English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم جشن سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ايران در چين

مراسم جشن سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ايران به همت رايزني فرهنگي كشورمان در پكن با حضور مسلمانان و علاقمندان چینی برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، اين مراسم روز سه شنبه 14 بهمن ماه در سالن همایش های سفارت کشورمان در پکن  با حضور حجت‌الاسلام محمدی عراقی عضو شورای انقلاب فرهنگی و هلال الدین رئیس انجمن اسلامی چین،  مسلمانان چینی، دانشجویان، اساتید دانشگاهی، هنرمندان، ائمه جماعت مساجد،خبرنگاران و کارکنان سایت های خبری برگزار شد.

اين مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام ا... مجید و اجرای سرود ملی کشورمان توسط  گروه سرود  مدرسه امام خمینی (ره) پکن آغاز و سپس محمد رسول الماسیه رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ضمن تقدیم درود و سلام به پیشگاه انبیا و اولیاء الهی و ارواح  شهدای انقلاب اسلامی و امام راحل و با یادآوری شعارهای پر شور و شعور انقلاب اسلامی اظهار داشت: درخشان ترین  شعارانقلاب  "استقلال آزادی، جمهوری اسلامی" بود و پیشانی شکر به درگاه خداوند متعال می ساییم  که طی سی‌و‌شش سال گذشته نظام جمهوري اسلامي ایران را در هر سه عرصه "استقلال " و" ازادی" و "نظام اسلامی" موفق گردانیده است.

رایزن فرهنگی ايران با بیان این واقعیت که آموزه های اسلامی افکار مردم جهان مخصوصا اندیشمندان و جوانان را به خود جلب کرده است، آن را برای نظام‌های استکباری غربی نا خوشایند دانست و افزود :طی سی و شش سال گذشته، هر روز برنامه‌ای و توطئه‌ای برای مقابله با بیداری ملتها و اگاهی انها از پیام‌های رحمانی و نجات بخش اسلامی طراحی شده است.

وي افزود: تشویق افراط گرایی و تروریسم ، ایجاد تفرقه دینی و مذهبی از حربه‌هایی است که استکبار در این روزها بخوبی از آن بهره می‌برد.اما چهره  اسلام و انقلاب اسلامی، تابناکتر از آن است که با این ترفندها مشوه شود. امروز نیز با هدایت‌های رهبری معظم انقلاب اسلامی، مردم جهان حساب اسلام ناب و انقلابی و اگاهی بخش را، از حساب گروه های تندرو تروریستی، جدا می‌دانند .

الماسيه در بخش دیگری از سخنان خود در باره مقطع زمانی پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی در زمانی رخ داد که جهان با دو ایدئولوژی متفاوت، به دو قطب  تقسیم شده بود و وجه اشتراک ایدئولوژی‌های  هر دو قطب، تضعیف دین و دینداری بود.در آن روزها باز گشت دین به زندگی اجتماعی و سیاسی جوامع انسانی، بسیار دور از ذهن و دست نیافتنی به نظر می رسید.اولین و مهمترین ثمره انقلاب، احیای هویت دینی جوامع بشری بود.

وي  با اشاره به وظیفه سنگین  اندیشمندان و علمای اسلامی برای معرفی اسلام ناب، پیام روزهای  اخیر رهبر انقلاب اسلامی و دعوت از جوانان اروپا و آمریکا برای شناخت مستقیم اسلام  را بسیار پر اهمیت خواند و آن را در راستای روشنگری‌ها و آرمان‌های همان  انقلابی دانست  که سی‌وشش سال پیش به پیروزی رسیده و در پیچ و خم حوادث و کوران  ناملایمات، برای ایران اسلامی" استقلال" و "توسعه" و "پیشرفت" به ارمغان آورده و به جهان "دین باوری" و "عدالت خواهی" هدیه کرده است.

هلال‌الدین رئیس انجمن اسلامی چین در سخناني اظهار كرد: سی و شش سال پیش، مردم ایران با هدایت امام خمینی (ره) حکومت پهلوی را سرنگون  و  انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و جمهوری اسلامی ایران را تأسیس کردند. به این مناسبت، ایران هر ساله در روز 2 الی 11 فوریه  جشنی به نام "دهه فجر" برگزار می کند و از این طریق، از رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ایران و رهبر مردم ایران - امام خمینی یاد می کنند .

وي افزود: سی و شش سال پیش،  ایران به لحاظ امور داخلی و خارجی در نقطه عطف تاریخی قرار گرفت. از یک طرف  تحت ظلم و ستم رژیم استبدادی شاه  و از سوی دیگر زیر نفوذ غرب و هژمونی بین المللی و ایدئولوژی استعماری بود. در چنین شرایط تاریخی دشوار و لحظه های تصمیم گیری سرنوشت ساز، مردم شجاع ایران با تکیه بر ایمان اسلامی و  رهبری داهیانه  امام خمینی، جنبشی انقلابی که جهان اسلام را شوکه نمود، راه اندازی کردند. در نهایت پیروزی بزرگ  انقلاب اسلامی را به دست آوردند.

رئیس انجمن اسلامی چین ادامه داد: امام خمینی(ره)  در سخنرانی خود هنگام بازگشت به سرزمین مادری ایران پس از 14 سال ، یعنی در صبح 1 فوریه 1979 گفت : "کسانی که در  راه خدا و برای  عزت مسلمانان جهان در تلاش هستند، دستشان را می بوسم، من به کسانی که چشم انتظار آزادی کامل هستند سلام می کنم، من با حمایت مردم ایران، یک دولت ایجاد خواهم کرد" .

وي گفت: مردم ایران پس از استقرار جمهوری اسلامی ایران، به دعوت به امام خمینی (ره)  با تلاش و کار زیاد  و اتکاء به نیروی خود، برای ساختن  کشورشان  گام های رو  به جلو برداشتند. در آن زمان مشکلات فراوان  و نیروهای  مخالفت فعال شدند. با این حال، مردم نیرومند ایران  تحت رهبری امام خمینی امام (ره) ، خستگی ناپذیر برای دستیابی به صلح و رفاه کشور تلاش کردند و سر انجام  آزادی و صلح را به دست آوردند.

در ادامه حجت‌الاسلام محمود محمدی عراقی عضو شورای انقلاب فرهنگی در سخناني گفت: امام خمینی این روز را انفجار نور و روز پیروزی حق بر باطل و به تعبیر قرآنی «یوم الله» یعنی روز خدایی نامیدند، «فذکرهم بالایام الله» 22بهمن برای ما فقط یک جشن ملی نیست.

وي افزود: شروع نهضت اسلامی در ایران معاصر را به تعبیری می توان از سال 1342 دانست  که رژیم پهلوی با امضای معاهده کاپیتولاسیون با آمریکا استقلال کشور ایران را زیر سوال برد. امام خمینی به امضای این معاهده اعتراض نمود و رژیم ایشان را تبعید کرد. اما امام حرکت فرهنگی مذهبی خود را در تبعید ادامه داد.کلاس های درس او در موضوعات فقه اسلامی، اخلاق اسلامی، فلسفه اسلامی و سیاست اسلامی، پرطرفدار بود. در فاصله سال های  1342 تا 1356لایه توانمندی از اساتید دانشگاهی و علمای حوزوی و متدینین بازاری شکل گرفت که استقلال کشور و هویت اسلامی، برایشان حایز اهمیت بود و رژیم وابسته به بیگانه را بر نمی‌تابیدند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: قریب سی‌وشش سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد اما من فکر می‌کنم امام خمینی و منش و روش و تفکرو سبک زندگی و حرکت او در رهبری بزرگترین انقلاب مذهبی قرن ما هنوز شناخته نشده است.

محمدی عراقی اظهار كرد: مردم جهان امام خمینی را بیشتر به عنوان یک رهبر سیاسی و مرد انقلابی می‌شناسند در حالی‌که او به نظر من قبل از آنکه یک رجل سیاسی باشد یک انسان الهی و دارای یک شخصیت فوق العاده اخلاقی و تربیتی بود. اول قبل از آنکه مرد سیاست باشد یک انسان عارف و خداشناس واقعی بود، جزء برای خدا هیچ گامی در زندگی برنداشت و جزء خدمت به خلق خدا به هیچ چیز دیگری نمی اندیشید به عقیده من رمز موفقیت او در همین بود.

وي گفت: امام با پشتیبانی مردم، متکی بر آموزه‌های اسلامی، نهضت را به پیروزی رساند.نظامی تاسیس شد که این دو، پایه‌ای آن هستند. اصلا، نام نظام سیاسی ایران از همین دو مبنا اخذ شد. جمهوری اسلامی: يعنی نظامی مبتنی بر اراده و آرای ملت ،و متکی بر آموزه‌های اسلامی. اکنون در سایه نظام اسلامی حرکت ملت ایران در مسیر رشد و بالندگی و ترقی قرار گرفته است.

عضو شوراي انقلاب فرهنگي افزود: در عین حال کشور ایران در منطقه ای قرار گرفته که متاسفانه بخاطر سیاست های استکباری، و همسویی جریانات افراطی و تکفیری، در وضعیت بحرانی قرار دارد. طی سالهای اخیر خشونت و تروریسم و افراط گری در این منطقه نه تنها مهار نشده بلکه رشد و توسعه یافته است. سیاست های دولت های غربی دو پهلوست. در شعار از حقوق انسانها و مبارزه با خشونت و تروریسم سخن می گویند اما این شعارها با عملکرد واقعی انها تطابق ندارد. چگونه می‌شود هم گروه‌های تندرو را ایجاد کرد و آموزش داد و تامین تسلیحاتی نمود و هم شعار مبارزه با تروریسم سر داد.

وي اظهار كرد: اما غربی‌ها باید بدانند با ایجاد گروه های افراطی و حمایت از انها نمی‌توانند چهره اسلام را که دین رحمت است مخدوش کنند بلکه سر انجام خودشان متضرر خواهند شد و از صدمات این جریانات مصون نخواهند ماند. چهره نورانی اسلام و پیام های مقدس انقلاب اسلامی ایران با رفتار خشن گروه های تندرو غبار آلود نخواهد شد و افکار عمومی جهانیان، بخصوص مسلمانان، بخوبی بین اسلام اصیل و افکار پوسیده  تندرو های خشونت گرا تمایز قایل است.

محمدي عراقي ادامه داد: پیام اخیر حضرت آیه االله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، در مقطع زمانی بسیار حساسی صادر شده است. برهه ای که   افکار عمومی مخصوصا جوانان، در فضای غبارآلود ناشی از حوادث اروپا ،ممکن است دچار قضاوتی نادرست در باره  اسلام عزیز بشوند. رهبر معظم انقلاب با تحلیلی عالمانه و سوالاتی نقادانه ،تاریخ غرب را در دوره های برده داری و استعماربه چالش می کشد و یاد اور می شود که اندیشمندان غربی ، همیشه  تاریخ خود را با  تاخیر نقد کرده و وجدان عمومی در غرب همیشه با چند ده سال یا چند صد سال تاخیر بیدار و آگاه می‌شود.

وي گفت: رهبر انقلاب به جوانان غربی یادآور می شود که: تحریک احساس هراس، رعب و نفرت و بهره‌گیری از آن، متأسّفانه سابقه‌ای طولانی در تاریخ سیاسی غرب دارد.ایشان می افزاید: از دو دهه پیش به این سو ــ یعنی تقریباً پس از فروپاشی اتّحاد جماهیر شوروی ــ تلاشهای زیادی صورت گرفته است تا این دین بزرگ، در جایگاه دشمنی ترسناک نشانده شود.

وي گفت: جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف پیشتازی خود را برای مبارزه با خشونت و افراط گرایی نشان داده و طرح دكتر روحانی رئیس جمهور ایران  در اجلاس سال گذشته سازمان ملل متحد در باره ایجاد"جهان عاری از خشونت"یکی ازاین  اقدامات بوده است.عدالت جویی ،احترام به ادیان و مذاهب، احترام به فرهنگ ها، رفع تبعیض و فقر ،احترام به حقوق ملتها برای تعیین سرنوشت خویش...از اصول ایجاد جهان عاری از خشونت است.

محمدي عراقي ادامه داد: در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با نگاهی به روابط ایران با کشورهای مختلف ،مشاهده می کنیم که روابط ایران و چین در عرصه های مختلف سیاسی اقتصادی علمی فرهنگی ، بصورت پایدار و پویا، در حال گسترش  و توسعه بوده است.به طوری که امروز حجم مبادلات تجاری دو کشور از مرز  پنجاه میلیارد دلارعبور کرده است که البته هنوز هم جای رشد دارد. در عرصه فرهنگی با افزایش تعداد ایران شناسان و چین شناسان در دو کشور، افزایش کرسی های زبان فارسی و چینی،افزایش مراودات نهادهای فرهنگی دو کشور ،اجرای تعداد قابل توجهی برنامه های فرهنگی مشترک.....مواجه بوده ایم.

پروفسور لی پی لون استاد دانشگاه مرکزی اقوام چین و از مسلمانان قوم هویی چین، نيز در خصوص انقلاب اسلامی ایران و حضرت امام خمینی (ره) و بیان خاطراتی از سفر به ایران در سالهای گذشته، جدیدترین شعری که به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سروده بود، قرائت کرد.

یینگ جی کارگردان جوان مسلمان چینی در سخنانی گفت: امروز ما در اینجا جمع شدیم و در جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت می کنیم. من به عنوان نماینده از شرکت فرهنگی تلویزیونی و سینمائی اخوان مسلمان چین و به عنوان یک کارگردان جوان به مردم و دولت ایران تبریک می‌گویم .

وي افزود: در سی‌وششمين سال پیش، ایران به تحولات و دگرگونی دست یافت، انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسیدو با موفقیت دیکتاتوری را سرنگون کرد، در نتیجه جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد. پس از رشد 30 ساله، ایران به یک کشور دارای نفوذ قابل توجه در منطقه تبدیل شد، به خصوص در زمینه هنر و فلیم سینمائی دستاوردهای چشمگیر به دست آورد. بسیاری از فیلم ها جایزه اسکار، و سایر جوایز بین المللی را کسب کرده اند. این فیلم‌ها با زبان ساده و ظریف، ویژگی‌های انسانی که منعکس از هنر طبیعت انسان و توجه به واقعیت اجتماعی بوده ما را به یک دنیای هنر زیبایی هدایت می‌کند. با این فيلم ها ما می‌توانیم از نزدیک دستآوردهای متنوع هنر و فرهنگ ایران را احساس کنیم.

كارگردان جوان مسلمان چين ادامه داد: فیلم های ایرانی از لحاظ اکتشافات خصلت هنری خود مشهور بوده است. از سوی دیگر، اگر چه چین در حال حاضر سومین بزرگترین تولید کننده فلیم در جهان و دومین بازار فیلم است، اما به نظر بسیار ی، فیلم چینی در خصلت هنری در حال حاضر در سطح  جهان عقب مانده است. در این راستا، تمرکز به خصلت هنری  از فیلم‌های ایرانی، اتفاقاً با فیلمسازان چینی به شکل مکمل درآورده است.

همچنین در حاشیه این مراسم مصاحبه ای با چندی چند از شخصیتهای دینی مذهبی و علمی چینی توسط خبرنگار صداوسیمای ایران و خبرگزاری ایرنا مستقر در پکن در خصوص پیام مقام معظم رهبری به عموم جوانان اروپا و آمریکای شمالی انجام شد.

انتهاي پيام/

 


٠٩:٥٢ - 1393/11/16    /    شماره : ٦٢٥٣٣٧    /    تعداد نمایش : ١٧٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 معرفي فرهنگ و هنر ایرانی در جشنواره فرهنگی دانشجویان چین + تصاوير (خبر)
 برگزاری نخستین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در چین (خبر)
 شرکت ایران در نهمین اکسپوی صنایع فرهنگی غرب چین (خبر)
 «روز ایران» فرصتی برای معرفی فرهنگ ایران در چین (خبر)
 بازدید دانش‌آموزان چینی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن (خبر)
 پیش سمینار همایش سرمایه‌گذاری فرهنگی در چین برگزار شد (خبر)
 امضای تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین (خبر)
 تلاش چین برای گسترش روابط فرهنگی با ایران (خبر)
 ایران جایزه بهترین فیلم جشنواره چینگ دائو چین را کسب کرد (خبر)
 افتتاح جشنواره بین‌المللی فیلم چینگ دائو چین (خبر)
 طنین تلاوت قرآن کریم قاری ایرانی در مساجد کشور چین (خبر)
 تلاوت قاری ایرانی در معهد انجمن اسلامی چین (خبر)
 بازدید هیأت ایرانی از دانشگاه زنان چین (خبر)
 حضور هيأت بانوان ايراني در اولين اجلاس زنان سازمان همكاري‌هاي شانگهاي (خبر)
 جشنواره بين‌المللي فيلم پكن پايان يافت (خبر)
 بازدید اساتید جامعةالمصطفی (ص) العالمیه از دانشگاه قومیت‌های چین (خبر)
 گفت‌وگوی اسلام و دائوئیسم سرآغاز گفت‌وگوهای مشترک است (خبر)
 جشن سال نو در چين (خبر)
 برگزاري نشست نوروزي فارسي‌آموزان در پكن (خبر)
 اخلاق‌گرایی از ویژگی‌های سینمای ایران است (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب در چين (خبر)
 بازدید دانش‌آموزان برگزیده استان‌های چین از سفارت ایران در پکن (خبر)
 افتتاح مركز مطالعات فرهنگ ايران در دانشگاه شيان چين (خبر)
 نمایش آثار هنرمندان ايراني در جشنواره هنر جاده ابریشم دریایی چوانجو (خبر)
 برگزاری همایش همکاری‌های یک جاده یک کمربند در چين (خبر)
 روابط دانشگاه مطالعات بین‌المللی چین با ايران توسعه مي‌يابد (خبر)
 خواهان استفاده از تجارب ایران در همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان هستيم (خبر)
 معرفي جاذبه‌های فرهنگي و گردشگری ایران در چين (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در جشنواره دانشگاه پکن (خبر)
 نمايش آثار هنرمندان كشورمان در هفتمین نمایشگاه هنر پکن (خبر)
 سمینار «حفاظت از تمدن‌های باستانی جهان» در چين (خبر)
 برگزاري پانزدهمین فستیوال کتاب پکن (خبر)
 ديدار نویسندگان ایران و چین (خبر)
 استادان زبان فارسی در خارج از كشور سرمایه‌های ارزشمندي هستند (خبر)
 مجموعه شاهکارهای ادب فارسی به زبان چيني در پکن رونمايي مي‌شود (خبر)
 ساخت فیلم‌‌هاي مشترك باعث توسعه روابط فرهنگي دو كشور مي‌شود (خبر)
 افتتاح غرفه ايران در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن (خبر)
 ايران و چين پايبندي‌ عميقي به فرهنگ بومي خود دارند (خبر)
 ايران داراي ظرفيت بي‌نظير فرهنگي است/خواستار اجراي برنامه‌هاي در خصوص ميراث فرهنگي، ايران شناسي، چين شناسي (خبر)
 بازدید خبرنگاران خبرگزاري شینهوا چين از سفارت ایران در پكن (خبر)
 برگزاري سمینار «گفت‌وگوی تمدن‌های چین و ایران» در تهران (خبر)
 توسعه روابط انجمن اسلامي چين و جامعةالمصطفي (ص) العالمیه (خبر)
 برنامه‌‌‌ريزي ايران براي حضور فعال در نمایشگاه كتاب پکن 2017 (خبر)
 روز قدس موج عظيم جهاني است (خبر)
 بزرگداشت بیست‌وهشتمین سالگرد ارتحال امام (ره) در پكن (خبر)
 برگزاري سمینار توسعه یک جاده یک کمربند برای فرهنگ قومیت‌ها در چين (خبر)
 معرفي دستاوردهاي فرهنگي ايران در پکن (خبر)
 معرفی فرهنگ ايران در دانشگاه جیائو تنگ چين (خبر)
 چين خواستار شركت ايران در نمايشگاه تاريخي موزه شيان شد (خبر)
 مسلمانان چین در مبادلات فرهنگی نقش موثری دارند (خبر)
 مسلمانان چين مي‌توانند نقش مؤثري در پيشرفت كشور داشته باشند/آمادگي چين براي همكاري با ايران در مبارزات با افراطي‌گرايي (خبر)
 نشست نوروزی فارسی‌آموزان دانشگاه‌های پکن (خبر)
 برپايي نمایشگاه «شب پارسی» در چين (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در چين (خبر)
  همايش بین‌المللی سعدی و کنفوسیوس در چين برگزار شد (خبر)
 نشست اساتید شهر کتاب با مسوولان انجمن کنفسیوس چين (خبر)
  تماشاي فيلم‌هاي ايراني افتخار جوانان چيني (خبر)
 فعاليت‌هاي ايران در زمینه محرومیت‌زدایی شگفت‌آور است (خبر)
 برگزاري نشست ترجمه رباعیات خیام به زبان چینی (خبر)
 دومين دور سمينار «سعدي و كنفسيوس» در چين برگزار مي‌شود (خبر)
 آغاز جشن میلاد النبی (ص) در مساجد پکن (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در دانشگاه علم و فناوری چین (خبر)
  توسعه همكاري‌هاي تهران و پكن در حوزه ايران‌شناسي (خبر)
 ايران تمدن درخشاني در جهان خلق كرد (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در اکسپوی پکن (خبر)
 ششمین سمینار «ایران‌شناسی» در پكن برگزار مي‌شود (خبر)
 افتتاح همایش «حفاظت از تمدن‌های باستانی جهان» در چين (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ایران در چين (خبر)
 انتشار کتاب «ایران ـ مروارید درخشان در غرب جاده ابریشم» به زبان چینی (خبر)
 نباید جای ایران در جاده ابریشم خالی باشد/ تشکیل پایتخت فرهنگی در کشورهای مسیر جاده ابریشم (خبر)
 طرح «یک کمربند و یک جاده» احیای هویت انسانی است (خبر)
 افتتاح دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در شانگهای (خبر)
 پايان دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در پکن (خبر)
 روز ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن (خبر)
 افتتاح دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در پكن (خبر)
 فعاليت تارنماي تحقیقاتی هنرهای ایرانی به زبان چینی (خبر)
 صهيونيست‌ها با افراطي‌گري جامعه جهاني را به مخاطره انداخته‌اند (خبر)
 تلاوت قاريان ايراني در مساجد چين (خبر)
 کمیسیون مشترک روابط فرهنگی ايران و چين تشكيل شود (خبر)
 اجلاس رؤسای کتابخانه‌های ملی جاده ابریشم برگزار مي‌شود (خبر)
 نخستين نمایشگاه «ایران زیبا» در چین گشایش يافت (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در پکن (خبر)
 بزرگداشت عمرخیام در پکن (خبر)
 نمایشگاه هنری «توسعه پایدار تمدن‌ها و عشق» در چین افتتاح شد (خبر)
 معاون سازمان فرهنگ از دانشگاه پکن بازديد كرد (خبر)
 برپايي نمایشگاه عکس «پارس باستانی، ایران رنگارنگ» در پكن (خبر)
 انتشار ویژه‌نامه فاطمه زهرا(س) در چين (خبر)
 گفتمان فلسفي اساتید انجمن کلام ايران با اساتید فلسفه چين (خبر)
 نشست اساتید انجمن کلام ایران با اساتید دانشکده فلسفه دانشگاه پکن برگزار شد (خبر)
 برپايي جشن پیروزی انقلاب اسلامی در پكن (خبر)
 پايگاه اينترنتي «هنر ایران» راه اندازي مي‌شود (خبر)
 برپايي دومین نمایشگاه صنایع فرهنگی «هَی نَن» چين (خبر)
 ششمین سمینار ایران‌شناسی در چين برگزار مي‌شود (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با مدیرکل امور بین‌الملل سازمان ادیان چین ديدار كرد (خبر)
 نمایشگاه مشترک نگارگری ایران و چین در پکن برپا مي‌شود (خبر)
 نمايش هنر ايراني در دهمین اکسپوی فرهنگی و خلاقيت پکن (خبر)
 چيني‌ها بوستان سعدی را به زبان خودشان منتشر مي‌كنند (خبر)
 دوازدهمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه پکن برگزار شد (خبر)
 معرفي ايران در سومین جشنواره دانشگاه دالیان چين (خبر)
 سومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هنری چین برگزار شد (خبر)
 مفاهیم انسانی در سينماي ايران، حاصل فرهنگ ایرانی است (خبر)
 برگزاری جشنواره صنایع دستی زنان کشورهای جاده ابریشم در چين (خبر)
 دانشگاه یونن چين كتاب‌هايي به زبان فارسي منتشر مي‌كند (خبر)
 بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن آغاز به كار كرد (خبر)
 دانشگاه پكن درگذشت مظفر بختيار را تسليت گفت (خبر)
 نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ريیس انجمن اسلامی چین ديدار كرد (خبر)
 انتشار ویژه نامه «روز جهانی قدس» به زبان چینی (خبر)
 مسابقه قرائت قرآن كريم در چين برگزار شد (خبر)
 همايش روز جهانی قدس در چين برگزار شد (خبر)
 روز فرهنگی ایران در دانشگاه مهندسی هاربین چين برگزار شد (خبر)
 شركت دانشجويان ايران در جشنواره فرهنگی دانشگاه تکنولوژی پکن (خبر)
 تعامل و تبادل استاد و دانشجو ميان مراكز علمي ايران و چين (خبر)
 سینمای ایران آینه اخلاق و انسانیت است (خبر)
 ايران با مقاومت و پايداري مسير ترقي را پيمود (خبر)
 آغاز «ماه فرهنگي ايران» در چين (خبر)
 ديدار سفیر و رايزن فرهنگي ایران با ريیس کتابخانه ملی چین (خبر)
 عضو شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با معاون سازمان اديان چين ديدار كرد (خبر)
  مسئولیت انجمن‌های دوستی ايران و چين مهم و سنگين است (خبر)
 عضو شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با ريیس انجمن اسلامی چین ديدار كرد (خبر)
 سمینار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم اجتماعی چین برگزار مي‌شود (خبر)
 استقبال مسئول چیني از برگزاری هفته فیلم ایران در اين كشور (خبر)
 بررسی علمی "اقتصاد خانواده با رویکرد اشتغال زنان در ایران و چین" در پكن (خبر)
 همايش "بهار در غزلیات حافظ "در چين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی آسیا در چین (خبر)
 تفاهم نامه تاسيس مراكز فرهنگي ايران و چين به امضاء مي رسد (خبر)
 دیدار دکتر دهشیری و هیات همراه از بخش فارسی دانشگاه پکن (خبر)
 سمینار" روابط تاریخی ایران و چین" در آکادمی علوم اجتماعی چین افتتاح شد (خبر)
 مراسم اختتاميه سمینار" روابط تاریخی ایران و چین" در پكن برگزار شد (خبر)
 بازديد دکتر دهشیری از دانشگاه مطالعات زبانهای خارجی پکن (خبر)
 نشست دكتر دهشيري با محققان پژوهشگاه خاورمیانه در دانشگاه شمال غرب چين (خبر)
 نمایشگاه «ایران،‌ صنعت، مذهب، هنر، طبیعت» در چین گشایش یافت (خبر)
 افتتاح هفته فرهنگي ايران در چين (خبر)
 برگزاري مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) در چين (خبر)
 نخستين همايش مشترك زنان ايران و چين برگزار شد (خبر)
 سمینار "نقش زنان مسلمان در نشر فرهنگ و آموزش خانواده" در چين برگزار شد (خبر)
 استقبال مردم چين از هفته فرهنگي ايران (خبر)
  هفته فرهنگی ایران در چین پایان یافت (خبر)
 دنياي اسلام اكنون از آفت تكفير و تندروي رنج مي برد (خبر)
 ديدار دكتر خرمشاد با رييس دانشگاه مطالعات زبانهاي خارجي پكن (خبر)
 ديدار رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با وزيرفرهنگ چين (خبر)
 سمينار "بررسي متون آموزش زبان فارسي در دانشگاه هاي چين" برگزار شد (خبر)
 مراسم سالگرد ارتحال امام خميني (ره) در چين برگزار مي شود (خبر)
 هفته فرهنگي ايران در چين برگزار مي شود (خبر)
 اندیشه های امام خمینی(ره) رمز پایداری انقلاب اسلامی است (خبر)
 زبان فارسی زبان دل مسلمانان چین است (خبر)
 ياد استاد زبان و ادبيات فارسي گرامي داشته شد (خبر)
 استاد چيني زبان و ادبيات فارسي درگذشت (خبر)
 نمايش قرآن‌های تذهيب‌شده چينی در شهر "ووجونگ" (خبر)
 علاقه خاصي به فلسفه ایرانی دارم (خبر)
 برگزاري نمایشگاه بین المللی کتاب پکن (خبر)
 قرائت قاريان ايراني در چین (خبر)
 سفر هیات بعثه مقام معظم رهبری به چین (خبر)
 دیداررايزن فرهنگي ايران با معاون دانشگاه شمالغرب چین (خبر)
 مسلمانان چینی به ایرانیان علاقه دارند (خبر)
 نمایشگاه هنرهای ایرانی در چین برگزار می شود (خبر)
 مراسم روز بزرگداشت سعدی در چین برگزار شد (خبر)
 دیدار رايزن فرهنگي ايران با معاون اتحادیه زنان چین (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگي ايران در پكن از سایت جوانان مسلمان چین (خبر)
 اولین کمیسیون مشترک همكاريهاي فرهنگی ایران و چین برگزار شد (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رئیس انجمن دوستی چین وایران (خبر)
 افتتاح نمایشگاه عکس و خوشنویسی هنرمند مسلمان چینی (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رئیس سایت اسلامی چین (خبر)
 تاثير فرهنگ اسلامي-ايراني درميان 30ميليون مسلمان چيني (خبر)
 بخش زبان فارسي در دانشگاه اقتصاد و تجارت پكن راه اندازي مي شود (خبر)
 نشست فرهنگي و هنري با دانشجويان بخش فارسي دانشگاه پكن (خبر)
 فيلم زندگینامه حکیم اصفهانی در چين ساخته مي شود (خبر)
 خواهان امضاي تفاهم نامه با كتابخانه جمهوري اسلامي ايران هستيم (خبر)
 ديدار وابسته فرهنگي ايران با رئيس انجمن دوستی شانگهای چين (خبر)
 تجديد چاپ كتاب حكومت اسلامي از ديدگاه خميني (ره)درچين (خبر)
 ديدار سرپرست رايزني فرهنگي ايران با معاون فرهنگستان هنر چین (خبر)
  اتاق ايرانشناسي در دانشگاه مطالعات زبانهاي خارجي چين افتتاح مي شود (خبر)
 افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب چین (خبر)
 برگزاري مراسم روز قدس درچين (خبر)
 آثار متعلق به حضور ایرانیان در استان فوجیان كشف شد (خبر)
 راه اندازي بخش معرفي ايران در سايت دانشجويان مسلمان چين (خبر)
خبرهاي مهم
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • دیدار ابراهيمي‌تركمان با رييس جمهور باشقيرستان
  ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (14 شهریورماه) با رستم حميدوف، رييس جمهور باشقيرستان، ديدار كرد.

 • نمایشگاه صنایع دستی ایران در مسکو
  در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، نمایشگاه صنایع دستی ایران با عنوان «ایران اسرارآمیز؛ گشتی در باغ خیال» (12 شهریورماه) در مسکو گشایش یافت.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.