English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري نشست" انتظار، بیداری و توسعه "در سيرالئون

در سنت پیامبر اسلام(ص) و ائمه طهار(ع) انتظار نوعی عبادت خداوند متعال بوده و یکی از خصیصه‌ های ممتاز مسلمان پیرو اسلام ناب این است که به آنچه ایمان دارد، عینیت بخشد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، از سوي رايزني فرهنگي ايران و با همکاری شورای مسیحیان دانشگاه سیرالئون، به مناسبت پانزده شعبان میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت حجت بن الحسن عسکری مهدی موعود (عج) و با شرکت 300 نفر از نخبگان علمی، دینی ، فرهنگی اعم از مسلمان و مسیحی ، دانشجویان، ارباب جراید ، ائمه جمعه ، نیروهای نظامی و اقشار مختلف مردم فریتاون و شهرستان های سیرالئون  نشست و کارگاه بزرگ تخصصی علمی - آموزشی یک روزه ای تحت عنوان " انتظار، بیداری و توسعه " در رايزني فرهنگي كشورمان در فريتاون برگزار شد. 

در این نشست علمی سه استاد ارشد مسیحی از دانشگاه فورابه سیرالئون آقایان"لئوپولد عبدلای فولا"، رئیس دانشکده هنر و ادبیات ؛ " بوندوکا"، استاد ادیان الهی و خانم " اولوویا کدی سی سه"، استاد ادیان الهی و جهانی شدن و همچنین اساتيد مسلمان از دانشکده اسلامی فریتاون آقایان "محمد لامین منصاری" و" الامامی سی" ، "شیخ احمد تیجان سیلاه" امام جمعه مسجد مرکزی فریتاون ، "آلفا رشید جالو" وکیل دادگستری و سردبیر روزنامه دی ایندپندنت ، "الحاج مدنی کاباح" دبیر سازمان وحدت اسلامی و "محمدرضا قزلسفلي رایزن فرهنگی ايران  سخنرانی و مقاله ارائه نمودند .

"لئوپولد عبدلای فولا"، رئیس دانشکده هنر و ادبیات دانشگاه فورابه که دو درس ایران شناسی و شناخت اسلام را برای اولین بار در تاریخ سیرالئون درآن دانشگاه ایجاد نمود، با بیان اینکه اسلام و مسیحیت در اصول و اهداف و بویژه در اعتقاد به ظهور حضرت مهدی (عج) و عیسی (ع) به عنوان منجی جهان با هم اختلافی ندارند، گفت: پیروان این دو بزرگ الهی به خاطر عدم شناخت دقیق از اسلام و مسیحیت فکر می کنند آن ها علیه یکدیگر هستند .

وی که مسیحی می باشد در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه اسلام و مسیحیت معارف مشترک فراوانی دارند، گفت :هر دو دین الهی در ظهور حضرت مهدی (عج) به عنوان منجی عالم بشریت وحدت نظر دارند .

" فولا"، در خصوص شباهت های بین اسلام و مسیحیت با اشاره آیاتی از کتاب انجیل ،گفت :همانطور که مسلمانان منتظر ظهور حضرت مهدی (عج) هستند، مسیحیان نیز درانتظار ظهورمجدد حضرت عیسی (ع) برای استقرار صلح ، صداقت و عدالت در آخر زمان بسر می برند .

وی با استناد به کتاب انجیل حوادثی را که در زمان ظهور حضرت عیسی و حضرت مهدی موعود (عج) اتفاق خواهد افتاد، تشریح نمود .

رئیس دانشکده هنر و ادبیات دانشگاه فورابه گفت: از جمله وظایف بزرگ منتظران منجی عالم بیداری ، هوشیاری ، سخت کوشی و آمادگی همه جانبه برای استقبال می باشد .

  وی تاکید نمود که مسیحیان و مسلمانان شیعه در اصل انتظار که مهم ترین و حیاتی ترین اصول اعتقادی آن ها می باشد، اشتراک نظر داشته و به منجی عالم بشریت اعتقاد دارند .

خانم "اولوویا کدی سی سه"، استاد مسیحی ارشد فلسفه و جامعه شناسی دانشگاه فورابه سیرالئون گفت:انتظار به منجی در همه ادیان الهی از اصول اعتقادی بوده و به این معنا است که پیروان ادیان الهی به آینده بهتر و مملو از برکات الهی و ارزش های انسانی امیدوار باشند .

وی افزود: جرائم و مفاسدی که امروز در جهان مشاهده می شود، بر اساس کتاب های آسمانی نشانه هائی از زمان ظهور منجی موعود می باشد .

خانم سی سه گفت: منتظران منجی ضمن دعا به ظهور نزدیکتر باید از آنچه که خداوند متعال را به خشم می آورد دوری و با انجام وظایف دینی و انسانی خود زمینه های ظهور منجی موعود را فراهم نمایند.

وی ، بیداری ملت های مسلمان ، نهضت های اسلامی در کشورهای عربی و شمال آفریقا و ظلم و ستم برخی کشورهای صاحب قدرت در لشکرکشی و غارت منابع مالی سایر ملت ها را بخشی از نشانه های ظهور منجی موعود حضرت مهدی (عج) معرفی نمود .

خانم سی سه در ادامه سخنان خود به رهبران سیاسی توصیه نمود تا  فعالیت های سیاسی خود را بر اساس اعتقاد به اصل انتظار به منجی موعود و وظایف منتظران تنظیم نمایند . 

" محمدرضاقزلسفلي"،رايزن فرهنگي كشورمان در سيرالئون با اشاره به اوضاع حاکم برجهان امروز با طرح سوال چه کسی می تواند وعده ها و احکام الهی را در جامعه جهانی عملی نموده و رسالت پیامبر اکرم (ص) و اسلام را محقق نماید، گفت: قطعا منجی موعود با توجه با مسئولیت بزرگ الهی باید انسانی باشد که ضمن اتصال به پیامبر اکرم (ص) بتواند فلسفه بعثت حضرت محمد (ص) را عملی سازد .

 

وي با بیان اینکه بیداری ، آمادگى فکرى  ، روحى ، عملی و طرح و برنامه ریزی از ویژگی های انسان منتظر می باشد، گفت:انقلاب اسلامی ایران که امروز روشنایی‌بخش نهضت‌های بیداری اسلامی در جوامع اسلامی است زمینه های  قیام حضرت مهدی موعود (عج) را فراهم می آورد .

رایزن فرهنگی كشورمان تصريح كرد: اعتقاد به انتظار در ساختار تربیتی انسان‌ها تاثیر حیاتی داشته و به  منتظران آرامش ، امیدواری ، کمال ، هویت الهی و انسانی و رهنمودهای مثبتی در توسعه همه جانبه ارائه می دهد .

وی گفت: اعتقاد به انتظار که موجب شکوفائی و رشد فضایل ناب انسانی می شود زمانی اهمیت دارد که عموم انسان‌ها که فطرت تکامل جوی آنان را از وضع نامطلوب کنونی حاکم بر جوامع بشری گریزان ساخته در فکر ایجاد جامعه ای مبتنی بر عدالت باشند .

قزلسفلي ، با بیان اینکه انتظار عامل محرکی است که انسان را به تلاش و تکاپو وا می ‌دارد، گفت: امید به ظهور مصلح جهانی انسان را در حالت آماده باش قرار داده  و روحیه‌ ای فعال به منتظران می‌ بخشد .

وی با اشاره به زمینه های ظهور منجی موعود اسلام با بیان اینکه فعالیت ، حرکت ، امر به معروف و نهی از منکر ، دعوت به سوی خداوند متعال  و جهاد  بخشی از فرهنگ انتظار می باشند، گفت: ظهور حضرت مهدی (عج) با سنت‌های الهی در جامعه و تاریخ ارتباط داشته و این سنت‌ها جز با فعالیت و حرکت تحقق نمی ‌یابد. لذا انتظار در انسان روحیه امید، توانایی و مقاومت و حرکت ایجاد می نماید.

رایزن فرهنگی كشورمان با بیان اینکه اعتقاد به انتظار سازنده ، تحرک بخش و جهت‌ دهنده به رفتار یک انسان منتظر و ارج نهادن به حرکت‌های جامعه در راه رسیدن به حکومت عدالت و ایمان اسلامی می باشد، گفت: در سنت پیامبر اسلام(ص) و ائمه طهار(ع) انتظار نوعی عبادت خداوند متعال بوده و یکی از خصیصه‌ های ممتاز مسلمان پیرو اسلام ناب این است که به آنچه ایمان دارد عینیت بخشد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه انتظاریعنی نه گفتن به باطل، ستم ، بردگی و ذلت می باشد گفت انسان منتظری که در انتظار منجی عدالت گستر بوده و به عدالت عقیده دارد  نمی تواند ظلم و بی‌عدالتی را تحمل کند.

قزلسفلي ، با بیان اینکه برای انسان منتظر سستی ، رکود ، ذلت و بی‌اعتنائی نسبت به سلطه پذیرفتنی نیست گفت بروز انقلاب‌های سیاسی، حرکت‌ها و قیام‌ها در عصر انتظار بر ضد ستمگران با ویژگی  بیداری اسلامی صورت خواهد گرفت . 

وی با بیان اینکه انتظار در حقیقت غلبه " حق بر باطل " ، " علم بر جهل" و " تقوی بر گناه " ، صداقت برنفاق و... می باشد ،گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) که برای اولین بار در عصر غیبت موفق به تشکیل حکومت اسلامی شد از بزرگترین نهضت‌ها می باشد که در بیداری دیگر ملت ها بسیار تاثیرگذار بوده است.

"شیخ احمد تیجان سیلاه"، امام جمعه مسجد مرکزی فریتاون ضمن اشاره به حوادث و اوضاع زمان ظهور منجی موعود از مسلمانان خواست تا ضمن انجام وظایف و تکالیف شرعی و انسانی خود و نسبت به شیطنت های دشمنان مهدویت هوشیار ، بصیر و آگاه باشند .

" آموس بوندوکا"، استاد مسیحی تاریخ ادیان دانشگاه فورابه سیرالئون گفت: یکی ازچالش های مهم در اصل انتظار به منجی موعود شیوه ها و برداشت های مختلفی از کیفیت فرهنگ انتظار در بین ملت های جهان می باشد .

  وی در بخشی از سخنان خود با استناد به آیاتی از کتاب انجیل در خصوص ظهور منجی موعود، گفت: پیروان ادیان الهی با داشتن رویه وحدت در فراهم نمودن زمینه های ظهور منجی باید از انجام جرائم ، غفلت ، سستی ، بی قانونی و گناه پرهیز نمایند .

"رورن (کشیش) بوندوکا"، استاد دانشگاه فورابه با بیان اینکه باید در مدارس و دانشگاه ها فرهنگ انتظار و وظایف منتظران در زمان غیبت آموزش داده شود ،گفت: انتظار به منجی موعود دارای آداب خاصی از جمله بیداری ، تلاش ، آمادگی و فراهم نمودن زمینه برای ظهور می باشد .

" محمد لامین منصاری"، استاد دانشکده اسلامی فریتاون گفت: انتظار به منجی موعود و انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) تکالیفی مانند بیداری ، ایثار ، فداکاری ، سخت کوشی و ... برای انسان منتظر ایجاد می نماید .

وی در خصوص جایگاه مهدویت در قرآن مجید و نزد ائمه اطهار(ع) گفت: حل مشکلات اقتصادی ، مبارزه با فقر و بیکاری و آموزش علوم  و فنون مدرن بخشی از فرهنگ انتظار محسوب می شوند .

" منصاری"،افزود:برای ایجاد بیداری که لازمه توسعه همه جانبه انسانی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی می باشد نیاز است تا  مسلمانان منتظر به منجی موعود با تنگناهای قومیت گرائی ، طایفه گرائی ، ظلم و ستم ، بی عدالتی ، مادیت ، فقر ، بیکاری ، انواع بیماری ها ، استثمار و استعمار جدید مبارزه نمایند.

 

" آلفا رشید جالو"، وکیل دادگستری سیرالئون به اشاره به احادیثی از پیامبر اکرم (ص) در خصوص اوصاف حضرت مهدی(عج) به بررسی تفاوت های انتظار منفی و مثبت پرداخت .

  وی گفت: انتظار مثبت به منجی موعود حضرت مهدی منتظر(عج) موجب پویائی ، تحرک ، بیداری ، شناخت دوست از دشمن ، مبارزه به ظلم وستم و در نهایت شکوفائی استعدادها و توسعه همه جانبه می شود .

  آقایان "الامامی سی سه" استاد دانشکده اسلامی فریتاون و "الحاج مدنی کاباه" دبیر سازمان وحدت اسلامی ضمن محکوم نمودن عوامل وهابیت در تحریف اسلام ناب تاکید نمودند که تنها راه سعادت دنیوی و اخروی ملت های جهان اعتقاد به " انتظار و مهدویت توصیف شده"  دراحادیث پیامبر اکرم (ص) و اهل البیت (ع) می باشد .


١١:١٨ - 1392/04/09    /    شماره : ٦٠٠٠٠٢    /    تعداد نمایش : ١٧٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 اردوی آموزشی دانشجویان مسلمان سيرالئون برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن ماه رمضان در سيرالئون (خبر)
 دوره دانش‌افزایی ائمه جمعه و جماعات سيرالئون پايان يافت (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران از رادیو SLBC سیرالئون (خبر)
 برگزاری همایش نقش رهبران دینی در رعایت اخلاق و در سيرالئون (خبر)
 همايش «جمهوری اسلامی ایران؛ 39 سال مقاومت و تلاش» در سيرالئون (خبر)
  بازدید رايزن فرهنگي ايران از مدارس امام صادق (ع) و شهيد بهشتي در سيرالئون (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سیرالئون» (خبر)
 آغاز پخش سریال  «ولایت عشق» در سیرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر فرهنگ و توریسم سیرالئون (خبر)
 برگزاري همايش « محمد(ص) پیامبر وحدت و بیداری» در سيرالئون (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با شخصيت‌‌هاي دانشگاهي سيرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي كشورمان در سيرالئون با شیخ تیجان سیلا (خبر)
 برگزاري همایش شیرخوارگان حسيني در سیرالئون (خبر)
 نمايشگاه قرآن در آينه هنر در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار عفاف و حجاب در سيرالئون (خبر)
 مجری شیعه رادیو قرآن سیرالئون درگذشت (خبر)
 حال و هواي سيرالئون در روزهاي سوگ براي جانباختگان منا (خبر)
 تبيين جايگاه عيد قربان در راديو کالچار سيرالئون (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن كريم در سيرالئون (خبر)
 همايش «فلسطین در آئینه حقوق بشر» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همایش «پیامبر صلح و دوستی و خاندان هدایت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 اهالي سیرالئون سنی هستند اما امکان ندارد نام حسنین(ع) را روی دوقلوهای خود نگذارند (خبر)
 نشست دانشجويي انقلاب اسلامي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پيامبر (ص) و اهل بيت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 لغو جشن‌های کریسمس در سیرالئون (خبر)
 شیوه‌های سنتی آموزش قرآن در سیرالئون (خبر)
 ایران، همچنان امید سیرالئونی‌هاست (خبر)
 مصاحبه قزلسفلي رايزن پيشين فرهنگي ايران در سیرالئون با روزنامه استاندارد تایمز (خبر)
 اشک‌هاي سيرالئون برای قزلسفلی/ روایت رایزنی با مديريت جهادی (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت "جبريل سي سه"عالم بزرگ اسلامي سيرالئون (خبر)
 انجمن سازمان های اسلامی در سيرالئون تاسيس شد (خبر)
 آغاز سومین دوره کلاس های تقویتی ریاضیات و فیزیک در سيرالئون (خبر)
 برگزاري مراسم اعطاي گواهي پايان دوره آموزشي كامپيوتر در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقالات در خصوص معرفي شخصيت امام خميني (ره) در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 همايش" اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی "درسيرالئون (خبر)
 معرفي فرهنگ انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله " امام خمینی (ره) رهبر بزرگ جاودانی " در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 رادیو صدای قرآن واهل البیت(ع)سیرالئون يك ساله شد (خبر)
 تدريس دين و جهاني شدن در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 گراميداشت ايام الله دهه مبارك فجر در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آموزش دروس ریاضیات و فیزیک در دبیرستان امام صادق (ع)سيرالئون (خبر)
 برگزاري همايش جایگاه حیاتی وحدت در قرآن مجید در سيرالئون (خبر)
 برپايي مناسبت های اسلامی موجب بيداري و بصیرت جوامع اسلامي مي شود (خبر)
 بررسی عوامل و موانع وحدت در سیرالئون (خبر)
 دوازده ربيع الاول در سيرالئون تعطيل رسمي است (خبر)
 وحدت رمز عزت و عظمت مسلمین است (خبر)
 حضرت عیسی مسیح (ع) همه چیزش معجزه بود (خبر)
 همايش "نقش و جایگاه زن در اسلام"درسيرالئون (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران عضو ويژه هيات امناي يكصد مسجد سيرالئون (خبر)
 "فاطمه" فراوان ترين نام در سيرالئون (خبر)
 جلوه های دموکراسی دراسلام به مراتب بهترمطرح شده است (خبر)
 مشاركت رايزن فرهنگي ايران درآئین سنتی برداشت برنج در سيرالئون (خبر)
 حقوق و جایگاه حیوانات در اسلام در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 همایش نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در سيرالئون (خبر)
 تسليت ائمه جمعه و جماعات سيرالئون در پي شهادت حجت الاسلام والمسلمين انصاري (خبر)
 عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني در سيرالئون (خبر)
 پايدارى در راه عقيده از اصول شيعيان امام حسين (ع)است (خبر)
 دوره آموزشی عاشورا شناسی در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 کارگاه آموزشی دانش افزائی درسيرالئون برگزار شد (خبر)
 ایران الگوی دمکراسی و حکومت مردم سالاری حقیقی در جهان است (خبر)
 استقبال بي سابقه مردم شهر لونسار سيرالئون از رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 تدريس نهج البلاغه در دانشکده اسلامی فریتاون سيرالئون (خبر)
 همايش بررسی ابعاد سازنده انتخاب شایسته ترین گزینه تاریخ درغدیرخم در سيرالئون (خبر)
 معرفی غدیر خم به عنوان روز سرنوشت در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 كارگاه آموزشي غدير شناسي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 تشريح پيام ها و درس هاي عيد قربان در سيرالئون (خبر)
 انتشار پيام مقام معظم رهبري به كنگره حج در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تشريح انديشه هاي اخلاقي و تربيتي حافظ شيرازي در سيرالئون (خبر)
 وفادار ترین ذوج جهان ، الگوی کامل برای بشریت (خبر)
 رژيم صهيونيستي هرگز به قوانين بين‌المللي پايبند نبوده است (خبر)
 تشريح جايگاه حج در انديشه مولانا در برنامه زنده رادیو فرهنگ سیرالئون (خبر)
 بررسی "فرهنگ ، مناسک و اهداف انسان ساز حج" در سيرالئون (خبر)
 بازديدسه ساعت مشاور رئيس جمهورسيرالئون از نمايندگي فرهنگي كشورمان (خبر)
 انتشار ويژه نامه حضرت امام رضا(ع) در سيرالئون (خبر)
 تبيين"ضرورت دشمن شناسی بر اساس معارف قرآن مجید و اهل البیت (ع)" در سيرالئون (خبر)
 مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري کارگاه آموزشی امام شناسی در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله" امام صادق (ع) بنیانگذار دانشگاه اسلامی بین المللی"درسيرالئون (خبر)
 معرفي شخصيت ابوعلي سينا در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 معرفي ابعاد شخصيت ديني و علمي و آثار علامه مجلسي در سيرالئون (خبر)
 اعطاي كتاب به مناسبت " روز جهانی مساجد "و بزرگداشت علامه مجلسی در سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "الهيات اسلامي" و "اخلاقيات اسلامي" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 اجراي طرح اطعام و اكرام در سيرالئون (خبر)
 "جایگاه حضرت خدیجه (س) در تقویت و توسعه اسلام" در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 اهداء پنجاه جلد نهج البلاغه و كتاب "امام علي (ع) صداي عدالت انساني" به خبرنگاران سیرالئوني (خبر)
 ترویج فرهنگ قرائت دعای جوشن کبیردر سيرالئون (خبر)
 رقابت 200 حافظ و قاری سیرالئونی در مسابقات قرآني (خبر)
 نشست "بیداری اسلامی و آزادی قدس و قدس محور وحدت" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برپای نخستین ضیافت افطاری ویژه ائمه جمعه و جماعات سیرالئون (خبر)
 بررسی آراء و اندیشه های شهید مطهری در دانشگاه فورابه سیرالئون (خبر)
 تشريح ابعاد سازنده روزه توسط رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 بررسی آسیب ها وعوامل کاهنده ارزش روزه ىر خطبه های نماز جمعه سیرالئون (خبر)
 بررسي اندیشه های شهید مطهري با فيلسوفان غربي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله "یاد مردی که اندیشه و تفکر او خط سیر تاریخ را عوض نمود" در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "شناخت صحيفه سجاديه" در سيرالئون (خبر)
 پايان پنجمین دوره کارگاه های آموزشی کامپیوتر در سيرالئون (خبر)
 همایش"جایگاه امام خمینی (ره) در توسعه علوم دینی ، بیداری و وحدت امت اسلامی "درسيرالئون (خبر)
  تشريح اهداف و پيام هاي مبعث از نگاه حضرت علي(ع) در سيرالئون (خبر)
 مراسم اعتکاف در مسجد مرکزی فریتاون سيرالئون برگزارشد (خبر)
 همايش "حضرت علی (ع) مظهر عدالت ، بیداری و حقوق بشر" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله «نقش دانشمندان ايراني در گسترش مطالعات اسلامي» در سيرالئون (خبر)
 مسلمانان تحولات و حركت های انحرافی زمان خود را بشناسند (خبر)
 برگزاري کارگاه های آموزشی رايانه در سيرالئون (خبر)
 بررسی عدالت اجتماعی در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آشنا سازی فرهنگ نوروز در رایزنی فرهنگی ايران در سيرالئون برای فرهیختگان (خبر)
 انتشار مقاله هاي نوروزي در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 انتشار و پخش پيام نوروزي مقام معظم رهبري در سيرالئون (خبر)
 اهدا كتاب به مدرسه امام صادق(ع) در سيرالئون (خبر)
 برگزاري كارگاه دانش افزايي معلمان سيرالئون (خبر)
 نقش اعتقاد به معاد در زندگی دنيوی (خبر)
 بررسي جايگاه زن در نظام جمهوري اسلامي ايران از سوي مطبوعات سيرالئون (خبر)
  تدريس "شناخت اسلام" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 رادیوی قرآن در سيرالئون راه اندازي شد (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تحقق جامعه عدل جهانی است (خبر)
 برگزاري همايش "انقلاب اسلامی ، رسالت پیامبر اکرم (ص) و بیداری اسلامی"در سيرالئون (خبر)
  بررسی جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی ، عوامل و موانع آن درسيرالئون (خبر)
 تشريح برنامه هاي ايام دهه مبارك فجر درسيرالئون (خبر)
 اكثــريت بي‌ادعــا (خبر)
 انتشارمقاله " شیعه و سنی متحد هستند"درسيرالئون (خبر)
 همايش "جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی"در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 انعکاس اهميت بيداری اسلامی از دیدگاه آيت الله خامنه‌ای در مطبوعات سیرالئون (خبر)
 همايش "درس های سازنده از میراث و آموزه های حضرت محمد(ص) " (خبر)
 ارائه درس تاريخ اديان براي اولين بار در دانشكده اسلامي فريتاون سيرالئون (خبر)
  برگزاري همايش نقش امام حسین (ع) در حفظ سنت پیامبر اکرم (ص) درسيرالئون (خبر)
 همايش " نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در حفظ و ضمانت سنت پیامبر اکرم (ص)" (خبر)
 ایران الگوی بسیار مناسبی برای کشورهای اسلامی در حال توسعه می باشد (خبر)
 تمجيد سفير جديد كشورمان از فعاليت هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 ایران زمینه تعامل مسالمت آمیز بین پیروان ادیان الهی را فراهم نموده است (خبر)
 انتشارمقاله" حقیقت و ماهیت انقلاب امام حسین(ع)"درمطبوعات سيرالئون (خبر)
 مراسم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی (ع) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله " محرم ، ماه عزاداری " در روزنامه استاندارد تایمز سیرالئون (خبر)
 همايش جايگاه قيام كربلا و بزرگداشت روز علي اصغر (ع) در سيرالئون برگزارمي شود (خبر)
 همايش "غدیر خم شایسته ترین انتحاب" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " غدير خم و شايسته ترين انتخاب " در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 کمیته امداد امام خمینی(ره) در سیرالئون تحولات بنیادیني ایجاد کرده است (خبر)
 محكوميت گسترده فيلم موهن توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص)درسيرالئون (خبر)
 پیامبر اکرم(ص)محبوب ترین انسان هاست (خبر)
 نقش مربیان در برقراری صلح، وحدت و بيداری اسلامی در سيرالئون بررسی شد (خبر)
 برگزاري مراسم ویژه علمی و آموزشی درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه امام صادق (ع) در توسعه علم و دانش سيرالئون (خبر)
 بازتاب كامل بيانات مقام معظم رهبري در اجلاس عدم تعهد دررسانه هاي سيرالئون (خبر)
 بصیرت راه نجات و ضروری ترین نیاز مسلمانان است (خبر)
  اهداي بیش از دویست جلد كتب اسلامی به كتابخانه هاي شهرستان بو در سيرالئون (خبر)
 برگزاري بزرگداشت ابوعلي سينا در سيرالئون (خبر)
 " رابطه بیداری اسلامی ، فرهنگ رمضان و حمایت از آزادی قدس امتحان الهی " (خبر)
 ابراز همدردی سیرالئونی ها با ایران (خبر)
 رقابت بي سابقه دويست حافظ ، قاري و مترجم قرآن مجيد در سيرالئون (خبر)
 برگزاري ميلاد امام حسن (ع) در سيرالئون (خبر)
  رشد حیاء و عفت از آثار معنوی و دنیوی روزه است (خبر)
 اتحادیه مدارس اسلامی تحت حمایت ایران در سیرالئون تاسيس مي شود (خبر)
  بررسي فرهنگ ماه رمضان و ابعاد سازنده روزه در توسعه همه جانبه انسان درسيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره تخصصی علمی " انتظار ، بیداری و توسعه جوانان "درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه منجی عالم بشريت در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 نشست " انتظار و توسعه " در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برنامه هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون اعلام شد (خبر)
 برگزاري كنفرانس نقش اطلاعات حرفه ای در توسعه فرهنگی سیرالئون (خبر)
 تنها راه نجات بشر تمسک به فرهنگ و معارف اهل البیت (ع) است (خبر)
 کمک های خارجی منجر به توسعه یک کشور نمی شود (خبر)
 تبیین ره آوردهای بعثت پیامراکرم (ص) و وظایف مسلمانان درسيرالئون (خبر)
 همايش "اندیشه های بیدار کننده و ماندگارامام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 بازتاب گسترده مراسم سالگرد ارتحال امام در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 اعتكاف دانشجويان دانشكده اسلامي فريتاون (خبر)
 حضرت علی (ع) به همه انسان ها تعلق دارند (خبر)
 انتشار شعردر وصف حضرت علي (ع)در روزنامه سلون تايمزسيرالئون (خبر)
 همایش " اندیشه های بیدارکننده و ماندگار امام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 همایش "اندیشه های بیدارکننده امام خمینی راهي برای توسعه" (خبر)
 ترويج فرهنگ اهل بيت(ع)، حلال مشكلات جوامع است (خبر)
 مراسم سالگرد آزادی جنوب لبنان در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 حضرت فاطمه (س) سرمشق کامل زنان در همه اعصار است (خبر)
 همايش «فاطمه، سرمشق زنان و منشاء بیداری» (خبر)
 مقالات تخصصي با محوريت شخصيت صديقه طاهره (س) (خبر)
 مقاله ای تحت عنوان " فاطمه ، فاطمه است " (خبر)
 همايش« فاطمه زهرا(س) الگوی ماندگار،منبع معرفت، بصیرت و بیداری برای زنان درهمه عصرها» (خبر)
 معلمان همواره درتاریخ ایران مورد احترام بوده اند (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت مقام استاد شهيد مطهري وروز معلم در سيرالئون (خبر)
 همايش حضرت فاطمه (س) و بیداری و تحول درسيرالئون برگزارشد (خبر)
 کلاس های درس شناخت اسلام «دانشگاه فورابه» (خبر)
 نشست ابعاد جهانی شخصیت سعدی (خبر)
 رئيس انجمن دوستي ايران و سيرالئون درگذشت (خبر)
 معرفي شخصيت «عطار نيشابوري» در روزنامه‌هاي سيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره كارگاه آموزشي رايانه در سيرالئون (خبر)
 چاپ مقاله نوروز باستاني در روزنامه‌هاي سیرالئون (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران در سیرالئون با روزنامه «استاندارد تایمز» (خبر)
 جشن ميلاد حضرت زينب در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انعكاس پیام نوروزی مقام معظم رهبري در رسانه های خبری سیرالئون (خبر)
 معرفی ابعاد سازنده ، آداب و رسوم و میراث فرهنگی نوروز (خبر)
 دومين کارگاه "اسلام، رسانه های خبری و توسعه" برگزار شد (خبر)
 خدمات دين اسلام به زنان،غير قابل چشم پوشي است (خبر)
 اهداي جایزه بزرگ 2012 «بولیوار» به رئيس جمهور ايران (خبر)
 نشست بررسي تقويت بسترهاي اعتقادي مسلمانان (خبر)
 كلاس ايران شناسي در دانشگاه «فورابه» سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " حضرت محمد (ص) و وحدت " در سیرالئون برگزار شد (خبر)
 حضور رايزن فرهنگي ايران در برنامه راديويي دمكراسي 1/98 سيرالئون (خبر)
 " شیطان شناسی در قرآن مجید و روایات " بررسي شد (خبر)
 مراسم حج، تمرين تشكيل جامعه توحيدي براي امت اسلامي است (خبر)
 علاقه‌مند سفر به ايران و آشنايي با فرهنگ غني آن هستم (خبر)
 قرآن، سعادت و شقاوت انسان را معلول اعمال خود او می‌داند (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.