English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

عالم سرشناس فيليپيني:

نامگذاري روز قدس توجه جهانیان را به بيت‌المقدس معطوف كرد

امام خمینی (ره) با نامگذاري «روز قدس» توجه جهانیان را به بيت‌المقدس معطوف كرد تا آزادي‌خواهان متحد شده و قدس به دامان اسلام برگردد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، محمد جعفری‌ملک، رایزن فرهنگی ايران در فيليپين، با دعوت مسئولین دارالقرآن محمد رسول‌الله (ص)  مسجد آبي مانيل، در مراسم بزرگداشت بعثت رسول خدا (ص) شرکت كرد.

این مراسم با حضور رایزن فرهنگی كشورمان، عبدالرفیح سیدی، عالم برجسته اهل سنت و امام جماعت مسجد آبی، نجیب طاهر، از مسئولین هیأت علمای فیلیپین، ابوبکر سالسالونا، مدیرکل امور فرهنگی پایتخت وابسته به کمیسیون ملی مسلمانان فيليپين، جاد جوری آراسا، مسئول امور اداری مسجد، استاد عبدالمنعم سلیمان، قاری بین‌المللی قرآن و ريیس دارالقرآن و جمعی از قرآن‌آموزان این مرکز برگزار شد.

در ابتداي اين برنامه مجری برنامه از حضور هیأت ایرانی و حمایت‌های رایزنی فرهنگی كشومان از دارالقرآن مسجد آبی تشکر كرد و در ادامه جاد جوری آراسا، مسئول امور اداری مسجد با ابراز سخناني، ادعای بدعت بودن برگزاری مراسم در جشن بعثت و معراج رسول خدا (ص) از سوی برخی علمای اهل سنت را مردود دانست و گفت: این گونه برنامه‌های با ارزش، معرف شخصیت و بزرگی فرستاده خداوند بزرگ است.

در ادامه نجيب طاهر، از مسئولین هیأت علمای فیلیپین، گفت: بهترین سپاس و تشکر خود را از دیپلمات‌های ایرانی مقیم کشورمان داریم؛ زیرا رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی با حمایت‌های بی‌دریغ خود از دارالقرآن مسجد آبی، ما را یاری می‌کنند و مراتب تشکر مسلمانان فیلیپین را به برادران ایرانی ابلاغ می‌کنیم که در غم و شادی همواره کنار ما حاضرند.

وي سپس افزود: امروزه اسلام در جهان به ویژه در خاورمیانه با مشکلات عدیده‌ای روبروست که متأسفانه برخی از اقدامات اعراب مشکلات عدیده‌ای را برای جهان اسلام به وجود آورده است.

نجيب طاهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: معجزات بزرگی در طول زندگی پربار پیامبر (ص) رخ داد که از آن جمله «شق القمر» و «معراج» تاریخی ایشان بود. معجزه، تعریف خاصی ندارد مگر این که بگويیم اقدامی است که به اذن پروردگار عالم رخ می‌دهد، همانگونه که در زمان پیامبران بزرگ دیگر از جمله حضرت موسی (ع) رخ داد و در این زمینه مطالبی در تورات نیز آمده است.

وي سپس با مقایسه پیامبران اولوالعزم الهی با یکدیگر، تشابهات زیادی را میان حضرت موسی (ع) و حضرت محمد (ص) بیان كرد و از آن جمله هجرت هر دو پیامبر خدا از محل خود به مکان دیگری بود که در مورد شارع اسلام هجرت از مکه به مدینه و تشکیل نخستین حکومت اسلامی و در مورد موسی (ع) هجرت از مصر بود.

نجيب طاهر سفر کوه طور حضرت موسی (ع) و معراج رسول گرامی اسلام (ص) و صحبت هر دو با پروردگار را از دیگر موارد مشابه دانست و با اشاره به اهمیت مسجد اقصی مکانی که فرستاده خدا به معراج رفت، تأکید کرد: متأسفانه این مکان مقدس در حال حاضر در دست یهود است و تنها شخصیتی که در سراسر حیات تا رحلت به دنبال آزادی قدس از چنگال صهیونیست بود، امام خمینی (ره) پایه‌گذار جمهوری اسلامی بود و ایشان حتی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را «روز قدس» اعلام کرد تا به این ترتیب توجه جهانیان به ویژه مسلمانان به این امر مهم و لزوم آزادی این مکان مقدس معطوف شود تا بلکه مسلمانان متحد شده و قدس به دامان اسلام برگردانند.

 

وي ادامه داد: اتحاد مسلمانان باید از پایه آغاز شود و باید بدانیم و آگاه باشیم چه بر سر ما آمده است تا در نهایت وارث قدس شویم. باید تعلیم ببینیم و این تعلیمات را در شکل عملی آن پیاده کنیم تا این مشکل بزرگ مسجدالاقصی حل شود.

وي در پایان سخنانش همکاری رایزنی فرهنگی ايران در فيليپين و مسئولین امور مسلمین این کشور در تأسیس دارالقرآن که به دهمین سال تأسیس خود نزدیک می‌شود را تجربه‌ای گرانسنگ از همکاری مسلمانان ایران و فیلیپین دانست که برکات زیادی را برای مسلمانان این سرزمین در آشنایی با قرآن کریم داشته است.

محمد جعفری‌ملک، رایزن فرهنگی ایران هم در سخنراني خود در اين مراسم گفت: شروع دین اسلام با فرمان خواندن به فردی آغاز شد که توان خواندن نداشت و خداوند به برگزیده خود فرمان داده است که بخواند. رمز این فرمان در چیست؟ اولین چیزی که به ذهن متباتر می‌شود، این است که باید بخوانيم و به دنبال آموزش و آموختن برویم.

وي افزود: خداوند به حضرت محمد در غار حرا گفت؛ اقراء. بخوان، به نام پروردگارت، پروردگارى که تو و همه انسان‌ها را خلق کرد، بخوان و او را به بزرگى یاد کن، کسى که به تو خواندن را آموخت. این جملات زمانى بر محمد (ص) خوانده شد که او از خواندن و نوشتن چیزى نمى‌دانست.

وي افزود: آیا رسالتى که محمد (ص) مي‌بایست بار سنگینش را بر دوش مى‌کشید و پیش از او پیامبرانى همچون عیسى (ع) و موسى (ع) بشارتش را داده بودند، پایه‌هایش بر خواندن استوار مي‌شد و آنچه را که به او تکلیف شده بود، ابتدایش علم و آگاهى و اندیشه و دانش بود؟

جعفری‌ملک ادامه داد: بدین سان محمد (ص) برانگیخته شد تا علم و آگاهى بر سریر ظلمت و تاریکى بنشاند و در مسیر هدایت انسان از هیچ چیز فرو نگذارد.

رايزن فرهنگي كشورمان ادامه داد: به گواه تاریخ این روز بزرگ در بیست‌وهفتم ماه رجب و سیزده سال قبل از هجرت و زمانى که پیامبر چهل سال بیشتر نداشت، صورت گرفت. رسول خدا (ص) اصلى‌ترین وظیفه رسالت و نبوتش را تکمیل کردن کارهاى خوب و اخلاقى ذکر فرمودند و خطاب به مردم گفتند: من مبعوث نشدم مگر براى کامل کردن اخلاق.

وي ادامه داد: دانش مبتنى بر وحى، سیماى آرام و چهره متین، تواضع و خشوع براى مؤمنان و خشم و شدت براى کافران، رأفت و مهربانى با بیچارگان و درماندگان و یتیمان و تقدم در سلام، ایجاد حقوق برابر براى همه و تثبیت فرهنگ آزادى در جامعه، توجه به حقوق همسایه و تکریم بردگان و نیز انجام صله رحم از خصلت‌هاى ویژه پیامبر اکرم (ص) بود که بعد از رسالتش موجب جذب مردم به آیین اسلام مى‌شد.

جعفری‌ملک همچنين اظهار كرد: توصیه پیامبر (ص) به مردم، فراگرفتن دانش و سواد و تفکر و اندیشه بود؛ به طورى که مى‌فرمودند: از گهواره تا گور دانش بیاموز و هرگاه تصمیم به انجام کارى گرفتى در سرانجام و عاقب آن کار نیک بیندیش.

وي در ادامه به علل و اهداف بعثت پیامبران اشاره كرد و در پایان با توجه به فرموده پیامبر اسلام (ص) گفت: بنابراین آنچه در نظر اول باید مسلمانان از زندگی پیامبر اکرم (ص) درس بگیرند، آموختن و زندگی توأم با مکارم اخلاق است. اگر مسلمانان فقط این دو فرموده رسول اکرم (ص) را انجام دهند، جامعه مسلمانان پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

استاد عبدالرفیح سیدی، امام جماعت مسجد آبی دیگر سخنران نشست هم بر لزوم آگاهی از تاریخ اسلام و زندگی رسول خدا (ص) تأکید كرد و با ذکر منابعی، معراج رسول خدا (ص) را نوعی دلجویی خداوند از رسولش پس از فوت عمو و همسر گرامی او حضرت خدیجه (س) دانست.

آخرین سخنران جلسه نيز ابوبکر سالسالونا، مدیرکل امور فرهنگی کمیسیون ملی مسلمانان فیلیپین بود که طی بیانات کوتاهی، اظهار كرد: امروز دوشنبه، کلیه دفاتر مربوط به امور مسلمانان در سراسر کشور به احترام رسول خدا (ص) تعطیل است تا به این ترتیب مسلمین این سرزمین با حضور در مساجد و مکان‌هایی که نشست‌هایی در رابطه با آخرین پیامبر خدا برگزار می‌شود، بهره‌مند شوند.

وي سپس با اشاره به پروژه مشترک دارالقرآن کریم آن را عامل گسترش فرهنگ و تعلیمات قرآن کریم در فیلیپین دانست و اظهار امیدواری کرد همکاری‌های فرهنگی امور مسلمین و رایزنی فرهنگی ايران در سال‌های آینده هر چه بیشتر گسترش یابد.

سالسالونا همچنين برگزاری مسابقات دوره‌ای قرائت قرآن کریم در فیلیپین به همت رایزنی فرهنگی ايران را ستود و تأکید کرد: جوانان و مردم مسلمان ما به دنبال رقابت در امور قرآنی نیستند؛ بلکه از طریق شرکت در چنین مسابقاتی درصدد افزایش مهارت و اطلاعات خویش در زمینه قرآن کریم هستند.

انتهاي پيام/


٠٩:٠٩ - 1396/02/13    /    شماره : ٦٧٦٩٠٣    /    تعداد نمایش : ١٠٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 نمایش فیلم و سریال‌های ایرانی در فیلیپین (خبر)
 دومین نمایشگاه مشترک «پیشگامان صلح میان ملت‌ها» در فیلیپین برپا شد (خبر)
 برگزاري نمایشگاه خوشنويسي «هنر صلح» در فیلیپین (خبر)
 نشست مشترک ادیان و فرق مختلف مسیحی در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 نمایشگاه مشترک خوشنویسی در فیلیپین برپا می‌شود (خبر)
 نمایش چهل آیه از قرآن در کلیسای فیلیپین (خبر)
 بازديد رايزن فرهنگي ايران از روزنامه «مانیلا تایمز» فيليپين (خبر)
 رایزنی فرهنگی ایران در برنامه‌هاي هفته ملی خانواده در فیلیپین مشاركت مي‌كند (خبر)
 آموزش قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 مسلمانان فیلیپین حج را پالایش روح می‌دانند/ تفاوت عید قربان در اسلام و مسیحیت (خبر)
 نمایش تابلوهای خوشنویسی سوره حضرت مریم (س) در فیلیپین (خبر)
 برپايي نمایشگاه عکس «طبیعت ایران» در فیلیپین (خبر)
 قدردانی اسقف‌های فیلیپین از رایزنی فرهنگی ایران (خبر)
 بازتاب هدیه قرآنی بانوی ایرانی در فیلیپین (خبر)
 بزرگداشت تولد امام رضا (ع) در رایزنی فرهنگی ايران در فیلیپین (خبر)
 آغاز روزهای فرهنگی ایران در فيليپين (خبر)
 روزهای فرهنگی ایران در فیلیپین برگزار می‌شود (خبر)
 نمایشگاه خوشنویسی قرآنی در فیلیپین برپا شد (خبر)
 جشنواره فیلم‌های ایرانی در فیلیپین آغاز به کار کرد (خبر)
 فرصت مطالعاتی استاد دانشگاه فيليپين در ایران (خبر)
 سال 2021، سال گفت‌وگوهاي بين اديان در فيليپين است (خبر)
 تقدير از خادم قرآن در فيليپين (خبر)
 تأكيد بر ضرورت گفت‌وگوی ادیان در فيليپين (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با دبیرکل کنفرانس اسقف‌های کاتولیک فیلیپین (خبر)
 مسابقات قرآن کریم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 تقدير از بانوان قرآن‌آموز فيليپيني (خبر)
 گسترش روابط فرهنگی و هنری ایران و فیلیپین (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران با رییس دانشگاه زنان فیلیپین (خبر)
 تقدیر از تلاش‌های رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري جشن نوروزي در فیلیپین (خبر)
 نمايش آثار هنري بانوان ايراني در فيليپين (خبر)
 نمايش آثار بانوان هنرمند ایرانی در فیلیپين (خبر)
 برگزاري دومین نشست انجمن زنان فرهیخته در فيليپين (خبر)
 برگزاري جشنواره فیلم ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري چهل‌وسومین دوره مسابقات قرائت قرآن مجید فیلیپین (خبر)
 اجراي موسیقی سنتي ايراني در فیلیپین (خبر)
 برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان ایرانی در فیلیپین (خبر)
 معرفی تاریخ ایران به دانشجویان فيليپيني (خبر)
 آغاز روزهای فرهنگی ایران در فیلیپین (خبر)
 برپايي نمایشگاه عکس «ایران امروز»در فيليپين (خبر)
 افتتاح شعبه انجمن خوشنویسان ایران در فيليپين (خبر)
 گرامیداشت هفته جهانی گفت‌وگوهای ادیان در فیلیپین (خبر)
 ديدار سفير و رایزن فرهنگی ایران با رهبر کلیسای کاتولیک فیلیپین (خبر)
 افتتاح گوشه فرهنگی ایران در دانشگاه سیلیمان فيليپين (خبر)
 آيين گراميداشت میلاد پیامبر (ص) در فیلیپین (خبر)
 برگزاري نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم فيليپين (خبر)
 نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 بررسی نقش زبان فارسی در فیلیپین (خبر)
 برگزاري مسابقات حفظ قرآن كريم در فيليپين (خبر)
 نمايش لباس‌های سنتی زنان ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري نمايشگاه لباس‌هاي ايراني در فيليپين (خبر)
 تجليل از برگزیدگان مسابقه «عاشورا از نگاه هنر» در فیلیپین (خبر)
 مسابقه «عاشورا از نگاه هنر» در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 گردهمایی مبلغین شیعه در مانیل (خبر)
 ديدار اعضاي هیأت مجمع جهانی اهل بیت (ع) با مسئولین کمیسیون امور مسلمین فیلیپین (خبر)
  روابط فرهنگي ايران و فیلیپین توسعه مي‌يابد (خبر)
 بازديد نمايندگان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از انجمن دوستي فيليپين و ايران (خبر)
 برگزاری نخستین نشست گردهمایی انجمن دوستی زنان فرهیخته ايران و فیلیپین (خبر)
 بازديد هيأت فرهنگي ايران از دارالقرآن مسجد آبي فيليپين (خبر)
 افتتاح کانون آموزش قرآن کریم در فيليپين (خبر)
 ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به مناطق محروم شهر مانيل (خبر)
 برپايي كارگاه خوشنويسي در فيليپين (خبر)
 آموزش قرائت قرآن كريم در مانیل (خبر)
 برپايي نمايشگاه خوشنويسي «عيد فطر 2017» در فيليپين (خبر)
 توسعه روابط ديني ايران و فيليپين (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با ريیس کتابخانه ملی فیلیپین (خبر)
 برگزاری سمینار مادران بهشتی در فیلیپین (خبر)
 هنرنمايي گروه موسیقی «هزار آوای دهلران» در فيليپين (خبر)
 معرفي فرهنگ‌ها در فيليپين (خبر)
  نمايش آثار خوشنويسي قرآني و صنایع دستی ايران در فيليپين (خبر)
 تقدیر دانشگاه ملی فیلیپین از رایزني فرهنگی ايران (خبر)
  گشایش نمایشگاه صنایع دستی در فیلیپین (خبر)
 اجراي گروه موسيقي چاووش در فيليپين (خبر)
 برگزاري چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم در فيليپين (خبر)
 کرسی زبان فارسی در دانشگاه سی‌لی‌مان فيليپين راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 نشست انجمن دوستی زنان ایران و فیلیپین در مانيل (خبر)
 هفته‌هاي فرهنگي ايران و فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 سلسله نشست‌هاي ادبي در مانيل برگزار مي‌شود (خبر)
 همكاري‌هاي دانشگاهي ايران و فيليپين توسعه مي‌يابد (خبر)
 جشن فارغ‌التحصیلان دارالقرآن محمد رسول الله (ص) فيليپين (خبر)
 اعتراض دانشجويان دانشگاه يو- پي از سياست‌هاي رژيم صهيونيستي (خبر)
 توسعه علوم قرآني با تجربيات ايران در فيليپين ميسر مي‌شود (خبر)
 همکاری‌های فرهنگی بنیان مناسبي برای روابط ایران و فیلیپین است (خبر)
 تلاوت قاري ايراني در نماز جمعه مسجد آبي مانيل (خبر)
 راه‌اندازي كرسي زبان فارسي در دانشگاه یو ـ پی فيليپين (خبر)
 بررسي «انقلاب اسلامی و بازتاب جهانی آن پس از سه دهه» در فيليپين (خبر)
 تجليل از فارغ‌التحصیلان کالج بین‌المللی المصطفی(ص) در فيليپين (خبر)
 چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 معرفي ايران با «بچه‌هاي آسمان» در فیلیپین (خبر)
 ايران و فيليپين به دنبال توسعه ارتباطات فرهنگي دوجانبه (خبر)
 بازديد نماينده فرهنگي ايران از كلاس‌هاي آموزش زبان فارسي در دانشگاه يو پي مانيل (خبر)
 دانشجویان فيليپيني به مطالعه فرهنگ و تمدن ايراني علاقه‌مند هستند (خبر)
 اجراي موسيقي سنتي ايراني «بامداد» در فيليپين (خبر)
 گردهمایی گردشگری سال 2016 «آسه‌آن» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 افتتاح اولین گوشه فرهنگی ایران در کتابخانه مرکزی داوائو فیلیپین (خبر)
 تولید مستند کوتاه «زبان فارسی» در فیلیپین (خبر)
 کلاس‌های آموزش زبان فارسی دانشگاه دولتی فیلیپین آغاز شد (خبر)
 تشريح ولايت فقيه در «راديو سلام» دانشگاه فیلیپین (خبر)
 اعلام برگزيدگان هشتمين دوره مسابقات قرآني دانشجويان ايراني در فيليپين (خبر)
 امام خمینی (ره) نه تنها به شیعه که به تمام مسلمانان عزت داد (خبر)
 تجليل فارغ‌التحصیلان دانشگاه بین‌المللی المصطفی(ص)در فيليپين (خبر)
 سمینار «امام (ره) و احیای تفکر دینی در هزاره سوم» در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 گفت‌وگوي بين‌الادياني ايران و فيليپين توسعه مي‌يابند (خبر)
 جشن پنجاهمين سالگرد انجمن موسيقيدانان فيليپين برگزار شد (خبر)
 تفاهم‌نامه همکاری رایزنی فرهنگی ایران و باشگاه خبرنگاران و مطبوعات فیلیپین امضا مي‌شود (خبر)
 ایران سرزمینی اسرارآمیز و مهیج (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران با رایزن فرهنگی چین ديدار كرد (خبر)
 سیزدهمین مسابقات قرائت قرآن کریم فيليپين برگزار شد (خبر)
 درخشش فرهنگ و هنر ایران در جشنواره هفته بین المللی فیلیپین (خبر)
 ايران به مستضعفان فيليپين خدمات پزشكي رايگان ارايه مي‌دهد (خبر)
 اجرای موسیقی سنتی ایرانی در کانون نویسندگان و هنرمندان موسیقی فیلیپین (خبر)
 برگزاري کنفرانس «پنجاهمین سالگرد روابط فرهنگی و سیاسی ایران و فیلیپین» در مانيل (خبر)
 به دنبال استحكام پيوندهاي ايرانيان مهاجر با داخل كشور هستيم (خبر)
 نخستين نشست منطقه‌اي ايرانيان شرق آسيا در فيليپين (خبر)
 اجرای زنده موسیقی سنتی ایران در تلویزیون فیلیپین (خبر)
 نخستين نشست منطقه‌اي ايرانيان شرق آسيا در فيليپين برگزار شد (خبر)
 رایزن فرهنگی كشورمان با وزیر فرهنگ و هنر فیلیپین ديدار كرد (خبر)
 برگزاري سمينار «رویکرد اسلام و مسیحیت نسبت به مریم مقدس و زنان» در فيليپين (خبر)
 همكاري‌هاي ايران با يونسكوي فيليپين آغاز مي‌شود (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با ريیس «باشگاه ملی مطبوعات و خبرنگاران فیلیپین» ديدار كرد (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران در مانيل از مرکز فرهنگی کره جنوبی در فيليپين ديدار كرد (خبر)
 اعطای لوح تقدیر به دو فیلم­ ایرانی در جشنواره فیلم­های کودکان فيليپين (خبر)
 مراسم عید سعید قربان در فيليپين برگزارمي شود (خبر)
 هفته‌ي دفاع مقدس در رايزني فرهنگي ايران در فيليپين گرامي داشته شد (خبر)
 مسيحيان و مسلمانان فيليپين در كنار هم اقدامات داعش را محكوم مي‌كنند (خبر)
 جشنواره فيلم فيليپين با اهداي جايزه به هنر پيشه ايراني پايان يافت (خبر)
 افتتاح نمايشگاه"ایران سرزمین فرهنگ و تمدن" در فيليپين (خبر)
 سمینار «ماپوآ، به سوی ماوراي مرزها، چشم‌انداز جهانی» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار"امام خمینی(ره) و احیاء تفکر دینی در هزاره سوم"در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه "ایران سرزمین فرهنگ و تمدن"در فيليپين (خبر)
 جام فوتسال خلیج فارس در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاری دوازدهمین دوره مسابقات قرائت قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 اجراي گروه موسيقي سنتي "یوشیج" در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه فرش ایران و کارگاه آموزشی قلمزنی در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و غذای ایرانی در فيليپين (خبر)
 برگزاری کارگاه آموزشی موسیقی ایرانی در فيليپين (خبر)
 برگزاری مراسم پنجامین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک ایران و فیلیپین در مانيل (خبر)
 اجراي موسيقي سنتي ايراني در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه کتاب رایزنی فرهنگی ایران در دانشگاه EU فيليپين (خبر)
 هفته فرهنگی ایران درفیلیپین برگزار شد (خبر)
 جشن نیمه شعبان در فيليپين برگزار می شود (خبر)
 نشست "بحران هویت، نتیجه دوری از معنویت" در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرائت قران کریم درفیلیپین (خبر)
 سمینار جایگاه زن در اسلام و مسیحیت در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاری یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 تاسیس انجمن فرهنگی - علمی ایران و فیلیپین درمانيل (خبر)
 كتاب"نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر" به زبان فیلیپینی (خبر)
 بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رایزنی فرهنگی ايران در فیلیپین (خبر)
 حکمت نامه لقمان به زبان فیلیپینی منتشر شد (خبر)
 دهمین شماره فصلنامه تخصصی "چشم انداز فرهنگی" در فيليپين منتشر شد (خبر)
 برگزاري سمینار "پیامبر اکرم (ص) ، وحدت و آگاهی " در فيليپين (خبر)
 رساله "حقوق امام سجاد(ع)" به زبان تاگالوگ در فیلیپین منتشر شد (خبر)
 دوره آموزش زبان فارسی در فیلیپین برگزار می شود (خبر)
 مسابقه ؛ ایران اسلامی ، استقلال و توسعه (خبر)
 سومین هفته " ماه هنر سینمای ایران " برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار "فرهنگ عاشورا : دین ، آگاهی بخشی و ایثار" در فيليپين (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی - هنری " ایران گهواره تمدن " درفيليپين برگزار شد (خبر)
 نشست علمی " دین ، آگاهی بخشی و ایثار"در فيليپين برگزارمي شود (خبر)
 سمینار " دین ، آگاهی بخشی و ایثار " درفيليپين (خبر)
 نشست "غدیر ، ولایت و امامت" در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 نشست علمی " ولایت , مهدویت و عدالت در زامبوانگا (خبر)
 نشست هاي تخصصی و جشن غدیر در فيليپين برگزار مي شود (خبر)
 برگزاری نشست " نگاهی دوباره به ایران " در فیلیپین (خبر)
 تظاهرات مسلمانان فیلیپینی علیه پخش فیلم آمریکایی و ضد اسلامی (خبر)
 برگزاري نمایشگاه هفته دفاع مقدس در فيليپين (خبر)
 كتاب "روز جهاني قدس در فضاي مجازي"در فيليپين منتشر شد (خبر)
 دیدگاه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد روز قدس (خبر)
 برگزاري نشست های تخصصی با موضوع فلسطین و قدس در فيليپين (خبر)
 طنین زیبای تلاوت قرآن با صدای قاری ایرانی (خبر)
 مراسم احیاء شبهای قدر از سوی رایزنی فرهنگی در فیلیپین برگزار می شود (خبر)
 فصلنامه تخصصی چشم انداز فرهنگی با موضوع ویژه " ایران امروز" (خبر)
 دومین مراسم فارغ التحصیلی دارالقرآن کریم مهارلیکا (خبر)
 بازديد آیت الله اعرافی از رايزني فرهنگي ايران در فيليپين (خبر)
 گسترش همکاری ها و تعاملات علمی ايران و فيليپين (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر جدید امور مسلمانان فیلیپین (خبر)
 تاكيد بر گسترش همکاری های فرهنگی ايران و فيليپين (خبر)
 فاصله میان واقعیت های امروز ایران وتبلیغات منفی غیر قابل تصور است (خبر)
 مراسم رونمایی کتاب «رهبر از نگاه رهبر» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 سمینار تخصصی «نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری و توسعه» (خبر)
 ميزگرد تخصصي «‌نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری و توسعه» (خبر)
 برگزاري سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرائت قران کریم در فیلیپین (خبر)
 سمینار نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری (خبر)
 کتاب " رهبر از نگاه رهبر "به زبان انگلیسی در فیلیپین (خبر)
 مراسم بزرگداشت رحلت حضرت امام خمینی(ره) (خبر)
 گسترش همكاريهاي فرهنگي ايران و فيليپين (خبر)
 دومین دارالقران شهر «مراوي» در فيليپين تأسيس شد (خبر)
 نشست تخصصی نقش زنان در بیداری دینی درفيليپين (خبر)
 ترجمه و انتشارگزیده اجوبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به زبان تاگالوگ در فیلیپین (خبر)
 معنویت ‌ومدنيت در ایران‌ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند (خبر)
 دهمین دوره مسابقات قران کریم (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی و هنری " ایران در ایینه هنر" (خبر)
 چهارمین دور گفتگوی دینی اسلام و مسیحیت فیلیپین (خبر)
 نشست «زبان فارسی زبان اندیشه و تفکر» (خبر)
 سمپوزیوم "دین، بیداری و توسعه " در فيليپين برگزار مي شود (خبر)
 نشست «زبان فارسی، ‌زبان اندیشه و تفکر» (خبر)
 ترجمه و چاپ سه زبانه دعای کمیل (خبر)
 فيلم سينمايي «روز سوم» در دانشگاه يوپي فيليپين به نمايش در آمد (خبر)
 مسابقات قرائت قرآن كريم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی و هنری همراه با نمایش فیلم های ایرانی (خبر)
 برگزاري نشست " هماهنگی با آفرینش و دیدگاه ادیان "در فیلیپین (خبر)
خبرهاي مهم
نمایشگاه نقاشی و هنر معماری اسلامی در پیشاور برپا شد
شرکت ایران در شصت‌وسومین نمایشگاه کتاب بلگراد
آغاز دومین دوره آموزش زبان فارسی در پاکستان
دیدار رایزن فرهنگی ایران با رییس جماعه العلماء مسلمین عراق
نمایش فیلم و سریال‌های ایرانی در فیلیپین
شرکت ایران در نمایشگاه «راه ابریشم» استان بامیان افغانستان
درخواست پاکستان برای استفاده از تجربيات ايران در توسعه آموزش زبان فارسی
دیدار مؤلف «نام‌آوران ایران‌زمین» با رایزن فرهنگی کشورمان در سوئد
ایران و صربستان در زمینه سینما همکاری می‌کنند
راه‌اندازی گردشگری فرهنگی در هند
آغاز دومین دوره اسلام‌شناسی در زیمبابوه
ششمين دوره «نسخ خطی و شيوه‌های نگهداری و ترميم آن» برگزار می‌شود
دیدار سرکنسول و وابسته فرهنگی ایران با رییس دانشگاه پنجاب
امضای تفاهمنامه بین دانشگاه آزاد اسلامی کابل و دانشگاه کابل
افتتاحیه اولین دوره آموزش زبان فارسی در دانشکده باچاخان پیشاور
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • دیدار ابراهيمي‌تركمان با رييس جمهور باشقيرستان
  ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (14 شهریورماه) با رستم حميدوف، رييس جمهور باشقيرستان، ديدار كرد.

 • نمایشگاه صنایع دستی ایران در مسکو
  در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، نمایشگاه صنایع دستی ایران با عنوان «ایران اسرارآمیز؛ گشتی در باغ خیال» (12 شهریورماه) در مسکو گشایش یافت.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.