English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٠٢ فروردين ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت سالروز انقلاب اسلامي در افغانستان

سي‌وهفتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي به همت رايزني فرهنگي كشورمان در افغانستان گرامي داشته شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رايزني فرهنگي كشورمان در افغانستان به منظور بزرگداشت سي‌وهفتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي و گراميداشت دهه فجر، اقدام به برگزاي همايش‌، راه‌اندازي جشنواره‌هاي فرهنگي و هنري و معرفي موسيقي سنتي ايراني در كابل (پايتخت) كرد. در ادامه گزارش اين برنامه‌ها منتشر مي‌شود.

افتتاح نمایشگاه ایران سرزمین من

همزمان با فرارسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، نمایشگاه «ایران سرزمین من» از سوی رایزنی فرهنگی ایران در افغانستان و با همکاری وزارت اطلاعات و فرهنگ اين كشور در کابل افتتاح شد.

مصدق خلیلی، معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در آيين گشایش این نمایشگاه گفت: ایران و افغانستان بیش‌ترین مشترکات فرهنگی، هنری، معنوی، تاریخی و رسومی را دارند و از گذشته‌های دور تا کنون در کنار هم بوده‌اند.

خلیلی افزود: بدون شک برگزاري چنین نمایشگاه‌هایی، علاوه بر مستحکم کردن پیوند دوستی دو کشور، در تبادل افکار فرهنگی بین اتباع این کشورها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وي افزود: در این اواخر ما شاهد برگزاري محافل هنری و فرهنگی پی در پی میان دو کشور بوده‌ایم که حاصل موافقت‌نامه امضا شده بین وزرای اطلاعات و فرهنگ دو کشور بوده است.

خليلي ادامه داد: چند روز پيش نیز شاعران دو کشور در تالار وزارت اطلاعات و فرهنگ به خوانش شعر پرداختند و چند روز آينده هم هنرمندان دو کشور در تالار رادیو تلویزیون افغانستان، جشنواره موسیقی را برگزار خواهند کرد.

در ادامه ناصر جهانشاهی، رایزن فرهنگی ایران در افغانستان نیز، سی‌وهفتمین سال پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران را برای مردم افغانستان تبریک گفت و افزود: ۳۷ سال قبل مردم ایران با وحدت و انسجام و عمل به آموزه‌های دینی و رهبری شخصیت آگاه و متدین توانستند رژیم فاسد همان زمان را سرنگون و انقلاب اسلامی را در این کشور به پیروزی برسانند.

وي افزود: پیروزی انقلاب اسلامی توانست در این کشور در عرصه‌های مختلف پیروزی‌های مختلفي را به ارمغان بیاورد و موجبات عزت مردم ایران را فراهم کند.

جهانشاهی ادامه داد: از این منظر ما بر خود فرض دانستیم که در ایام که معروف به دهه فجر انقلاب اسلامی است با همکاری برادران افغانستانی خود فرصتی را فراهم کنیم تا ملت بزرگ افغانستان با ظرفیت‌های فرهنگی ملت برادر و دوستشان و دستاوردهای انقلاب اسلامی بیش‌تر آشنا شوند.

بنا بر اعلام اين گزارش، در این نمایشگاه آثار هنری چون عکس، خطاطی، نقاشی، صنایع دستی و آثار تزیینی، در نگارستان ملی افغانستان به نمایش گذاشته شده است.

طنين‌اندازي نواي موسیقی سنتی ایرانی در کابل

به همت فرهنگسرای نمارسانه و با حضور گروه موسیقی «شادیاخ» (اعزامی از ایران) شب موسیقی آوای دوست، با حضور هنرمندان عرصه‌های موسيقي، سینما، تئاتر و ... در محل فرهنگسرای نمارسانه برگزار شد.

در این محفل ريیس عمومی مؤسسه نمارسانه، موسیقی را زبان مشرکت ملت‌ها عنوان كرد و هدف از برگزاری اين محفل را شنیدن موسیقی سنتی گروه اعزامی از ایران به عنوان پیونددهنده دو ملت ایران و افغانستان قلمداد كرد.

سپس گروه موسیقی «شادیاخ» با اجراي قطعات مختلف موسیقی سنتی، فضایی آکنده از شادی و محبت را در بین حاضرین فراهم كردند.

در پایان اين مراسم هم ناصر جهانشاهی، رایزن فرهنگی كشورمان، تأکید كرد: ملت‌های مسلمان ایران و افغانستان، ظرفیت‌های بسیار گسترده‌اي برای همکاری به خصوص در حوزه فرهنگ را دارند که باید هنرمندان دو کشور در این مسیرگام بردارند.

وي موسیقی را زبان مشترک دو ملت ایران و افغانستان ناميد و از هنرمندان این عرصه خواست تا با تولید سرودها و اجرای آن، در تحکیم  دوستی و برادری دو ملت بزرگ و سربلند گام بردارند.

همچنين با حضور گروه موسیقی «شادیاخ» در تلویزیون بین‌المللی «آریانا»، نوای موسیقی سنتی و مقامی ایران در کابل طنین‌انداز شد. این گروه به مناسبت جشن‌های سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کابل حضور یافته و برنامه‌های متنوعي را اجرا می‌كنند.

اين گروه موسيقي ايراني در ادامه حضور خود در كابل و اجراي برنامه‌هاي موسيقايي، با حضور در تلویزیون «میوند» برنامه‌های متنوع و زیبایي اجرا کردند. این برنامه قرار است روز پنج‌شنبه 22 بهمن، همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تلویزیون «میوند» پخش شود.

برگزاري نشست «انقلاب اسلامی در نگاه بنیانگذاران انقلاب»

در ادامه برگزاري برنامه‌هاي بزرگداشت انقلاب اسلامي، نشست «انقلاب اسلامی در نگاه بنیانگذاران انقلاب» از سوی مرکز آموزشی و فرهنگی صراط نور، با حضور جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان در روز 17 بهمن در محل اين مرکز فرهنگی، برگزار شد.

سخنرانان در اين مراسم بزرگداشت، درباره انقلاب اسلامی صحبت كرده و گفتند: امام خمینی (ره)، بنیانگذار انقلاب اسلامی به نقش محوری و مبنایی مساعدت الهی و ایمان‌داری مردم توجه داشته و می‌فرمود که ما می‌دانیم که این انقلاب بزرگ که دست ستمگران را از ایران کوتاه کرد، با تأییدات غیبی الهی پیروز گردید. اگر نبود دست توانای خداوند، امکان نداشت یک جمعیت سی ميلیونی با آن تبلیغات ضداسلامی و ضدروحانی خصوصاً در این صد سال اخیر به پیروزی برسد. ملت‌ها باید بداند و رمز را بفهمند که رمز پیروزی این است که شهادت را آروز بکنند و به حیات مادی دنیایی حیوانی ارزش قايل نباشند.

برگزاري همایش «قرآن کریم و انقلاب اسلامی»

به مناسبت تجلیل از سی‌وهفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره)، همایش تحقيقي «قرآن کریم و انقلاب اسلامی» در شهر کابل برگزار شد.

این همایش با حضور صدها تن زن و مرد از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان برپا شد.

ريیس مرکز تبیان كابل در سخنراني خود كه با موضوع قرآن کریم و انقلاب اسلامی انجام شد، گفت: اصولاً قرآن برای ایجاد انقلاب بر پیامبر اسلام (ص) نازل شد و پیامبر اسلام (ص) بر اساس دستورات قرآن در زندگی مردم جزیرة‌العرب آن زمان، دگرگونی ایجاد کرد.

وي همچنين شرایط پس از پیامبر (ص) را تا عصر حاضر که در مورد انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بود را بررسی كرد و در خلال آن گفت: امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را بر اساس آموزه‌های قرآن آغاز كرد و بر همان اساس به پیروزی رساند و مبتنی بر آموزه‌های قرآن با قدرت و عظمت تا حالا ادامه حیات داده است و حقیقتاً در دنیا، انقلابی قرآنی‌تر از انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) پیدا نمی‌شود و امروزه نیز این انقلاب به رهبری حضرت امام خامنه‌ای، مبتنی بر آیات قرآن ادامه حیات می‌دهد و امروزه قدرتی را که رهبری انقلاب دارد، قدرتی را که انقلاب دارد و توان و عظمتی را که نظام اسلامی ایران دارد، همه ناشی از قدرت قرآن و خدای سبحان است.

ريیس مرکز تبیان كابل در پايان درباره اقدامات استکبار در راستای تضعیف رابطه مسلمانان با قرآن صحبت كرد و وضعیت کنونی مردم را در مواجهه با توطئه‌های استکبار و در نهایت وظیفه علما، قراء قرآن و مردم افغانستان را در راستای فرهنگ‌سازی قرآن کریم و روندی که به این فرهنگ‌سازی منجر می‌شود، مورد ارزیابی قرارداد.

افتتاح کتابخانه تخصصی فرهنگسرای نمارسانه

به همت مؤسسه فرهنگی نمارسانه افغانستان، اولین کتابخانه تخصصی در حوزه ادبیات اين كشور در ساختمان فرهنگسرای نمارسانه در غرب کابل افتتاح شد.

در مراسم افتتاح کتابخانه ناصر جهانشاهی، رایزن فرهنگی ايران در افغانستان، در سخنانی به جایگاه خواندن کتاب در دین مبین اسلام اشاره و تأکید كرد: از افتخارت امت اسلامی است که اولین کلام وحی به پیامبر (ص) واژه «بخوان» است.

وي افزود: خداوند متعال، قرآن عظیم‌الشأن را به عنوان کتاب زندگی و معجزه پیامبر (ص) قرار داده است. به همين دليل ما مسلمین باید با الگوپذيري از اسلام، در مسیر رشد مطالعه و گسترش کتابخانه‌ها فعالیت چشمگیری از خود به خرج دهیم.

بنا بر علام اين خبر، رایزنی فرهنگی كشورمان در افغانستان بیش از 3 هزار جلد کتاب تخصصی به این کتابخانه اهدا كرده است.

انتهاي پيام/


٠٩:١٢ - 1394/11/19    /    شماره : ٦٤٥٤١٢    /    تعداد نمایش : ١٣٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران در افغانستان تبيين شد (خبر)
 آغاز هفته فيلم ايران در كابل (خبر)
 تعاملات ديني و قرآني ايران و افغانستان توسعه مي‌يابد (خبر)
 سمينار «عرفان و تصوف در ادبیات فارسی» در كابل برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري كارگاه‌هاي نقد شعر اسماعيل اميني در افغانستان (خبر)
 گسترش روابط ايران و افغانستان در زمينه‌هاي فرهنگي و هنري (خبر)
 سفر امام جمعه تربت جام به افغانستان (خبر)
 آغاز سمینار آموزشی «نظارت آموزشی» در افغانستان (خبر)
 برگزاري سمينار آموزشي براي مديران مدارس كابل (خبر)
 گسترش همکاری‌ آموزشی دانشگاه‌های فردوسی مشهد و کابل (خبر)
 فرهنگستان زبان و ادب فارسي، میزبان هيأت دانشگاهي افغانستانی (خبر)
 سازمان فرهنگ معرف فرهنگ همه كشورهاي حوزه تمدن ايران است (خبر)
 فعاليت‌هاي اتاق ايران در دانشگاه غور افغانستان افزايش مي‌يابد (خبر)
 ديدار مشاور رييس جمهور افغانستان با رييس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران (خبر)
 بر گسترش همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي تاكيد شد (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ايران با مدير شبکه تلویزیونی تمدن افغانستان (خبر)
  سفر هيأت علمي دانشگاه كابل به ايران (خبر)
 رونمایی از کتاب محمود طرزی و صدرالدین عینی در كابل (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رييس دانشگاه كابل (خبر)
  ديدار رایزن فرهنگی ایران با ريیس مؤسسه افغان فیلم (خبر)
 سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «مهرگان» افغانستان پايان يافت (خبر)
 افغانستان خواستار همكاري ايران در توسعه گردشگري شد (خبر)
 اجراي برنامه‌هاي قرآني گروه «عباد» در افغانستان (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي كشورمان با ريیس دانشگاه کابل (خبر)
 افغانستان خواستار همكاري با ايران در زمينه نسخ خطی شد (خبر)
 ملت فلسطین احساس تنهایی نمی‌کند (خبر)
 بزرگداشت مقام فردوسی در افغانستان (خبر)
 تجليل از اساتید دانشگاه پروان افغانستان (خبر)
 افتتاح نمایشگاه فرهنگی و کتاب ایران در كابل (خبر)
 برگزاري شب شعر عطار نیشابوری در كابل (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با وزیر حج افغانستان (خبر)
 معرفي نوروز ايراني در تلویزیون افغانستان (خبر)
 پیشرفت‌های علمی ایران بسیار چشمگیر است (خبر)
 زبان فارسی یک معماری باشکوه است/ شعر مایه حیات زبان/شعر پيوند گذشته، حال و آينده (خبر)
  همكاري ايران و افغانستان در حوزه آموزش و پرورش توسعه مي‌يابد (خبر)
 اهتمام ايران به حفظ آثار فرهنگي را مي‌ستاييم (خبر)
  آماده استفاده از تجربيات ايران در هنر تئاتر هستيم (خبر)
 انتشار کتاب نهج‌البلاغه منظوم فارسی در كابل (خبر)
 توسعه علمي دانشگاه كابل با ايران (خبر)
 تجليل از برگزيدگان پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم در كابل (خبر)
 برگزاري دومین همایش قرآن و حجاب در كابل (خبر)
 ملت افغان همیشه سپاسگزار همکاری‌ و حمايت ايران است (خبر)
 اتحادیه رادیو تلویزیون‌های افغانستان به دنبال همكاري رسانه‌اي با ايران (خبر)
 برگزاري سمينار نیایش از دیدگاه قرآن در كابل (خبر)
 ديدار بني‌اعتماد با سفير و رايزن فرهنگي ايران در كابل (خبر)
 نيازمند همکاری‌های فرهنگی و علمی ایران هستیم (خبر)
 انتشار کتاب «ابعاد حقوقی فاجعه منا» در افغانستان (خبر)
 خانواده‌ شهداي افغان خواهان پیگیری فاجعه منا هستند (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي كشورمان با شخصيت‌هاي فرهنگي و ديني افغانستان (خبر)
 حج را نخبگان جهان اسلام مديريت كنند (خبر)
 مديريت حج بايد با جهان اسلام باشد (خبر)
 بازديد رايزن فرهنگي ايران از دانشگاه رهنورد افعانستان (خبر)
 افغانستان به دنبال توسعه فرهنگي با ايران است (خبر)
 آغاز جشن‌هاي دهه كرامت در افغانستان/برپايي نمايشگاه رضوي (خبر)
 قدرداني دانشگاه البیرونی افغانستان از ايران (خبر)
 اهداي بيش‌از 80 هزار جلد كتاب كمك آموزشي به مدارس افغانستان (خبر)
 فلسطین متعلق به همه فلسطینی‌هاست (خبر)
 قديمي‌ترين نسخه خطي «كليات سعدي» در افغانستان نگهداري مي‌شود (خبر)
 برپايي هشتمین نمایشگاه «بهار قرآن» در افغانستان (خبر)
 انتشار کتاب «امام خمینی (ره)؛ احیاگر اسلام معاصر» در افغانستان (خبر)
 اندیشه‌های وحدت‌گرایانه امام (ره)، متضمن پیشرفت امت اسلام (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي رسانه‌اي ايران و افغانستان (خبر)
 نخستين دوره جشنواره فیلم هدی در افغانستان برگزار شد (خبر)
 برپايي نمایشگاه فرهنگی «ایران سرزمین من» در افغانستان (خبر)
 اساتید زن افغانستان تجليل شدند (خبر)
 برگزاري سمینار «قرآن و حقوق زن» در افغانستان (خبر)
 تلويزيون‌هاي افغان در تسخير پيام‌هاي تبريك ايران به افغانستان (خبر)
 تأكيد رييس اجرايي دولت افغانستان بر همكاري‌ با ايران (خبر)
 زمينه شرکت انتشارات افغانستان در نمایشگاه کتاب تهران فراهم شود (خبر)
 همایش «نقش انقلاب اسلامی در پیروزی جهاد ملت افغانستان» در كابل (خبر)
 نخستين جشنواره مشترک موسیقی ایران و افغانستان برگزار شد (خبر)
 برگزاري دومین همایش شعر مشترک دوستی ایران و افغانستان (خبر)
 نمایشگاه «کریمه اهل بیت(ع)» در كابل برپا شد (خبر)
 شورای عالی قرآنی افغانستان اعدام آیت‌الله النمر را محكوم كرد (خبر)
 نخستين جشنواره فیلم‌های اسلامی در كابل برگزار مي‌شود (خبر)
 ايران 750 جلد كتاب به دانشگاه بغلان افغانستان اهدا كرد (خبر)
 اعزام اساتيد دانشگاه كابل به ايران (خبر)
 اهدای 2500 جلد كتاب به کتابخانه‌‌های استان غزنی افغانستان (خبر)
 تجليل اديبان افغان از تلاش‌هاي ايران براي توسعه زبان فارسي (خبر)
 راه‌اندازی شبکه قرآن در تلویزیون کوثر افغانستان (خبر)
 رونمايي از كتاب «مقدمه‌ای بر فردوسی‌شناسی و شاهنامه‌پژوهی» در افغانستان (خبر)
 برگزاري مسابقه عبرت‌های عاشورا در كابل (خبر)
 امام خمینی(ره) جهان را به حیرت انداخت (خبر)
 انتشار ویژه‌نامه «عاشورا نماد عزت و آزادگی» در افغانستان (خبر)
 نشست «بی‌کفایتی عربستان در اداره حرمین شریفین» در کابل برگزار شد (خبر)
 یاد جانباختگان حادثه منا در کابل گرامی داشته شد (خبر)
 برگزاري نمایشگاه «شهادت هنر مردان خدا» در افغانستان (خبر)
 نامه امام علي (ع) به مالك اشتر در كابل توزيع شد (خبر)
 کتاب «جهاد» استاد مطهری در افغانستان به چاپ رسید (خبر)
 چاپ کتاب «راه زندگی 2» در افغانستان (خبر)
 كتاب «خدای کودکان» در افغانستان به چاپ رسيد (خبر)
 جشنواره فرهنگی امام رضا (ع) در کابل آغاز به كار كرد (خبر)
 سمینار «تعقل‌گرایی از منظر امام صادق (ع)» در افغانستان برگزار شد (خبر)
 آيين رونمایی از کتاب‌هاي چاپ شده توسط ایران در کابل برگزار شد (خبر)
 انتشار نخستين فصلنامه «چراغ حکمت» در افغانستان (خبر)
 برگزاری مسابقات قرآن كريم در افغانستان (خبر)
 نمايش نقاشی‌خط از دوبیتی‌های امام (ره) در نمایشگاه بهار قرآن افغانستان (خبر)
 هفتمین نمایشگاه بزرگ بهار قرآن در كابل به كار خود پايان داد (خبر)
 کتاب «روز جهانی قدس» در افغانستان چاپ شد (خبر)
 برگزاري محفل انس با قرآن در كابل (خبر)
 برگزاري سلسله نشست‌هاي ديني و قرآني در افغانستان (خبر)
 افتتاح هفتمین نمایشگاه «بهار قرآن» در افغانستان (خبر)
 چاپ نشریه ادبي - فرهنگی «شعر به شعر» در افغانستان (خبر)
 چاپ کتاب «راه زندگی(1)؛ احترام به والدین» در افغانستان (خبر)
 اهداي بيش از 6 هزار جلد کتاب و نشریات به مراکز فرهنگی افغانستان (خبر)
 نمایشگاه کتاب دانشگاه استان پروان افغانستان برگزار شد (خبر)
 اتاق ایران‌شناسی دانشگاه غور افغانستان تجهيز شد (خبر)
 برگزیده «مفاتیح الجنان» در افغانستان چاپ شد (خبر)
 آيين‌هاي گرامي‌داشت نيمه شعبان و 14 خرداد در افغانستان برگزار شد (خبر)
 رؤسا و اساتید دانشگاه‌های افغانستان به ایران آمدند (خبر)
 کتاب وصیتنامه سیاسی - الهی امام خمینی (ره) در افغانستان توزيع شد (خبر)
 نمایشگاه خط دوبیتی‌های امام خمینی (ره) در افغانستان گشایش یافت (خبر)
 چاپ کتاب «امام خمینی (ره) از ولادت تا رحلت» در افغانستان (خبر)
 محفل شعر «پیام‌آور الهی و بزرگداشت خیام نیشابوری» در افغانستان برگزار شد (خبر)
 آغاز ششمین دوره تربیت مربی ترجمه و مفاهیم قرآن در افغانستان (خبر)
 مصاحبه رايزن فرهنگي ايران با شبكه يك تلويزيون افغانستان (خبر)
 دومین جشنواره ادبی «بوی باران» در افغانستان برگزار شد (خبر)
 کتاب «شعر مرز نمی شناسد» چاپ شد (خبر)
 ترجمه رباعیات «حکیم عمر خیام» به زبان پشتو در کابل (خبر)
 ترجمه عهدنامه مالک اشتر به زبان پشتو در کابل (خبر)
 نمایشگاه «کتاب سعادت» در افغانستان افتتاح شد (خبر)
 برگزاري آيين بزرگداشت «روز سعدي» در افغانستان (خبر)
 اتاق ايران‌شناسي در افغانستان راه‌اندازي شد (خبر)
 سمينار «كوثر نور» در كابل برگزار شد/ لزوم بهره‌گيري از سيره حضرت زهرا(س) (خبر)
 جشن تکلیف دختران در كابل برپا شد (خبر)
 آموزش مديريت فرهنگ در كابل (خبر)
 تبيين ابعاد شخصيتي حضرت زهرا(س) در کابل (خبر)
 داستان «اشکی در گورستان» در افغانستان نقد و بررسی شد (خبر)
 دوره آموزش عکاسی در ننگرهار افغانستان برگزار شد (خبر)
 دوره آموزشی مدیران دبيرستان‌هاي افغانستان در شهر مقدس قم پايان يافت (خبر)
 دوره آموزشی عکاسی خبری- هنری در کابل پایان یافت (خبر)
 نشست «حضرت زینب (س) اسوه استقامت» در كابل برگزار شد (خبر)
 کابل ميزبان شعرخواني شاعران انقلاب شد (خبر)
 نشست «نقش خانواده و زنان در ايجاد سبك زندگي اسلامي» در افغانستان برگزار شد (خبر)
 نشست «رهبر بی‌نظیر» در افغانستان برگزار شد (خبر)
 نمايشگاه عكس ايران در افغانستان برگزار شد (خبر)
 همایش ادبی «خوبان پارسی‌گو» در افغانستان برگزار شد (خبر)
 برگزاري جشنواره هفته فیلم ایران در کابل (خبر)
 افتتاح نمایشگاه فرهنگی «ایران سرزمین من» در کابل (خبر)
 اتحّاد و همبستگی مردم؛ مهمترين دستاورد انقلاب اسلامی ايران (خبر)
 نشست تخصصی دستاوردهای انقلاب اسلامی در کابل برگزار شد (خبر)
 کتاب «انقلاب آسمانی» در کابل منتشر شد (خبر)
 ویژه نامه سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کابل منتشر شد (خبر)
 اعزام اساتید افغانستان به جمهوری اسلامی ایران (خبر)
 احیای فرهنگ قرآنی از خدمات بزرگ امام خميني(ره) است (خبر)
 پايان دوره آموزش تربیت مربی احکام در کابل (خبر)
 آموزش شیوه‌های نوین مدرسه‌داری در کابل (خبر)
 نگاهي به اقدامات افغانستان در هفته وحدت (خبر)
 کتاب «فرهنگ بی ریشه» در کابل به چاپ رسید (خبر)
 انتشار کتاب «زن در آئینه اسلام» در افغانستان (خبر)
 ویژه‌نامه «کلام آسمانی» در افغانستان منتشر شد (خبر)
 برگزاري دوره تربيت مربي احكام در كابل (خبر)
 نمايشگاه عكس «ايران، سرزمين من» در افغانستان برگزار شد (خبر)
 امضاي تفاهم‌نامه ایجاد اتاق ایرانشناسی در دانشگاه پروان افغانستان (خبر)
 نشست تخصصي «تدبر در قرآن كريم» از ديدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامي در كابل (خبر)
 ضرورت توجه به فرهنگ كتابخواني در افغانستان (خبر)
 مراسم رونمایی چهارمین شماره از ماهنامه "در دری" در افغانستان (خبر)
 همايش شیر خوارگان حسینی در کابل برگزار شد (خبر)
 با همکاری اتاق ایران‌شناسی، مقام مولانا در كابل گرامي داشته شد (خبر)
 انتشار ویژه نامه عاشورا در كابل (خبر)
 برگزاری نمایشگاه " از عاشورا تا ظهور" درکابل (خبر)
 برگزاري اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی مدارس کابل (خبر)
 چاپ کتاب «جلوه های عاشورا» در افغانستان (خبر)
 مراسم بزرگداشت حافظ شیرازي در دانشگاه بیرونی افغانستان برگزار شد (خبر)
 برپایی نمایشگاه روز جهانی فرهنگ افغانستان در پپشاور (خبر)
 کتاب "شاه شمشاد قدان" در افغانستان منتشر شد (خبر)
 ظرفیت‌های همکاری فرهنگی افغانستان و ایران بسیار گسترده است (خبر)
 سمینار «حج، تجلی وحدت امت اسلامی» در کابل برگزار شد (خبر)
 نمایشگاه عکس با نام "جمهوری اسلامی ایران" در دانشگاه بیرونی افغانستان برگزارشد (خبر)
 ویژه نامه خورشید خراسان در افغانستان به چاپ رسید (خبر)
 انتشار کتاب گلابی مقبول در کابل (خبر)
 افتتاح نمایشگاه عکس " جنگ تحمیلی؛ دفاع در برابر تجاوز " در دانشگاه کابل (خبر)
 روز شعر و ادب فارسی در افغانستان گرامي داشته شد (خبر)
 چاپ کتاب "رنگ آمیزی امید" ویژه کودکان در افغانستان (خبر)
 قرائت شعر و نقد شعر شاعران افغان در كابل (خبر)
 مسابقه حفظ پنج جزء قرآن کریم در كابل برگزارشد (خبر)
 نشست "زندگی حضرت فاطمه معصومه(س) سرمشق زندگی ما" در كابل برگزار شد (خبر)
 جشنواره بین المللی امام رضا در کابل افتتاح شد (خبر)
 برگزاری جشن میلاد حضرت معصومه(س) در افغانستان (خبر)
 نمایشگاه عکس "جاذبه های گردشگری ایران" در افغانستان برگزار شد (خبر)
 چاپ کتاب"شهدای نٌخبه و مرزبانان اندیشه" در افغانستان (خبر)
 چاپ کتاب "بصیرت های اسلامی" در افغانستان (خبر)
 انتشار كتاب « طلوع انوار الهی» در افغانستان (خبر)
 جشنواره بین المللی امام رضا(ع) را در کابل برگزار مي شود (خبر)
 كابل، ميزبان سمينارهاي علمي با موضوع امام ششم شيعيان بود (خبر)
 چاپ کتاب" مٌهر عنایت حق بر قامت فرشتگان زمین" در افغانستان (خبر)
 اهداي كتاب‌ رايزني فرهنگي ايران به وزارت فرهنگ افغانستان (خبر)
 دوره‌ي آموزش عکاسی خبری ايران در افغانستان به پايان رسيد (خبر)
 برگزاري نخستين دوره آموزش عکاسی خبری ویژه اصحاب رسانه افغانستان در کابل (خبر)
 برگزاری مسابقه بزرگ قرآنی در استان غزنین افغانستان (خبر)
 انتشار کتاب قدس قبله اول مسلمین در افغانستان (خبر)
 برپايي نمایشگاه خیابانی عکس غزه در آتش در کابل (خبر)
 اجراي همخواني قرآني گروه تواشیح ثقلین در كابل (خبر)
 برپایی نمایشگاه عکس "غزه در آتش" در کابل (خبر)
 شركت رایزنی فرهنگی كشورمان در نمایشگاه بهار قرآن در کابل (خبر)
 استقبال از غرفه‌ ایران در نمایشگاه قرآن کابل (خبر)
 هرات پل ارتباطی شعرا و نویسندگان ایران و افغانستان (خبر)
 ششمین نمایشگاه بزرگ بهار قرآن در کابل افتتاح شد (خبر)
 چاپ کتاب ماه رحمت در كابل (خبر)
 امام خمینی (ره) احیاگر گفتمان دینی در جهان می باشد (خبر)
 ویژه نامه هجرت خورشید در كابل منتشر شد (خبر)
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • ديدار رييس جمهور پيشين آلباني با ابراهيمي‌تركمان
  رجب ميداني، رييس جمهور پيشين آلباني و هيأت همراه، صبح امروز با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ديدار و گفت‌وگو كردند.

 • همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری»
  نخستین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و بالكان در قالب برپایی همایش بین‌المللی بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری، شاعر و ادیب برجسته پارسی‌گوی آلباني صبح امروز (دوشنبه 14 اسفندماه) در دانشگاه تربيت مدرس تهران آغاز شد.

 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.