English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

بازديد نمایندگان مجلس از مؤسسات علمی آموزشی غنا

به دعوت دانشگاه جامعه المصطفی العالميه، سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، از مراكز و مؤسسات آموزش عالي كشور غنا ديدن كردند.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، نصرالله پژمان‌فر،  جبار کوچکی‌نژاد وعليرضا سلیمی، اعضاي کمیسیون فرهنگی مجلس شوراي اسلامي، با حضور در كشور غنا، از مراكز و مؤسسات آموزش عالي اين كشور آفريقايي ديدن كردند.

بازدید از دانشگاه اسلامی غنا

در این دیدار هیأت اعزامی از مجلس شورای اسلامی به همراه فرامرزی، سرپرست رايزني فرهنگي ايران در غنا، از کلاس‌هاس درس، کتابخانه، کافی‌نت، سالن اجتماعات و مسجد دانشگاه اسلامي غنا بازدید كردند.

کالج دانشگاه اسلامی غنا، در سال 1995 با هدف توسعه آموزش‌های دینی توسط سازمان حوزه‌ها و مدارس علمیه خارج از کشور، خریداری شد. در سال 2000 امور مختلف ثبت رسمی دانشگاه در نظام آموزش عالی غنا به نتیجه رسید و کالج دانشگاه اسلامی غنا با اخذ وابستگی موسسه به دانشگاه غنا (لگون) موفق به اخذ اعتبارنامه شورای ملی اعتبار بخشی (NAB) نیز شد. در سال 2001 دانشگاه اسلامی کار خود را با پذیرش 13 دانشجو در رشته مطالعات ادیان (گرایش اسلامی) با وابستگی رشته به دانشگاه لگون آغاز كرد.

در حال حاضر دانشگاه اسلامی غنا دارای 8 رشته گرایش است که شامل مطالعات ادیان با گرایش مطالعات اسلامی، مدیریت کسب‌وکار (با گرایش‌های حسابداری، بانکداری و مالیه، بازاریابی و مدیریت منابع انسانی) و رشته علوم ارتباطات (با سه گرایش خبرنگاری، روابط عمومی و تبلیغات) مي‌شود.

60 درصد دانشجویان را مرد و 40 درصد دانشجویان این دانشگاه را زنان تشکیل می‌دهند. از این تعداد 75 درصد در دوره‌های روزانه و 25 درصد در دوره‌های پایان هفته مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه 22 نفر دانشجوی خارجی دارد که 20 نفر آنان از نیجریه و دو نفر دیگر از کشورهای گامبیا و اوگاندا هستند.

از مجموع 400 دانشجوی خانم، حدود 60 نفر آنان غیرمسلمان هستند. با این حال رعایت شرایط پوشش دانشگاه برای تمامی آنها الزامی است.

بسیاری از دانش اموختگان دانشگاه اسلامی غنا توانسته اند جایگاه خوبی بعد از فراغت از تحصیل به دست بیاورند. هم‌اکنون دو نفر از دانش آموختگان این دانشگاه در پارلمان کشور حضور دارند.

بسیاری از دانش‌آموختگان با ادامه تحصیل و کسب مدارج بالاتر، به عنوان عضو هیأت علمی جذب مراکز آموزش عالی شده‌اند. بسیاری از آنان نیز (به خصوص شیعیان) در شبکه‌های رادیو و تلویزیونی کشور به عنوان کارشناس مسايل دینی حضور مستمری دارند.

بنا بر اعلام اين خبر، همزمان با حضور نمایندگان و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به همراه سرپرست رایزنی فرهنگي كشورمان در دانشگاه اسلامي غنا، نشستی دوستانه با حضور مسئولین و اساتید دانشگاه برگزار شد.

مدیر آموزش دانشگاه، در اين ديدار در سخناني اظهار كرد: تا به امروز افراد و شخصیت‌های مختلفی از اعضای جامعه المصطفی گرفته تا ريیس جمهور غنا از این دانشگاه دیدن کرده‌اند. از این رو امید است، حضور هیأت پارلمانی ایران بتواند روابط دوجانبه بین مجلس و دانشگاه و همچنین روابط دو مجلس ایران و غنا را مستحکم‌تر كند.

وی افزود: تا سال 1997 هیچ دانشگاه خصوصی در کشور غنا اجازه فعالیت نداشت؛ اما پس از آن دانشگاه اسلامی غنا با حمایت‌های ایران و با پذیرش 13 دانشجو در رشته مطالعات ادیان کار خود را آغاز کرد و در سال  2012 نیز چند رشته دیگر به آن اضافه شد.

در ادامه پژمان‌فر، نماینده مجلس شورای اسلامی، در سخناني در وصف اقدامات ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اولین قدم نظام جمهوری اسلامی ایران پس از تأسیس، توسعه نظام آموزشی در کشور بوده است. هم‌اکنون در ایران بیش از 4 ميليون و 500 هزار دانشجو و 110 هزار هیأت علمی و 430 دانشگاه خصوصی داریم؛ در حاليكه که اين آمار، طلاب علوم دینی را شامل نمی‌شود. 

نشست با دانشجویان

هيأت نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در ادامه در نشستي با حضور دانشجويان دانشگاه اسلامي غنا شركت كردند. اين دانشجویان مطالبی را در خصوص مسايل روز ایران و اسلام بیان كردند.

در ادامه پژمان‌فر، در خصوص دستاوردهای علمی و برنامه صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای كشورمان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران در زمینه علوم و تکنولوژی قدم به عرصه‌هایی نهاد که کشورهای قدرتمند اجازه ورود به این عرصه‌ها را به دیگران نمی‌دهند و  نوعی تبعیض قائل هستند. در حالیکه ایران با استقامت، درهای علم و تکنولوژی را گشود و به علوم نوینی چون انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، بیوتکنولوژی و نانو دست یافت. امروز استقامت و پایداری ایران برای رفع موانع و مشکلات پیش رو تبدیل به یک فرهنگ عمومی در کشور شده و همین امر نیز عامل توسعه ماست.

وي افزود: سازمان ملل و سازمان بين‌المللي انرژی هسته‌ای نیز از همان ابتدا می‌دانستند که ما هیچ انگیزه‌ای برای ساختن سلاح هسته‌ای نداریم؛ اما با تبلیغات به جهان اینگونه القا کردند که ایران قصد ساخت سلاح هسته‌ای و بمب اتم دارد؛ بنابراين  ما باید با این تبلیغات مقابله می‌کردیم.

پژمان‌فر ادامه داد: برای اثبات اینکه چنین قصدی نداریم، پای میز مذاکره آمدیم و ثابت کردیم، علی‌رغم اینکه بر حقوق خود پافشاری می‌کنیم؛ اما با سلاح هسته‌ای کاری نداریم. ما مذاکره را به پایان رساندیم در حالی که پیروز شدیم و بر حق خود ایستادگی کردیم.

در ادامه کوچکی‌نژاد، ديگر نماينده مجلس شوراي اسلامي، در سخناني بيان كرد: از جانب کشوری سخن می‌گویم که بیش از 4 ميليون و 500 هزار دانشجو دارد و نظام دانشگاهی ما از کرسی‌های آزاداندیشی برخوردار هستند. رهبر معظم ایران نیز همواره دانشجویان را به حضور می‌پذیرد و یک نوع گفت‌وگوی دوجانبه بین دانشجویان و رهبری برقرار است.

وي افزود: از سوی کشوری سخن می‌گویم که سالانه پذیرای بیش از 20 میلیون نفر زاير مشهد مقدس است، اجتماعات چندمیلیونی روز اربعین و روز قدس را مدیریت می‌کند و هیچ حادثه‌ای برای شرکت‌کنندگان پیش نمی‌آید.

كوچكي‌زاده همچنين گفت: من یکی از آسیب‌دیدگان حجاج در سال 1987 بودم. در آن راهپیمایی حجاج ایرانی و دیگر کشورهای اسلامی فقط براعت خود را از اسرائیل و ظالمین اعلام می‌کردند. در آن حادثه با سلاح گرم به ما حمله شد و تعداد 400 زائر ایرانی و زائرانی از دیگر کشورهای اسلامی کشته شدند. اینگونه حوادث در مکه و مدینه کم اتفاق نمی‌افتد؛ مانند آتش گرفتن چادرهای حجاج در منا؛ بنابراین حادثه اخیر حادثه‌ای نبود که یک بار اتفاق افتاده باشد. قابل قبول نیست که از بین حدود 2 میلیون زائر خانه خدا حدود 5 هزار نفر کشته شوند.

سلیمی، ديگر نماينده مجلس حاضر در اين نشست هم گفت: دین اسلام، دین رحمت است و پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز ملقب به رحمت للعالمین هستند. پیامبر (ص) آنقدر مهربان بودند که در چند جای قرآن ذکر شده و حفظ کرامت انسان به وفور در دستورات اسلامی آمده است. کشتن هر فردی حرام قطعی و از گناهان کبیره است؛ بنابراين هيچ بهانه‌ای نمی‌تواند توجیه‌کننده این اعمال باشد.

وي افزود: در اسلام حتی آسیب رساندن به خود نیز حرام است؛ پس حرمت کشتن دیگران امری پذیرفته شده در نزد اسلام و عقل نبوده و به دور از فطرت است؛ اما متأسفانه جهان امروز بیش از پیش با انواع خشونت مواجه است. باید دریافت که منشأ این اعمال چیست. اکثر این ترورها توسط برخی از کشورها مدیریت، پشتیبانی مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی می‌شود. بوکوحرام در آفریقا و داعش در خاورمیانه توسط همین کشورها توسعه داده شده‌اند. باید بررسی شود که چه کسی به آنان کمک مالی و تسلیحاتی می‌کند. مگر یک گروه کوچک می‌تواند به تنهایی چنین جنایتی را مرتکب شود.

وي در ادامه سخنان خود اظهار كرد: یکی از بدترین انواع تروریست‌ها، نوع دولتی آن است که اسرائیل به واسطه آن فلسطینی‌ها را از خانه و کاشانه خود آواره کرده و مشکل آن است که سازمان ملل نیز به وظایف خود در این خصوص عمل نمی‌کند. جمهوری اسلامی ایران یکی از قربانیان تروریسم است، هم‌اکنون سران این تروریست‌ها در کشورهای غربی زندگی می‌کنند و توسط آنان حمایت می‌شوند.

اين گزارش مي‌افزايد كه بازدید از دانشگاه مدینه (دانشکده مدیریت بازرگانی و دانشکده مهندسی)، ديدار با شیخ عثمان نوح شربتو، امام کل مسلمانان غنا، دیدار با کمال‌الدین ابوبکر، امام کل شیعیان غنا، بازدید از حوزه علمیه اهل بیت (ع)، بازدید از دانشگاه ولی ویو، بازدید از حوزه گوود نیوز و بازدید از مجتمع آموزشی دخترانه حضرت فاطمه (س)، از ديگر برنامه‌هاي هيأت اعزامي از مجلس شوراي اسلامي در غنا بود.

انتهاي پيام/


٠٨:٥٧ - 1394/07/26    /    شماره : ٦٣٩١٤٤    /    تعداد نمایش : ١١٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 مركز فرهنگي ايران را در شهر تماله غنا راه‌اندازي كنيد (خبر)
 هم‌اندیشی حج ابراهیمی در دهکده حج غنا (خبر)
 بزرگداشت میلاد امام رضا (ع) در غنا (خبر)
 غنای تاریخی و فرهنگی ایران بی‌نظیر است (خبر)
 برگزاری مسابقات قرآنی دانش‌آموزی در غنا (خبر)
 آموزش تفسیر قرآن کریم در غنا (خبر)
 برگزاری مسابقات قرآن در دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 برگزاری دهمین نشست شورای مدیریت دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 شرکت فعالان قرآنی غنا در مسابقات اوقاف (خبر)
 توسعه روابط علمي، آموزشي و فرهنگي ايران و غنا (خبر)
 برگزاری جشن نوروز در غنا (خبر)
 برپایی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی ايران در غنا (خبر)
 چاپ مقاله «اثرات انقلاب اسلامی ایران بر دیگر جنبش‌های اسلامی» در غنا (خبر)
 بررسي «تأثیر انقلاب اسلامی ایران بر تحولات جهان معاصر» در غنا (خبر)
 اختصاص بورسيه تحصيلي امام خميني (ره) براي دانشجويان غنايي (خبر)
 برنامه‌های دهه فجر در غنا اعلام شد (خبر)
 سخنان مقام معظم رهبري؛ الهام‌بخش سخنراني نماينده پارلمان غنا (خبر)
 برگزاري نشست انجمن دانشجویی ایران و غنا (خبر)
 کنفرانس «نقش جوانان مسلمان در رهبری» در غنا برگزار شد (خبر)
 مسلمانان جهان از تلاش‌های ایران در حفظ کیان اسلام قدردانی كنند (خبر)
 دوره‌های آموزشی کتابخانه امام خمینی (ره) غنا (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي دانشگاهي ايران و غنا (خبر)
 راهپیمایی شیعیان غنايي در اربعین حسینی (خبر)
 لزوم توجه به فرهنگ ايراني ـ اسلامي براي مقابله با استحاله فرهنگي غرب (خبر)
 ديدار اساتيد دانشگاه‌هاي فردوسي مشهد و لگون آكرا در غنا (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی نویسندگان آفریقایی در غنا به كار خود پايان داد (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی نویسندگان آفریقایی در غنا برگزار شد (خبر)
 برگزاری مراسم بزرگداشت بنیانگذار طریقه تیجانیه جهان در غنا (خبر)
 شركت ایران در کنفرانس اتحادیه دانشگاه‌های جهان در غنا (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی نویسندگان آفریقایی در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ايران با قائم‌مقام رهبر کاتولیک‌های غنا (خبر)
 هم‌اندیشی «امام حسین(ع) الگوی وحدت مسلمانان جهان » در غنا (خبر)
 عزاداري پيروان اهل بيت (ع) در غنا (خبر)
  گردهمایی بزرگداشت نوام نكرومه، رهبر استقلال غنا (خبر)
 دیدار سفیر و رايزن فرهنگي ایران با امام کل مسلمانان غنا (خبر)
 جشنواره صنايع دستي و فرهنگ ايراني در غنا (خبر)
 آغاز دوره آموزش زبان فارسي در غنا (خبر)
 ايران نمايندگي فرهنگي در شمال غنا راه‌اندازي كند (خبر)
 آموزش معارف اهل بیت (ع) در غنا (خبر)
 هم‌اندیشی دیپلماسی فرهنگی ایران و غنا برگزار شد (خبر)
 بازديد هيأت مجمع جهانی اهل بیت (ع) از رايزني فرهنگي ايران در غنا (خبر)
 توسعه همکاری‌های فرهنگی ايران و غنا (خبر)
 آمادگي مؤسسه مطالعات آفریقایی براي همكاري‌هاي فرهنگي با ايران (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگی كشورمان در غنا از آثار هنری «کوفی عنان» (خبر)
 قرارداد فرهنگی جمهوري اسلامي ايران و غنا تمديد مي‌شود (خبر)
 برگزاري نمایشگاه عکس بزرگداشت شش دهه استقلال غنا (خبر)
  گردهمایی دینی، تبلیغی در دهکده حج غنا (خبر)
 بزرگداشت روز جهانی قدس در غنا (خبر)
 برگزاری کنفرانس رهبری جوانان در غنا (خبر)
 برگزاری مسابقات قرآن کریم در غنا (خبر)
 همدردی دولت و ملت غنا با مردم ایران (خبر)
 تفسير قرآن كريم در غنا (خبر)
 تبيين انديشه‌هاي حضرت امام خمینی (ره) در راديو غنا (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران نقطه امید و پیشرفت مردم جهان است (خبر)
 مسلمانان غنا علاقه وافري به ایران اسلامی دارند (خبر)
 همکاری رسانه‌ای ایران و غنا (خبر)
 برگزاری چهارمین دوره مسابقات قرآن دانش آموزی در غنا (خبر)
 همايش بررسي میراث فکری امام خمینی (ره) در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجويان دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 نشست هیأت امنای دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 ايران با موج اسلام‌هراسی و افراط‌گرایی مقابله مي‌كند (خبر)
 شركت قاریان غنایی در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تهران (خبر)
 خواستار تعامل فرهنگی بیشتر با ايران هستيم (خبر)
 گفت‌وگو با مراكز مهم ديني در جهان از اولويت‌هاست (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ايران با ريیس انجمن روزنامه‌نگاران غنا (خبر)
 غنا خواستار شركت ايران در نمایشگاه کتاب آكرا شد (خبر)
 برگزاري سمینار تأثیر پویایی دین بر خانواده در غنا (خبر)
 انجمن نویسندگان پان آفریکن خواستار ارتباط با نويسندگان ايراني شد (خبر)
 همایش گفتمان دینی در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 آغاز فعالیت انجمن دانشجویی ایران و غنا (خبر)
 گراميداشت شصتمین سالروز استقلال غنا (خبر)
  گروه‌های افراطی نمی‌توانند در كشور غنا فعالیت کنند (خبر)
 غنا نيازمند حمايت همه جانبه ايران است (خبر)
  نخستین نشست دانشگاهی گفت‌وگوی بینادینی ایران و غنا (خبر)
 نخستین نشست همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري همایش «آرمان‌های انقلاب اسلامی و صلح جهانی» در غنا (خبر)
 همايش «آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و صلح جهاني» در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 گشايش دفتر یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در غنا (خبر)
 دعاي امام كل مسلمانان غنا براي موفقيت مقام معظم رهبري (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با ريیس دانشکده ادیان دانشگاه لگون غنا (خبر)
 مکه و مدینه، مایملک سعودی نیست (خبر)
 شركت غنایی‌ها در جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) در ايران (خبر)
 بازگشایی کتابخانه رایزنی فرهنگی ايران در كوماسي غنا (خبر)
 برگزاري نمایشگاه و کارگاه آموزشی سیار سفیران فرهنگ صلح در غنا (خبر)
 برگزاری مسابقات دانش‌آموزی قرآن كريم در غنا (خبر)
 موزه ‌سیار ايران در غنا برپا شد (خبر)
  همایش «همزیستی مسالمت‌آمیز در اندیشه حضرت امام خمینی (ره)» در غنا برگزار شد (خبر)
 فعاليت نخستین مسجد نیروی پلیس در غنا (خبر)
 آيين بزرگداشت بیست‌وهفتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 اعطاي گواهینامه برگزيدگان دومین دوره ائمه جماعات در غنا (خبر)
 آغاز به كار دبیرستان دخترانه اسلامی حضرت فاطمه (س) در غنا (خبر)
 تجليل 140 دانشجوي فارغ‌التحصیل دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 تبیین «جايگاه ولايت فقيه» در برنامه زنده تلویزیونی غنا (خبر)
 نخستین نشست گفتمان فرهنگی و دینی ايران و غنا برگزار شد (خبر)
 تبيين نامه‌مقام معظم رهبری خطاب به جوانان اروپايي در برنامه زنده تلويزيوني غنا (خبر)
 توسعه همكاري‌ها با شبكه تلويزيوني «آفريقا» غنا (خبر)
 آغاز گفت‌وگوهای ديني ايران و غنا (خبر)
 برگزاري روز ملي ايران در غنا (خبر)
 پخش ويژه‌برنامه‌هاي دهه فجر از راديو غنا (خبر)
 نمايشگاه مشترك فرهنگي ـ هنري ايران و غنا افتتاح شد (خبر)
 اعلام برنامه‌هاي جشن انقلاب اسلامی در غنا (خبر)
 نشست «نقش رهبران مذهبی در گسترش وحدت جهان اسلام» در غنا برگزار شد (خبر)
 گردشگري ايران و غنا توسعه يابد (خبر)
 قدرداني رهبر طریقه تیجانیه غنا از اقدام حضرت امام (ره) در تعيين هفته وحدت (خبر)
 اتاق ایران در دانشگاه اسلامی غنا تأسيس مي‌شود (خبر)
 آموزش زبان فارسي از ضرورت‌هاي فعاليت رايزني فرهنگي ايران در غناست (خبر)
 نشست نقش جایگاه رهبران مذهبی در صلح جهانی در غنا برگزار مي شود (خبر)
 صدای رهبری انقلاب، صدای قرآن است (خبر)
 تجليل از برگزيدگان مسابقه قرآن كريم در غنا (خبر)
 فعاليت دهکده حج غنا آغاز شد (خبر)
 برگزاري آيين افتتاحيه دوره آموزشي مدارس پايه در غنا (خبر)
 تبيين ديدگاه مقام معظم رهبري در خصوص حج در برنامه راديويي غنا (خبر)
 دوره‌های کمک‌آموزشی مدارس مؤسسه فرهنگی نور مبین در غنا برگزار مي‌شود (خبر)
 در برنامه زنده رادیويی غنا جنايات صهيونيسم محكوم شد (خبر)
 همايش بزرگداشت روز جهانی قدس در غنا برگزار شد (خبر)
 غنا براي برگزاري مراسم روز قدس آماده مي‌شود (خبر)
 امام خمینی (ره) با خشنودی دعوت حق را لبیک گفت (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران در همایش معلمین دروس دینی در غنا سخنراني كرد (خبر)
 بايد دست به دست هم دهيم و توطئه دشمنان اسلام را خنثي كنيم (خبر)
 حضور معاون اجرایی رئیس جمهوري در رايزني فرهنگي ايران در غنا (خبر)
 سمینار «فلسفه اسلامی» در غنا برگزار شد (خبر)
 همایش «دهه فجر» در غنا برگزار شد/ تحليل انديشه امام خمینی(ره) در اجرای عدالت (خبر)
 نمايش دستاوردهاي ايران در غنا (خبر)
 اولین دوره جشن تکلیف پسران شهر آكرا برگزار شد (خبر)
 جشن تکلیف 40 دختر در کتابخانه امام خمینی(ره) آکرا (خبر)
 توسعه صنعت توریسم موجب تقویت روابط فرهنگی مي شود (خبر)
 تقویت روابط نهادهای ايراني با فرقه تیجانیه؛ عامل اصلي كاهش فعاليت وهابیت (خبر)
 قدردان خدمات فرهنگي و اجتماعي ايران در غنا هستيم (خبر)
 تشريح تمدن اسلامی در برنامه راديويي غنا (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران «کلام و عقايد اسلامی» را در دانشگاه اسلامی غنا تدريس مي‌ كند (خبر)
 حضور فعال رايزني فرهنگي ايران در دهکده‌ي حج غنا (خبر)
 یکصد و پنجمین سالگرد تولد رهبر فقيد غنا برگزار شد (خبر)
 هشتمین کنگره پان افریکن در غنا برگزار شد (خبر)
 جشن دهه کرامت در غنا برگزار شد (خبر)
 برگزاري هفتمین دور مسابقات قرآنی در غنا (خبر)
 مراسم رونمایی از کتاب "شیعه درست فهمیده نشده است"درغنا (خبر)
 نمایشگاه دهه فجر در غنا افتتاح شد (خبر)
 دختر"قوام نکرومه"در مراسم جشن پيروزي انقلاب اسلامي در غنا سخنراني مي كند (خبر)
 مراسم رونمایی از کتاب "بیداری اسلامی در غنای امروز"در غنا (خبر)
 رونمایی از کتاب "سازوکار بازنگری آفریقا"درغنا (خبر)
 نمايش سريال "مختار نامه" در غنا (خبر)
 برگزاري کنگره حج در غنا (خبر)
 برگزاري برنامه های قرآنی دارالقران های غنا (خبر)
 برپايي نمایشگاه دهه فجر در موزه ملی غنا (خبر)
 برگزاری نمایشگاه آثار استاد ابوالقاسمی در غنا (خبر)
 برگزاری مراسم تحلیف در دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 برگزاري دوره آموزشی ائمه جمعه، جماعات و مبلغین درغنا (خبر)
 برگزاري کنفرانس"دین،سیاست و صلح باگرایش بیداری اسلامی"در غنا (خبر)
 مراسم حمایت از کنگره تعامل حجاج بومی درغنا (خبر)
 برخورد در برابر اهانت به پیامبر اکرم (ص) از ضروریات دین است (خبر)
 برگزاري مراسم وحدت و صلح با گرایش بیداری اسلامی درغنا (خبر)
 نشست علمی تبین تاریخی تشکیل حکومت توسط نبی مکرم اسلام (ص) وضرورت آن (خبر)
 سمینار «وحدت و امنیت میان مسلمانان و مسیحیان در انتخابات» (خبر)
 روند ديپلماسي علمي جمهوري اسلامي ايران با غنا تسريع مي يابد (خبر)
 هجدهمین نشست علمی دانشمندان غنا برگزار شد (خبر)
 مرکز فرهنگی وتجاری امام خمینی (ره) در تماله غنا احداث می شود (خبر)
 انتشارچهاردهمين شماره هفته نامه مسلم نيوزدر غنا (خبر)
 برگزاري مراسم تحلیف دانشجویان جدید دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 نشست علمی "نقش هنر درتوسعه روابط فرهنگی واجتماعی"در غنا برگزار شد (خبر)
 امضای قرارداد تأسیس اتاق ایران در دانشگاه اسلامی غنا (خبر)
 برگزاري آموزش مناسک حج در غنا (خبر)
 انتشاردهمین شماره هفته نامه مسلمان درغنا (خبر)
 تجهيز کتابخانه امام خمینی (ره) کماسی درغنا (خبر)
 دارالقرآن جعفریه در اکرا افتتاح شد (خبر)
 كنفرانس نقش رهبری در توسعه و ترویج اسلام در غنا برگزار شد (خبر)
 برگزاري دوره هاي قرائت قرآن کریم در غنا (خبر)
 برگزاري کنفرانس نقش NGO های اسلامی در بیداری اسلامی درغنا (خبر)
 برگزاري کنفرانس توسعه اقتصاد جامعه مسلمانان درغنا (خبر)
 جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) در غنا برگزار شد (خبر)
 تشريح برنامه هاي ماه مبارك رمضان در غنا (خبر)
 برگزاری مسابقات قرآنی در غنا (خبر)
 انتشار ششمین ویژه نامه روزنامه مسلمان (خبر)
 برگزاري دومین مسابقات قرآنی در غنا (خبر)
 الگو گرفتن دمکراسی از جمهوری اسلامی ایران (خبر)
 كنفرانس برنامه ریزی استراتژی برای رشد سریع مسلمانان در غنا (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • دیدار ابراهيمي‌تركمان با رييس جمهور باشقيرستان
  ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (14 شهریورماه) با رستم حميدوف، رييس جمهور باشقيرستان، ديدار كرد.

 • نمایشگاه صنایع دستی ایران در مسکو
  در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، نمایشگاه صنایع دستی ایران با عنوان «ایران اسرارآمیز؛ گشتی در باغ خیال» (12 شهریورماه) در مسکو گشایش یافت.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.