English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش سفر مدیرکل آفریقا و عربی سازمان فرهنگ به غنا؛

دعاي امام كل مسلمانان غنا براي موفقيت مقام معظم رهبري

امام‌کل مسلمانان غنا در ديدار با مدیرکل آفریقا و عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، برای موفقیت روزافزون مردم، دولت ایران و مقام معظم رهبری (مدظله العالي) دعا كرد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ابوالفضل صالحی‌نیا، مدیرکل آفریقا و عربی اين سازمان، هفته گذشته به منظور مذاكره با مسئولان و شخصيت‌هاي فرهنگي سفر دوره‌اي خود به تونس، سنگال و غنا را انجام داد. وي طبق برنامه تنظیم‌شده روز پنجشنبه 20 آبان ماه برای مدت سه روز (تا شنبه 22 آبان) در غنا حضور داشت. صالحي‌نيا در ساعت 8 صبح روز 20 آبان از پس از پایان سفر به تونس و سنگال، وارد فرودگاه بین‌المللی آکرا (پایتخت غنا) شد.

مذاكره با سفير

حضور در نشست با رایزن فرهنگی و بازدید از محل رایزنی جمهوري اسلامي ايران در غنا و دیدار و گفت‌وگو با سفیر جدید كشورمان در آكرا، برنامه‌ها نخستين روز سفر به آكرا شكل دادند.

صالحی‌نیا در ديدار با مالکی، سفیر ایران در غنا که با حضور رایزن فرهنگی و کارشناس سفارت كشورمان همراه بود، در خصوص اين موارد مذاكره كرد: بررسی وضعیت رایزنی‌های فرهنگی ايران در كشورهاي آفريقايي، اهمیت توسعه همکاری دوجانبه سفارتخانه‌ها و رایزنی‌های فرهنگی، برنامه‌های هم‌افزایی، میهمانان معرفی شده رایزنی فرهنگی ايران براي دعوت و شرکت در کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین در اسفندماه امسال، برنامه‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، زمینه‌های فعالیت اقتصادی و فرهنگی، بازتاب سفر ريیس جمهور غنا به ایران در سال 94، اهمیت و جایگاه فعالیت ارگان‌های جمهوري اسلامي ايران در غنا، فعالیت عربستان در این کشور و بررسی روند پیگیری برنامه مبادلات فرهنگی فیابین در تفاهمنامه‌های امضاشده طی سفر سال گذشته ريیس جمهور غنا به تهران.

صالحي‌نيا همچنين در اين روز نشستي با کویسی پرات، مدیرمسئول روزنامه «اینسایت» و رييس شبکه تلویزیونی «پان آفریک» برگزار و از اين تلويزيون بازديد كرد.

در این نشست که رایزن فرهنگی به همراه معاون وزیر اطلاعات غنا و مدیران داخلی شبکه تلویزیونی «پان آفریک» در آن حضور داشتند، ضمن تأكيد كويسي پرات به اهمیت روابط دوجانبه و به خصوص روابط رسانه‌ای، وي علاقمندی شبکه «پان آفریک» در تعامل دوجانبه و توليد فیلم کوتاه مستند از فعالیت‌های کلینیک هلال احمر در آکرا را اعلام كرد.

مدیرمسئول روزنامه «اینسایت» و مدیر شبکه «پان آفریک» غنا با اشاره به سفر گذشته خود به ایران و ملاقات با مدیر شبکه «پرس تی وی» گفت: علیرغم ابراز علاقمندی طرف مقابل براي همکاری و مساعدت، هیچگونه پاسخی به غنا داده نشده است. ما برای راه‌اندازی این شبکه درخواست کمک از «پرس تی وی» ایران را براي تأمين تجهیزات اولیه داشتیم و حتی موضوع را از طریق سفارت ایران دنبال کردیم؛ اما نتیجه‌ای نگرفتيم.

وي افزود: به همين دليل خودمان اقدام به کار کردیم و الان خوشحالیم که با نصب تجهیزات اولیه توانسته‌ایم شبکه را راه‌اندازی کنیم و بیشتر خوشحالیم که می‌توانیم روزانه شش ساعت برنامه «پرس تی وی» ایران را به طور مجانی پخش کنیم.

در ادامه صالحی‌نیا از بخش‌های مختلف شبکه تلویزیونی «پان آفریک» شامل اتاق فرمان، استودیو، ویراستاری، تهیه گزارش و فیلمبرداری، کتابخانه و ... بازدید كرد.

ديدار با ريیس مرکز سلامت ایران

مديركل آفريقا و عربي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي همچنين در مركز سلامت ايران در غنا، حاضر شد و با بيرجندي، رييس آن به گفت‌وگو نشست. در این ديدار ريیس مرکز سلامت ایران با اشاره به فعالیت 15 مرکز سلامت ایران در کشورهای آفریقایی به قدمت دو ساله ساختمان جدید کلینیک هلال احمر در غنا پرداخت و مراجعین روزانه به این مرکز درمانی در آکرا را تا 300 نفر اعلام کرد.

وي گفت: در حال حاضر این مرکز با 16 پزشک غنایی، دارای بخش‌های مختلف پزشکی دندانپزشکی، فیزیوتراپی، اکو، اتاق عمل، اورژانس، سالن کنفرانس و ... است.

ديدار با ایرانیان مقیم آکرا

صالحی‌نیا همچنين در ادامه سفر به غنا، در مراسم پرفیض دعای کمیل ايرانيان که با حضور سفیر كشورمان، رؤسا و اعضای ارگان‌های ایرانی در این کشور و همچنین ایرانیان مقیم در محل رایزنی فرهنگی برگزار شد، شركت كرد.

پس از مراسم دعا ، مدیرکل آفریقا و عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ضمن ديدار با ایرانیان مقیم در این کشور با آنها به گفت‌وگو پرداخت.

بازديد از دانشگاه اسلامی غنا

برنامه‌هاي دومين روز از سفر صالحي‌نيا به غنا با بازديد از دانشگاه اسلامی غنا آغاز شد. دانشگاه اسلامي غنا پس از فعالیت چندساله حوزه علمیه اهل‌البیت (ع) آکرا بعد از انقلاب اسلامی و در سال 1380 توسط جامعه المصطفی العالمیه (ص) به عنوان نخستین دانشگاه اسلامی زیر صحرا و در منطقه غرب آفریقا، تأسیس شد و فعاليت خود را آغاز كرد. در حال حاضر این مرکز علمی با داشتن یک هزار دانشجو در رشته‌های مختلف فعالیت مي‌كند.

معارفی، ريیس دانشگاه اسلامی غنا در بازديد مديركل آفريقا و عربي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از اين دانشگاه، اعلام کرد که تاکنون 2000 دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

صالحی‌نیا نیز دانشگاه اسلامی غنا را از نمونه‌هاي موفق فعاليت‌هاي جامعه المصطفی (ص) دانست و تداوم چنین سیاستی را محور مهم سیاست آینده المصطفی دانست.

وي گفت: درک آفریقا از اسلام سنی و شیعه بسیار ساده و بسیط است و برانگیختن حساسیت رقبا به خصوص وهابیت، بر ما این الزام را دارد که بتوانیم اسلام اهل بیت (ع) را به سادگی برای پیروان معرفی کنیم.

ديدار با ذکریا سیبویه، استاد دانشگاه کوماسی

ذکریا سیبویه که بیش از دو دهه پیش کارمند محلی رایزنی فرهنگي ايران در غنا بود، اینک استاد مطالعات اسلامی دانشگاه علم و تکنولوژی کوماسی غناست. وي در زمان همکاری با رایزنی فرهنگي كشورمان در دهه 1370 مسئولیت تدوین و چاپ الکوثر، نشریه اين رايزني را به عهده داشت. تجربه کافی وي از اين فعالیت‌ها و به خصوص طرح‌های پیشنهادی وی در زمان بازگشایی کتابخانه رایزنی فرهنگی ايران در کوماسی در اوایل سالجاری درباره بهره‌برداری آموزشی، علمی و فرهنگی از اين کتابخانه، و نیز شخصیت دینی علمی وي، دلايل اين ديدار بود.

در این دیدار ذكريا سیبویه، ضمن معرفی فعالیت‌های علمی و دانشگاهی‌اش، طرح آموزشی پیشنهادی خود را برای فعالیت کتابخانه در کوماسی ارايه داد که پس از بحث و بررسی لازم مقرر شد موارد از طریق رایزنی فرهنگي ايران با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، هماهنگ شود.

سیبویه در گزارش خود از کتابخانه گفت: اهمیت زیادی را باید برای کتابخانه در نظر گرفت. این کتابخانه بیش از 25 سال سابقه فعالیت داشته اما سال‌ها پیش به علت فوت مدیر داخلی آن و دیگر مشکلات کار آن دچار وقفه شد.

وي افزود: کتاب‌های اندک موجود در کتابخانه بسیار کهنه، قدیمی و بدون ارزش بهره‌برداری امروز مسلمانان و به ویژه براي جوانان کوماسی و دانشجویان، است. بسیاری فقط منابع شیعی قدیمی هستند و بر اين اساس باید این کتابخانه متحول شود.

سيبويه ادامه داد: می‌توان با کتب اسلامی ساده و مفید به همراه کتب درسی و کمک‌درسی علمی و نیز برگزاری کلاس‌های دینی و علمی، این کتابخانه را فعال كرد. همچنين با توجه به شرایط فعلی فقر در شهر، بسیاری از خانواده‌ها توان پرداخت شهریه دانشگاهی فرزندانشان را ندارند و می‌توان با استفاده از این فرصت با برگزاری کلاس‌های اعتقادی، قرآنی و درسی، این نقیصه ادامه تحصیل بسیاری از جوانان را جبران و نیز کتابخانه را جذاب و فعال‌تر كرد.

برگزاري نشست با کارمندان محلی رایزنی فرهنگي ايران

صالحی‌نیا، مديركل آفريقا و عربي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي همچنين با کارمندان محلی رایزنی فرهنگی كشورمان در غنا نشستي را برگزار كرد و مسايل و مشکلات و نیز نقطه نظرات آنها را مورد بررسی قرار داد.

ديدار با امام کل مسلمانان غنا

اين گزارش عنوان مي‌كند؛ در کشور غنا، جایگاه بالای امام کل مسلمانان در نزد پیروان خود و حتی مسیحیت و دولت از اهمیت فراوانی برخوردار است. شیخ عثمان نوحو شربتو، از بزرگان طریقه تیجانیه و نیز از نظر دینی امام همه مسلمانان غنا محسوب مي‌شود.

بر اين اساس صالحی‌نیا بعداز ظهر جمعه 21 آبان به همراه رایزن فرهنگی كشورمان با امام كل مسلمانان غنا دیدار كرد. در ابتداي این ديدار، ريیس دفتر امام کل ضمن خوشامدگویی به مدیرکل آفریقا و عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اعلام کرد که امام کل غنا، همواره برای مسئولین و مردم ایران اسلامی احترام ویژه‌ای قايل است و علاقمند به دیدار و همراهی و همکاری با آنهاست.

در ادامه صالحی‌نیا نیز با ابراز تشکر از امام کل غنا برای سلامتی و موفقیت وي دعا كرد. در پایان ملاقات نيز امام‌کل غنا برای موفقیت روزافزون مردم، دولت ایران و مقام معظم رهبری (مدظله) دعا كرد.

بازدید از کتابخانه امام خمینی(ره) آکرا

صالحی‌نیا در ادامه برنامه‌هاي كاري خود در سفر به غنا، ضمن بازدید از کتابخانه امام خمینی (ره) در آکرا، با مسئولین سازمان اسلامی و بومی آل یاسین دیدار و گفت‌وگو کرد. در این نشست ادریس توپو، مدير اين سازمان، ضمن بیان تاریخچه فعالیت آل یاسین از سال 2005 و عضویت فعال این گروه در سازمان‌های اسلامی غنا، هدف اصلی آل یاسین را نشر و تبلیغ سیره اهل البیت (ع) اعلام كرد.

وي همچنین گفت: تقویت اعضای آل یاسین در وصول به پست‌های کلیدی در دولت و موفقیت در زندگی است. این گروه در برنامه ده ساله خود، قصد این دارد که از لحاظ سیاسی و نخبگی به حزب‌الله غنا بدل شود.

ادریس توپو ادامه داد: برای وصول به این هدف، آل یاسین آغاز به حمایت تحصیلی اعضا برای کسب دانش‌های لازم را كرده است. همچنین، این سازمان تلاش دارد تا بتواند در آینده‌ای نه چندان دور تعدادی از اعضای فعال خود را وارد مجلس غنا كند.

وي افزود: در بخش آموزش، سازمان آل یاسین با همکاری رایزنی فرهنگی ايران و مؤسسه نورمبین، نسبت به برگزاری دوره‌هاي آموزشی علوم و ریاضی و قرآن برای دانش‌آموزان ممتاز مدارس عصری اقدام كرده است.

انتهاي پيام/


١٨:٣٠ - 1395/08/25    /    شماره : ٦٦٥١٦٣    /    تعداد نمایش : ١٩٠٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 مركز فرهنگي ايران را در شهر تماله غنا راه‌اندازي كنيد (خبر)
 هم‌اندیشی حج ابراهیمی در دهکده حج غنا (خبر)
 بزرگداشت میلاد امام رضا (ع) در غنا (خبر)
 غنای تاریخی و فرهنگی ایران بی‌نظیر است (خبر)
 برگزاری مسابقات قرآنی دانش‌آموزی در غنا (خبر)
 آموزش تفسیر قرآن کریم در غنا (خبر)
 برگزاری مسابقات قرآن در دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 برگزاری دهمین نشست شورای مدیریت دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 شرکت فعالان قرآنی غنا در مسابقات اوقاف (خبر)
 توسعه روابط علمي، آموزشي و فرهنگي ايران و غنا (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در غنا (خبر)
 برپایی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی ايران در غنا (خبر)
 چاپ مقاله «اثرات انقلاب اسلامی ایران بر دیگر جنبش‌های اسلامی» در غنا (خبر)
 بررسي «تأثیر انقلاب اسلامی ایران بر تحولات جهان معاصر» در غنا (خبر)
 اختصاص بورسيه تحصيلي امام خميني (ره) براي دانشجويان غنايي (خبر)
 برنامه‌های دهه فجر در غنا اعلام شد (خبر)
 سخنان مقام معظم رهبري؛ الهام‌بخش سخنراني نماينده پارلمان غنا (خبر)
 برگزاري نشست انجمن دانشجویی ایران و غنا (خبر)
 کنفرانس «نقش جوانان مسلمان در رهبری» در غنا برگزار شد (خبر)
 مسلمانان جهان از تلاش‌های ایران در حفظ کیان اسلام قدردانی كنند (خبر)
 دوره‌های آموزشی کتابخانه امام خمینی (ره) غنا (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي دانشگاهي ايران و غنا (خبر)
 راهپیمایی شیعیان غنايي در اربعین حسینی (خبر)
 لزوم توجه به فرهنگ ايراني ـ اسلامي براي مقابله با استحاله فرهنگي غرب (خبر)
 ديدار اساتيد دانشگاه‌هاي فردوسي مشهد و لگون آكرا در غنا (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی نویسندگان آفریقایی در غنا به كار خود پايان داد (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی نویسندگان آفریقایی در غنا برگزار شد (خبر)
 برگزاری مراسم بزرگداشت بنیانگذار طریقه تیجانیه جهان در غنا (خبر)
 شركت ایران در کنفرانس اتحادیه دانشگاه‌های جهان در غنا (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی نویسندگان آفریقایی در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ايران با قائم‌مقام رهبر کاتولیک‌های غنا (خبر)
 هم‌اندیشی «امام حسین(ع) الگوی وحدت مسلمانان جهان » در غنا (خبر)
 عزاداري پيروان اهل بيت (ع) در غنا (خبر)
  گردهمایی بزرگداشت نوام نكرومه، رهبر استقلال غنا (خبر)
 دیدار سفیر و رايزن فرهنگي ایران با امام کل مسلمانان غنا (خبر)
 جشنواره صنايع دستي و فرهنگ ايراني در غنا (خبر)
 آغاز دوره آموزش زبان فارسي در غنا (خبر)
 ايران نمايندگي فرهنگي در شمال غنا راه‌اندازي كند (خبر)
 آموزش معارف اهل بیت (ع) در غنا (خبر)
 هم‌اندیشی دیپلماسی فرهنگی ایران و غنا برگزار شد (خبر)
 بازديد هيأت مجمع جهانی اهل بیت (ع) از رايزني فرهنگي ايران در غنا (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی ايران و غنا (خبر)
 آمادگي مؤسسه مطالعات آفریقایی براي همكاري‌هاي فرهنگي با ايران (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی كشورمان در غنا از آثار هنری «کوفی عنان» (خبر)
 قرارداد فرهنگی جمهوري اسلامي ايران و غنا تمديد مي‌شود (خبر)
 برگزاري نمایشگاه عکس بزرگداشت شش دهه استقلال غنا (خبر)
  گردهمایی دینی، تبلیغی در دهکده حج غنا (خبر)
 بزرگداشت روز جهانی قدس در غنا (خبر)
 برگزاری کنفرانس رهبری جوانان در غنا (خبر)
 برگزاری مسابقات قرآن کریم در غنا (خبر)
 همدردی دولت و ملت غنا با مردم ایران (خبر)
 تفسير قرآن كريم در غنا (خبر)
 تبيين انديشه‌هاي حضرت امام خمینی (ره) در راديو غنا (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران نقطه امید و پیشرفت مردم جهان است (خبر)
 مسلمانان غنا علاقه وافري به ایران اسلامی دارند (خبر)
 همکاری رسانه‌ای ایران و غنا (خبر)
 برگزاری چهارمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزی در غنا (خبر)
 همايش بررسي میراث فکری امام خمینی (ره) در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجويان دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 نشست هیأت امنای دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 ايران با موج اسلام‌هراسی و افراط‌گرایی مقابله مي‌كند (خبر)
 شركت قاریان غنایی در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تهران (خبر)
 خواستار تعامل فرهنگی بیشتر با ايران هستيم (خبر)
 گفت‌وگو با مراكز مهم ديني در جهان از اولويت‌هاست (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ايران با ريیس انجمن روزنامه‌نگاران غنا (خبر)
 غنا خواستار شركت ايران در نمایشگاه کتاب آكرا شد (خبر)
 برگزاري سمینار تأثیر پویایی دین بر خانواده در غنا (خبر)
 انجمن نویسندگان پان آفریکن خواستار ارتباط با نويسندگان ايراني شد (خبر)
 همایش گفتمان دینی در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 آغاز فعالیت انجمن دانشجویی ایران و غنا (خبر)
 گراميداشت شصتمین سالروز استقلال غنا (خبر)
  گروه‌های افراطی نمی‌توانند در كشور غنا فعالیت کنند (خبر)
 غنا نيازمند حمايت همه جانبه ايران است (خبر)
  نخستین نشست دانشگاهی گفت‌وگوی بینادینی ایران و غنا (خبر)
 نخستین نشست همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري همایش «آرمان‌های انقلاب اسلامی و صلح جهانی» در غنا (خبر)
 همايش «آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و صلح جهاني» در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 گشايش دفتر یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در غنا (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با ريیس دانشکده ادیان دانشگاه لگون غنا (خبر)
 مکه و مدینه، مایملک سعودی نیست (خبر)
 شركت غنایی‌ها در جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) در ايران (خبر)
 بازگشایی کتابخانه رایزنی فرهنگی ايران در كوماسي غنا (خبر)
 برگزاري نمایشگاه و کارگاه آموزشی سیار سفیران فرهنگ صلح در غنا (خبر)
 برگزاری مسابقات دانش‌آموزی قرآن كريم در غنا (خبر)
 موزه ‌سیار ايران در غنا برپا شد (خبر)
  همایش «همزیستی مسالمت‌آمیز در اندیشه حضرت امام خمینی (ره)» در غنا برگزار شد (خبر)
 فعاليت نخستین مسجد نیروی پلیس در غنا (خبر)
 آيين بزرگداشت بیست‌وهفتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 اعطاي گواهینامه برگزيدگان دومین دوره ائمه جماعات در غنا (خبر)
 آغاز به كار دبیرستان دخترانه اسلامی حضرت فاطمه (س) در غنا (خبر)
 تجليل 140 دانشجوي فارغ‌التحصیل دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 تبیین «جايگاه ولايت فقيه» در برنامه زنده تلویزیونی غنا (خبر)
 نخستین نشست گفتمان فرهنگی و دینی ايران و غنا برگزار شد (خبر)
 تبيين نامه‌مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپايي در برنامه زنده تلويزيوني غنا (خبر)
 توسعه همكاري‌ها با شبكه تلويزيوني «آفريقا» غنا (خبر)
 آغاز گفت‌وگوهای ديني ايران و غنا (خبر)
 برگزاري روز ملي ايران در غنا (خبر)
 پخش ويژه‌برنامه‌هاي دهه فجر از راديو غنا (خبر)
 نمايشگاه مشترك فرهنگي ـ هنري ايران و غنا افتتاح شد (خبر)
 اعلام برنامه‌هاي جشن انقلاب اسلامی در غنا (خبر)
 نشست «نقش رهبران مذهبی در گسترش وحدت جهان اسلام» در غنا برگزار شد (خبر)
 گردشگري ايران و غنا توسعه يابد (خبر)
 قدرداني رهبر طریقه تیجانیه غنا از اقدام حضرت امام (ره) در تعيين هفته وحدت (خبر)
 اتاق ایران در دانشگاه اسلامی غنا تأسيس مي‌شود (خبر)
 آموزش زبان فارسي از ضرورت‌هاي فعاليت رايزني فرهنگي ايران در غناست (خبر)
 نشست نقش جایگاه رهبران مذهبی در صلح جهانی در غنا برگزار مي شود (خبر)
 صدای رهبری انقلاب، صدای قرآن است (خبر)
 تجليل از برگزيدگان مسابقه قرآن كريم در غنا (خبر)
 بازديد نمایندگان مجلس از مؤسسات علمی آموزشی غنا (خبر)
 فعاليت دهکده حج غنا آغاز شد (خبر)
 برگزاري آيين افتتاحيه دوره آموزشي مدارس پايه در غنا (خبر)
 تبيين ديدگاه مقام معظم رهبري در خصوص حج در برنامه راديويي غنا (خبر)
 دوره‌های کمک‌آموزشی مدارس مؤسسه فرهنگی نور مبین در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 در برنامه زنده رادیويی غنا جنايات صهيونيسم محكوم شد (خبر)
 همايش بزرگداشت روز جهانی قدس در غنا برگزار شد (خبر)
 غنا براي برگزاري مراسم روز قدس آماده مي‌شود (خبر)
 امام خمینی (ره) با خشنودی دعوت حق را لبیک گفت (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران در همایش معلمین دروس دینی در غنا سخنراني كرد (خبر)
 بايد دست به دست هم دهيم و توطئه دشمنان اسلام را خنثي كنيم (خبر)
 حضور معاون اجرایی رئیس جمهوري در رايزني فرهنگي ايران در غنا (خبر)
 سمینار «فلسفه اسلامی» در غنا برگزار شد (خبر)
 همایش «دهه فجر» در غنا برگزار شد/ تحليل انديشه امام خمینی(ره) در اجرای عدالت (خبر)
 نمايش دستاوردهاي ايران در غنا (خبر)
 اولین دوره جشن تکلیف پسران شهر آكرا برگزار شد (خبر)
 جشن تکلیف 40 دختر در کتابخانه امام خمینی(ره) آکرا (خبر)
 توسعه صنعت توریسم موجب تقویت روابط فرهنگی مي شود (خبر)
 تقویت روابط نهادهای ايراني با فرقه تیجانیه؛ عامل اصلي كاهش فعاليت وهابیت (خبر)
 قدردان خدمات فرهنگي و اجتماعي ايران در غنا هستيم (خبر)
 تشريح تمدن اسلامی در برنامه راديويي غنا (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران «کلام و عقايد اسلامی» را در دانشگاه اسلامی غنا تدريس مي‌ كند (خبر)
 حضور فعال رايزني فرهنگي ايران در دهکده‌ي حج غنا (خبر)
 یکصد و پنجمین سالگرد تولد رهبر فقيد غنا برگزار شد (خبر)
 هشتمین کنگره پان افریکن در غنا برگزار شد (خبر)
 جشن دهه کرامت در غنا برگزار شد (خبر)
 برگزاري هفتمین دور مسابقات قرآنی در غنا (خبر)
 مراسم رونمایی از کتاب "شیعه درست فهمیده نشده است"درغنا (خبر)
 نمایشگاه دهه فجر در غنا افتتاح شد (خبر)
 دختر"قوام نکرومه"در مراسم جشن پيروزي انقلاب اسلامي در غنا سخنراني مي كند (خبر)
 مراسم رونمایی از کتاب "بیداری اسلامی در غنای امروز"در غنا (خبر)
 رونمایی از کتاب "سازوکار بازنگری آفریقا"درغنا (خبر)
 نمايش سريال "مختار نامه" در غنا (خبر)
 برگزاري کنگره حج در غنا (خبر)
 برگزاري برنامه های قرآنی دارالقران های غنا (خبر)
 برپايي نمایشگاه دهه فجر در موزه ملی غنا (خبر)
 برگزاری نمایشگاه آثار استاد ابوالقاسمی در غنا (خبر)
 برگزاری مراسم تحلیف در دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 برگزاري دوره آموزشی ائمه جمعه، جماعات و مبلغین درغنا (خبر)
 برگزاري کنفرانس"دین،سیاست و صلح باگرایش بیداری اسلامی"در غنا (خبر)
 مراسم حمایت از کنگره تعامل حجاج بومی درغنا (خبر)
 برخورد در برابر اهانت به پیامبر اکرم (ص) از ضروریات دین است (خبر)
 برگزاري مراسم وحدت و صلح با گرایش بیداری اسلامی درغنا (خبر)
 نشست علمی تبین تاریخی تشکیل حکومت توسط نبی مکرم اسلام (ص) وضرورت آن (خبر)
 سمینار «وحدت و امنیت میان مسلمانان و مسیحیان در انتخابات» (خبر)
 روند ديپلماسي علمي جمهوري اسلامي ايران با غنا تسريع مي يابد (خبر)
 هجدهمین نشست علمی دانشمندان غنا برگزار شد (خبر)
 مرکز فرهنگی وتجاری امام خمینی (ره) در تماله غنا احداث می شود (خبر)
 انتشارچهاردهمين شماره هفته نامه مسلم نيوزدر غنا (خبر)
 برگزاري مراسم تحلیف دانشجویان جدید دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 نشست علمی "نقش هنر درتوسعه روابط فرهنگی واجتماعی"در غنا برگزار شد (خبر)
 امضای قرارداد تأسیس اتاق ایران در دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 برگزاري آموزش مناسک حج در غنا (خبر)
 انتشاردهمین شماره هفته نامه مسلمان درغنا (خبر)
 تجهيز کتابخانه امام خمینی (ره) کماسی درغنا (خبر)
 دارالقرآن جعفریه در اکرا افتتاح شد (خبر)
 كنفرانس نقش رهبری در توسعه و ترویج اسلام در غنا برگزار شد (خبر)
 برگزاري دوره هاي قرائت قرآن کریم در غنا (خبر)
 برگزاري کنفرانس نقش NGO های اسلامی در بیداری اسلامی درغنا (خبر)
 برگزاري کنفرانس توسعه اقتصاد جامعه مسلمانان درغنا (خبر)
 جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) در غنا برگزار شد (خبر)
 تشريح برنامه هاي ماه مبارك رمضان در غنا (خبر)
 برگزاری مسابقات قرآنی در غنا (خبر)
 انتشار ششمین ویژه نامه روزنامه مسلمان (خبر)
 برگزاري دومین مسابقات قرآنی در غنا (خبر)
 الگو گرفتن دمکراسی از جمهوری اسلامی ایران (خبر)
 كنفرانس برنامه ریزی استراتژی برای رشد سریع مسلمانان در غنا (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • دیدار ابراهيمي‌تركمان با رييس جمهور باشقيرستان
  ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (14 شهریورماه) با رستم حميدوف، رييس جمهور باشقيرستان، ديدار كرد.

 • نمایشگاه صنایع دستی ایران در مسکو
  در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، نمایشگاه صنایع دستی ایران با عنوان «ایران اسرارآمیز؛ گشتی در باغ خیال» (12 شهریورماه) در مسکو گشایش یافت.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.