English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

معاون حزب جماعت اسلامی پاکستان:

امام خميني (ره) اسلام حقيقي را در جامعه عملي كرد/انقلاب امام خميني (ره) اسلامي است نه شيعي

اسدالله بوتو در مراسم گراميداشت دهه مبارك فجر در كراچي با تاكيد بر اين كه انقلاب امام خميني (ره) اسلامي است نه شيعي، گفت: امام خميني (ره) اسلام حقيقي را در جامعه عملي كرد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به مناسبت گرامیداشت سی‌وهشتمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی و دهه مبارک فجر، مراسمي با حضور شخصيت‌هاي فرهنگي، علمي و ديني ايران و پاكستان در محل وابستگي فرهنگی ایران در کراچی برگزار شد.

اسلام عملي تنها در ايران مشاهده مي‌شود

وي افزود: در حال حاضر در سراسر جهان بیش از پنجاه و شش کشور اسلامی وجود دارند. همه مسلمانان این کشورها بر وحدانیت و یگانگی خدای متعال و رسالت ختمی مرتبت رسول اسول اعظم اسلام (ص) و ارزش‌های دیگر اسلامی عقیده دارند؛ اما غیر از ایران اسلامی، کشور دیگری را با اسلام عملی و نافذ در جامعه مشاهده نمی‌کنیم.

سخنران بعدی اسدالله بوتو، معاون حزب جماعت اسلامی پاکستان هم اظهار كرد: زمانی که جهان در دو قطب شرق و غرب، تقسیم شده بود؛ شعار تازه‌ای را حضرت امام خمینی (ره) در مقابل این دو نظام حکومتی سر داد و آن عملی کردن نظام حقیقی اسلام در جامعه بشری بود.

وي ادامه داد: استعمار جهانی برای کاهش اهمیت قیام امام خمینی (ره) تلاش می‌کرد که این انقلاب را یک انقلاب شیعی نشان دهد، اما امام خمینی (ره) با گفتار و کردار خود به اثبات رساند که آن انقلاب شیعی نبوده بلکه اسلامی است. امام خمینی (ره) برای استکبار جهانی یک واژه اصیل اسلامی را به کار بردند که بسیار جامع و مناسب بود و آن اصطلاح واژه «طاغوت» است که در آموزه‌های دینی اسلامی برای حکمرانان سرکش و مفسد استفاده شده است.

بوتو ادامه داد: آغاز جنبش اسلامی جهان دارای سه رهبر بزرگ بود. حضرت امام خمینی (ره) در ایران، حسن البنا در مصر، مولانا سید ابوالاعلی مودودی در پاکستان. این سه شخصیت بزرگ اسلامی برای اجرا كردن نظام و احکام اسلامی زحمت‌های بسیار کشیدند. یادم است در آغاز انقلاب اسلامی زمانی که من جوان بودم و یک عضو جدید حزب جماعت اسلامی بودم، مولانا سید ابوالاعلی مودودی، ريیس و بنیانگذار این حزب از قیام و جنبش امام به شدت حمایت می‌کردند.

 انقلاب اسلامي براي خدا بود و پيروز شد

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام سید رضی جعفر نقوی، از شاگردان پاكستاني امام خمینی(ره)، سخنرانی کرد. وي بيان كرد: هر کاری که برای خدا و رضایت او باشد، با ناکامی مواجهه نمی‌شود. قول خدای متعال است که عمل خالص برای خدا در بلندترین جایگاه قرار می‌گیرد. امام خمینی (ره) مدت‌ها پیش از آغاز جنبش اسلامی، در جمع ۱۰ شاگرد ارشد و ممتاز خودشان بحث حکومت اسلامی را مطرح کرده بودند. شاگردها عرض کردند؛ ما تعداد بسیار مختصری هستیم، چطور می‌توانیم این کار مهم و بسیار بزرگ را به تنهایی انجام دهیم؟ حضرت امام (ره) فرمودند كه کار ما و شما انجام وظیفه است و نتیجه به دست خداست.

وي تأكيد كرد: معتقدیم ملتی که کربلا دارد و ملتی که عاشورا دارد، هیچوقت ناکام نمی‌ شود، بنابراين امام خمینی (ره) نیز با پیروی از انقلاب عاشورا جنبش خود را آغاز كرد و بالاخر به پیروزی نایل شد.

انقلاب اسلامي خود را شريك در سرنوشت مسلمين مي‌داند

سپس محمدرضا باقري، مسئول خانه فرهنگ ايران در کراچی به ایراد سخن پرداخت. وي با گفتن اين نكته كه حضرت امام (ره) به اراده حق تعالی، کار عظیمی که پس از پیدایش اسلام در جهان اسلام و بشریت رخ نداده بود را با کیاست و قیادت انجام داد و انقلاب اسلامی و امت مسلمان ایران را به پیروزی رساند، گفت: امام (ره) به ما آموخت که انقلاب اسلامی خود را محبوس در مرزهای ایران قرار نداده و نخواهد داد، خود را شریک در سرنوشت تمام مسلمین جهان می‌داند و از آموزه‌های اعتقادی اسلام است که مسلمین در هرکجای دنیا باشند نسبت به هم مسئول هستند.

وي همچنين وابستگی تمام‌عیار حکومت پهلوی به غرب، فساد و دین‌ستیزی حکام طاغوت، تلاش برای انحراف و تخریب جوانان کشور، بی‌اعتنایی به خواست مردم و ایجاد اختناق و مقابله جدی با آزاداندیشی، ظلم و بی‌عدالتی گسترده در کشور با حمایت مستقیم حکومت وقت و عقب‌ماندگی کشور در علم، صنعت و فقدان برخورداری‌های عمومی از اولیّات رفاهی را از عوامل اساسی پیدایش انقلاب اسلامی دانست.

باقري همچنين گفت: علی‌رغم منابع عظیم کشور، ایران امّا به لحاظ علمی عقب افتاده بود. حکومت از منابع انسانی و منابع معدنی و دیگر منابع خدادادی کشور برای پیشرفت کشور استفاده نمی‌کرد. کشور ایران تقریباً در تمامی حوزه‌های حیات بشری دارای عقب‌افتادگی بود؛ اما خداوند اراده فرمود تا به ید باکفایت حضرت امام (ره) و اراده مستحکم ملت ایران، انقلاب عظیم اسلامی را هدیه ملت ایران كند.

وی سپس دستاوردهای مهم و چشم‌گیر ایران اسلامی به طور مجمل مورد اشاره قرار داد و اینگونه بيان كرد: با مروری بر تاریخ انقلاب اسلامی مشاهده می‌کنید كه انقلاب و جمهوری اسلامی با چه حیله‌ها و نیرنگ‌های ظالمانه‌ای مواجه بوده است؛ ولی علاوه بر آنکه شکست نخورد، دستاوردهای عظیمی را نیز به همراه خود آورد.

باقري افزود: دستاوردهای فراوان انقلاب اسلامی را به طور خلاصه می‌توان در این حوزه‌ها دسته‌بندی کرد: حوزه جهانی، حوزه‌ معنویت و اخلاق، حوزه‌ سیاست و حکومت، حوزه‌ دین، حوزه‌ مسايل اجتماعی، حوزه‌ اقتصادی، حوزه‌ نظامی، حوزه علمی و صنعتی و حوزه فرهنگی.

وي ادامه داد: دستاوردهای فراوان و بی‌نظیری در تمامی این حوزه‌ها به دست آمده است که موجب می‌شود انقلاب اسلامی را از سایر انقلاب‌ها متمایز سازد.

باقري در بخش پاياني سخنانش گفت: استکبار جهانی به سردمداری آمریکا در سه محور کلی به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران و شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی است. آنان در سه محور کلی اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی، اهداف پلید خود را دنبال می‌کنند تا وجدان‌های آگاه در مسیر پشتیبانی و همسویی با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نباشند و در همراهی با آن دچار یأس شوند.

عقیل انجم، از سخنرانان معروف اهل تسنن بریلویان پاکستان، نيز با بيان سخناني، گفت: از صمیم قلب تلاش‌های خستگی‌ناپذیر رهبران و ایثارگری ملت مسلمان ایران را گرامی می‌دارم. امت ایران به برکت اسلام به پیروزی نایل شدند و مستضعفین جهان نور درخشان طلوع فجر امید آنان را مشاهده کردند.

انقلاب، مقطع رهايي ايران از استبداد بود

آخرین سخنران این مراسم محمدي، سرکنسول ایران در کراچی بود كه گفت: هدف اصلی انقلاب اسلامی رهایی از استبداد رژیم سلطنتی و کسب استقلال همه‌جانبه بود. مردم ايران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در طول سی‌وهشت سال با فشارهای خیلی زیادی چه از نظر هشت سال جنگ تحمیلی و چه تحریم‌هایی که بر معیشت مردم اثر می‌گذاشت، رنج بردند؛ ولی بعد امروز شاهد هستیم که اعتماد به نیروهای داخلی و رهبری امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالي) چه بهره‌هایی برای کشور داشته است.

اين مراسم با برنامه‌هاي جنبي مانند تلاوت قرآن كريم، نعت‌خواني در مدح پيامبر (ص) و خاندان شريفش، اجراي سرود، برپايي نمایشگاه عکس و کتاب انقلاب، اجراي مسابقات کوتاه در قالب پرسش و پاسخ راجع به وقايع انقلاب اسلامی، شهدای اسلام، صحنه‌ها و جنبه‌های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی و ... و اخ=هداي جايزه به برندگان مسابقات همراه بود.

شايان ذكر است كه اين مراسم با حضور حجت‌الاسلام سلیمانی، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در پاکستان، احمد محمدی، سرکنسول ایران در کراچی، حجت‌الاسلام سید رضی جعفر نقوی، ريیس حوزه علمیه دارالنجف كراچي، اسدالله بوتو، معاون حزب جماعت اسلامی پاکستان، سید عقیل انجم، ريیس حزب جمعیت علمای پاکستان در سند، کارکنان دفاتر جمهوری اسلامی ایران در کراچی، مسئولان و فعالان احزاب جمعیت علمای اسلام پاکستان، جماعت اسلامی، جمعیت علمای پاکستان، جنبش مردمی پاکستان (عوامی تحریک)، نظام مصطفی، جمعیت اهل حدیث پاکستان، استادان و دانش‌پژوهان دانشگاه‌ها و دانشکده‌هاي اين شهر، مسئولان و کارکنان نهادهای مختلف فرهنگی، دینی، اجتماعی و مدیریتی خصوصی و دولتی پاکستان در ایالت سند، مدیران و نمایندگان رسانه‌های معتبر پاکستان، روحانیون، اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه و جمع کثیری از پاکستانی‌ها برگزار شد.

انتهاي پيام/

 

 


١٦:٢٢ - 1395/11/23    /    شماره : ٦٧١٩٣٤    /    تعداد نمایش : ١٤٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 برگزاري نشست ادبی بررسی اشعار سبزواری و ملیح‌آبادی در كراچي (خبر)
 افتتاح هفته فيلم ايران در كراچي (خبر)
  نمایش آثار هنرمند ایرانی در كراچي (خبر)
 اعلام برنامه‌هاي دهه فجر در كراچي (خبر)
 مدارک آموزشی فارغ‌التحصیلان دانشگاه کراچی اعطا شد (خبر)
 آغاز سی‌ویکمین جشنواره فرهنگی دانشکده نیروي هوایی پاکستان در کراچی (خبر)
 كارگاه آموزش قرآن كريم در كراچي برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري کارگاه «خانواده و سبک زندگی قرآنی اسلامی» در کراچی (خبر)
 ديدار نويسنده كتاب «اقبالِ كودكان» با وابسته فرهنگی ايران در كراچي (خبر)
 بسیاری از اقلام موزه ملی پاکستان مربوط به ایران باستان است (خبر)
 کارگاه آموزشی معلمان مدارس عصری در كراچي (خبر)
 تجليل از برگزيدگان مسابقه کتابخوانی در كراچي (خبر)
 برگزاري کنفرانس «شعر عاشورایی در فارسی و اردو» در كراچي (خبر)
 کارگاه سبک زندگی اسلامی در كراچي برگزار مي‌شود (خبر)
 همایش «بررسی اشعار عاشورایی عمان سامانی و میر انیس» در كراچي برگزار مي‌شود (خبر)
 روحاني سرشناس پاكستاني: جمهوري اسلامي با رهبري امام (ره) پيروز جنگ تحميلي شد (خبر)
 رونمایی ترجمه اردوی ۲ کتاب از رهبر انقلاب و شهید مطهری (خبر)
 آغاز صدوهفتادمین دوره زبان و ادبیات فارسی در كراچي (خبر)
 برپايي نخستين نمایشگاه کتاب «ولایت» در كراچي (خبر)
 بازدید وابسته فرهنگي ايران در كراچي از بزرگترین کتابخانه ایالت سند پاکستان (خبر)
 بیش از 70 درصد واژگان زبان اردو ريشه فارسی دارد (خبر)
 برگزاري مسابقه قرآن كريم در كراچي (خبر)
 دومین نشست وابسته فرهنگي ايران در كراچي با رسانه‌هاي پاكستان (خبر)
 بازدید وابسته فرهنگي ايران از مدرسه «مدینه العلم» كراچي (خبر)
 اسلام‌هراسي و ايران‌هراسي نقشه شوم استكبار است (خبر)
 راهپيمايي روز جهاني قدس در كراچي برگزار مي‌شود (خبر)
 نشست نمايندگان رسانه‌هاي پاكستان با وابسته فرهنگي ايران در كراچي (خبر)
 ایران الگوي مسلمانان جهان براي تشكيل حکومت‌های اسلامی است (خبر)
 اجراي برنامه‌هاي قرآني و تواشيح در تلویزیون «A» پاكستان (خبر)
 سمپوزیوم زبان و ادب فارسی در كراچي پاكستان برگزار شد (خبر)
 بازديد وابسته فرهنگي ايران از مؤسسه علوم قرآنی جماران كراچي (خبر)
 ديدار هيأت رسانه‌اي پاکستان با وابسته فرهنگي ايران در كراچي (خبر)
 اعلام آمادگي فعالان رسانه‌اي پاكستان براي همكاري با ایران (خبر)
 فرصت خوبي براي نمايش فيلم‌هاي ايراني در پاكستان فراهم است (خبر)
 برگزاري كارگاه «خانواده و سبک زندگی قرآنی اسلامی» در كراچي (خبر)
  کنفرانس ادبی «بررسی اشعار عاشورایی» در كراچي برگزار مي‌شود (خبر)
 همكاري ايران و پاكستان در زمينه طب سنتي (خبر)
 زبان شیرین فارسی ريشه زبان اردو است (خبر)
 برگزاري مراسم یوم حسین (ع) در كراچي (خبر)
  ميراث فرهنگي پاكستان مديون زبان فارسي است (خبر)
 ضرورت نگهداری و معرفي نسخ خطي به زبان فارسي در ايالت سند (خبر)
 كارگاه «خانواده و سبک زندگی قرآنی اسلامی» در كراچي برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري سمينار گردشگري در كراچي (خبر)
  هشت هزار نسخه خطی زبان فارسی در پاکستان است (خبر)
 آموزش مباني ديني ائمه معصومين (ع) در سازمان اصغریه پاکستان (خبر)
 بازدید وابسته فرهنگي كشورمان از مرکز هنری و معماری ایندوس كراچي (خبر)
 تجليل از قاریان و حافظان قرآن كريم در كراچي (خبر)
 كتاب «خدمات متقابل اسلام و ايران» در پاكستان منتشر مي‌شود (خبر)
 مسئوليت اهل قلم در قبال خشونت‌گرايي قدرت‌هاي فاسد (خبر)
  کتاب «انسان دویست و پنجاه ساله» به زبان سندی ترجمه مي‌شود (خبر)
  نظام ولایي ايران راه‌ شناخت رهبران الهی است (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآنی در كراچي (خبر)
 آغاز دوره جديد آموزش زبان فارسی در كراچي (خبر)
 کتاب «ميراث خير» در كراچي رونمایی شد (خبر)
 نشست فعالان رسانه‌اي كراچي با وابسته فرهنگي ايران/رسانه‌هاي حقيقي، همزبان مردم (خبر)
 ديدار استادان دانشگاه سرسید پاكستان با نمايندگي فرهنگي كشورمان در كراچي (خبر)
 ميزگرد اصحاب رسانه‌هاي كراچي در محل خانه فرهنگ ایران برگزار مي‌شود (خبر)
 بازديد مسئول خانه فرهنگ ایران از کلاس‌های فارسی حسينيه یثرب كراچي (خبر)
 برگزاري جشن انقلاب در كراچي پاكستان (خبر)
 برگزاري جشنواره غذاهاي ايراني و پاكستاني در کراچی (خبر)
 اعطاي گواهینامه به قرآن‌پژوهان بنیاد قرآن كريم كراچي (خبر)
 بخش زبان فارسی دانشگاه کراچی (خبر)
 راهپيمايي ميليوني مردم مسلمان پاكستان در جشن ولادت پیامبر اسلام (ص) (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن كريم در كراچي (خبر)
 برگزاری همایش «مقابله با جریان‌های افراطی» در كراچي (خبر)
 علاقمندي آکادمی ادبیات پاکستان براي همكاري هاي مشترك با ايران (خبر)
 «یوم حسین (ع)» در كراچي برگزار شد (خبر)
 برگزاري سیمنار «عشق اقبال به رسول اسلام (ص) و اهل بیت (ع)» در كراچي (خبر)
 گردهمایی وحدت در خانه فرهنگ ایران در کراچی برگزار شد (خبر)
 حفاظ و قاریان برتر مؤسسه علوم قرآنی جماران كراچي تقدير شدند (خبر)
 بازديد فعالان قرآني پاكستاني از نمايشگاه دفاع مقدس خانه فرهنگ ايران در كراچي (خبر)
 بررسي راهكارهاي رشد آموزش زبان فارسي در كراچي (خبر)
 برگزاري نخستين دوره کلاس‌های مکالمه انجمن فارغ‌التحصیلان زبان فارسي در كراچي (خبر)
 بازديد مسئول خانه فرهنگ ایران از کلاس‌های فارسی حسینیه یثرب كراچي (خبر)
 انيميشن ژاپني «دستمال زردرنگ» در پاكستان رونمايي شد (خبر)
 اولین دوره کلاس‌های مکالمه انجمن فارغ‌التحصیلان آغاز شد (خبر)
 برگزاي نمایشگاه کتاب و آثار فرهنگی هنری آستان قدس رضوی در كراچي (خبر)
 هفدهمین نمایشگاه کتاب شیعی در كراچي پاكستان برگزار شد (خبر)
 اجراي گروه تواشیح «مشکات» در شبکه «جاگ» پاكستان (خبر)
 اجراي برنامه قرآني گروه تواشیح «مشکات» در پاكستان (خبر)
 اجراي برنامه گروه تواشیح «مشکات» در مناطق مختلف کراچی (خبر)
 نواي «مشكات» در بزرگ‌ترين اجتماع شيعيان كراچي بلند شد (خبر)
 زبان فارسي در دانشگاه شاه عبدالطیف پاكستان تدريس مي‌شود (خبر)
 پخش زنده اجراي گروه تواشيح ايراني از تلويزيون پاكستاني (خبر)
 نماينده فرهنگي ايران به دنبال بازگشايي «اتاق ايران» در دانشگاه كراچي (خبر)
 نمایشگاه قرآن منطقه ملير پاكستان برگزار شد (خبر)
 تجليل از برگزيدگان دوره تربيت مربي قرآن كريم در كراچي (خبر)
 كتاب «انسان ۲۵۰ ساله» به زبان اردو منتشر شد (خبر)
 زبان فارسي، قوی‌ترین حربه برای حفظ فرهنگ کهن و سرزمین نیاکان است (خبر)
 انجام رايزني‌ها براي برگزاري نمايشگاه هنري مشترك ايران و پاكستان (خبر)
 تبادل تجربيات علمي ميان ايران و پاكستان (خبر)
 بازديد سركنسول و وابسته فرهنگي ايران از دانشگاه همدرد كراچي (خبر)
 ديدار رييس حزب سني اتحاد تحريك پاكستان با مسئول خانه فرهنگ ايران در كراچي (خبر)
 دومین دوره تربیت مربی علوم قرآن کریم در کراچی پايان يافت (خبر)
 رونمایی از ترجمه کتاب «دا» به زبان اردو در كراچي (خبر)
 رقابت حافظان و قاريان قرآن در كراچي (خبر)
 نشست اساتيد آموزش زبان فارسي در لاهور برگزار شد (خبر)
 آغاز دومين دوره تربيت مربي قرآن در كراچي (خبر)
 شركت خانه فرهنگ ایران در نمایشگاه فرهنگی دانشگاه آغاخان كراچي (خبر)
 گسترش همكاري هاي ادبی و فرهنگی با آکادمی ادبیات پاکستان (خبر)
 برنامه‌هاي فرهنگي، قرآني و ديني در كراچي اجرا شد (خبر)
 برگزاري کرسی «تلاوت قرآن و وحدت» در راولپندي/ ایران مركزي براي وحدت جهان اسلام است (خبر)
 نمایشگاه تابلوهای نفیس خط در پاكستان افتتاح شد (خبر)
 بیداری اسلامی از اهداف نهضت امام خميني(ره) است (خبر)
 نمايشگاه «انقلاب» در كراچي برپا شد (خبر)
 برگزاري گردهمایی دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی العالميه(ص) در كراچي (خبر)
 بازديد وابسته فرهنگي ايران از دانشکده معارف اسلامی دانشگاه کراچی (خبر)
 تبيين اهميت نماز از ديدگاه امام حسين(ع) در كراچي (خبر)
 ديدار مسئول خانه فرهنگ ايران در كراچي با رهبران حزب جماعت اسلامی پاکستان (خبر)
 برگزاري کنفرانس «رحمةالعالمین» در كراچي (خبر)
 نشست تخصصي انجمن فارغ‌التحصیلان زبان و ادبیات فارسی در كراچي برگزار شد (خبر)
 كلام اقبال چيزي جز تفسير قرآن نيست (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی تصوف با عنوان «مست الست» برگزار شد (خبر)
 كتاب «دعا»ي علامه حلّي به زبان سندي ترجمه مي‌شود (خبر)
 مراسم بزرگداشت هفته‌ي دفاع مقدس در كراچي برگزار شد (خبر)
 نگاهی به زندگی‌نامه شهید «شکیل اوج» قرآن‌پژوه پاکستانی (خبر)
 بازديد مسئول خانه‌ي فرهنگ ايران در كراچي از نمايشگاه رضوي اين شهر (خبر)
 اوج آسماني «شكيل اوج» پيش از تقدير زميني در خانه‌ي فرهنگ ايران (خبر)
 بازديد مسئول خانه‌ فرهنگ ایران از مهم‌ترين كتابخانه‌ حيدرآباد پاكستان (خبر)
 بازديد نماينده‌ي فرهنگي ايران از بخش زبان فارسی دانشگاه کراچی (خبر)
 ترجمه‌ي کتاب «مسلمانان در نهضت آزادی هندوستان» در پاكستان رونمایی شد (خبر)
 اسرائيلي‌ها تاكنون 8 هزار كودك فلسطيني را به شهادت رسانده‌اند (خبر)
 ترجمه رباعیات خیام سرمایه گرانقدری برای ادبیات جهان (خبر)
 تاسيس انجمن فارغ التحصیلان زبان فارسی در كراچي (خبر)
 افتتاح دوره جديد آموزش زبان فارسي در كراچي (خبر)
 برگزاري نمايشگاه فرهنگي - هنري در كراچي برگزار شد (خبر)
 بررسي اشعار ادبی قیصر امین پور و احمد فیض در كراچي (خبر)
 برگزاري دوره کوتاه مدت آموزش علوم قرآني در کراچي (خبر)
 دوره آموزش زبان فارسي در كراچي پاكستان افتتاح شد (خبر)
 بازديد دانشجويان بخش فارسي دانشگاه کراچي از خانه فرهنگ ايران (خبر)
 قرائت قرآن قاری ایرانی در كراچي (خبر)
 برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان در كراچي (خبر)
 سفر سياحان پاكستاني با عنوان "سفر صلح" به مكه مكرمه (خبر)
 برگزاري کلاسهاي آموزش علوم قرآني دركراچي (خبر)
 برگزاري مراسم جشن تكليف دانش آموزان مدرسه ايران در كراچي (خبر)
 همايش «تجلي امام خميني در بيداري اسلامي» در كراچي برگزار شد (خبر)
 افتتاح هشتمين نمايشگاه بين المللي کتاب کراچي (خبر)
 برگزاري مسابقات آموزشي - ديني در كراچي (خبر)
 برگزاري مسابقه حفظ قرآن مجيد در كراچي (خبر)
 روابط فرهنگي ايران و پاكستان گسترش مي يابد (خبر)
 برگزاري سیمنار "جایگاه ایران امروز درخاورمیانه وجهان"در كراچي (خبر)
 همایش بررسی عرفان وتصوف درایالت سند پاكستان (خبر)
 برگزاری مراسم هفته قرآنی درکراچی (خبر)
 برگزاری نمایشگاه قرآن کریم در کراچی (خبر)
 برگزاری مسابقه کتابخوانی "سیرت طیبه امام زمان (عج)" در كراچي (خبر)
 مراسم بزرگداشت امیر خسرو دهلوی در كراچي برگزار شد (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.