English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

اشک‌هاي سيرالئون برای قزلسفلی/ روایت رایزنی با مديريت جهادی

روحیه انقلابی و متعهد بودن برای صدور انقلاب اسلامی یکی از بزرگ‌ترین ويژگي هاي یک رایزن فرهنگی به حساب می‌آید که "محمد رضا قزلسفلی" با مديريت جهادی تلاش خود را در این راه به انجام رسانده است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،  "محمد رضا قزلسفلی"  نه سال در سیرالئون رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بود. او به تازگی به ایران بازگشته؛ اما بازگشت او با واکنش‌های غم باری از سوی مردم این کشور همراه بوده است.

 «سیرالئون» کشوری با ۱۸ گروه قومی و زبان و آداب مختلف، مرکز ارسال هزاران اسیر آفریقایی به کشورهای استعمار طلب؛ این کشور ۱۵۳ سال تحت سیطره استعمار انگلستان بوده که در استضعاف کامل بوده است.

مقام معظم رهبری در اردیبهشت سال ۶۸، (دوران ریاست جمهوری) زمانی که می‌خواستند سفیر ایران را به «سیرالئون» اعزام کنند، ‌ ضمن توصیه به آقای مرتضی محمودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سیرالئون بر همکاری های خوب گسترده دو کشور ایران و سیرالئون بر توسعه و تعمیق هر چه بیشتر روابط فرهنگی و اقتصادی دو کشور تأکید کردند.

شاید بی‌مناسبت نباشد که پس از ۲۴ سال و در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و جهادی، ‌ دو محوری که رهبر انقلاب نیز برای ارتباط با مردم سیرالئون تاکید داشتند اشاره کنیم.

محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور بود که پس از نه سال به کشورمان بازگشت ، اما بازگشت او موجی از غم را در میان مردم و مسئولان کشور سیرالئون ایجاد کرده است.تلاش هاي این رایزن فرهنگی مصداق بارزی از فعالیت مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگ است.

 «در تودیع رایزن فرهنگی اشک ریخته شد» «خدا حافظ آقای قزلسفلی! شما یک دیپلمات متشخص و متمایز هستید» «آقای قزلسفلی برای سیرالئونی‌ها مانند یک پدر بود» این‌ها تنها بخش از تيتر روزنامه‌های کشور سیرالئون در زمان تودیع یا بهتر بگوییم تکریم او است.

قزلسفلی خود در بخشی از صحبت‌هایش در مورد فعالیت یک رایزن فرهنگی می‌گوید: «اگر همه افراد جامعه به روز حساب اعتقاد کامل داشته باشند، جامعه به‌ سوی صلح و رستگاری گام بر داشته و تحولات سازنده‌ای در عرصه‌های فرهنگى، سیاسى، اقتصادی و امنیتی در جامعه ایجاد خواهد کرد»

حرف تا عملش فاصله‌ای ندارد. از مردمی بودن این رایزن فرهنگی می‌گویند، از کار در شالیزار‌های برنج از خیر رساندن به مردم سیرالئون، این را مردم  اين كشورمی‌گویند.

مجامع دانشگاهی این کشور ابراز رضایت دارند از اینکه برای اولین بار درس «الهیات اسلامی و مقدمه‌ای بر اسلام» و «اخلاقیات اسلامی در جوامع معاصر» را برعهده نمایندگی فرهنگی کشورمان نهادند.

"ارنست سرور"، دبیر هيئت دولت سیرالئون: دولت و ملت سیرالئون از فعالیت‌های گسترده رایزنی فرهنگی ايران رضایت کامل داشته و آن‌ها را بسیار مفید، سازنده و در راستای توسعه انسانی و اجتماعی جوانان ارزیابی می‌کند.

"جبریل سیسه" معاون شورای ملی انتخابات سیرالئون در حال سخنرانی در مراسم تودیع به خاطر دورشدن قزلسفلی از جامعه این کشور گریست و حضار نیز گریستند.

شیخ "الامامی سیسه" استاد دانشگاه و رئیس دبیرستان اسلامی امام صادق (ع) در فریتاون هم به خاطر از دست دادن قزلسفلی گریست و جمعیت حاضر نیز گریه کردند. او از فعالیت‌ها و تلاش‌های فرهنگی، علمی و دینی تحول زا و بیدار کننده رایزن در حال برگشت ویژگی‌های فرهنگی و اخلاقی، نحوه انسانی و اسلامی تعامل با مردم سیرالئون و نقش وی در توسعه انسانی، اجتماعی، دینی، فرهنگی، علمی و تقویت وحدت بین مسلمانان و قبائل این کشور، امامت نمازهای جمعه، تدریس وی در دانشگاه‌ها و... سخن گفت که توام با ابراز احساسات و گریه بود.

 سخنرانان در مراسم تودیع، قزلسفلی را مردمی‌ترین دیپلمات ایرانی در سیرالئون و مظهر فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی ایران توصیف کردند.

تیتر روزنامه‌های سیرالئون نشان از این دارد که قزلسفلی برایشان سنگ تمام گذاشته است. تیترهایی مثل: "اشک‌ها برای قزلسفلی" ،" در تودیع رایزن فرهنگی امام‌ها اشک ریختند"، " برای وداع برادر قزلسفلی اشک‌ها ریخته شد"،  "خدا حافظ آقای قزلسفلی! شما یک دیپلمات متشخص و متمایز هستید "،  "تجلیل شورای ائمه جمعه و جماعات از آقای قزلسفلی "، "محمد رضا قزلسفلی بهترین دیپلمات مردمی، نمونه و به یاد ماندنی ایران برای سیرالئون"، " آقای قزلسفلی برای سیرالئونی‌ها مانند یک پدر بود ".

به گفته یکی از حضار در مراسم تودیع:" بهتر است باتوفیقاتی که برای رایزنی فرهنگی در این کشوربوده، تدابیری اتخاذ گردد، تا حقیقتاً آنچه از موفقیت‌ها در اینجا می‌درخشد مختصری درمرکز بخصوص بخش کار‌شناسی مربوطه انعکاس داده شود ولحاظ گردد. بهتر است این موفقیت‌ها باتامل وبسیار دقیق به رایزن بعدی منتقل گردد و او را با وضعیت ظریف اینجایگاه عالی دراین کشور آشنا کند تا زحمت‌ها وهزینه‌ها عبث نگردد."

هر کسی به طریقی می‌تواند برای کشورش آبرو و شرف بیاورد مثل قزلسفلی که مقامات دانشگاهی سیرالئون او را استادی دلسوز، پرتلاش و جدی در تعلیم و تربیت و انتقال معلومات و تجربیات ارزشمند علمی خود توام با برقراری رابطه صمیمی و دوستانه با دانشجویان و ایجاد فضائی دلنشین برای کسب علم و دانش و درک شرایط دانشجویان توصیف می‌کنند.

"باباتنونده "، رئیس دانشکده بیولوژی دانشگاه فورابه خطاب به قزلسفلی: دولت جمهوری اسلامی ایران در اعزام شما به سیرالئون بهترین گزینه را انتخاب نموده و اشتباه نکرده است.

"اولویا کدیتو سیسه" استاد فلسفه و جامعه‌شناسی دانشگاه فورابه:" قزلسفلی ظرف این مدت نه تنها در امور دانشگاهی نقش برجسته‌ای ایفا کرده است بلکه به عنوان یک خیرخواه در سطح دانشگاه سیرالئون و بهبود انجمن‌های اسلامی بوده است. قزلسفلی مردی که ارزش تعلیم و تربیت و آموزش راعملا تجربه کرده و با معرفی ایدئولوژی ملت بزرگ ایران دست آوردهای فراوانی در دانشگاه سیرالئون بجا گذاشته است. قزلسفلی با رعایت شئونات انسانی در سطح عالی از اساتید دانشگاه و دانشجویان با آغوش باز استقبال کرده است."

به گفته استاد فلسفه و جامعه‌شناسی دانشگاه" فورابه "همه اساتید و دانشجویان دانشگاه سیرالئون؛ فقدان او را در ادامه تدریس و حضور فعال در موسسات آموزش عالی این کشور جداً احساس خواهند کرد. اگرچه اين دانشگاه مسيحي است لیکن از آموزه‌های اسلامی و توانائی تدریس علوم مختلف اسلامی قزلسفلی محروم خواهد ماند و بسیار مشکل است کسی جای خالی وی را پر نماید.

آیه" لئن شکرتم لازیدنکم و لئن کفرتم ان عذابی لشدید" از زبان رئیس دانشکده بیولوژی دانشگاه فورابه شنیده می‌شود که؛ تقدیر و تشکر از قزلسفلی موجب ازدیاد نعمت‌های الهی برای ما است.

 نظر به اهمیت و جایگاه مساجد در توسعه دیپلماسی عمومی و ترویح معارف اسلام ناب محمدی (ص)، ظرف سال‌های گذشته،" محمدرضا قزلسفلی"علاوه بر حضور فعال در مساجد سیرالئون و اقامه نماز‌های جمعه به عنوان امام جمعه ميهمان به عضویت رسمی بیش از 100 مسجد این کشور تحت عنوان" عضو ویژه در هیات امنا"ر آمده است.

 بنا به اظهارات شخصیت‌های علمی و دینی خطبه‌هایی که قزلسفلی در نمازهای جمعه داشته است موجب توسعه دیپلماسی عمومی، معرفی مبانی دینی و فرهنگی اسلام ناب محمدی (ص)، بیداری، وحدت، بصیرت و ترغیب به شناخت دقیق اسلام بوده است.

تدریس افتخاری ادیان الهی، سعادت، عدالت اجتماعی و...، شناخت مبانی اسلام، آموزش عربی، ایران‌شناسی، زبان فارسی ، ادیان الهی و جهانی شدن در دانشکده فلسفه و مطالعات ادیان دانشگاه فورابه و همچنین کارگاه‌های رایگان کامپیو‌تر، ماشین نویسی، رنگ آمیزی پارچه، خیاطی و... کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) ، کارگاه‌های آموزشی دانش افزائی برای امام‌های جمعه و جماعات و همچنین معلم‌های مدارس سیرالئون و... ازجمله فعالیت‌های گسترده قزلسفلی ظرف سال‌های گذشته بوده است.

 آدمی چقدر می‌تواند خوب باشد که از او به عنوان شخصیتی دوست داشتنی، بلند همت، سودمند، کارآمد، مهربان، صادق،با اخلاص، با سخاوت و صراحت و آماده برای خدمت رسانی به جامعه یاد می‌شود.

 روحیه انقلابی و متعهد بودن برای صدور انقلاب اسلامی یکی از بزرگ‌ترین ويژگي هاي یک رایزن فرهنگی به حساب می‌آید که قزلسفلی تلاش خود را به نحو احسن در این راه انجام داده است که اگر اینگونه نبود چنین نتیجه و بازخوردی در زمان خداحافظی او از «سیرالئون» نبود.

 


١٥:٣٧ - 1393/02/28    /    شماره : ٦١٢٥٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٥٩٢


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1393/02/30 10:1
0
44
اقای قزلسفلی یکی از رایزنان فرهنگی نمونه در خارج از کشور بودند که خالصانه در سیرالئون فعالیت می کردند. از خداوند سلامتی و توفیقات روز افزون برای ایشان خواستاریم.
کاربر مهمان
1393/02/29 9:7
0
48
ايشان نه درخارج ازكشور بلكه درداخل سازمان هم همكاري نمونه وبااخلاق بودند وبا روابط عمومي بالاي خود همكاران راجذب اخلاق ورفتار نيكشان مينمودند انشاالله هميشه موفق باشند واخلاق ايشان الگو وسرمشق همكاران ديگر باشد
کاربر مهمان
1393/02/29 8:44
1
47
هر كجا هست خداي دو جهان نگهدارش باد .
کاربر مهمان
1393/02/28 18:33
0
50
از اقدامات و فعالیتهای ارزشمند و خالصانه جناب آقای قزلسفلی صمیمانه سپاسگزاری می نماییم و از خداوند متعال برای ایشان آرزوی موفقیت و بهروزی آرزومندیم.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 آموزش قرآن کریم در سیرالئون (خبر)
 نمایش سریال «امام علی(ع)» در سیرالئون (خبر)
 اردوی آموزشی دانشجویان مسلمان سيرالئون برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن ماه رمضان در سيرالئون (خبر)
 دوره دانش‌افزایی ائمه جمعه و جماعات سيرالئون پايان يافت (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران از رادیو SLBC سیرالئون (خبر)
 برگزاری همایش نقش رهبران دینی در رعایت اخلاق و در سيرالئون (خبر)
 همايش «جمهوری اسلامی ایران؛ 39 سال مقاومت و تلاش» در سيرالئون (خبر)
  بازدید رايزن فرهنگي ايران از مدارس امام صادق (ع) و شهيد بهشتي در سيرالئون (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سیرالئون» (خبر)
 آغاز پخش سریال  «ولایت عشق» در سیرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر فرهنگ و توریسم سیرالئون (خبر)
 برگزاري همايش « محمد(ص) پیامبر وحدت و بیداری» در سيرالئون (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با شخصيت‌‌هاي دانشگاهي سيرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي كشورمان در سيرالئون با شیخ تیجان سیلا (خبر)
 برگزاري همایش شیرخوارگان حسيني در سیرالئون (خبر)
 نمايشگاه قرآن در آينه هنر در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار عفاف و حجاب در سيرالئون (خبر)
 مجری شیعه رادیو قرآن سیرالئون درگذشت (خبر)
 حال و هواي سيرالئون در روزهاي سوگ براي جانباختگان منا (خبر)
 تبيين جايگاه عيد قربان در راديو کالچار سيرالئون (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن كريم در سيرالئون (خبر)
 همايش «فلسطین در آئینه حقوق بشر» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همایش «پیامبر صلح و دوستی و خاندان هدایت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 اهالي سیرالئون سنی هستند اما امکان ندارد نام حسنین(ع) را روی دوقلوهای خود نگذارند (خبر)
 نشست دانشجويي انقلاب اسلامي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پيامبر (ص) و اهل بيت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 لغو جشن‌های کریسمس در سیرالئون (خبر)
 شیوه‌های سنتی آموزش قرآن در سیرالئون (خبر)
 ایران، همچنان امید سیرالئونی‌هاست (خبر)
 مصاحبه قزلسفلي رايزن پيشين فرهنگي ايران در سیرالئون با روزنامه استاندارد تایمز (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت "جبريل سي سه"عالم بزرگ اسلامي سيرالئون (خبر)
 انجمن سازمان های اسلامی در سيرالئون تاسيس شد (خبر)
 آغاز سومین دوره کلاس های تقویتی ریاضیات و فیزیک در سيرالئون (خبر)
 برگزاري مراسم اعطاي گواهي پايان دوره آموزشي كامپيوتر در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقالات در خصوص معرفي شخصيت امام خميني (ره) در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 همايش" اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی "درسيرالئون (خبر)
 معرفي فرهنگ انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله " امام خمینی (ره) رهبر بزرگ جاودانی " در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 رادیو صدای قرآن واهل البیت(ع)سیرالئون يك ساله شد (خبر)
 تدريس دين و جهاني شدن در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 گراميداشت ايام الله دهه مبارك فجر در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آموزش دروس ریاضیات و فیزیک در دبیرستان امام صادق (ع)سيرالئون (خبر)
 برگزاري همايش جایگاه حیاتی وحدت در قرآن مجید در سيرالئون (خبر)
 برپايي مناسبت های اسلامی موجب بيداري و بصیرت جوامع اسلامي مي شود (خبر)
 بررسی عوامل و موانع وحدت در سیرالئون (خبر)
 دوازده ربيع الاول در سيرالئون تعطيل رسمي است (خبر)
 وحدت رمز عزت و عظمت مسلمین است (خبر)
 حضرت عیسی مسیح (ع) همه چیزش معجزه بود (خبر)
 همايش "نقش و جایگاه زن در اسلام"درسيرالئون (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران عضو ويژه هيات امناي يكصد مسجد سيرالئون (خبر)
 "فاطمه" فراوان ترين نام در سيرالئون (خبر)
 جلوه های دموکراسی دراسلام به مراتب بهترمطرح شده است (خبر)
 مشاركت رايزن فرهنگي ايران درآئین سنتی برداشت برنج در سيرالئون (خبر)
 حقوق و جایگاه حیوانات در اسلام در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 همایش نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در سيرالئون (خبر)
 تسليت ائمه جمعه و جماعات سيرالئون در پي شهادت حجت الاسلام والمسلمين انصاري (خبر)
 عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني در سيرالئون (خبر)
 پايدارى در راه عقيده از اصول شيعيان امام حسين (ع)است (خبر)
 دوره آموزشی عاشورا شناسی در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 کارگاه آموزشی دانش افزائی درسيرالئون برگزار شد (خبر)
 ایران الگوی دمکراسی و حکومت مردم سالاری حقیقی در جهان است (خبر)
 استقبال بي سابقه مردم شهر لونسار سيرالئون از رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 تدريس نهج البلاغه در دانشکده اسلامی فریتاون سيرالئون (خبر)
 همايش بررسی ابعاد سازنده انتخاب شایسته ترین گزینه تاریخ درغدیرخم در سيرالئون (خبر)
 معرفی غدیر خم به عنوان روز سرنوشت در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 كارگاه آموزشي غدير شناسي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 تشريح پيام ها و درس هاي عيد قربان در سيرالئون (خبر)
 انتشار پيام مقام معظم رهبري به كنگره حج در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تشريح انديشه هاي اخلاقي و تربيتي حافظ شيرازي در سيرالئون (خبر)
 وفادار ترین ذوج جهان ، الگوی کامل برای بشریت (خبر)
 رژيم صهيونيستي هرگز به قوانين بين‌المللي پايبند نبوده است (خبر)
 تشريح جايگاه حج در انديشه مولانا در برنامه زنده رادیو فرهنگ سیرالئون (خبر)
 بررسی "فرهنگ ، مناسک و اهداف انسان ساز حج" در سيرالئون (خبر)
 بازديدسه ساعت مشاور رئيس جمهورسيرالئون از نمايندگي فرهنگي كشورمان (خبر)
 انتشار ويژه نامه حضرت امام رضا(ع) در سيرالئون (خبر)
 تبيين"ضرورت دشمن شناسی بر اساس معارف قرآن مجید و اهل البیت (ع)" در سيرالئون (خبر)
 مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري کارگاه آموزشی امام شناسی در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله" امام صادق (ع) بنیانگذار دانشگاه اسلامی بین المللی"درسيرالئون (خبر)
 معرفي شخصيت ابوعلي سينا در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 معرفي ابعاد شخصيت ديني و علمي و آثار علامه مجلسي در سيرالئون (خبر)
 اعطاي كتاب به مناسبت " روز جهانی مساجد "و بزرگداشت علامه مجلسی در سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "الهيات اسلامي" و "اخلاقيات اسلامي" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 اجراي طرح اطعام و اكرام در سيرالئون (خبر)
 "جایگاه حضرت خدیجه (س) در تقویت و توسعه اسلام" در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 اهداء پنجاه جلد نهج البلاغه و كتاب "امام علي (ع) صداي عدالت انساني" به خبرنگاران سیرالئوني (خبر)
 ترویج فرهنگ قرائت دعای جوشن کبیردر سيرالئون (خبر)
 رقابت 200 حافظ و قاری سیرالئونی در مسابقات قرآني (خبر)
 نشست "بیداری اسلامی و آزادی قدس و قدس محور وحدت" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برپای نخستین ضیافت افطاری ویژه ائمه جمعه و جماعات سیرالئون (خبر)
 بررسی آراء و اندیشه های شهید مطهری در دانشگاه فورابه سیرالئون (خبر)
 تشريح ابعاد سازنده روزه توسط رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 بررسی آسیب ها وعوامل کاهنده ارزش روزه ىر خطبه های نماز جمعه سیرالئون (خبر)
 برگزاري نشست" انتظار، بیداری و توسعه "در سيرالئون (خبر)
 بررسي اندیشه های شهید مطهري با فيلسوفان غربي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله "یاد مردی که اندیشه و تفکر او خط سیر تاریخ را عوض نمود" در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "شناخت صحيفه سجاديه" در سيرالئون (خبر)
 پايان پنجمین دوره کارگاه های آموزشی کامپیوتر در سيرالئون (خبر)
 همایش"جایگاه امام خمینی (ره) در توسعه علوم دینی ، بیداری و وحدت امت اسلامی "درسيرالئون (خبر)
  تشريح اهداف و پيام هاي مبعث از نگاه حضرت علي(ع) در سيرالئون (خبر)
 مراسم اعتکاف در مسجد مرکزی فریتاون سيرالئون برگزارشد (خبر)
 همايش "حضرت علی (ع) مظهر عدالت ، بیداری و حقوق بشر" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله «نقش دانشمندان ايراني در گسترش مطالعات اسلامي» در سيرالئون (خبر)
 مسلمانان تحولات و حركت های انحرافی زمان خود را بشناسند (خبر)
 برگزاري کارگاه های آموزشی رايانه در سيرالئون (خبر)
 بررسی عدالت اجتماعی در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آشنا سازی فرهنگ نوروز در رایزنی فرهنگی ايران در سيرالئون برای فرهیختگان (خبر)
 انتشار مقاله هاي نوروزي در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 انتشار و پخش پيام نوروزي مقام معظم رهبري در سيرالئون (خبر)
 اهدا كتاب به مدرسه امام صادق(ع) در سيرالئون (خبر)
 برگزاري كارگاه دانش افزايي معلمان سيرالئون (خبر)
 نقش اعتقاد به معاد در زندگی دنيوی (خبر)
 بررسي جايگاه زن در نظام جمهوري اسلامي ايران از سوي مطبوعات سيرالئون (خبر)
  تدريس "شناخت اسلام" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 رادیوی قرآن در سيرالئون راه اندازي شد (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تحقق جامعه عدل جهانی است (خبر)
 برگزاري همايش "انقلاب اسلامی ، رسالت پیامبر اکرم (ص) و بیداری اسلامی"در سيرالئون (خبر)
  بررسی جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی ، عوامل و موانع آن درسيرالئون (خبر)
 تشريح برنامه هاي ايام دهه مبارك فجر درسيرالئون (خبر)
 اكثــريت بي‌ادعــا (خبر)
 انتشارمقاله " شیعه و سنی متحد هستند"درسيرالئون (خبر)
 همايش "جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی"در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 انعکاس اهميت بيداری اسلامی از دیدگاه آيت الله خامنه‌ای در مطبوعات سیرالئون (خبر)
 همايش "درس های سازنده از میراث و آموزه های حضرت محمد(ص) " (خبر)
 ارائه درس تاريخ اديان براي اولين بار در دانشكده اسلامي فريتاون سيرالئون (خبر)
  برگزاري همايش نقش امام حسین (ع) در حفظ سنت پیامبر اکرم (ص) درسيرالئون (خبر)
 همايش " نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در حفظ و ضمانت سنت پیامبر اکرم (ص)" (خبر)
 ایران الگوی بسیار مناسبی برای کشورهای اسلامی در حال توسعه می باشد (خبر)
 تمجيد سفير جديد كشورمان از فعاليت هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 ایران زمینه تعامل مسالمت آمیز بین پیروان ادیان الهی را فراهم نموده است (خبر)
 انتشارمقاله" حقیقت و ماهیت انقلاب امام حسین(ع)"درمطبوعات سيرالئون (خبر)
 مراسم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی (ع) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله " محرم ، ماه عزاداری " در روزنامه استاندارد تایمز سیرالئون (خبر)
 همايش جايگاه قيام كربلا و بزرگداشت روز علي اصغر (ع) در سيرالئون برگزارمي شود (خبر)
 همايش "غدیر خم شایسته ترین انتحاب" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " غدير خم و شايسته ترين انتخاب " در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 کمیته امداد امام خمینی(ره) در سیرالئون تحولات بنیادیني ایجاد کرده است (خبر)
 محكوميت گسترده فيلم موهن توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص)درسيرالئون (خبر)
 پیامبر اکرم(ص)محبوب ترین انسان هاست (خبر)
 نقش مربیان در برقراری صلح، وحدت و بيداری اسلامی در سيرالئون بررسی شد (خبر)
 برگزاري مراسم ویژه علمی و آموزشی درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه امام صادق (ع) در توسعه علم و دانش سيرالئون (خبر)
 بازتاب كامل بيانات مقام معظم رهبري در اجلاس عدم تعهد دررسانه هاي سيرالئون (خبر)
 بصیرت راه نجات و ضروری ترین نیاز مسلمانان است (خبر)
  اهداي بیش از دویست جلد كتب اسلامی به كتابخانه هاي شهرستان بو در سيرالئون (خبر)
 برگزاري بزرگداشت ابوعلي سينا در سيرالئون (خبر)
 " رابطه بیداری اسلامی ، فرهنگ رمضان و حمایت از آزادی قدس امتحان الهی " (خبر)
 ابراز همدردی سیرالئونی ها با ایران (خبر)
 رقابت بي سابقه دويست حافظ ، قاري و مترجم قرآن مجيد در سيرالئون (خبر)
 برگزاري ميلاد امام حسن (ع) در سيرالئون (خبر)
  رشد حیاء و عفت از آثار معنوی و دنیوی روزه است (خبر)
 اتحادیه مدارس اسلامی تحت حمایت ایران در سیرالئون تاسيس مي شود (خبر)
  بررسي فرهنگ ماه رمضان و ابعاد سازنده روزه در توسعه همه جانبه انسان درسيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره تخصصی علمی " انتظار ، بیداری و توسعه جوانان "درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه منجی عالم بشريت در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 نشست " انتظار و توسعه " در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برنامه هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون اعلام شد (خبر)
 برگزاري كنفرانس نقش اطلاعات حرفه ای در توسعه فرهنگی سیرالئون (خبر)
 تنها راه نجات بشر تمسک به فرهنگ و معارف اهل البیت (ع) است (خبر)
 کمک های خارجی منجر به توسعه یک کشور نمی شود (خبر)
 تبیین ره آوردهای بعثت پیامراکرم (ص) و وظایف مسلمانان درسيرالئون (خبر)
 همايش "اندیشه های بیدار کننده و ماندگارامام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 بازتاب گسترده مراسم سالگرد ارتحال امام در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 اعتكاف دانشجويان دانشكده اسلامي فريتاون (خبر)
 حضرت علی (ع) به همه انسان ها تعلق دارند (خبر)
 انتشار شعردر وصف حضرت علي (ع)در روزنامه سلون تايمزسيرالئون (خبر)
 همایش " اندیشه های بیدارکننده و ماندگار امام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 همایش "اندیشه های بیدارکننده امام خمینی راهي برای توسعه" (خبر)
 ترويج فرهنگ اهل بيت(ع)، حلال مشكلات جوامع است (خبر)
 مراسم سالگرد آزادی جنوب لبنان در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 حضرت فاطمه (س) سرمشق کامل زنان در همه اعصار است (خبر)
 همايش «فاطمه، سرمشق زنان و منشاء بیداری» (خبر)
 مقالات تخصصي با محوريت شخصيت صديقه طاهره (س) (خبر)
 مقاله ای تحت عنوان " فاطمه ، فاطمه است " (خبر)
 همايش« فاطمه زهرا(س) الگوی ماندگار،منبع معرفت، بصیرت و بیداری برای زنان درهمه عصرها» (خبر)
 معلمان همواره درتاریخ ایران مورد احترام بوده اند (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت مقام استاد شهيد مطهري وروز معلم در سيرالئون (خبر)
 همايش حضرت فاطمه (س) و بیداری و تحول درسيرالئون برگزارشد (خبر)
 کلاس های درس شناخت اسلام «دانشگاه فورابه» (خبر)
 نشست ابعاد جهانی شخصیت سعدی (خبر)
 رئيس انجمن دوستي ايران و سيرالئون درگذشت (خبر)
 معرفي شخصيت «عطار نيشابوري» در روزنامه‌هاي سيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره كارگاه آموزشي رايانه در سيرالئون (خبر)
 چاپ مقاله نوروز باستاني در روزنامه‌هاي سیرالئون (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران در سیرالئون با روزنامه «استاندارد تایمز» (خبر)
 جشن ميلاد حضرت زينب در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انعكاس پیام نوروزی مقام معظم رهبري در رسانه های خبری سیرالئون (خبر)
 معرفی ابعاد سازنده ، آداب و رسوم و میراث فرهنگی نوروز (خبر)
 دومين کارگاه "اسلام، رسانه های خبری و توسعه" برگزار شد (خبر)
 خدمات دين اسلام به زنان،غير قابل چشم پوشي است (خبر)
 اهداي جایزه بزرگ 2012 «بولیوار» به رئيس جمهور ايران (خبر)
 نشست بررسي تقويت بسترهاي اعتقادي مسلمانان (خبر)
 كلاس ايران شناسي در دانشگاه «فورابه» سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " حضرت محمد (ص) و وحدت " در سیرالئون برگزار شد (خبر)
 حضور رايزن فرهنگي ايران در برنامه راديويي دمكراسي 1/98 سيرالئون (خبر)
 " شیطان شناسی در قرآن مجید و روایات " بررسي شد (خبر)
 مراسم حج، تمرين تشكيل جامعه توحيدي براي امت اسلامي است (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.