English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

ابراهيمي‌تركمان در نشست خبري با نمايندگان رسانه‌ها:

دبيرخانه دايمي بخش بين‌الملل جشنواره امام رضا (ع) راه‌اندازي شد/ جشنواره امام رضا (ع) در 77 كشور

نشست خبري رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با اصحاب رسانه‌هاي عمومي كشور به منظور تشريح برنامه‌هاي بخش بين‌الملل چهاردهمين جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، برگزار شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، اين سازمان، متولي برگزاري بخش بين‌المللي جشنواره رضوي است. به همين منظور ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و رييس شوراي امور بين‌الملل جشنواره امام رضا (ع)، با حضور در نشست خبري و مطبوعاتي كه ظهر امروز (سه‌شنبه 12 مرداد) با حضور نمايندگان رسانه‌هاي كشور در محل اين سازمان برگزار شد، به تشريح اقدامات و فعاليت‌هاي بخش بين‌الملل جشنواره رضوي در سراسر جهان پرداخت.

بخش بين‌الملل جشنواره امام رضا (ع) مورد توجه فرهيختگان خارجي

ابراهيمي‌تركمان در ابتداي سخنان خود با قرائت حديث شريفي از امام رضا (ع) كه مي‌فرمايد: «دوست هر كس عقل او دشمن هر كس جهل اوست»، گفت: به تعبير مقام معظم رهبري، امروزه جهالت مدرن در دنيا حاكم شده است. گروه‌هاي تكفيري كه جهان اسلام را درگير تنش كرده‌اند، گروه‌هايي هستند كه به دليل گرفتاري در جهالت مدرن، مسلمانان را در آستانه آسيب قرار داده‌اند.

وي همچنين با بيان اينكه از 14 سال قبل و با برگزاري جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) عطر و شميم معنوي دهه كرامت در كشور ما پيچيده است، گفت: از جشنواره هفتم به بعد، اين جشنواره به صورت بين‌المللي برگزار شد و مورد توجه كشورهاي بسياري قرار گرفت و سبب شد تا هنرمندان و فرهيختگاني از كشورهاي متعدد، با خلق آثار فرهنگي و هنري خود مانند شعر، كتاب، آثار هنري و ... ارادت خود به امام رضا (ع) را نشان دهند.

«گفت‌وگو و عقلانيت در سيره امام رضا (ع)» شعار بخش بين‌الملل جشنواره

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ادامه داد: شعار محوري بخش بين‌الملل چهاردهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) «گفت‌وگو و عقلانيت در سيره امام رضا (ع)» است كه با توجه به حديثي كه در ابتدا قرائت شد، انتخاب شده است.

برگزاري بخش بين‌الملل جشنواره در مشهد مقدس

وي تاريخ افتتاحيه بخش بين‌الملل اين جشنواره را 21 مرداد و زمان برگزاري آيين اختتاميه را روز شنبه 23 مرداد اعلام كرد و افزود: با توجه به اينكه آيسسكو (اجلاس وزاري فرهنگ كشورهاي اسلامي) شهر مشهد را به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال 2017 انتخاب كرده است، بخش بين‌الملل جشنواره امام رضا (ع) امسال در شهر مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

ابراهيمي‌تركمان همچنين اعلام كرد: بخش بين‌الملل جشنواره توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار مي‌شود و نهادهایی همچون بنياد بين‌المللي امام رضا (ع)، آستان قدس رضوي، مجمع جهانی اهل بیت (ع)، مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي، جامعة المصطفی العالمیه، وزارتخانه‌هاي آموزش و پرورش، علوم و امور خارجه، دانشگاه پيام نور و كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در برگزاري این بخش مشارکت دارند.

راه‌اندازي دبيرخانه دايمي بخش بين‌الملل جشنواره در سازمان فرهنگ

وي در بخش ديگري از سخنانش از راه‌اندازي دبیرخانه دايمی بخش بین‌الملل جشنواره امام رضا (ع) و استقرار آن در اداره‌کل امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خبر داد و گفت: بيش از 77 كشور مجري برگزاري چهاردهمين جشنواره امام رضا (ع) در بخش بين‌الملل هستند.

تجليل از 8 خادم خارجي فرهنگ رضوي در جشنواره چهاردهم

رييس شوراي امور بين‌الملل جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) با اينكه در اين دوره از جشنواره از 8 خادم بين‌المللي فرهنگ رضوي از كشورهاي آذربايجان، اندونزي، بريتانيا، بلژيك، پاكستان، سنگال، عراق و لبنان، تجليل خواهد شد، افزود: همچنين 18 نفر از خادمين فرهنگ رضوی كه مربوط به ادوار گذشته بوده‌اند و در حوزه اروپا، آمریکا و آفريقا مستقر هستند، از ميهمانان اين دوره محسوب مي‌شوند. علاوه بر اين 18 تن، اين جشنواره ميزبان 26 ميهمان بين‌المللي از 26 كشور مختلف خواهد بود.

ارسال بسته‌هاي فرهنگي رضوي به 45 كشور

آماده‌سازي و تهيه بسته‌هاي فرهنگي رضوي و ارسال آن به 45 نمايندگي فرهنگي ايران در خارج از كشور، از ديگر اقدامات بخش بين‌الملل جشنواره امام رضا (ع) است كه ابراهيمي‌تركمان به آن اشاره كرد. وي در ادامه اظهار كرد: در بخش بين‌الملل جشنواره همچنين كارگروه‌هاي علمي و تأليف و نشر آثار رضوي آغاز به كار كرده و فعاليت‌هاي مناسبي انجام داده است كه در تبيين جايگاه امام رضا (ع) در جهان بسيار مؤثر است.

وي با تأكيد بر اينكه در اين دوره، به پژوهشگران فرهنگ رضوي در خارج از كشور توجه ويژه‌اي شده است، گفت: در بخش بين‌الملل جشنواره نسبت به شناسايي نسخ خطي در حوزه فرهنگ رضوي با تشکیل کمیته علمی و با حضور پژوهشگران بين‌المللي حوزه فرهنگ رضوی، تلاش‌هاي مناسبي صورت گرفته است و امسال شاهد پرداختن به اين موضوع خواهيم بود.

آغاز پروژه كتابشناسي امام رضا (ع) در مؤسسه الهدي

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ادامه داد: مؤسسه انتشارات بين‌المللي الهدي، وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي نيز در چهاردهمين جشنوراه بين‌المللي امام رضا (ع) اقدام به انتشار مقالات برتر پيش‌همايش بانوان مروج فرهنگ رضوي كرده است. اين مؤسسه همچنين پروژه كتابشناسي امام رضا (ع) را آغاز كرده و با انتشار آن به زبان‌هاي مختلف، در سراسر جهان قابل استفاده خواهد شد. تجدید چاپ کتاب «امام مهربانی‌ها» به 3 زبان انگلیسی، عربی، فارسی، از ديگر اقدامات مؤسسه الهدي در اين باره است.

توزيع فراخوان‌هاي جشنواره امام رضا (ع) در سراسر جهان

وي در بخش ديگري از سخنان خود در اين نشست خبري، با اظهار اينكه فراخوان‌هاي مرتبط با جشنواره امام رضا (ع) به خارج از كشور ارسال و توسط نمايندگي‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سراسر جهان توزيع شده‌اند، گفت: استفاده از بهينه از ظرفيت فضاي جازي براي تبيين فرهنگ رضوي در سراسر جهان، از ديگر مواردي است كه در اين دوره از جشنواره به آن تأكيد شده و مورد استفاده قرار است.

استفاده از خرد جمعي براي معرفي فرهنگ رضوي در خارج از كشور

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي هم‌افزايي و استفاده از خرد جمعي براي معرفي فرهنگ رضوي در كشورهاي ديگر به ويژه در كشورهاي همجوار را بسيار مؤثر عنوان كرد و گفت: دريافت آثار شاخص و درخور توجه از كشورهاي محتلف به ويژه از آسياس مركزي و منطقه قفقاز، از جمله نتايج اين هم‌افزايي است.

وي در تأكيدي دوباره اظهار كرد: برگزاري جشنواره امام رضا (ع) و بخش بين‌المللي آن، تأثير بسيار زيادي در شناخت فرهنگ رضوي در بسياري از كشورها داشته است.

شاخص‌هاي انتخاب خادمين خارجي فرهنگي رضوي

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در بخش ديگري از سخنان خود تأليف و ترجمه كتاب، سرودن شعر و خلق آثار هنري با موضوع امام رضا (ع) و همچنين اهتمام به گسترش فرهنگ رضوي با تأسيس مدارس، حوزه‌هاي علميه و يا سخنراني در رسانه‌هاي عمومي و مراكز علمي را از شاخص‌هاي انتخاب و دعوت ميهمانان خارجي براي شركت در اختتاميه جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) برشمرد.

راه‌اندازي مجمع جهاني خادمين رضوي

وي افزود: براي اينكه ميان اين خادمين رضوي حلقه ارتباطي وجود داشته باشد، سال گذشته مجمع جهاني خادمين رضوي را بنيان گذاشتيم كه امسال فعاليت‌هاي خود را به صورت رسمي آغاز خواهد كرد.

ابراهيمي‌تركمان، در ادامه سخنان خود در جمع اصحاب رسانه‌ها، درباره نتايج حاصل از برگزاري جشنواره امام رضا (ع) به صورت بين‌المللي گفت: با توجه به ويژگي‌هاي مكتب اهل بيت (ع) و امام رضا (ع) برگزاري اين جشنواره به صورت بين‌المللي سبب شده تا علاقمندي بيشتري نسبت به اهل بيت (ع) در كشورهاي مختلف ايجاد شود و فرهنگ رضوي از مرزهاي داخلي فراتر رفته و به كشورهاي ديگر هم برسد.

وي ادامه داد: افراد برتر و برگزيده خارجي جشنواره امام رضا (ع) با بازگشت به كشور خود، اهتمام و توجه بيشتري در خلق آثار فرهنگي و هنري با موضوع امام رضا (ع) پيدا مي‌كنند كه به گسترش فرهنگ رضوي در جهان منجر مي‌شود.اين افراد حتي در حوزه جذب زائر براي بارگاه و حرم مطهر امام رضا (ع) پيشگام بوده‌اند.

تلاش براي بومي شدن جشنواره امام رضا (ع) در كشورهاي مختلف

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ابراز اميدواري كرد كه اين جشنوراه در سال‌هاي آينده نيز به اين سبك و سياق تداوم يابد. وي همچنين گفت: به دنيال آن هستيم تا جشنواره در سال‌هاي آينده در كشورهاي مختلف به عنوان يك حركت بومي برگزار شود. مانند تركمنستان كه دولت اين كشور هر سال و در ايام سالروز ولادت امام رضا (ع) در منطقه قدمگاه در شهر مرو، جشنواره امام رضا (ع) را با حضور شخصيت‌هايي از تركمنستان و ايران برگزار مي‌كند كه از اين بابت از دولت تركمنستان، تشكر مي‌كنيم.

همه خادمان خارجي فرهنگ رضوي مسلمان نيستند

ابراهيمي‌تركمان در پايان سخنان خود گفت: برخي از ميهمانان بخش بين‌الملل جشنواره امام رضا (ع) ملمان نيستند. آنها پيرواني از اديان مختلف هستند كه به اهل بيت (ع) و امام رضا (ع) علاقه دارند. مانند پروفسور الكك، اديب لبناني و مشهور جهان عرب كه اشعاري در وصف امام رضا (ع) سروده و ميهمان سال قبل جشنواره بود.

تقدير بنياد امام رضا (ع) از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

سيد جواد جعفري، رييس بنياد بين‌المللي امام رضا (ع) نيز كه در اين نشست خبري حاضر بود، با قدرداني ويژه از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي برگزاري بخش بين‌المللي جشنواره امام رضا (ع)، گفت: حضور اين سازمان در برگزاري جشنواره امام رضا (ع) موجب رونق گرفتن اين جشنواره شده است.

نقش مؤثر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در جهش يافتن جشنواره امام رضا (ع)

وي تأكيد كرد: تأسيس دبيرخانه دايمي بخش بين‌الملل جشنواره امام رضا (ع) در سازمان فرهنگو ارتباطات اسلامي، موجب جهش يافتن اين دوره از جشنواره نسبت به دوره‌هاي قبل شده است. به نحوي كه امسال و چهاردهمين دوره جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) در 2 هزار و 400 نقطه دنيا برگزار خواهد شد، در حاليكه اين جشنواره در سال قبل در 200 شهر كشورهاي خارجي برگزار شد.

جعفري مردمي بودن، متنوع بودن و فراگير بودن را سه ويژگي جهاردهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) عنوان كرد و گفت: در اين دوره شاهد گسترش برنامه‌هاي ترويجي، توسعه برنامه‌هاي علمي و دانشگاهي،  توسعه بخش كودك و نوجوان و توسعه بخش بين‌الملل هستيم.

شركت  565 هزار و 256 نفر در بخش‌هاي رقابتي جشنواره چهاردهم امام رضا (ع)

وي افزود: امسال در رقابت‌هاي علمي، پژوهشي، فرهنگي و هنري جشنواره، 565 هزار و 256 نفر شركت كرده‌اند كه آمار قابل توجهي در بُعد بين‌المللي و جهاني محسوب مي‌شود.

انتهاي پيام/


١٤:٥٣ - 1395/05/12    /    شماره : ٦٥٦٧٤٣    /    تعداد نمایش : ١٢٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 هم‌اندیشی گسترش همکاری‌های علمی و آموزشی در عرصه بین‌الملل (خبر)
 خواستار گسترش همکاری‌های علمی دانشگاهی بين ايران و الجزاير شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: رايزني‌هاي فرهنگي ايران و لهستان در دو كشور راه‌اندازي شود (خبر)
 ابراهیمی‌تركمان درگذشت پدر سردار سلیمانی را تسليت گفت (خبر)
 بر گسترش همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي تاكيد شد (خبر)
 سفر ابراهيمي‌تركمان در هند (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 اقدامات فرهنگي ايران و هند موجب انزواي گروه‌هاي ترورريستي در جهان مي‌شود/تروريسم، دشمن انسانيت و عدالت (خبر)
 آغاز نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 دومين روز گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 حجت‌الاسلام مريجي: میان معنویت و مادیت، تناقض و تضادی وجود ندارد (خبر)
 عوامل 4گانه تكوين حكمت اسلامي از ديدگاه حميد پارسانيا (خبر)
 جوهره مفهوم معنویت نزد همه انسان‌ها مشترک است (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: انسان‌ها نيازمند معنويت هستند (خبر)
 حجت‌الاسلام‌والمسلمين قمي: معنویت گمشده انسان در پهنه گیتی است (خبر)
 نخست وزیر هند: گفت‌وگوی دینی باعث گسترش صلح و همدلی در جهان مي‌شود (خبر)
 ديدار ابراهيمي‌تركمان با نماينده ولي فقيه در دهلي‌نو (خبر)
 سفر رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به هند (خبر)
 افزايش همكاري‌هاي سازمان فرهنگ و شبكه قرآن (خبر)
 جهالت مدرن در عصر کنونی عامل دوری انسان از صلح است (خبر)
 پانزدهمين مجمع بين‌المللي «گفت‌وگوي تمدن‌هاي رودس» در يونان برگزار مي‌شود (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان خواستار پايان دادن به خشونت‌ها عليه مسلمانان ميانمار شد (خبر)
 گزارشي از سفر رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به چين (خبر)
 دين هيچگاه نمي‌تواند از خشونت پشتيباني كند (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: آینده جامعه بشری نیازمند باور به خداوند است/ عشقمان را به بشريت افزايش دهيم (خبر)
 استادان زبان فارسی در خارج از كشور سرمایه‌های ارزشمندي هستند (خبر)
 ساخت فیلم‌‌هاي مشترك باعث توسعه روابط فرهنگي دو كشور مي‌شود (خبر)
 افتتاح هفته فيلم ايران در چين (خبر)
 رونمايي از ترجمه چيني مجموعه 23 جلدی شاهکار ادب فارسی (خبر)
 افتتاح غرفه ايران در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن (خبر)
 مهم‌ترین مسأله در گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت (خبر)
 ايران و چين پايبندي‌ عميقي به فرهنگ بومي خود دارند (خبر)
 بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن افتتاح شد (خبر)
 ايران داراي ظرفيت بي‌نظير فرهنگي است/خواستار اجراي برنامه‌هاي در خصوص ميراث فرهنگي، ايران شناسي، چين شناسي (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي وارد چين شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: خشونت عليه انسان، خشونت عليه خداوند است (خبر)
 تفاهمنامه همكاري سازمان فرهنگ و معاونت برون‌مرزي صداوسيما امضا شد (خبر)
 توليدات فرهنگي و جاذبه‌هاي استان‌ها را به جهان معرفي مي‌كنيم (خبر)
  بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در مشهد مقدس (خبر)
 ديدار سفير روسيه با ابراهيمي‌تركمان (خبر)
 هفته‌هاي مشترك فرهنگي كشورهاي حاشيه درياي خزر برگزار شود (خبر)
 تلاش برای توسعه همکاری‌های گسترده‌تر فرهنگی با گرجستان (خبر)
 ديدار نوروزي ابراهيمي‌تركمان با كاركنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 بازديد رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از مرکز اهل البیت (ع) گرجستان (خبر)
 امضای تفاهم‌نامه همکاری بين سازمان فرهنگ و کانون وکلای دادگستری (خبر)
 برگزاري هفته فرهنگي ايران در تركمنستان تداوم حسن همجواري است (خبر)
  ريشه تاريخي ايران و تركمنستان يكي است/دعوت از ايران براي شركت در كنفرانس موسيقي سنتي (خبر)
  بازديد ابراهيمي‌تركمان از موزه ملي تركمنستان (خبر)
 برگزاری هفته‌های فرهنگی نشان از تعاملات گسترده ايران و تركمنستان است/توجه به كرامت انساني تنها راه حفظ فرهنگ (خبر)
 تنوع فرهنگي ايران از بزرگ‌ترين سرمايه‌هاي معنوي كشور است/ نقطه اتكاي سازمان فرهنگ به ظرفيت‌هاي استان‌هاي كشور/برند سازي فرهنگي ايران در خارج از كشور (خبر)
 رويكرد همكاري‌هاي فرهنگي با هند (خبر)
 رسالت مأموران فرهنگي در خارج از كشور توجه به فرهنگ ايراني ـ اسلامي است (خبر)
 نماينده اسقف اعظم يونان:قدرت‌هاي غربي جنگ نويني را عليه جهان به راه انداخته‌اند/ طرد ديگران با اغواي تعصب مذهبي (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: تحريف دين خرد ستيزي است/سكوت در برابر انحرافات ديني مقبول نيست (خبر)
 روابط فرهنگي با ايران از اهداف مهم اتريش است/ ريشه دار بودن گفت‌وگوي اديان بين ايران و اتريش/كسب قدرت هدف داعش (خبر)
 نمايشگاه فرهنگي و هنري ايران در عشق‌آباد افتتاح شد (خبر)
 ايران كشور تركمنستان را خويشاوند خود مي‌داند (خبر)
 آيين افتتاحيه هفته فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 هفته فرهنگی ایران در ترکمنستان افتتاح مي‌شود (خبر)
 ديدار ايران‌شناسان روسيه با رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: آگاهي‌بخشي و غفلت‌زدايي، رسالت اصلي دانشگاه است (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: سازمان فرهنگ پل ارتباطي فرهنگ‌ها و تمدن‌ها است (خبر)
 برپايي جشن انقلاب اسلامی در ۶۰ کشور/ برپايي نمایشگاه‌ کتاب و اعزام هنرمندان به 25 كشور/ رونمايي از ۵۰ کتاب ترجمه شده/ تهيه بسته‌هاي فرهنگي به 14 زبان زنده دنيا (خبر)
 ایران کشوری بیدار و تأثیرگذار در فرهنگ جهاني است /ايران پيشگام در مبارزه با افراط‌گرايي (خبر)
 علاقمند به نمایش فیلم‌های ایرانی هستيم (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان از موفقيت اجراي طرح تاپ گفت (خبر)
 واقعيت‌هاي ايران غير قابل انكار است (خبر)
 هفتمين دور گفت‌وگوي ديني اسلام و كليساي ارمني حوزه سيليسي پايان يافت (خبر)
 گفت‌وگو با ايران يك ضرورت است/ خوي استكباري و جهالت معضل دين (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: عقلانيت توأم با ايمان جوامع را نجات مي‌دهد (خبر)
 ابراهیمی ترکمان: تعمیق روابط ایران و الجزایر همبستگی امت اسلامي را به دنبال دارد (خبر)
 با فرهنگ ایران احساس قرابت فراواني دارم (خبر)
  توسعه گفت‌وگوها با ادیان مختلف در دستور کار قرار دارد/ظرفیت توسعه همکاری های فرهنگی ایران و اروپا (خبر)
 فرهنگ و هويت ملت‌ها را با تدوين دایرةالمعارف‌ها حفظ كنيم/ متحيرم از حفظ میراث فرهنگی در ايران (خبر)
 تفاهم‌نامه همكاري‌هاي فرهنگي ايران و ايتاليا اجرايي شود (خبر)
 کاردینال توران: بايد از گسترش بيماري ديني جلوگيري كنيم (خبر)
 ابراهیمی‌تركمان: جهالت مدرن عدم توجه به باطن دين است/ علاج غفلت‌زدگي توجه به عقلانيت/ زدودن جهالت از پندار و کردار جوامع/ مشروعيت بخشي افراط‌گرايان به انگيزه خشونت (خبر)
 تلاش ايران براي معرفي اسلام حقيقي قابل تقدير است (خبر)
  دهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و واتيكان در رُم برگزار مي‌شود (خبر)
 تداوم گفت‌وگوهاي ديني منجر به شناخت اسلام حقيقي مي‌شود (خبر)
 دهمين اجلاس گفت‌وگوي ديني اسلام و مسيحيت ارتدوكس به پايان رسيد (خبر)
  برگزاري دومين روز از دهمین دور گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارتدوکس (خبر)
  تعامل با 30 كليسا از دستاورد گفت‌وگوي‌هاي اسلام و مسيحيت است (خبر)
 منتسب کردن افراط‌گرايان به ادیان اشتباهی بزرگ است/ تروریسم فاقد چهره انسانی (خبر)
 «روزهاي فرهنگي تركمنستان در ايران» افتتاح شد (خبر)
 ايران دروازه ورود تايلند به مبادلات فرهنگي در منطقه است (خبر)
 برگزيدگان دومين جايزه جهانی اربعين معرفی شدند (خبر)
 ايران و هند گفت‌وهاي فرهنگي خود را آغاز مي‌كنند (خبر)
 فرهنگ ایران همواره در ارمنستان زنده است (خبر)
 همایش بین‌المللی بررسی «روابط 25 ساله ارمنستان و ایران» در ایروان برگزار شد (خبر)
 رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ارمنستان سفر كرد (خبر)
 نمايشگاه «روزهاي فرهنگي ايران» در تركمنستان افتتاح شد (خبر)
 60 كشور ميزبان جشن انقلاب/ اعزام 160 هنرمند/ توزيع 290 بسته فرهنگي (خبر)
 پنجمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و كره جنوبي (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: تحقق صلح پايدار، نيازمند عزم جهاني است (خبر)
 مراسم اربعين حسيني در هالکالی استانبول (خبر)
 عباس خامه‌يار معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي شد (خبر)
 نخستين نشست ستاد بين‌الملل «مشهد پايتخت فرهنگي جهان اسلام» برگزار شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: دین اجازه استخراج قرائت‌هاي خشونت‌آمیز را نمی‌دهد (خبر)
 از خواهرخواندگي شهرهاي ايران و الجزاير تا تعامل فرهنگي دو ملت (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي درگذشت كيومرث اميري را تسليت گفت (خبر)
 تجديد ميثاق رئيس و كاركنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با آرمان‌هاي امام خميني (ره) (خبر)
 برگزاري جشن‌هاي انقلاب با 450 برنامه متنوع در خارج از كشور (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي رايزني‌هاي فرهنگي را مأمور تبيين محورهاي پيام ولي امر مسلمين جهان كرد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: به دنبال پژوهش هاي تاثير گذار و كاربردي در خارج از كشور هستيم (خبر)
 ساختمان جديد رايزني فرهنگي ايران در لبنان بازگشايي شد (خبر)
 رئيس و معاونين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با دكتر ولايتي ديدار كردند (خبر)
 «رایزن فرهنگی و دنیای ایران‌شناسی» (خبر)
 همكاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و مؤسسه دارالحديث (خبر)
 «اسلام‌شناسی و ‌اسلام‌شناسان؛ از شناخت تا تعامل» (خبر)
 علاقه‌مند همكاري با ادبا و نویسندگان ايراني هستيم (خبر)
 سازمان فرهنگ انتخاب قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کرد (خبر)
 همايشي «طلوع حقيقت» (خبر)
 «خوبان» (خبر)
 رايزنان فرهنگي ايران در اتريش و آلمان تقدير شدند (خبر)
 شركت الهدي در نوزدهمن نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد (خبر)
 «کفش‌های مکاشفه» (خبر)
 آغاز هفته فرهنگی الجزایر در مشهد مقدس (خبر)
 نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم هند برگزار مي‌شود (خبر)
 «جریان‌شناسی گروه‌های سلفی، جهادی و تکفیری» (خبر)
 توسعه فعالیت‌های سینمایی ایران در خارج از کشور (خبر)
 «نظام انتخابات در جمهوری اسلامی ایران (مسأله‌ها و تضادها)» (خبر)
 «تاریخ فرهنگی و علمی سمرقند و بخارا در دوران اسلامی» (خبر)
 سازمان فرهنگ حمله تروریستی به نمازگزاران مسلمان مصري را محكوم كرد (خبر)
 «جستاری در فرهنگ ایتالیا» (خبر)
 همگرايي اسلامي مهمترين راهكار براي مقابله با افراط‌گرایان است (خبر)
 اجلاس وزراى فرهنگ كشورهاي كنفرانس اسلامى در سودان برگزار شد (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سودان» (خبر)
 اشرف بروجردي: گفت‌وگو ابزاري راهگشا در عرصه سياست و فرهنگ است (خبر)
 معاون نخست‌وزیر جمهوری لهستان: ايران سرزميني مقدس براي لهستاني‌هاست (خبر)
 نیلی‌احمدآبادی: لهستانی‌ها در جنگ جهاني دوم خاطرات شیریني از ایرانيان به یاد دارند/ وجود همزیستی مسالمت‌آمیز ایرانیان و مردم لهستان (خبر)
 گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان آغاز شد (خبر)
 «جامعه و فرهنگ مصر» (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان درگذشت پدر سخنگوی وزارت خارجه را تسلیت گفت (خبر)
 «مجموعه مقالات افراط‌گرایی در جهان عرب» (خبر)
 گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان برگزار مي‌شود (خبر)
 توسعه تعاملات ديني بين سازمان فرهنگ و جامعةالمصطفی (ص) العالمیه (خبر)
 طرح تجزیه کشورهای اسلامی برای تثبیت رژیم صهیونیستی است (خبر)
 «مجموعه مقالات افراط‌گرایی در آفریقا» (خبر)
 «جامعه و فرهنگ زنگبار» (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در دفتر نمايندگي قم (خبر)
 پيام تسليت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به زلزله‌زدگان استان كرمانشاه (خبر)
 اتاق ايران‌شناسي در دانشگاه دولتي منوبه افتتاح شد (خبر)
 جهانگیری: دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری‌ علمی با دانشگاه‌های جهان عرب است (خبر)
 كافي: دانشگاه فردوسی خواهان گسترش روابط با کشورهای عربی شمال آفریقاست (خبر)
 «جامعه و فرهنگ افغانستان» (خبر)
 «حجاب از ديدگاه دختران و زنان مسلمان مالزي» (خبر)
 دهمين هم‌انديشي نمايندگان فرهنگي ايران آذرماه سال جاري برگزار مي‌شود (خبر)
  نقشه راه فعاليت‌هاي فرهنگي ايران در خارج از كشور تهيه مي‌شود/تبيين اولويت‌هاي حضور فرهنگي ايران در كشورهاي مختلف (خبر)
 بخش سفرنامه چهارمین جایزه جهانی اربعین به 12 زبان دنیا برگزار می‌شود (خبر)
 ویژه‌نامه‌هاي اربعین حسینی منتشر شد (خبر)
 «خط مقدم ديپلماسي عمومي آمريكا» (خبر)
 سفر هیأت دانشگاهی افغانستان به مشهد مقدس (خبر)
 گسترش همکاری‌ آموزشی دانشگاه‌های فردوسی مشهد و کابل (خبر)
 «ارتباط و شیوه‌های ارتباطی» (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه جواهر لعل نهرو در ايران (خبر)
 «وارطانیان: سرگذشت بزرگترین جاسوس شوروی در ایران» (خبر)
 400 عنوان كتاب در قالب طرح تاپ به زبان‌هاي ديگر ترجمه مي‌شود (خبر)
 سازمان فرهنگ معرف فرهنگ همه كشورهاي حوزه تمدن ايران است (خبر)
 دیدار ریيس مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌ها با ریيس دانشگاه پنتئون یونان (خبر)
 «مجموعه مقالات ایرانیان خارج از کشور» (خبر)
 ديدار مشاور رييس جمهور افغانستان با رييس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي ايران و آلمان در زمينه ترجمه آثار ايراني ـ اسلامي (خبر)
 دومين اجلاس رهبران ديني جهان در يونان برگزار شد (خبر)
 ترجمه گزیده اشعاري از امین‌پور، صفارزاده و هراتی رونمايي شد (خبر)
 «جایگاه فراملی‌گرایی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران» (خبر)
 شانزدهمين جلسه شوراي سياستگذاري مركز ساماندهي ترجمه و نشر برگزار شد (خبر)
 «رهاورد قفقاز» (خبر)
 «چهره اسلام در رسانه‌هاي بريتانيا» (خبر)
 «تأثیرات زبان‌شناختی فارسی بر زبان و فرهنگ سواحیلی» (خبر)
 رونمایی دو کتاب طرح تاپ در خبرگزاری فارس (خبر)
  برگزاري همايش جايگاه عربي‌نويسان ايراني در رشد تمدن اسلامي در شيراز (خبر)
 پیشرفت ایران، پیشرفت منطقه است (خبر)
 حجت‌الاسلام مبلغي: هندوئیزم و اسلام داراي اندیشه‌های مشترک هستند (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلی‌نو آغاز شد (خبر)
 آثار جدید رايزني فرهنگي ايران رونمایی شد (خبر)
 بلخاري: فطرت الهي انسان‌ها را به سوي حقيقت رهسپار مي‌كند (خبر)
 پنجاه‌و‌يكمين جلسه شوراي سياست‌گذاري مركز گفت‌وگوي اديان برگزار شد (خبر)
 «منشور ديپلماسي فرهنگي جمهوری اسلامی ايران از ديدگاه مقام معظم رهبري» (خبر)
 نگاهی به بنیاد کتابت و نشر قرآن مالزی (خبر)
 ديدار اساتيد دانشگاه استراسبورگ فرانسه با رييس مرکز گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلی‌نو برگزار مي‌شود (خبر)
 نمايشگاه عکس «مرز تنهايي» در تهران برپا مي‌شود (خبر)
 فضای مجازی از مؤثرترین راه‌های انتقال پیام‌ فرهنگی در عرصه جهانی است (خبر)
 فراخوان چهارمين جایزه جهانی اربعین منتشر شد (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه حاجت‌تپه تركيه در ايران (خبر)
 قیام امام حسین (ع) برای احیای امر به ‌معروف و نهی از منکر بود (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه سوسه تونس در ايران (خبر)
 ششمين سالگرد كرسي اذانگاهي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد (خبر)
 جایگاه قرآنی کشور در حوزه بین‌الملل تقويت مي‌شود (خبر)
 نابودی ریشه‌های فرهنگی مسلمانان هدف اصلی اشغالگران است (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و بالكان برگزار مي‌شود (خبر)
 استمرار حیات رژیم صهیونیستی تداوم نظام غرب بر اندیشه مسلمانان است (خبر)
 ايران هسته اصلي تمدن اسلامي است (خبر)
 همایش «آزادی قدس و فلسطین» در مالزی افتتاح مي‌شود (خبر)
 ديدار ابراهيمي‌تركمان با بنيانگذار مجمع بين‌المللي گفت‌وگوي تمدن‌هاي رودس (خبر)
 دیپلماسی وقف ظرفیت عظیم در جهان اسلام است (خبر)
 گفت‌وگو همراه با عقلانيت سبب صلح و دوستي در جهان مي‌شود (خبر)
 خامه‌يار: اعراب مرتجع، قدرت نرم قطر را برنتابيدند (خبر)
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و مؤسسه فرهنگ معاصر همكاري مي‌كنند (خبر)
 انتشار كتاب صحيفه سجاديه به زبان بنگالي (خبر)
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • همايشي «طلوع حقيقت»
  به مناسبت سالگرد صدور نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان کشورهای غربی، همايشي با عنوان «طلوع حقيقت» صبح امروز (12 آذرماه) در مؤسسه فرهنگي سوره تهران، برگزار شد.

 • افتتاحيه هفته فرهنگي الجزاير در مشهد مقدس
  مراسم افتتاحيه هفته فرهنگی الجزایر، 10 آذرماه در غرفه تخصصی رویداد مشهد 2017 نمایشگاه ناشران جهان اسلام در مشهد مقدس برگزار شد.

 • آيين افتتاحيه «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان»
  آيين افتتاحيه «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان» با عنوان «در جستجوی خانه دوم»، صبح امروز (سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه) در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، افتتاح شد.

 • راهپیمایی شیعیان غنايي در اربعین حسینی
  گروهي از شيعيان غنايي با برگزاري راهپيمايي در روز اربعين حسيني به عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفايش پرداختند.

 • سی‌وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول
  سی‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول، 13 آبان‌ماه با شركت وابستگی فرهنگی ايران، مجمع جهانی اهل بیت (ع) و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی وزارت ارشاد، گشايش يافت.