English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار "نقش زنان مسلمان در نشر فرهنگ و آموزش خانواده" در چين برگزار شد

سمینار "نقش زنان مسلمان در نشر فرهنگ و آموزش خانواده" به همت رایزنی فرهنگی ایران در محل سالن اجلاس مرکز بین المللی انرژی خورشیدی شهر لنجو مرکز استان گانسو برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ، اين سمينار 27 تيرماه با همكاري کمیته توسعه فرهنگی اقوام استان گانسو و با حضور اساتید و محققین هیات ایرانی ؛ خانم صديقه حجازي مدير كل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رایزن فرهنگی کشورمان، یوگوی مین رئیس  کمیته توسعه فرهنگ اقوام استان گانسو؛ اساتید و محققین دانشگاههای استان گانسو و از شهرهاای پکن وشین و یونن و استان چن خه و جمعي از زنان و مردان مسلمان استان گانسو برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه جلیلوند رایزن فرهنگی كشورمان در سخناني گفت: همه ادیان بزرگ  برای رسیدن به جامعه مورد نظر خود یک نظام ارزشی را بوجود می آورند و مردم  تنها با پیروی از این دستورات است که می توانند خود را پیرو آن دین تلقی نمایند . مصلحان اجتماعی هم با پیشنهاد یک نظام تربیتی سعی در تربیت انسان های مورد نظر خود دارند و این همه تنها از طریق یم نظام تربیتی  هدفداراست که می تواند تحقق پیدا نماید.

وي اظهار داشت: نظام های تربیتی وقتی موفق جلوه می کنند که بتوانند فرد را برای داشتن یک نقش فعال در سیستم اجتماعی تربیت و آماده نمایند.

"جليلوند" افزود: نظام تربیتی اسلام دارای ویژگی ها و مشخصه هایی است که همه ارکان این سیستم تربیتی تلاش می کنند تا به این ویژه گی ها و مشخصه ها برسند . شهروند فعال بودن و آماده بودن برای حضور در عرصه های مورد نیاز جامعه از جمله ویژگی های مورد نظر نظام تربیتی اسلام است .

رایزن فرهنگی کشورمان برگزاری این سمینار مشترک با کمیته توسعه فرهنگی اقوام استان گانسو را  اولین تجربه دو کشور برای تبین نظام تربیتی اسلام دانست و افزود: امیدوارم تجربه موفق برگزاری این سمینار زمینه همکاری بیشتر مجامع دانشگاهی و پژوهشی دو کشور را بیش از پیش فراهم نماید.

"یوگوی مین" رئیس کمیته توسعه فرهنگ اقوام استان گانسو در سخناني برگزاری این سمینارها را در ارتقاء روابط  دوستی و آشنایی بیشتر مردم مسلمان دو کشور ایران و چین مفید ارزیابی نمود.

وی در ادامه به پیشرفت اقتصادی استان گنسو اشاره نموده و نقش زنان مسلمان را در این پیشرفت موثر دانست .

رئیس کمیته توسعه فرهنگ اقوام استان گانسو خاطر نشان ساخت: زنان در عصر حاضر نسبت به گذشته از پیشرفت قابل ملاحظه ای برخوردارهستند که این به استحکام نظام خانواده کمک شایانی می نماید.

 خانم "صديقه حجازی" مدیر کل زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سخناني اظهار داشت :خانواده اولین کانون شکل گیری تربیت فرزندان است . خانواده و مخصوصا مادر نقش بسزایی در تربیت فرزندان دارد . اسلام برای مادران اهمیت زیادی قائل است و ما باید تلاش نماییم با با برگزاری اینگونه سمینار ها زنان مسلمان دو کشور بیشتر با هم آشنا گردند.

وي افزود: برگزاری اولین سمینار مشترک زمینه همکاری های بیشتر جامعه مسلمان دو کشور را فراهم می نماید که امیدواریم در آینده نیز با کمک مسئولین دو کشور ادامه پیدا نماید.

 خانم "خونگ ما شیان" مدیر عامل صندوق مریم استان نینگ شیا در بخش اول سمينار با عنوان "زنان مسلمان و نشر فرهنگ اسلامی  به عنوان" در سخناني گفت: کشور چین برای تربیت فرزندان وفادار به خانه و خانواده و کشور اهمیت زیادی قائل است .

وی افزود: برای تربیت فرزندان خود و آموزش آنان به علوم دینی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد. ایشان با بیان تجارب موفق خود به عنوان معاون شهرداری نینگ شیا از فعالیت اجتماعی زنان مسلمان دفاع نموده و خود را به عنوان یک نمونه موفق این عرصه معزفی نمود.

 در ادامه خانم "علم " الهدی استاد دانشگاه شهید بهشتی نيز در سخناني اظهار داشت :  خانواده  همچون جامعه یک پدیده غیر عینی است و به نظر می رسد حاصل گردهم آمدن افرادی است که قبل از پیدایش خانواده دارای وجود عینی مستقل، آزاد و خود کفا بوده اند. ولی به واقع پیدایش افراد در درون خانواده و پس از تشکیل جامعه صورت می گیرد. اینکه اندیشمندان در تعریف خانواده از مفاهیمی همچون «گروه» یا «سیستم» استفاده می کنند مایه شگفتی است؛ زیرا خانواده بطور طبیعی بر فرد تقدم دارد و به لحاظ منطقی باید نسبت به تمام مؤلفه های زندگی اجتماعی درک پذیری و توضیح دهندگی بیشتری داشته باشد. وانگهی مفهوم «گروه» یا مفهوم «سیستم» - که حاصل تمدن ماشینی اخیر است، در مواردی بکار می رود که اجزاء آنها نسبتا کامل و مجزا هستند و برحسب یکسری روابط ساختگی با نوعی انسجام عمدی دریک زمینه از هم گسیخته اولیه، به منظور خاصی و به نحو معینی صورتبندی  شده اند. تکرار پذیری و انفکاک اجزاء گروه و سیستم ،

 وي خاطر نشان ساخت:  برداشتهای نادرست در باره ماهیت خانواده و ملاحظه آن به مثابه یک «گروه» یا یک «سیستم» که بر فردگرایی و تکثر بینی منظر انسانی متکی است، سبب شده تصور کنیم افراد پدید آورنده و دوام بخش خانواده هستند و هویتی مستقل از آن دارند. چنین برداشتی که تلاش وتمایل به توسعه استقلال فردی از لوازم آن محسوب می شود، ممکن است به جهتی صحیح باشد، ولی کامل نیست. زیرا تکوین فردیت و تشخص خودبخودی, بدون مقدمه و بی ریشه صورت نمی گیرد؛ هویت فرد درخانواده شکل گرفته و تقریبا به آن وابسته است. اشتغال، ازدواج، مهاجرت، قهر، طلاق و حتی مرگ نمی تواند ریشه های فرد را از خانواده بگسلد و هویت مستقل افراد هر گز به معنای انزوا و جدایی از خانواده نیست؛ بلکه به افزایش تاثیرگذاری و جایگاه تعیین کننده آن ناظر می باشد؛ چه اینکه تشکیل پیوندهای جدید نیز تفصیل و بسط خانواده- نه انفکاک از آن- تلقی می شود.

خانم "لوی گوی خوا" پرفسور دانشکده جامعه شناسی دانشگاه قومیتهای استان گانسو در مقاله خود در باره خانواده مسلمانان چین اظهار داشت: فرهنگ مردم نسبت به سابق دستخوش تغییراتی شده است، از جمله اینکه در گذشته دختران زود ازدواج می کردند و ترغیب به بچه دار شدن   می شدند و فرزند پسر از جایگاه بالاتری نسبت به دختر برخوردار بود، حال آنکه در زمان فعلی دختران و پسران دیر ازدواج می کنند و ترغیب به فرزند کم و بین فرزند دختر و پسر تفاوتی زیادیی قائل نیستند.

وی در انتها به اختلاف حقوق زنان مخصوصا" در استان چین خه اشاره نموده و بیان داشت  که این نوع برخورد اجتماعی نشانه مردسالاری در این منطقه است .

در ادامه خانم "رهبر" نماینده مجلس شورای اسلامی ایران در سخناني گفت: به لحاظ ويژگي خانواده و روابط خانوادگي و قوانين مربوط به آن از اهميت خاص برخوردار است و قانونگذاري در امور خانواده بايد با بررسي‌هاي همه جانبه صورت گيرد. در اين راه تنها تبحر در حقوق كافي نيست، بلكه قوانين مذبور بايد با در نظر گرفتن جنبه‌هاي فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي، روان‌شناسي و ..... تهيه و تدوين گردد.

در بخش دوم اين سمينار خانم "ماهروزاده" استاد دانشگاه و مشاور وزیر علومتحقیقات و فنآوری کشورمان با ارائه مقاله اي ، در ابتدا در مورد معرفی و تاسیس شبکه زنان مسلمان جهان توضیات مبسوطی اراده نمود و در  ادامه افزود : طرح تاسیس شبکه فوق ابتدا" توسط اینجانب به وزارت علوم مطرح  شد و در سال 2008 در باکو توسط وزیر علوم کشورمان این طرح مطرح و مورد توجه و تایید کشورهای حاضر قرار گرفت. این طرح در سال 2010 توسط سازمان آی سیسکو مطرح گردیید و اعضای آن از میان هشت کشور انتخاب شد. سپس در کشور مراکش برای این شبکه برنامه ریزی گردید.

وي افزود: این شبکه به سه زبان فارسی؛ انگلیسی و عربی راه اندازی شد ودر حال حاضر 800 عضو داخلی و خارجی از کشورهای اسلامی  ؛ اروپایی و آمریکایی دارد.

وی در خصوص وظایف این شبکه افزود: وظایف شبکه تهیه بانک اطلاعاتی و علمی از اعضا شبکه ؛ اهدا بورس و فرصت مطالعاتی به اعضا می باشد

در ادامه سمینار خانم "جان چی " مهندس مسلمان معماری از استان چن خه در خصوص نقش زنان در خانواده و جامعه اظهار داشت : خانواده عضو کوچک اجتماع می باشد ولی این جامعه کوچک بسیار مهم و حائز اهمیت است .

وی بر حقوق زنان تاکید نمود و افزود: وظایف براساس توانایی هر کدام مشخص شده ولی حقوق براساس توانایی زنان و مردان بطور عادلانه مشخص نشده است.

خانم "جان چی " خاطر نشان ساخت: مادران معلمین اول فرزندان هستند و رفتار فرزندان بیشترمتاثر از مادران خود می باشد.

 در ادامه خانم "مایا پینگ" محقق علوم اجتماعی استان گانسو در خصوص مطالعات زنان و اقوام و جنسیت اجتماعی اظهار داشت :نقش زنان مسلمان چین اهمیت زیادی دارد حتی نقش آنان از مردها هم بیشتر و مهمتر است.

وی افزود: در کشور چین تنوع فرهنگ بسیار است و بایستی برای حفظ خانواده ازفرهنگ سنتی کمک گرفت.

گفتني است در حاشیه این سمینار نمایشگاه کتابهای اسلامی  توسط کمیته توسعه فرهنگی اقوام استان گانسو برگزار شد.


١٥:٠٢ - 1392/04/30    /    شماره : ٦٠٠٥٩٩    /    تعداد نمایش : ٣١٨٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 معرفي فرهنگ و هنر ایرانی در جشنواره فرهنگی دانشجویان چین + تصاوير (خبر)
 برگزاری نخستین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در چین (خبر)
 شرکت ایران در نهمین اکسپوی صنایع فرهنگی غرب چین (خبر)
 «روز ایران» فرصتی برای معرفی فرهنگ ایران در چین (خبر)
 بازدید دانش‌آموزان چینی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن (خبر)
 پیش سمینار همایش سرمایه‌گذاری فرهنگی در چین برگزار شد (خبر)
 امضای تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین (خبر)
 تلاش چین برای گسترش روابط فرهنگی با ایران (خبر)
 ایران جایزه بهترین فیلم جشنواره چینگ دائو چین را کسب کرد (خبر)
 افتتاح جشنواره بین‌المللی فیلم چینگ دائو چین (خبر)
 طنین تلاوت قرآن کریم قاری ایرانی در مساجد کشور چین (خبر)
 تلاوت قاری ایرانی در معهد انجمن اسلامی چین (خبر)
 بازدید هیأت ایرانی از دانشگاه زنان چین (خبر)
 حضور هيأت بانوان ايراني در اولين اجلاس زنان سازمان همكاري‌هاي شانگهاي (خبر)
 جشنواره بين‌المللي فيلم پكن پايان يافت (خبر)
 بازدید اساتید جامعةالمصطفی (ص) العالمیه از دانشگاه قومیت‌های چین (خبر)
 گفت‌وگوی اسلام و دائوئیسم سرآغاز گفت‌وگوهای مشترک است (خبر)
 جشن سال نو در چين (خبر)
 برگزاري نشست نوروزي فارسي‌آموزان در پكن (خبر)
 اخلاق‌گرایی از ویژگی‌های سینمای ایران است (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب در چين (خبر)
 بازدید دانش‌آموزان برگزیده استان‌های چین از سفارت ایران در پکن (خبر)
 افتتاح مركز مطالعات فرهنگ ايران در دانشگاه شيان چين (خبر)
 نمایش آثار هنرمندان ايراني در جشنواره هنر جاده ابریشم دریایی چوانجو (خبر)
 برگزاری همایش همکاری‌های یک جاده یک کمربند در چين (خبر)
 روابط دانشگاه مطالعات بین‌المللی چین با ايران توسعه مي‌يابد (خبر)
 خواهان استفاده از تجارب ایران در همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان هستيم (خبر)
 معرفي جاذبه‌های فرهنگي و گردشگری ایران در چين (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در جشنواره دانشگاه پکن (خبر)
 نمايش آثار هنرمندان كشورمان در هفتمین نمایشگاه هنر پکن (خبر)
 سمینار «حفاظت از تمدن‌های باستانی جهان» در چين (خبر)
 برگزاري پانزدهمین فستیوال کتاب پکن (خبر)
 ديدار نویسندگان ایران و چین (خبر)
 استادان زبان فارسی در خارج از كشور سرمایه‌های ارزشمندي هستند (خبر)
 مجموعه شاهکارهای ادب فارسی به زبان چيني در پکن رونمايي مي‌شود (خبر)
 ساخت فیلم‌‌هاي مشترك باعث توسعه روابط فرهنگي دو كشور مي‌شود (خبر)
 افتتاح غرفه ايران در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن (خبر)
 ايران و چين پايبندي‌ عميقي به فرهنگ بومي خود دارند (خبر)
 ايران داراي ظرفيت بي‌نظير فرهنگي است/خواستار اجراي برنامه‌هاي در خصوص ميراث فرهنگي، ايران شناسي، چين شناسي (خبر)
 بازدید خبرنگاران خبرگزاري شینهوا چين از سفارت ایران در پكن (خبر)
 برگزاري سمینار «گفت‌وگوی تمدن‌های چین و ایران» در تهران (خبر)
 توسعه روابط انجمن اسلامي چين و جامعةالمصطفي (ص) العالمیه (خبر)
 برنامه‌‌‌ريزي ايران براي حضور فعال در نمایشگاه كتاب پکن 2017 (خبر)
 روز قدس موج عظيم جهاني است (خبر)
 بزرگداشت بیست‌وهشتمین سالگرد ارتحال امام (ره) در پكن (خبر)
 برگزاري سمینار توسعه یک جاده یک کمربند برای فرهنگ قومیت‌ها در چين (خبر)
 معرفي دستاوردهاي فرهنگي ايران در پکن (خبر)
 معرفی فرهنگ ايران در دانشگاه جیائو تنگ چين (خبر)
 چين خواستار شركت ايران در نمايشگاه تاريخي موزه شيان شد (خبر)
 مسلمانان چین در مبادلات فرهنگی نقش موثری دارند (خبر)
 مسلمانان چين مي‌توانند نقش مؤثري در پيشرفت كشور داشته باشند/آمادگي چين براي همكاري با ايران در مبارزات با افراطي‌گرايي (خبر)
 نشست نوروزی فارسی‌آموزان دانشگاه‌های پکن (خبر)
 برپايي نمایشگاه «شب پارسی» در چين (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در چين (خبر)
  همايش بین‌المللی سعدی و کنفوسیوس در چين برگزار شد (خبر)
 نشست اساتید شهر کتاب با مسوولان انجمن کنفسیوس چين (خبر)
  تماشاي فيلم‌هاي ايراني افتخار جوانان چيني (خبر)
 فعاليت‌هاي ايران در زمینه محرومیت‌زدایی شگفت‌آور است (خبر)
 برگزاري نشست ترجمه رباعیات خیام به زبان چینی (خبر)
 دومين دور سمينار «سعدي و كنفسيوس» در چين برگزار مي‌شود (خبر)
 آغاز جشن میلاد النبی (ص) در مساجد پکن (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در دانشگاه علم و فناوری چین (خبر)
  توسعه همكاري‌هاي تهران و پكن در حوزه ايران‌شناسي (خبر)
 ايران تمدن درخشاني در جهان خلق كرد (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در اکسپوی پکن (خبر)
 ششمین سمینار «ایران‌شناسی» در پكن برگزار مي‌شود (خبر)
 افتتاح همایش «حفاظت از تمدن‌های باستانی جهان» در چين (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ایران در چين (خبر)
 انتشار کتاب «ایران ـ مروارید درخشان در غرب جاده ابریشم» به زبان چینی (خبر)
 نباید جای ایران در جاده ابریشم خالی باشد/ تشکیل پایتخت فرهنگی در کشورهای مسیر جاده ابریشم (خبر)
 طرح «یک کمربند و یک جاده» احیای هویت انسانی است (خبر)
 افتتاح دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در شانگهای (خبر)
 پايان دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در پکن (خبر)
 روز ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن (خبر)
 افتتاح دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در پكن (خبر)
 فعاليت تارنماي تحقیقاتی هنرهای ایرانی به زبان چینی (خبر)
 صهيونيست‌ها با افراطي‌گري جامعه جهاني را به مخاطره انداخته‌اند (خبر)
 تلاوت قاريان ايراني در مساجد چين (خبر)
 کمیسیون مشترک روابط فرهنگی ايران و چين تشكيل شود (خبر)
 اجلاس رؤسای کتابخانه‌های ملی جاده ابریشم برگزار مي‌شود (خبر)
 نخستين نمایشگاه «ایران زیبا» در چین گشایش يافت (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در پکن (خبر)
 بزرگداشت عمرخیام در پکن (خبر)
 نمایشگاه هنری «توسعه پایدار تمدن‌ها و عشق» در چین افتتاح شد (خبر)
 معاون سازمان فرهنگ از دانشگاه پکن بازديد كرد (خبر)
 برپايي نمایشگاه عکس «پارس باستانی، ایران رنگارنگ» در پكن (خبر)
 انتشار ویژه‌نامه فاطمه زهرا(س) در چين (خبر)
 گفتمان فلسفي اساتید انجمن کلام ايران با اساتید فلسفه چين (خبر)
 نشست اساتید انجمن کلام ایران با اساتید دانشکده فلسفه دانشگاه پکن برگزار شد (خبر)
 برپايي جشن پیروزی انقلاب اسلامی در پكن (خبر)
 پايگاه اينترنتي «هنر ایران» راه اندازي مي‌شود (خبر)
 برپايي دومین نمایشگاه صنایع فرهنگی «هَی نَن» چين (خبر)
 ششمین سمینار ایران‌شناسی در چين برگزار مي‌شود (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با مدیرکل امور بین‌الملل سازمان ادیان چین ديدار كرد (خبر)
 نمایشگاه مشترک نگارگری ایران و چین در پکن برپا مي‌شود (خبر)
 نمايش هنر ايراني در دهمین اکسپوی فرهنگی و خلاقيت پکن (خبر)
 چيني‌ها بوستان سعدی را به زبان خودشان منتشر مي‌كنند (خبر)
 دوازدهمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه پکن برگزار شد (خبر)
 معرفي ايران در سومین جشنواره دانشگاه دالیان چين (خبر)
 سومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هنری چین برگزار شد (خبر)
 مفاهیم انسانی در سينماي ايران، حاصل فرهنگ ایرانی است (خبر)
 برگزاری جشنواره صنایع دستی زنان کشورهای جاده ابریشم در چين (خبر)
 دانشگاه یونن چين كتاب‌هايي به زبان فارسي منتشر مي‌كند (خبر)
 بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن آغاز به كار كرد (خبر)
 دانشگاه پكن درگذشت مظفر بختيار را تسليت گفت (خبر)
 نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ريیس انجمن اسلامی چین ديدار كرد (خبر)
 انتشار ویژه نامه «روز جهانی قدس» به زبان چینی (خبر)
 مسابقه قرائت قرآن كريم در چين برگزار شد (خبر)
 همايش روز جهانی قدس در چين برگزار شد (خبر)
 روز فرهنگی ایران در دانشگاه مهندسی هاربین چين برگزار شد (خبر)
 شركت دانشجويان ايران در جشنواره فرهنگی دانشگاه تکنولوژی پکن (خبر)
 تعامل و تبادل استاد و دانشجو ميان مراكز علمي ايران و چين (خبر)
 سینمای ایران آینه اخلاق و انسانیت است (خبر)
 ايران با مقاومت و پايداري مسير ترقي را پيمود (خبر)
 آغاز «ماه فرهنگي ايران» در چين (خبر)
 ديدار سفیر و رايزن فرهنگي ایران با ريیس کتابخانه ملی چین (خبر)
 عضو شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با معاون سازمان اديان چين ديدار كرد (خبر)
  مسئولیت انجمن‌های دوستی ايران و چين مهم و سنگين است (خبر)
 عضو شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با ريیس انجمن اسلامی چین ديدار كرد (خبر)
 برگزاری مراسم جشن سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ايران در چين (خبر)
 سمینار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم اجتماعی چین برگزار مي‌شود (خبر)
 استقبال مسئول چیني از برگزاری هفته فیلم ایران در اين كشور (خبر)
 بررسی علمی "اقتصاد خانواده با رویکرد اشتغال زنان در ایران و چین" در پكن (خبر)
 همايش "بهار در غزلیات حافظ "در چين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی آسیا در چین (خبر)
 تفاهم نامه تاسيس مراكز فرهنگي ايران و چين به امضاء مي رسد (خبر)
 دیدار دکتر دهشیری و هیات همراه از بخش فارسی دانشگاه پکن (خبر)
 سمینار" روابط تاریخی ایران و چین" در آکادمی علوم اجتماعی چین افتتاح شد (خبر)
 مراسم اختتاميه سمینار" روابط تاریخی ایران و چین" در پكن برگزار شد (خبر)
 بازديد دکتر دهشیری از دانشگاه مطالعات زبانهای خارجی پکن (خبر)
 نشست دكتر دهشيري با محققان پژوهشگاه خاورمیانه در دانشگاه شمال غرب چين (خبر)
 نمایشگاه «ایران،‌ صنعت، مذهب، هنر، طبیعت» در چین گشایش یافت (خبر)
 افتتاح هفته فرهنگي ايران در چين (خبر)
 برگزاري مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) در چين (خبر)
 نخستين همايش مشترك زنان ايران و چين برگزار شد (خبر)
 استقبال مردم چين از هفته فرهنگي ايران (خبر)
  هفته فرهنگی ایران در چین پایان یافت (خبر)
 دنياي اسلام اكنون از آفت تكفير و تندروي رنج مي برد (خبر)
 ديدار دكتر خرمشاد با رييس دانشگاه مطالعات زبانهاي خارجي پكن (خبر)
 ديدار رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با وزيرفرهنگ چين (خبر)
 سمينار "بررسي متون آموزش زبان فارسي در دانشگاه هاي چين" برگزار شد (خبر)
 مراسم سالگرد ارتحال امام خميني (ره) در چين برگزار مي شود (خبر)
 هفته فرهنگي ايران در چين برگزار مي شود (خبر)
 اندیشه های امام خمینی(ره) رمز پایداری انقلاب اسلامی است (خبر)
 زبان فارسی زبان دل مسلمانان چین است (خبر)
 ياد استاد زبان و ادبيات فارسي گرامي داشته شد (خبر)
 استاد چيني زبان و ادبيات فارسي درگذشت (خبر)
 نمايش قرآن‌های تذهيب‌شده چينی در شهر "ووجونگ" (خبر)
 علاقه خاصي به فلسفه ایرانی دارم (خبر)
 برگزاري نمایشگاه بین المللی کتاب پکن (خبر)
 قرائت قاريان ايراني در چین (خبر)
 سفر هیات بعثه مقام معظم رهبری به چین (خبر)
 دیداررايزن فرهنگي ايران با معاون دانشگاه شمالغرب چین (خبر)
 مسلمانان چینی به ایرانیان علاقه دارند (خبر)
 نمایشگاه هنرهای ایرانی در چین برگزار می شود (خبر)
 مراسم روز بزرگداشت سعدی در چین برگزار شد (خبر)
 دیدار رايزن فرهنگي ايران با معاون اتحادیه زنان چین (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگي ايران در پكن از سایت جوانان مسلمان چین (خبر)
 اولین کمیسیون مشترک همكاريهاي فرهنگی ایران و چین برگزار شد (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رئیس انجمن دوستی چین وایران (خبر)
 افتتاح نمایشگاه عکس و خوشنویسی هنرمند مسلمان چینی (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رئیس سایت اسلامی چین (خبر)
 تاثير فرهنگ اسلامي-ايراني درميان 30ميليون مسلمان چيني (خبر)
 بخش زبان فارسي در دانشگاه اقتصاد و تجارت پكن راه اندازي مي شود (خبر)
 نشست فرهنگي و هنري با دانشجويان بخش فارسي دانشگاه پكن (خبر)
 فيلم زندگینامه حکیم اصفهانی در چين ساخته مي شود (خبر)
 خواهان امضاي تفاهم نامه با كتابخانه جمهوري اسلامي ايران هستيم (خبر)
 ديدار وابسته فرهنگي ايران با رئيس انجمن دوستی شانگهای چين (خبر)
 تجديد چاپ كتاب حكومت اسلامي از ديدگاه خميني (ره)درچين (خبر)
 ديدار سرپرست رايزني فرهنگي ايران با معاون فرهنگستان هنر چین (خبر)
  اتاق ايرانشناسي در دانشگاه مطالعات زبانهاي خارجي چين افتتاح مي شود (خبر)
 افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب چین (خبر)
 برگزاري مراسم روز قدس درچين (خبر)
 آثار متعلق به حضور ایرانیان در استان فوجیان كشف شد (خبر)
 راه اندازي بخش معرفي ايران در سايت دانشجويان مسلمان چين (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • هفته فرهنگی ایران در روسیه
  هفته فرهنگي جمهوری اسلامي ايران در فدراسيون روسيه شامگاه دوشنبه (12 شهریورماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

 • دیدار ابراهيمي‌تركمان با رييس جمهور باشقيرستان
  ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (14 شهریورماه) با رستم حميدوف، رييس جمهور باشقيرستان، ديدار كرد.

 • نمایشگاه صنایع دستی ایران در مسکو
  در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، نمایشگاه صنایع دستی ایران با عنوان «ایران اسرارآمیز؛ گشتی در باغ خیال» (12 شهریورماه) در مسکو گشایش یافت.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.