English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

به همت رايزني فرهنگي ايران در سوريه؛

بازخوانی پیام مقام معظم رهبری در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین

رایزنی فرهنگی ایران در سوریه نشست فکری «بازخوانی پیام مقام معظم رهبری به مشارکین در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین» را با حضور نمايندگان گروه‌هاي فلسطيني برگزار كرد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رایزنی فرهنگی ایران در سوریه با همکاری انجمن دوستی فلسطین و ایران در دمشق، نشست فکری «بازخوانی پیام مقام معظم رهبری به مشارکین در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین» را در محل سالن تالار حضرت امام خمینی (ره) رایزنی فرهنگی ایران برگزار كرد.

این نشست فکری با حضور و نجاریان‌زاده، سرپرست رایزنی فرهنگی و هادی تسخیری، وابسته فرهنگی ایران در سوریه، محمد البحیصی، ريیس انجمن دوستی فلسطین و ایران در دمشق، خالد عبدالمجید، دبیرکل جبهه ملی آزادسازی فلسطین، علی الیونس ابو ثائر، ريیس کمیته حمایت از اسیران سوریه در زندان‌های رژیم صهیونیست، باسل ابوالهیجاء، ريیس انجمن دانشجویان فلسطین در سوریه، ابوکفاح غازی، دبیرکل رهبری جنبش فتح انتفاضه فلسطین در سوریه، ابوفاخر، معاون دبیرکل جنبش فتح انتفاضه فلسطین، فهد سلیمان، جانشین دبیرکل جبهه مردمی و دمکرات فلسطین، خالد عبدالرحیم، عضو دفتر سیاسی جبهه مردمی و دمکرات فلسطین، طلال ناجی، معاون دبیرکل جبهه ملی آزادیبخش فلسطین، ماهر محمد، شاعر فلسطینی و جمع کثیری از رهبران و مدیران دفتر سیاسی گروه‌های فلسطینی مقیم در سوریه و ده‌ها نفر از اندیشمندان و شخصیت‌های فکری و فرهنگی سوریه و فلسطین، برگزار شد.

افراد نامبرده در ششمین همایش حمایت از انتفاضه فلسطین كه چندي پيش در تهران برگزار شد، شرکت داشتند و با حضور در این نشست، به بازخوانی پیام مقام معظم رهبری پرداختند.

ملت ایران با رهبری امام (ره) نسبت به فلسطین حماسه آفریدند

مصطفي نجاریان‌زاده، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در سوریه، اولین سخنران این نشست. وي در سخنان خود به مسأله فلسطین و اشغال آن توسط صهیونیست‌های غاصب اشاره كرد و جمهوری اسلامی ایران، سوریه، لبنان و مقاومت فلسطین را محور مقاومت ناميد.

نجاريان‌زاده، در ادامه سخنانش به روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اشاره كرد و گفت: ملت ایران با رهبری امام خمینی (ره) نسبت به موضوع فلسطین حماسه بزرگی را آفرید و این امر در اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران رخ داد که مردم بصیر ایران اسلامی به طرف سفارت رژیم صهیونیستي رفتند و پرچم «اسرائیل غاصب» را از روی بام ساختمان سفارت آن رژیم به زیر کشیدند و به جای آن پرچم فلسطین را نصب کردند.

سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در سوریه سپس ضمن اشاره به موضع‌گیری و حمایت بی‌دریغ حضرت امام خمینی (ره) از فلسطین، به موضوع تعیین روز جهانی قدس از سوی امام راحل اشاره كرد و سپس به نقش مقام معظم رهبری در حمایت از مردم فلسطین سخن گفت.

وي در ادامه سخنانش به فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران در سوریه پیرامون حمایت از مسأله فلسطین و اهتمام به شعرا، ادبا و فرهیختگان فلسطینی، برگزاری مراسم‌ها، نشست‌ها و همایش‌های ویژه فلسطین برپایی جشنواره فیلم‌های سینمایی، جلسه‌های فرهنگی، فکری و هفته فرهنگی و نمایشگاه‌های کتاب برای تبیین مسأله فلسطین و حمایت از این ملت مظلوم اشاره كرد.

سرپرست رایزنی فرهنگی كشورمان همچنين درباره سخنان حکمیانه مقام معظم رهبری در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، گفت: حضرت امام خامنه‌ای (حفظه الله) در این کنفرانس فرمودند: «موضع گیری ما نسبت به مسأله فلسطین معلوم و واضح است و هیچ ارتباطی به گروه معینی ندارد. عمق روابط ما با گروه‌های فلسطینی بنا بر پایبند بودن آنان با مبانی مقاومت و انتفاضه فلسطین می‌باشد.» که این سخنان حکمیانه و عمیق و سرشار از بصیرت مقام معظم رهبری، نشان‌دهنده اهتمام معظم‌له به مردم فلسطین و مسأله وحدت گروه‌های فلسطینی است که حمایت از آن را یک واجب دینی و شرعی نسبت به تمامی مسلمانان جهان برشمردند.

سپس ابوفاخر، معاون دبیرکل جنبش فتح انتفاضه فلسطین، در سخنان خود ضمن اشاره به موضع‌گیری‌های مثبت جمهوری اسلامی ایران به رهبری مقام معظم رهبری پیرامون مسأله فلسطین اشاره كرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند؛ این کنفرانس در موقعی منعقد می‌شود که منطقه دچار بحران شدیدی شده است؛ ولی با این همه جمهوری اسلامی ایران می‌کوشد تا به ملت مظلوم فلسطین کمک کند و در مقابل دشمن اصلی مسلمانان یعنی رژیم صهیونیستی بایستد.

سخنران بعدی فهد سلیمان، معاون دبیرکل جبهه مردمی و دمکرات آزادسازی فلسطین بود. وی در سخنان خود به حضور و مشارکتش در کنفرانس حمایت از انتفاضه اشاره كرد وگفت. اینجانب با حضور در این کنفرانس در سخنان مقام معظم رهبری، موضع‌گیری مهمی نسبت به مسأله فلسطین دیدم.

وي افزود: در دیدگاه مقام معظم رهبری دو نکته اصلی وجود دارد. یکی درباره گروه‌های فلسطینی است که اختلاف آنان نباید باعث تفرقه و نزاع بین آنان شود. دیگری اینکه مقاومت فلسین نباید خود را مشغول به مسايل اختلافی ناشی از کشورهای عربی و یا اسلامی کند.

تأكيد مهم مقام معظم رهبري به گروه‌هاي فلسطيني

سپس ابواحمد فؤاد، نایب دبیرکل جبهه ملی آزادسازی فلسطین سخنراني كرد. وی در سخنانش از حمایت همیشگی جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین تشکر كرد و سپس به اهمیت برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین پرداخت و طي آن به اهتمام مقام معظم رهبری پیرامون مسأله فلسطین در این کنفرانس و حمایت جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های فلسطینی مقاوم در برابر رژیم صهیونیستی تأکید كرد.

ابواحمد فؤاد، در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اختلافات بین گروه‌های فلسطینی در طول 50 سال، به سخنان مقام معظم رهبری در این کنفرانس اشاره كرد و گفت: ایشان به اهمیت وحدت ملی فلسطینی‌ها تأکید كردند تا ملت فلسطین همه با هم بتوانند بر علیه رژیم صهیونیست قیام کنند.

سپس خالد عبدالمجید، دبیرکل جبهه ملی آزادسازی فلسطین، درباره سخنان مقام معظم رهبری در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین و همچنین اهمیت برپایی این کنفرانس بین‌المللی، گفت: برپایی این کنفرانس در این موقع باعث اعطای اهمیت به مسأله فلسطین شد؛ به ویژه اینکه این کنفرانس با حضور رهبر و تمامی شخصیت‌های بلندپایه کشور ایران برگزار شد.

وی در سخنانش به اهتمام مقام معظم رهبری به موضوع اصلی فلسطین اشاره كرد که وارد مسایل اختلافی بین فلسطینی‌ها نشد؛ بلکه تمام هم و غم ایشان، فلسطین بود و این نشانگر موضع‌گیری عقیدتی مقام معظم رهبری است که امام راحل نیز بر آن تأکید می‌فرمود.

در ادامه نيز ماهر محمد، شاعر فلسطینی، قصیده‌ای به لهجه فلسطینی با موضوع وحدت مردم فلسطین و مقابله با دشمن اصلی خود یعنی رژیم صهیونیستی قرائت كرد.

تأكيدات مقام معظم رهبري در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین

سخنران بعدی هادی تسخیری، وابسته فرهنگی ایران در سوریه بود. وي با اشاره به اینکه فلسطینی‌ها امروزه با سه نوع دشمن مواجه هستند، به تبیین دشمنان فلسطین پرداخت و گفت: دشمن اول فلسطینی‌ها رژیم صهیونیستي است که سعی می‌کند با ترفندهایش، خود را به عنوان همپیمان با کشورهای عربی جلوه دهد و دشمن را جمهوری اسلامی ایران معرفی کند. دومین دشمن فلسطینی‌ها اختلاف و نزاع بین برادران و گروه‌های فلسطینی است که متأسفانه بعضی از آنها سعی می‌کنند حتی با دوستان مقاومت و انتفاضه دشمنی کنند. سوم، وجود تفرقه و نزاع بین این امت است که باعث ضعف آن می‌شود.

تسخيري در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین اشاره كرد و گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود به سه نکته اساسی تأکید كردند: مقاومت فلسطین، عدم غفلت و چشم‌پوشی از موضوع فلسطین در کشورهای اسلامی و اينكه به محوریت فلسطین در جهان اسلام و عرب اهتمام شود.

سخنران بعدی طلال ناجی، معاون دبیرکل جبهه ملی آزادیبخش فلسطین بود که از جانبازان انتفاضه و مقاومت مردم فلسطین است. وی در سخنان خود گفت: سخنان مقام معظم رهبری در افتتاحیه این همایش، بسیار هوشمندانه و حکمیانه بود و بر دل همه کسانی که در این همایش شرکت داشتند می‌نشست.

وي ادامه داد: با تمام وجودمان از ایشان اطاعت می‌کنیم و برای ایشان جایگاه و احترام خاصی قائلیم و تلاش خواهیم کرد تا توصیه‌های ایشان را در عمل پیاده كنیم.

محمد البحیصی، نویسنده معروف فلسطینی، آخرین سخنران این نشست فکری كه در سخنان خود به ویژگی‌های بارز جمهوری اسلامی ایران نسبت به مسأله فلسطین و حمایت همه‌جانبه کشور جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین اشاره كرد.

وي گفت: مقام معظم رهبری در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، علاوه بر دعوت کشورهای اسلامی براي متحد شدن برای حمایت از فلسطین و مقابله با دشمن اصلی مسلمانان یعنی رژیم صهیونیستي، بر اهمیت وحدت بین فلسطینی‌ها اشاره كردند و خواستار متحد شدن گروه‌های مختلف فلسطینی در مقابل دشمن فلسطین و مسلمانان یعنی رژیم صهیونیستي شدند.

محمد البحیصی، ريیس انجمن دوستی فلسطین و ایران در سوریه در پایان سخنان خود از رایزنی فرهنگی ایران در سوریه بابت برگزاری این جلسه فکری و استقبال از تمامی گروه‌های فلسطینی، تقدیر كرد.

در پایان این نشست، به حاضرین کتابچه‌ای حاوی متن عربی بیانات کامل مقام معظم رهبری (مدظله العالي) در مراسم افتتاحیه ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین که توسط رایزنی فرهنگی ایران در سوريه تهیه و منتشر شده بود، به همـراه فصلنامه «الثقافة الاسلامیة»  ارگان این رایزنی فرهنگی، اهدا شد. 

همچنين در سالن برگزاري این نشست فکری، نمایشگاهی از آثار هنری و اصلی نقاشان و تصویرگران با موضوع فلسطین نیز برپا بود.

انتهاي پيام/


١٧:١٢ - 1395/12/28    /    شماره : ٦٧٤٢٠٩    /    تعداد نمایش : ١٧١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 برگزاری هفدهمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق (خبر)
 آغاز چهل‌وششمين دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه سوريه (خبر)
 برگزاری آيين رونمایی از کتاب «ایران و سوریه عناق البنادق و الشرف» در دمشق (خبر)
 دیدار وابسته فرهنگی ايران در لاذقيه با رییس دانشگاه تشرین سوريه (خبر)
 افتتاح دوره تابستانی آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 شانزدهمین نشست دوستداران زبان فارسی در سوریه (خبر)
 انتشار شماره 128 فصلنامه «الثقافة الاسلامیة» در سوریه (خبر)
 اعلام برندگان مسابقه ادبي ـ هنري امام خميني (ره) در سوريه (خبر)
 نقش امام خمینی (ره) در بیداری اسلامی (خبر)
 برگزاری پانزدهمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی بین ایران و سوریه (خبر)
 نمایندگی‌های فرهنگی کشورمان پُل ارتباطی بين دانشگاه‌های ايران و سراسر دنیا هستند (خبر)
 برگزاري جشنواره «گردهمايي فرهنگ‌ها»در لاذقیه (خبر)
 برگزاري همایش ادبیات تطبیقی فارسی و عربی در دمشق (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي دانشگاهي ايران و سوريه (خبر)
 بررسی ادبیات تطبیقی فارسی و عربی در سوریه (خبر)
 برگزاری دوازدهمین نشست دوستداران زبان فارسی در سوریه (خبر)
 گشایش چهل‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه سوريه (خبر)
 مسابقه ادبی و هنری امام خمینی (ره) در سوریه برگزار مي‌شود (خبر)
 افتتاح دوره بهاره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 فرصت مطالعاتي فعال رسانه‌اي سوري در ايران (خبر)
 تجليل از برگزيدگان مسابقه «پیامبر رحمت» در سوریه (خبر)
 نشست «ویژگی‌های روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه» در دمشق (خبر)
 مراسم «قدس پایتخت ابدی فلسطین» در سوريه برگزار شد (خبر)
  برگزاری روزهای فرهنگی ایران در سوریه (خبر)
 ديدار معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با وزیر اطلاع‌رسانی سوریه (خبر)
 دیدار معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با وزیر فرهنگ سوریه (خبر)
 آماده راه‌اندازي نمايندگي مجمع تقریب مذاهب اسلامی در دمشق هستيم (خبر)
 بازديد هنرمندان تجسمی ایران از انستیتوی هنرهای تطبیقی دمشق (خبر)
 دیدار هنرمندان ایرانی با ريیس اتحادیه هنرمندان تجسمی سوریه (خبر)
 برگزاري نمایشگاه «دمشق در عمق نگاه‌ها» در سوريه (خبر)
 برگزاري ششمین نشست فارسی‌دوستان سوريه (خبر)
 بررسي نقش زن در نشر فرهنگ اعتدال و شهروندی در سوریه (خبر)
 پنجمین نشست فارسی‌زبانان سوریه در دمشق برگزار شد (خبر)
 آغاز نود و دومین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 چهارمین نشست فارسی‌زبانان سوریه در دمشق برگزار شد (خبر)
 دبيرخانه شعر مقاومت در سوريه راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با ريیس دانشکده ادبیات دانشگاه دمشق (خبر)
 توسعه روابط دانشگاهی ایران و سوریه (خبر)
 برگزاري دوره دانش‌افزایی زبان فارسي در سوريه (خبر)
 بررسي «روش اعتدالی تفسیر قرآن در برابر روش تندرو» در سوريه (خبر)
 نشست علمی ـ پژوهشی رایزن فرهنگی با دانشجویان سوريه (خبر)
 میزگرد «نقش رسانه‌های مقاومت در مقابله با رسانه‌های فریبکار» در دمشق (خبر)
 گشايش دفتر یادبود زلزله‌زدگان غرب کشور در سوريه (خبر)
 نخستین نشست فارسی‌زبانان سوریه برگزار شد (خبر)
 آغاز چهل‌وسومین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه (خبر)
 مسابقه «نبی‌الرحمه (ص)» در سوریه برگزار مي‌شود (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ايران با ريیس دانشگاه دمشق (خبر)
 رسانه‌های غربی اخبار غیر واقعی از ايران ارايه مي‌كنند (خبر)
 پیشرفت ایران، پیشرفت منطقه است (خبر)
 بخش زبان فارسي در دانشگاه تشرین راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 هفته فرهنگي ايران در طرطوس افتتاح شد (خبر)
 برگزاری میزگرد «نقش فرهنگی در تحکیم روابط ایران و سوریه» در طرطوس (خبر)
 المپیاد جوانان فلسطینی در سوريه برگزار شد (خبر)
 نيازمند تجارب ايران در بخش سينما هستيم (خبر)
  افتتاح نودویکمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق (خبر)
 نشست «حماسه کربلا الهام‌بخش اندیشه مقاومت» در دمشق (خبر)
 معرفي اسلام واقعی راهكار مقابله با اندیشه تکفیری است (خبر)
 اجرای برنامه‌‌هاي قرآني گروه تواشیح نوجوانان «بیّنه» در دمشق (خبر)
 برگزاری جشنواره «فرهنگ و مقاومت؛ نقش‌ها و چالش‌ها» در سوريه (خبر)
 انتشار شماره 125 فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه (خبر)
 ايران در روزنامه «الثوره» سوریه معرفي مي‌شود (خبر)
 برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی و هنری ایرانیان مقیم سوریه (خبر)
  ريیس دانشگاه حماه سوریه خواستار آموزش زبان فارسي شد (خبر)
 معرفي برندگان مسابقه نقاشی «مقاومت اسلامی» در دمشق (خبر)
 نمايش صنايع دستي ايران در دمشق (خبر)
 رونمایی از کتاب «التفسیر الجامع» در نمايشگاه كتاب دمشق (خبر)
 برگزاري ميزگرد «امام رضا (ع) جلوه تابان تمدن اسلامی» در سوريه (خبر)
 افتتاح بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق (خبر)
 سمینار «ادبیات تطبیقی فارسی و عربی» در دمشق برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري ميزگرد «فلسطین در ادبیات معاصر ایران» در دمشق (خبر)
 میزگرد شرح سيره امام رضا (ع) در دمشق برگزار مي‌شود (خبر)
 درخواست سوريه از ايران براي همكاري در زمينه گردشگري (خبر)
 نودمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 دیدار مسئولین سازمان «صلح برای زنان سوریه» با وابسته فرهنگي كشورمان (خبر)
 برگزاری نشست ادبی «قدس در شعر مقاومت» در سوريه (خبر)
 ایران پشتیبان واقعی سوریه در برابر دشمنانش است (خبر)
 نشست ادبی به مناسبت روز جهانی قدس در سوریه برگزار مي‌شود (خبر)
 حمايت از فلسطين سياست راهبردي جمهوري اسلامي است (خبر)
 مسابقه حفظ و تلاوت قرآن کریم دمشق پايان يافت (خبر)
 میزگرد ابعاد راهبردی در اندیشه امام خمینی (ره) در سوريه (خبر)
 میزگرد «ابعاد راهبردی و انسانی در اندیشه امام خمینی (ره)» در سوريه برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري «روز ایران» در دمشق (خبر)
 برپايي نمایشگاه شهدا در سوريه (خبر)
 بخش زبان فارسی در دانشگاه طرطوس سوريه راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 بزرگداشت بعثت پیامبر اعظم (ص) در دمشق (خبر)
 بزرگداشت «يوم‌الجلاء» در سوريه (خبر)
 افتتاح جشنواره فیلم‌های کوتاه سینمای جوان سوریه (خبر)
 آغاز هشتادونهمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق (خبر)
 آغاز آموزش زبان فارسی در مدارس هاشمیه دمشق (خبر)
 از تجربيات ایران در آثار دفاع مقدس استفاده مي‌کنیم (خبر)
 تکفیری‌ها در راستای منافع رژیم صهیونیستی عمل می‌کنند/روابط سوریه و ایران بر محور مقاومت (خبر)
 سفر به ایران فراموش نشدني است (خبر)
 برگزاري دهمین کنفرانس «جوانان فلسطین» در دمشق (خبر)
 برگزاري نشست جلوه‌های ادبی در رثاي حضرت زهرا (س) در سوريه (خبر)
 پايان چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 هفته فیلم کودک و نوجوان ایرانی ـ سوری افتتاح شد (خبر)
 هفته فیلم کودک و نوجوان در دمشق برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاری نشست «زن و مقاومت» در سوريه (خبر)
 تجليل حافظان قرآن کریم در اردوگاه فلسطینی دمشق (خبر)
 بيش از سه دهه حمايت ايران از فلسطین (خبر)
 انتشار شماره 123 فصلنامه «الثقافةالاسلامية» در سوریه (خبر)
 برگزاری نخستين کنفرانس وحدت ادیان آسمانی در سوريه (خبر)
 دوازدهمین کنفرانس علماي مسلمان در دمشق برگزار شد (خبر)
 تمجيد وزیر گردشگری سوریه از همكاري‌هاي همه‌جانبه ايران (خبر)
 كنفرانس‌هاي منطقه‌اي در سوريه برگزار مي‌شود (خبر)
 انتشار شماره یکصدوبیست‌ودومین فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه (خبر)
 نشست دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های سوریه در دمشق (خبر)
 آغاز هشتادوهشتمین دوره آموزش زبان فارسی در سوريه (خبر)
 تکفیری‌ها به دروغ علویون سوریه را شیعه ایرانی معرفی می‌کنند (خبر)
 نظرات امام خامنه‌ای راهبرد اساسی ماست (خبر)
 بررسي سير تحول نزول قرآن در دمشق (خبر)
 برپايي نمایشگاه قرآن کریم در سوریه (خبر)
 83 کشور در جنگ سوریه حضور دارند/ حضور فرهنگی‌‌ ما در سوریه کم است/ بشار اسد به ملک عبدالله گفت خریدنی نیستم! (خبر)
  نشست انجمن فارغ‌التحصيلان سوری دانشگاه‌های ایران برگزار شد (خبر)
 آغاز سومین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 ايران سينماي سوريه را تقويت مي‌كند (خبر)
 توديع سفير ايران در سوريه (خبر)
 مجالس امام حسین (ع) مکتبي براي تمدن‌سازی اسلامی است (خبر)
 قدرداني سفیر صلح لبنان در سازمان ملل از ايران (خبر)
  رايزن فرهنگي ايران با رييس دانشكده ادبيات دانشگاه دمشق ديدار كرد (خبر)
 آغاز هشتادوهفتمین دوره آموزش زبان فارسی در سوريه (خبر)
 مولوی، داستان یک عاشق (خبر)
  تجاوز عربستان به یمن خطري برای آینده امت اسلامی (خبر)
 برگزاري یادواره شهدای منا در دمشق (خبر)
 حيات فرهنگ اسلامي در مبارزه با افراط‌گرايي است (خبر)
  افراط‌گرايان آثار فرهنگي سرزمين‌ها را هدف گرفته‌اند/فتنه افراط‌گرايان از حافظه نسل آينده زدوده نمي‌شود (خبر)
 تنيدگي آل سعود و صهيونيست براي نابودي جهان اسلام (خبر)
 معرفي ایران در نمايشگاه بین‌المللی کتاب دمشق (خبر)
 برگزاري نشست روابط فرهنگی سرزمین شام و ایران در سوريه (خبر)
 ايران و سوريه به دنبال توسعه همكاري‌هاي سينمايي (خبر)
 تقدير دروزی‌هاي سوري از ايران (خبر)
 برگزاري نشست «وحدت ملی» در سوريه (خبر)
 نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق برپا مي‌شود (خبر)
  تکریم از قاريان و حافظان سوری و فلسطینی (خبر)
 ايران و سوريه در حوزه تقريب مذاهب اسلامي همكاري مي‌كنند (خبر)
 حضور ایرانیان در سوريه ستودني است (خبر)
 ديدار رييس مجمع جهاني تقريب بین مذاهب اسلامی با مسئولین سوري (خبر)
 ديدار نخبگان فرهنگی سوريه با رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 انتشار شماره جديد فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه (خبر)
 بررسي «جایگاه ادبیات معاصر فارسی در کشورهای عربي» در سوريه (خبر)
 افتتاح هشتادوششمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 برگزاری نشست «قدس، قطب محور مقاومت» در سوريه (خبر)
 سمينار ائمه جمعه و جماعت كشور سوريه برگزار شد (خبر)
 برگزاري نشست فکری «پرتوی از اندیشه امام خمینی (ره)»در سوريه (خبر)
 برگزاري سومین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقيه (خبر)
 برپايي نمایشگاه کتاب دانشگاه البعث سوريه (خبر)
 دانشجویان برگزیده دانشگاه البعث سوريه تجليل شدند (خبر)
 سمينار «حضرت زینب (س)؛ پیشتاز اندیشه مقاومت» در سوریه برگزار شد (خبر)
 تجليل رايزني فرهنگي ايران از خانواده‌‌هاي شهداي سوريه (خبر)
 برگزاري نشست «فلسطین از دیدگاه انقلاب اسلامی ایران» در سوريه (خبر)
 تفاهم‌نامه فرهنگی و آموزشی ایران و سوریه امضا شد (خبر)
 برگزاري نشست ادبی «ناصر خسرو گوهر ادبيات فارسی» در سوریه (خبر)
 شماره 120 فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه منتشر شد (خبر)
 آغاز هشتادوپنجمین دوره آموزش زبان فارسی در سوريه (خبر)
 برپايي نمایشگاه صنایع دستی تولیدی بانوان سوري در لاذقیه (خبر)
 آثار باستانی، پشتوانه‌ای در هویت فرهنگی ملل (خبر)
 ایران اسلامی، عامل ثبات در منطقه است (خبر)
 بررسي «جایگاه انقلاب اسلامی ایران در رشد جامعه جهانی» در سوريه (خبر)
 تأسيس انجمن فارغ‌التحصيلان سوری از دانشگاه‌های ایران (خبر)
 بازخوانی پیام مقام معظم رهبری به جوانان غربي در سوريه (خبر)
 انتشار یکصدونوزدهمین شماره فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوریه (خبر)
 برگزاري نشست «نقش عقلانیت و استقامت در ارتقای جامعه» در سوريه (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با دبیر علمای شام در سوریه ديدار كرد (خبر)
 بزرگداشت شهداي سوريه برگزار شد (خبر)
 نخستين اجلاس «خبرنگاران ضدتروریست» در سوريه برگزار شد (خبر)
 استاندار لاذقيه از كمك‌هاي ايران به سوريه قدرداني كرد (خبر)
 مقاومت امروز سوريه نتيجه تدبير امام خمینی (ره) است (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با مدیر سازمان امور خانواده و کودک سوریه (خبر)
 بررسي «تكفيري‌ها و تروریسم توحش» در لاذقيه سوريه (خبر)
 تجهيز دانشگاه‌هاي سوريه به كتاب‌هاي آموزش زبان فارسي (خبر)
 تبيين فلسفه عاشورا در لاذقیه سوريه (خبر)
 رهبری حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي افتخارآميز است (خبر)
 ايران و شهرداري منطقه زینبیه دمشق سند همكاري امضا كردند (خبر)
 ایران را بايد به عنوان کشوري قدرتمند در جهان پذيرفت (خبر)
 برگزاري مراسم تکریم از شهدای مدافع حرم در سوريه (خبر)
 نشست «انتفاضه فلسطین در آستانه عاشورای حسینی» در سوريه برگزار شد (خبر)
 آغاز هشتاد و سومین دوره زبان فارسي در سوريه (خبر)
 انتشار شماره جديد فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران با رییس دانشگاه دمشق (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه دمشق (خبر)
 فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران در سوريه در محكوميت فاجعه منا (خبر)
 مراسم افتتاح سال تحصيلي جدید جامعه المصطفی العالمیه در دمشق برگزار شد (خبر)
  پایان هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسي در سوريه (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با رييس سازمان امور خانواده و کودک سوریه (خبر)
 فارسي‌آموز سوريه‌اي :درود بر فرهنگ و زبان فارسی (خبر)
 ضرورت وجود حاکمیت دین در عرصه‌های بشری (خبر)
 ديدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران با وزیر آموزش عالی سوريه (خبر)
 جایزه جهانی حقوق بشر اسلامی ایران به مفتي اعظم سوريه اعطا شد (خبر)
 کتاب‌خوانی سن ندارد/ شبکه‌های مجازی از عوامل پایین آمدن سرانه مطالعه است (خبر)
 مراسم يادبود شهید خالد الاسعد در سوريه برگزار شد (خبر)
 پنجمین دوره مسابقات اسب‌دوانی سوريه با عنوان «شکراً یا ایران» برگزار شد (خبر)
 گلچین دیوان شمس با نام «ید العشق» در سوریه منتشر شد (خبر)
 دانشگاه بعث سوريه كتاب فارسي «ادبيات عرفاني» را منتشر كرد (خبر)
 براي تقويت زبان فارسی در سوریه تلاش مي‌كنيم (خبر)
 نشست «روز جهانی قدس و رسانه‌های مقاوم» در سوريه برگزار شد (خبر)
 اعلام برنامه‌هاي روز جهاني قدس در سوريه (خبر)
 رسالت جهانی پیامبر اكرم (ص) فارغ از ترور و خشونت است (خبر)
 آغاز هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسي در سوريه (خبر)
 نشست ادبی و شب شعر «ادبیات مقاومت» در سوريه برگزار شد (خبر)
 هفته فرهنگی و هنری «مقاومت» در سوريه افتتاح شد (خبر)
خبرهاي مهم
بانوي مسلمان تايلندي جايزه جهاني گوهرشاد را دريافت كرد
نمایشگاه مشترک فرهنگی ايران و آلمان در قرقيزستان برگزار مي‌شود
ایران ميهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تورین در سال 2020
كرسي زبان فارسي در دانشگاه كشمير را بازگشايي كنيد
دیدار رایزن فرهنگی ایران با مسئولین وزارت آموزش ملی ترکیه
فعاليت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در گفت‌وگوي اديان تبيين شد
هم‌اندیشی «ضرورت‌ها و ظرفیت‌های گفت‌وگوی اسلام و شینتوئیزم» در ژاپن برگزار شد
انتشار ترجمه کتاب «شمس تبریزی» به زبان ترکی استانبول
تأكيد فعال فرهنگي پاكستان بر ضرورت گسترش روابط فرهنگي و هنري با ايران
روزنامه‌نگاران پاكستاني به تهران سفر مي‌كنند
تقدير رهبر ديني طريقت قادريه نيجريه از فعاليت‌هاي وحدت‌آفرين جمهوري اسلامي ايران
انتشار کتاب «فلسفه سیاسی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای» به زبان ترکی استانبولی
منتخب غزلیات حافظ به زبان سندی ترجمه و منتشر شد
مستند «شرقي» در توكيو رونمايي مي‌شود
انتشار ترجمه كتاب «امام مهدي (عج) موجود موعود» به زبان اردو
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • نگاهي به برنامه‌هاي هفته فرهنگي ايران در جمهوري آذربايجان
  هفته فرهنگي ايران در جمهوری آذربايجان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و با هماهنگي رايزني فرهنگي ايران در جمهوري آذربايجان، از تاریخ 6 تا 10 تیرماه در دو شهر باكو و گنجه برگزار شد.

 • سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا در رُم برگزار شد
  با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در رُم، سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا (28 و 29 خردادماه) با موضوع «بررسی راهکارهای برون‌رفت از افراط‌گرایی دینی ـ اسلام‌هراسی» در محل بنياد دائره‌المعارف تره‌كانی برگزار شد.

 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.