English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

نخستين همايش مشترك زنان ايران و چين برگزار شد

نخستين همايش مشترك چين و ايران درباره "نقش زنان درآموزش و تربيت خانواده و گسترش فرهنگ" با همكاري رايزني فرهنگي كشورمان و اتحاديه سازمان زنان پكن  در سالن هتل خوا یوان اين شهر برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در مراسم افتتاحيه اين همايش يك روزه سيو يو دبير فدراسيون سراسري زنان چين، فاطمه حجازي مديركل امور زنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ، حسين جليلوند رايزن فرهنگي كشورمان ، خانم پویی یو؛ دبیر حزب در اتحادیه زنان چین؛ خانم سیوحین یان؛ رئیس بخش توسعه فرهنگی اتحادیه زنان چین؛ خانم مو خون؛ رئیس بخش بین المللی اتحادیه زنان چین؛ خانم لویا مین؛ معاون بخش بین المللی اتحادیه زنان چین؛ تعدادی از بخش بین الملل اتحادیه زنان چین ؛  انجمن آموزش خانواده چین؛ و پژوهشگاه زنان چین و همچنین موسسه پژوهش ازدواج و خانواده چین؛ ؛ هیات ایرانی خانم رهبر نماینده مجلس شورای اسلامی؛ خانم ماهروزاده مدرس دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا؛ خانم علم الهدی دانشیار گروه علوم تربیتی دانشکده علوم تربیتی و مدرس دانشگاه شهید بهشتی حضور داشتند.

خانم "سيو يو" دبير فدراسيون سراسري زنان چين دراين همايش كه گروهي از مسوولان ، استادان و پژوهشگران چيني و ايراني حضور داشتند، گفت:چين و ايران دو كشور باستاني با تمدن و فرهنگ ديرينه هستند و طي هزاران سال فرهنگ هاي دو كشور تاثير عميقي بر جهان باقي گذاشته اند.

وي با اشاره به اينكه تبادلات و هماهنگي دو فرهنگ ايران و چين بسيار مورد استقبال و احترام ملت هاي دو كشور بوده، افزود: پس از برقراري روابط سياسي بين تهران و پكن از چهل سال قبل دو كشور در روابط دو جانبه شاهد روند توسعه باثبات بوده اند كه پايه اي محكم براي تبادلات درابعاد مختلف به خصوص فرهنگ و آموزش در اختيار رهبران دو كشور گذاشته است.

خانم "سيو" با تاكيد براينكه اعتماد سياسي بين چين و ايران در سالهاي اخير بيش از پيش تقويت شده و مبادلات اقتصادي و فرهنگي به نتايج ثمر بخشي رسيده، گفت: بسيار خوشحاليم كه زنان چين و ايران هميشه دوستان صميمي و پشتيبان يكديگر بوده اند و به ويژه در سالهاي اخير تبادلات و همكاري ها بين آنان نزديكتر و به پلي براي پيشبرد دوستي دو كشور تبديل شده است.

دبير فدراسيون سراسري زنان چين در ادامه سخنانش تصريح كرد: زنان سهم شاياني در تبادلات فرهنگي و آموزشي و پيشبرد روابط چين و ايران ادا كرده اند.

وي با اشاره به امضا يادداشت تفاهم همكاري بين اتحاديه زنان چين و مركز امور زنان و خانواده ايران در سال ۲۰۱۱ ميلادي، افزود: دراين سند تاكيد شده كه دو طرف بيش از پيش همكاري هاي خود درابعاد زنان، خانواده و كودكان را تقويت ببخشند.

وي تاكيد كرد: اولين همايش مشترك چين و ايران با هدف عملي شدن محورهاي اين يادداشت تفاهم و تقويت تبادلات و بهره مندي از تجربيات يكديگر و پيشبرد توسعه امور زنان دو كشور در پكن برنامه ريزي شده است .

خانم "سيو" زنان را وارثان مهم آموزش و فرهنگ در جهان خواند و گفت: اين قشر از جامعه با خلاقيت هاي شگفت انگيز خود در ارتقا و توسعه آموزش و پرورش و گسترش فرهنگ نقش بدون جايگزيني ايفا مي كنند .

وي با اشاره به ارتقاي جايگاه زنان پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران افزود: من در راس يك گروه از زنان هنرمند چين در سال ۲۰۱۱ و براي شركت در نخستين نمايشگاه بين المللي صنايع دستي سفري به ايران داشتم و از نزديك با هنر و خلاقيت زنان ايراني در گسترش فرهنگ و پيشبرد اقتصاد آشنا شدم.

وي با اشاره به حضور دكتر محمود احمدي نژاد رييس جمهوري اسلامي ايران در نمايشگاهي كه او حاضر بوده، گفت: من آن را نشانه اهميت دولت جمهوري اسلامي ايران به فرهنگ سنتي و نقش زنان تعبير كردم .

دبير فدراسيون سراسري زنان چين تاكيد كرد: ما بسيار به دوستي و همكاري با زنان ايراني اهميت مي دهيم و مايليم در ابعاد مختلف همكاري هاي خود را تقويت بخشيم.

در ادامه اين سمينار " حسين جلیلوند" رایزن فرهنگی کشورمان در خصوص نقش رنان در تربیت و آموزش خانواده همچنین گسترش فرهنگ تاکید نمود.

 رایزن فرهنگی کشورمان  بر اهداف مشترک محققین و اساتید تعیلم و تربیت  اشاره نمود و اظهار داشت: هدف بیشتر جوامع پرورش؛ اسنان ایده آل در آن جامعه می باشد .

جلیلوند افزود:  مادر  در خانواده نقش مهم و کلیدی داشته و مرکز و کانون محبت در خانواده محسوب می گردد .زیرا مادر ساعات بیشتر را با فرزندان سپری می نماید .

در ادامه خانم "دو جه" محقق و رییس دفتر بین الملل پروهش زنان از پزوهشگاه اتحادیه زنان چین اظهار داشت: آموزش خانوادگی یعنی آموختن خودسازی و ارزش های زندگی به بچه هاست. پس خودسازی برای چینی ها به چه معنا ست ؟

 خانم " صديقه حجازی" مدیر کل امور زنان و خانواده در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نيز در سخناني اظهار داشت:  خانواده یکی از کهن ترین، گسترده ترین و کارآمدترین نهادهای اجتماعی است که عمری به درازای عمر بشریت دارد، این نهاد دیرپا، به عنوان اولین شکل یک جامعه، شامل پدر، مادر و فرزندان است که زیر یک سقف بسر می برند و تا اندازه ای دارای آرمان ، باورها و اقتصاد معین است.

وی افزود: خانواده نهادی است با کارکردهای فردی و اجتماعی مهم از قبیل ؛ کارکردجنسی، عاطفي، جامعه پذیری، حمایت و مراقبت و اقتصادی که علی رغم تغییر و تحولات فراوانی که صنعتی شدن و تبعات آن بهمراه داشته است، همچنان به ایفای کارکردهای خود می پردازد، هرچند تغییراتی در آن پدید آمده است.

خانم "حجازی" افزود: بیان این که در دنیای امروز در رابطه با خانواده چه مسایلی مطرح است و چه شیوه هایی در برخورد با آن به چشم می خورد بحثی است پردامنه که موضوع تحقیق دانشمندان است و همه اساتید و محققین بایستی به این مقوله بطور علمی بپردازند.

در ادامه اين سمينار خانم "رهبر" نماينده مجلس شوراي اسلامي در سخناني اظهار داشت: خانواده نخستين نهاد اجتماعي است كه در زندگي جمعي انسان شكل گرفته و مهمترين نقش را در توسعه و رشد مراحل حيات بشر در امتداد تاريخ انسان از خود نشان داده است و نسبت به ساير نهادهاي اجتماعي از ارزش و اهميت خاصي برخوردار است.

وي افزود: بررسي علمي و تجربي ثابت نموده كه ازدواج و تشكيل خانواده مهمترين عامل سلامتي جسم، اخلاق و روان است. تحقيقات نشان مي‌دهد كه ازدواج‌هاي موفق موجب خوشحالي و سلامت افراد مي‌گردد. مهمترين ويژگي خانواده در مقايسه با ساير نهادها آن است كه خانواده يك سيستم عاطفي است. تشكيل خانواده سبب مي‌شود تا بسياري از نيازهاي طبيعي و غريزي انسان پاسخ مثبت و كافي دريافت كند و از طرفي تشكيل خانواده موجبات تحقق سطوح عالي‌تري از نيازهاي رواني- اجتماعي انسان مانند احترام، فداكاري، مسئوليت‌پذيري، وابستگي در قالب مادري، پدري و همسري صورت پذيرد.

در ادامه خانم ل"و هوی لان" پرفسور دانشکده دخترانه چین و عضو هیئت علمی موسسه آموزش خانواده و ازدواج چین مقاله اي با عنوان "فرهنگ سنتی و آموزش و پرورش خانواده است" ارائه كرد.

وي در مقاله خود  بیان داشت: چین کشوری با تاریخ پنج هزار ساله است و در عین جامعه آن از دولت و بنیان خانواده تشیل شده است. خانواده، نهاد اصلی جامعه است و بنیانی محکوم برای تحقق هماهنگی و ثابت جامعه به شمار می رود. در فرهنگ سنتی چین، ما بسیار به آموزش و پرورش خانواده و نقش زنان در آموزش و پرورش اهمیت می دهیم. کونفوسیوس دراین باره می گوید: با خودسازی و با هماهنگی اعضای خانواده، می توان کشور و دنیا را اداره کرد، خانواده اساس مدیریت کشور تلقی می شود.

خانم "ماهروزاده" مشاور وزير علوم و تحقيقات فناوري كشورمان نيز در سخناني گفت: خانواده کوچکترین و در عین حال مهمترین نهاد اجتماعی است  و قوام و ثبات و هویت ملی فرهنگی هر جامعه به وجود خانواده بستگی دارد. همچنین در ادامه تاکید نمود که هیچ نهادی بهتر از خانواده نمی تواند عهده دار تربیت کودک باشد و نیازهای روحی و روانی و جسمانی آنرا پاسخ گوید.

وی افزود: شیوه تربیتی والدین که عمدتا با دو بعد محبت و کنترل  مشخص می شود در عملکرد عاطفی و اقتصادی خانواده؛ بخصوص در پای بندی به اخلاق و ارزشها تاثیری بسزا دارد.

خانم "ماهروزاده" افزود: خانواده در اصطلاح به گروهی از افراد که رابطه زن و شوهری و رابطه پدر و مادر فرزندی میانشان برقرار است گفته می شود . در ادامه نیاز تعلق به خانواده و اتکا به انرا برای نوجوانان نیازی اساسی توصیف نمود.

در پايان این سمینار خانم "علم الهدی" استاد دانشگاه در خصوص تربیت دختران اظهار داشت:نفرت و انزجار عمومی از ستم جنسیتی که درتجربه تاریخی تمام ملت‌ها کمابیش وجود دارد همراه با رواج سنت‌های ستم‌آلودی که همچنان زمینه تداوم خشونت و پایمال شدن حقوق و آزادی‌های زنان را تقویت می‌کند، تربیت دختران را به یکی از اولویت‌های نظام  سیاسی در اکثر جوامع تبدیل کرده‌است . ولی هژمونی فرهنگی غرب با  تلقین الگوهای تفکر و استانداردهای زندگی، اهداف و شیوه‌های تربیت دختران را در قالب معینی شکل داده‌اند. در نتیجه، برخلاف تفاوت‌های بسیار فرهنگی و اجتماعی، امروزه تقریبا اکثر جوامع از الگوی یکسانی برای تربیت دختران استفاده می‌کنند. تحکیم یک الگوی مسلط در تربیت دختران به عوامل بسیاری وابسته است ولی یکی از مهمترین این عوامل، نوع نگاه ما به موضوع جنسیت است .


١٤:١٠ - 1392/04/30    /    شماره : ٦٠٠٥٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 ایران جایزه بهترین فیلم جشنواره چینگ دائو چین را کسب کرد (خبر)
 افتتاح جشنواره بین‌المللی فیلم چینگ دائو چین (خبر)
 طنین تلاوت قرآن کریم قاری ایرانی در مساجد کشور چین (خبر)
 تلاوت قاری ایرانی در معهد انجمن اسلامی چین (خبر)
 بازدید هیأت ایرانی از دانشگاه زنان چین (خبر)
 حضور هيأت بانوان ايراني در اولين اجلاس زنان سازمان همكاري‌هاي شانگهاي (خبر)
 جشنواره بين‌المللي فيلم پكن پايان يافت (خبر)
 بازدید اساتید جامعةالمصطفی (ص) العالمیه از دانشگاه قومیت‌های چین (خبر)
 گفت‌وگوی اسلام و دائوئیسم سرآغاز گفت‌وگوهای مشترک است (خبر)
 جشن سال نو در چين (خبر)
 برگزاري نشست نوروزي فارسي‌آموزان در پكن (خبر)
 اخلاق‌گرایی از ویژگی‌های سینمای ایران است (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب در چين (خبر)
 بازدید دانش‌آموزان برگزیده استان‌های چین از سفارت ایران در پکن (خبر)
 افتتاح مركز مطالعات فرهنگ ايران در دانشگاه شيان چين (خبر)
 نمایش آثار هنرمندان ايراني در جشنواره هنر جاده ابریشم دریایی چوانجو (خبر)
 برگزاری همایش همکاری‌های یک جاده یک کمربند در چين (خبر)
 روابط دانشگاه مطالعات بین‌المللی چین با ايران توسعه مي‌يابد (خبر)
 خواهان استفاده از تجارب ایران در همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان هستيم (خبر)
 معرفي جاذبه‌های فرهنگي و گردشگری ایران در چين (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در جشنواره دانشگاه پکن (خبر)
 نمايش آثار هنرمندان كشورمان در هفتمین نمایشگاه هنر پکن (خبر)
 سمینار «حفاظت از تمدن‌های باستانی جهان» در چين (خبر)
 برگزاري پانزدهمین فستیوال کتاب پکن (خبر)
 ديدار نویسندگان ایران و چین (خبر)
 استادان زبان فارسی در خارج از كشور سرمایه‌های ارزشمندي هستند (خبر)
 مجموعه شاهکارهای ادب فارسی به زبان چيني در پکن رونمايي مي‌شود (خبر)
 ساخت فیلم‌‌هاي مشترك باعث توسعه روابط فرهنگي دو كشور مي‌شود (خبر)
 افتتاح غرفه ايران در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن (خبر)
 ايران و چين پايبندي‌ عميقي به فرهنگ بومي خود دارند (خبر)
 ايران داراي ظرفيت بي‌نظير فرهنگي است/خواستار اجراي برنامه‌هاي در خصوص ميراث فرهنگي، ايران شناسي، چين شناسي (خبر)
 بازدید خبرنگاران خبرگزاري شینهوا چين از سفارت ایران در پكن (خبر)
 برگزاري سمینار «گفت‌وگوی تمدن‌های چین و ایران» در تهران (خبر)
 توسعه روابط انجمن اسلامي چين و جامعةالمصطفي (ص) العالمیه (خبر)
 برنامه‌‌‌ريزي ايران براي حضور فعال در نمایشگاه كتاب پکن 2017 (خبر)
 روز قدس موج عظيم جهاني است (خبر)
 بزرگداشت بیست‌وهشتمین سالگرد ارتحال امام (ره) در پكن (خبر)
 برگزاري سمینار توسعه یک جاده یک کمربند برای فرهنگ قومیت‌ها در چين (خبر)
 معرفي دستاوردهاي فرهنگي ايران در پکن (خبر)
 معرفی فرهنگ ايران در دانشگاه جیائو تنگ چين (خبر)
 چين خواستار شركت ايران در نمايشگاه تاريخي موزه شيان شد (خبر)
 مسلمانان چین در مبادلات فرهنگی نقش موثری دارند (خبر)
 مسلمانان چين مي‌توانند نقش مؤثري در پيشرفت كشور داشته باشند/آمادگي چين براي همكاري با ايران در مبارزات با افراطي‌گرايي (خبر)
 نشست نوروزی فارسی‌آموزان دانشگاه‌های پکن (خبر)
 برپايي نمایشگاه «شب پارسی» در چين (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در چين (خبر)
  همايش بین‌المللی سعدی و کنفوسیوس در چين برگزار شد (خبر)
 نشست اساتید شهر کتاب با مسوولان انجمن کنفسیوس چين (خبر)
  تماشاي فيلم‌هاي ايراني افتخار جوانان چيني (خبر)
 فعاليت‌هاي ايران در زمینه محرومیت‌زدایی شگفت‌آور است (خبر)
 برگزاري نشست ترجمه رباعیات خیام به زبان چینی (خبر)
 دومين دور سمينار «سعدي و كنفسيوس» در چين برگزار مي‌شود (خبر)
 آغاز جشن میلاد النبی (ص) در مساجد پکن (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در دانشگاه علم و فناوری چین (خبر)
  توسعه همكاري‌هاي تهران و پكن در حوزه ايران‌شناسي (خبر)
 ايران تمدن درخشاني در جهان خلق كرد (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در اکسپوی پکن (خبر)
 ششمین سمینار «ایران‌شناسی» در پكن برگزار مي‌شود (خبر)
 افتتاح همایش «حفاظت از تمدن‌های باستانی جهان» در چين (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ایران در چين (خبر)
 انتشار کتاب «ایران ـ مروارید درخشان در غرب جاده ابریشم» به زبان چینی (خبر)
 نباید جای ایران در جاده ابریشم خالی باشد/ تشکیل پایتخت فرهنگی در کشورهای مسیر جاده ابریشم (خبر)
 طرح «یک کمربند و یک جاده» احیای هویت انسانی است (خبر)
 افتتاح دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در شانگهای (خبر)
 پايان دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در پکن (خبر)
 روز ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن (خبر)
 افتتاح دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در پكن (خبر)
 فعاليت تارنماي تحقیقاتی هنرهای ایرانی به زبان چینی (خبر)
 صهيونيست‌ها با افراطي‌گري جامعه جهاني را به مخاطره انداخته‌اند (خبر)
 تلاوت قاريان ايراني در مساجد چين (خبر)
 کمیسیون مشترک روابط فرهنگی ايران و چين تشكيل شود (خبر)
 اجلاس رؤسای کتابخانه‌های ملی جاده ابریشم برگزار مي‌شود (خبر)
 نخستين نمایشگاه «ایران زیبا» در چین گشایش يافت (خبر)
 نمايش دستاوردهاي فرهنگي ايران در پکن (خبر)
 بزرگداشت عمرخیام در پکن (خبر)
 نمایشگاه هنری «توسعه پایدار تمدن‌ها و عشق» در چین افتتاح شد (خبر)
 معاون سازمان فرهنگ از دانشگاه پکن بازديد كرد (خبر)
 برپايي نمایشگاه عکس «پارس باستانی، ایران رنگارنگ» در پكن (خبر)
 انتشار ویژه‌نامه فاطمه زهرا(س) در چين (خبر)
 گفتمان فلسفي اساتید انجمن کلام ايران با اساتید فلسفه چين (خبر)
 نشست اساتید انجمن کلام ایران با اساتید دانشکده فلسفه دانشگاه پکن برگزار شد (خبر)
 برپايي جشن پیروزی انقلاب اسلامی در پكن (خبر)
 پايگاه اينترنتي «هنر ایران» راه اندازي مي‌شود (خبر)
 برپايي دومین نمایشگاه صنایع فرهنگی «هَی نَن» چين (خبر)
 ششمین سمینار ایران‌شناسی در چين برگزار مي‌شود (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با مدیرکل امور بین‌الملل سازمان ادیان چین ديدار كرد (خبر)
 نمایشگاه مشترک نگارگری ایران و چین در پکن برپا مي‌شود (خبر)
 نمايش هنر ايراني در دهمین اکسپوی فرهنگی و خلاقيت پکن (خبر)
 چيني‌ها بوستان سعدی را به زبان خودشان منتشر مي‌كنند (خبر)
 دوازدهمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه پکن برگزار شد (خبر)
 معرفي ايران در سومین جشنواره دانشگاه دالیان چين (خبر)
 سومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هنری چین برگزار شد (خبر)
 مفاهیم انسانی در سينماي ايران، حاصل فرهنگ ایرانی است (خبر)
 برگزاری جشنواره صنایع دستی زنان کشورهای جاده ابریشم در چين (خبر)
 دانشگاه یونن چين كتاب‌هايي به زبان فارسي منتشر مي‌كند (خبر)
 بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن آغاز به كار كرد (خبر)
 دانشگاه پكن درگذشت مظفر بختيار را تسليت گفت (خبر)
 نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ريیس انجمن اسلامی چین ديدار كرد (خبر)
 انتشار ویژه نامه «روز جهانی قدس» به زبان چینی (خبر)
 مسابقه قرائت قرآن كريم در چين برگزار شد (خبر)
 همايش روز جهانی قدس در چين برگزار شد (خبر)
 روز فرهنگی ایران در دانشگاه مهندسی هاربین چين برگزار شد (خبر)
 شركت دانشجويان ايران در جشنواره فرهنگی دانشگاه تکنولوژی پکن (خبر)
 تعامل و تبادل استاد و دانشجو ميان مراكز علمي ايران و چين (خبر)
 سینمای ایران آینه اخلاق و انسانیت است (خبر)
 ايران با مقاومت و پايداري مسير ترقي را پيمود (خبر)
 آغاز «ماه فرهنگي ايران» در چين (خبر)
 ديدار سفیر و رايزن فرهنگي ایران با ريیس کتابخانه ملی چین (خبر)
 عضو شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با معاون سازمان اديان چين ديدار كرد (خبر)
  مسئولیت انجمن‌های دوستی ايران و چين مهم و سنگين است (خبر)
 عضو شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با ريیس انجمن اسلامی چین ديدار كرد (خبر)
 برگزاری مراسم جشن سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ايران در چين (خبر)
 سمینار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم اجتماعی چین برگزار مي‌شود (خبر)
 استقبال مسئول چیني از برگزاری هفته فیلم ایران در اين كشور (خبر)
 بررسی علمی "اقتصاد خانواده با رویکرد اشتغال زنان در ایران و چین" در پكن (خبر)
 همايش "بهار در غزلیات حافظ "در چين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سیزدهمین نمایشگاه فرهنگی آسیا در چین (خبر)
 تفاهم نامه تاسيس مراكز فرهنگي ايران و چين به امضاء مي رسد (خبر)
 دیدار دکتر دهشیری و هیات همراه از بخش فارسی دانشگاه پکن (خبر)
 سمینار" روابط تاریخی ایران و چین" در آکادمی علوم اجتماعی چین افتتاح شد (خبر)
 مراسم اختتاميه سمینار" روابط تاریخی ایران و چین" در پكن برگزار شد (خبر)
 بازديد دکتر دهشیری از دانشگاه مطالعات زبانهای خارجی پکن (خبر)
 نشست دكتر دهشيري با محققان پژوهشگاه خاورمیانه در دانشگاه شمال غرب چين (خبر)
 نمایشگاه «ایران،‌ صنعت، مذهب، هنر، طبیعت» در چین گشایش یافت (خبر)
 افتتاح هفته فرهنگي ايران در چين (خبر)
 برگزاري مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) در چين (خبر)
 سمینار "نقش زنان مسلمان در نشر فرهنگ و آموزش خانواده" در چين برگزار شد (خبر)
 استقبال مردم چين از هفته فرهنگي ايران (خبر)
  هفته فرهنگی ایران در چین پایان یافت (خبر)
 دنياي اسلام اكنون از آفت تكفير و تندروي رنج مي برد (خبر)
 ديدار دكتر خرمشاد با رييس دانشگاه مطالعات زبانهاي خارجي پكن (خبر)
 ديدار رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با وزيرفرهنگ چين (خبر)
 سمينار "بررسي متون آموزش زبان فارسي در دانشگاه هاي چين" برگزار شد (خبر)
 مراسم سالگرد ارتحال امام خميني (ره) در چين برگزار مي شود (خبر)
 هفته فرهنگي ايران در چين برگزار مي شود (خبر)
 اندیشه های امام خمینی(ره) رمز پایداری انقلاب اسلامی است (خبر)
 زبان فارسی زبان دل مسلمانان چین است (خبر)
 ياد استاد زبان و ادبيات فارسي گرامي داشته شد (خبر)
 استاد چيني زبان و ادبيات فارسي درگذشت (خبر)
 نمايش قرآن‌های تذهيب‌شده چينی در شهر "ووجونگ" (خبر)
 علاقه خاصي به فلسفه ایرانی دارم (خبر)
 برگزاري نمایشگاه بین المللی کتاب پکن (خبر)
 قرائت قاريان ايراني در چین (خبر)
 سفر هیات بعثه مقام معظم رهبری به چین (خبر)
 دیداررايزن فرهنگي ايران با معاون دانشگاه شمالغرب چین (خبر)
 مسلمانان چینی به ایرانیان علاقه دارند (خبر)
 نمایشگاه هنرهای ایرانی در چین برگزار می شود (خبر)
 مراسم روز بزرگداشت سعدی در چین برگزار شد (خبر)
 دیدار رايزن فرهنگي ايران با معاون اتحادیه زنان چین (خبر)
 بازدید رایزن فرهنگي ايران در پكن از سایت جوانان مسلمان چین (خبر)
 اولین کمیسیون مشترک همكاريهاي فرهنگی ایران و چین برگزار شد (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رئیس انجمن دوستی چین وایران (خبر)
 افتتاح نمایشگاه عکس و خوشنویسی هنرمند مسلمان چینی (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با رئیس سایت اسلامی چین (خبر)
 تاثير فرهنگ اسلامي-ايراني درميان 30ميليون مسلمان چيني (خبر)
 بخش زبان فارسي در دانشگاه اقتصاد و تجارت پكن راه اندازي مي شود (خبر)
 نشست فرهنگي و هنري با دانشجويان بخش فارسي دانشگاه پكن (خبر)
 فيلم زندگینامه حکیم اصفهانی در چين ساخته مي شود (خبر)
 خواهان امضاي تفاهم نامه با كتابخانه جمهوري اسلامي ايران هستيم (خبر)
 ديدار وابسته فرهنگي ايران با رئيس انجمن دوستی شانگهای چين (خبر)
 تجديد چاپ كتاب حكومت اسلامي از ديدگاه خميني (ره)درچين (خبر)
 ديدار سرپرست رايزني فرهنگي ايران با معاون فرهنگستان هنر چین (خبر)
  اتاق ايرانشناسي در دانشگاه مطالعات زبانهاي خارجي چين افتتاح مي شود (خبر)
 افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب چین (خبر)
 برگزاري مراسم روز قدس درچين (خبر)
 آثار متعلق به حضور ایرانیان در استان فوجیان كشف شد (خبر)
 راه اندازي بخش معرفي ايران در سايت دانشجويان مسلمان چين (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا در رُم برگزار شد
  با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در رُم، سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا (28 و 29 خردادماه) با موضوع «بررسی راهکارهای برون‌رفت از افراط‌گرایی دینی ـ اسلام‌هراسی» در محل بنياد دائره‌المعارف تره‌كانی برگزار شد.

 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.