English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

ابراهیمی‌تركمان در ايتاليا:

جنایات سازمان‌یافته هیچ ارتباطی با اسلام و آموزه‌های دینی ندارد

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در نشست خبري رسانه‌های واتیکان و رُم با تاكيد بر اين كه گفت‌وگو با تمام اديان الهي از اولويت‌هاي ايران اسلامي است، گفت: جنایات سازمان‌یافته هيچ ارتباطی با دین و آموزه‌های اصیل اسلامی ندارد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ابوذر ابراهیمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در ادامه سلسله برنامه‌های سفر خود به ایتالیا که به منظور شرکت در دهمین دور گفت‌وگوهای دینی اسلام و مسیحیت به میزبانی واتیکان و شورای پایی گفتگوی ادیان و همچنین، اولین گفت‌وگوی فرهنگی ایران و اروپا صورت گرفته است، عصر روز دوشنبه (اول آذرماه) در جمع رسانه‌های واتیکان و رُم از جمله مرکز تلویزیونی واتیکان، بخش ایتالیایی دین برای صلح، آژانس فیدس، واتیکان اینسایدر، رومانوشرکت، خبرگزاری صدا و سیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) حضور و به سؤالات آنان پاسخ داد.

در ابتدای اين برنامه، حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی، سفیر کشورمان در واتیکان توضیحاتی را در خصوص همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و واتیکان ارائه كرد و اینگونه نشست‌ها را مثمرثمر در جهت معرفی هرچه بهتر دیدگاه‌های مشترک دو طرف دانست.

در ادامه، ابراهیمی‌تركمان در خصوص سابقه برگزاری گفت‌وگوی ادیان میان دو طرف گفت: جمهوری اسلامی ایران و واتیکان در این زمینه اقدامات ارزشمندی طراحی و اجرا كرده‌اند که البته متناسب با زمان و مقتضیات بر موضوعی خاصی تمرکز داشته است.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي افزود: در طول سال‌های گذشته عناوینی همچون بررسي پديده تجدد از ديدگاه انديشمندان مسلمان و مسيحي كاتوليك (دور اول)، اسلام و مسيحيت در مواجهه با كثرت‌گرايي ديني (دور دوم)، جوانان؛ هويت وتعليم وتربيت ديني (دور سوم)، اركان صلح؛ حقيقت، عدالت، عشق و آزادي (دور چهارم)، اخلاق زيستي از ديدگاه اسلام و مسيحيت كاتوليك (دور پنجم)، عقل و ايمان (دور ششم)، دين و جامعه (دور هفتم)، همكاري مسلمانان و مسيحيان براي اعتلاي عدالت در دنياي معاصر (دور هشتم) و گفت‌وگوي سازنده مسلمانان و مسيحيان براي مصلحت جامعه (دور نهم) و در حال حاضر که با موضوع افراط‌گرایی و خشونت به نام دین؛ کدام رویکرد به دین؟ به دلیل درک درست و منطقی شرایط به اجرا درآمده است.

وي در ادامه سخنان خود، با اشاره به آغاز این گفت‌وگوها از حدود 22 سال قبل، پیرامون دلایل انتخاب این موضوعات و توجه به شرایط مورد نظر گفت: بی تردید برای انتخاب این عناوین شرایط و مقتضیات دوره‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است هر چند که چالش‌های امروز را در سال‌های گذشته با چنین ابعاد و گستردگی شاهد نبودیم و همین تفاوت، اهمیت بیشتر توجه به گفت‌وگو و بررسی ابعاد دقیق موضوعات را یادآوری می‌كند که باید با شناخت دقیق در جهت اجرای برنامه‌های اجرایی و عملی هم اقدام كرد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضمن تقسیم روندهای حاکم بر گفت‌وگوها گفت: در دوره‌های ابتدایی جهت شناختی که وجود نداشت گام برداشتیم و به مرور به دوره شک و تردید وارد شدیم و خوشبختانه امروز به یقین در مورد برخی از دیدگاه‌های مشترک دست یافته‌ایم كه ضرورت گام برداشتن در جهت توسعه همکاري‌ها، تأکید بر مشترکات و اجرای اقدامات مشترک گام برداریم.

ابراهیمی‌تركمان به تحلیل شرایط امروز جهان اشاره كرد و گفت: در حال حاضر با نام اسلام و دین و بدون شناخت دقیق از آموزه‌ها و ارزش‌های اصیل آن، گروه‌هایی با حمایت برخی قدرت‌های خارجی و البته برخی کشورهای مرتجع منطقه در تلاش برای ارائه چهره‌ای خشن از اسلام هستند تا سیاست‌های استعمارگونه به شکل نوین را بر مردم مظلوم منطقه تحمیل كنند و بی تردید این جنایات سازمان یافته ارتباطی با دین و آموزه‌های اصیل اسلامی نداشته و ندارد.

وي ادامه داد: بی تردید توطئه‌ای برای ایجاد خشونت و استعمار در منطقه است و رهبران دینی باید در جهت معرفی هرچه بیشتر و بهتر این ارزش‌ها در جهت صلح و ثبات جهانی اقدام كنند که گفت‌وگوها یکی از بهترین راه حل‌ها برای ایجاد گفتمان درست و منطقی و دستیابی به حقیقت است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: باید تلاش کرد منحرفان، افراط گرایان و افرادی که چهره واقعی اسلام را خدشه دار می‌كنند، این است که به آنان یادآوری كرد که نباید دست به خشونت بزنند نه آنکه ما به دنبال اثبات مذموم بودن خشونت که هر عقل سلیمی آن را می‌پذیرد، باشیم بلکه باید اقناع را در جامعه ایجاد كنيم.

ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دلایل ایجاد امنیت و ثبات در جمهوری اسلامی ایران علیرغم مشکلات و معضلات جدی منطقه‌ای اشاره كرد و گفت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تدبیر دقیقی در معرفی اسلام واقعی و صلح طلبي ارائه کرده‌اند و فرهنگ و تمدن غنی ايران اسلامی همواره منادی صلح بوده و البته طعم تلخ خشونت را در دوره‌های مختلف تاریخی چشیده است.

وي در ادامه سخنان خود، افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور مقتدر منطقه و مستقل‌ترین کشور در جهان، گفت‌وگو با تمام اديان الهي را ارج مي‌داند و صلح و آرامش را برای همه ملت‌های جهان آرزومند است و تمامی تدابیر خود را در این مسیر به کار گرفته و امیدواریم منطقه و جهان ثبات و آرامش را به دور از هرگونه خشونت شاهد باشد.

تقسیم‌بندی توطئه‌گران برای جمهوری اسلامی ایران هیچ مفهومی ندارد

آیت‌الله علیدوست، استاد حوزه و دانشگاه و عضو هيأت علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي در خصوص نقش رهبران ديني جهت شناخت واقعي از گروه‌هاي تكفيري گفت: در رابطه با اسلام و آنچه توسط برخی از به ظاهر مسلمانان باید تأکید کرد، اين است که این گروه‌ها در انواع متنوع و اسامی مختلف كه آن هم هیچ ارتباطی با اسلام و آموزه‌های ارزشمند آن نداشته و ندارد، ظاهر مي‌شوند.

وي ادامه داد: تقسیم‌بندی برخی توطئه‌گران در تقسیم تروریست خوب و بد است که برای جمهوری اسلامی ایران هیچ مفهومی ندارد و تروریسم و خشونت با هر نوع و چهره محکوم هستند و رهبران دینی در این زمینه نقش بسیار جدی در شناخت واقعی از این گروه‌ها و معرفی آنان به مردم است.

آیت‌الله علیدوست در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همه گونه خشونت را طرد می‌كند و هرگونه تقسیم‌بندی را در این زمینه محکوم و مطرود می‌داند و در برابر توطئه دشمنان ایستادگی می‌كند.

خشونت خاستگاه دینی ندارد/ ايران با هرگونه خشونت مخالف است

حجت‌الاسلام والمسلمین جوادی‌آملی، ريیس مؤسسه علوم وحیانی اسراء با اذعان اينكه خشونت و جنایت با دین در تضاد است، گفت: خشونت خاستگاه دینی ندارد و دین همواره در جهت زندگی مسالمت آمیز در حال تلاش و کوشش است و امروز شاهد هستیم افرادی به افراط و تکفیر روی آورده‌اند که اصولا هیچ شناختی از دین ندارند و تلقی ناشایسته‌ای را از دین برای افکار عمومی ایجاد می‌كنند و به جنایات وحشیانه و کم نظیر بر علیه مرد و زن در تاریخ دست می‌زنند.

وی در ادامه، افزود: منشاء تروریسم و خشونت می‌تواند اقتصاد، اجتماعی، سیاسی و ... باشد اما حتما دین نمی‌تواند منشاء خشونت باشد و جمهوری اسلامی ایران با پذیرش اسلام شیعی در واقع عقلانیت، اندیشه ورزی در محتوا و اعتدال در زندگی را به عنوان مبنای اقدام خود قرار داده است و بنابراین ایران همواره با هرگونه خشونت مخالف بوده و هست.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: عموماً اندیشمندان و رهبران و نخبگان دینی منشا انحرافات در دین نبوده‌اند و برخی منحرفین در لباس دین دست به این اقدامات می‌زنند كه باید تلاش کرد تا منشاء و معارف دقیق دینی را از رهبران و نخبگان اصلی دریافت شود.

بنابر اعلام اين خبر، ابراهیمی‌تركمان و هیأت دینی و فرهنگی از کشورمان به منظور شركت در دهمين دور گفت‌وگوهاي ديني مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با شوراي پاپي گفت‌وگوي اديان كليساي كاتوليك واتيكان، با عنوان «افراط‌گرایی و خشونت به نام دین؛ کدام رویکرد به دین؟»، افتتاح اولین دور گفتگوهای فرهنگی ایران و اروپا و دیدار با مقامات عالی اين كشور، به رُم پایتخت ایتالیا سفر كرد.

اين دور از گفت‌وگوهاي اسلام و مسيحيت از امروز دوم آذرماه به مدت دو روز با حضور و سخنراني ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و رييس شوراي سياست‌گذاري اديان، محمد جواد صاحبي، ريیس شورای علمی دبیرخانه دین پژوهان کشور، سيد يحيي يثربي، استاد گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبايي (ره)، محمدمهدی مظاهري، عضو هيأت علمي دانشگاه تهران و رييس مؤسسه فرهنگي اكو، حجج ‌اسلام مرتضی جوادی‌آملی، رييس مؤسسه علوم وحياني اسراء، ابوالقاسم عليدوست، عضو هيأت علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، سيد مهدي خاموشي، رييس سازمان تبليغات اسلامي، عبدالحسین خسروپناه، رييس مؤسسه پژوهشي حكمت و فلسفه ايران، محمد مسجدجامعي، عضو شوراي سياستگذاري اديان و خانم هايده رمضان‌رستم‌آبادي، از اداره مسيحيت كاتوليك مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان برگزار مي‌شود.

انتهاي پيام/


٠٩:٤٧ - 1395/09/02    /    شماره : ٦٦٥٥٧٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 فرهنگ و هويت ملت‌ها را با تدوين دایرةالمعارف‌ها حفظ كنيم/ متحيرم از حفظ میراث فرهنگی در ايران (خبر)
 تفاهم‌نامه همكاري‌هاي فرهنگي ايران و ايتاليا اجرايي شود (خبر)
 کاردینال توران: بايد از گسترش بيماري ديني جلوگيري كنيم (خبر)
 افزايش زمينه‌هاي همكاري سازمان فرهنگ و كتابخانه مركزي دانشگاه تهران (خبر)
 نمايشگاه «مردم و سرزمین پشمینه» در تهران برپا شد (خبر)
 ديدار رييس جمهور پيشين آلباني با ابراهيمي‌تركمان (خبر)
 گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و بالكان براي نيل به همگرايي بسيار مؤثر است (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: كربلا و واقعه عاشورا منبع الهامي عظيم براي فراشري بود (خبر)
 پنجاه‌و‌سومين جلسه شوراي سياست‌گذاري مركز گفت‌وگوي اديان برگزار شد (خبر)
 برگزاري برنامه‌های فرهنگی «سفر به ایران» در ایتالیا (خبر)
 انتشار کتاب «سفر به گرای 270 درجه» به زبان ایتالیایی (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان درگذشت حجت‌الاسلام هلالی‌ مجد را تسلیت گفت (خبر)
 مراسم رونمايي از «دانش‌نامه ايران‌زمين» و «معجم المخطوطات العراقيه» برگزار شد (خبر)
 هیچ کشوری در دنیا از نظر فرهنگی به میزان جمهوری آذربایجان به ایران نزدیک نیست (خبر)
 روزهای فيلم ایران در باکو آغاز شد (خبر)
 مراسم افتتاحيه روزهاي فيلم ايران در باكو (خبر)
 ايران و جمهوري آذربايجان نقش مؤثري در مقابله با افراطي‌گري دارند (خبر)
 تبیین و تبلیغ اسلام واقعی بهترین راه برای مقابله با افراطی‌گری است (خبر)
 دیدار رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با معاون اول ريیس جمهوری آذربایجان (خبر)
 روابط ملت‌هاي ايران و آذربايجان تداوم هميشگي خواهد داشت (خبر)
 ایران مدافع صلح و روابط دوستانه میان ملت‌هاست (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد باكو شد (خبر)
 برگزاري نشست «جمهوري اسلامي ایران میان سنت و نوآوری» در ايتاليا (خبر)
 برنامه فرهنگي «روزهای ایران» در شهر پسکارا ايتاليا برگزار مي‌شود (خبر)
 معرفي دستاوردهاي فرهنگي ايران در نمايشگاه گردشگري ميلان (خبر)
 اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 روزهای فرهنگی ايران در ترکمنستان پايان يافت (خبر)
 توسعه فرهنگي و روابط دوستانه با ايران را ارج مي‌نهيم (خبر)
  افتتاح نمايشگاه روزهاي فرهنگي ايران در عشق‌آباد (خبر)
 روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان افتتاح شد (خبر)
 افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 رونمايي از پایگاه اطلاع‌رسانی جامع ایران‌شناسی به زبان ایتالیایی (خبر)
 بزرگداشت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در بيش از 80 شهر جهان (خبر)
 نگاهي به دوره‌هاي پيشين هفته فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 بازمعرفي كتاب «حكايت سه شهر» (خبر)
 گفت‌وگوهای فرهنگی همنشین گفت‌وگوهای دینی (خبر)
 بررسی وضعیت جامعه ایرانیان مقیم در میلان و تورین ايتاليا (خبر)
 افتتاح نخستین اتاق ایران در ایتالیا (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي درگذشت مرحوم محسن سليماني را تسليت گفت (خبر)
 پیام تسلیت ابراهيمي‌تركمان در پي درگذشت خلیفه طریقه مریدیه سنگال (خبر)
 انتشار کتاب «لباس عید گنجشک» به زبان ایتالیایی (خبر)
 نشست «خاطرات سفر به ایران» در ايتاليا (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: گفت‌وگو مؤثرترین عنصر همگرایی است (خبر)
 نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی آغاز شد (خبر)
 برگزاري سمینار «سازه‌های خشتی» در رُم (خبر)
 افتتاح هجدهمین دوره‌ جشنواره‌ سینمایی «آسیاتیک« در رم (خبر)
 نشست مریم (س) و تولد مسیح (ع) در مسیحیت و اسلام برگزار شد (خبر)
 معرفي ادبيات معاصر ايران در نمايشگاه ملي كتاب رم (خبر)
 «روز ایران» در نمایشگاه صنایع دستی میلان (خبر)
 هم‌اندیشی گسترش همکاری‌های علمی و آموزشی در عرصه بین‌الملل (خبر)
 طنین سرود «کجایید ای شهیدان خدایی» در رم (خبر)
 خواستار گسترش همکاری‌های علمی دانشگاهی بين ايران و الجزاير شد (خبر)
 نشست «سفر در ایران: در مسیر جاده ابریشم» در ايتاليا (خبر)
 رونمايي از كتاب « ایران: شهرها، معماری، چشم‌اندازها» در ايتاليا (خبر)
 بزرگداشت «گراردو نیولی» ایران‌شناس ايتاليايي (خبر)
 رونمایی از برگردان ایتالیایی کتاب «انسان و سرنوشت» (خبر)
 رونمایی برگردان ایتالیایی رباعیات ابوسعید ابولخیر (خبر)
 امضای تفاهمنامه همکاری بين دانشگاه‌های یزد و گابریئله دانّونزیو ایتالیا (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: رايزني‌هاي فرهنگي ايران و لهستان در دو كشور راه‌اندازي شود (خبر)
 آغاز چهل‌ویکمین دوره آموزش زبان فارسی در ايتاليا (خبر)
 نقاش ایرانی جایزه نمایشگاه پادوا ایتالیا را دریافت کرد (خبر)
 امضای یادداشت تفاهم همکاری ایران و جامعه مذهبی اسلامی ایتالیا (خبر)
 ابراهیمی‌تركمان درگذشت پدر سردار سلیمانی را تسليت گفت (خبر)
 بر گسترش همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي تاكيد شد (خبر)
 همكاري باستان‌شناسان ایران و ایتالیا (خبر)
 اکران فیلم «دریاچه ماهی»در ميلان (خبر)
 سفر ابراهيمي‌تركمان در هند (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 اقدامات فرهنگي ايران و هند موجب انزواي گروه‌هاي ترورريستي در جهان مي‌شود/تروريسم، دشمن انسانيت و عدالت (خبر)
 آغاز نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 رونمايي از برگردان ایتالیایی رمان «پاییز فصل آخر سال است» در رم (خبر)
 دومين روز گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 حجت‌الاسلام مريجي: میان معنویت و مادیت، تناقض و تضادی وجود ندارد (خبر)
 عوامل 4گانه تكوين حكمت اسلامي از ديدگاه حميد پارسانيا (خبر)
 جوهره مفهوم معنویت نزد همه انسان‌ها مشترک است (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: انسان‌ها نيازمند معنويت هستند (خبر)
 حجت‌الاسلام‌والمسلمين قمي: معنویت گمشده انسان در پهنه گیتی است (خبر)
 نخست وزیر هند: گفت‌وگوی دینی باعث گسترش صلح و همدلی در جهان مي‌شود (خبر)
 ديدار ابراهيمي‌تركمان با نماينده ولي فقيه در دهلي‌نو (خبر)
 سفر رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به هند (خبر)
 برگزاري سمینار «سیاره ایران، دعوت به سفر» در ايتاليا (خبر)
 رونمایی از برگردان ایتالیایی رمان ايراني «بامداد خمار» در رم (خبر)
 افزايش همكاري‌هاي سازمان فرهنگ و شبكه قرآن (خبر)
 جهالت مدرن در عصر کنونی عامل دوری انسان از صلح است (خبر)
 پانزدهمين مجمع بين‌المللي «گفت‌وگوي تمدن‌هاي رودس» در يونان برگزار مي‌شود (خبر)
 امضاي تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه جامعه المصطفی (ص) و کامرینو ايتاليا (خبر)
 طرح تحقيقاتي «شهر سوخته» در ايتاليا رونمايي مي‌شود (خبر)
 ديدار دانشجویان ایرانی ايتاليا با عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی (خبر)
 نمایشگاه «ضمیر و مضمون» در ايتاليا برپا شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان خواستار پايان دادن به خشونت‌ها عليه مسلمانان ميانمار شد (خبر)
 گزارشي از سفر رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به چين (خبر)
 دين هيچگاه نمي‌تواند از خشونت پشتيباني كند (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: آینده جامعه بشری نیازمند باور به خداوند است/ عشقمان را به بشريت افزايش دهيم (خبر)
 اطلاعات اندک ایتالیایی‌ها از چهره واقعی ایران معاصر/ توصیف جالب مدیر «کورئیس» از زیارت بارگاه رضوی/ بسیاری از سنت‌ها در جنوب ایتالیا زنده است (خبر)
 استادان زبان فارسی در خارج از كشور سرمایه‌های ارزشمندي هستند (خبر)
 ساخت فیلم‌‌هاي مشترك باعث توسعه روابط فرهنگي دو كشور مي‌شود (خبر)
 افتتاح هفته فيلم ايران در چين (خبر)
 رونمايي از ترجمه چيني مجموعه 23 جلدی شاهکار ادب فارسی (خبر)
 افتتاح غرفه ايران در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن (خبر)
 تمدن ایران و چین زمینه‌ساز توسعه همکاری‌های گسترده است (خبر)
 مهم‌ترین مسأله در گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت (خبر)
 ايران و چين پايبندي‌ عميقي به فرهنگ بومي خود دارند (خبر)
 بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن افتتاح شد (خبر)
 ايران داراي ظرفيت بي‌نظير فرهنگي است/خواستار اجراي برنامه‌هاي در خصوص ميراث فرهنگي، ايران شناسي، چين شناسي (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي وارد چين شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: خشونت عليه انسان، خشونت عليه خداوند است (خبر)
 گفت‌وگوي ديني يك ضرورت اساسي است/تكيه اديان الهي بر اصول مشترك انساني (خبر)
 امضاي برنامه مبادلات فرهنگي ايران و قزاقستان (خبر)
 هم‌انديشي همايش «همبستگي اسلامي» (خبر)
 ضرورت وحدت جهان اسلام حقيقتي انكارناپذير است/ايران و جمهوري آذربايجان روابطي برادرانه دارند (خبر)
 تلاش سازمان فرهنگ براي معرفي شخصيت امام رضا (ع) به جهان است (خبر)
 پايان چهلمین دوره‌ آموزش زبان فارسی در ایتالیا (خبر)
 تفاهمنامه همكاري سازمان فرهنگ و معاونت برون‌مرزي صداوسيما امضا شد (خبر)
 توليدات فرهنگي و جاذبه‌هاي استان‌ها را به جهان معرفي مي‌كنيم (خبر)
 انتشار کتاب «انسان و سرنوشت» به زبان ایتالیایی (خبر)
 نشست روز جهانی قدس در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 مراسم ارتحال امام راحل در 80 كشور جهان (خبر)
 سومین دوره‌ جشنواره بین‌المللی مردم و قبایل بومی ايتاليا برگزار شد (خبر)
 آيين رونمایی از «خسرو و شیرین» نظامی به زبان ايتاليايي (خبر)
 نمايش آثار نقاشی هنرمند ايراني در ایتالیا (خبر)
 ایران اسلامی خواهان تحقق جهانی عاری از خشونت است (خبر)
 بازديد رييس کمیسیون فرهنگی مجلس از رايزني فرهنگي ايران در ايتاليا (خبر)
 نمایشگاه نقاشی «رنگ‌های موسیقی ایرانی» در ايتاليا افتتاح شد (خبر)
 فرهنگ ماهیت اصلی بحران‌های جاری جهان است (خبر)
 شركت ایران در پنجاه‌وهفتمین دوره دوسالانه ونیز (خبر)
 فردوسی ترجمان احادیث امام رضا(ع) بوده است/تاكيد آثار فردوسی بر خرد (خبر)
  بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در مشهد مقدس (خبر)
  امضاي تفاهمنامه همکاری بین کتابخانه‌هاي ملی ايران و ایتالیا (خبر)
 نگران دیانت کاذب رایانه ای هستیم/کسب تجربیات سودمند با تعامل با سازمان فرهنگ (خبر)
 سازمان فرهنگ ظرفیت‌های ارزشمندی را در حوزه بین‌الملل در اختيار قرار مي‌دهد (خبر)
 هویت ايماني ايرانيان در صنعت گردشگری تجلي مي‌يابد (خبر)
 دومين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و اروپا در تهران برگزار مي‌شود (خبر)
 ديدار سفير روسيه با ابراهيمي‌تركمان (خبر)
 آغاز چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در ايتاليا (خبر)
 هفته‌هاي مشترك فرهنگي كشورهاي حاشيه درياي خزر برگزار شود (خبر)
 بازنشر کتاب «هنر ایرانی» در ايتاليا رونمايي مي‌شود (خبر)
 آغاز چهارمین دوره آموزش شیعه‌شناسی در ايتاليا (خبر)
 اجراي برنامه ارکستر سمفونی تهران در عيد پاك ايتاليا (خبر)
 تلاش برای توسعه همکاری‌های گسترده‌تر فرهنگی با گرجستان (خبر)
 پيام تسليت ابراهيمي‌تركمان در پي درگذشت آيت‌الله سيد حسن صالحي (خبر)
  همایش «سفر دور و دراز هنر در جاده ابریشم» در ايتاليا پايان يافت (خبر)
 معرفی کتاب «تفاوت‌ها و همانندی‌های اتحاد جماهیر شوروی و فدراسیون روسیه» (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با مدیر نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا (خبر)
 روز ایران در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا (خبر)
 ديدار نوروزي ابراهيمي‌تركمان با كاركنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 برگزاري همایش «سفر دور و دراز هنر در جاده ابریشم» در ایتالیا (خبر)
 بازديد رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از مرکز اهل البیت (ع) گرجستان (خبر)
 اجراي گروه موسیقی نواحی «گهر» در ايتاليا (خبر)
 امضای تفاهم‌نامه همکاری بين سازمان فرهنگ و کانون وکلای دادگستری (خبر)
 برگزاري هفته فرهنگي ايران در تركمنستان تداوم حسن همجواري است (خبر)
  ريشه تاريخي ايران و تركمنستان يكي است/دعوت از ايران براي شركت در كنفرانس موسيقي سنتي (خبر)
  بازديد ابراهيمي‌تركمان از موزه ملي تركمنستان (خبر)
 برگزاری هفته‌های فرهنگی نشان از تعاملات گسترده ايران و تركمنستان است/توجه به كرامت انساني تنها راه حفظ فرهنگ (خبر)
 ابراهیمی‌تركمان درگذشت پرفسور ويكتورالكك را تسلیت گفت (خبر)
 تنوع فرهنگي ايران از بزرگ‌ترين سرمايه‌هاي معنوي كشور است/ نقطه اتكاي سازمان فرهنگ به ظرفيت‌هاي استان‌هاي كشور/برند سازي فرهنگي ايران در خارج از كشور (خبر)
 بررسی ادبیات معاصر ایران در ايتاليا (خبر)
 روح شیعه و معنویت در مشهد مقدس به خوبی هویداست (خبر)
 رويكرد همكاري‌هاي فرهنگي با هند (خبر)
  ديدار سفيران صلح و دوستي نوجوانان ايران با دبير یونیسف در ایتالیا (خبر)
 اجراي شاهنامه‌خواني كودكان ايراني در ایتالیا (خبر)
 رسالت مأموران فرهنگي در خارج از كشور توجه به فرهنگ ايراني ـ اسلامي است (خبر)
 نماينده اسقف اعظم يونان:قدرت‌هاي غربي جنگ نويني را عليه جهان به راه انداخته‌اند/ طرد ديگران با اغواي تعصب مذهبي (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: تحريف دين خرد ستيزي است/سكوت در برابر انحرافات ديني مقبول نيست (خبر)
 عقلانيت ديني مانع از افراط‌گرايي مي‌شود (خبر)
 نقش تاريخي ايران در گفت‌وگوي تمدن‌ها مشهود است (خبر)
 روابط فرهنگي با ايران از اهداف مهم اتريش است/ ريشه دار بودن گفت‌وگوي اديان بين ايران و اتريش/كسب قدرت هدف داعش (خبر)
 انتشار كتاب «تفاوت‌ها و همانندي‌هاي اتحاد جماهير شوروي و فدراسيون روسيه» (خبر)
 آثار فارسي بزرگان تركمنستان نشان از روابط ديرينه دو كشور است (خبر)
 نمايشگاه فرهنگي و هنري ايران در عشق‌آباد افتتاح شد (خبر)
 هفته دوستی کودکان ایران و ایتالیا برگزار مي‌شود (خبر)
 ايران كشور تركمنستان را خويشاوند خود مي‌داند (خبر)
 آيين افتتاحيه هفته فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 هفته فرهنگی ایران در ترکمنستان افتتاح مي‌شود (خبر)
 نمایشگاه عکس «گنجینه‌های ایران» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 ديدار ايران‌شناسان روسيه با رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با رييس دانشگاه کامرینو ايتاليا (خبر)
 گفت‌وگوهای ایران و جهان عرب تقویت بیداری اسلامی را به دنبال دارد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: آگاهي‌بخشي و غفلت‌زدايي، رسالت اصلي دانشگاه است (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: سازمان فرهنگ پل ارتباطي فرهنگ‌ها و تمدن‌ها است (خبر)
 برپايي جشن انقلاب اسلامی در ۶۰ کشور/ برپايي نمایشگاه‌ کتاب و اعزام هنرمندان به 25 كشور/ رونمايي از ۵۰ کتاب ترجمه شده/ تهيه بسته‌هاي فرهنگي به 14 زبان زنده دنيا (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ابقا شد (خبر)
 ایران کشوری بیدار و تأثیرگذار در فرهنگ جهاني است /ايران پيشگام در مبارزه با افراط‌گرايي (خبر)
 ارکستر پوچيني ايتاليا در جشنواره موسيقي فجر مي‌نوازد (خبر)
 سينما ابزار كارآمدي براي معرفی فرهنگ کشورهاست (خبر)
 علاقمند به نمایش فیلم‌های ایرانی هستيم (خبر)
 برگزاری چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در رُم (خبر)
 توسعه فرهنگي مانع از گسترش ايدئولوژي ترور مي‌شود (خبر)
 پیامبران اسلام و مسیحیت حضوري رهایی‌بخش دارند (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان از موفقيت اجراي طرح تاپ گفت (خبر)
 واقعيت‌هاي ايران غير قابل انكار است (خبر)
 هفتمين دور گفت‌وگوي ديني اسلام و كليساي ارمني حوزه سيليسي پايان يافت (خبر)
 غفلت قوه تشخیص و درک انسان را نشانه می رود (خبر)
 گفت‌وگو با ايران يك ضرورت است/ خوي استكباري و جهالت معضل دين (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: عقلانيت توأم با ايمان جوامع را نجات مي‌دهد (خبر)
 ابراهیمی ترکمان: تعمیق روابط ایران و الجزایر همبستگی امت اسلامي را به دنبال دارد (خبر)
 انتشار کتاب «همای و همایون» به زبان ایتالیایی (خبر)
  نمایشگاه «سفر در ایران» در ايتاليا برپا شد (خبر)
 روابط فرهنگي ايران و افغانستان ريشه در تاريخ دو ملت دارد (خبر)
 معرفي ایران به دانش‌آموزان ایتالیايي (خبر)
 «هم‌افزایی در فعالیت‌های فرهنگی» مهم‌ترین دستاورد دوره ریاست ابراهیمی ترکمان (خبر)
 اولین دور گفت‌وگوی فرهنگي ایران و اروپا (خبر)
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • ديدار رييس جمهور پيشين آلباني با ابراهيمي‌تركمان
  رجب ميداني، رييس جمهور پيشين آلباني و هيأت همراه، صبح امروز با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ديدار و گفت‌وگو كردند.

 • همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری»
  نخستین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و بالكان در قالب برپایی همایش بین‌المللی بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری، شاعر و ادیب برجسته پارسی‌گوی آلباني صبح امروز (دوشنبه 14 اسفندماه) در دانشگاه تربيت مدرس تهران آغاز شد.

 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.