English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٠٤ اسفند ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

اجراي متعدد گروه «كوك» در اسلام آباد

به مناسبت سي‌وهشتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي، گروه موسيقي سنتي ايراني «كوك» اعزامي از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به اجراي برنامه‌هاي متعدد در اسلام‌آباد پرداخت.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مراسم بزرگداشت دهه فجر به مناسبت سي‌وهشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با حضور گروه موسيقي سنتي ايراني «كوك» اعزامي از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و اجراي زنده اين گروه در مراکز دانشگاهی، تلویزیونی و هنری پاكستان، به همت رايزني فرهنگي ايران در اسلام‌آباد (پايتخت) برگزار شد. گزارش اين برنامه‌ها در ادامه منتشر مي‌شود:

اجراي برنامه در دانشگاه «قائد اعظم» اسلام‌آباد

اجرای برنامه موسیقی اصیل و سنتی ایرانی در آمفي تئاتر دانشکده علوم اجتماعي دانشگاه قائد اعظم با حضور شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي ايران در پاكستان، سيد وقار علي شاه، رييس دانشكده علوم اجتماعي، غني الرحمان، رييس گروه باستان‌شناسي و مؤسسه پژوهشي تمدن آسيا و وحيد چوهدري، رييس گروه انسان‌شناسي اين دانشگاه، اساتيد، پژوهشگران و دانشجويان، با شکوه خاصی برگزار شد.

غني الرحمان، رييس بخش باستان‌شناسي دانشگاه قائد اعظم در سخناني در حين برگزاري اين برنامه گفت: چون تاريخ باستان پاكستان و ايران يكي است، ايجاب مي‌كند برنامه‌هايي در سالروز انقلاب اسلامي از سوي اين بخش و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در اين دانشگاه برگزار شود.

وقار علي شاه، رييس دانشكده علوم اجتماعي هم گفت: بعد از انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني (ره) اوضاع ايران عوض شد و ظهور ایران نوين در پرتو انقلاب اسلامي ايران در عرصه علمي، آموزشي، سياسي و فرهنگي و تكنولوژي و فنآوري پيشرفت چشمگیری كرده است.

وي افزود: ايران كشوري است كه سرنوشت خود را در داخل كشور خود تعيين مي‌كند و دعاي ما اين است كه خداوند براي ملت پاكستان هم رهبري همچون حضرت امام خميني (ره) عطا كند تا اين كشور مثل ايران يك ملت غيور و تنزل‌ناپذير تبدیل شود.

در پایان شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي ايران هم طي يك سخنراني مبسوط به عوامل پيروزي انقلاب اسلامي و پيشرفت‌هاي علمي اقتصادي علوم و فنآوري بعد از انقلاب اسلامي پرداخت. وي گفت: انقلاب اسلامي ايران به رهبري حكيمانه امام خميني (ره) و از جان گذشتن ملت شريف ايران و جانفشاني‌های جوان‌ها و قشرهاي مختلف کشور، به پيروزي رسيد و نظام اسلامي را در اين كشور تحقق یافت.

وي ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامي عليرغم هشت سال جنگ تحميلي و بعد از پايان جنگ هم اعمال تحريم‌هاي اقتصادي، دشمن نتوانست مردم ايران را از پیشرفت باز بدارد؛ بلكه ايران در عرصه‌هاي علوم، فرهنگ، فنآوري و حتي در عرصه نيازهاي جنگي و دفاعي، کشور با تکیه بر دانش بومی دانشمندانش، به خودكفایی رسيد.

رايزن فرهنگي كشورمان دليل اين موفقيت‌ها را اتحاد و انسجام و يكپارچگي ملت، رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و استقلال ملت ايران معرفي كرد.

برگزاري برنامه زنده در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه «كامست»

اين اجراي برنامه با حضور شخصيت‌هاي علمي، فرهنگي، اساتيد و دانشجويان دانشگاه اطلاعات و فنآوری «كامست» اسلام‌آباد و همچنين شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي ايران در پاكستان، برگزار شد.

در آغاز برنامه شهاب‌الدين دارايي، در سخنانی با اشاره نقش مردم ایران و امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی، قدرداني خود را از حضور اساتيد و دانشجويان اين دانشگاه در اين مراسم ابراز كرد.

وي گفت: امروز جهانيان شاهدند كه مردم ما توفيقات زيادي در عرصه توليد علم و فنآوري، نوآوري فرهنگ و هنر با اتكا به دانش بومي مهندسين، دانشوران و هنرمندان جوان خود دست پيدا كرده است و شما امروز نمونه كوچك كار هنرمندان جوان ما كه اغلب سن آنان با سن و عمر انقلاب همسان است را مشاهده خواهيد كرد كه چگونه با حفظ اصالت و ارزش‌هاي انساني، توانستند موسيقي سنتي ايراني را با تكنيك‌هاي امروز و مطرح موسيقي جهاني تلفيق كرده و به زيبايي ارايه دهند.

ارشد ملك، رييس دفتر بين‌الملل دانشگاه كامست هم گفت: روابط فرهنگي، تاريخي و ديني بين پاكستان و ايران وجود دارد و ما مي‌توانيم در زمينه‌هاي مختلف علمي و دانشگاهي با ايران همكاري و تبادل تجربه داشته باشيم و در آينده در حوزه‌هاي علوم و فنآوري، فیزيك، فني و مهندسي روابط را گسترش خواهيم داد.

وي به اهميت و جايگاه زبان فارسي در پاكستان اشاره كرد و گفت: سرود ملي پاكستان نيز به فارسي است كه هویت ملي و كشور ماست. من در دوران دانشجویی در دانشكده خود زبان فارسي مي‌خواندم. زبان فارسي جايگاه والایي در كشور ما دارد و همچنين بين پاكستان و ايران از لحاظ تاريخي مشتركات زيادي وجود دارند. ايران داري تمدن چندهزار ساله است و پاكستان نيز تمدن قديم دارد و تمدن قندهار يكي از قديمي‌ترين تمدن جهان به شمار مي‌آيد كه در پاكستان ظهور كرده است.

وي افزود: ملت‌ها مي‌توانند از تجربيات يكديگر در زمينه‌هاي مختلف بهره‌برداري كنند. سرنوشت شما در دست شما است هيچ كس نمي‌تواند سرنوشت شما را تعيين كند. اميدواريم هر دو كشور ايران و پاكستان در توسعه و پيشرفت يكديگر شريك باشند.

عبدالعزيز، مشاور دفتر بين‌الملل دانشگاه كامست نيز از همكاري رايزني فرهنگي ايران در برگزاري مراسمي همزمان با 38اُمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و اجراي برنامه موسيقي سنتي ايران توسط گروه «كوك» ايران در اين دانشگاه پاكستان قدرداني كرد و به ملت و دولت ايران به اين مناسبت تبريك گفت.

برگزاري مراسم در موزه هنرهاي سنتي پاكستان

در ادامه برنامه‌هاي دهه فجر رايزني فرهنگي ايران در پاكستان، جشنواره موسيقي سنتي ايراني با اجرا گروه هنري «كوك» و با حضور صدها شخصيت فرهنگي و هنري، به همت اين رايزني فرهنگي در محل سالن موزه ملي هنرهاي سنتي پاكستان (لوك ورثه) در اسلام‌آباد برگزار شد.

شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي كشورمان در پاكستان در اين مراسم گفت: سي‌وهشت سال پيش در چنين روزهايي مبارزات مردم ايران به تحقق پيوست و نظام ديكتاتور، فاسد و وابسته شاهنشاهي سرنگون شد.

وي افزود: در اين چهار دهه از عمر و حيات انقلاب به رغم تهديدها، تحريم‌ها و هجمه‌هاي فرهنگي كشورهاي مستكبر با هدف شكست انقلاب اسلامي، مردم با فرهنگ و تمدن و صلح‌دوست ايران به جاي مقابله به تثبیت و تحكيم انقلاب از طريق بازآفريني هويت ايراني اسلامي و خودباوري و خوداتكايي، پرداختند.

دارايي ادامه داد: موسيقي اصيل و سنتي، به دنبال نوازش روح و روان است و اين مؤلفه اصلي غالب آواها و نواهاي موسيقي سنتي ايراني است كه روح‌نواز و روح‌بخش است و شما را به جاي در افتادن به هيجانات كاذب، به آسايش و آرامش رهنمون مي‌سازد.

اجراي زنده در شبكه تلويزيوني PTV World

به همت رايزني فرهنگي ايران در پاكستان، برنامه موسيقي سنتي ايران با اجراي زنده گروه «كوك» اعزامي از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در استوديو شبكه تلويزيوني انگليسي زبان PTV World برگزار شد.

اين برنامه با حضور شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي كشورمان در اين شبكه رسمي دولت پاكستان و اجراي شهزاد خان، خانم ماها مخدوم و جمشيد سلطان، پخش مستقيم شد.

شهزاد خان، مجري برنامه گفت: خوشحاليم كه با حضور گروه موسيقي سنتي ايران، برنامه اختصاصي را روي آنتن مي‌بريم، برنامه‌اي كه در آستانه 38اُمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران برگزار مي‌شود.

شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي كشورمان نيز پيش از شروع برنامه، طی نطقی با عرض سلام به حضور همه بينندگان عزيز شبكه تلويزيوني PTV World در داخل و خارج پاکستان، گفت: همانطور كه بينندگان مي‌دانند، مردم ايران به مبارزه عليه رژيم فاسد و ديكتاتور و وابسته شاهنشاهي اقدام و آن را ساقط كردند و در اين 38 سال بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، مردم ما به اتكا به توانايي‌هاي جوانان خويش، دستاوردهاي زيادي در عرضه علمي و فنآوري به دست آوردند.

وي با بيان اينكه امروز ايران در عرصه سياسي نيز نقش صلح و ايجاد امنيت در منطقه را ايفا مي‌كند، گفت: در اين 38 سال بهترين روابط سياسي و فرهنگي را با مردم پاكستان داشتيم.

اجرا در شبكه تلويزيوني PTV Home

همچنين به همت رايزني فرهنگي ايران در پاكستان، برنامه موسيقي سنتي ايران با اجراي گروه اعزامي از ايران «كوك» در استوديو شبكه تلويزيوني PTV Home ضبط شد. اعضای این گروه با اجرای چندین قطعه موسیقی سنتی ایرانی به ویژه اجرای اشعاری از شاعر بزرگ پارسی‌گوی پاکستان، علامه اقبال لاهوری، فضایی مملو از نشاط در سالن برنامه ایجاد کردند.

برنامه گروه سنتي ايران «كوك» توسط شبكه دولتي فرهنگي و خانوادگي PTV Home ضبط شد كه متعاقباً توسط اين شبكه پرطرفدار پخش خواهد شد.

برگزاري «جشن انقلاب» در سفارت ايران

همزمان با ايام‌الله دهه مبارك فجر، جشن باشكوهي به مناسبت سي‌وهشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سفارت كشورمان در اسلام‌آباد، با حضور ايرانيان مقيم برگزار شد.

در اين مراسم مهدي هنردوست، سفير و شهاب‌الدين دارايي، رايزن فرهنگي ايران در پاكستان و همچنين رؤسای سایر نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران مستقر در اسلام‌آباد به همراه کارکنان و خانواده‌ها حضور داشتند.

اين برنامه با اجراي برنامه موسيقايي گروه موسيقي سنتي «كوك» برگزار شد.

انتهاي پيام/


١٥:٠٥ - 1395/11/23    /    شماره : ٦٧١٩٢٨    /    تعداد نمایش : ١٣٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 مصاحبه روزنامه «خبرين» پاكستان با رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 طنین سرودهاي انقلابي در تلويزيون پاكستان (خبر)
 جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 برگزاري مراسم فرهنگي و هنري ايران در موزه هنرهاي ملي اسلام‌آباد (خبر)
 انتشار كتاب «اسلام و محیط زیست» به زبان اردو (خبر)
 سومين دوره مسابقات قرآن كريم پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 انتشار هفتادويكمین شماره فصلنامه «پيغام آشنا» در اسلام‌آباد (خبر)
 پايان جشنواره فیلم‌هاي ایراني در اسلام‌آباد (خبر)
 انتشار شماره‌هاي جديد فصلنامه «دانش» در اسلام‌آباد (خبر)
 معرفي مکتوبات فرهنگی ايران در اسلام‌آباد (خبر)
 نشست ادبي «محفل مسالمه حسینی (ع)» در اسلام‌آباد (خبر)
 ديدار رييس مؤسسه آموزش و صلح پاكستان با رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 نهضت امام خميني (ره) با الهام از حماسه حسيني (ع) پيروز شد (خبر)
 سمينار «صیانت از مسجد الاقصی در  پرتو حج  ابراهیمی» در پاکستان برگزار مي‌شود (خبر)
 همايش استادان زبان فارسي دانشگاه‌هاي پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 شرکت دانش‌آموزان پاكستاني در دهمين دوره ليگ «پايا» (خبر)
 قرآن مسلمانان را به گردشگري توصيه مي‌كند (خبر)
 اجراي برنامه‌هاي قرآني گروه تواشیح «نور» در اسلام‌آباد (خبر)
 همایش «قدس، پیشرو نهضت بیداری اسلامی» در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران در اسلام‌آباد با شخصيت‌‌هاي ديني و فرهنگي مولتان (خبر)
 همایش واکاوی اندیشه‌های سیاسی امام خميني (ره) در اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 همایش «واکاوی اندیشه‌های سیاسی امام (ره)» در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
  دانش غربي‌ها ريشه ايراني دارد (خبر)
 بازديد استادان و دانشجويان اسلام‌آباد از مركز تحقيقات فارسي ايران و پاكستان (خبر)
 آموزش زبان فارسي در اسلام‌آباد (خبر)
 انتشار شماره 68 فصلنامه «پیغام آشنا» در اسلام‌آباد (خبر)
  بازديد معاون سازمان فرهنگ از بنياد ملي كتاب پاكستان (خبر)
 انتشار شصت‌وششمين شماره فصلنامه «پيغام آشنا» در پاكستان (خبر)
  افتخار حسين: تضعيف زبان فارسي ظلم به مردم پاكستان است (خبر)
 سفر هيأت بانوان اديب پاكستاني به كشورمان (خبر)
 مسابقات نهایی سراسري قرآن كريم پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 غرفه ايران در كتابخانه ملي پاكستان راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 پايان دوره مقدماتي آموزش زبان فارسي در اسلام‌آباد (خبر)
 انتشار صدوبيست‌وسومين شماره نشريه «دانش» در پاكستان (خبر)
 همايش «واکاوي انديشه‌هاي ادبي حافظ و اقبال» در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
  زبان فارسي غني ترين هويت فرهنگي پاكستان است (خبر)
 پاسداری ايران از میراث گران‌سنگ فارسی ستودني است (خبر)
 انتشار شمارگان 62 و 63 فصلنامه «پيغام آشنا» در پاكستان (خبر)
 معرفي ايران در نخستين جشنواره علوم اجتماعي آسيا اسلام‌آباد (خبر)
 برگزاري اختتاميه سمينار «پيوستگي‌هاي فرهنگي و زباني ايران و پاكستان» در اسلام‌آباد (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در اسلام‌آباد (خبر)
 مراسم گراميداشت 13 آبان در پاكستان برگزار شد (خبر)
 نشست فارسی‌آموزان بنیاد فرهنگی الصادق (ع) اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 محفل انس با قرآن كريم در پاكستان برگزار شد (خبر)
 اجرای برنامه گروه تواشیح «معراج» در تلويزيون پاكستان (خبر)
 برگزاري آيين افتتاحيه نمايشگاه كتاب دائمي بنياد در پاكستان (خبر)
 مراسم فارغ‌التحصیلی دانشگاه بانوان فاطمه جناح پاکستان برگزار شد (خبر)
 افکار و اندیشه‌هاي امام(ره) الگو و راهگشا است (خبر)
 برپايي نمايشگاه كتاب «سيرت‌النبي(ص)» در اسلام‌آباد (خبر)
 جشن ميلادالنبي(ص) در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
 برنامه‌ عاشورايی «محفل مسالمه» رایزنی فرهنگی ایران در پاكستان ضبط شد (خبر)
 روابط فرهنگی ايران و پاكستان به عالی‌ترین درجه‌ي ممکن برسد (خبر)
 شماره جديد فصلنامۀ علمی ـ پژوهشی دانش درپاكستان منتشرشد (خبر)
 بازدید دبیران مجتمع آموزشی امام حسین (ع) از مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان (خبر)
 مراسم اختتامیه کنفرانس بین المللی حج در اسلام آباد برگزار شد (خبر)
 دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج با رئیس کمیسیون امور مذهبی مجلس پاکستان (خبر)
 برگزاري نشست هاي كنفرانس بين المللي حج در اسلام آباد (خبر)
 ديدار نمايندگان فرهنگي ايران و كره‌جنوبي در پاكستان (خبر)
 نمایش هنر ايراني در دانشگاه «كام‌ست» پاکستان (خبر)
 برگزاري مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) در عشق‌آباد (خبر)
 اعلام برنامه‌هاي دهه فجر در پاکستان (خبر)
 سفر علمي رؤسا و اساتيد دانشگا‌ه‌هاي ولايات شرقي افغانستان به مشهد (خبر)
 همگرايي، راهبرد مهم رفع مشکلات کشور‌های اسلامی است (خبر)
 برگزاري کارگاه «خانواده و سبک زندگی قرآنی اسلامی» در کراچی (خبر)
 يافته‌هاي پژوهشي دانشمندان ایرانی به همتايان پاکستاني منتقل شود (خبر)
 گراميداشت استاد زبان فارسي پاكستان (خبر)
 سومين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم پاکستان پايان يافت (خبر)
 سومين دوره مسابقات قرآن كريم پاكستان برگزار شد (خبر)
 آغاز دوره جديد آموزش زبان فارسي در مولتان پاکستان (خبر)
 برگزاري «جشنواره فیلم ایران» در پاكستان (خبر)
 معرفي هنر ایراني در دانشگاه دفاع ملي پاكستان (خبر)
 معرفي هنر و فرهنگ ایران در پاكستان (خبر)
 برگزاري محفل ادبی بزرگداشت علامه اقبال در پاكستان (خبر)
 ترويج و گسترش زبان و ادبيات فارسي در پاكستان (خبر)
 معرفي دستاوردهاي فرهنگي و هنری ايران در پاكستان (خبر)
 اعطای نشان «سعدی و اقبال» به آثار برتر زبان فارسی در پاکستان (خبر)
 نخستين گردهمایی سراسري استادان زبان فارسی پاكستان برگزار شد (خبر)
 گردهمایی سراسری استادان زبان فارسي در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 سليماني: کشورهای اسلامی در جهان جدید سرنوشت مشترکی دارند/ مسلمانان برای تغییر سرنوشت مشترک خود باید با هم همکاری کنند (خبر)
 ابراهیمی‌ترکمان: حب نفس مشکل اصلي جوامع انساني (خبر)
 برگزاري مراسم ساليانه «عرس» در راولپندي (خبر)
 بزرگداشت حافظ شيرازي در اسلام‌آباد (خبر)
 معرفي اسلام واقعی راهكار مقابله با اندیشه تکفیری است (خبر)
 پخش شب شعر عاشورایی از شبكه تلويزيوني پاكستان (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با ريیس مؤسسه تعاون اسلامی پاكستان (خبر)
 انتشار هفتادمین شماره فصلنامه «پیغام آشنا» در پاكستان (خبر)
 نمايش فیلم‌های ایرانی در جشنواره فيلم «صلح» پاکستان (خبر)
 رونمایی از دو پایان‌نامه دانشجویی در زمینه اسلام‌شناسی در قزاقستان (خبر)
 انتشار شصت‌ونهمين شماره فصلنامه «پیغام آشنا» در پاكستان (خبر)
 همايش «صيانت از مسجدالاقصي در پرتو حج ابراهيمي» در پاكستان برگزار شد (خبر)
 علامه اقبال نماد میراث مشترک ايران و پاكستان است (خبر)
 همايش «سيره امام رضا (ع) و نيازهاي امروز جهان» در پاكستان برگزار شد (خبر)
 شركت خادمان پاکستاني در نشست مجمع جهاني خادمان رضوي در مشهد (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با شخصيت‌هاي فرهنگي مولتان پاكستان (خبر)
 نخستين گردهمايي استادان زبان فارسي پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 بررسی چالش‌های فرهنگی جهان اسلام در تونس (خبر)
 پاكستان خواستار همكاري با ايران در حوزه گردشگري شد (خبر)
  برگزاری همايش «قدس، پیشرو نهضت بیداری اسلامی» در پاكستان (خبر)
 پخش سريال يوسف پيامبر (ع) از تلويزيون ولايت ننگرهار جلال‌آباد (خبر)
 برگزاري همایش امام خمینی (ره) احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) در حيدر‌آباد (خبر)
 پايان دوره بهاره آموزش زبان فارسي در اسلام‌آباد (خبر)
 دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان خواستار توسعه روابط فرهنگي با ايران شد (خبر)
 ایران الگويي برای جهان اسلام است (خبر)
 برپايي نمايشگاه صنايع دستي ايران در پاكستان (خبر)
 جشنواره نوروزي در دانشگاه نومل پاكستان برگزار شد (خبر)
 انتشار شماره 67 فصلنامه «پیغام آشنا» در پاكستان (خبر)
 انتشار نوروزنامه نشریه انگلیسی‌زبان «زمزم» (خبر)
 فارسی، زبان روشنفکری فرهیختگان شبه قاره است (خبر)
 انتشار 259 نشريه انگليسي زبان «اکو آو اسلام» (خبر)
  انتشار شماره 358 نشريه عربي زبان «الوحده» (خبر)
 آغاز دوره جديد آموزش زبان فارسی در پاکستان (خبر)
 آموزش زبان فارسی در مولتان (خبر)
  آغوش ايران به روي پاکستان باز است (خبر)
 بازديد معاون سازمان فرهنگ از موزه ملي پاكستان (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در پاكستان (خبر)
  انتشار شماره 258 نشريه «اکو آو اسلام» به زبان انگليسي (خبر)
 انتشار شماره 357 نشريه عربي زبان «الوحده» (خبر)
 برگزاري جشنواره موسيقي سنتي ايران در پاكستان (خبر)
 انتشار شماره 314 نشريه انگليسي زبان «محجوبه» (خبر)
 انتشار شماره 228 نشریه عربي زبان «الطاهره» (خبر)
 انتشار شماره 313 ماهنامه انگليسي زبان «محجوبه» (خبر)
 نشست استادان فارسي دانشگاه‌های اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
  تجليل از خادمان زبان فارسي پاكستاني (خبر)
 انتشار شماره 355 نشريه «الوحده» (خبر)
 سفر هيأت دانشگاهي افغانستان به ايران (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در جشنواره ملل پاكستان (خبر)
 همايش هفته وحدت در پاكستان برگزار شد (خبر)
  برگزاري دومين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم پاكستان (خبر)
  نمايش صنايع دستي ايران در دانشگاه دفاع ملي پاكستان (خبر)
  اهداي بيش‌از 250 جلد كتاب به دانشگاه ننگرهار افغانستان (خبر)
  افتتاح «گوشه هنر و تمدن ايران» در موزه ملي پاكستان (خبر)
 خواستار همكاري با ايران در عرصه ورزش بانوان هستيم (خبر)
 از خدمات نيم قرن استاد زبان فارسي در پاکستان تجليل شد (خبر)
  نمايش صنايع دستي كشورمان در پاكستان (خبر)
 هفته فيلم ايران در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 دويست‌وپنجاه‌وهفتمین شماره ماهنامه «اكو آو اسلام» منتشر شد (خبر)
 انتشار دويست‌وبيست‌وهفتمين شماره نشریه «الطاهره» (خبر)
 برپايي نمايشگاه فرهنگي و صنايع دستي ايران در پاكستان (خبر)
  سفر معاونين مركز هنرهاي ملي نمايشي پاكستان به ايران (خبر)
 گوشه حافظ در پاكستان افتتاح شد (خبر)
 «گوشه حافظ» در پاكستان افتتاح مي‌شود (خبر)
 مديرعامل بنياد انديشه اسلامي معرفي شد (خبر)
 کتاب «نظری بر وضعیت فضای مجازی همسایگان ایران» منتشر شد (خبر)
 اهداي 200 جلد كتاب به بنياد ملي كتاب پاكستان (خبر)
 دويست‌وبیست‌وششمین شماره نشريه «الطاهره» منتشر شد (خبر)
 سیصدودوازدهمین شماره نشريه «محجوبه»منتشر شد (خبر)
 انتشار صدوبيست‌وچهارمين شماره نشريه «دانش» در پاكستان (خبر)
 پخش محفل شعر عاشورايي از شبكه ATV پاكستان (خبر)
 ايران الگويي براي كشورهاي اسلامي است (خبر)
 بررسي تطبيقي حقوق زن در اسلام و غرب در پاكستان (خبر)
  «گوشه حافظ» در پاكستان راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 «گوشه حافظ» در بنياد ملي پاكستان افتتاح مي‌شود (خبر)
 فرهنگنامه اردو به زبان فارسي منتشر مي‌شود (خبر)
 شركت پاكستاني‌ها در چهاردهمين اجلاس تجليل از پير غلامان حسيني (ع) (خبر)
 گراميداشت هفته دفاع مقدس در اسلام‌آباد (خبر)
 جشن بازگشايي مدارس ايراني در پاكستان برگزار شد (خبر)
 همايش «بررسي تطبيقي حقوق زن در اسلام و غرب» در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود (خبر)
 مديريت حج به امت اسلامي واگذار شود/حرمین شریفین ملك شخصي نيست (خبر)
 اختتام صد‌وشصت‌وهفتمین دوره آموزش زبان فارسی در پاكستان (خبر)
 برگزاري كنفرانس كتابخانه‌هاي آسيا در پاكستان (خبر)
 گشايش نمايشگاه قرآن كريم در پاكستان (خبر)
 برگزاري سمينار نقش جوانان در ترویج‌مدارای دینی در راولپندی (خبر)
 رونمايي از كتاب «امام رضا (ع) و مشهد» در پاكستان (خبر)
 سند مبادلات فرهنگي ایران و پاکستان اجرایی شود (خبر)
 انتشار پانزدهمین شماره نشريه «ايران نوين» (خبر)
 انتشار نخستين نشريه «قزل امام » به زبان تركمني (خبر)
 انتشار دويست‌‌وپنجاه‌وششمين شماره نشریه‌ «اکو او اسلام» (خبر)
 انتشار سیصدوپنجاه‌وچهارمین شماره نشريه «الوحده» (خبر)
 تأكيد ايران و پاكستان بر توسعه روابط دانشگاهي (خبر)
 17 هزار نسخ خطي فارسي در پاكستان (خبر)
 نگاه ما به حج فرامذهبي است (خبر)
 بعد از پيروزي انقلاب اسلامي مسلمانان از رخوت خارج شدند (خبر)
 تأكيد قاضي‌عسكر بر ديپلماسي حج (خبر)
 قاضي‌عسكر در اسلام‌آباد (خبر)
 زبان فارسي زبان دوم ماست (خبر)
 سمینار «بررسي موانع موجود در حل مسأله فلسطين» در پاكستان برگزار شد (خبر)
 همايش «بررسی موانع موجود در حل مسأله فلسطین» در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 كتاب احوال و آثار شيخ بهاءالدين زكريا مولتاني در پاكستان رونمايي شد (خبر)
 همايش «اتحاد و وحدت امت» در مولتان پاكستان برگزار شد (خبر)
 همايش بين‌المللي«حقوق زن در اسلام و غرب» در پاكستان برگزار مي شود (خبر)
 برگزاري دومين گردهمايي اساتيد جامعةالمصطفي(ص) العالميه در پاكستان (خبر)
 اعزام قاري و داور پاكستاني به مسابقات قرآن كريم در تهران (خبر)
 سیصدوپنجاه‌وسومین شماره نشريه «الوحده» منتشر شد (خبر)
 دويست‌‌وپنجاه‌وپنجمین شماره نشريه «اکو او اسلام» منتشر شد (خبر)
 نمایشگاه کتاب «سیره حضرت علي(ع)» در پاكستان برپا شد (خبر)
 هفتمين نمایشگاه ملي کتاب اسلام‌آباد گشايش يافت (خبر)
 بايد از تجربيات ايران در حوزه ورزش بانوان استفاده كنيم (خبر)
 ضبط برنامه تلويزيوني ويژه نوروز در پاكستان (خبر)
 كرسي زبان فارسي در دانشگاه منهاج‌القرآن پاكستان راه‌اندازي شود (خبر)
 يكصدوبيست‌ودومين شماره فصلنامه «دانش» در پاكستان (خبر)
 ملت ايران با وجود مشكلات بسيار راه حق را ادامه دادند (خبر)
 چاپ دوم کتاب «احوال و آثار شیخ بهاءالدین زکریا ملتانی و خلاصةالعارفین» در پاكستان (خبر)
 چترال، منطقه فارسي‌زبان پاكستان (خبر)
 كتابخانه ملي پاكستان به دنبال همكاري با ايران است (خبر)
 سمينار بين‌المللي «پيوستگي‌هاي فرهنگي و زباني ايران و پاكستان» در اسلام‌آباد برگزار شد (خبر)
 سمينار بين‌المللي «پيوستگي‌هاي فرهنگي و زباني ايران و پاكستان» در اسلام‌آباد آغاز مي‌شود (خبر)
 پاكستان از گسترش روابط با ايران استقبال مي‌كند (خبر)
 انتشار ماهنامه «پیج» در اسلام‌آباد (خبر)
 برگزاري جشن «بهار انقلاب» در مجتمع آموزشي امام حسين (ع) پاكستان (خبر)
 شماره جديد فصلنامه «دانش» در پاكستان منتشر شد (خبر)
 انتشار شماره 254 نشريه «اکو او اسلام» ويژه سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي (خبر)
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.