English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

برگزيدگان دومين جايزه جهانی اربعين معرفی شدند

برگزيدگان دومين جايزه جهانی اربعين صبح امروز، (پنجم ارديبهشت‌ماه) در دو بخش عكس و فيلم با حضور رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سفراي كشورهاي اسلامي در خانه هنرمندان ايران معرفی شدند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آيين معرفي برگزيدگان دومین جایزه جهانی اربعین در دو بخش عكس و فيلم، صبح امروز، پنجم ارديبهشت‌ماه با حضور آيت‌الله محمدعلي تسخيري، مشاور مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) در جهان اسلام، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمود صلاحی، رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، حجت‌الاسلام دعائی، مدير مسئول روزنامه اطلاعات، منوچهر متکی، معاون بين الملل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي و محمد حسين هاشمي معاون فرهنگي سازمان فرهنگ در محل خانه هنرمندان ايران برگزار شد.

در ابتداي این مراسم كه با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید توسط قاري ممتاز كشورمان آغاز شد، محمد حسين هاشمی طي سخناني، ضمن اشاره به برگزاری آيين معرفی از برگزيدگان دومين دوره جايزه جهانی اربعين گفت: گردهمايی عظيم اربعين حسينی، بزرگ‌ترين اجتماع مذهبی جهان از جهات مختلف است كه مي‌توان از آن به عنوان افتخار عالم اسلام و جهان تشيع ياد كرد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ افزود: خلق جلوه‌های عاشقانه و راز و نياز خالصانه جمع زیادی از زائران و دلسوختگان حضرت سيدالشهدا(ع) از بيش از ۵۰ كشور جهان، از صحنه‌های بياد ماندنی اين رويداد عظيم است.

وي در ادامه سخنان خود، اظهار كرد: ثبت و ضبط جلوه‌های ماندگار اين گردهمايی با عظمت از نگاه هنرمندان عكاس و فيلمبردار داراي جايگاه ارزنده‌ای است؛ از اين‌رو جايزه جهانی اربعين در سال گذشته در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی طراحی و اجرا شد و اكنون، شاهد برگزاری دومين دوره آن هستيم.

هاشمي ادامه داد: جايزه جهانی اربعين در نظر دارد از هنرمندانی که با این واقعه تاریخی الفتی دینی و معنوی داشته و در ثبت و ضبط اين جلوه‌ها از نگاه دوربين مشاركت داشته‌اند، تقدير و در تبيين و شناخت بهتر اين رويداد سهم و نقش مهمی ایفا کند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ به نخستین جایزه جهانی اربعين اشاره و تصريح كرد: سال گذشته كه نخستین جایزه جهانی اربعين فقط در بخش عکس برگزار شد، در نوع خود بی‌نظير ارزيابی شد و از استقبال خوبی هم برخوردار بود. در دور نخست اين جايزه هنرمندانی از ۱۵ کشور جهان شرکت کردند و در پايان هم دو نفر از کشورهای عراق و پاکستان، به عنوان نفرات برگزیده، تقدیر شدند.

وي ضمن بيان مطلب فوق، افزود: پس از برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین جایزه جهانی اربعین و با عنایت به شور و علاقه بی‌نظیر هنرمندان به واقعه عاشورا و حرکت بی‌نظیر و راهپیمایی اربعین که بُعد جهانی به خود گرفته است، فراخوان دومین جایزه جهانی در دو بخش فیلم و عکس منتشر شد و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به کلیه نمایندگی‌های فرهنگی ارسال و در سایت‌های مختلف فرهنگی هنری و سایت‌های تخصصی، اطلاع‌رسانی شد و از همان زمان هم دبیرخانه جايزه جهانی اربعين، کار جمع‌آوری و کدگذاری آثار را آغاز کرد.

هاشمي ضمن اشاره به استقبال خوب هنرمندان در دو بخش فیلم و عکس اين جشنواره گفت: دومين جايزه اربعين از اولین روزهای اعلام فراخوان با استقبال خوب هنرمندان در دو بخش فیلم و عکس مواجه شد. به طوريكه آثار رسیده به دبیرخانه در مقایسه با سال گذشته از رشد سه برابری برخوردار بودند و در بخش فیلم نیز هنرمندان فیلمساز با موضوعات گوناگون در بخش‌های مختلف مستند، داستانی و فیلم‌های کوتاه، آثار ارزنده‌ای را به دبیرخانه ارسال کردند تا جايي‌كه انتخاب آثار برتر از ميان آنها به سختی ممکن بود.

وي از ديگر برنامه‌هاي اين جشنواره در سال‌هاي آينده را اختصاص جایزه جهانی به ساير رشته‌هاي هنري برشمرد و گفت: با توجه به استقبال هنرمندان ساير كشورها در نظر داريم تا طي سال‌هاي آينده در سایر رشته‌های هنری نیز جایزه جهانی برگزار شود كه امید است، رضايت خيل مشتاقان فرهنگ عاشورایی در کشورهای اسلامی و غیراسلامی براي متوليان امر حاصل شود.

هاشمي تأكيد كرد: در اين زمينه راه‌اندازی دبيرخانه دائمی به منظور ارتباط مستمر با هنرمندان و مشتاقان مکتب اهل بیت(ع) به ویژه فرهنگ عاشورا و اربعین که در حال حاضر به صورت یک رویداد بین‌المللی مطرح است، در دستور كار قرار دارد.

نمايش آثار برگزيده جايزه جهانی اربعين در خارج از كشور

معاون فرهنگي سازمان فرهنگ افزود: همچنين، در نظر داريم تا آثار برگزيده را در نمايندگي‌هاي فرهنگي كشورمان در خارج از كشور در معرض ديد بازديدكنندگان خارجي قرار دهيم تا با فرهنگ عاشورايي از بُعد تصويري، آشنا شوند.

وي در سخنان خود، اذعان كرد: با توجه به حضور هنرمندانی از کشورهای مختلف جهان برای شرکت در جایزه جهانی اربعين و تبادل نظر و تجربیات و هچنين به منظور هر چه پربارتر شدن این ظرفیت بی‌نظیر، در نظر داريم در سال‌های آینده و از دور سوم جايزه جهانی اربعين، از داوران خارجی در امر داوری و قضاوت آثار نیز بهره بگيريم.

هاشمي همچنين، گفت: دبیرخانه جایزه جهانی اربعین امسال ۳ هزار و ۲۵۰ عکس و ۵۱ فیلم کوتاه و بلند مستند و داستانی دریافت كرد. هیأت داوران در دو بخش مجزای عکس و فیلم، آثار رسیده را مورد ارزیابی قرار داد که در نهایت ۶۰ قطعه عکس به نمایشگاه راه یافت و ۶ هنرمند هم شایسته تقدیر شناخته شدند. در بخش فیلم نیز شش اثر لوح تقدیر دريافت خواهند كرد.

وي در پايان سخنان خود، يادآور شد: در اين راستا، تعداد ۱۲ اثر برتر از كشورهاي ايران، عراق، افغانستان و سوريه در هر دو بخش فیلم و عکس مورد تقدیر قرار خواهند گرفت و تندیس و لوح تقدیر به همراه جايزه نقدی، توسط ریيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و ديگر شخصیت‌های فرهنگی و هنری و سفرای کشورهای عراق، پاکستان، سوریه و افغانستان، به صاحبان اين آثار اعطا خواهد شد.

پياده‌روي اربعين حسيني؛ پدیده‌ای ماندگار

ابراهيمي‌تركمان در سخنان آغازين خود، راهپيمايي اربعين حسيني به سمت كربلا را حادثه عظيم بشري دانست و بر نقش بي بديل و تأثير مثمرثمر همايش مردمي در اين رويداد بزرگ، تأكيد كرد.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با تأكيد بر اينكه اربعین حسینی فرصتی ویژه برای همه محبان سیدالشهدا(ع) است، اظهار كرد: پیاده‌روی اربعین حسینی، پدیده‌ای بی‌نظیر و ماندگار است؛ حرکت میلیونی مردم از اقصی نقاط جهان، گذشته از شگفتی این صحنه، پیام روشنی به همه جهانيان می‌دهد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: پياده‌روي اربعین حسینی از جمله فرصت‌هاي ناب است كه همگان با هر نيتي به سمت یک مقصد که امام معصوم(ع) است، در حرکت هستند كه همین مسأله ظرفیت خوبی را برای توسعه فرهنگ ولایت ایجاد می‌کند.

وي در پايان سخنان خود، خاطرنشان كرد: در مراسم امروز، آثار برتر از كشورهاي ايران، عراق، افغانستان و سوريه در هر دو بخش فیلم و عکس با اهداي تندیس و لوح تقدیر به همراه جايزه نقدي تقدیر مي‌شوند.

در ادامه، نفرات برگزيده بخش عكس اين جشنواره به ترتيب، محسن راستاني، فاطمه سعيد، سيد انور الموسوي، محمدحسين، محمدموسي اكبري، علي دهقان و همچنين، سعيد نجاتي، سيد حجت التجا، امير حيدري، محمد الياسري، نواب محمدي، احمد جان ميرزايي به عنوان نفرات برگزيده بخش فيلم، معرفي و مورد تقدير قرار گرفتند.

بنابر اعلام اين خبر، از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم مي‌توان به پخش بيانات مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي)، قرائت بيانيه هيآت داوران دومين جايزه جهاني اربعين توسط امير علي جواديان دبير اين جايزه، پخش فيلم‌هاي برگزيده دومين جايزه جهاني اربعين و فيلم كوتاه مروري بر نخستين دوره اين جشنواره، تقدير از منتخبين راه يافته به بخش نماشگاه عكس، داوران و همچنين اباصلت بيات از عكاسان دفاع مقدس و محمد رضا پاكروان اشاره كرد.

در پايان اين مراسم  نمايشگاه عكس دومين «جایزه جهانی اربعین»، كه شامل 60 عكس از كشورهاي عراق، پاكستان، لبنان، سوريه، ايران، الجزاير مي‌باشد، نيز افتتاح شد.

گفتني است، حجت الاسلام میثم امرودی، مشاور شهردار و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، راجح صابر الموسوي سفير عراق در تهران، عدنان محمود سفیر سوریه در تهران، محمدافسر ره‌بین، رايزن فرهنگي افغانستان در تهران، قهرمان سليماني، معاون پژوهشي و آموزشي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رجبي معمار مدير عامل خانه هنرمندان ايران، جمعي از هنرمندان و مسئولان فرهنگي و هنري در اين مراسم حضور داشتند.

انتهاي پيام/

 

 


١٤:٠٧ - 1395/02/05    /    شماره : ٦٤٩٩٠٩    /    تعداد نمایش : ١٥٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 هم‌اندیشی گسترش همکاری‌های علمی و آموزشی در عرصه بین‌الملل (خبر)
 خواستار گسترش همکاری‌های علمی دانشگاهی بين ايران و الجزاير شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: رايزني‌هاي فرهنگي ايران و لهستان در دو كشور راه‌اندازي شود (خبر)
 ابراهیمی‌تركمان درگذشت پدر سردار سلیمانی را تسليت گفت (خبر)
 بر گسترش همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي تاكيد شد (خبر)
 سفر ابراهيمي‌تركمان در هند (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 اقدامات فرهنگي ايران و هند موجب انزواي گروه‌هاي ترورريستي در جهان مي‌شود/تروريسم، دشمن انسانيت و عدالت (خبر)
 آغاز نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 دومين روز گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلي‌نو (خبر)
 حجت‌الاسلام مريجي: میان معنویت و مادیت، تناقض و تضادی وجود ندارد (خبر)
 عوامل 4گانه تكوين حكمت اسلامي از ديدگاه حميد پارسانيا (خبر)
 جوهره مفهوم معنویت نزد همه انسان‌ها مشترک است (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: انسان‌ها نيازمند معنويت هستند (خبر)
 حجت‌الاسلام‌والمسلمين قمي: معنویت گمشده انسان در پهنه گیتی است (خبر)
 نخست وزیر هند: گفت‌وگوی دینی باعث گسترش صلح و همدلی در جهان مي‌شود (خبر)
 ديدار ابراهيمي‌تركمان با نماينده ولي فقيه در دهلي‌نو (خبر)
 سفر رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به هند (خبر)
 افزايش همكاري‌هاي سازمان فرهنگ و شبكه قرآن (خبر)
 جهالت مدرن در عصر کنونی عامل دوری انسان از صلح است (خبر)
 پانزدهمين مجمع بين‌المللي «گفت‌وگوي تمدن‌هاي رودس» در يونان برگزار مي‌شود (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان خواستار پايان دادن به خشونت‌ها عليه مسلمانان ميانمار شد (خبر)
 گزارشي از سفر رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به چين (خبر)
 دين هيچگاه نمي‌تواند از خشونت پشتيباني كند (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: آینده جامعه بشری نیازمند باور به خداوند است/ عشقمان را به بشريت افزايش دهيم (خبر)
 استادان زبان فارسی در خارج از كشور سرمایه‌های ارزشمندي هستند (خبر)
 ساخت فیلم‌‌هاي مشترك باعث توسعه روابط فرهنگي دو كشور مي‌شود (خبر)
 افتتاح هفته فيلم ايران در چين (خبر)
 رونمايي از ترجمه چيني مجموعه 23 جلدی شاهکار ادب فارسی (خبر)
 افتتاح غرفه ايران در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن (خبر)
 مهم‌ترین مسأله در گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت (خبر)
 ايران و چين پايبندي‌ عميقي به فرهنگ بومي خود دارند (خبر)
 بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن افتتاح شد (خبر)
 ايران داراي ظرفيت بي‌نظير فرهنگي است/خواستار اجراي برنامه‌هاي در خصوص ميراث فرهنگي، ايران شناسي، چين شناسي (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي وارد چين شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: خشونت عليه انسان، خشونت عليه خداوند است (خبر)
 تفاهمنامه همكاري سازمان فرهنگ و معاونت برون‌مرزي صداوسيما امضا شد (خبر)
 توليدات فرهنگي و جاذبه‌هاي استان‌ها را به جهان معرفي مي‌كنيم (خبر)
  بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در مشهد مقدس (خبر)
 ديدار سفير روسيه با ابراهيمي‌تركمان (خبر)
 هفته‌هاي مشترك فرهنگي كشورهاي حاشيه درياي خزر برگزار شود (خبر)
 تلاش برای توسعه همکاری‌های گسترده‌تر فرهنگی با گرجستان (خبر)
 ديدار نوروزي ابراهيمي‌تركمان با كاركنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 بازديد رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از مرکز اهل البیت (ع) گرجستان (خبر)
 امضای تفاهم‌نامه همکاری بين سازمان فرهنگ و کانون وکلای دادگستری (خبر)
 برگزاري هفته فرهنگي ايران در تركمنستان تداوم حسن همجواري است (خبر)
  ريشه تاريخي ايران و تركمنستان يكي است/دعوت از ايران براي شركت در كنفرانس موسيقي سنتي (خبر)
  بازديد ابراهيمي‌تركمان از موزه ملي تركمنستان (خبر)
 برگزاری هفته‌های فرهنگی نشان از تعاملات گسترده ايران و تركمنستان است/توجه به كرامت انساني تنها راه حفظ فرهنگ (خبر)
 تنوع فرهنگي ايران از بزرگ‌ترين سرمايه‌هاي معنوي كشور است/ نقطه اتكاي سازمان فرهنگ به ظرفيت‌هاي استان‌هاي كشور/برند سازي فرهنگي ايران در خارج از كشور (خبر)
 رويكرد همكاري‌هاي فرهنگي با هند (خبر)
 رسالت مأموران فرهنگي در خارج از كشور توجه به فرهنگ ايراني ـ اسلامي است (خبر)
 نماينده اسقف اعظم يونان:قدرت‌هاي غربي جنگ نويني را عليه جهان به راه انداخته‌اند/ طرد ديگران با اغواي تعصب مذهبي (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: تحريف دين خرد ستيزي است/سكوت در برابر انحرافات ديني مقبول نيست (خبر)
 روابط فرهنگي با ايران از اهداف مهم اتريش است/ ريشه دار بودن گفت‌وگوي اديان بين ايران و اتريش/كسب قدرت هدف داعش (خبر)
 نمايشگاه فرهنگي و هنري ايران در عشق‌آباد افتتاح شد (خبر)
 ايران كشور تركمنستان را خويشاوند خود مي‌داند (خبر)
 آيين افتتاحيه هفته فرهنگي ايران در تركمنستان (خبر)
 هفته فرهنگی ایران در ترکمنستان افتتاح مي‌شود (خبر)
 ديدار ايران‌شناسان روسيه با رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: آگاهي‌بخشي و غفلت‌زدايي، رسالت اصلي دانشگاه است (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: سازمان فرهنگ پل ارتباطي فرهنگ‌ها و تمدن‌ها است (خبر)
 برپايي جشن انقلاب اسلامی در ۶۰ کشور/ برپايي نمایشگاه‌ کتاب و اعزام هنرمندان به 25 كشور/ رونمايي از ۵۰ کتاب ترجمه شده/ تهيه بسته‌هاي فرهنگي به 14 زبان زنده دنيا (خبر)
 ایران کشوری بیدار و تأثیرگذار در فرهنگ جهاني است /ايران پيشگام در مبارزه با افراط‌گرايي (خبر)
 علاقمند به نمایش فیلم‌های ایرانی هستيم (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان از موفقيت اجراي طرح تاپ گفت (خبر)
 واقعيت‌هاي ايران غير قابل انكار است (خبر)
 هفتمين دور گفت‌وگوي ديني اسلام و كليساي ارمني حوزه سيليسي پايان يافت (خبر)
 گفت‌وگو با ايران يك ضرورت است/ خوي استكباري و جهالت معضل دين (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: عقلانيت توأم با ايمان جوامع را نجات مي‌دهد (خبر)
 ابراهیمی ترکمان: تعمیق روابط ایران و الجزایر همبستگی امت اسلامي را به دنبال دارد (خبر)
 با فرهنگ ایران احساس قرابت فراواني دارم (خبر)
  توسعه گفت‌وگوها با ادیان مختلف در دستور کار قرار دارد/ظرفیت توسعه همکاری های فرهنگی ایران و اروپا (خبر)
 فرهنگ و هويت ملت‌ها را با تدوين دایرةالمعارف‌ها حفظ كنيم/ متحيرم از حفظ میراث فرهنگی در ايران (خبر)
 تفاهم‌نامه همكاري‌هاي فرهنگي ايران و ايتاليا اجرايي شود (خبر)
 کاردینال توران: بايد از گسترش بيماري ديني جلوگيري كنيم (خبر)
 ابراهیمی‌تركمان: جهالت مدرن عدم توجه به باطن دين است/ علاج غفلت‌زدگي توجه به عقلانيت/ زدودن جهالت از پندار و کردار جوامع/ مشروعيت بخشي افراط‌گرايان به انگيزه خشونت (خبر)
 تلاش ايران براي معرفي اسلام حقيقي قابل تقدير است (خبر)
  دهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و واتيكان در رُم برگزار مي‌شود (خبر)
 تداوم گفت‌وگوهاي ديني منجر به شناخت اسلام حقيقي مي‌شود (خبر)
 دهمين اجلاس گفت‌وگوي ديني اسلام و مسيحيت ارتدوكس به پايان رسيد (خبر)
  برگزاري دومين روز از دهمین دور گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارتدوکس (خبر)
  تعامل با 30 كليسا از دستاورد گفت‌وگوي‌هاي اسلام و مسيحيت است (خبر)
 منتسب کردن افراط‌گرايان به ادیان اشتباهی بزرگ است/ تروریسم فاقد چهره انسانی (خبر)
  دبيرخانه دايمي بخش بين‌الملل جشنواره امام رضا (ع) راه‌اندازي شد/ جشنواره امام رضا (ع) در 77 كشور (خبر)
 «روزهاي فرهنگي تركمنستان در ايران» افتتاح شد (خبر)
 ايران دروازه ورود تايلند به مبادلات فرهنگي در منطقه است (خبر)
 ايران و هند گفت‌وهاي فرهنگي خود را آغاز مي‌كنند (خبر)
 فرهنگ ایران همواره در ارمنستان زنده است (خبر)
 همایش بین‌المللی بررسی «روابط 25 ساله ارمنستان و ایران» در ایروان برگزار شد (خبر)
 رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ارمنستان سفر كرد (خبر)
 نمايشگاه «روزهاي فرهنگي ايران» در تركمنستان افتتاح شد (خبر)
 60 كشور ميزبان جشن انقلاب/ اعزام 160 هنرمند/ توزيع 290 بسته فرهنگي (خبر)
 پنجمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و كره جنوبي (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: تحقق صلح پايدار، نيازمند عزم جهاني است (خبر)
 مراسم اربعين حسيني در هالکالی استانبول (خبر)
 عباس خامه‌يار معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي شد (خبر)
 نخستين نشست ستاد بين‌الملل «مشهد پايتخت فرهنگي جهان اسلام» برگزار شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: دین اجازه استخراج قرائت‌هاي خشونت‌آمیز را نمی‌دهد (خبر)
 از خواهرخواندگي شهرهاي ايران و الجزاير تا تعامل فرهنگي دو ملت (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي درگذشت كيومرث اميري را تسليت گفت (خبر)
 تجديد ميثاق رئيس و كاركنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با آرمان‌هاي امام خميني (ره) (خبر)
 برگزاري جشن‌هاي انقلاب با 450 برنامه متنوع در خارج از كشور (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي رايزني‌هاي فرهنگي را مأمور تبيين محورهاي پيام ولي امر مسلمين جهان كرد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: به دنبال پژوهش هاي تاثير گذار و كاربردي در خارج از كشور هستيم (خبر)
 ساختمان جديد رايزني فرهنگي ايران در لبنان بازگشايي شد (خبر)
 رئيس و معاونين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با دكتر ولايتي ديدار كردند (خبر)
 «رایزن فرهنگی و دنیای ایران‌شناسی» (خبر)
 همكاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و مؤسسه دارالحديث (خبر)
 «اسلام‌شناسی و ‌اسلام‌شناسان؛ از شناخت تا تعامل» (خبر)
 علاقه‌مند همكاري با ادبا و نویسندگان ايراني هستيم (خبر)
 سازمان فرهنگ انتخاب قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کرد (خبر)
 همايشي «طلوع حقيقت» (خبر)
 «خوبان» (خبر)
 رايزنان فرهنگي ايران در اتريش و آلمان تقدير شدند (خبر)
 شركت الهدي در نوزدهمن نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد (خبر)
 «کفش‌های مکاشفه» (خبر)
 آغاز هفته فرهنگی الجزایر در مشهد مقدس (خبر)
 نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم هند برگزار مي‌شود (خبر)
 «جریان‌شناسی گروه‌های سلفی، جهادی و تکفیری» (خبر)
 توسعه فعالیت‌های سینمایی ایران در خارج از کشور (خبر)
 «نظام انتخابات در جمهوری اسلامی ایران (مسأله‌ها و تضادها)» (خبر)
 «تاریخ فرهنگی و علمی سمرقند و بخارا در دوران اسلامی» (خبر)
 سازمان فرهنگ حمله تروریستی به نمازگزاران مسلمان مصري را محكوم كرد (خبر)
 «جستاری در فرهنگ ایتالیا» (خبر)
 همگرايي اسلامي مهمترين راهكار براي مقابله با افراط‌گرایان است (خبر)
 اجلاس وزراى فرهنگ كشورهاي كنفرانس اسلامى در سودان برگزار شد (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سودان» (خبر)
 اشرف بروجردي: گفت‌وگو ابزاري راهگشا در عرصه سياست و فرهنگ است (خبر)
 معاون نخست‌وزیر جمهوری لهستان: ايران سرزميني مقدس براي لهستاني‌هاست (خبر)
 نیلی‌احمدآبادی: لهستانی‌ها در جنگ جهاني دوم خاطرات شیریني از ایرانيان به یاد دارند/ وجود همزیستی مسالمت‌آمیز ایرانیان و مردم لهستان (خبر)
 گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان آغاز شد (خبر)
 «جامعه و فرهنگ مصر» (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان درگذشت پدر سخنگوی وزارت خارجه را تسلیت گفت (خبر)
 «مجموعه مقالات افراط‌گرایی در جهان عرب» (خبر)
 گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان برگزار مي‌شود (خبر)
 توسعه تعاملات ديني بين سازمان فرهنگ و جامعةالمصطفی (ص) العالمیه (خبر)
 طرح تجزیه کشورهای اسلامی برای تثبیت رژیم صهیونیستی است (خبر)
 «مجموعه مقالات افراط‌گرایی در آفریقا» (خبر)
 «جامعه و فرهنگ زنگبار» (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در دفتر نمايندگي قم (خبر)
 پيام تسليت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به زلزله‌زدگان استان كرمانشاه (خبر)
 اتاق ايران‌شناسي در دانشگاه دولتي منوبه افتتاح شد (خبر)
 جهانگیری: دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری‌ علمی با دانشگاه‌های جهان عرب است (خبر)
 كافي: دانشگاه فردوسی خواهان گسترش روابط با کشورهای عربی شمال آفریقاست (خبر)
 «جامعه و فرهنگ افغانستان» (خبر)
 «حجاب از ديدگاه دختران و زنان مسلمان مالزي» (خبر)
 دهمين هم‌انديشي نمايندگان فرهنگي ايران آذرماه سال جاري برگزار مي‌شود (خبر)
  نقشه راه فعاليت‌هاي فرهنگي ايران در خارج از كشور تهيه مي‌شود/تبيين اولويت‌هاي حضور فرهنگي ايران در كشورهاي مختلف (خبر)
 بخش سفرنامه چهارمین جایزه جهانی اربعین به 12 زبان دنیا برگزار می‌شود (خبر)
 ویژه‌نامه‌هاي اربعین حسینی منتشر شد (خبر)
 «خط مقدم ديپلماسي عمومي آمريكا» (خبر)
 سفر هیأت دانشگاهی افغانستان به مشهد مقدس (خبر)
 گسترش همکاری‌ آموزشی دانشگاه‌های فردوسی مشهد و کابل (خبر)
 «ارتباط و شیوه‌های ارتباطی» (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه جواهر لعل نهرو در ايران (خبر)
 «وارطانیان: سرگذشت بزرگترین جاسوس شوروی در ایران» (خبر)
 400 عنوان كتاب در قالب طرح تاپ به زبان‌هاي ديگر ترجمه مي‌شود (خبر)
 سازمان فرهنگ معرف فرهنگ همه كشورهاي حوزه تمدن ايران است (خبر)
 دیدار ریيس مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌ها با ریيس دانشگاه پنتئون یونان (خبر)
 «مجموعه مقالات ایرانیان خارج از کشور» (خبر)
 ديدار مشاور رييس جمهور افغانستان با رييس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي ايران و آلمان در زمينه ترجمه آثار ايراني ـ اسلامي (خبر)
 دومين اجلاس رهبران ديني جهان در يونان برگزار شد (خبر)
 ترجمه گزیده اشعاري از امین‌پور، صفارزاده و هراتی رونمايي شد (خبر)
 «جایگاه فراملی‌گرایی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران» (خبر)
 شانزدهمين جلسه شوراي سياستگذاري مركز ساماندهي ترجمه و نشر برگزار شد (خبر)
 «رهاورد قفقاز» (خبر)
 «چهره اسلام در رسانه‌هاي بريتانيا» (خبر)
 «تأثیرات زبان‌شناختی فارسی بر زبان و فرهنگ سواحیلی» (خبر)
 رونمایی دو کتاب طرح تاپ در خبرگزاری فارس (خبر)
  برگزاري همايش جايگاه عربي‌نويسان ايراني در رشد تمدن اسلامي در شيراز (خبر)
 پیشرفت ایران، پیشرفت منطقه است (خبر)
 حجت‌الاسلام مبلغي: هندوئیزم و اسلام داراي اندیشه‌های مشترک هستند (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلی‌نو آغاز شد (خبر)
 آثار جدید رايزني فرهنگي ايران رونمایی شد (خبر)
 بلخاري: فطرت الهي انسان‌ها را به سوي حقيقت رهسپار مي‌كند (خبر)
 پنجاه‌و‌يكمين جلسه شوراي سياست‌گذاري مركز گفت‌وگوي اديان برگزار شد (خبر)
 «منشور ديپلماسي فرهنگي جمهوری اسلامی ايران از ديدگاه مقام معظم رهبري» (خبر)
 نگاهی به بنیاد کتابت و نشر قرآن مالزی (خبر)
 ديدار اساتيد دانشگاه استراسبورگ فرانسه با رييس مرکز گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و هندوئیزم در دهلی‌نو برگزار مي‌شود (خبر)
 نمايشگاه عکس «مرز تنهايي» در تهران برپا مي‌شود (خبر)
 فضای مجازی از مؤثرترین راه‌های انتقال پیام‌ فرهنگی در عرصه جهانی است (خبر)
 فراخوان چهارمين جایزه جهانی اربعین منتشر شد (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه حاجت‌تپه تركيه در ايران (خبر)
 قیام امام حسین (ع) برای احیای امر به ‌معروف و نهی از منکر بود (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه سوسه تونس در ايران (خبر)
 ششمين سالگرد كرسي اذانگاهي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد (خبر)
 جایگاه قرآنی کشور در حوزه بین‌الملل تقويت مي‌شود (خبر)
 نابودی ریشه‌های فرهنگی مسلمانان هدف اصلی اشغالگران است (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و بالكان برگزار مي‌شود (خبر)
 استمرار حیات رژیم صهیونیستی تداوم نظام غرب بر اندیشه مسلمانان است (خبر)
 ايران هسته اصلي تمدن اسلامي است (خبر)
 همایش «آزادی قدس و فلسطین» در مالزی افتتاح مي‌شود (خبر)
 ديدار ابراهيمي‌تركمان با بنيانگذار مجمع بين‌المللي گفت‌وگوي تمدن‌هاي رودس (خبر)
 دیپلماسی وقف ظرفیت عظیم در جهان اسلام است (خبر)
 گفت‌وگو همراه با عقلانيت سبب صلح و دوستي در جهان مي‌شود (خبر)
 خامه‌يار: اعراب مرتجع، قدرت نرم قطر را برنتابيدند (خبر)
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و مؤسسه فرهنگ معاصر همكاري مي‌كنند (خبر)
 انتشار كتاب صحيفه سجاديه به زبان بنگالي (خبر)
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • همايشي «طلوع حقيقت»
  به مناسبت سالگرد صدور نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان کشورهای غربی، همايشي با عنوان «طلوع حقيقت» صبح امروز (12 آذرماه) در مؤسسه فرهنگي سوره تهران، برگزار شد.

 • افتتاحيه هفته فرهنگي الجزاير در مشهد مقدس
  مراسم افتتاحيه هفته فرهنگی الجزایر، 10 آذرماه در غرفه تخصصی رویداد مشهد 2017 نمایشگاه ناشران جهان اسلام در مشهد مقدس برگزار شد.

 • آيين افتتاحيه «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان»
  آيين افتتاحيه «گفت‌وگوی فرهنگی ایران و لهستان» با عنوان «در جستجوی خانه دوم»، صبح امروز (سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه) در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، افتتاح شد.

 • راهپیمایی شیعیان غنايي در اربعین حسینی
  گروهي از شيعيان غنايي با برگزاري راهپيمايي در روز اربعين حسيني به عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفايش پرداختند.

 • سی‌وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول
  سی‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول، 13 آبان‌ماه با شركت وابستگی فرهنگی ايران، مجمع جهانی اهل بیت (ع) و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی وزارت ارشاد، گشايش يافت.