English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٢٥ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان امامیه پاکستان:

افکار امام خمینی(ره) جاودان است

لعل مهدی خان، در آيين بزرگداشت بیست‌وهفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، افکار آن امام همام را جاودان دانست و گفت: امام راحل از شخصیت‌های تاریخ‌ساز جهان است كه با تکیه بر اسلام، جوامع اسلامي را بیدار کرد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، آيين بزرگداشت بیست‌وهفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، با مشارکت «گروه رسانه‌ای دِن» و حضور شخصیت‌های برجسته دینی، مذهبی، علمی، فرهنگی و سیاسی در سالن اجتماعات امام رضا(ع) در محل خانه فرهنگ ایران در لاهور برگزار شد.

امام خميني(ره)؛ از شخصیت‌های تاریخ‌ساز جهان

لعل مهدی خان، رئیس سازمان امامیه پاکستان ضمن تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) گفت: امروز ما، به مناسبت بیست‌وهفتمین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در این محل گردهم آمديم؛ اگر بر تاریخ گذشته خود نگاهی بیاندازیم مشاهده خواهیم کرد که امام خميني(ره) در صف نوابغ جهان قرار دارد و از شخصیت‌های تاریخ‌ساز جهان است.

وي با تأكيد بر اينكه افکار امام خمینی(ره) جاودان است، گفت: افکار ايشان نه تنها برای همیشه زنده بلکه حیات‌بخش بشریت است. امام خميني(ره) در طول زندگی خود با تکیه بر اسلام، جهان اسلام را بیدار کرد و ملتی را استقلال و آزادی بخشید که خود در صف اول آزادی خواهی است.

رئیس سازمان امامیه پاکستان افزود: امام خميني(ره) با مجاهدت‌های فراوان نه تنها آزادی و استقلال را به کشور جمهوری اسلامی ایران بخشید، بلکه جهان اسلام را بیدار کرد؛ بايد يادآور شد كه افکار الهی امام خمینی(ره) هرگز از بین نخواهد رفت و مسلمانان را به وحدت فراخواند زيرا تنها در سایه وحدت و همدلی قادر به بدست آوردن اسقلال و آزادی هستند.

به کمال رسيدن مسلمانان با الگوبرداري از سيره امام خميني(ره)

طاهر رضا بخاری، رئیس سازمان اوقاف و امور مذهبی در سخنان آغازين خود، گفت: اگر بر زندگی و افکار امام خمینی(ره) نگاهی بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که هر لحظه از زندگی ایشان برای ما درس و پند است.

وي ادامه داد: راه امام خميني(ره) یک انسان مسلمان را به کمال و اوج می‌رساند. نظریات ايشان کاملاً براساس دین مبین اسلام که دینی کامل است و تمام ضروریات و نیازهای انسان را برآورده می‌کند، است.

اگر انسان طالب رستگاری و موفقیت است باید به دین اسلام عمل کند، تنها چیزی که باعث شد امام خميني(ره) را در مقابل قدرت‌های جهانی محکم و استوار نگه دارد، ایمان کامل به خدای یکتا بود. ايشان دین اسلام را بزرگترین نعمت خداوند و مسلمانان را عزیزترین انسان می‌پنداشتند.

وی در ادامه، بيان كرد: سازمان اوقاف و امور مذهبی و خانه فرهنگ ایران در لاهور روابط بسیار خوب و دیرینه‌ای دارند؛ بسیاری از برنامه‌ها مشترکاً برگزار مي‌شود كه امید است این روابط بیش از پیش گسترش یابد و دوستی و برادری دو کشور ایران و پاکستان مستحکم‌تر شود.

لزوم بهره‌گيري از افکار و عقاید امام راحل

عمران مسعود، وزیر پيشين آموزش و پرورش پاکستان و رئیس دانشگاه آسیای جنوبی طي سخناني، اظهار كرد: امام خميني(ره) افکار و اندیشه‌های انقلاب عظیم اسلامی را به پیروزی رساند كه همچنان در بین مردم ایران زنده و جاودان است و مردم ایران با پیروی ايشان از پله‌های ترقی و پیشرفت را طی می‌کنند.

وي ادامه داد: امروز ما در این محل جمع شده‌ایم تا سالروز ارتحال این مرد بزرگ را گرامی داریم. خداوند متعال به ما توفیق دهد که افکار و عقاید امام راحل را بیش از پیش در زندگی به کار بسته تا بتوانیم موفقیت‌های بیشتری کسب كنيم.

آگاه ساختن مردم نسبت به اسلام واقعي توسط امام خميني(ره)

علامه شاهد نقوی، رئیس جامعه نرجسیه ضمن تسلیت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی(ره) چنان شخصیت عظیم و بزرگی است که در چند دقیقه نمی‌توان این مرد بزرگ را توصیف کرد. امام خميني(ره) ملت ایران را نه تنها آزاد کرد، بلکه نظام جمهوری اسلامی را بنیان نهاد.

وي در ادامه سخنان خود، گفت: خداوند متعال در ادوار مختلف برای رهبری، راهنمایی، هدایت و اسلام شناسی به مردم مسلمان، شخصی را بر می‌گزیند كه می توان گفت امام خمینی(ره) همان شخصیت برگزیده است. 

رئیس جامعه نرجسیه افزود: ملت ایران به سه دلیل موفق شد که انقلاب اسلامی به پیروزی برساند، اول پیروی از مکتب اسلام، دوم رهبری آگاهانه امام خمینی(ره) و سوم وحدت کلمه است؛ حضرت امام خمینی(ره) از طرفي مکتب اسلام را به مردم نشان دادند و از طرفی دیگر وحدت را در ملت ایران ایجاد كرد که موجب ایجاد انقلاب اسلامی شد.

وي تأكيد كرد: امام خميني(ره) نشان دادند که اگر مسلمانان متحد شوند و به مکتب خود ایمان داشته باشند، می‌توانند انقلاب کنند. ايشان به درستی اسلام را شناخت و مردم را از آن آگاه ساخت.

تأكيد بر وحدت و اتحاد برای مقابله با دشمنان اسلام

پیرسیدطاهر حسین زنجانی طي سخناني، گفت: دین مبین اسلام از نظر حضرت امام خمینی(ره) نعمت الهی است که تمامی موجودات عالم را در سایه رحمت خدا نگه داشته است و مکتبی حیات بخش و انسان ساز می‌باشد.

وي در ادامه بيان كرد: دین مبین اسلام درس اخوت، برادری و وحدت را به ما می‌آموزد؛ امام خميني(ره) وحدت را برای تمامی امت مسلمان یک حکم الهی و وظیفه شرعی می‌دانست و ما امروز بیش از هر زمان به وحدت و اتحاد برای مقابله با دشمنان اسلام نیاز داریم.

ایجاد خوداعتمادی و خودباوری در بین مسلمانان

رفرف، یکی از تحلیل‌گران معروف پاکستان با تأكيد بر احیای افکار اسلامی، گفت: بدون شک در جوامع اسلامی برای احیای افکار اسلامی اولین گامی که لازم است، ایجاد خود اعتمادی و خودباوری در بین مسلمانان است که باید در وجود مسلمانان ایجاد شود كه به طور قطع، نظریه‌ها و افکار امام(ره) مبتنی بر همین امر است.

وي در ادامه اظهار كرد: در دیدگاه امام خميني(ره) خوداعتمادی در جوامع اسلامی یکی از نیازهای مهم و اصلی است و خوداعتمادی تنها عاملی است که می‌تواند مسلمانان را به کمال برساند و این قدرت را به آنها عطا کند که در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کنند.

رفرف تأكيد كرد: ما باید گفته‌های این بزرگان را به صورت عملی در زندگی خود پیاده کنیم، امیدوارم که خداوند متعال به ما توفیق دهد تا بتوانیم در وجود خود خود اعتمای را ایجاد كرده و استقلال و آزادی را کسب كنيم.

 

علامه راغب نعیمی، رئیس جامعه نعیمیه لاهور ضمن تسلیت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) گفت: بدون شک کسب آزادی و استقلال یک کشور بدون ایجاد انگیزه خود اعتمادی ممکن نیست و خوداعتمادی یکی از مواردی بود که امام خمینی(ره) برآن تاکید فراوانی داشتند.

وی همچنين، به سفر خود به ايران و آشنايي با اماكن مذهبي و فرهنگي اين كشور اسلامي و بازديد از محل زندگي امام خميني(ره) و تأكيد بر ساده‌زيستي امام راحل، اشاره كرد.

 

اکبر برخورداری، وابسته فرهنگی و رئیس خانه فرهنگ ایران در لاهور طي سخناني، ضمن بررسي دیدگاه رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در خصوص استقلال و خودباوری گفت: اسلام معتقد است انسان آزاد آفریده شده است و دارای شخصیت و هویتی مستقل است و کسی حق ندارد این آزادی را از او بگیرد و یا او را زیر سلطه خود در بیاورد، اما  اینکه چرا استعمارگران ملت‌ها را اسیر خود کرده‌اند، دلایل گوناگون دارد و مهمترین دلیل آن جهل و نادانی و نداشتن ایمان قوی ملت‌ها است.

وي ضمن بيان مطب فوق، افزود: امام خميني(ره) به جوانان هشدار می‌دهد که مراقب عوامل دشمن و کسانیکه به نام دین جوانان را گمراه می‌کنند، باشند و فریب آنها را نخورند.

برخورداري بيان كرد: تفرقه از دیگر راه‌های نفوذ بیگانگان است، امام وحدت مسلمانان را عامل مهم پیشرفت و استقلال می‌داند. غربی‌ها از یک طرف با تحمیل اختلافات و جنگ‌های داخلی و از طرف دیگر با تبلیغات گسترده جوامع اسلامی را به نابودی می‌کشانند زيرا تبلیغات گسترده غرب غیرت دینی جوانان ما را از آنها می‌گیرد.

وي افزود: آنها اسلام و غیرت دینی جوانان مسلمان را هدف قرار داده‌اند چون می‌دانند غیرت دینی همیشه وسیله‌ای بسیار مؤثر برای انسان‌های آزاد و مذهبی بوده و سدی محکم برای نفوذ آنهاست.

در ادامه اين مراسم، احمد رضا قصوری، رئیس جماعت اهل سنت پاکستان در سخنان خود، گفت: مهمترین حکمت عظمت و بزرگی کردار و رفتار امام خمینی(ره) که جزیی از وجود بنده است و همیشه در  قلب من جایی دارد، استقلال و خود اعتمادی ایشان است.

وی در ادامه، به تعلیمات و گفته‌های امام خمینی(ره) چون اجتهاد علمی، اتحاد و جهاد همه جانبه اشاره كرد.

محمدحسین بنی اسدی، سرکنسول ایران در لاهور گفت: امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی در ایران دنیا و تصمیم‌سازان دنیا را ملزم ساخت که حق و حقوق مسلمانان را به رسمیت بشناسند؛ رهبریت ایشان و پیروی مردم ایران و حمایت مسلمانان در سایر جاهای دنیا باعث شد که انقلاب اسلامی مثل درخت در ایران ریشه بگیرد و شاخ و برگ‌هایش به سایر کشورهای جهان هم برسد.

وي افزود: وحدت مسلمانان جهان نیز یکی از شعارهای امام خمینی(ره) بود که حتماً باید مورد توجه قرار بگیرد؛ امام خمینی(ره) به کشورهای اسلامی و مسلمانان جهان نشان داد که اگر به خودشان متکی باشند می‌توانند دنیا را متقائد کنند که حق و حقوقشان را بپذیرند.

پس از آن، پیرسیدمحمد مقدس کاظمی، ضمن اشاره به شخصيت والاي امام خميني(ره)، اشعاری بسیار زیبا در مدح حضرت رسول اکرم(ص) و اهل بیت(ع) قرائت كرد و در پایان علامه حیدر موسوی، از شخصیت‌های برجسته اهل تشیع در لاهور، دعای ختم مراسم را قرائت كرد.

از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم مي‌توان به برپايي نمایشگاه عکس از زندگی پُر افتخار رهبر کبیر انقلاب اسلامی و آثار ايشان و همچنين، کتاب‌هایی که درباره امام(ره) به چاپ رسيده است، اشاره كرد.

انتهاي پيام/


١٤:٣٨ - 1395/03/16    /    شماره : ٦٥٢٩١٧    /    تعداد نمایش : ١٤٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 پایان دوره آموزش زبان فارسی در لاهور پاکستان (خبر)
 تأسیس اتاق مولوی‌شناسی در لاهور پاکستان (خبر)
 اتاق ایران‌شناسی در لاهور پاکستان راه‌اندازی می‌شود (خبر)
 بزرگداشت علامه محمد اقبال لاهوری در پاکستان (خبر)
 برگزاري جشن نوروز در لاهور (خبر)
 آغاز دوره‌های جدید آموزش زبان فارسی و هنر ایرانی در لاهور (خبر)
 همایش «نقش عرفان در صلح و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز» در لاهور (خبر)
 روابط پاکستان و ایران فراتر از مرزهای دیپلماسی فرهنگی است (خبر)
 طنين سرودهاي انقلابي توسط گروه «دستان گویا» در لاهور (خبر)
 راه‌اندازي كرسي فردوسي‌شناسي در لاهور (خبر)
 برگزاری کنفرانس رحمت‌للعالمین (ص) در لاهور (خبر)
 اتاق فردوسي‌شناسي در لاهور راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 برگزاري جشن فارغ‌التحصیلی دانشکده بانوان بلال گنج لاهور (خبر)
 برگزاري کنفرانس بین‌المللی«فکر اقبال، نیاز امروز» در لاهور (خبر)
 برگزاري همایش «الزامات و نیازهای وحدت‌گرایانه در جهان اسلام» در لاهور (خبر)
 ولايت‌پذيري و بصيرت، كليد وحدت امت اسلام است (خبر)
 بزرگداشت علامه اقبال در لاهور (خبر)
  کنفرانس «امام حسن مجتبی (ع)» در لاهور برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري کنفرانس «پیام علامه محمد اقبال لاهوری» در پاكستان (خبر)
 راه‌اندازی اتاق ایران‌شناسی در دانشکده دولتی «مناوان» پاكستان (خبر)
 برگزاری کنفرانس منطقه‌ای «اقبال و مقتضیات زمانه» در لاهور (خبر)
 برگزاري کنفرانس بین‌المللی «هجویری» در لاهور (خبر)
 بيش از 80 درصد نسخ خطي موزه لاهور به زبان فارسی است (خبر)
 آغاز فعالیت اتاق ایران‌شناسی دانشکده دولتی بانوان مناوان لاهور (خبر)
 اتاق فردوسی‌شناسی در كالج بانوان لاهور راه‌اندازی مي‌شود (خبر)
 حمايت از انقلاب اسلامي ايران وظيفه هر مسلماني است (خبر)
 كنفرانس بين‌المللي اقبال لاهوري در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري نشست مسئولین اتاق‌های ایران در ایالت پنجاب پاکستان (خبر)
 ايران و پاكستان همايش «مولانا رومی و اقبال لاهوری» را برگزار مي‌كنند (خبر)
 اتاق «فردوسی‌شناسی» در دانشگاه بانوان لاهور راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 برگزاری همایش « سیره اهل بیت (ع)» در لاهور (خبر)
 مراسم «شب شعر» در لاهور (خبر)
 برگزاري جشنواره قرآنی در لاهور (خبر)
 مسابقه قرائت قرآن کریم در لاهور برگزار شد (خبر)
 برگزاري همایش صلح در اندیشه‌های امام خمینی (ره) در لاهور (خبر)
 برگزاري کنفرانس بین‌المللی «سلطان باهو و مولوی رومی» در پاكستان (خبر)
 زبان و ادبيات فارسی بايد در شبه قاره توسعه يابد (خبر)
 بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در لاهور (خبر)
 بزرگداشت سعدی شیرازی و علامه اقبال در لاهور (خبر)
 زبان فارسي در دانشگاه «جنوب آسیا» پاكستان تدريس مي‌شود (خبر)
  برگزاری کنفرانس امام علی (ع) در لاهور (خبر)
 جهانیان را با پیام‌های هدایت‌گر اسلام محمدي آشنا كنيم (خبر)
 برگزاری همایش بین‌المللی فردوسی در لاهور (خبر)
  تجليل از فارغ‌التحصیلان دوره‌هاي آموزش زبان فارسي و قرآن كريم در لاهور (خبر)
 افتتاح نخستين جشنواره فیلم‌های سینمایی ایران در لاهور (خبر)
 گشايش نمایشگاه هنر در لاهور (خبر)
 جشنواره فیلم‌ ایران در لاهور برگزار مي‌شود (خبر)
 فتاوای امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای اختلافات تشیع و تسنن را رفع كرد (خبر)
 جشن‌هاي ويژه دهه فجر انقلاب در لاهور برگزار شد (خبر)
 مسلمانان پاکستان حامی انقلاب اسلامی هستند (خبر)
  معرفي دستاوردهاي فرهنگي ايران در لاهور (خبر)
  برگزاري کنفرانس «بررسی شخصیت و اندیشه عرفی‌شیرازی» در لاهور (خبر)
 برگزاري سمینار تأثیر عفاف در جامعه در لاهور (خبر)
  انتشار كتاب فتاواي مقام معظم رهبري در خصوص مقدسات اهل سنت در لاهور (خبر)
 برگزاري کنفرانس «رحمة‌للعالمین (ص)» در لاهور (خبر)
 برگزاري همایش اسوه حسنه پیغمبر اکرم (ص) در لاهور (خبر)
 دومین نمایشگاه «اخوت» در مزارشريف برگزار شد (خبر)
  بررسي موانع اعزام زوار ایالت پنجاب پاكستان به عتبات عالیات (خبر)
 تجلیل از علامه اقبال در لاهور (خبر)
 نشست ادبی بزرگداشت علامه محمد اقبال لاهوری (خبر)
 اقبال لاهوري خودشناسي را زمينه توسعه جامعه مي‌داند (خبر)
 برگزاري کنفرانس بین‌المللی «رومی و اقبال» در لاهور (خبر)
 برگزاري کنفرانس «علامه محمد اقبال و احترام آدمیت» در لاهور (خبر)
 آثار تاریخی پاكستان متأثر از ایران است (خبر)
 برگزاري کنفرانس «مسئولیت اجتماعی دانشجویی» در لاهور (خبر)
 جشن 25 سالگي ترويج عمومي قرآن كريم در لاهور (خبر)
 برگزاري سمینار «سیده زینب (س)» در لاهور (خبر)
  برگزاري مراسم نخستين سالگرد درگذشت جاويد اقبال (خبر)
 ايران از مقام اقبال در لاهور تجليل مي‌كند (خبر)
 معرفی اماکن زیارتی و فرهنگی مشهد مقدس در نشریه اردو زبان پاکستان (خبر)
 حسین (ع) متعلق به همه است/صلح و آزادگي پيام حسين (ع) (خبر)
 از كوفي تا نستعليق و خط معلي (خبر)
 حضرت فاطمه (س) افتخاري براي جامعه زنان است (خبر)
 اسلام ناب محمدی (ص) بر پایه عشق به اهل بیت (ع) است (خبر)
 برگزاري مسابقه شعرخواني كودكان و نوجوانان در لاهور پاكستان (خبر)
 سمینار «فلسطین مسأله اول مسلمانان جهان» در لاهور برگزار شد (خبر)
 رييس سازمان اماميه پاكستان: قدس، محور بيداري اسلامي است (خبر)
 زبان فارسی در تقویت زبان اردو نقش بسزايي دارد (خبر)
 تجليل استاد ايراني زبان فارسي در لاهور پاكستان (خبر)
 نوه علامه اقبال لاهوری خواستار همكاري با مراکز فرهنگی ایران شد (خبر)
 رونمایی کتاب زندگینامه فخر کشمیر در پاكستان (خبر)
 كنفرانس «همزيستي صلح‌آميز بين‌الاديان» در لاهور برگزار شد (خبر)
 پايان كلاس‌هاي آموزش زبان فارسي در لاهور (خبر)
 سمینار «روز زن» در پاکستان برگزار شد/ فاطمه(س)، الگويی براي سعادت ابدی (خبر)
 برگزاري سمینار نقش زن به عنوان مادر و همسر در لاهور (خبر)
 تبيين ارزش‌هاي زبان فارسي در لاهور (خبر)
 کلاس‌های آموزش زبان فارسي در لاهور پايان يافت (خبر)
 رونمايي از كتاب «هنر و شخصیت» در لاهور (خبر)
 نمايش دستاوردهای انقلاب اسلامی در لاهور (خبر)
 محفل شعرخواني انقلاب در لاهور پاكستان برگزار شد (خبر)
 گروه‌هاي تكفيري عاقبتی جز هلاکت و نابودی و رسوايی ندارند (خبر)
 برگزاري نمايشگاه فرهنگي و هنري ايران در لاهور پاكستان (خبر)
 برگزاري نمایشگاه کتاب لاهور (خبر)
 افتتاحيه دوره آموزش زبان فارسي در پنجاب پاكستان (خبر)
 اتاق «ایران‌شناسی و فكر اقبال» دانشکده دولتی اسلامی بانوان کوپر رود لاهور افتتاح شد (خبر)
 محفل مشاعره و جشن میلاد حضرت رسول (ص) در لاهور برگزار شد (خبر)
 تمجيد پاكستان از ايران در مراسم بزرگداشت محمدعلي جناح (خبر)
 بازآموزی زبان فارسي در لاهور (خبر)
 آيين بزرگداشت علامه اقبال لاهوري در لاهور برگزار شد (خبر)
 محبت اهل بیت(ع) راه نجات ما در روز قیامت است (خبر)
 مراسم بزرگداشت سالروز اقبال لاهوري در لاهور (خبر)
 برگزاري كنفرانس «فلسفه قیام کربلا و جهان امن» در لاهور پاكستان (خبر)
 استادان جديد زبان فارسي دانشگاه‌هاي پاكستان تجليل شدند (خبر)
 برگزاري مسابقه شعرخواني در لاهور (خبر)
 برگزاري همايش بين‌المللي «اقبال» در لاهور پاكستان (خبر)
 ارتباط با دانشگاه‌هاي ايران از اهداف رييس دانشگاه جي‌سي لاهور (خبر)
 عنایت آيت الله خامنه اي به اقبال لاهوري افتخار بزرگي است (خبر)
 گسترش همكاري هاي فرهنگي دانشگاه پنجاب و خانه فرهنگ ايران در لاهور (خبر)
 ایستادگی در برابر قدرت‌های جهان؛ نقطه عطف ايران (خبر)
 ديدار مسئول خانه فرهنگ ایران با سرپرست دانشگاه بانوان لاهور (خبر)
 معرفی بیدل دهلوی در مؤسسه فرهنگی «هست و نیست» لاهور (خبر)
 مثنوی «اسرار خودی» اقبال، صد ساله شد (خبر)
 نشست ادبی استادان زبان فارسی در لاهور پاكستان برگزار شد (خبر)
 گردهمایی زبان‌آموزان فارسي در لاهور برگزار شد (خبر)
 برنامه قرآني گروه تواشيح «شمس» در لاهور پاكستان اجرا شد (خبر)
 برگزاري «شب قرآن كريم» در لاهور پاكستان (خبر)
 اجراي برنامه قرآني گروه تواشيح «شمس» در لاهور پاكستان (خبر)
 سمینار « قدس، محور بیداری اسلامی» در لاهور پاكستان برگزار شد (خبر)
 برگزاري ميهماني رمضان در خانه فرهنگ ايران در لاهور (خبر)
 پيشرفت ايران حاصل پيروي از امام خميني (ره) است (خبر)
 لغتنامه دهخدا به زبان اردو ترجمه شده است (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی علی بن عثمان هجویری در پاكستان برگزار شد (خبر)
 پايان دوره آموزش زبان فارسي در لاهور (خبر)
 آغاز دوره آموزش زبان و ادبيات فارسي در لاهور (خبر)
 كارگردان پاكستاني فستيوال سينماي ايران را برگزار مي‌كند (خبر)
 راه‌اندازي اتاق «ایران‌شناسی» در لاهور (خبر)
 زبان اردو، دختر دلبند زبان فارسی (خبر)
 سمینار «نقش زن و خانواده در ایجاد صلح پایدار» در لاهور برگزار شد (خبر)
 رايزني‌هاي وحدت در لاهور پاكستان (خبر)
 سمینار «نقش زن و خانواده در ایجاد صلح پایدار» در لاهور برگزار مي‌شود (خبر)
 آشنايي دانشجويان لاهور با روش‌هاي گفتاری در زبان و ادبيات فارسي (خبر)
 اتاق ايران‌شناسي در دانشکده دولتی بانوان باغبانپوره لاهور راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 خواهان ارتباط با جمهوري اسلامي براي نگهداري ميراث اسلامي خود هستيم (خبر)
 نمايش آثار هنري و دستاوردهاي علمي ايران در لاهور (خبر)
 ديدار وابسته فرهنگي ايران با رييس انجمن «ترقي ادب» در لاهور پاكستان (خبر)
 ديدار مسئول خانه فرهنگ ايران در لاهور از دانشگاه جی سی پاكستان (خبر)
 نمايش هنر ايران اسلامي در لاهور (خبر)
 نمايش مكتوبات فرهنگي و تاريخ كهن ایران اسلامي در نمايشگاه كتاب لاهور (خبر)
 اعدام عامل ترور وابسته فرهنگی ایران در لاهور (خبر)
 همايش «وحدت اسلامي نياز مسلمانان» در پاكستان برگزار شد (خبر)
 اعدام عامل ترور وابسته فرهنگی ایران درلاهور پاکستان به تعویق افتاد (خبر)
 سمينار «وحدت اسلامی نیاز مسلمانان » در لاهور برگزار مي شود (خبر)
 وجود بيش‌از 8 هزار سازمان مردم‌نهاد در پاكستان (خبر)
 آزمون پایان‌دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی خانه فرهنگ ايران در لاهور برگزار شد (خبر)
 مقام اقبال لاهوري در پنجاب پاكستان گرامي داشته شد (خبر)
 سمینار «امام حسین(ع) و اقبال لاهوری» در پاكستان برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت شاعر پارسی گوی،غالب دهلوي در دانشگاه بانوان لاهور پاكستان (خبر)
 مجاهد كامران: بايد مراقب توطئه‌ي لابي صهيونيستي باشيم (خبر)
 نخستين کنفرانس بین‌المللی «زبان و ادب فارسی در شبه قاره» برگزار شد (خبر)
 کنفرانس ادبیات فارسی در شبه قاره برگزار مي شود (خبر)
 ترجمه لغت نامه دهخدا تاثیر بسزایی در گسترش زبان فارسی در شبه قاره دارد (خبر)
 نورانیت امام رضا (ع) دل هر انسانی را سرشار از شور و شوق مي كند (خبر)
 مشهد مقدس قبله دل هاست (خبر)
 نجات انسانيت، پيروي ازخط امامت وولايت است (خبر)
 كنفرانس «حجاب» در لاهور پاكستان برگزار شد (خبر)
 آماده‌ي همکاری با ايران برای معرفی اسلام ناب به مردم هستیم (خبر)
 جامعه‌ اسلامی با هم متحد شوند، اسرائیل از صحنه‌ روزگار حذف مي‌شود (خبر)
 اختتامیه اوّلین دوره آموزش زبان فارسی در كويته (خبر)
 اسلام هرگز فرقه گرایی،ترور و کشتن انسان های بی گناه را نمی پذیرد (خبر)
 آغاز آموزش زبان و ادبیات فارسی در لاهور (خبر)
 برگزاری سمینار"امام خميني (ره) و بیداری اسلامی"در لاهور (خبر)
 رونمایی از نخستين جلد لغتنامه دهخدا به زبان اردو در دانشگاه لاهور (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت اقبال لاهوری در لاهور (خبر)
 برگزاری مراسم افتتاحیه کلاس های آموزشی زبان فارسی در لاهور (خبر)
 سمینار میلاد حضرت زهرا (س) در لاهور برگزار می‌شود (خبر)
 آغاز اولین دوره کلاس آموزش زبان فارسی در دانشگاه ملی هنر لاهور (خبر)
 برگزاري آئين اختتاميه كلاس هاي آموزش زبان فارسي در لاهور (خبر)
 برگزاري نشست دوستداران زبان و ادبيات فارسي در لاهور (خبر)
 برگزاری نشست بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در لاهور (خبر)
 برگزاری نمایشگاه ایرانشناسی در دانشگاه پنجاب لاهور (خبر)
 اتاق ایرانشناسی در دانشکده دولتی فاطمه جناح لاهور تاسيس مي شود (خبر)
 برگزاری نمایشگاه فرهنگ و هنر ايراني در دانشگاه بانوان لاهور (خبر)
 برگزاری مسابقه مقاله نویسی " بیداری اسلامی و وحدت مسلمین " در لاهور (خبر)
 برگزاري جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوانان در لاهور (خبر)
 آغاز آموزش زبان فارسی در موسسه فرهنگی و هنری اقبال در لاهور (خبر)
 افتتاح هفته فرهنگی ایران در دانشگاه ملی هنر در لاهور (خبر)
 برگزاری نشست ادبی بزرگداشت صوفی تبسم در دانشگاه پنجاب (خبر)
 برگزاری مسابقه شعر خوانی اقبال لاهوری در لاهور (خبر)
 برگزاری سمینار سید هجویری در لاهور (خبر)
 برگزاری سمینار " هفته وحدت ، مظهر اتحاد بین المسلمین " درلاهور (خبر)
 همايش "ميلاد النبي (ص)" در لاهور برگزار شد (خبر)
 برگزاری سمینار"جشن میلاد پیغمبراکرم(ص)و تقریب مذاهب اسلامی "در لاهور (خبر)
 هفته فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در لاهور برگزار مي شود (خبر)
 آغاز سیصد و پنجمین دوره آموزش زبان در لاهور (خبر)
 آغاز دوره آموزش تذهیب و خوشنویسی در لاهور (خبر)
 برگزاري همایش " مدحتِ مصطفی(ص) به زبان عرفا در فرهنگ فارسی " در لاهور (خبر)
 برگزاری سمینار " تاجدار ختم نبوت(ص) " در لاهور (خبر)
 آغاز کلاس آموزش زبان فارسی درلاهور (خبر)
 برگزاری کلاس آموزش قرآن کریم در لاهور (خبر)
 آغاز کلاس دوره مقدماتی و متوسط زبان فارسی در لاهور (خبر)
 ديدار رئیس بخش فارسی دانشکده دولتی بانوان لاهور با سرپرست خانه فرهنگ ایران (خبر)
 سمينار "افکار علامه اقبال لاهوري" در پاكستان برگزار مي شود (خبر)
 آغاز دوره کلاس "فارسی گفتاری" درلاهور (خبر)
 برگزاری مراسم سالروز اقبال لاهوری در دانشکده تاؤن شیپ لاهور (خبر)
 آغاز کلاس هاي آموزش زبان فارسي در لاهور (خبر)
 برگزاري مراسم گرامیداشت سالروز ولادت با سعادت حضرت امام هادی (ع) در لاهور (خبر)
 ترجمه چاپ چهاردهم مثنوی مولانا درلاهور (خبر)
 برگزاری سمینار" معرفی و تجلیل از امیر خسرو دهلوی" در لاهور (خبر)
 آغاز كلاس آموزش هنر تذهیب و مینیاتور در لاهور (خبر)
 بازدید معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری از خانه فرهنگ ایران در لاهور (خبر)
 بازديد معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری از حوزه علميه جامعه نعيميه لاهور (خبر)
خبرهاي مهم
آغاز چهل‌وششمين دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه سوريه
آمريكايي‌ها به امضاي خود در برجام پايبند نماندند و به انزوا كشيده شدند
نمایندگی فرهنگی ایران در شهر حیدرآباد هند افتتاح شد
برپايي نمایشگاه «شاهنامه فردوسی شاهکار ادبی جهان» در قزاقستان
برگزاري آزمون زبان فارسي در پاكستان
دمی با عاشق‌ترین فارسی‌آموز ارزروم
برگزاري نمایشگاه «هنر ایران در آثار مینیاتور استاد فرشچیان» در قزاقستان
برگزاری آيين رونمایی از کتاب «ایران و سوریه عناق البنادق و الشرف» در دمشق
برگزاري هفته فیلم ایران در دانشگاه بولیواری ونزوئلا
پايان دوره‌های آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ايران در بلغارستان
افتتاح دوره تابستانی آموزش زبان فارسی در سوریه
همایش گفت‌وگوی اسلام و مسيحيت در نيجريه برگزار خواهد شد
تدريس زبان و ادبیات فارسی در دانشكده دولتی بانوان تاون شیپ پاكستان
پایان کلاس‌های آموزش زبان فارسی در بلاروس
اعلام برگزیدگان مسابقه مقاله‌نویسی ماه مبارک رمضان در اوگاندا
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • نگاهي به برنامه‌هاي هفته فرهنگي ايران در جمهوري آذربايجان
  هفته فرهنگي ايران در جمهوری آذربايجان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و با هماهنگي رايزني فرهنگي ايران در جمهوري آذربايجان، از تاریخ 6 تا 10 تیرماه در دو شهر باكو و گنجه برگزار شد.

 • سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا در رُم برگزار شد
  با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در رُم، سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا (28 و 29 خردادماه) با موضوع «بررسی راهکارهای برون‌رفت از افراط‌گرایی دینی ـ اسلام‌هراسی» در محل بنياد دائره‌المعارف تره‌كانی برگزار شد.

 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.