English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

استاد دانشگاه قومیت‌های چین:

روز قدس موج عظيم جهاني است

لی پی لون، استاد دانشگاه قومیت‌های چین در مراسم روز قدس در پكن، با اشاره به اين كه فلسطین نه تنها برای مردم فلسطین بلکه برای همه مسلمانان است، گفت: روز قدس موج عظيم جهاني است.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مراسم روز جهانی قدس با حضور تعدادی از شخصت‌های دینی و علمی چین و نمایندگانی از انجمن اسلامی چين و همچنین با حضور سفیر و رایزن فرهنگی ايران در اين كشور، در محل سفارت كشورمان در پکن برگزار شد.

محمدرسول الماسیه، رایزن فرهنگی كشورمان در آغاز اين مراسم با بيان اينكه روز قدس روز خاصی است تا هر ساله به مسلمانان جهان یادآوری شود كه در تلاطم حوادث و رخدادها موضوع اصلی و مشکل اصلی امت اسلامی را فراموش نکنند، گفت: روز قدس به ما می‌گوید که جهان اسلام به وحدت نیاز دارد و دشمن اصلی جهان اسلام نیز استکبار و صهیونیسم است.

وي تأكيد كرد: روز قدس روز یادآوری ریشه اصلی همه مفاسد در جهان اسلام است.

الماسيه سپس با بيان اينكه تروریسم و افراط‌گرایی در آموزه‌های اسلامی جایی ندارد، افزود: آنچه امروز با این نام فعالیت می‌کند، ساخته و پرداخته استکبار و صهیونیسم و بعضی قدرت‌های هم‌پیمان با آنهاست.

انقلاب اسلامی ایران با آرمان فلسطین پیوندی ناگسستنی دارد

سپس علی‌اصغر خاجی، سفیر ایران در چين، با تشریح شکل‌گیری رژیم غیرقانونی صهیونیستی و ظلم و ستمی که طی هفتاد سال بر مردم مظلوم فلسطین رفته است، گفت: خاجي ادامه داد: متأسفانه در قرن 19 میلادی با توسعه نفوذ امپراطوری بریتانیا و ضعفی که بر حکومت عثمانی مستولی شد، سناریوی جدیدی برای این سرزمین طراحی کردند و چند سازمان یهودی، سودای ایجاد یک سرزمین یهودی را در سر پروارندند و سرزمین مقدس فلسطین را به عنوان بهترین مکان برای اجرای طرح خود انتخاب کردند. از آن هنگام مردم مظلوم فلسطین قربانی مطامع این گروه شدند که دولت‌های استعماری و استکباری نیز از آنها حمایت می‌كردند. صهیونست‌ها بالاخره در پایان جنگ جهانی دوم، استقرار دولت یهودی در بخشی از سرزمین فلسطین را اعلام کردند و از ان هنگام رنج و محنت و آوارگی مردم مسلمان این سرزمین آغاز شد.

وي افزود: اکنون هفتاد سال از استقرار دولت پوشالی اسرائیل سپری شده است. هفتاد سال پر رنج و محنت برای مردم فلسطین. هفتاد سال آوارگی برای یک ملت. هفتاد سال قتل و کشتار. هفتاد سال محرومیت و ... اما از عجایب این دوره هفتاد ساله این است که هیچ‌گاه از امید مردم مسلمان این سرزمین کاسته نشده است. در این هفتاد سال، نسل‌های جدید آمدند و با هر نسل جدید آرمان فلسطین و امید به آزادی این سرزمین، پررنگ‌تر شد و قدرت بیشتری گرفت.

خاجي ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران با آرمان فلسطین پیوندی ناگسستنی دارد. چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مسأله فلسطین همیشه مورد توجه رهبران انقلاب و مردم انقلابی بوده است. با پیروزی انقلاب اسلامی بلافاصله سفارت اسرائیل در تهران تعطیل و جایش را به سفارت فلسطین داد که حادثه دیپلماتیک بزرگی در قبال مسأله فلسطین محسوب می‌شد. چند ماه بعد امام خمینی (ره) با اعلام روز قدس، گام استوار دیگری برای آگاهی‌بخشی به مردم جهان درباره موضوع فلسطین برداشت و آن را به مسأله همه مسلمانان بلکه همه آزادیخواهان جهان تبدیل کرد.

وي افزود: بعضی دولت‌های عربی مسأله فلسطین را ریاکارانه موضوع عربی معرفی می‌کردند و به دروغ شعار حمایت از فلسطین سر می‌دادند. دولت‌هایی که در جنگ شش روزه، اعلام شکست کردند و پیروزی اسرائیل را پذیرفتند؛ اما مردم غزه و جنوب لبنان نشان دادند که پیروزی نهایی برای اراده ملت‌هاست.

سفير كشورمان همچنين تأكيد كرد: جمهوری اسلامی ایران از سال‌ها قبل راهکار حل مسأله فلسطین را نشان داده است. مراجعه به آراي عمومی، آراي همه مردم چه ساکنان و چه آوارگان برای تعیین نوع حکومت، تنها راه‌حل مسأله فلسطین است. اما به نظر می‌رسد در عصر ما، به تعبیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالي) جاهلیت مدرن با جاهلیت قبیلگی پیوند خورده و رأی و نظر مردم نزد آنها اهمیتی ندارد. آنها می‌خواهند آتش جنگ در غرب آسیا شعله‌ور بماند که چرخ کارخانه‌های اسلحه‌سازی غرب بچرخد و دلارهای نفتی را جذب کند.

روز قدس ميراث امام خميني (ره) است

دومین سخنران این مراسم وهاب چین مین جینگ، شاعر و فعال فرهنگی مسلمان چینی بود. وي از کارکردهای روز قدس به عنوان ایجاد وحدت، ایجاد عدالت جهانی، تقویت ایمان اسلامی برای جلوگیری از ظلم و ... برشمرد.

وهاب چین مین جینگ در آغاز سخنانش گفت: آموزگار مسلمانان جهان امام خمینی (ره) در زمان حیات خود «فتوا» زیاد داده است. این شخص مسن با نظریه اسلامی عمیق، خرد سیاسی فوق‌العاده و چشم‌انداز تاریخی، یک سری  دستور العمل‌ها صادر کرد كه طبق داده‌های آماری به تعداد 470 رسیده است. این فتاوا  میراث تاریخی غنی امام خمینی (ره) برای جهان اسلام  است. برقرار  کردن روز قدس در آخرین جمعه ماه رمضان هر سال برای پشتیبانی از آزادی  فلسطین، یکی از میراث‌های تاریخی است که امام خمینی (ره) برای ما باقی گذاشته است.

وي ادامه داد: از نظر من روز قدس حداقل دارای اين اهمیت‌های تاریخی است؛ روز قدس، سوگند دلسوزی و عشق‌ورزی به افراد ضعیف است. روز قدس، حفظ و گسترش عدالت جهانی است. روز قدس، عمل مسلمانان جهان برای ایمان است. روز قدس، روش صلح‌آمیز و صدای عدالت است تا  مصائب مردم فلسطین که زیر تجاوزند را  بیان  کند و توطئه آمریکا و اسرائیل  که هدفشان  اشغال سرزمین کشورهای عرب حتی کل منطقه غرب آسیاست را افشا کند.

اين فعال فرهنگي مسلمان چين همچنين گفت: امروز، جهان به یک دهکده جهانی و سرنوشت بشر به یک جامعه مشترک تبدیل شده است. حمایت و پشتیبانی از امور آزادی مردم فلسطین، نه تنها وظیفه هر مسلمان است که باید انجام دهد؛ بلکه عدالت جهانی و آرزوی مردم صلح‌دوست است.

روز قدس روز حمایت از عدالت

لی شاو (عايشه) لون، فعال مسلمان و ريیس سایت اسلامی چین هم در سخنرانی خود روز قدس را روز عدالت و حقوق بشر خواندوي ضمن ارايه مقاله خود با عنوان «روز قدس حمایت از عدالت و تلاش برای احقاق حق» گفت: هدف از قرار دادن روز جهانی قدس از سوي امام خميني (ره) اين بود که مسلمانان جهان بتوانند با اعتصام به ریسمان الهی متحد شوند تا از آرمان آزادی فلسطین حمایت کنند. همچنين روز قدس روز دفاع از حقوق بشر و حمایت از عدالت است.

وي ادامه داد: تاکنون اشغالگری و تجاوز اسراییل و اعمال وحشیانه آن از سوی  مردم جهان و سازمان ملل محکوم شده است. این جنایتکاری ظالمانه و بی‌رحمانه به بيش ار نیم قرن کشیده است و برادران و خواهران ما در غزه تحت فشار و سختی، رنج می‌برند، ما غمناک و ناراحتیم .

وي در ادامه با طرح اين پرسش كه تروریسم را چه كسي ایجاد می‌کند؟ جواب داد: تروریست اصلی همان آمریکا و رژیم اسراییل است. آنها  صلح و ثبات جهان را تهدید می‌کنند. تروریسم اوضاع امنیتی جهان را تغییر داد و بهانه‌ای به برخی کشورها داد برای جنگ و قتل عام ملت‌های دیگر و پایمال کردن حاکمیت کشورهای دیگر. بنابر این روز جهانی قدس، نه تنها روز حمایت مسلمانان جهان از مردم فلسطین است، بلکه به کشورهای اسلامی و به مردم درباره توطئه‌های رژیم اسراییل و آمریکا هشدار می‌دهد.

ريیس سایت اسلامی چین در ادامخه سخنانش اظهار كرد: رسول خدا (ص) فرمودند: «در راه خدا با دست‌های خود جهاد کنید، اگر نتوانستید با زبان‌های خود و اگر باز هم نتوانستید با قلب خود جهاد کنید.» ما گرچه قدرت برای جلوگیری از جنایتکاری گروه‌های  ذی‌نفع غربی را نداریم، ولی می‌توانیم با دهان و با دل نفرین کنیم. ما هم می‌توانیم این حقیقت را به مردم جهان بفهمانیم تا آنها که با رسانه‌های غرب منحرف شده‌اند بدانند که چه کسی منبع اصل تروریسم در این جهان است؟ و چه کسی شیطان است؟

روز قدس یک موج تاریخی عظيم است

آخرین سخنران مراسم هم لی پی لون، استاد بازنشسته دانشگاه قومیت‌های چین بود كه در آغاز اظهار كرد: با نیت خالص، بی‌محدودیت در سی روز و شب و در پاک‌ترین و مقدس‌ترین دقایق و ثانیه‌ها از فضایل رمضان بهره‌مند مي‌شویم و غرق در نعمت خداوند هستیم؛ اما برادران مسلمان را فراموش نمی‌کنیم که  در آن سوی دنیا یک دقیقه و یک ثانیه آرامش هم نداشته‌اند. از این بدتر، وضعيت مردم فلسطین است که از قرن گذاشته تاکنون یک روز آرام را نگذرانده‌اند و همیشه با چالشهای شیطان مبارزه کرده‌اند. آنها برای دفاع از سبیل‌الله، دفاع از عزت ملت، با نسل‌کشی و کشتار خونین مواجه هستند. آنها با جان خود با دشمن مبارزه می‌کنند.

وي سپس با گفتن اينكه فلسطین نه تنها برای مردم فلسطین بلکه برای همه مسلمانان است و وجود فلسطین جای مقدسی در قلب ماست و پایداری فلسطین سرچشمه نیروی ماست، ادامه داد: تاریخ شاهد است از زمان مطرح شدن روز قدس و فراخوان مردم جهان به حمایت از مبارزه مردم فلسطین تاکنون روز قدس مورد تأیید بشر آگاه و پیشرفته جهان قرار گرفته است.

لی پی لون ادامه داد: روز قدس قدرت و نیروی بی‌حدی ایجاد می‌کند و از مشکلات و سختی که پیش می‌آید استقبال می‌کند. همان طور که امام خمینی (ره) فرمودند؛ روز قدس روز یادبود جهانی است و روز تصمیم‌گیری سرنوشت مردم مظلوم است و روز مبارزه مردم مظلوم با استکبار است.

وي تأكيد كرد: روز قدس گرچه در لحظه‌ای از تاریخ است؛ ولی او یک موج تاریخی و در عظمتی بی‌حد است که صدای جنگ ناپایان است و یک دستور برای استقبال از همه چالش‌هاست و همچنین روز قدس پیوند اتحاد بین برادران مسلمانان و مردم صلح‌جو است و حتماً با کمک خداوند ما معتقدیم که مردم فلسطین پیروز می‌شوند و نیروی صلح جهان پیروز می‌شود.

انتهاي پيام/


١٠:١٤ - 1396/04/04    /    شماره : ٦٨١٠٥٤    /    تعداد نمایش : ٩٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 معرفي فرهنگ و هنر ایرانی در جشنواره فرهنگی دانشجویان چین + تصاوير (خبر)
 برگزاری نخستین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در چین (خبر)
 شرکت ایران در نهمین اکسپوی صنایع فرهنگی غرب چین (خبر)
 «روز ایران» فرصتی برای معرفی فرهنگ ایران در چین (خبر)
 بازدید دانش‌آموزان چینی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن (خبر)
 پیش سمینار همایش سرمایه‌گذاری فرهنگی در چین برگزار شد (خبر)
 امضای تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین (خبر)
 تلاش چین برای گسترش روابط فرهنگی با ایران (خبر)
 ایران جایزه بهترین فیلم جشنواره چینگ دائو چین را کسب کرد (خبر)
 افتتاح جشنواره بین‌المللی فیلم چینگ دائو چین (خبر)
 طنین تلاوت قرآن کریم قاری ایرانی در مساجد کشور چین (خبر)
 تلاوت قاری ایرانی در معهد انجمن اسلامی چین (خبر)
 بازدید هیأت ایرانی از دانشگاه زنان چین (خبر)
 حضور هيأت بانوان ايراني در اولين اجلاس زنان سازمان همكاري‌هاي شانگهاي (خبر)
 جشنواره بين‌المللي فيلم پكن پايان يافت (خبر)
 بازدید اساتید جامعةالمصطفی (ص) العالمیه از دانشگاه قومیت‌های چین (خبر)
 گفت‌وگوی اسلام و دائوئیسم سرآغاز گفت‌وگوهای مشترک است (خبر)
 جشن سال نو در چين (خبر)
 برگزاري نشست نوروزي فارسي‌آموزان در پكن (خبر)
 اخلاق‌گرایی از ویژگی‌های سینمای ایران است (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب در چين (خبر)
 بازدید دانش‌آموزان برگزیده استان‌های چین از سفارت ایران در پکن (خبر)
 افتتاح مركز مطالعات فرهنگ ايران در دانشگاه شيان چين (خبر)
 نمایش آثار هنرمندان ايراني در جشنواره هنر جاده ابریشم دریایی چوانجو (خبر)
 برگزاری همایش همکاری‌های یک جاده یک کمربند در چين (خبر)
 روابط دانشگاه مطالعات بین‌المللی چین با ايران توسعه مي‌يابد (خبر)
 خواهان استفاده از تجارب ایران در همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان هستيم (خبر)
 معرفي جاذبه‌های فرهنگي و گردشگری ایران در چين (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در جشنواره دانشگاه پکن (خبر)
 نمايش آثار هنرمندان كشورمان در هفتمین نمایشگاه هنر پکن (خبر)
 سمینار «حفاظت از تمدن‌های باستانی جهان» در چين (خبر)
 برگزاري پانزدهمین فستیوال کتاب پکن (خبر)
 ديدار نویسندگان ایران و چین (خبر)
 استادان زبان فارسی در خارج از كشور سرمایه‌های ارزشمندي هستند (خبر)
 مجموعه شاهکارهای ادب فارسی به زبان چيني در پکن رونمايي مي‌شود (خبر)
 ساخت فیلم‌‌هاي مشترك باعث توسعه روابط فرهنگي دو كشور مي‌شود (خبر)
 افتتاح غرفه ايران در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن (خبر)
 ايران و چين پايبندي‌ عميقي به فرهنگ بومي خود دارند (خبر)
 ايران داراي ظرفيت بي‌نظير فرهنگي است/خواستار اجراي برنامه‌هاي در خصوص ميراث فرهنگي، ايران شناسي، چين شناسي (خبر)
 بازدید خبرنگاران خبرگزاري شینهوا چين از سفارت ایران در پكن (خبر)
 برگزاري سمینار «گفت‌وگوی تمدن‌های چین و ایران» در تهران (خبر)
 توسعه روابط انجمن اسلامي چين و جامعةالمصطفي (ص) العالمیه (خبر)
 برنامه‌‌‌ريزي ايران براي حضور فعال در نمایشگاه كتاب پکن 2017 (خبر)
 بزرگداشت بیست‌وهشتمین سالگرد ارتحال امام (ره) در پكن (خبر)
 برگزاري سمینار توسعه یک جاده یک کمربند برای فرهنگ قومیت‌ها در چين (خبر)
 معرفي دستاوردهاي فرهنگي ايران در پکن (خبر)
 معرفی فرهنگ ايران در دانشگاه جیائو تنگ چين (خبر)
 چين خواستار شركت ايران در نمايشگاه تاريخي موزه شيان شد (خبر)
 مسلمانان چین در مبادلات فرهنگی نقش موثری دارند (خبر)
 مسلمانان چين مي‌توانند نقش مؤثري در پيشرفت كشور داشته باشند/آمادگي چين براي همكاري با ايران در مبارزات با افراطي‌گرايي (خبر)
 نشست نوروزی فارسی‌آموزان دانشگاه‌های پکن (خبر)
 برپايي نمایشگاه «شب پارسی» در چين (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در چين (خبر)
  همايش بین‌المللی سعدی و کنفوسیوس در چين برگزار شد (خبر)
 نشست اساتید شهر کتاب با مسوولان انجمن کنفسیوس چين (خبر)
  تماشاي فيلم‌هاي ايراني افتخار جوانان چيني (خبر)
 فعاليت‌هاي ايران در زمینه محرومیت‌زدایی شگفت‌آور است (خبر)
 برگزاري نشست ترجمه رباعیات خیام به زبان چینی (خبر)
 دومين دور سمينار «سعدي و كنفسيوس» در چين برگزار مي‌شود (خبر)
 آغاز جشن میلاد النبی (ص) در مساجد پکن (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در دانشگاه علم و فناوری چین (خبر)
  توسعه همكاري‌هاي تهران و پكن در حوزه ايران‌شناسي (خبر)
 ايران تمدن درخشاني در جهان خلق كرد (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در اکسپوی پکن (خبر)
 ششمین سمینار «ایران‌شناسی» در پكن برگزار مي‌شود (خبر)
 افتتاح همایش «حفاظت از تمدن‌های باستانی جهان» در چين (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ایران در چين (خبر)
 انتشار کتاب «ایران ـ مروارید درخشان در غرب جاده ابریشم» به زبان چینی (خبر)
 نباید جای ایران در جاده ابریشم خالی باشد/ تشکیل پایتخت فرهنگی در کشورهای مسیر جاده ابریشم (خبر)
 طرح «یک کمربند و یک جاده» احیای هویت انسانی است (خبر)
 افتتاح دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در شانگهای (خبر)
 پايان دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در پکن (خبر)
 روز ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن (خبر)
 افتتاح دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در پكن (خبر)
 فعاليت تارنماي تحقیقاتی هنرهای ایرانی به زبان چینی (خبر)
 صهيونيست‌ها با افراطي‌گري جامعه جهاني را به مخاطره انداخته‌اند (خبر)
 تلاوت قاريان ايراني در مساجد چين (خبر)
 کمیسیون مشترک روابط فرهنگی ايران و چين تشكيل شود (خبر)
 اجلاس رؤسای کتابخانه‌های ملی جاده ابریشم برگزار مي‌شود (خبر)
 نخستين نمایشگاه «ایران زیبا» در چین گشایش يافت (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در پکن (خبر)
 بزرگداشت عمرخیام در پکن (خبر)
 نمایشگاه هنری «توسعه پایدار تمدن‌ها و عشق» در چین افتتاح شد (خبر)
 معاون سازمان فرهنگ از دانشگاه پکن بازديد كرد (خبر)
 برپايي نمایشگاه عکس «پارس باستانی، ایران رنگارنگ» در پكن (خبر)
 انتشار ویژه‌نامه فاطمه زهرا(س) در چين (خبر)
 گفتمان فلسفي اساتید انجمن کلام ايران با اساتید فلسفه چين (خبر)
 نشست اساتید انجمن کلام ایران با اساتید دانشکده فلسفه دانشگاه پکن برگزار شد (خبر)
 برپايي جشن پیروزی انقلاب اسلامی در پكن (خبر)
 پايگاه اينترنتي «هنر ایران» راه اندازي مي‌شود (خبر)
 برپايي دومین نمایشگاه صنایع فرهنگی «هَی نَن» چين (خبر)
 ششمین سمینار ایران‌شناسی در چين برگزار مي‌شود (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با مدیرکل امور بین‌الملل سازمان ادیان چین ديدار كرد (خبر)
 نمایشگاه مشترک نگارگری ایران و چین در پکن برپا مي‌شود (خبر)
 نمايش هنر ايراني در دهمین اکسپوی فرهنگی و خلاقيت پکن (خبر)
 چيني‌ها بوستان سعدی را به زبان خودشان منتشر مي‌كنند (خبر)
 دوازدهمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه پکن برگزار شد (خبر)
 معرفي ايران در سومین جشنواره دانشگاه دالیان چين (خبر)
 سومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هنری چین برگزار شد (خبر)
 مفاهیم انسانی در سينماي ايران، حاصل فرهنگ ایرانی است (خبر)
 برگزاری جشنواره صنایع دستی زنان کشورهای جاده ابریشم در چين (خبر)
 دانشگاه یونن چين كتاب‌هايي به زبان فارسي منتشر مي‌كند (خبر)
 بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن آغاز به كار كرد (خبر)
 دانشگاه پكن درگذشت مظفر بختيار را تسليت گفت (خبر)
 نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ريیس انجمن اسلامی چین ديدار كرد (خبر)
 انتشار ویژه نامه «روز جهانی قدس» به زبان چینی (خبر)
 مسابقه قرائت قرآن كريم در چين برگزار شد (خبر)
 همايش روز جهانی قدس در چين برگزار شد (خبر)
 روز فرهنگی ایران در دانشگاه مهندسی هاربین چين برگزار شد (خبر)
 شركت دانشجويان ايران در جشنواره فرهنگی دانشگاه تکنولوژی پکن (خبر)
 تعامل و تبادل استاد و دانشجو ميان مراكز علمي ايران و چين (خبر)
 سینمای ایران آینه اخلاق و انسانیت است (خبر)
 ايران با مقاومت و پايداري مسير ترقي را پيمود (خبر)
 آغاز «ماه فرهنگي ايران» در چين (خبر)
 ديدار سفیر و رايزن فرهنگي ایران با ريیس کتابخانه ملی چین (خبر)
 عضو شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با معاون سازمان اديان چين ديدار كرد (خبر)
  مسئولیت انجمن‌های دوستی ايران و چين مهم و سنگين است (خبر)
 عضو شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با ريیس انجمن اسلامی چین ديدار كرد (خبر)
 برگزاری مراسم جشن سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ايران در چين (خبر)
 سمینار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم اجتماعی چین برگزار مي‌شود (خبر)
 استقبال مسئول چیني از برگزاری هفته فیلم ایران در اين كشور (خبر)
 بررسی علمی "اقتصاد خانواده با رویکرد اشتغال زنان در ایران و چین" در پكن (خبر)
 همايش "بهار در غزلیات حافظ "در چين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی آسیا در چین (خبر)
 تفاهم نامه تاسيس مراكز فرهنگي ايران و چين به امضاء مي رسد (خبر)
 دیدار دکتر دهشیری و هیات همراه از بخش فارسی دانشگاه پکن (خبر)
 سمینار" روابط تاریخی ایران و چین" در آکادمی علوم اجتماعی چین افتتاح شد (خبر)
 مراسم اختتاميه سمینار" روابط تاریخی ایران و چین" در پكن برگزار شد (خبر)
 بازديد دکتر دهشیری از دانشگاه مطالعات زبانهای خارجی پکن (خبر)
 نشست دكتر دهشيري با محققان پژوهشگاه خاورمیانه در دانشگاه شمال غرب چين (خبر)
 نمایشگاه «ایران،‌ صنعت، مذهب، هنر، طبیعت» در چین گشایش یافت (خبر)
 افتتاح هفته فرهنگي ايران در چين (خبر)
 برگزاري مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) در چين (خبر)
 نخستين همايش مشترك زنان ايران و چين برگزار شد (خبر)
 سمینار "نقش زنان مسلمان در نشر فرهنگ و آموزش خانواده" در چين برگزار شد (خبر)
 استقبال مردم چين از هفته فرهنگي ايران (خبر)
  هفته فرهنگی ایران در چین پایان یافت (خبر)
 دنياي اسلام اكنون از آفت تكفير و تندروي رنج مي برد (خبر)
 ديدار دكتر خرمشاد با رييس دانشگاه مطالعات زبانهاي خارجي پكن (خبر)
 ديدار رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با وزيرفرهنگ چين (خبر)
 سمينار "بررسي متون آموزش زبان فارسي در دانشگاه هاي چين" برگزار شد (خبر)
 مراسم سالگرد ارتحال امام خميني (ره) در چين برگزار مي شود (خبر)
 هفته فرهنگي ايران در چين برگزار مي شود (خبر)
 اندیشه های امام خمینی(ره) رمز پایداری انقلاب اسلامی است (خبر)
 زبان فارسی زبان دل مسلمانان چین است (خبر)
 ياد استاد زبان و ادبيات فارسي گرامي داشته شد (خبر)
 استاد چيني زبان و ادبيات فارسي درگذشت (خبر)
 نمايش قرآن‌های تذهيب‌شده چينی در شهر "ووجونگ" (خبر)
 علاقه خاصي به فلسفه ایرانی دارم (خبر)
 برگزاري نمایشگاه بین المللی کتاب پکن (خبر)
 قرائت قاريان ايراني در چین (خبر)
 سفر هیات بعثه مقام معظم رهبری به چین (خبر)
 دیداررايزن فرهنگي ايران با معاون دانشگاه شمالغرب چین (خبر)
 مسلمانان چینی به ایرانیان علاقه دارند (خبر)
 نمایشگاه هنرهای ایرانی در چین برگزار می شود (خبر)
 مراسم روز بزرگداشت سعدی در چین برگزار شد (خبر)
 دیدار رايزن فرهنگي ايران با معاون اتحادیه زنان چین (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگي ايران در پكن از سایت جوانان مسلمان چین (خبر)
 اولین کمیسیون مشترک همكاريهاي فرهنگی ایران و چین برگزار شد (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رئیس انجمن دوستی چین وایران (خبر)
 افتتاح نمایشگاه عکس و خوشنویسی هنرمند مسلمان چینی (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رئیس سایت اسلامی چین (خبر)
 تاثير فرهنگ اسلامي-ايراني درميان 30ميليون مسلمان چيني (خبر)
 بخش زبان فارسي در دانشگاه اقتصاد و تجارت پكن راه اندازي مي شود (خبر)
 نشست فرهنگي و هنري با دانشجويان بخش فارسي دانشگاه پكن (خبر)
 فيلم زندگینامه حکیم اصفهانی در چين ساخته مي شود (خبر)
 خواهان امضاي تفاهم نامه با كتابخانه جمهوري اسلامي ايران هستيم (خبر)
 ديدار وابسته فرهنگي ايران با رئيس انجمن دوستی شانگهای چين (خبر)
 تجديد چاپ كتاب حكومت اسلامي از ديدگاه خميني (ره)درچين (خبر)
 ديدار سرپرست رايزني فرهنگي ايران با معاون فرهنگستان هنر چین (خبر)
  اتاق ايرانشناسي در دانشگاه مطالعات زبانهاي خارجي چين افتتاح مي شود (خبر)
 افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب چین (خبر)
 برگزاري مراسم روز قدس درچين (خبر)
 آثار متعلق به حضور ایرانیان در استان فوجیان كشف شد (خبر)
 راه اندازي بخش معرفي ايران در سايت دانشجويان مسلمان چين (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • دیدار ابراهيمي‌تركمان با رييس جمهور باشقيرستان
  ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (14 شهریورماه) با رستم حميدوف، رييس جمهور باشقيرستان، ديدار كرد.

 • نمایشگاه صنایع دستی ایران در مسکو
  در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، نمایشگاه صنایع دستی ایران با عنوان «ایران اسرارآمیز؛ گشتی در باغ خیال» (12 شهریورماه) در مسکو گشایش یافت.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.