانان به وجود بیاورند. در این قضایا هم، علمای وابسته به دربار کشورهای نفت خیز، افراط گرایان و جاهلانی که از دین و مذهب آگاهی ندارند، نقش داشته‌اند.

وی ادامه داد: چهره نازیبایی از اسلام رحمانی با گردن زدن مسلمانان نشان داده می‌شود. این چهره کریه و خشنی که از اسلام رحمانی نشان می‌دهند، با پشتیبانی همین کشورهای نفت خیز عربی و با ایجاد نهادها و مدارس آموزش دینی است که مثل سرطان در جسم اسلام نفوذ کرده که این برای امت اسلام، بسیار خطرناک و آسیب پذیر است.

تأكيد بر وحدت جوامع اسلامی

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأکید بر وحدت جوامع اسلامی گفت: تلاشی که برای همبستگی مذاهب اسلامی انجام مي‌دهیم، بزرگترین مانع برای کشتارها و جنایاتی است که در میانمار و کشورهای مختلف صورت خواهد گرفت. این همبستگی، مهمترین و بزرگترین عامل تأثیرگذار برای ایجاد یک چتر حمایتی برای مسلمانان مظلوم منطقه خواهد شد.

خامه‌یار افزود: نباید قدرت و صحنه را به عالمان وابسته به سلاطین و همچنین، عرصه را در اختیار افراط‌گرایان و جاهلان دینی قرارداد. این دو را باید قیچی کرد و جبهه ناب اسلامی را که متشکل از وحدت مذاهب اسلامی است، تشکیل داد و شورای مشورتی سازمان‌های اسلامی مالزی، نقش مهمی می‌تواند در این رابطه داشته باشد.

وی ادامه داد: این شورا که بسیاری از نهادهای مردمی را در اختیار دارد، باید در وحدت، همگرایی و همبستگی بین مسلمانان جهان اسلام بیش از پیش همکاری و کمک كند.

خامه یار خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی می‌تواند به زودی میزبان علمای مالزی و بنگلادش باشد كه در راستاي آن، در خصوص تحولات منطقه و وضعیت مسلمانان گفت‌وگو کنیم و در برابر موج بنیان شکن وابسته به افراط‌گرایان و جاهلیت بايستيم و منطقه و مسلمانان را از این وضعیت اسفبار نجات دهيم.

نسل‌کشی بوداییان/ آموزش موضوعات اسلامی در مالزی

محد عزمی بن عبدالحمید، رییس شورای مشورتی سازمان‌های اسلامی مالزی(MAPIM) در سخناني، گفت: سازمان‌های ایرانی از جمله سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کمک‌های فرهنگی زیادی به سازمان‌های مردم نهاد و NGOهای مالزی و بنگلادش کرده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، به دلیل فشارهای زیادی که علیه مسلمانان در منطقه وجود دارد، شرایط جهان اسلام و مسلمانان بسیار سخت است. در میانمار قتل و عام‌های زیادی صورت گرفته و مشکلات زیادی ایجاد شده است.

محد عزمی بن عبدالحمید افزود: یکی از علت‌های درگیری موجود در این منطقه، وجود ادیان‌های مختلفی است که باعث حساسیت‌های زیادی می‌شود.

وي يادآور شد: تنوع فرهنگی این منطقه مورد حمله قرار گرفته است. در بخش غربی کشور میانمار که روهینگیا هستند، حقوق مذهبی و فرهنگی آنها نادیده گرفته می‌شود. هیچگونه حق سیاسی و فرهنگی ندارند و از حق شهروندی هم محروم هستند.

محد عزمی بن عبدالحمید خاطرنشان کرد: در این منطقه، مسلمانان میانمار حدود 300 سال ریشه فرهنگی دارند و هنوز هم فرهنگ و اصالت قوم روهینگیا وجود دارد.

رییس شورای مشورتی سازمان‌های اسلامی مالزی با اشاره به نسل‌کشی بوداییان گفت: ما در مالزی فعالیت‌های زیادی با توجه به اینکه 120 هزار روهینگیا وجود دارد، انجام داده‌ایم. تلاش كرديم تا با ایجاد مراکز آموزشی و مدارس قرآنی موضوعات اسلامی را آموزش دهیم.

وي تأکید کرد: در حال حاضر دو موضوع مهم است. نخست آنکه مسلمانانی که در آورانگا هستند، حفظ شوند و دیگر آن که مسلمانان میانماری که مهاجرت کرده‌اند، به کشورشان بازگردانده شوند.

رییس شورای مشورتی سازمان‌های اسلامی مالزی در پايان، گفت: مهمتری چالش ما ترویج افکار غربی در میانمار است. شرایط مسلمانان میانمار بسیار اسفبار است و با مشکلات بسیار زیادی اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی رو به رو هستند که امیدواریم با درایت و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران این مشکلات، مرتفع شود.

انتهای خبر/


٠٨:٥٨ - 1396/08/27    /    شماره : ٦٩٠١٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 «دیپلماسی فرهنگی و رایزن فرهنگی» (خبر)
  برگزاری هم‌اندیشی مبلغان ایرانی اعزامی به خارج از کشور (خبر)
 حضور تئاتر ايران در عرصه بين‌الملل (خبر)
 «اصول و آداب تشریفات در رایزنی فرهنگی» (خبر)
 «رایزن فرهنگی و دنیای ایران‌شناسی» (خبر)
 همكاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و مؤسسه دارالحديث (خبر)
 «اسلام‌شناسی و ‌اسلام‌شناسان؛ از شناخت تا تعامل» (خبر)
 علاقه‌مند همكاري با ادبا و نویسندگان ايراني هستيم (خبر)
 سازمان فرهنگ انتخاب قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کرد (خبر)
 همايشي «طلوع حقيقت» (خبر)
 «خوبان» (خبر)
 هم‌اندیشی گسترش همکاری‌های علمی و آموزشی در عرصه بین‌الملل (خبر)
 خواستار گسترش همکاری‌های علمی دانشگاهی بين ايران و الجزاير شد (خبر)
 رايزنان فرهنگي ايران در اتريش و آلمان تقدير شدند (خبر)
 شركت الهدي در نوزدهمن نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد (خبر)
 «کفش‌های مکاشفه» (خبر)
 آغاز هفته فرهنگی الجزایر در مشهد مقدس (خبر)
 نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم هند برگزار مي‌شود (خبر)
 «جریان‌شناسی گروه‌های سلفی، جهادی و تکفیری» (خبر)
 توسعه فعالیت‌های سینمایی ایران در خارج از کشور (خبر)
 «نظام انتخابات در جمهوری اسلامی ایران (مسأله‌ها و تضادها)» (خبر)
 «تاریخ فرهنگی و علمی سمرقند و بخارا در دوران اسلامی» (خبر)
 سازمان فرهنگ حمله تروریستی به نمازگزاران مسلمان مصري را محكوم كرد (خبر)
 «جستاری در فرهنگ ایتالیا» (خبر)
 همگرايي اسلامي مهمترين راهكار براي مقابله با افراط‌گرایان است (خبر)
 اجلاس وزراى فرهنگ كشورهاي كنفرانس اسلامى در سودان برگزار شد (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سودان» (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: رايزني‌هاي فرهنگي ايران و لهستان در دو كشور راه‌اندازي شود (خبر)
 اشرف بروجردي: گفت‌وگو ابزاري راهگشا در عرصه سياست و فرهنگ است (خبر)
 معاون نخست‌وزیر جمهوری لهستان: ايران سرزميني مقدس براي لهستاني‌هاست (خبر)
 نیلی‌احمدآبادی: لهستانی‌ها در جنگ جهاني دوم خاطرات شیریني از ایرانيان به یاد دارند/ وجود همزیستی مسالمت‌آمیز ایرانیان و مردم لهستان (خبر)
 گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان آغاز شد (خبر)
 «جامعه و فرهنگ مصر» (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان درگذشت پدر سخنگوی وزارت خارجه را تسلیت گفت (خبر)
 «مجموعه مقالات افراط‌گرایی در جهان عرب» (خبر)
 گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان برگزار مي‌شود (خبر)
 توسعه تعاملات ديني بين سازمان فرهنگ و جامعةالمصطفی (ص) العالمیه (خبر)
 «مجموعه مقالات افراط‌گرایی در آفریقا» (خبر)
 «جامعه و فرهنگ زنگبار» (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در دفتر نمايندگي قم (خبر)
 پيام تسليت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به زلزله‌زدگان استان كرمانشاه (خبر)
 اتاق ايران‌شناسي در دانشگاه دولتي منوبه افتتاح شد (خبر)
 جهانگیری: دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری‌ علمی با دانشگاه‌های جهان عرب است (خبر)
 كافي: دانشگاه فردوسی خواهان گسترش روابط با کشورهای عربی شمال آفریقاست (خبر)
 «جامعه و فرهنگ افغانستان» (خبر)
 «حجاب از ديدگاه دختران و زنان مسلمان مالزي» (خبر)
 دهمين هم‌انديشي نمايندگان فرهنگي ايران آذرماه سال جاري برگزار مي‌شود (خبر)
  نقشه راه فعاليت‌هاي فرهنگي ايران در خارج از كشور تهيه مي‌شود/تبيين اولويت‌هاي حضور فرهنگي ايران در كشورهاي مختلف (خبر)
 بخش سفرنامه چهارمین جایزه جهانی اربعین به 12 زبان دنیا برگزار می‌شود (خبر)
 ویژه‌نامه‌هاي اربعین حسینی منتشر شد (خبر)
 «خط مقدم ديپلماسي عمومي آمريكا» (خبر)
 سفر هیأت دانشگاهی افغانستان به مشهد مقدس (خبر)
 گسترش همکاری‌ آموزشی دانشگاه‌های فردوسی مشهد و کابل (خبر)
 «ارتباط و شیوه‌های ارتباطی» (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه جواهر لعل نهرو در ايران (خبر)
 «وارطانیان: سرگذشت بزرگترین جاسوس شوروی در ایران» (خبر)
 400 عنوان كتاب در قالب طرح تاپ به زبان‌هاي ديگر ترجمه مي‌شود (خبر)
 سازمان فرهنگ معرف فرهنگ همه كشورهاي حوزه تمدن ايران است (خبر)
 دیدار ریيس مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌ها با ریيس دانشگاه پنتئون یونان (خبر)
 «مجموعه مقالات ایرانیان خارج از کشور» (خبر)
 ديدار مشاور رييس جمهور افغانستان با رييس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي ايران و آلمان در زمينه ترجمه آثار ايراني ـ اسلامي (خبر)
 دومين اجلاس رهبران ديني جهان در يونان برگزار شد (خبر)
 ترجمه گزیده اشعاري از امین‌پور، صفارزاده و هراتی رونمايي شد (خبر)
 ابراهیمی‌تركمان درگذشت پدر سردار سلیمانی را تسليت گفت (خبر)
 بر گسترش همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي تاكيد شد (خبر)
 «جایگاه فراملی‌گرایی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران» (خبر)
 شانزدهمين جلسه شوراي سياستگذاري مركز ساماندهي ترجمه و نشر برگزار شد (خبر)
 «رهاورد قفقاز» (خبر)
 «چهره اسلام در رسانه‌هاي بريتانيا» (خبر)
 سفر ابراهيمي‌تركمان در هند (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 اقدامات فرهنگي ايران و هند موجب انزواي گروه‌هاي ترورريستي در جهان مي‌شود/تروريسم، دشمن انسانيت و عدالت (خبر)
 «تأثیرات زبان‌شناختی فارسی بر زبان و فرهنگ سواحیلی» (خبر)
 آغاز نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 رونمایی دو کتاب طرح تاپ در خبرگزاری فارس (خبر)
  برگزاري همايش جايگاه عربي‌نويسان ايراني در رشد تمدن اسلامي در شيراز (خبر)
 دومين روز گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 حجت‌الاسلام مريجي: میان معنویت و مادیت، تناقض و تضادی وجود ندارد (خبر)
 پیشرفت ایران، پیشرفت منطقه است (خبر)
 حجت‌الاسلام مبلغي: هندوئیزم و اسلام داراي اندیشه‌های مشترک هستند (خبر)
 عوامل 4گانه تكوين حكمت اسلامي از ديدگاه حميد پارسانيا (خبر)
 جوهره مفهوم معنویت نزد همه انسان‌ها مشترک است (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلی‌نو آغاز شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: انسان‌ها نيازمند معنويت هستند (خبر)
 حجت‌الاسلام‌والمسلمين قمي: معنویت گمشده انسان در پهنه گیتی است (خبر)
 آثار جدید رايزني فرهنگي ايران رونمایی شد (خبر)
 بلخاري: فطرت الهي انسان‌ها را به سوي حقيقت رهسپار مي‌كند (خبر)
 نخست وزیر هند: گفت‌وگوی دینی باعث گسترش صلح و همدلی در جهان مي‌شود (خبر)
 ديدار ابراهيمي‌تركمان با نماينده ولي فقيه در دهلي‌نو (خبر)
 سفر رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به هند (خبر)
 پنجاه‌و‌يكمين جلسه شوراي سياست‌گذاري مركز گفت‌وگوي اديان برگزار شد (خبر)
 «منشور ديپلماسي فرهنگي جمهوری اسلامی ايران از ديدگاه مقام معظم رهبري» (خبر)
 نگاهی به بنیاد کتابت و نشر قرآن مالزی (خبر)
 ديدار اساتيد دانشگاه استراسبورگ فرانسه با رييس مرکز گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلی‌نو برگزار مي‌شود (خبر)
 نمايشگاه عکس «مرز تنهايي» در تهران برپا مي‌شود (خبر)
 فضای مجازی از مؤثرترین راه‌های انتقال پیام‌ فرهنگی در عرصه جهانی است (خبر)
 فراخوان چهارمين جایزه جهانی اربعین منتشر شد (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه حاجت‌تپه تركيه در ايران (خبر)
 قیام امام حسین (ع) برای احیای امر به ‌معروف و نهی از منکر بود (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه سوسه تونس در ايران (خبر)
 افزايش همكاري‌هاي سازمان فرهنگ و شبكه قرآن (خبر)
 ششمين سالگرد كرسي اذانگاهي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد (خبر)
 جایگاه قرآنی کشور در حوزه بین‌الملل تقويت مي‌شود (خبر)
 نابودی ریشه‌های فرهنگی مسلمانان هدف اصلی اشغالگران است (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و بالكان برگزار مي‌شود (خبر)
 استمرار حیات رژیم صهیونیستی تداوم نظام غرب بر اندیشه مسلمانان است (خبر)
 ايران هسته اصلي تمدن اسلامي است (خبر)
 همایش «آزادی قدس و فلسطین» در مالزی افتتاح مي‌شود (خبر)
 ديدار ابراهيمي‌تركمان با بنيانگذار مجمع بين‌المللي گفت‌وگوي تمدن‌هاي رودس (خبر)
 جهالت مدرن در عصر کنونی عامل دوری انسان از صلح است (خبر)
 دیپلماسی وقف ظرفیت عظیم در جهان اسلام است (خبر)
 گفت‌وگو همراه با عقلانيت سبب صلح و دوستي در جهان مي‌شود (خبر)
 خامه‌يار: اعراب مرتجع، قدرت نرم قطر را برنتابيدند (خبر)
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و مؤسسه فرهنگ معاصر همكاري مي‌كنند (خبر)
 پانزدهمين مجمع بين‌المللي «گفت‌وگوي تمدن‌هاي رودس» در يونان برگزار مي‌شود (خبر)
 انتشار كتاب صحيفه سجاديه به زبان بنگالي (خبر)
 فراخوان مقاله گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي منتشر شد (خبر)
 برگزاري مراسم عزاداري سالار شهيدان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 ايران‌‍‌شناسان سفيران صلح جهاني هستند/معرفي حقايق تاريخ و فرهنگ ايران به جهانيان (خبر)
 دیدار خامه‌يار با رييس دانشگاه لبنان (خبر)
 ايرانِ هميشه عظيم؛ از امپراتوري‌هاي باستان تا نهضت‌هاي معاصر (خبر)
 برگزاري نشست «نقش ولايت و رهبري در حفظ كيان اسلامي و دفاع مقدس» (خبر)
 برگزاري ‌آيين اختتاميه ششمين دوره دانش‌‌افزایی ایرانشناسي (خبر)
 محمدمهدی عاکف یکی از بزرگترین مدافعان وحدت شیعه و سنی بود (خبر)
 رونمایی ترجمه اردوی ۲ کتاب از رهبر انقلاب و شهید مطهری (خبر)
 آيين اختتامیه ششمين دوره دانش‌‌افزایی  ایرانشناسي در تهران برگزار مي‌شود (خبر)
 اختتاميه هفتمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و اتريش (خبر)
 علاقه‌ صربي‌ها به اشعار آهنگین فارسي باعث ترجمه ديوان حافظ شد (خبر)
 ترجمه ديوان حافظ به زبان صربي در تهران معرفي مي‌شود (خبر)
 يونس نوربخش: اطلاق «عصر سكولار» به تمامي دنياي امروز نادرست است (خبر)
 عبدالرحيم گواهي: پيروان اسلام و مسيحيت به جاي رقابت با هم همكاري كنند (خبر)
 هفتمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و اتريش (خبر)
 ارائه مقاله توسط انديشمندان اتريشي (خبر)
 حجت‌الاسلام يونسي: فجايع بشري به دليل نپذيرفتن انسان‌ها توسط ديگر انسان‌هاست (خبر)
 اشتفان شولتز: گفت‌وگوهاي بيناديني سبب تغيير نگاه‌ها به پيروان اديان شده است (خبر)
 آيت‌الله محقق‌داماد: بشر در رابطه با طبیعت آزادی مطلق ندارد (خبر)
 محمدمهدي تسخيري: انسان، طبيعت و آزادي سه ضلع قوام عالم هستي هستند (خبر)
 آيت‌الله تسخيري: ظلم نكردن به انسان و طبيعت، تأكيد قرآن به بشريت است (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي فراخوان مقاله داد (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه آتن در ايران (خبر)
 نخستين نشست گفت‌وگوهای فرهنگی هنرمندان ایران و جهان عرب برگزار مي‌شود (خبر)
 انديشه‌هاي امام (ره) در بنگلادش تأثير بسزايي گذاشته است (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي دي ماه سال‌جاري برگزار مي‌شود (خبر)
 تقدير نمایندگي سازمان ملل در بلاروس از رايزني فرهنگي ايران (خبر)
 سازمان فرهنگ هر ساله صدها هنرمند زن و مرد را به خارج از كشور اعزام مي‌كند (خبر)
  ششمين‌ دوره دانش‌افزايي ايرانشناسي در تهران افتتاح شد (خبر)
 برگزاري پنجمین سمینار روابط فرهنگی ایران و چین (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان خواستار پايان دادن به خشونت‌ها عليه مسلمانان ميانمار شد (خبر)
 زبان فارسي ابزار ارتباطي ايجاد صلح و دوستی بين كشورهاست (خبر)
 ششمين دوره دانش‌افزايي ايران‌شناسي در تهران برگزار مي‌شود (خبر)
 دومين هفته فرهنگي تونس در تهران برگزار مي‌شود (خبر)
 گزارشي از سفر رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به چين (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي كشتار مسلمانان ميانمار را محكوم كرد (خبر)
 هم‌اندیشی برگزاري همایش گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و عرب برگزار شد (خبر)
  افتتاح دوره دانش‌افزايي زبان فارسي دانشجويان تونسي در تهران (خبر)
 ديدار هیأت كنفرانس اسقفان سوئیس با خليفه ارامنه اصفهان (خبر)
 پنجمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و كنفرانس اسقفان سوئيس پايان يافت (خبر)
 دين هيچگاه نمي‌تواند از خشونت پشتيباني كند (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: آینده جامعه بشری نیازمند باور به خداوند است/ عشقمان را به بشريت افزايش دهيم (خبر)
 دبيركل كنفرانس اسقفان سوئيس: دوستي مسلمانان و مسيحيان براي جهان عاري از خشونت ضروري است (خبر)
 آیت‌الله تسخیری: ناخودآگاهي عامل اصلي گرايش به رادیکالیسم است (خبر)
 اسقف آلن دي رائمي: گفت‌وگوي ديني مانع رواج افراط‌گرايي است (خبر)
 عبدالحسین خسروپناه: عقلانیت حکیمانه مانع از خشونت و افراطی‌گرایی مي‌شود (خبر)
 خلیفه ارامنه تهران: معرفت خود را نسبت به دين افزايش دهيم (خبر)
 محمدي‌عراقي: گروه‌هاي مذهبي عقل‌ستيز عامل پيدايش انديشه‌هاي افراطي هستند (خبر)
 پدر رومان استاگر: پيوند با خداوند مايه صلح بشر است (خبر)
 پنجمين دور گفت‌وگوي ديني ايران با كنفرانس اسقفان سوئيس (خبر)
 عماد افروغ: فرهنگ گفت‌وگو از پيش‌شرط‌هاي جلوگيري از افراط‌گرايي است (خبر)
 عضو كنفرانس اسقفان سوئيس: جوامع ديني از سوي افراط‌گرايان در معرض تهديد هستند (خبر)
  برگزاري دور‌ه‌هاي ايران‌شناسي از اهداف مهم سازمان فرهنگ است (خبر)
  آغاز پنجمين دور گفت‌وگوي ديني ايران با كنفرانس اسقفان سوئيس (خبر)
 حجت‌الاسلام الویری: تاريخ ايران مملو از روابط مسالمت‌آميز پيروان اديان است (خبر)
 ديدار نمايندگان كنفرانس اسقفان سوئيس با ابراهيمي‌تركمان (خبر)
 ايران داراي پيشرفته‌ترين كارگاه‌هاي مرمت نسخ خطي در دنياست (خبر)
 دور پنجم گفت‌وگوي ديني ايران با شوراي اسقفان سوئيس برگزار مي‌شود (خبر)
 زنان با فعاليت در عرصه اجتماعي اسلام رحماني را معرفي كنند (خبر)
 گفت‌وگو و تعامل زمینه‌ تقریب مذاهب اسلامی را فراهم مي‌كند/ ايران منادی صلح (خبر)
 نمایندگان شورای جهانی کلیساها در حرم حضرت معصومه (س) (خبر)
 استادان زبان فارسی در خارج از كشور سرمایه‌های ارزشمندي هستند (خبر)
 ساخت فیلم‌‌هاي مشترك باعث توسعه روابط فرهنگي دو كشور مي‌شود (خبر)
 افتتاح هفته فيلم ايران در چين (خبر)
 نهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و شوراي جهاني كليساها پايان يافت (خبر)
 امضاي تفاهمنامه سازمان شانگ ووی چین و انتشارات بین‌المللی الهدی (خبر)
 رونمايي از ترجمه چيني مجموعه 23 جلدی شاهکار ادب فارسی (خبر)
 افتتاح غرفه ايران در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن (خبر)
 ميزباني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از پدر شهيد فرانسوي دفاع مقدس (خبر)
 مهم‌ترین مسأله در گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت (خبر)
 ايران و چين پايبندي‌ عميقي به فرهنگ بومي خود دارند (خبر)
 بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن افتتاح شد (خبر)
 استاد دانشگاه لوزان سوئيس: تفسير جديدي با درك متقابل از متون مقدس ارائه دهيم (خبر)
 رييس دانشگاه هارتفورد آمريكا: تفاسير متون مقدس در شكل‌گيري شخصيت انسان نقش دارد (خبر)
 محمدحسین مختاری: تکفیر محصول الگوهای رفتاری افراط‌گرایانه است (خبر)
 ايران داراي ظرفيت بي‌نظير فرهنگي است/خواستار اجراي برنامه‌هاي در خصوص ميراث فرهنگي، ايران شناسي، چين شناسي (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي وارد چين شد (خبر)
 نهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و شوراي جهاني كليساها (خبر)
 شیخ سلفی؛ قربانی تروریسم فکرى (خبر)
 محمدمهدي تسخيري: برداشت‌هاي ناصواب از متون مقدس جامعه را به تباهي مي‌كشاند (خبر)
 اسقف سركيسيان: تفسير غلط از متون مقدس همزيستي را به خطر مي‌اندازد (خبر)
 كلارا آموس: تفسير متون مقدس مي‌تواند عاملي براي صلح يا خشونت باشد (خبر)
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • همايشي «طلوع حقيقت»
  به مناسبت سالگرد صدور نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان کشورهای غربی، همايشي با عنوان «طلوع حقيقت» صبح امروز (12 آذرماه) در مؤسسه فرهنگي سوره تهران، برگزار شد.

 • افتتاحيه هفته فرهنگي الجزاير در مشهد مقدس
  مراسم افتتاحيه هفته فرهنگی الجزایر، 10 آذرماه در غرفه تخصصی رویداد مشهد 2017 نمایشگاه ناشران جهان اسلام در مشهد مقدس برگزار شد.

 • آيين افتتاحيه «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان»
  آيين افتتاحيه «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان» با عنوان «در جستجوی خانه دوم»، صبح امروز (سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه) در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، افتتاح شد.

 • راهپیمایی شیعیان غنايي در اربعین حسینی
  گروهي از شيعيان غنايي با برگزاري راهپيمايي در روز اربعين حسيني به عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفايش پرداختند.

 • سی‌وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول
  سی‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول، 13 آبان‌ماه با شركت وابستگی فرهنگی ايران، مجمع جهانی اهل بیت (ع) و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی وزارت ارشاد، گشايش يافت.