English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

معرفي فرهنگ‌ها در فيليپين

نمايشگاه آشنايي با فرهنگ ملل با سخنراني رايزن فرهنگي كشورمان در دانشگاه سي اي يو فيليپين، افتتاح شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، نمایشگاه غذا و فرهنگ ملل اين برنامه فرهنگي بين‌المللي که توسط دانشجویان کشورهای مختلف برگزار شده بود، به صورت رسمي توسط محمد جعفري‌ملك، رایزن فرهنگی ایران در فيليپين افتتاح شد. در این نمایشگاه دانشجویانی از کشورهای کره، چین، هند، عربستان و ایران، نسبت به معرفی آداب و سنن و غذاهای کشور خود اقدام كردند. دانشجویان ایرانی در اين نمايشگاه علاوه بر نمایش پوسترهایی از ایران، چندین نوع از غذاهای ایرانی را به نمایش گذاشتند.

همچنين بخش فرهنگ جمهوری اسلامی ایران با همکاری رایزنی فرهنگي كشورمان و مشارکت انجمن اسلامی دانشجویان فیليپین و دانشجویان ایرانی دانشگاه سی ای یو، برگزار شد. بخش سمينار اين نمايشگاه با حضور معاونین دانشگاه، نماینده اسقف اعظم کاتولیک فیليپین و نماینده جامعه بودائیان این کشور افتتاح شد.

در آغاز اين مراسم، دانشجویان کشورهای اریتره، ایران، چین، کره و آمریکا، سرود ملی کشور خود را اجرا كردند. سپس مراسم با سخنران خانم تره زا پرس، معاون آموزشی دانشگاه سي اي يو آغاز شد. وي گفت: این فستیوال با همکاری دانشجویان مختلف از ملیت‌های گوناگون كه در مرکز آموزشی ما تحصیل می‌کنند، برگزار می‌شود. برپایی چنین فستیوال‌هایی در واقع راهی برای تأکید بر لزوم شناختن یکدیگر و فرهنگ‌های مختلف است. معتقديم كه چنین گردهم‌آیی‌ها با گذر زمان و انتقال نسل به نسل، خود عامل نزدیکی پیروان ادیان مختلف می‌شود.

وي افزود: فستیوال‌هایی که بر هماهنگی میان ادیان با فرهنگ‌های مختلف تأکید مي‌كند، در واقع اتحاد میان پیروان ادیان مختلف علیرغم تفاوت‌های موجود فرهنگی، محسوب می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه سي اي يو ادامه داد: در فستیوال فرهنگی خود، نسبت به ارايه غذاهای گوناگون از ملل مختلف اقدام می‌کنیم که نشان‌گر راه و رسم ملل مختلف است.

وي در ادامه با تأكيد بر اينكه یکی از عمده اهداف این چنین فستیوال‌هایی در سراسر جهان نزدیک کردن ملل به یکدیگر است، گفت: هنگامی که سخن از نزدیکی ادیان و الهیات اقوام مختلف زده می‌شود از یکدیگر می‌آموزیم و این آموختن باعث می‌شود که ما به اصالت و فرهنگ خود نیز نزدیک‌تر شويم.

ايران در طول تاریخ به جهانیان صلح و هنر هدیه داده است

جعفري‌ملك، رایزن فرهنگی ایران در فيليپين، سخنران بعدي اين مراسم بود كه در سخنان آغازين خود با گفتن اينكه مردم ايران در طول تاریخ به جهانیان صلح و هنر هدیه داده‌اند، بيان كرد: در سرتاسر تاریخ ایران به عنوان یکی از کهن‌ترین تمدن‌های بشری هیچ‌گاه شاهد شروع جنگ نبودیم و آنچه اتفاق افتاد، صرفاً دفاع از میهن بوده است.

وي افزود: آنچه در حال حاضر در بخشي از دنیا به عنوان دین و یا اسلام در حال ترویج است، ارتباطی به دین ندارد. ما در هیچ جای اسلام درباره خشنونت، مطلبی نداریم و باید بگویم که نه تنها نداریم؛ بلکه تمامی آموزه‌های دینی، ما مسلمانان را به رأفت صلح و برادری تشویق می‌کند.

رایزن فرهنگی ایران تأكيد كرد: دين اسلام، دين رحمت و پيام‌آور صلح و صفاست و اين قاعده يكي از اصول اوليه اسلام است و براي تحقق صلح و عدالت در جامعه و از بين بردن ريشه‌هاي ظلم، تبعيض و بي‌عدالتي تلاش كرده و مي‌كند.

جعفري‌ملك، افزود: اسلام، می‌خواهد انسان در پرتو هماهنگی قوانین با آرامش و صلح به ‌سوی کمال مطلق هستی؛ یعنی خداوند که غایت آن است، حرکت کند. بنابراین، صلح و آرامش در تفکر اسلامی بهترین روش برای رسیدن به هدف خلقت جهان و انسان است؛ چنانکه تعدد و چندگانگی مبدأ آفرینش، موجب فساد و هرج ‌و مرج است، انسان نیز به‌ عنوان عضوی از مجموعه هستی نمی‌تواند جز در سایه صلح و آرامش به کمال بایسته خود دست یابد.

وي در بخش ديگري از سخنانش در باب نسبت رحمت و خشونت در قرآن، اظهار كرد: در قرآن يكصد و چهارده سوره وجود دارد كه صد و سيزده سوره آن با «بِسمِ الله الرَّحمنِ الرَّحِيم» كه پيام‌آور رأفت و رحمت و محبّت اسلامي است، شروع شده و در اين كتاب آسماني، تنها يك سوره بدون «بسمِ الله الرَّحمنِ الرَّحِيم» است كه آن هم دليل روشن دارد؛ چون برائت اعلان جنگ و نبرد و بيزاري از دشمنان لجوج و عنود اسلام است كه اميدي به هدايت و اصلاح آنها نيست و روشن است كه به هنگام جنگ با دشمن كينه‌توز از رحمت و محبّت گفته نمي‌شود. بنابراين اصل بر رحمت و رأفت است و خشونت يك استثناست.

وي در بخش پایاني سخنراني خود با تأكيد بر اينكه اسلام به‌ طور طبیعی انسان را به صلح‌ فرا می‌خواند و بستر مناسبی برای صلح‌طلبی وی فراهم می‌کند، گفت: انسان بطور فطری، خواهان صلح، آرامش و امنیت است و بر این اساس، حقوقی که بطور تشریعی به وی اعطا شده است نیز همگی در راستای حفظ ثبات در جوامع است تا در سایه آن، آدمی مسیر بندگی و کمال را بپیماید.

بايد براي خدا كاركنيم

لئون شیا پدراهاس، ريیس دانشگاه سی ای یو شعبه شهر لاس پینیاس واقع در حومه مانیل هم در سخنراني خود در اين مراسم گفت: خداوند به ما زندگی بخشید که از آن به بهترین صورت استفاده کنیم و آنچه درست و دوست‌داشتنی است را انجام دهیم. این فستیوال نیز از جمله برنامه‌هایی است که زندگی را برای ما دوست داشتنی‌تر می‌کند.

وي سپس با اظهار اينكه این جهان تنها یک خدا دارد، خدایی که اقوام و ادیان مختلف به روش‌های مختلف ستایشش می‌کنند، افزود: همواره این سؤال در ذهن من خطور کرده است که چگونه می‌توانیم در خدمت خداوند باشیم و برای خدا کار کنیم؛ زیرا چه زندگی‌ها و جان‌هایی که به خاطر خودپسندی و خودبینی و زیاده‌طلبی بسیاری از میان رفته‌اند و عاملان به اینگونه اقدامات، از خدا دور بوده‌اند.

ريیس دانشگاه سی ای یو شعبه شهر لاس پینیاس ادامه داد: با هر دستی به سوی نیازمندان جهان برویم در واقع با دست خالی به سراغ آنها رفته‌ایم مگر دستانی که در آن عشق باشد. باید بدانیم که مردان خدا چگونه عمل کرده و می‌کنند. آیا برای رسیدن به چنین درجه‌ای آماده اید؟ چه عکس‌العملی برابر این حقایق دارید؟

وي ادامه داد: قلب خود را بگشایید و به نیازمندان کمک کنید. خدمت در راه خدا کار آسانی نیست و اگر می‌خواهید در این راه قدم بردارید نخست خود را آماده کنید و به آیات کتاب مقدس گوش فرا دهید که می‌گوید؛ کسی که می‌خواهد به من خدمت کند باید خود را آماده این خدمت كند. بنابراين جواب اینکه آیا مایل هستید در خدمت خداوند از همین زمان دانشجویی خود قرار گیرید در خود شماست و شما هستید که می‌توانید دیدگاه خدمت به خداوند را از همین ایام دانشجویی در خود زنده کنید.

دنيا به سمت گفت‌وگوي بين اديان حركت مي‌كند

پدر مقدس ریچارد بابائو، عضو عالیرتبه کنفرانس اسقف‌های کاتولیک فیلیپین هم در سخنراني خود در اين مراسم اظهار كرد: پاپ فرانسیس عقیده دارد که گفت‌وگوی صمیمانه میان ادیان می‌تواند عامل صلح باشد و این امری است که ما همه به دنبال آن هستیم و کلیسای کاتولیک نیز قویاً به دنبال دستیابی به چنین هماهنگی با پیروان ادیان دیگر است. در نشست بوینس‌آیرس نیز بر این امر تأکید فراوان شد و در ماه ژانویه گذشته نیز در نشستی در رم بر آن تأکید شد.

وي افزود: جای خوشبختی است که سازمان ملل متحد نیز بر لزوم هماهنگی میان ادیان توجه خاصی كرده و کلیسای کاتولیک نیز چندی پیش روز جهانی هماهنگی میان ادیان را گرامی داشت و این خود از سیاست‌های کلی کلیساست و آن را برای تقویت معنویت در میان انسان‌ها مهم می‌داند و همه ایمان آورندگان به کاتولیک نیز به آن معتقدند.

پدر مقدس ریچارد بابائو ادامه داد: کلیسا هرگونه تبعیض علیه انسان‌ها را رد می‌کند و معتقد به فراهم شدن شرایطی است که انسان‌ها بتوانند از حقوق حقه خود برخوردار شوند. ترویج این دیدگاه امروزه در میان حوزه‌های علمیه کاتولیکی به دقت دنبال می‌شود که طلاب جوان کاتولیک آن را در پیش گیرند.

اولائر، معاون دانشجویی دانشگاه سي اي يو، به عنوان آخرين سخنران هم گفت: هنگامی که قلب‌ها و اذهان به یکدیگر نزدیک شوند، آن زمان، زمان خوبی است و برگزاری چنین فستیوال‌هایی خود عامل نزدیکی بیشتر قلوب و اذهان ادیان مختلف است.

انتهاي پيام/


٠٩:٠٠ - 1395/12/15    /    شماره : ٦٧٣٣١٩    /    تعداد نمایش : ١١٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 سال 2021، سال گفت‌وگوهاي بين اديان در فيليپين است (خبر)
 تقدير از خادم قرآن در فيليپين (خبر)
 تأكيد بر ضرورت گفت‌وگوی ادیان در فيليپين (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با دبیرکل کنفرانس اسقف‌های کاتولیک فیلیپین (خبر)
 مسابقات قرآن کریم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 تقدير از بانوان قرآن‌آموز فيليپيني (خبر)
 گسترش روابط فرهنگی و هنری ایران و فیلیپین (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران با رییس دانشگاه زنان فیلیپین (خبر)
 تقدیر از تلاش‌های رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري جشن نوروزي در فیلیپین (خبر)
 نمايش آثار هنري بانوان ايراني در فيليپين (خبر)
 نمايش آثار بانوان هنرمند ایرانی در فیلیپين (خبر)
 برگزاري دومین نشست انجمن زنان فرهیخته در فيليپين (خبر)
 برگزاري جشنواره فیلم ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري چهل‌وسومین دوره مسابقات قرائت قرآن مجید فیلیپین (خبر)
 اجراي موسیقی سنتي ايراني در فیلیپین (خبر)
 برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان ایرانی در فیلیپین (خبر)
 معرفی تاریخ ایران به دانشجویان فيليپيني (خبر)
 آغاز روزهای فرهنگی ایران در فیلیپین (خبر)
 برپايي نمایشگاه عکس «ایران امروز»در فيليپين (خبر)
 افتتاح شعبه انجمن خوشنویسان ایران در فيليپين (خبر)
 گرامیداشت هفته جهانی گفت‌وگوهای ادیان در فیلیپین (خبر)
 ديدار سفير و رایزن فرهنگی ایران با رهبر کلیسای کاتولیک فیلیپین (خبر)
 افتتاح گوشه فرهنگی ایران در دانشگاه سیلیمان فيليپين (خبر)
 آيين گراميداشت میلاد پیامبر (ص) در فیلیپین (خبر)
 برگزاري نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم فيليپين (خبر)
 نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 بررسی نقش زبان فارسی در فیلیپین (خبر)
 برگزاري مسابقات حفظ قرآن كريم در فيليپين (خبر)
 نمايش لباس‌های سنتی زنان ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري نمايشگاه لباس‌هاي ايراني در فيليپين (خبر)
 تجليل از برگزیدگان مسابقه «عاشورا از نگاه هنر» در فیلیپین (خبر)
 مسابقه «عاشورا از نگاه هنر» در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 گردهمایی مبلغین شیعه در مانیل (خبر)
 ديدار اعضاي هیأت مجمع جهانی اهل بیت (ع) با مسئولین کمیسیون امور مسلمین فیلیپین (خبر)
  روابط فرهنگي ايران و فیلیپین توسعه مي‌يابد (خبر)
 بازديد نمايندگان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از انجمن دوستي فيليپين و ايران (خبر)
 برگزاری نخستین نشست گردهمایی انجمن دوستی زنان فرهیخته ايران و فیلیپین (خبر)
 بازديد هيأت فرهنگي ايران از دارالقرآن مسجد آبي فيليپين (خبر)
 افتتاح کانون آموزش قرآن کریم در فيليپين (خبر)
 ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به مناطق محروم شهر مانيل (خبر)
 برپايي كارگاه خوشنويسي در فيليپين (خبر)
 آموزش قرائت قرآن كريم در مانیل (خبر)
 برپايي نمايشگاه خوشنويسي «عيد فطر 2017» در فيليپين (خبر)
 توسعه روابط ديني ايران و فيليپين (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با ريیس کتابخانه ملی فیلیپین (خبر)
 برگزاری سمینار مادران بهشتی در فیلیپین (خبر)
 نامگذاري روز قدس توجه جهانیان را به بيت‌المقدس معطوف كرد (خبر)
 هنرنمايي گروه موسیقی «هزار آوای دهلران» در فيليپين (خبر)
  نمايش آثار خوشنويسي قرآني و صنایع دستی ايران در فيليپين (خبر)
 تقدیر دانشگاه ملی فیلیپین از رایزني فرهنگی ايران (خبر)
  گشایش نمایشگاه صنایع دستی در فیلیپین (خبر)
 اجراي گروه موسيقي چاووش در فيليپين (خبر)
 برگزاري چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم در فيليپين (خبر)
 کرسی زبان فارسی در دانشگاه سی‌لی‌مان فيليپين راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 نشست انجمن دوستی زنان ایران و فیلیپین در مانيل (خبر)
 هفته‌هاي فرهنگي ايران و فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 سلسله نشست‌هاي ادبي در مانيل برگزار مي‌شود (خبر)
 همكاري‌هاي دانشگاهي ايران و فيليپين توسعه مي‌يابد (خبر)
 جشن فارغ‌التحصیلان دارالقرآن محمد رسول الله (ص) فيليپين (خبر)
 اعتراض دانشجويان دانشگاه يو- پي از سياست‌هاي رژيم صهيونيستي (خبر)
 توسعه علوم قرآني با تجربيات ايران در فيليپين ميسر مي‌شود (خبر)
 همکاری‌های فرهنگی بنیان مناسبي برای روابط ایران و فیلیپین است (خبر)
 تلاوت قاري ايراني در نماز جمعه مسجد آبي مانيل (خبر)
 راه‌اندازي كرسي زبان فارسي در دانشگاه یو ـ پی فيليپين (خبر)
 بررسي «انقلاب اسلامی و بازتاب جهانی آن پس از سه دهه» در فيليپين (خبر)
 تجليل از فارغ‌التحصیلان کالج بین‌المللی المصطفی(ص) در فيليپين (خبر)
 چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 معرفي ايران با «بچه‌هاي آسمان» در فیلیپین (خبر)
 ايران و فيليپين به دنبال توسعه ارتباطات فرهنگي دوجانبه (خبر)
 بازديد نماينده فرهنگي ايران از كلاس‌هاي آموزش زبان فارسي در دانشگاه يو پي مانيل (خبر)
 دانشجویان فيليپيني به مطالعه فرهنگ و تمدن ايراني علاقه‌مند هستند (خبر)
 اجراي موسيقي سنتي ايراني «بامداد» در فيليپين (خبر)
 گردهمایی گردشگری سال 2016 «آسه‌آن» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 افتتاح اولین گوشه فرهنگی ایران در کتابخانه مرکزی داوائو فیلیپین (خبر)
 تولید مستند کوتاه «زبان فارسی» در فیلیپین (خبر)
 کلاس‌های آموزش زبان فارسی دانشگاه دولتی فیلیپین آغاز شد (خبر)
 تشريح ولايت فقيه در «راديو سلام» دانشگاه فیلیپین (خبر)
 اعلام برگزيدگان هشتمين دوره مسابقات قرآني دانشجويان ايراني در فيليپين (خبر)
 امام خمینی (ره) نه تنها به شیعه که به تمام مسلمانان عزت داد (خبر)
 تجليل فارغ‌التحصیلان دانشگاه بین‌المللی المصطفی(ص)در فيليپين (خبر)
 سمینار «امام (ره) و احیای تفکر دینی در هزاره سوم» در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 گفت‌وگوي بين‌الادياني ايران و فيليپين توسعه مي‌يابند (خبر)
 جشن پنجاهمين سالگرد انجمن موسيقيدانان فيليپين برگزار شد (خبر)
 تفاهم‌نامه همکاری رایزنی فرهنگی ایران و باشگاه خبرنگاران و مطبوعات فیلیپین امضا مي‌شود (خبر)
 ایران سرزمینی اسرارآمیز و مهیج (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران با رایزن فرهنگی چین ديدار كرد (خبر)
 سیزدهمین مسابقات قرائت قرآن کریم فيليپين برگزار شد (خبر)
 درخشش فرهنگ و هنر ایران در جشنواره هفته بین المللی فیلیپین (خبر)
 ايران به مستضعفان فيليپين خدمات پزشكي رايگان ارايه مي‌دهد (خبر)
 اجرای موسیقی سنتی ایرانی در کانون نویسندگان و هنرمندان موسیقی فیلیپین (خبر)
 برگزاري کنفرانس «پنجاهمین سالگرد روابط فرهنگی و سیاسی ایران و فیلیپین» در مانيل (خبر)
 به دنبال استحكام پيوندهاي ايرانيان مهاجر با داخل كشور هستيم (خبر)
 نخستين نشست منطقه‌اي ايرانيان شرق آسيا در فيليپين (خبر)
 اجرای زنده موسیقی سنتی ایران در تلویزیون فیلیپین (خبر)
 نخستين نشست منطقه‌اي ايرانيان شرق آسيا در فيليپين برگزار شد (خبر)
 رایزن فرهنگی كشورمان با وزیر فرهنگ و هنر فیلیپین ديدار كرد (خبر)
 برگزاري سمينار «رویکرد اسلام و مسیحیت نسبت به مریم مقدس و زنان» در فيليپين (خبر)
 همكاري‌هاي ايران با يونسكوي فيليپين آغاز مي‌شود (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با ريیس «باشگاه ملی مطبوعات و خبرنگاران فیلیپین» ديدار كرد (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران در مانيل از مرکز فرهنگی کره جنوبی در فيليپين ديدار كرد (خبر)
 اعطای لوح تقدیر به دو فیلم­ ایرانی در جشنواره فیلم­های کودکان فيليپين (خبر)
 مراسم عید سعید قربان در فيليپين برگزارمي شود (خبر)
 هفته‌ي دفاع مقدس در رايزني فرهنگي ايران در فيليپين گرامي داشته شد (خبر)
 مسيحيان و مسلمانان فيليپين در كنار هم اقدامات داعش را محكوم مي‌كنند (خبر)
 جشنواره فيلم فيليپين با اهداي جايزه به هنر پيشه ايراني پايان يافت (خبر)
 افتتاح نمايشگاه"ایران سرزمین فرهنگ و تمدن" در فيليپين (خبر)
 سمینار «ماپوآ، به سوی ماوراي مرزها، چشم‌انداز جهانی» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار"امام خمینی(ره) و احیاء تفکر دینی در هزاره سوم"در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه "ایران سرزمین فرهنگ و تمدن"در فيليپين (خبر)
 جام فوتسال خلیج فارس در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاری دوازدهمین دوره مسابقات قرائت قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 اجراي گروه موسيقي سنتي "یوشیج" در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه فرش ایران و کارگاه آموزشی قلمزنی در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و غذای ایرانی در فيليپين (خبر)
 برگزاری کارگاه آموزشی موسیقی ایرانی در فيليپين (خبر)
 برگزاری مراسم پنجامین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک ایران و فیلیپین در مانيل (خبر)
 اجراي موسيقي سنتي ايراني در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه کتاب رایزنی فرهنگی ایران در دانشگاه EU فيليپين (خبر)
 هفته فرهنگی ایران درفیلیپین برگزار شد (خبر)
 جشن نیمه شعبان در فيليپين برگزار می شود (خبر)
 نشست "بحران هویت، نتیجه دوری از معنویت" در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرائت قران کریم درفیلیپین (خبر)
 سمینار جایگاه زن در اسلام و مسیحیت در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاری یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 تاسیس انجمن فرهنگی - علمی ایران و فیلیپین درمانيل (خبر)
 كتاب"نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر" به زبان فیلیپینی (خبر)
 بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رایزنی فرهنگی ايران در فیلیپین (خبر)
 حکمت نامه لقمان به زبان فیلیپینی منتشر شد (خبر)
 دهمین شماره فصلنامه تخصصی "چشم انداز فرهنگی" در فيليپين منتشر شد (خبر)
 برگزاري سمینار "پیامبر اکرم (ص) ، وحدت و آگاهی " در فيليپين (خبر)
 رساله "حقوق امام سجاد(ع)" به زبان تاگالوگ در فیلیپین منتشر شد (خبر)
 دوره آموزش زبان فارسی در فیلیپین برگزار می شود (خبر)
 مسابقه ؛ ایران اسلامی ، استقلال و توسعه (خبر)
 سومین هفته " ماه هنر سینمای ایران " برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار "فرهنگ عاشورا : دین ، آگاهی بخشی و ایثار" در فيليپين (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی - هنری " ایران گهواره تمدن " درفيليپين برگزار شد (خبر)
 نشست علمی " دین ، آگاهی بخشی و ایثار"در فيليپين برگزارمي شود (خبر)
 سمینار " دین ، آگاهی بخشی و ایثار " درفيليپين (خبر)
 نشست "غدیر ، ولایت و امامت" در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 نشست علمی " ولایت , مهدویت و عدالت در زامبوانگا (خبر)
 نشست هاي تخصصی و جشن غدیر در فيليپين برگزار مي شود (خبر)
 برگزاری نشست " نگاهی دوباره به ایران " در فیلیپین (خبر)
 تظاهرات مسلمانان فیلیپینی علیه پخش فیلم آمریکایی و ضد اسلامی (خبر)
 برگزاري نمایشگاه هفته دفاع مقدس در فيليپين (خبر)
 كتاب "روز جهاني قدس در فضاي مجازي"در فيليپين منتشر شد (خبر)
 دیدگاه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد روز قدس (خبر)
 برگزاري نشست های تخصصی با موضوع فلسطین و قدس در فيليپين (خبر)
 طنین زیبای تلاوت قرآن با صدای قاری ایرانی (خبر)
 مراسم احیاء شبهای قدر از سوی رایزنی فرهنگی در فیلیپین برگزار می شود (خبر)
 فصلنامه تخصصی چشم انداز فرهنگی با موضوع ویژه " ایران امروز" (خبر)
 دومین مراسم فارغ التحصیلی دارالقرآن کریم مهارلیکا (خبر)
 بازديد آیت الله اعرافی از رايزني فرهنگي ايران در فيليپين (خبر)
 گسترش همکاری ها و تعاملات علمی ايران و فيليپين (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر جدید امور مسلمانان فیلیپین (خبر)
 تاكيد بر گسترش همکاری های فرهنگی ايران و فيليپين (خبر)
 فاصله میان واقعیت های امروز ایران وتبلیغات منفی غیر قابل تصور است (خبر)
 مراسم رونمایی کتاب «رهبر از نگاه رهبر» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 سمینار تخصصی «نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری و توسعه» (خبر)
 ميزگرد تخصصي «‌نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری و توسعه» (خبر)
 برگزاري سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرائت قران کریم در فیلیپین (خبر)
 سمینار نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری (خبر)
 کتاب " رهبر از نگاه رهبر "به زبان انگلیسی در فیلیپین (خبر)
 مراسم بزرگداشت رحلت حضرت امام خمینی(ره) (خبر)
 گسترش همكاريهاي فرهنگي ايران و فيليپين (خبر)
 دومین دارالقران شهر «مراوي» در فيليپين تأسيس شد (خبر)
 نشست تخصصی نقش زنان در بیداری دینی درفيليپين (خبر)
 ترجمه و انتشارگزیده اجوبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به زبان تاگالوگ در فیلیپین (خبر)
 معنویت ‌ومدنيت در ایران‌ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند (خبر)
 دهمین دوره مسابقات قران کریم (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی و هنری " ایران در ایینه هنر" (خبر)
 چهارمین دور گفتگوی دینی اسلام و مسیحیت فیلیپین (خبر)
 نشست «زبان فارسی زبان اندیشه و تفکر» (خبر)
 سمپوزیوم "دین، بیداری و توسعه " در فيليپين برگزار مي شود (خبر)
 نشست «زبان فارسی، ‌زبان اندیشه و تفکر» (خبر)
 ترجمه و چاپ سه زبانه دعای کمیل (خبر)
 فيلم سينمايي «روز سوم» در دانشگاه يوپي فيليپين به نمايش در آمد (خبر)
 مسابقات قرائت قرآن كريم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی و هنری همراه با نمایش فیلم های ایرانی (خبر)
 برگزاري نشست " هماهنگی با آفرینش و دیدگاه ادیان "در فیلیپین (خبر)
 امام خمینی، برجسته ترین رهبر احیاگر قرن بیستم است (خبر)
 بازديد رايزن فرهنگي ايران از مسجد امام خميني (ره) در جنوب فيليپين (خبر)
 دور اول برنامه فرهنگی " ماه هنر سینمای ایران " در فیلیپین (خبر)
 نمایش فيلم هاي ايراني در مجموعه فرهنگی ریزال فيلپين (خبر)
 گسترش همکاری های علمی ايران و فيليپين در حوزه تاریخ (خبر)
 ویژه نامه فصلنامه پیام مهر برای محرم به زبان انگلیسی (خبر)
 سمینار «عاشورا و فرهنگ بیداری»در فیلیپین (خبر)
 باید فیلیپینی ها را با فرهنگ بزرگ ایران و ارزش های آن آشنا نمود (خبر)
 پادانگ کربلا در فیلیپین؛نماد مقاومت و مظلومیت (خبر)
 ظرفیت های ایران در عرصه رسانه بی نظیر است (خبر)
 نمايش فيلم بچه های آسمان در فيليپين (خبر)
 انتشار کتاب "نماز در اسلام"از سوي رايزني فرهنگي ايران در فیلیپین (خبر)
 آغاز آموزش زبان فارسی در کالج بین المللی المصطفی (ص) در فیلیپین (خبر)
 تجدید چاپ قرآن کریم به زبان سیبوانا در فيليپين (خبر)
 نشست «از اكمال دين تا گفت‌وگوي بين اديان» در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 انعكاس پيام حج مقام معظم رهبري در مطبوعات فيليپين (خبر)
 برگزاري مراسم جشن قربان تا غدير در فيليپين (خبر)
 برگزاري دعای عرفه و نماز عید قربان در رایزنی فرهنگی ايران در فیليپين (خبر)
 مسابقه ادبی - هنری قربان تا غدیر (خبر)
 نمایشگاه ایران در آینه هنر در فیلیپین به کار خود پایان داد (خبر)
خبرهاي مهم
پايان كلاس‌های آموزش زبان فارسی در ترکمنستان
معرفی «شبکه فرهنگی کشورهای آسیایی» در پرتوریا
فیلم‌های ایرانی به زبان‌های ملی و رسمی سنگال برگردانده می‌شود
دیدار هنرمندان کشورمان با رایزن فرهنگی ایران در مالزی
بزرگداشت چارنتس در مسجد کبود ایروان
اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان زبان فارسی قرقیزستان
رونمایی از کتاب «خوشنویسی اسلامی؛ هنر خوشنویسی ایرانی» در یونان
پنجاه‌‌وپنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری مركز گفتگوی ادیان برگزار شد
شرکت ایران در جشنواره «نلسون ماندلا» آفریقای جنوبی
اعطای بالاترین نشان افتخار دولت جمهوری خودمختار نخجوان به سرکنسول ایران
بزرگداشت آغاز دهه چهارم از تأسیس نشریه «اشپکتروم ایران» در آلمان
هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود
دیدار هیأت ایرانی شرکت‌کننده در گفت‌‎وگوهای فرهنگی ایران و ایتالیا با وزیر فرهنگ واتیکان
غنای تاریخی و فرهنگی ایران بی‌نظیر است
دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با رییس انجمن دوستی ایران و قرقیزستان
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا در رُم برگزار شد
  با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در رُم، سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا (28 و 29 خردادماه) با موضوع «بررسی راهکارهای برون‌رفت از افراط‌گرایی دینی ـ اسلام‌هراسی» در محل بنياد دائره‌المعارف تره‌كانی برگزار شد.

 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.