English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

به همت رايزني فرهنگي ايران در سوريه؛

بازخوانی پیام مقام معظم رهبری در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین

رایزنی فرهنگی ایران در سوریه نشست فکری «بازخوانی پیام مقام معظم رهبری به مشارکین در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین» را با حضور نمايندگان گروه‌هاي فلسطيني برگزار كرد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رایزنی فرهنگی ایران در سوریه با همکاری انجمن دوستی فلسطین و ایران در دمشق، نشست فکری «بازخوانی پیام مقام معظم رهبری به مشارکین در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین» را در محل سالن تالار حضرت امام خمینی (ره) رایزنی فرهنگی ایران برگزار كرد.

این نشست فکری با حضور و نجاریان‌زاده، سرپرست رایزنی فرهنگی و هادی تسخیری، وابسته فرهنگی ایران در سوریه، محمد البحیصی، ريیس انجمن دوستی فلسطین و ایران در دمشق، خالد عبدالمجید، دبیرکل جبهه ملی آزادسازی فلسطین، علی الیونس ابو ثائر، ريیس کمیته حمایت از اسیران سوریه در زندان‌های رژیم صهیونیست، باسل ابوالهیجاء، ريیس انجمن دانشجویان فلسطین در سوریه، ابوکفاح غازی، دبیرکل رهبری جنبش فتح انتفاضه فلسطین در سوریه، ابوفاخر، معاون دبیرکل جنبش فتح انتفاضه فلسطین، فهد سلیمان، جانشین دبیرکل جبهه مردمی و دمکرات فلسطین، خالد عبدالرحیم، عضو دفتر سیاسی جبهه مردمی و دمکرات فلسطین، طلال ناجی، معاون دبیرکل جبهه ملی آزادیبخش فلسطین، ماهر محمد، شاعر فلسطینی و جمع کثیری از رهبران و مدیران دفتر سیاسی گروه‌های فلسطینی مقیم در سوریه و ده‌ها نفر از اندیشمندان و شخصیت‌های فکری و فرهنگی سوریه و فلسطین، برگزار شد.

افراد نامبرده در ششمین همایش حمایت از انتفاضه فلسطین كه چندي پيش در تهران برگزار شد، شرکت داشتند و با حضور در این نشست، به بازخوانی پیام مقام معظم رهبری پرداختند.

ملت ایران با رهبری امام (ره) نسبت به فلسطین حماسه آفریدند

مصطفي نجاریان‌زاده، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در سوریه، اولین سخنران این نشست. وي در سخنان خود به مسأله فلسطین و اشغال آن توسط صهیونیست‌های غاصب اشاره كرد و جمهوری اسلامی ایران، سوریه، لبنان و مقاومت فلسطین را محور مقاومت ناميد.

نجاريان‌زاده، در ادامه سخنانش به روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اشاره كرد و گفت: ملت ایران با رهبری امام خمینی (ره) نسبت به موضوع فلسطین حماسه بزرگی را آفرید و این امر در اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران رخ داد که مردم بصیر ایران اسلامی به طرف سفارت رژیم صهیونیستي رفتند و پرچم «اسرائیل غاصب» را از روی بام ساختمان سفارت آن رژیم به زیر کشیدند و به جای آن پرچم فلسطین را نصب کردند.

سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در سوریه سپس ضمن اشاره به موضع‌گیری و حمایت بی‌دریغ حضرت امام خمینی (ره) از فلسطین، به موضوع تعیین روز جهانی قدس از سوی امام راحل اشاره كرد و سپس به نقش مقام معظم رهبری در حمایت از مردم فلسطین سخن گفت.

وي در ادامه سخنانش به فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران در سوریه پیرامون حمایت از مسأله فلسطین و اهتمام به شعرا، ادبا و فرهیختگان فلسطینی، برگزاری مراسم‌ها، نشست‌ها و همایش‌های ویژه فلسطین برپایی جشنواره فیلم‌های سینمایی، جلسه‌های فرهنگی، فکری و هفته فرهنگی و نمایشگاه‌های کتاب برای تبیین مسأله فلسطین و حمایت از این ملت مظلوم اشاره كرد.

سرپرست رایزنی فرهنگی كشورمان همچنين درباره سخنان حکمیانه مقام معظم رهبری در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، گفت: حضرت امام خامنه‌ای (حفظه الله) در این کنفرانس فرمودند: «موضع گیری ما نسبت به مسأله فلسطین معلوم و واضح است و هیچ ارتباطی به گروه معینی ندارد. عمق روابط ما با گروه‌های فلسطینی بنا بر پایبند بودن آنان با مبانی مقاومت و انتفاضه فلسطین می‌باشد.» که این سخنان حکمیانه و عمیق و سرشار از بصیرت مقام معظم رهبری، نشان‌دهنده اهتمام معظم‌له به مردم فلسطین و مسأله وحدت گروه‌های فلسطینی است که حمایت از آن را یک واجب دینی و شرعی نسبت به تمامی مسلمانان جهان برشمردند.

سپس ابوفاخر، معاون دبیرکل جنبش فتح انتفاضه فلسطین، در سخنان خود ضمن اشاره به موضع‌گیری‌های مثبت جمهوری اسلامی ایران به رهبری مقام معظم رهبری پیرامون مسأله فلسطین اشاره كرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند؛ این کنفرانس در موقعی منعقد می‌شود که منطقه دچار بحران شدیدی شده است؛ ولی با این همه جمهوری اسلامی ایران می‌کوشد تا به ملت مظلوم فلسطین کمک کند و در مقابل دشمن اصلی مسلمانان یعنی رژیم صهیونیستی بایستد.

سخنران بعدی فهد سلیمان، معاون دبیرکل جبهه مردمی و دمکرات آزادسازی فلسطین بود. وی در سخنان خود به حضور و مشارکتش در کنفرانس حمایت از انتفاضه اشاره كرد وگفت. اینجانب با حضور در این کنفرانس در سخنان مقام معظم رهبری، موضع‌گیری مهمی نسبت به مسأله فلسطین دیدم.

وي افزود: در دیدگاه مقام معظم رهبری دو نکته اصلی وجود دارد. یکی درباره گروه‌های فلسطینی است که اختلاف آنان نباید باعث تفرقه و نزاع بین آنان شود. دیگری اینکه مقاومت فلسین نباید خود را مشغول به مسايل اختلافی ناشی از کشورهای عربی و یا اسلامی کند.

تأكيد مهم مقام معظم رهبري به گروه‌هاي فلسطيني

سپس ابواحمد فؤاد، نایب دبیرکل جبهه ملی آزادسازی فلسطین سخنراني كرد. وی در سخنانش از حمایت همیشگی جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین تشکر كرد و سپس به اهمیت برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین پرداخت و طي آن به اهتمام مقام معظم رهبری پیرامون مسأله فلسطین در این کنفرانس و حمایت جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های فلسطینی مقاوم در برابر رژیم صهیونیستی تأکید كرد.

ابواحمد فؤاد، در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اختلافات بین گروه‌های فلسطینی در طول 50 سال، به سخنان مقام معظم رهبری در این کنفرانس اشاره كرد و گفت: ایشان به اهمیت وحدت ملی فلسطینی‌ها تأکید كردند تا ملت فلسطین همه با هم بتوانند بر علیه رژیم صهیونیست قیام کنند.

سپس خالد عبدالمجید، دبیرکل جبهه ملی آزادسازی فلسطین، درباره سخنان مقام معظم رهبری در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین و همچنین اهمیت برپایی این کنفرانس بین‌المللی، گفت: برپایی این کنفرانس در این موقع باعث اعطای اهمیت به مسأله فلسطین شد؛ به ویژه اینکه این کنفرانس با حضور رهبر و تمامی شخصیت‌های بلندپایه کشور ایران برگزار شد.

وی در سخنانش به اهتمام مقام معظم رهبری به موضوع اصلی فلسطین اشاره كرد که وارد مسایل اختلافی بین فلسطینی‌ها نشد؛ بلکه تمام هم و غم ایشان، فلسطین بود و این نشانگر موضع‌گیری عقیدتی مقام معظم رهبری است که امام راحل نیز بر آن تأکید می‌فرمود.

در ادامه نيز ماهر محمد، شاعر فلسطینی، قصیده‌ای به لهجه فلسطینی با موضوع وحدت مردم فلسطین و مقابله با دشمن اصلی خود یعنی رژیم صهیونیستی قرائت كرد.

تأكيدات مقام معظم رهبري در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین

سخنران بعدی هادی تسخیری، وابسته فرهنگی ایران در سوریه بود. وي با اشاره به اینکه فلسطینی‌ها امروزه با سه نوع دشمن مواجه هستند، به تبیین دشمنان فلسطین پرداخت و گفت: دشمن اول فلسطینی‌ها رژیم صهیونیستي است که سعی می‌کند با ترفندهایش، خود را به عنوان همپیمان با کشورهای عربی جلوه دهد و دشمن را جمهوری اسلامی ایران معرفی کند. دومین دشمن فلسطینی‌ها اختلاف و نزاع بین برادران و گروه‌های فلسطینی است که متأسفانه بعضی از آنها سعی می‌کنند حتی با دوستان مقاومت و انتفاضه دشمنی کنند. سوم، وجود تفرقه و نزاع بین این امت است که باعث ضعف آن می‌شود.

تسخيري در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین اشاره كرد و گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود به سه نکته اساسی تأکید كردند: مقاومت فلسطین، عدم غفلت و چشم‌پوشی از موضوع فلسطین در کشورهای اسلامی و اينكه به محوریت فلسطین در جهان اسلام و عرب اهتمام شود.

سخنران بعدی طلال ناجی، معاون دبیرکل جبهه ملی آزادیبخش فلسطین بود که از جانبازان انتفاضه و مقاومت مردم فلسطین است. وی در سخنان خود گفت: سخنان مقام معظم رهبری در افتتاحیه این همایش، بسیار هوشمندانه و حکمیانه بود و بر دل همه کسانی که در این همایش شرکت داشتند می‌نشست.

وي ادامه داد: با تمام وجودمان از ایشان اطاعت می‌کنیم و برای ایشان جایگاه و احترام خاصی قائلیم و تلاش خواهیم کرد تا توصیه‌های ایشان را در عمل پیاده كنیم.

محمد البحیصی، نویسنده معروف فلسطینی، آخرین سخنران این نشست فکری كه در سخنان خود به ویژگی‌های بارز جمهوری اسلامی ایران نسبت به مسأله فلسطین و حمایت همه‌جانبه کشور جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین اشاره كرد.

وي گفت: مقام معظم رهبری در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، علاوه بر دعوت کشورهای اسلامی براي متحد شدن برای حمایت از فلسطین و مقابله با دشمن اصلی مسلمانان یعنی رژیم صهیونیستي، بر اهمیت وحدت بین فلسطینی‌ها اشاره كردند و خواستار متحد شدن گروه‌های مختلف فلسطینی در مقابل دشمن فلسطین و مسلمانان یعنی رژیم صهیونیستي شدند.

محمد البحیصی، ريیس انجمن دوستی فلسطین و ایران در سوریه در پایان سخنان خود از رایزنی فرهنگی ایران در سوریه بابت برگزاری این جلسه فکری و استقبال از تمامی گروه‌های فلسطینی، تقدیر كرد.

در پایان این نشست، به حاضرین کتابچه‌ای حاوی متن عربی بیانات کامل مقام معظم رهبری (مدظله العالي) در مراسم افتتاحیه ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین که توسط رایزنی فرهنگی ایران در سوريه تهیه و منتشر شده بود، به همـراه فصلنامه «الثقافة الاسلامیة»  ارگان این رایزنی فرهنگی، اهدا شد. 

همچنين در سالن برگزاري این نشست فکری، نمایشگاهی از آثار هنری و اصلی نقاشان و تصویرگران با موضوع فلسطین نیز برپا بود.

انتهاي پيام/


١٧:١٢ - 1395/12/28    /    شماره : ٦٧٤٢٠٩    /    تعداد نمایش : ١١٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 نشست علمی ـ پژوهشی رایزن فرهنگی با دانشجویان سوريه (خبر)
 میزگرد «نقش رسانه‌های مقاومت در مقابله با رسانه‌های فریبکار» در دمشق (خبر)
 گشايش دفتر یادبود زلزله‌زدگان غرب کشور در سوريه (خبر)
 نخستین نشست فارسی‌زبانان سوریه برگزار شد (خبر)
 آغاز چهل‌وسومین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه (خبر)
 مسابقه «نبی‌الرحمه (ص)» در سوریه برگزار مي‌شود (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ايران با ريیس دانشگاه دمشق (خبر)
 رسانه‌های غربی اخبار غیر واقعی از ايران ارايه مي‌كنند (خبر)
 پیشرفت ایران، پیشرفت منطقه است (خبر)
 بخش زبان فارسي در دانشگاه تشرین راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 هفته فرهنگي ايران در طرطوس افتتاح شد (خبر)
 برگزاری میزگرد «نقش فرهنگی در تحکیم روابط ایران و سوریه» در طرطوس (خبر)
 المپیاد جوانان فلسطینی در سوريه برگزار شد (خبر)
 نيازمند تجارب ايران در بخش سينما هستيم (خبر)
  افتتاح نودویکمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق (خبر)
 نشست «حماسه کربلا الهام‌بخش اندیشه مقاومت» در دمشق (خبر)
 معرفي اسلام واقعی راهكار مقابله با اندیشه تکفیری است (خبر)
 اجرای برنامه‌‌هاي قرآني گروه تواشیح نوجوانان «بیّنه» در دمشق (خبر)
 برگزاری جشنواره «فرهنگ و مقاومت؛ نقش‌ها و چالش‌ها» در سوريه (خبر)
 انتشار شماره 125 فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه (خبر)
 ايران در روزنامه «الثوره» سوریه معرفي مي‌شود (خبر)
 برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی و هنری ایرانیان مقیم سوریه (خبر)
  ريیس دانشگاه حماه سوریه خواستار آموزش زبان فارسي شد (خبر)
 معرفي برندگان مسابقه نقاشی «مقاومت اسلامی» در دمشق (خبر)
 نمايش صنايع دستي ايران در دمشق (خبر)
 رونمایی از کتاب «التفسیر الجامع» در نمايشگاه كتاب دمشق (خبر)
 برگزاري ميزگرد «امام رضا (ع) جلوه تابان تمدن اسلامی» در سوريه (خبر)
 افتتاح بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق (خبر)
 سمینار «ادبیات تطبیقی فارسی و عربی» در دمشق برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري ميزگرد «فلسطین در ادبیات معاصر ایران» در دمشق (خبر)
 میزگرد شرح سيره امام رضا (ع) در دمشق برگزار مي‌شود (خبر)
 درخواست سوريه از ايران براي همكاري در زمينه گردشگري (خبر)
 نودمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 دیدار مسئولین سازمان «صلح برای زنان سوریه» با وابسته فرهنگي كشورمان (خبر)
 برگزاری نشست ادبی «قدس در شعر مقاومت» در سوريه (خبر)
 ایران پشتیبان واقعی سوریه در برابر دشمنانش است (خبر)
 نشست ادبی به مناسبت روز جهانی قدس در سوریه برگزار مي‌شود (خبر)
 حمايت از فلسطين سياست راهبردي جمهوري اسلامي است (خبر)
 مسابقه حفظ و تلاوت قرآن کریم دمشق پايان يافت (خبر)
 میزگرد ابعاد راهبردی در اندیشه امام خمینی (ره) در سوريه (خبر)
 میزگرد «ابعاد راهبردی و انسانی در اندیشه امام خمینی (ره)» در سوريه برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري «روز ایران» در دمشق (خبر)
 برپايي نمایشگاه شهدا در سوريه (خبر)
 بخش زبان فارسی در دانشگاه طرطوس سوريه راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 بزرگداشت بعثت پیامبر اعظم (ص) در دمشق (خبر)
 بزرگداشت «يوم‌الجلاء» در سوريه (خبر)
 افتتاح جشنواره فیلم‌های کوتاه سینمای جوان سوریه (خبر)
 آغاز هشتادونهمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق (خبر)
 آغاز آموزش زبان فارسی در مدارس هاشمیه دمشق (خبر)
 از تجربيات ایران در آثار دفاع مقدس استفاده مي‌کنیم (خبر)
 تکفیری‌ها در راستای منافع رژیم صهیونیستی عمل می‌کنند/روابط سوریه و ایران بر محور مقاومت (خبر)
 سفر به ایران فراموش نشدني است (خبر)
 برگزاري دهمین کنفرانس «جوانان فلسطین» در دمشق (خبر)
 برگزاري نشست جلوه‌های ادبی در رثاي حضرت زهرا (س) در سوريه (خبر)
 پايان چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 هفته فیلم کودک و نوجوان ایرانی ـ سوری افتتاح شد (خبر)
 هفته فیلم کودک و نوجوان در دمشق برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاری نشست «زن و مقاومت» در سوريه (خبر)
 تجليل حافظان قرآن کریم در اردوگاه فلسطینی دمشق (خبر)
 بيش از سه دهه حمايت ايران از فلسطین (خبر)
 انتشار شماره 123 فصلنامه «الثقافةالاسلامية» در سوریه (خبر)
 برگزاری نخستين کنفرانس وحدت ادیان آسمانی در سوريه (خبر)
 دوازدهمین کنفرانس علماي مسلمان در دمشق برگزار شد (خبر)
 تمجيد وزیر گردشگری سوریه از همكاري‌هاي همه‌جانبه ايران (خبر)
 كنفرانس‌هاي منطقه‌اي در سوريه برگزار مي‌شود (خبر)
 انتشار شماره یکصدوبیست‌ودومین فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه (خبر)
 نشست دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های سوریه در دمشق (خبر)
 آغاز هشتادوهشتمین دوره آموزش زبان فارسی در سوريه (خبر)
 تکفیری‌ها به دروغ علویون سوریه را شیعه ایرانی معرفی می‌کنند (خبر)
 نظرات امام خامنه‌ای راهبرد اساسی ماست (خبر)
 بررسي سير تحول نزول قرآن در دمشق (خبر)
 برپايي نمایشگاه قرآن کریم در سوریه (خبر)
 83 کشور در جنگ سوریه حضور دارند/ حضور فرهنگی‌‌ ما در سوریه کم است/ بشار اسد به ملک عبدالله گفت خریدنی نیستم! (خبر)
  نشست انجمن فارغ‌التحصيلان سوری دانشگاه‌های ایران برگزار شد (خبر)
 آغاز سومین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 ايران سينماي سوريه را تقويت مي‌كند (خبر)
 توديع سفير ايران در سوريه (خبر)
 مجالس امام حسین (ع) مکتبي براي تمدن‌سازی اسلامی است (خبر)
 قدرداني سفیر صلح لبنان در سازمان ملل از ايران (خبر)
  رايزن فرهنگي ايران با رييس دانشكده ادبيات دانشگاه دمشق ديدار كرد (خبر)
 آغاز هشتادوهفتمین دوره آموزش زبان فارسی در سوريه (خبر)
 مولوی، داستان یک عاشق (خبر)
  تجاوز عربستان به یمن خطري برای آینده امت اسلامی (خبر)
 برگزاري یادواره شهدای منا در دمشق (خبر)
 حيات فرهنگ اسلامي در مبارزه با افراط‌گرايي است (خبر)
  افراط‌گرايان آثار فرهنگي سرزمين‌ها را هدف گرفته‌اند/فتنه افراط‌گرايان از حافظه نسل آينده زدوده نمي‌شود (خبر)
 تنيدگي آل سعود و صهيونيست براي نابودي جهان اسلام (خبر)
 معرفي ایران در نمايشگاه بین‌المللی کتاب دمشق (خبر)
 برگزاري نشست روابط فرهنگی سرزمین شام و ایران در سوريه (خبر)
 ايران و سوريه به دنبال توسعه همكاري‌هاي سينمايي (خبر)
 تقدير دروزی‌هاي سوري از ايران (خبر)
 برگزاري نشست «وحدت ملی» در سوريه (خبر)
 نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق برپا مي‌شود (خبر)
  تکریم از قاريان و حافظان سوری و فلسطینی (خبر)
 ايران و سوريه در حوزه تقريب مذاهب اسلامي همكاري مي‌كنند (خبر)
 حضور ایرانیان در سوريه ستودني است (خبر)
 ديدار رييس مجمع جهاني تقريب بین مذاهب اسلامی با مسئولین سوري (خبر)
 ديدار نخبگان فرهنگی سوريه با رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 انتشار شماره جديد فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه (خبر)
 بررسي «جایگاه ادبیات معاصر فارسی در کشورهای عربي» در سوريه (خبر)
 افتتاح هشتادوششمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه (خبر)
 برگزاری نشست «قدس، قطب محور مقاومت» در سوريه (خبر)
 سمينار ائمه جمعه و جماعت كشور سوريه برگزار شد (خبر)
 برگزاري نشست فکری «پرتوی از اندیشه امام خمینی (ره)»در سوريه (خبر)
 برگزاري سومین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقيه (خبر)
 برپايي نمایشگاه کتاب دانشگاه البعث سوريه (خبر)
 دانشجویان برگزیده دانشگاه البعث سوريه تجليل شدند (خبر)
 سمينار «حضرت زینب (س)؛ پیشتاز اندیشه مقاومت» در سوریه برگزار شد (خبر)
 تجليل رايزني فرهنگي ايران از خانواده‌‌هاي شهداي سوريه (خبر)
 برگزاري نشست «فلسطین از دیدگاه انقلاب اسلامی ایران» در سوريه (خبر)
 تفاهم‌نامه فرهنگی و آموزشی ایران و سوریه امضا شد (خبر)
 برگزاري نشست ادبی «ناصر خسرو گوهر ادبيات فارسی» در سوریه (خبر)
 شماره 120 فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه منتشر شد (خبر)
 آغاز هشتادوپنجمین دوره آموزش زبان فارسی در سوريه (خبر)
 برپايي نمایشگاه صنایع دستی تولیدی بانوان سوري در لاذقیه (خبر)
 آثار باستانی، پشتوانه‌ای در هویت فرهنگی ملل (خبر)
 ایران اسلامی، عامل ثبات در منطقه است (خبر)
 بررسي «جایگاه انقلاب اسلامی ایران در رشد جامعه جهانی» در سوريه (خبر)
 تأسيس انجمن فارغ‌التحصيلان سوری از دانشگاه‌های ایران (خبر)
 بازخوانی پیام مقام معظم رهبری به جوانان غربي در سوريه (خبر)
 انتشار یکصدونوزدهمین شماره فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوریه (خبر)
 برگزاري نشست «نقش عقلانیت و استقامت در ارتقای جامعه» در سوريه (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با دبیر علمای شام در سوریه ديدار كرد (خبر)
 بزرگداشت شهداي سوريه برگزار شد (خبر)
 نخستين اجلاس «خبرنگاران ضدتروریست» در سوريه برگزار شد (خبر)
 استاندار لاذقيه از كمك‌هاي ايران به سوريه قدرداني كرد (خبر)
 مقاومت امروز سوريه نتيجه تدبير امام خمینی (ره) است (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با مدیر سازمان امور خانواده و کودک سوریه (خبر)
 بررسي «تكفيري‌ها و تروریسم توحش» در لاذقيه سوريه (خبر)
 تجهيز دانشگاه‌هاي سوريه به كتاب‌هاي آموزش زبان فارسي (خبر)
 تبيين فلسفه عاشورا در لاذقیه سوريه (خبر)
 رهبری حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي افتخارآميز است (خبر)
 ايران و شهرداري منطقه زینبیه دمشق سند همكاري امضا كردند (خبر)
 ایران را بايد به عنوان کشوري قدرتمند در جهان پذيرفت (خبر)
 برگزاري مراسم تکریم از شهدای مدافع حرم در سوريه (خبر)
 نشست «انتفاضه فلسطین در آستانه عاشورای حسینی» در سوريه برگزار شد (خبر)
 آغاز هشتاد و سومین دوره زبان فارسي در سوريه (خبر)
 انتشار شماره جديد فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران با رییس دانشگاه دمشق (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی ایران از مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه دمشق (خبر)
 فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران در سوريه در محكوميت فاجعه منا (خبر)
 مراسم افتتاح سال تحصيلي جدید جامعه المصطفی العالمیه در دمشق برگزار شد (خبر)
  پایان هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسي در سوريه (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با رييس سازمان امور خانواده و کودک سوریه (خبر)
 فارسي‌آموز سوريه‌اي :درود بر فرهنگ و زبان فارسی (خبر)
 ضرورت وجود حاکمیت دین در عرصه‌های بشری (خبر)
 ديدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران با وزیر آموزش عالی سوريه (خبر)
 جایزه جهانی حقوق بشر اسلامی ایران به مفتي اعظم سوريه اعطا شد (خبر)
 کتاب‌خوانی سن ندارد/ شبکه‌های مجازی از عوامل پایین آمدن سرانه مطالعه است (خبر)
 مراسم يادبود شهید خالد الاسعد در سوريه برگزار شد (خبر)
 پنجمین دوره مسابقات اسب‌دوانی سوريه با عنوان «شکراً یا ایران» برگزار شد (خبر)
 گلچین دیوان شمس با نام «ید العشق» در سوریه منتشر شد (خبر)
 دانشگاه بعث سوريه كتاب فارسي «ادبيات عرفاني» را منتشر كرد (خبر)
 براي تقويت زبان فارسی در سوریه تلاش مي‌كنيم (خبر)
 نشست «روز جهانی قدس و رسانه‌های مقاوم» در سوريه برگزار شد (خبر)
 اعلام برنامه‌هاي روز جهاني قدس در سوريه (خبر)
 رسالت جهانی پیامبر اكرم (ص) فارغ از ترور و خشونت است (خبر)
 آغاز هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسي در سوريه (خبر)
 نشست ادبی و شب شعر «ادبیات مقاومت» در سوريه برگزار شد (خبر)
 هفته فرهنگی و هنری «مقاومت» در سوريه افتتاح شد (خبر)
 چاپ ترجمه جديد «دیوان حافظ شیرازی» در سوريه (خبر)
 دیدار وابسته فرهنگی ايران با رؤسای مؤسسات مردم‌نهاد سوریه (خبر)
 نشست «حضرت زهرا (س) اسوه ایمان و عطا» در سوريه برگزار شد (خبر)
 افتتاح سی‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسي در لاذقيه سوريه (خبر)
 نشست فکری «فلسطین و جایگاه آن در قرآن، حدیث و تاریخ» در سوريه برگزار شد (خبر)
 نشست «عبدالرحمن جامی؛ آثار و نمونه‌های هنری از شعر» در سوريه برگزار شد (خبر)
 آغاز هشتاد و یکمین دوره آموزش زبان فارسي در سوريه (خبر)
 نمایشگاه«سوریه در آستانه فجر» در سوريه برگزار شد (خبر)
 نشست فکری «جوانان در اندیشه امام خامنه‌ای» در سوريه برگزار شد (خبر)
 آیین گرامیداشت شهدای رسانه سوریه برگزار شد (خبر)
 خانواده شهدای رسانه در سوریه تجليل مي‌شوند (خبر)
 یازدهمين اجلاس علماي مسلمان در سوريه برگزار شد (خبر)
 هفته فیلم مقاومت در سوريه گشايش يافت (خبر)
 نشست ادبی «تأثیر ادبیات فارسی بر ادبیات عرب» در سوريه برگزار شد (خبر)
 هشتادمین دوره آموزش زبان فارسي رايزني فرهنگي ايران در سوريه آغاز شد (خبر)
 برگزاري هفته فرهنگي ايران در سوريه (خبر)
 ریيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از رایزنی فرهنگی ايران در سوريه بازديد كرد (خبر)
 هفته‌ي فيلم مقاومت در سوريه برگزار مي‌شود (خبر)
 برنامه‌ي «عاشورا در نگاه کودکان» براي كودكان دمشق برگزار شد (خبر)
 نشست فکری «هویت قدس و خطر یهودی‌سازی آن» در سوريه برگزار شد (خبر)
 مراسم روز جهانی گردشگری در سوريه برگزار شد (خبر)
 قدردان حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از کشور و مردم سوریه هستيم (خبر)
 انتشار یکصد و چهاردهمین شماره از فصلنامه «الثقافه الاسلامیه»در سوريه (خبر)
 همایش ادبی روز شعر و ادب فارسی در رايزني فرهنگي ايران در سوريه برگزار شد (خبر)
 هفتادونهمین دوره‌ي آموزش زبان فارسی در سوريه آغاز شد (خبر)
 نشست فکری و سیاسی به مناسبت سالروز به آتش کشیدن مسجدالاقصی برگزار شد (خبر)
 شاهنامه فردوسي جزئي از ميراث جهاني بشريت است (خبر)
 انتشار یکصد و دوازدهمین شماره فصلنامه "الثقافه الاسلامیه" در سوريه (خبر)
 برگزاري نشست 35 سال ثبات در سوريه (خبر)
 هفتاد و هفتمين دوره آموزش زبان فارسى در سوريه افتتاح شد (خبر)
 انتشار ویژه نامه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سوريه (خبر)
 انتشار یکصد و یازدهمین شماره از فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوريه (خبر)
 آغاز آموزش زبان فارسي در لاذقيه سوريه (خبر)
 گشايش هفتادوششمين دوره آموزش زبان فارسي در سوريه (خبر)
 انتشار ويژه نامة روز جهاني قدس" الثقافه الاسلاميه" در سوريه (خبر)
 برگزاري نشست"تحولات فکری وسیاسی منطقه وتأثیرات اجتماعي آن"در سوريه (خبر)
 سومین هفته دوستى كودكان ايرانى، سورى و فلسطينى افتتاح شد (خبر)
 امضای قرارداد همکاری فیما بین صدا و سیمای ایران و سوریه (خبر)
 برگزاري مراسم سوگواري شهادت امام سجاد(ع) در حرم حضرت رقيه(س) (خبر)
 برگزاري مراسم سوگواري و عزاداري سيد سالار شهيدان (ع) در حرم حضرت رقيه(س) (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت چهلمين روز شهادت خبرنگار شبكه پرس تي وي در دمشق (خبر)
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • راهپیمایی شیعیان غنايي در اربعین حسینی
  گروهي از شيعيان غنايي با برگزاري راهپيمايي در روز اربعين حسيني به عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفايش پرداختند.

 • سی‌وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول
  سی‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول، 13 آبان‌ماه با شركت وابستگی فرهنگی ايران، مجمع جهانی اهل بیت (ع) و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی وزارت ارشاد، گشايش يافت.

 • سفر ابراهيمي‌تركمان در هند
  ریيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي شركت و سخنراني در گفتگوي اسلام و هندوئيزم از 3-5 آبان ماه به هند سفر كرد.

 • نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو
  نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم، 3-4 آبان ماه با حضور مسئولين و شخصيت فرهنگي ايران و هند در مركز بين‌المللي دهلي‌نو برگزار شد.

 • دومين روز گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو
  دومين روز از نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم از صبح امروز (4 آبان ماه) در مركز بين‌المللي در دهلي‌نو برگزار شد.