English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

همایش «ارزش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی ایران» در داكا؛

وزیر گردشگري بنگلادش: انقلاب اسلامي، نعمت خداوند به ملت ايران است

راشد خان مِنون، در سخناني در همايش «ارزش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی ایران»، انقلاب اسلامي، نعمت خداوند به ملت ايران است.

 به گزارش اداره‌كل روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به مناسبت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از سوی رایزنی فرهنگی ایران در بنگلادش، همایشی با عنوان «ارزش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی ایران» در شهر داكا (پايتخت) برگزار شد. بيش از 700 تن از طبقات مختلف اجتماعی بنگلادش از جمله استادان دانشگاه، علما، دانشجویان، نخبگان و علاقمندان انقلاب اسلامی، اعضای سفارت و نهادهای جمهوری اسلامی همچنين راشد خان مِنون، وزیر گردشگري و هواپیمایی بنگلادش، عباس واعظی، سفیر ایران در داکا و مرشد الاسلام، فیلمساز برجسته سینما، در اين همياش حضور داشتند.

سید موسی حسینی، رایزن فرهنگی ايران در بنگلادش در آغاز اين همايش با بيان سخناني، گفت: سی‌وهشت سال پیش، مردم ایران در چنین ایامی شاهد به ثمر نشستن مبارزات، ایثار، فداکاری و جانفشانی‌های چندین ساله خود در راه پیروزی انقلاب اسلامی بودند. انقلابی که اثر آن را فقط در برکناری یک رژیم سیاسی و نظام سلطنتی 2500 ساله نباید خلاصه كرد.

 وي افزود: انقلاب اسلامي ايران تحت رهبري امام خميني (ره) به عنوان يک رويداد بزرگ نيمه دوم قرن بيستم در صحنه منطقه‏اي و بين‏المللي به پيروزي رسيد و توجه همه جهانيان را به خود جلب کرد. اين انقلاب نه تنها اوضاع سياسي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي داخل کشور را دگرگون ساخت؛ بلکه تحولي عظيم و تأثيري شگرف در سطح جهاني و منطقه ای به وجود آورد. جاذبه و اقتدار اين انقلاب، آنچنان بود که از همان آغاز، حاميان و شيفتگان زيادي از شرق تا غرب عالم را به خود جلب کرد.

در ادامه محمد اقبال حسین، استاد مطالعات اسلامی دانشگاه داكا مقاله خود با موضوع «ارزش‌های فرهنگی انقلاب اسلامی ایران» را ارایه داد. وي در مقاله خود امتیازات انقلاب را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داد و بازرترین این امتیازات را رهبری پیامبرگونه حضرت امام خمینی (ره) دانست.

مرشد الاسلام، فیلمساز برجسته بنگلادشي، سخنران بعدی همايش بود كه اظهار كرد: جمهوری اسلامی ایران توانسته است پیام ارزشی انقلاب اسلامی را به زبان هنر، به خصوص به زبان فیلم سالم، تبدیل کند و به دل و جان ملت‌های جهان برساند. این وسیله‌ای است که هیچ تحریم و ممانعتی نخواهد توانست جلوی راه این پیام را بگیرد.

وي افزود: بزرگ‌ترین ویژگی فیلم ایران در این است که در دنیایی که فیلم و سینما به آن اندازه از فساد و ابتذال مالامال شده که کلمه فیلم با زشتی هم‌معنا شده است؛ فیلم ایرانی این ویژگی را دارد که بدون استثناء، مردم به اتفاق تمام اعضای خانواده می‌توانند به مشاهده آن بپردازند و از این طریق افراد، درسی از ارزش‌های دینی و فرهنگی برای خود کسب كنند.

ماهيت انقلاب اسلامي ايران فرهنگي است

عباس واعظی‌دهنوی، سفیر ایران در داكا هم در سخنراني خود كه با تلاوت آیه «ان الله لا یغیّر ما بقوم حتی یغیّروا ما بانفسهم» آغاز شد، ابعاد فرهنگی انقلاب اسلامی ایران را محور بحث قرار داد. وي گفت: انقلاب اسلامی ایران، تمام‌عیار فرهنگی بود و حتی خواسته‌های اقتصادی و سیاسی مردم نیز از بعد فرهنگی مدنظر بود.

وي افزود: اگر در انقلاب، پیشرفت اقتصادی و سیاسی هم مطرح می‌شد، منظور آن استقلال اقتصادی و سیاسی بود که با تفکر و اندیشه بومی به آن نايل شود. نگاهی به انگیزه‌های انقلاب اسلامی به خوبی نشانگر آن ست که رویکرد فرهنگی انقلاب اسلامی، قوی‌ترین و مؤثرترین وجهه انقلاب بوده است. مانند: مخالفت با پایمال شدن عزت ملت مسلمانان، مخالفت با سلطه آمریکا و اسرائیل بر مقدرات ملت، مخالفت با استکبار، احیاي ارزش‌های اسلامی و حمایت‌های بشردوستانه از مظلومان، مخالفت با هرگونه حرکت نظامی و خشن در پیشبرد انقلاب اسلامی و وجود پیشرفت‌های فرهنگی پس از انقلاب اسلامی.

انقلاب اسلامي، نعمت خداوند به ملت ايران است

پس از آن نوبت به سخنرانی راشد خان مِنون، وزیر گردشگري و هواپیمایی بنگلادش رسید. وي با اشاره به سفر رسمی خود در چند سال قبل به ایران، گفت : ایران، سرزمین فرهنگ و هنر غنی است. فردوسی و حافظ و سعدی و دیگر شعرای معروف از آن کشورند که شعرای ما از آنان انگیزه و الهام می‌گیرند.

راشد خان منون افزود: انقلاب اسلامی یک نعمت بزرگ دیگری بوده است که خداوند به این ملت ارزانی داشته است.

وزیر گردشگري و هواپیمایی بنگلادش همچنين اظهار كرد: قیام ضداستکباری ملت ایران باعث شده است تا مستکبرین جهان همواره با تحمیل تحریم‌های غیرمنطقی و غیرقانونی، مانع راه پیشرفت آنان شوند. در عوض کشورهای زیادی در جهان وجود دارند که موضع مبارزه با استکبار دارند و آنان در کنار ملت ایران قرار گرفتند و دوست بوده‌اند.

وي ادامه داد: امروز دولت آقای ترامپ، باز هم علیه ایران تحریم را تحمیل می‌کند؛ من باور می‌کنم مردم جهان به این باور رسیده‌اند که این تحریم‌ها غیرقانونی و بی‌اثر است؛ چرا که ملت ایران با پیشرفت‌های فوق‌العاده در زمینه‌های مختلف علم و تکنولوژی، دفاعی، رسانه آزاد و قوی، حل مسایل از طریق گفت‌وگو و مذاکره، برگزاری انتخابات های بسیار شفاف و مورد قبول، توانسته است چهره صلح‌جو و مسالمت‌آمیز خود را به خوبی برای جهانیان به اثبات برساند.

وي در بخش دیگری از سخنان خود اظهار كرد: سینمای ایران در سال 2011 موفق به دریافت جایزه اسکار شد كه من به دست‌اندرکاران هنر فیلم ایران، تبریک عرض می‌کنم.

وزیر گردشگري و هواپیمایی بنگلادش در بخش پاياني سخنرانی خود، به طور رسمي افتتاح هفته فیلم ایران را اعلام و برای این اقدام فرهنگی آرزوی موفقیت كرد و در آخر نيز با اهدای پاک‌ترین احترام و سلام به شهدای انقلاب اسلامی در ایران و شهدای نهضت زبان مادری در بنگلادش، سخنان خود را به پایان رساند.

ايران الگوي موفق كشورهاي اسلامي

فیض‌اللطیف چودری، مدیرکل موزه ملی بنگلادش آخرین سخنران این مراسم بود. وي گفت: ایران به سه دلیل پیش من شگفت‌آفرین است؛ اول اینکه این کشور با اینکه از جمله کشورهای آسیایی است، ولی موفق شده با قیام و ایستادگی، استقلال و حق خود را از جهان استکبار به خصوص آمریکا به دست آورد. دوم اینکه انقلابی که به رهبری امام خمینی (ره) در ایران بر پا شد، یک انقلاب اسلامی و فراتر از آن، یک انقلاب مردمی بوده است که رمز پیروزی و بقا هر دو در مردمی بودن این حادثه بزرگ تاریخ معاصر محسوب می‌شود. و سوم اینکه، فیلم ایرانی در جهان امروز جایگاهی پیدا کرده است که موفق به دریافت جایزه اسکار هم شده است.

وي در بخش دیگری از سخنان خود گفت: گرچه ایران از قدیم‌الایام از نظر فرهنگ و تمدن غنی بوده است، اما امروز یک ایران مدرن که پیشرفته‌تر از هر لحاظ است، پیش روی ما قرار گرفته و می‌تواند نمونه و الگو برای ما و دیگر ملت‌های اسلامی باشد.

مدیرکل موزه ملی بنگلادش سپس با اشاره به همکاری مشترک با رایزنی فرهنگی ايران براي برگزاری نمایش فیلم ایران در سالن نمایش موزه، گفت: ما مفتخریم که با ایران همکاری داریم و امیدواریم این همکاری‌ها در آینده به ما کمک كند تا ایران مدرن را بهتر بشناسیم.

وی در پايان با انتقاد از اقدام‌های خلاف قوانین بین‌المللی دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار كرد: اطمينان دارم كه این اقدام آمریکا مثل همیشه ناکام خواهد ماند.

بنا بر اعلام اين گزارش، همزمان با برپایی این همايش، هفته فیلم ایران و نمایش فیلم‌های ایرانی نیز توسط وزیر گردشگري و هواپیمایی بنگلادش گشایش یافت. هفته فیلم ایران با همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ايران و موزه ملی بنگلادش، در محل اين موزه و به مدت 5 روز برگزار مي‌شود.

انتهاي پيام/


١٣:٢٤ - 1395/11/19    /    شماره : ٦٧١٥٨٩    /    تعداد نمایش : ١٦٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 حضور خالق «چالش شادی جهانی» در رایزنی فرهنگی ايران در بنگلادش (خبر)
 تجلیل از رییس گروه زبان فارسی دانشگاه داکا (خبر)
 تولید فيلم سینمایی مشترک ایران و بنگلادش با موضوع تروريسم تكفيري (خبر)
 گسترش همکاری‌های ایران و بنگلادش در امور قرآنی (خبر)
 انتشار شماره جدید نشریه نیوزلتر در بنگلادش (خبر)
 هفته فیلم ایران در بنگلادش آغاز به کار کرد (خبر)
 توسعه همکاری‌های رسانه‌ای ایران و بنگلادش (خبر)
 برگزاري نشست «زندگی و آثار ادبی سعدی و قاضی نذرالاسلام» در بنگلادش (خبر)
 هفته فیلم جمهوري اسلامي ايران در بنگلادش برگزار مي‌شود (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی ایران و بنگلادش (خبر)
 بزرگداشت جلال‌الدین رومی در بنگلادش (خبر)
 انتشار جديدترين شماره نشريه «نيوزلتر» در بنگلادش (خبر)
 بزرگداشت یکصدمین سال تولد مترجم شاهنامه فردوسی به زبان بنگلا (خبر)
 اعزام استادان زبان فارسی دانشگاه‌های بنگلادش به ايران (خبر)
 از سوي رایزن فرهنگی ایران در بنگلادش اهميت گردشگري تبيين شد (خبر)
 برگزاري سمينار «تأثیر اندیشه امام خمینی (ره) بر بیداری امت اسلامی» در بنگلادش (خبر)
 گرامیداشت روزسعدی و سال نوي بنگالی در بنگلادش (خبر)
 آغاز شصت‌وهشتمین دوره کلاس‌های آموزش زبان فارسی در بنگلادش (خبر)
 حافظان و قاریان بنگلادشي در مسابقات بین‌المللی قرآن تهران شركت مي‌كنند (خبر)
 بازديد آيت‌الله اعرافي از بنگلادش (خبر)
 انتشار شماره‌ جدید نشريه «نیوزلتر» در بنگلادش (خبر)
 دومین فستیوال بین‌المللی موسیقی صوفی در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 گراميداشت روز جهاني زبان مادري در بنگلادش (خبر)
 گراميداشت انقلاب اسلامي در سه شهر بنگلادش (خبر)
 برگزاري همايش آشنایی با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش (خبر)
 استقبال از دانشجویان جدید زبان فارسی دانشگاه داکا (خبر)
 تلاوت قاری ایراني در بنگلادش (خبر)
 انتشار کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب‌» به زبان بنگالی (خبر)
 بنگلادشي‌ها ايران را سرزمين برتر مي‌دانند (خبر)
 انتشار شماره‌ جدید نشريه «نیوزلتر» در بنگلادش (خبر)
 تجليل از فارغ‌التحصیلان مدرسه بین‌المللی ایران در بنگلادش (خبر)
 سمينار «وحدت امت و مشکلات جاری دنیای اسلام» در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 سفر قائم مقام وزیر امور دینی بنگلادش به ايران (خبر)
 انتشار شماره‌ جديد مجله «نیوزلتر» در بنگلادش (خبر)
 جشنواره‌هاي بین‌المللی تئاتر در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 تجليل از بانوي فرهيخته بنگلادشي (خبر)
 نمایشگاه عكس «مرز تنهایی» در تهران افتتاح شد (خبر)
 برپايي نمایشگاه آثار دانش‌آموزان مدرسه بین‌المللی ایران در بنگلادش (خبر)
 نمايشگاه عکس «مرز تنهايي» در تهران برپا مي‌شود (خبر)
 اعزام گروه تئاتر ایرانی «مانوس» به بنگلادش (خبر)
 برگزاري نشست «نقش شعرا در پیام‌رسانی نهضت عاشورا» در بنگلادش (خبر)
 روز عاشورا در بنگلادش تعطیل رسمی است (خبر)
 گزارشي از فعاليت مدرسه بين‌المللي ايران در بنگلادش (خبر)
 استقبال از دانشجويان ايراني در بنگلادش (خبر)
 تجلیل رايزني فرهنگي كشورمان از خادم بنگلادشي فرهنگ ايران (خبر)
 برگزاري نشست زبان فارسی در بنگلادش (خبر)
 مراسم اهداي جایزه ملی فیلم بنگلادش برگزار شد (خبر)
 آموزش مفاهيم قرآن كريم در بنگلادش (خبر)
 برگزاری همایش امام خمینی (ره) منادی وحدت و صلح در بنگلادش (خبر)
 برای پیشرفت زبان فارسی مانند سپهسالار کار کنید (خبر)
 بزرگداشت «فردوسي» و «زبان فارسي» در بنگلادش (خبر)
 سمینار ابوالقاسم فردوسی در بنگلادش برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري كنفرانس ملی تصوف در بنگلادش (خبر)
  انتشار شماره‌ جدید نشريه «نیوزلتر» در بنگلادش (خبر)
 اجلاس «تئاتر آسیا 2017» در بنگلادش (خبر)
 شركت قاریان بنگلادشی در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تهران (خبر)
  آغاز شصت‌وهفتمین دوره آموزش زبان فارسی در بنگلادش (خبر)
  برگزاري مراسم «سنت‌های الهام‌بخش در جشن نوروز» در بنگلادش (خبر)
 زبان فارسی زبان عشق و مهربانی (خبر)
 برگزاري سمينار «حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی زنان مسلمان» در بنگلادش (خبر)
 گرامیداشت روز زبان مادری در بنگلادش (خبر)
 انتشار کتاب «تأثیر سیمای زیبای ایران بر زندگی ما» در بنگلادش (خبر)
 افتتاح اتاق ايران‌شناسي در دانشگاه راجشاهي بنگلادش (خبر)
 دختر بهترين فيلم جشنواره داکا (خبر)
 چاپ کتاب ترجمه و شرح مثنوی شریف به زبان بنگالی (خبر)
 دانش‌آموزان برتر مدرسه ايران در داكا تقدير شدند (خبر)
 برگزاري سمینار «وحدت امت درآموزه‌های پیامبر اسلام (ص)» در بنگلادش (خبر)
 اجراي نمايش «گِل» توسط گروه تئاتر ايراني در بنگلادش (خبر)
 گراميداشت مرحوم آيت‌الله شاهرخی‌ در بنگلادش (خبر)
 برگزاري پيش نشست اسلام و حقوق بشر در بنگلادش (خبر)
 افتتاح كتابخانه «شيخ سعدي» در بنگلادش (خبر)
 تقدير از دانشجویان برتر بخش زبان فارسی دانشگاه داکا (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي ايران و بنگلادش در حوزه اطلاع‌رساني (خبر)
 اتاق ایران‌ در دانشگاه راجشاهي راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 آثار كيارستمي را ببينيد و از زندگی لذت ببريد (خبر)
 روزه‌داران بنگلادش پرچم رژيم صهيونيستي را به آتش كشيدند (خبر)
 اعلام برنامه‌های «روز جهانی قدس» در بنگلادش (خبر)
 تأكيد بر آغاز گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و بنگلادش (خبر)
 خواست امام خمینی آزادی انسانیت از بند اسارت‌ها بود (خبر)
 برگزاري سمينار «سهم فردوسی و قاضی نذرالاسلام در هویت ملی خود» در بنگلادش (خبر)
 اعزام حافظان و قاريان بنگالي به مسابقات بین‌المللی قرآن كريم در تهران (خبر)
 آغاز شصت‌وششمین دوره آموزش زبان فارسی در بنگلادش (خبر)
 آسيب‌شناسي آموزش زبان فارسي در بنگلادش (خبر)
 گراميداشت سال نوي بنگالي در مدرسه ايرانيان داكا (خبر)
 معرفي قاريان و حافظان بنگلادشي جهت شركت در مسابقات بین‌المللی قرآن تهران (خبر)
 استقبال از دانشجویان جديدالورود زبان فارسی دانشگاه داکا (خبر)
 برگزاري شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی قرائت قرآن در بنگلادش (خبر)
 آيین گرامیداشت روز زبان مادری در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 سمینار « انقلاب اسلامی و مسئولیت مسلمانان جهان» در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 برگزاري «هفته فيلم ايران» در بنگلادش/ نمايش 9 فيلم سينمايي ايراني (خبر)
 همايش «اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران» در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 سمینار «اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی» در بنگلادش برگزار مي شود (خبر)
 پايان هفتمین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در بنگلادش (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت میلادالنبی (ص) و هفته وحدت در بنگلادش (خبر)
 هفتمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در بنگلادش گشايش يافت (خبر)
 همايش «جشن میلادالنبی» در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 برگزاري نخستین کارگاه آموزشی زبان فارسی در دانشگاه چیتاگونگ بنگلاش (خبر)
 محفل بزرگ قرآنی بنگلادش برگزار شد (خبر)
 دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با علماي بنگلادش ديدار كرد (خبر)
 شماره جديد نشريه «نیوزلتر» در بنگلاش منتشر شد (خبر)
 نگاهي به آموزش زبان و ادبيات فارسي در بنگلادش (خبر)
 فستیوال بین‌المللی فیلم کوتاه و مستند داکا برگزار شد (خبر)
 نشست اساتيد و فارسي‌آموزان بنگلادشي برگزار شد (خبر)
 آغاز شصت‌وپنجمين دوره آموزش زبان فارسی در بنگلادش (خبر)
 اجلاس سراسری «فارغ‌التحصیلان زبان فارسی دانشگاه‌های بنگلادش» برگزار مي‌شود (خبر)
 سمینار «آزادی قدس، اتحاد امت اسلامی و موانع موجود» در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 وزير بنگلادشي شيفته فرهنگ ايران است (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با انجمن‌هاي الزهراء و ميشن بنگلادش (خبر)
 نشست سالانه «کمیته القدس» بنگلادش برگزار شد (خبر)
 عنوان دوم مسابقات حفظ قرآن بنگلادش به دانش‌آموز ايراني رسيد (خبر)
 همایش «نقش زن مسلمان در پیشرفت و توسعه» در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 شماره جديد نشريه «نیوزلتر» در بنگلادش منتشر شد (خبر)
 سفير و سرپرست رايزني فرهنگي ايران با وزير فرهنگ بنگلادش ديدار كردند (خبر)
 برگزاري روز فرهنگی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه داکا (خبر)
 نمایشگاه بین‌المللی «اکوشه» با شركت 28 کشور افتتاح شد (خبر)
 ديدار سرپرست رايزني فرهنگي ايران با وزير فرهنگ بنگلادش (خبر)
 سمینار «بررسی پیشرفت‌های علوم و تکنولوژی در ایران پس از انقلاب» برگزار شد (خبر)
 جشن آغاز شصت‌وچهارمين دوره آموزش زبان فارسی در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 شماره جدید نشریه "نیوزلتر" رایزنی فرهنگی ايران در بنگلادش منتشر شد (خبر)
 معرفي دستاوردهاي فرهنگي - هنري ايران در بنگلادش (خبر)
 سمینار «دیدگاه کشورداری اقبال» در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 «گالری تمدن جهانی» در بنگلادش افتتاح شد (خبر)
 سرپرست رايزني فرهنگي ايران با نمايندگان رسانه‌هاي بنگلادش ديدار كرد (خبر)
 شماره جدید نشریه "نیوزلتر" رایزنی فرهنگی ايران در بنگلادش منتشر شد (خبر)
 نخستين گردهمايي پزشکان بنگلادشی شاغل در ایران برگزار شد (خبر)
 جشن 34 سالگي رايزني فرهنگي ايران دربنگلادش برگزار شد (خبر)
 نمایشگاه قرآني ايران در داكا به كار خود پايان داد (خبر)
 امام خمینی (ره) شیوه‌ی جدیدی را براي زندگي بشریت ايجاد کرد (خبر)
 استفاده از تجربيات ايران براي برگزاري مسابقات بين‌المللي قرآن در بنگلادش (خبر)
 انتقال تجربیات ایران در زمینه برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم به بنگلادش (خبر)
 انتشار شماره جدید نشریه نیوزلتر بزرگسالان و نوجوانان در بنگلادش (خبر)
 بررسي اشعار و اندیشه مولانا در بنگلادش (خبر)
 برگزاري همایش "زندگی حضرت فاطمه (س )از نگاه زنان مسلمان" در بنگلادش (خبر)
 برگزاري نشست ادبي "نوروز ایران و بنگلادش در شعر و ادب فارسي" در داكا (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن در بنگلادش (خبر)
 نمایشگاه کتاب و قرآن كريم در بنگلادش افتتاح شد (خبر)
 برگزاری همایش ابوریحان بیرونی در بنگلادش (خبر)
 همایش بین المللی ابوریحان بیرونی در بنگلادش برگزارمي شود (خبر)
 مسابقه نقاشی و خطاطی در بنگلادش برگزارشد (خبر)
 نمایشگاه کتاب و قرآن در بنگلادش برگزارمي شود (خبر)
 افتتاح نمايشگاه صنایع دستی هنرمند ايراني در بنگلادش (خبر)
 برگزاري نشست تخصصی میلاد پیامبر وحقیقت امروز جهان اسلام در بنگلادش (خبر)
 برگزاري جشن ميلاد النبي (ص) در بنگلادش (خبر)
 افتتاح نمايشگاه كتاب و تابلوهای قرآنی در بنگلادش (خبر)
 سراي حافظ در دانشگاه داکا افتتاح شد (خبر)
 انتشار چهارمين شماره از نشريه «نيوزلتر» در بنگلادش (خبر)
 برگزاري شصت و سومين دوره آموزش زبان فارسی در بنگلادش (خبر)
 مراسم سالروز تخريب بقيع در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 ششمين دوره دانش افزايي زبان فارسي در بنگلادش افتتاح شد (خبر)
 برگزاري سمينار "آزادي قدس و فلسطين: موانع موجود" در بنگلادش (خبر)
 انتشار شماره جديد نشريه دو ماهنامه «نيوزلتر» در بنگلادش (خبر)
 برگزاري سمینار شاهنامه فردوسی و منیرالدین یوسف دربنگلادش (خبر)
 برگزاري سمينار بیداری اسلامی از دیدگاه امام خمینی (ره) در بنگلادش (خبر)
 مراسم بزرگداشت علامه اقبال لاهوري در بنگلادش برگزارشد (خبر)
 انتشار ماهنامه" نيوزلتر بزرگسالان" در بنگلادش (خبر)
 برگزاري مراسم فارغ التحصيلي دانشجويان زبان فارسي دانشگاه داکا (خبر)
 برگزاري جشن ميلاد حضرت زهرا (س) و روز معلم در بنگلادش (خبر)
 شماره جديد ماهنامه "نيوزلتر بزرگسالان" در بنگلادش منتشر شد (خبر)
 افتتاحيه شصت و دومين دوره آموزش فارسي در بنگلادش (خبر)
  برگزاري سمينار"تاثير انقلاب اسلامي ايران بر بيداري اسلامي در جهان" دربنگلادش (خبر)
 برگزاري مراسم معارفه دانشجويان جديدالورود زبان فارسي دانشگاه داکا (خبر)
 سمينار "زمينه ها و موانع وحدت اسلامي در جهان امروز" در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 چاپ مجدد ترجمه كامل شاهنامه به زبان بنگلای (خبر)
 شصت و يكمين دوره آموزش زبان فارسي در بنگلادش پايان يافت (خبر)
 انتشار نشريه دو ماهنامه «نيوزلتر بزرگسالان» در بنگلادش (خبر)
 برگزاري پانزدهمين کنفرانس بين المللي قرائت قرآن دربنگلادش (خبر)
 بیست ویکمین دوره نمایشگاه بین المللی سنگال برگزارشد (خبر)
 افتتاح نمايشگاه كتاب در رايزني فرهنگي ايران دربنگلادش (خبر)
 برگزاري سمينار "شهادت امام حسين (ع) الگوي جاويد صيانت از اسلام"در بنگلادش (خبر)
 انتشار شماره جديد ماهنامه نيوزلتر بزرگسالان در بنگلادش (خبر)
 نمايشگاه «خورشيد خراسان» در بنگلادش افتتاح شد (خبر)
 گراميداشت روز شعر و ادب فارسي در بنگلادش (خبر)
 انتشارنشريه دوماهانه «نيوزلتر كودك و نوجوان»دربنگلادش (خبر)
 آغاز شصت و يكمين دوره آموزش زبان فارسي در بنگلادش (خبر)
 شماره جديد نشريه نيوزلتر بزرگسالان در بنگلادش منتشر شد (خبر)
 توزيع بیش از 5000 نشریه رایزنی فرهنگی ایران دربنگلادش (خبر)
 دیوان حضرت امام خمینی( ره) به زبان بنگلا ترجمه شد (خبر)
 انتشار شماره جديد نشريه دو هفته نامه فجردربنگلادش (خبر)
 انتشار شماره جديد نشريه دوماهانه «نيوزلتر كودك و نوجوان» در بنگلادش (خبر)
 انتشارشمارجديد نشريه دو هفته نامه فجر دربنگلادش (خبر)
 اختتاميه پنجمين دوره دانش‌افزايي زبان فارسی در داكا (خبر)
 ايران آماده ارايه بورسيه به دانشجويان بنگلاي است (خبر)
 زبان فارسي تاريخ وتمدن ماست (خبر)
 ده هزار لغت فارسي در زبان بنگالي وجود دارد (خبر)
 آغازپنجمين دوره دانش‌افزايي ويژه اساتيد و دانشجويان دانشگاه هاي بنگلادش (خبر)
 بازديد هيئت ايراني از بنیاد اسلامی بنگلادش در «چيتاگنگ» (خبر)
 شماره جديد «نيوزلتر بزرگسالان» در بنگلادش منتشر شد (خبر)
 نشست«نقش امام خميني «ره» در پيشرفت امت اسلامي» (خبر)
 نشست و کارگاه آموزشی "تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات" (خبر)
 بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرائت و حفظ قرآن (خبر)
 نشست «بررسي نقش امام خميني (ره) در پيشرفت امت اسلامي» (خبر)
 چهارمین کنفرانس ملی «نذرالاسلام» در بنگلادش برگزار شد (خبر)
 دهمین دوره دانش‌افزايي زبان فارسي و ايران شناسي (خبر)
 انتشار مجموعه چهار جلدی آموزش دین برای کودکان دربنگلادش (خبر)
 دوماهنامه «نيوزلتر بزرگسال» با موضوع انقلاب اسلامي (خبر)
 الواح يادبودي به سه وزیر كابينه بنگلادش اهدا شد (خبر)
 كارت پستال «روز شهيد» به زبان فارسي و بنگالي (خبر)
 سمینار "انقلاب اسلامی ایران و اتحاد اسلامی، میراث نبوت و ولایت" (خبر)
 دپارتمان زبان و ادبيات فارسي «دانشگاه چيتاگنگ» بنگلادش افتتاح شد (خبر)
 كتاب گلستان سعدي در مدارس بنگلادش تدريس مي شود (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رئيس دانشگاه آسيايي بنگلادش (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • اختتاميه چهارمين دوره جایزه جهانی اربعین
  مراسم اختتاميه چهارمين دوره جایزه جهانی اربعین اول آبان‌ماه با حضور شخصیت‌های فرهنگی، دینی و جمعی از سفرا و نمایندگان فرهنگی ایران و دانشجویان خارجی در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • تجلیل از برگزیدگان چهارمين دوره جایزه جهانی اربعین
  برگزیدگان چهارمين دوره جایزه جهانی اربعین در سه بخش فیلم، عکس و سفرنامه همراه با رونمایی از فراخوان پنجمين دور اين جايزه در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تجلیل شدند.

 • دیدار ابراهيمي‌تركمان با رييس جمهور باشقيرستان
  ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (14 شهریورماه) با رستم حميدوف، رييس جمهور باشقيرستان، ديدار كرد.

 • نمایشگاه صنایع دستی ایران در مسکو
  در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، نمایشگاه صنایع دستی ایران با عنوان «ایران اسرارآمیز؛ گشتی در باغ خیال» (12 شهریورماه) در مسکو گشایش یافت.