English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار کتاب‌هايي با موضوع اسلام و ایران در ايتاليا

ايتاليايي‌ها به تازگي چندين آثار تالیفی و ترجمه با موضوع اسلام و ایران چاپ و منتشر كرده‌اند.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رايزني فرهنگي ايران در ايتاليا، فهرستي از كتاب‌هايي كه به تازگي در اين كشور و با موضوع اسلام و ايتاليا چاپ و منتشر شده‌اند، تهيه كرده است. در ادامه نگاهي گذرا به اين كتاب‌ها مي‌اندازيم:

شهرها، مسیرها و کاروانسراها در ایران

یک گروه از دانشجویان معماری دانشگاه لاسپینزا رم، براي برگزاری کارگاه آموزشی در خصوص معماری کاروانسراهای ایرانی به دعوت دانشگاه گرمسار به ایران سفر کرده و نتیجه تحقیقات خود را در قالب یک کتاب دو زبانه توسط انتشاراتی ادیل استامپا و با حمایت رایزنی فرهنگی ایران در ايتاليا و با مقدمه قربانعلي پورمرجان (رایزن فرهنگی كشورمان در ايتاليا) منتشر كردند. پروفسور آلساندرا د‌چزاریس و لائورا فرتی از دانشگلا ساپینزا و دکتر حسن اصانلو از دانشگاه سوره، بر تولید این کتاب نظارت داشته و مقالاتی هم در آن درج كرده‌اند.

معرفی استان‌های ایران

تمامی 31 استان ایران در این کتاب به خواننده ایتالیایی معرفی می‌شوند. مدیریت پروژه انتشار این کتاب بر عهده رایزنی فرهنگی ايران، جمع‌آوری اطلاعات فارسی و مدیریت فنی را نوید رسولی، کارشناس فرهنگی و محسن یزدانی، مترجم و کارمند محلی رایزنی فرهنگی ایران و ترجمه آن را بابک مختاری، بر عهده گرفتند. این کتاب در 300 صفحه توسط انتشاراتی پونته سیستو، منتشر شد و استان‌های کشورمان را خارج از کلیشه‌های معمولی که در کتاب‌های راهنمای توریست به کار گرفته می‌شود به خواننده معرفی می‌كند و علاوه بر نقاط دیدنی هر استان که اغلب برای توریست‌ها ناشناخته هستند، به معرفی آداب و سنن و غذاهای محلی هر منطقه می‌پردازد.

اسلام‌گرایی و دمکراسی

پروفسور ریکاردو رداعلّی، استاد دانشگاه میلان و مشاور وزارت امور خارجه ايتاليا در امور خاورمیانه، نویسنده این کتاب، در معرفی این کتاب اینگونه نوشته است:

وقایع رخ داده در طول دو سال گذشته در برخی از کشورهای عربی که نام بهار عربی بر آن نهاده‌اند و مشاهده نتایج این جنبش در این کشورها، این تصور در اذهان عمومی کشورهای اروپایی غلبه کرده که اسلام نمی‌تواند با دمکراسی ارتباطی داشته باشد. در این کتاب سعی می‌شود که علت نشر این تفکر در اذهان عمومی را بررسی کرده و با بیان تفاوت‌های مفهوم آزادی در دنیای غرب و دنیای اسلام بر این تفکر خط بطلان بکشد.

این کتاب توسط انتشاراتی ويتا ئه پنسيه‌رو، منتشر شده است.

ایران غیرمعمول

پروفسور ریکاردو زیپولی، یکی از شناخته‌شده‌ترین اساتید زبان فارسی که در دانشگاه ونیز در سمت ريیس دپارتمان زبان فارسی  به تدریس مشغول است، تصمیم به معرفی هجو و هزل در ادبیات فارسی گرفت.

این اثر که به زبان انگلیسی نوشته شده و توسط انتشارات دانشگاهی لايدن، منتشر شده در 118 صفحه هزلیات و هجویات را در ادبیات فارسی از زمان تولد تا سلسله تیموریان، مورد بررسی و نقد قرار می‌دهد.

این کتاب اولین اثری است که به گونه‌ای علمی به تشریح و بررسی طنز، هجو و هزل در ادبیات فارسی می‌پردازد.

جنگهای صلیبی وحشیانه (خلیفه در پشت دروازه‌های شهر رم)

پیتر آنجلو بوتافوکو، روزنامه‌نگار سرشناس ایتالیایی در این کتاب به وقایع اخیر که نه تنها دنیای غرب بلکه دنیای اسلام را نیز هدف قرار داده و به ویران کردن آثار تمدنی بشریت، ابنیه مذهبی و اقدام به کشتار مسلمان و غیرمسلمان می‌كند، می‌پردازد.

وی در این کتاب با تشریح ماهیت این گروه‌ها سعی بر معرفی تمدن اسلامی و تفریق دادن آن از عقاید تروریستی این گروه‌ها دارد.

این کتاب در 195 صفحه توسط انتشاراتی معروف بومپیانی، منتشر شد.

این اسلام است که می‌ترساند

طاهر بن جلونی، نویسنده این کتاب در قالب نامه‌ای که به دختر خود می‌نویسد، سعی بر معرفی چهره اسلام برای او دارد.

وی در این نامه اذعان می‌دارد که این حرکات تروریستی وحشیانه که به نام اسلام در دنیا شاهد آن هستیم هیچ ارتباطی با اسلام نداشته و تمامی مسلمانان میانه رو این حرکات را محکوم می‌كنند.

او در این کتاب نحوه تشکیل داعش و استراتژی آنان در جلب جوانان غربی به خود را تشریح می‌كند و بی‌تفاوتی غرب را عامل اصلی تشکیل این گروه‌ها می‌داند.

این اثر در 218 صفحه و توسط انتشاراتی بومپیانی، منتشر شده است.

تشریح اسلام برای کسانی که از مسلمانان می‌ترسند

کارلو جورجی، نویسنده در این کتاب با ذکر مواردی مانند آیا امکان یک همزیستی متقابل بین اسلام و دیگر ادیان وجود دارد یا خیر و عدم شناخت کافی اروپا از اسلام سعی بر ارايه دلایل ترس اروپا از اسلام و مسلمانان دارد.

در این کتاب به معرفی تفکر اسلام از دیدگاه دو مکتب شیعه و سنی پرداخته و سعی بر ارايه سازوکاری برای از بین بردن پیش‌داوری‌های ناعادلانه در خصوص اسلام که در جامعه غربی گسترش یافته است، دارد.

این کتاب در 136 صفحه و توسط انتشاراتی چيتا نوآوا، منتشر شده است.

اسلام، دین و سیاست

پروفسور کورائو، استاد زبان و فرهنگ کشورهای عربی در دانشگاه لوئیس در شهر رم، با در نظر گرفتن وقایع اخیر در دنیای اسلام و غرب تصمیم به نگارش این کتاب گرفت و با تشریح تاریخ اسلام برای خواننده سعی بر معرفی منابع معتبر دنیای اسلام دارد. وی با تحلیل مواردی که با سوءتعبیر از آنان باعث ایجاد این وضعیت شدند، ذهن خواننده را با حقایق آشنا می‌كند.

این کتاب در 225 صفحه و توسط انتشاراتی ميمس، منتشر شده است.

اسلام در 100 نقشه

این کتاب كه توسط آنه لائور دوپون، نوشته شده، تصویری از دنیای اسلام را با ارايه 100 نقشه تاریخی از گسترش تدریجی اسلام در دنیا به خواننده منتقل می‌کند. نکته‌ای که باید به آن اشاره كرد این است که در این کتاب به وقایعی که در سال 2015 رخ داده اشاره‌اي نشده است. در این کتاب به سه موضوع پرداخته می‌شود: پراکندگی جمعیت مسلمانان، روابطی که بین دین و سیاست در کشورهای اسلامی وجود دارد و اماکن مهم اسلامی کدام هستند.

گفت‌وگو با اسلام؛ شیعیان و کاتولی‌کها در برابر آینده

جمعیت «سنت اجیدیو» وابسته به واتیکان، اقدام به انتشار این کتاب كه توسط ویتوریو لاناری، نوشته شده است، كرده و در توضیح چاپ آن اینگونه مینویسد:

جهان اسلام، پیچیده و دارای انشعابات فراوانی است که اغلب سعی بر معرفی محدودی از آن می‌شود که با حقایق درونی آن تطابق ندارد. دنیای شیعه یک بخش مهم از دنیای اسلامی است که متأسفانه ناشناس مانده است. ورود به گفت‌وگو با دنیای شیعه به منزله آن است که پا به مسیری می‌گذاری که به شناخت متقابل بیش‌تر ختم می‌شود و این کتاب می‌تواند به منزله قطب‌نمایی باشد که به خواننده کمک می‌کند در این مسیر راه را گم نکند.

این کتاب در 192 صفحه توسط انتشاراتی موندادوری، به چاپ رسیده است.

گل‌های رز ایرانی؛ نه داستان از نویسندگان زن ایرانی

پروفسور آنا وانزان، ایران‌شناس و اسلام‌شناس ایتالیایی و استاد دانشگاه میلان است که با جراید ایتالیا نیز در ارتباط است. وي فارغ‌التحصیل رشته مطالعات خاورمیانه از دانشگاه نیویورک است.

کتابی از وي در سال 2009 منتشر شد با عنوان «دختران شهرزاد» که به معرفی نویسندگان زن ایرانی از قرن نوزدهم تا به امروز می‌پردازد.

وي در کتاب گل‌های رز ایرانی؛ نه داستان از نه نویسنده زن ایرانی، به معرفی اجمالی برخی از آثار نویسندگان زن ایرانی معاصر می‌پردازد.

اسلام و سیاست

ماسیمو کامپانینی، شرق‌شناس برجسته ایتالیایی و یکی از تاریخ‌شناسان معتبر در زمینه خاورمیانه و کشورهای عرب و همچنین استاد فلسفه اسلامی است. از وي آثار زیادی در خصوص اسلام و فلسفه اسلامی منتشر شده که از جمله مهم‌ترین آنان قرآن و تفسیر آن است که تاکنون چندین بار چاپ شده است.

وي در این کتاب، تاریخ اسلام را در قالب دکترین سیاسی برای خواننده تشریح می‌کند و قرائت صرفاً دینی که در خصوص اسلام ارايه می‌شود را مردود می‌شمارد و حضور سیاست در دین و بالعکس را لازم می‌داند.

از ارمنستان تا ایران

این اثر، چهارمین جلد از مجموعه شرق‌شناسی انستیتوی ایتالیایی خاورمیانه و خاور دور است که توسط روبرتو دان، باستان‌شناس برجسته ایتالیایی به رشته تحریر درآمده است و توسط انتشاراتی چينزا ئه لِتره، در 200 صفحه منتشر شده است.

نوروزنامه حکیم عمر خیام

ترجمه نوروزنامه حکیم عمر خیام توسط سیمونه کریستوفورتی، توسط انتشاراتی ميمه‌سيس، در 153 صفحه در ماه آگوست سال 2015 منتشر شد.

علاوه بر ترجمه متن کتاب توسط مترجم، مقدمه‌ای در خصوص نوروز ایرانی نیز به قلم وي که از اساتید زبان فارسی  دانشگاه ونیز است، منتشر شده است.

ترجمه قانون مدنی ایران

اولین ترجمه ايتاليايي قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران به زبان ایتالیایی با حمایت رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا توسط رافائل مائوریلّو، اسلام‌شناس ایتالیایی ترجمه و با مقدمه قربانعلي پورمرجان، رایزن فرهنگی ایران در ايتاليا و پروفسور پاپا، ريیس بخش حقوق اسلامی دانشگاه تورورگاتا، توسط انتشاراتی ائورلینک، منتشر شد.

کلیه 1335 قانون مندرج در این کتاب ترجمه و به همراه یک لغت‌نامه حقوقی منتشر شده است. این کتاب برای معرفی فقه شیعه و مقررات حقوق ایرانی اسلامی بسیار سودمند بوده و ترجمه آن دو سال طول کشیده است.

در اسلام ایرانی

«اسلام ایرانی» دفتر دوم «سهروردی و افلاطون‌های ایران؛ وجوه معنوی و فلسفی» نوشته هنری کوربن، توسط روبرتو رولّو، به ايتاليايي ترجمه شده است.

بعد از انتشار ترجمه جلد اول کتاب «اسلام ایرانی» نوشته هانری کوربن در خصوص شیعه دوازده امامی، مترجم این اثر روبرتو رولّو تصمیم به ترجمه جلد دوم آن به نام «سهروردی و افلاطون‌های ایرانی» پرداخت که توسط انتشاراتی ميمس، در 440 صفحه منتشر شد.

خدایی نیست جز خدای یکتا

رضا اصلان، نویسنده ایرانی ـ آمریکایی و استاد دانشگاه کالیفرنیاست كه کتاب خدایی نیست جز خدای یکتا، اولین اثر اوست. اين كتاب به 13 زبان از جمله ایتالیایی ترجمه شده است.

برخی دیگر از کتاب‌های ترجمه شده از فارسی به ایتالیايی

ترجمه رمان «احتمالاً گم شدم»، نوشته سارا سالار، منتشر شده توسط انتشاراتی سی‌وسه پل ايتاليا

ترجمه رمان «نگران نباش»، نوشته مهسا محبعلی، منتشر شده توسط انتشاراتی سی‌وسه پل ايتاليا

ترجمه رمان «آن گوشه دنج؛ دست چپ»، نوشته مهدی ربي، منتشر شده توسط انتشاراتی سی‌وسه پل ايتاليا

رمان «مرغ و آلو»، نوشته مرجان ساتراپی

ترجمه «گهی حجاب و گهی آیینه»، نوشته کارلا دبلیس و ایمان بصیری، منتشر شده توسط انتشاراتی سن‌ماركو دئي جويستينياني

ترجمه «عقاید الامامیه»، نوشته علامه محمدرضا مظفر، ترجمه ریما دیا، منتشر شده توسط انتشاراتی عرفان رم

انتهاي پيام/


١٢:٠٣ - 1394/10/03    /    شماره : ٦٤٢٨٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٠٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 نمايشگاه «مردم و سرزمین پشمینه» در تهران برپا شد (خبر)
 برگزاري برنامه‌های فرهنگی «سفر به ایران» در ایتالیا (خبر)
 انتشار کتاب «سفر به گرای 270 درجه» به زبان ایتالیایی (خبر)
 برگزاري نشست «جمهوري اسلامي ایران میان سنت و نوآوری» در ايتاليا (خبر)
 برنامه فرهنگي «روزهای ایران» در شهر پسکارا ايتاليا برگزار مي‌شود (خبر)
 معرفي دستاوردهاي فرهنگي ايران در نمايشگاه گردشگري ميلان (خبر)
 رونمايي از پایگاه اطلاع‌رسانی جامع ایران‌شناسی به زبان ایتالیایی (خبر)
 بررسی وضعیت جامعه ایرانیان مقیم در میلان و تورین ايتاليا (خبر)
 افتتاح نخستین اتاق ایران در ایتالیا (خبر)
 انتشار کتاب «لباس عید گنجشک» به زبان ایتالیایی (خبر)
 نشست «خاطرات سفر به ایران» در ايتاليا (خبر)
 برگزاري سمینار «سازه‌های خشتی» در رُم (خبر)
 افتتاح هجدهمین دوره‌ جشنواره‌ سینمایی «آسیاتیک« در رم (خبر)
 نشست مریم (س) و تولد مسیح (ع) در مسیحیت و اسلام برگزار شد (خبر)
 معرفي ادبيات معاصر ايران در نمايشگاه ملي كتاب رم (خبر)
 «روز ایران» در نمایشگاه صنایع دستی میلان (خبر)
 طنین سرود «کجایید ای شهیدان خدایی» در رم (خبر)
 نشست «سفر در ایران: در مسیر جاده ابریشم» در ايتاليا (خبر)
 رونمايي از كتاب « ایران: شهرها، معماری، چشم‌اندازها» در ايتاليا (خبر)
 بزرگداشت «گراردو نیولی» ایران‌شناس ايتاليايي (خبر)
 رونمایی از برگردان ایتالیایی کتاب «انسان و سرنوشت» (خبر)
 رونمایی برگردان ایتالیایی رباعیات ابوسعید ابولخیر (خبر)
 امضای تفاهمنامه همکاری بين دانشگاه‌های یزد و گابریئله دانّونزیو ایتالیا (خبر)
 آغاز چهل‌ویکمین دوره آموزش زبان فارسی در ايتاليا (خبر)
 نقاش ایرانی جایزه نمایشگاه پادوا ایتالیا را دریافت کرد (خبر)
 امضای یادداشت تفاهم همکاری ایران و جامعه مذهبی اسلامی ایتالیا (خبر)
 همكاري باستان‌شناسان ایران و ایتالیا (خبر)
 اکران فیلم «دریاچه ماهی»در ميلان (خبر)
 رونمايي از برگردان ایتالیایی رمان «پاییز فصل آخر سال است» در رم (خبر)
 برگزاري سمینار «سیاره ایران، دعوت به سفر» در ايتاليا (خبر)
 رونمایی از برگردان ایتالیایی رمان ايراني «بامداد خمار» در رم (خبر)
 امضاي تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه جامعه المصطفی (ص) و کامرینو ايتاليا (خبر)
 طرح تحقيقاتي «شهر سوخته» در ايتاليا رونمايي مي‌شود (خبر)
 ديدار دانشجویان ایرانی ايتاليا با عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی (خبر)
 نمایشگاه «ضمیر و مضمون» در ايتاليا برپا شد (خبر)
 اطلاعات اندک ایتالیایی‌ها از چهره واقعی ایران معاصر/ توصیف جالب مدیر «کورئیس» از زیارت بارگاه رضوی/ بسیاری از سنت‌ها در جنوب ایتالیا زنده است (خبر)
 پايان چهلمین دوره‌ آموزش زبان فارسی در ایتالیا (خبر)
 انتشار کتاب «انسان و سرنوشت» به زبان ایتالیایی (خبر)
 نشست روز جهانی قدس در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 سومین دوره‌ جشنواره بین‌المللی مردم و قبایل بومی ايتاليا برگزار شد (خبر)
 آيين رونمایی از «خسرو و شیرین» نظامی به زبان ايتاليايي (خبر)
 نمايش آثار نقاشی هنرمند ايراني در ایتالیا (خبر)
 ایران اسلامی خواهان تحقق جهانی عاری از خشونت است (خبر)
 بازديد رييس کمیسیون فرهنگی مجلس از رايزني فرهنگي ايران در ايتاليا (خبر)
 نمایشگاه نقاشی «رنگ‌های موسیقی ایرانی» در ايتاليا افتتاح شد (خبر)
 شركت ایران در پنجاه‌وهفتمین دوره دوسالانه ونیز (خبر)
  امضاي تفاهمنامه همکاری بین کتابخانه‌هاي ملی ايران و ایتالیا (خبر)
 نگران دیانت کاذب رایانه ای هستیم/کسب تجربیات سودمند با تعامل با سازمان فرهنگ (خبر)
 آغاز چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در ايتاليا (خبر)
 بازنشر کتاب «هنر ایرانی» در ايتاليا رونمايي مي‌شود (خبر)
 آغاز چهارمین دوره آموزش شیعه‌شناسی در ايتاليا (خبر)
 اجراي برنامه ارکستر سمفونی تهران در عيد پاك ايتاليا (خبر)
  همایش «سفر دور و دراز هنر در جاده ابریشم» در ايتاليا پايان يافت (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با مدیر نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا (خبر)
 روز ایران در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا (خبر)
 برگزاري همایش «سفر دور و دراز هنر در جاده ابریشم» در ایتالیا (خبر)
 اجراي گروه موسیقی نواحی «گهر» در ايتاليا (خبر)
 بررسی ادبیات معاصر ایران در ايتاليا (خبر)
 روح شیعه و معنویت در مشهد مقدس به خوبی هویداست (خبر)
  ديدار سفيران صلح و دوستي نوجوانان ايران با دبير یونیسف در ایتالیا (خبر)
 اجراي شاهنامه‌خواني كودكان ايراني در ایتالیا (خبر)
 هفته دوستی کودکان ایران و ایتالیا برگزار مي‌شود (خبر)
 نمایشگاه عکس «گنجینه‌های ایران» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با رييس دانشگاه کامرینو ايتاليا (خبر)
 ارکستر پوچيني ايتاليا در جشنواره موسيقي فجر مي‌نوازد (خبر)
 برگزاری چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در رُم (خبر)
 پیامبران اسلام و مسیحیت حضوري رهایی‌بخش دارند (خبر)
 انتشار کتاب «همای و همایون» به زبان ایتالیایی (خبر)
  نمایشگاه «سفر در ایران» در ايتاليا برپا شد (خبر)
 معرفي ایران به دانش‌آموزان ایتالیايي (خبر)
 اولین دور گفت‌وگوی فرهنگي ایران و اروپا (خبر)
 خضري عنوان كرد: نقش نخبگان در روابط علمی و فرهنگی ايران و ايتاليا (خبر)
 یثربی: دانایان دین‌دار، معماران خانه امن و آرام آینده انسان هستند (خبر)
 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: همبستگي با مسلمانان و ملل جهان ركن اساسي سياست ايران اسلامي است/ پرهيز از خشونت واجب الهي در آیین محمدی (ص) (خبر)
  جوادی‌آملی: گفت‌وگوهاي ديني بايد در جهت تقريب دانشی باشد (خبر)
 فرهنگ و هويت ملت‌ها را با تدوين دایرةالمعارف‌ها حفظ كنيم/ متحيرم از حفظ میراث فرهنگی در ايران (خبر)
 تفاهم‌نامه همكاري‌هاي فرهنگي ايران و ايتاليا اجرايي شود (خبر)
 مسجدجامعی: انديشه تكفيري از سنتز ایدئولوژی وهابي و سيد قطب است/ ايران مدافع حفظ تمامي حقوق شهروندي اقليت‌هاي ديني (خبر)
 محمد جواد صاحبی: رسالت مهم ادیان الهي گسترش ارزش‌های اخلاقی است/ واکاوی آموزه‌های اخلاقی ادیان با شیوه‌های نوین (خبر)
 کاردینال توران: بايد از گسترش بيماري ديني جلوگيري كنيم (خبر)
 جنایات سازمان‌یافته هیچ ارتباطی با اسلام و آموزه‌های دینی ندارد (خبر)
 برپايي نمایشگاه «سفر در ایران» در نمايشگاه تجاري كشورمان در ايتاليا (خبر)
 آغاز سی‌ونهمین دوره آموزش زبان فارسی در ايتاليا (خبر)
 امضاي تفاهم‌نامه همكاري‌ جامعةالمصطفی (ص) و دانشگاه پالرمو ایتالیا (خبر)
 همايش عبادتگاهی در مرکز جهان در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با دبیرکل یونسکو در ایتالیا (خبر)
 مي‌خواهم دنيا ايران را مهد «نقاشي‌ موزيكال» بداند (خبر)
  نمایشگاه «نقاشی‌های آهنگین» در موزه موسيقي افتتاح مي‌شود (خبر)
 انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تهران و دانشگاه ساپینزا رم (خبر)
 اكبر قولي: ذائقه مخاطب ایتالیایی را می‌شناسیم (خبر)
 دانشگاه‌هاي یزد و پسکارا تفاهم‌نامه همكاري امضا مي‌كنند (خبر)
 معرفي ایلات و عشایر ایران در ايتاليا (خبر)
 برپايي نمایشگاه عكس فرهنگ کوچ‌نشینی در ایران و ایتالیا در پسکارا (خبر)
 انتشار كتاب مصباح الهدایه امام خميني(ره) به زبان ايتاليايي (خبر)
 نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غربي نشان از قدرت ایران است (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي دانشگاهي ايران و ايتاليا (خبر)
 چاپ دوم كتاب «در ایران: آشنایی مقدماتی با 31 استان ایران» در ايتاليا (خبر)
 دهمين دور گفت‌وگوهاي ديني ايران و كليساي واتيكان در ايتاليا برگزار مي‌شود (خبر)
 ارکستر مشترك موسيقيدانان ايران و ايتاليا در رم (خبر)
 ايتاليايي‌ها به دنبال راه‌اندازي مركز تحقيقات شهر سوخته (خبر)
 بازديد معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ از دانشگاه كافسكاري ونيز (خبر)
 ضرورت تقویت بنیان‌های علمی ایران‌شناسی در ایتالیا (خبر)
 تهیه گزارش خبری از تاریخ ايران باستان در ايتاليا (خبر)
 ایران در مقابله با دین‌زدایی باید الگوی کاتولیک‌ها باشد (خبر)
 همايش امام خمینی (ره) میان معنویت و سیاست انقلابی در ايتاليا برگزار مي‌شود (خبر)
 نمايش آثار هنري آهو خردمند در رُم (خبر)
 طرح راه‌اندازي كرسي زبان فارسي در دانشگاه ساپینزای رم (خبر)
 آموزش زبان فارسي در دانشگاه پالرمو ايتاليا (خبر)
 40 نوازنده ايتاليايي‌ در ايران مي‌نوازند (خبر)
 توسعه همکاری‌ رایزنی فرهنگی ايران با دانشگاه تورین ايتاليا (خبر)
 پخش مستند ايران‌شناسي در تلويزيون ايتاليا (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي دانشگاه پروجا ايتاليا با ايران (خبر)
 تجدید چاپ کتاب «در ایران: آشنایی مقدماتی با 31 استان ایران» در ایتالیا (خبر)
 مراسم «روز ايران» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا (خبر)
 معرفی جاذبه‌های تهران در نشریه «آویون» ایتالیا (خبر)
 «حکمت‌نامه عیسی بن مریم (ع)» به ایتالیایی ترجمه شد (خبر)
 اجرای گروه موسیقی «مشق عشق» در همایش «ساز نی: موسیقی خالده میان شرق و غرب» (خبر)
 بررسی تحولات سیاسی و اجتماعی در ادبیات معاصر فارسی در ايتاليا (خبر)
 نمايش فيلم‌هاي برتر جشنواره فیلم فجر در ايتاليا (خبر)
 تمجيد ايتاليايي‌ها از سينماي ايران (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي دانشگاه پروجا با دانشگاه‌هاي ايران (خبر)
 آغاز سی‌وهشتمین دوره آموزش زبان فارسی در ايتاليا (خبر)
 پایان دوره آموزش زبان فارسی در ايتاليا (خبر)
 جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی چکانو به فيلم كوتاه ايراني «سرمه» (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي هنري ايران و ايتاليا (خبر)
 نمایشگاه «تحقیقات باستانی‌شناسی ایتالیا در ایران» افتتاح شد (خبر)
 همایش «اسلام و نفی خشونت» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 نشست «معرفی حقوق مدنی ایران» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 توسعه همکاری‌های رایزنی فرهنگی ایران و مرکز ملی فرهنگي اوگاندا (خبر)
 انعکاس رسانه‌اي شهادت شیخ نمر باقر النمر در ایتالیا (خبر)
 نشست ادبی معرفي ادبیات معاصر ایران در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 زنان نویسنده ایرانی از چه می‌نویسند (خبر)
 قرائت نامه مقام معظم رهبری در كليساي شهر رم (خبر)
 همایش بین‌المللی «رحمت در سنن دینی مسیحی و اسلامی» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 نمایشگاه «ایران از دریچه تصویر» در ايتاليا (خبر)
 تشريح تاریخ ايران براي ايتاليايي‌ها/ ایران یعنی سرزمین آریايی‌ها/ ایرانیان یکتاپرست بودند /میهمان‌نوازی از آداب ایرانیان/ سهم ايرانيان در میراث معنوی جهان (خبر)
 برگزاري همایش مفهوم هنر از علامه جعفری تا پیرو در ايتاليا (خبر)
 ايتاليا همايشي براي بررسي انديشه علامه جعفري برگزار كرد (خبر)
 معرفي ايران اسلامي به ايتاليايي‌ها (خبر)
 کتاب «ایران شهرها مسیرها کاروانسراها» در ايتاليا رونمايي شد (خبر)
 ديدار رييس دانشگاه جامع علمي كاربردي با رايزن فرهنگي ايران در ايتاليا (خبر)
 رييس آکادمی هنرهای زیبای شهر رم استعداد دانشجويان ايراني را ستود (خبر)
 براي تحقق عدالت تلاش کنیم/ به تفاوت‌ها احترام بگذاريم (خبر)
 توسعه مناسبات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با مراكز علمي ايتاليا (خبر)
 کتاب ایران بعد از توافق در ايتاليا رونمايي مي شود (خبر)
 ريیس سازمان سینمايی ايران با وزیر فعالیت‌های فرهنگی ایتالیا ديدار كرد (خبر)
 سخنراني رحیم‌پورازغدی در جمع ايرانيان مقيم ميلان (خبر)
 اتفاق منا را با هیچ منطقی نمی‌توان قبول کرد (خبر)
 تقدير وزير پيشين فرهنگ ايتاليا از حفظ آثار باستاني در ايران (خبر)
 برونته ايتاليا و دامغان ايران خواهرخوانده مي‌شوند (خبر)
  آغاز دوره آموزش زبان فارسي در رم ايتاليا (خبر)
 «ریشه‌های ایمان؛ اسلام» در ايران ساخته مي‌شود (خبر)
  فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» یک موفقیت است (خبر)
 ايتاليا به دنبال توسعه تبادلات فرهنگي و هنري با ايران است (خبر)
 روز ملی ایران در نمایشگاه بین‌المللی اکسپو 2015 میلان برگزار شد (خبر)
 نمايش فيلم «آسمان آبی مادرم» در ايتاليا (خبر)
 برگزاري نشست «روز جهاني قدس» در ايتاليا (خبر)
 سی‌وششمین دوره آموزش زبان فارسی در ايتاليا پايان يافت (خبر)
 همایش «نظام حقوقی در اسلام» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 نمايشگاه آثار هنري دانشجويان ايراني در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 همایش «آخرالزمان در تاریخ ادیان: نظم نوین جهانی و مهدویت» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 ایتالیایی‌ها نسبت به ایران خوش بین هستند (خبر)
 نمايشگاه آثار هنري بيژن بصيري در تهران برگزار مي‌شود (خبر)
 نخستين دوره آموزش قرآن كريم در سوئيس برگزار مي‌شود (خبر)
 نمايشگاه آثار هنري دانشجويان ايتاليايي در تهران برپا مي‌شود (خبر)
 اكران 6 فيلم ايراني در ايتاليا (خبر)
 نقاشان ايتاليايي اصفهان را به تصوير مي‌كشند (خبر)
 آموزش اجباري زبان فارسي در دانشگاه پالرمو (خبر)
 دوره سوم ایرا‌ن‌شناسی در دانشگاه پالرمو ايتاليا برگزار شد (خبر)
 اکسپوی میلان از نگاهي ديگر (خبر)
 شش فيلم ايراني در دانشگاه ناپل اكران مي‌شود (خبر)
 نمایشگاه بین‌المللی «صنایع دستی» در فلورانس ايتاليا برگزار شد (خبر)
 سمینار «صلح در اندیشه‌های شیعی» در لوكارنو برگزار شد (خبر)
 ششمين جشنواره «فيلم خاورميانه» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 سي‌وششمين دوره آموزش زبان و ادبيات فارسي در ايتاليا آغاز شد (خبر)
 كتاب‌هايي با موضوع «ايران» در ايتاليا رونمايي شدند (خبر)
 برگزاري «روز ايران» در نمايشگاه بين‌المللي كتاب كودك بولونيا (خبر)
 نمايشگاه بين‌المللي كتاب كودك بولونيا آغاز به كار كرد (خبر)
 سمینار «خشت و آیینه؛ معماری ایران معاصر» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 ترجمه ادعيه شيعي به زبان ايتاليايي (خبر)
 سمينار بین‌المللی ایران‌شناسی در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 هفته فيلم ايران در ايتاليا افتتاح شد (خبر)
 سفر وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به ايتاليا (خبر)
 افتتاح ماه فرهنگي ايران در ايتاليا (خبر)
 افزایش تعداد کرسی‌های زبان فارسی در دانشگاه‌های ایتالیا (خبر)
 ماه فرهنگی ايران در ايتاليا افتتاح مي‌شود (خبر)
 نشست رايزنان فرهنگي كشورهاي خارجي در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 ماه فرهنگی ایران در ایتالیا برگزار می شود (خبر)
 انتشار کتاب«ایران: شهرها، مسیرها، کاروانسرا ها» در ایتالیا (خبر)
 نمایشگاه عكس «آزادی یا تروریسم» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامي ايران در اسپانيا برگزار شد (خبر)
 انتشار کتاب«عقائد الإمامیه» به زبان ایتالیائی در رم (خبر)
 آغاز سی و ششمين دوره آموزش زبان فارسي در ايتاليا (خبر)
 انتشار كتاب «خداشناسي» آيت الله مصباح يزدي به زبان ايتاليايي (خبر)
 بازتاب گسترده پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمريكا در رسانه‌های ایتالیایی (خبر)
 آغاز اكران فيلم‌هاي ايراني از نيمه اسفند در رُم (خبر)
 مجموعه مقالات «شراتو» ايران‌شناس برجسته ايتاليايي منتشر شد (خبر)
 آيين رونمايي از ترجمه کتاب «تعالیم کلیسای کاتولیک» در ايتاليا برگزار شد (خبر)
 اعزام دانشجويان برگزيده زبان فارسي دانشگاه كالياري رم به ايران (خبر)
 جشن‌هاي ميلاد پيامبر (ص) در ايتاليا و آلمان برگزار مي‌شود (خبر)
 ثبت مؤسسه مطالعاتي ايراني با عنوان «دارالحكمه» در ايتاليا (خبر)
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • ديدار رييس جمهور پيشين آلباني با ابراهيمي‌تركمان
  رجب ميداني، رييس جمهور پيشين آلباني و هيأت همراه، صبح امروز با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ديدار و گفت‌وگو كردند.

 • همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری»
  نخستین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و بالكان در قالب برپایی همایش بین‌المللی بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری، شاعر و ادیب برجسته پارسی‌گوی آلباني صبح امروز (دوشنبه 14 اسفندماه) در دانشگاه تربيت مدرس تهران آغاز شد.

 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.