English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

بمناسبت سالگرد ارتحال امام خميني (ره)؛

نشست "بحران هویت، نتیجه دوری از معنویت" در فيليپين برگزار شد

بمناسبت سالگرد ارتحال امام خميني (ره) میزگرد علمی ،تخصصی تحت عنوان "بحران هویت، نتیجه دوری از معنویت"  در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در  مانیل برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ، در این میزگردجمعی از فرهیختگان ، اساتید دانشگاه و کلیسا ، علما و سفیر ايران شرکت و به تبادل نظر پیرامون موضوع مطروحه فوق پرداختند.

برنامه با نواختن سرودهای ملّی جمهوری فیلیپین و جمهوری اسلامی ایران آغاز و سپس آیاتی از کلام ا... مجید قرائت و کشیش مایکل بروتون نیز به نمایندگی از مسیحیان حاضر در نشست سخنانی کوتاهي را بیان کرد.

علی اصغر محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سخناني درگذشت حضرت امام ره را واقعه ای دانست که همواره در خاطره ها و اذهان زنده است و اظهار امیدواری کرد تا بخشی از کارهای حضرت امام(ره) در نشست "بحران هویت، نتیجه دوری از معنویت" بررسی شود، این گونه اقدامات نه تنها برای ایرانیان و خاور میانه بلکه برای کلیه مسلمانان و همه انسانها مفید است.

سفیر کشور کشورمان سپس با طرح مسائلی از جمله چگونه در دنیای مدرن امروز مسلمان خوبی باشیم و هویت چیست و معنویت کدام است؟ حضار را به بحث پیرامون ابعاد مختلف پیرامون عنوان مورد نظر فراخواند.

"محمدی" ضمن بیان مطالبی پیرامون فقر، جنگ و دیگر مشکلات موجود خواستار توجه به معنویت و آثار رهبریت امام خمینی(ره) شد.

سفیر کشورمان تأکید کرد: اگر رهبران آماده رهبری نباشند مشکلات عمده ای پیش می آید و افزود: حکومت خوب ناشی از رهبریت است.

خانم "سانتانینا رسول" سناتور سابق مسلمانان درسنای فیلیپین گفت: انتخاب عنوان "بحران هویت، نتیجه دوری از معنویت" از جمله مباحثی است که باید مد نظر قرار گیرد و فقدان هویت بحران ساز است، زیرا روح معنویت در نحوه اجرای امور در ما خفته است.

"دی گزمان" جوانترین عضو شرکت کننده میزگزد ، وابسته به ارگان "دایره ایجاد صلح" نیز گفت: مباحثی از قبیل رابطه هویت و معنویت در واقع دادن مشعل روشنی به آیندگان است تا راه خود را بیابند و من خود از جمله چنین افرادی هستم که به دنبال چنین امری می باشم.

خانم "ماری تن گینگونا" آفریقا از اعضاء برجسته و فعال دایره ایجاد کننده صلح نیز طی سخنانی گفت:جامعه ما یک جامعه مسیحی است زیرا اکثریت مردم ما مسیحی از نوع کاتولیک هستند ، اما ما اینجا نیامده ایم که کسی را به دین و آئین خود بیاوریم زیرا معتقدیم پیروان همه ادیان به معنویت نیازمندند.

وي افزود: عمده فعالیت جامعه ما در شهرهای مختلف میندانائو و در میان اکثریت مسلمان است  ما به دنبال این هستیم که مسلمانان را تشویق کنیم مسلمانان خوبی باشند و به مسحیان احترام بگذارند و مسیحیان را تشویق کنیم که مسسیحیان خوبی باشند و به مسلمانان احترام بگذارند . نامبرده در بخش دیگری از سخنان خود گفت ، زمانی ما را از برقراری دیالوگ با پیروان دیگر ادیان بویژه مسلمانان منع می کردند و میگفتند اگر به پیروان دیگر ادیان نزدیک شوید  رستگاری خود را از دست می دهید زیرا رستگاری تنها در مذهب کاتولیک است در حالیکه ما در اسلام معنویتی را دیدیم که قابل تعمق است زیرا عمده مشکلات ما بحران هویت است و اینکه خود را نمیشناسیم باید خود را بشناسیم و به دیگران احترام بگذاریم و با گروههای مختلف مر دم از ادیان مختلف مراوده داشته باشیم .

"عالم نجیب" طاهر خطیب نماز جمعه مسجد مهارلیکا و رئیس انجمن علما در مانیل در سخناني گفت: از تماشای فیلم زندگی امام خمینی بسیار متاثر شدم و از آن متاثر تر شدم اینکه چرا جامعه اسلامی ما با بحران های عدیده ای روبروست ؟

وي افزود: امروزه بحران رهبریت در جامعه مسلمانان نوعی بحران هویت است زیرا جامعه اسلامی آنگونه که باید باشد نیست ،                                                                                                                                                                                                                                                                                                یعنی جامعه ای کامل و جامع ،بلکه جامعه ای است که بدنبال تغییر شکل دادن به جوامع غربی است در صورتیکه اسلام خود دین جامع است. لذا من بحران رهبریت را نتیجه بحران هویت می دانم .

کشیش "مایکل بروتون" معاون رئیس دانشگاه در امور مذهبی دانشگاه دلاسال نیز طی سخنانی اظهار داشت: من قبلاً نه اسلام را به آن صورت می شناختم ونه از آن طرفداری می کردم ، حوزه مطالعات و فعالیت های من در امور مراوده با بودائیان بود، زیرا احساس می کردم که من و بودائیان می توانیم خوب یکدیگر را درک کنیم و هنوز نیز بر همین عقیده هستم، امّا بعد ملاحظه کردم گفته های متعددی در مورد اسلام مطرح می شود که همه ضد اسلام است، آنوقت بود که بدنبال اسلام رفتم از سویی از امام خمینی چیزی نمی دانستم تا از طریق اقلیت شیعه سنگاپور مطالبی را شنیدم در آغاز ، اسلامی سیاسی دیدم که با توجه به دولت سیکولار ما برای من شگفتی داشت و بعدها توجه من به معنویت اسلام تشیع جلب شد. من در فیلمی که امروز پخش شد گریه مردم را دیدم، گریه ای که به خاطر رحلت امام خمینی بود، امام خمینی باید می رفت ، این خواست خداست که همه ما برویم و یک یک هم خواهیم رفت، امّا آنچه مهم است این است که با رفتن خویش چه باقی می گذاریم.

بروتون سپس به فرازهایی از رابطه میان بحران هویت و معنویت پرداخت و گفت: معنویت امری است که همه ما به آن نیازمندیم.

خانم دکتر "لوره آبایا" استاد دانشگاه یو. پی. و عضو جنبش مذهبی کاتولیک فوکولاره نیز طی سخنانی گفت: معنویت حاوی ارزشهاست و شامل روابط خوب ما با دیگران یعنی روابط افقی انسانها با یکدیگر است.

خانم دکتر آبایا معنویت را تکامل نوع بشر دانست و افزود: از طریق همین معنویت است که انسان به تکامل می رسد.

دکتر "هایمه رامیرز" استاد بازنشسته دانشگاه یو. پی. و نویسنده کتب مختلف سخنان مسبوطی در مورد امام راحل و زوایای شخصیتی و فکری ایشان گفت و افزود: حرکت امام خمینی حرکتی برای به جلو بردن جوامع اسلامی در سراسر جهان بود، پیشرفتی بدور از سلطه شیطانی و امپریالیستی غرب به سرکردگی آمریکا و سپس "ناتو" بود و امروزه ما نیاز به احیای حرکت های معنوی رهبری بزرگ همچون امام خمیبنی داریم تا بتوانیم با سلطه غرب مقابله کنیم.

وي افزود: قدرتهای غربی امروز مدعی رهبریت عدالت و آزادی هستند، امّا هیچگاه به ادعای خود پایبند نبوده اند و باید به رفتار خویش در مورد دیگران ، بویژه جمهوری اسلامی ایران خاتمه داده و این بار عدالت را در مورد معنویت رعایت کنند.

دکتر "رامیرز" جنبش و حرکت امام خمینی را عاملی در جنبش تاریخ خواند و گفت: این امر جوهره انقلاب اسلامی ایران بود.

وي خاطرنشان کرد، آنچه امام بزرگوار انجام داد جنبشی در امور اجتماعی بود که در گذشته حال و آینده مورد نیاز بوده و خواهد بود.

دکتر رامیرز تأکید کرد در حال نوشتن کتابی در زمینه زندگی و جنبش امام خمینی می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین "هاشم موسوی" رئیس کالج بین المللی المصطفی نیز طی سخنان خواستار پاسخ همگان در مورد هویت انسان شد و افزود: پاسخ به سئولاتی از جمله از کجا آمده ایم؟ چرا این جا هستیم و چه وظیفه ای داریم گفت: قرآن کریم برای انسان هویت تعیین کرده است و می گوید ما از خدائیم و بازگشت ما بسوی اوست، و این خود افتخار بزرگی برای انسان است که آغاز خود را می داند و می داند به کجا می رود.

حجت الاسلام موسوی در بخشی دیگری از سخنان خود افزود: خطاب قرآن تنها به مسلمان نیست و زمانی که می گوید "ای کسانی که ایمان آورده اید"... در واقع هویتی بالا به انسان می دهد و فرد را خطاب نمی کند و انسان را  به هویت اصلی خویش بر می گرداند و این خود یکی از اهداف امام خمینی بود که انسان به هویت اصلی خویش بر گردد.

دکتر "هنه لیتو سی ویلیا" استاد بخش مطالعات آسیایی دانشگاه یو. پی. که خود فارغ التحصیل رشته روابط بین المللی دانشگاه تهران است، نیز جمع بندی مباحث مطرح شده را با بیان فرازهایی از دیدگاه های یک یک شرکت کنندگان در میز گرد "بحران هویت، نتیجه دوری از معنویت" اظهار داشت: انقلاب اسلامی سال 1979 میلادی ایران در واقع جوابی به استعمار و استعمارگرایی بود، استعمار گرایی که به نظامیان خود محافظت دیپلماتیک داده بودند، بطوریکه تخلفات انجام شده سربازان و نظامیان آمریکایی قابل تعقیب در ایران نبود.

وي افزود: انقلاب سال 1979 یک همیت ایرانی اسلامی دانست که غرب را کنار زد.

دکتر "سی ویلیا" ضمن تشریح حضور پیرامون ادیان مختلف از جمله یهودیان مسیحیان و زردشتیان گفت: ایران تنها یک کشور اسلامی نیست بلکه کشوری است که متعلق به دیگر پیروان ادیان الهی دارد که در ایران هستند و این امر در طول تاریخ دیده می شود و از آنجمله نجات یهودیان از اسارت قوم بابل در ایام باستان است.

وي افزود: تجربه زمان اقامت من در ایران این بود که اگر ایرانیان به فنآوری غرب هم نیازمند باشند آنرا می گیرند ولی حاضر به از دست دادن تمامیت ارضی و عزت خویش نیستند.

"سی ویلیا" محاصره های پی در پی اقتصادی در ایران را عامل پیشرفت شگفت انگیز ایران دانست و افزود: مسئولیت افرادی مثل ما در فیلیپین این است که چه بعنوان فرد یا اجتماع یا حتی سطح کشور به چنین مباحثی ادامه دهیم.

به مناسبت مراسم بزرگداشت یاد و خاطره امام راحل در شهرهای زامبوانگا و مراوی در ناحیه جغرافیایی میندانائو برگزار شد.

اين مراسم در زامبوانگا با شرگت طلاب مرد و زن حوزه های علمیه برادران و خواهران این شهر و در شهر اسلامی مراوی با شرکت عده ای از مسلمان و شیعیان مسجد امام علی(ع) این شهر برگزار شد.


٠٩:٤٨ - 1392/03/25    /    شماره : ٥٩٩٤٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 سال 2021، سال گفت‌وگوهاي بين اديان در فيليپين است (خبر)
 تقدير از خادم قرآن در فيليپين (خبر)
 تأكيد بر ضرورت گفت‌وگوی ادیان در فيليپين (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با دبیرکل کنفرانس اسقف‌های کاتولیک فیلیپین (خبر)
 مسابقات قرآن کریم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 تقدير از بانوان قرآن‌آموز فيليپيني (خبر)
 گسترش روابط فرهنگی و هنری ایران و فیلیپین (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران با رییس دانشگاه زنان فیلیپین (خبر)
 تقدیر از تلاش‌های رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري جشن نوروزي در فیلیپین (خبر)
 نمايش آثار هنري بانوان ايراني در فيليپين (خبر)
 نمايش آثار بانوان هنرمند ایرانی در فیلیپين (خبر)
 برگزاري دومین نشست انجمن زنان فرهیخته در فيليپين (خبر)
 برگزاري جشنواره فیلم ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري چهل‌وسومین دوره مسابقات قرائت قرآن مجید فیلیپین (خبر)
 اجراي موسیقی سنتي ايراني در فیلیپین (خبر)
 برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان ایرانی در فیلیپین (خبر)
 معرفی تاریخ ایران به دانشجویان فيليپيني (خبر)
 آغاز روزهای فرهنگی ایران در فیلیپین (خبر)
 برپايي نمایشگاه عکس «ایران امروز»در فيليپين (خبر)
 افتتاح شعبه انجمن خوشنویسان ایران در فيليپين (خبر)
 گرامیداشت هفته جهانی گفت‌وگوهای ادیان در فیلیپین (خبر)
 ديدار سفير و رایزن فرهنگی ایران با رهبر کلیسای کاتولیک فیلیپین (خبر)
 افتتاح گوشه فرهنگی ایران در دانشگاه سیلیمان فيليپين (خبر)
 آيين گراميداشت میلاد پیامبر (ص) در فیلیپین (خبر)
 برگزاري نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم فيليپين (خبر)
 نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 بررسی نقش زبان فارسی در فیلیپین (خبر)
 برگزاري مسابقات حفظ قرآن كريم در فيليپين (خبر)
 نمايش لباس‌های سنتی زنان ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري نمايشگاه لباس‌هاي ايراني در فيليپين (خبر)
 تجليل از برگزیدگان مسابقه «عاشورا از نگاه هنر» در فیلیپین (خبر)
 مسابقه «عاشورا از نگاه هنر» در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 گردهمایی مبلغین شیعه در مانیل (خبر)
 ديدار اعضاي هیأت مجمع جهانی اهل بیت (ع) با مسئولین کمیسیون امور مسلمین فیلیپین (خبر)
  روابط فرهنگي ايران و فیلیپین توسعه مي‌يابد (خبر)
 بازديد نمايندگان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از انجمن دوستي فيليپين و ايران (خبر)
 برگزاری نخستین نشست گردهمایی انجمن دوستی زنان فرهیخته ايران و فیلیپین (خبر)
 بازديد هيأت فرهنگي ايران از دارالقرآن مسجد آبي فيليپين (خبر)
 افتتاح کانون آموزش قرآن کریم در فيليپين (خبر)
 ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به مناطق محروم شهر مانيل (خبر)
 برپايي كارگاه خوشنويسي در فيليپين (خبر)
 آموزش قرائت قرآن كريم در مانیل (خبر)
 برپايي نمايشگاه خوشنويسي «عيد فطر 2017» در فيليپين (خبر)
 توسعه روابط ديني ايران و فيليپين (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با ريیس کتابخانه ملی فیلیپین (خبر)
 برگزاری سمینار مادران بهشتی در فیلیپین (خبر)
 نامگذاري روز قدس توجه جهانیان را به بيت‌المقدس معطوف كرد (خبر)
 هنرنمايي گروه موسیقی «هزار آوای دهلران» در فيليپين (خبر)
 معرفي فرهنگ‌ها در فيليپين (خبر)
  نمايش آثار خوشنويسي قرآني و صنایع دستی ايران در فيليپين (خبر)
 تقدیر دانشگاه ملی فیلیپین از رایزني فرهنگی ايران (خبر)
  گشایش نمایشگاه صنایع دستی در فیلیپین (خبر)
 اجراي گروه موسيقي چاووش در فيليپين (خبر)
 برگزاري چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم در فيليپين (خبر)
 کرسی زبان فارسی در دانشگاه سی‌لی‌مان فيليپين راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 نشست انجمن دوستی زنان ایران و فیلیپین در مانيل (خبر)
 هفته‌هاي فرهنگي ايران و فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 سلسله نشست‌هاي ادبي در مانيل برگزار مي‌شود (خبر)
 همكاري‌هاي دانشگاهي ايران و فيليپين توسعه مي‌يابد (خبر)
 جشن فارغ‌التحصیلان دارالقرآن محمد رسول الله (ص) فيليپين (خبر)
 اعتراض دانشجويان دانشگاه يو- پي از سياست‌هاي رژيم صهيونيستي (خبر)
 توسعه علوم قرآني با تجربيات ايران در فيليپين ميسر مي‌شود (خبر)
 همکاری‌های فرهنگی بنیان مناسبي برای روابط ایران و فیلیپین است (خبر)
 تلاوت قاري ايراني در نماز جمعه مسجد آبي مانيل (خبر)
 راه‌اندازي كرسي زبان فارسي در دانشگاه یو ـ پی فيليپين (خبر)
 بررسي «انقلاب اسلامی و بازتاب جهانی آن پس از سه دهه» در فيليپين (خبر)
 تجليل از فارغ‌التحصیلان کالج بین‌المللی المصطفی(ص) در فيليپين (خبر)
 چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 معرفي ايران با «بچه‌هاي آسمان» در فیلیپین (خبر)
 ايران و فيليپين به دنبال توسعه ارتباطات فرهنگي دوجانبه (خبر)
 بازديد نماينده فرهنگي ايران از كلاس‌هاي آموزش زبان فارسي در دانشگاه يو پي مانيل (خبر)
 دانشجویان فيليپيني به مطالعه فرهنگ و تمدن ايراني علاقه‌مند هستند (خبر)
 اجراي موسيقي سنتي ايراني «بامداد» در فيليپين (خبر)
 گردهمایی گردشگری سال 2016 «آسه‌آن» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 افتتاح اولین گوشه فرهنگی ایران در کتابخانه مرکزی داوائو فیلیپین (خبر)
 تولید مستند کوتاه «زبان فارسی» در فیلیپین (خبر)
 کلاس‌های آموزش زبان فارسی دانشگاه دولتی فیلیپین آغاز شد (خبر)
 تشريح ولايت فقيه در «راديو سلام» دانشگاه فیلیپین (خبر)
 اعلام برگزيدگان هشتمين دوره مسابقات قرآني دانشجويان ايراني در فيليپين (خبر)
 امام خمینی (ره) نه تنها به شیعه که به تمام مسلمانان عزت داد (خبر)
 تجليل فارغ‌التحصیلان دانشگاه بین‌المللی المصطفی(ص)در فيليپين (خبر)
 سمینار «امام (ره) و احیای تفکر دینی در هزاره سوم» در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 گفت‌وگوي بين‌الادياني ايران و فيليپين توسعه مي‌يابند (خبر)
 جشن پنجاهمين سالگرد انجمن موسيقيدانان فيليپين برگزار شد (خبر)
 تفاهم‌نامه همکاری رایزنی فرهنگی ایران و باشگاه خبرنگاران و مطبوعات فیلیپین امضا مي‌شود (خبر)
 ایران سرزمینی اسرارآمیز و مهیج (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران با رایزن فرهنگی چین ديدار كرد (خبر)
 سیزدهمین مسابقات قرائت قرآن کریم فيليپين برگزار شد (خبر)
 درخشش فرهنگ و هنر ایران در جشنواره هفته بین المللی فیلیپین (خبر)
 ايران به مستضعفان فيليپين خدمات پزشكي رايگان ارايه مي‌دهد (خبر)
 اجرای موسیقی سنتی ایرانی در کانون نویسندگان و هنرمندان موسیقی فیلیپین (خبر)
 برگزاري کنفرانس «پنجاهمین سالگرد روابط فرهنگی و سیاسی ایران و فیلیپین» در مانيل (خبر)
 به دنبال استحكام پيوندهاي ايرانيان مهاجر با داخل كشور هستيم (خبر)
 نخستين نشست منطقه‌اي ايرانيان شرق آسيا در فيليپين (خبر)
 اجرای زنده موسیقی سنتی ایران در تلویزیون فیلیپین (خبر)
 نخستين نشست منطقه‌اي ايرانيان شرق آسيا در فيليپين برگزار شد (خبر)
 رایزن فرهنگی كشورمان با وزیر فرهنگ و هنر فیلیپین ديدار كرد (خبر)
 برگزاري سمينار «رویکرد اسلام و مسیحیت نسبت به مریم مقدس و زنان» در فيليپين (خبر)
 همكاري‌هاي ايران با يونسكوي فيليپين آغاز مي‌شود (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با ريیس «باشگاه ملی مطبوعات و خبرنگاران فیلیپین» ديدار كرد (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران در مانيل از مرکز فرهنگی کره جنوبی در فيليپين ديدار كرد (خبر)
 اعطای لوح تقدیر به دو فیلم­ ایرانی در جشنواره فیلم­های کودکان فيليپين (خبر)
 مراسم عید سعید قربان در فيليپين برگزارمي شود (خبر)
 هفته‌ي دفاع مقدس در رايزني فرهنگي ايران در فيليپين گرامي داشته شد (خبر)
 مسيحيان و مسلمانان فيليپين در كنار هم اقدامات داعش را محكوم مي‌كنند (خبر)
 جشنواره فيلم فيليپين با اهداي جايزه به هنر پيشه ايراني پايان يافت (خبر)
 افتتاح نمايشگاه"ایران سرزمین فرهنگ و تمدن" در فيليپين (خبر)
 سمینار «ماپوآ، به سوی ماوراي مرزها، چشم‌انداز جهانی» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار"امام خمینی(ره) و احیاء تفکر دینی در هزاره سوم"در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه "ایران سرزمین فرهنگ و تمدن"در فيليپين (خبر)
 جام فوتسال خلیج فارس در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاری دوازدهمین دوره مسابقات قرائت قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 اجراي گروه موسيقي سنتي "یوشیج" در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه فرش ایران و کارگاه آموزشی قلمزنی در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و غذای ایرانی در فيليپين (خبر)
 برگزاری کارگاه آموزشی موسیقی ایرانی در فيليپين (خبر)
 برگزاری مراسم پنجامین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک ایران و فیلیپین در مانيل (خبر)
 اجراي موسيقي سنتي ايراني در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه کتاب رایزنی فرهنگی ایران در دانشگاه EU فيليپين (خبر)
 هفته فرهنگی ایران درفیلیپین برگزار شد (خبر)
 جشن نیمه شعبان در فيليپين برگزار می شود (خبر)
 برگزاري سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرائت قران کریم درفیلیپین (خبر)
 سمینار جایگاه زن در اسلام و مسیحیت در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاری یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 تاسیس انجمن فرهنگی - علمی ایران و فیلیپین درمانيل (خبر)
 كتاب"نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر" به زبان فیلیپینی (خبر)
 بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رایزنی فرهنگی ايران در فیلیپین (خبر)
 حکمت نامه لقمان به زبان فیلیپینی منتشر شد (خبر)
 دهمین شماره فصلنامه تخصصی "چشم انداز فرهنگی" در فيليپين منتشر شد (خبر)
 برگزاري سمینار "پیامبر اکرم (ص) ، وحدت و آگاهی " در فيليپين (خبر)
 رساله "حقوق امام سجاد(ع)" به زبان تاگالوگ در فیلیپین منتشر شد (خبر)
 دوره آموزش زبان فارسی در فیلیپین برگزار می شود (خبر)
 مسابقه ؛ ایران اسلامی ، استقلال و توسعه (خبر)
 سومین هفته " ماه هنر سینمای ایران " برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار "فرهنگ عاشورا : دین ، آگاهی بخشی و ایثار" در فيليپين (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی - هنری " ایران گهواره تمدن " درفيليپين برگزار شد (خبر)
 نشست علمی " دین ، آگاهی بخشی و ایثار"در فيليپين برگزارمي شود (خبر)
 سمینار " دین ، آگاهی بخشی و ایثار " درفيليپين (خبر)
 نشست "غدیر ، ولایت و امامت" در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 نشست علمی " ولایت , مهدویت و عدالت در زامبوانگا (خبر)
 نشست هاي تخصصی و جشن غدیر در فيليپين برگزار مي شود (خبر)
 برگزاری نشست " نگاهی دوباره به ایران " در فیلیپین (خبر)
 تظاهرات مسلمانان فیلیپینی علیه پخش فیلم آمریکایی و ضد اسلامی (خبر)
 برگزاري نمایشگاه هفته دفاع مقدس در فيليپين (خبر)
 كتاب "روز جهاني قدس در فضاي مجازي"در فيليپين منتشر شد (خبر)
 دیدگاه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد روز قدس (خبر)
 برگزاري نشست های تخصصی با موضوع فلسطین و قدس در فيليپين (خبر)
 طنین زیبای تلاوت قرآن با صدای قاری ایرانی (خبر)
 مراسم احیاء شبهای قدر از سوی رایزنی فرهنگی در فیلیپین برگزار می شود (خبر)
 فصلنامه تخصصی چشم انداز فرهنگی با موضوع ویژه " ایران امروز" (خبر)
 دومین مراسم فارغ التحصیلی دارالقرآن کریم مهارلیکا (خبر)
 بازديد آیت الله اعرافی از رايزني فرهنگي ايران در فيليپين (خبر)
 گسترش همکاری ها و تعاملات علمی ايران و فيليپين (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر جدید امور مسلمانان فیلیپین (خبر)
 تاكيد بر گسترش همکاری های فرهنگی ايران و فيليپين (خبر)
 فاصله میان واقعیت های امروز ایران وتبلیغات منفی غیر قابل تصور است (خبر)
 مراسم رونمایی کتاب «رهبر از نگاه رهبر» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 سمینار تخصصی «نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری و توسعه» (خبر)
 ميزگرد تخصصي «‌نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری و توسعه» (خبر)
 برگزاري سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرائت قران کریم در فیلیپین (خبر)
 سمینار نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری (خبر)
 کتاب " رهبر از نگاه رهبر "به زبان انگلیسی در فیلیپین (خبر)
 مراسم بزرگداشت رحلت حضرت امام خمینی(ره) (خبر)
 گسترش همكاريهاي فرهنگي ايران و فيليپين (خبر)
 دومین دارالقران شهر «مراوي» در فيليپين تأسيس شد (خبر)
 نشست تخصصی نقش زنان در بیداری دینی درفيليپين (خبر)
 ترجمه و انتشارگزیده اجوبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به زبان تاگالوگ در فیلیپین (خبر)
 معنویت ‌ومدنيت در ایران‌ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند (خبر)
 دهمین دوره مسابقات قران کریم (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی و هنری " ایران در ایینه هنر" (خبر)
 چهارمین دور گفتگوی دینی اسلام و مسیحیت فیلیپین (خبر)
 نشست «زبان فارسی زبان اندیشه و تفکر» (خبر)
 سمپوزیوم "دین، بیداری و توسعه " در فيليپين برگزار مي شود (خبر)
 نشست «زبان فارسی، ‌زبان اندیشه و تفکر» (خبر)
 ترجمه و چاپ سه زبانه دعای کمیل (خبر)
 فيلم سينمايي «روز سوم» در دانشگاه يوپي فيليپين به نمايش در آمد (خبر)
 مسابقات قرائت قرآن كريم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی و هنری همراه با نمایش فیلم های ایرانی (خبر)
 برگزاري نشست " هماهنگی با آفرینش و دیدگاه ادیان "در فیلیپین (خبر)
 امام خمینی، برجسته ترین رهبر احیاگر قرن بیستم است (خبر)
 بازديد رايزن فرهنگي ايران از مسجد امام خميني (ره) در جنوب فيليپين (خبر)
 دور اول برنامه فرهنگی " ماه هنر سینمای ایران " در فیلیپین (خبر)
 نمایش فيلم هاي ايراني در مجموعه فرهنگی ریزال فيلپين (خبر)
 گسترش همکاری های علمی ايران و فيليپين در حوزه تاریخ (خبر)
 ویژه نامه فصلنامه پیام مهر برای محرم به زبان انگلیسی (خبر)
 سمینار «عاشورا و فرهنگ بیداری»در فیلیپین (خبر)
 باید فیلیپینی ها را با فرهنگ بزرگ ایران و ارزش های آن آشنا نمود (خبر)
 پادانگ کربلا در فیلیپین؛نماد مقاومت و مظلومیت (خبر)
 ظرفیت های ایران در عرصه رسانه بی نظیر است (خبر)
 نمايش فيلم بچه های آسمان در فيليپين (خبر)
 انتشار کتاب "نماز در اسلام"از سوي رايزني فرهنگي ايران در فیلیپین (خبر)
 آغاز آموزش زبان فارسی در کالج بین المللی المصطفی (ص) در فیلیپین (خبر)
 تجدید چاپ قرآن کریم به زبان سیبوانا در فيليپين (خبر)
 نشست «از اكمال دين تا گفت‌وگوي بين اديان» در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 انعكاس پيام حج مقام معظم رهبري در مطبوعات فيليپين (خبر)
 برگزاري مراسم جشن قربان تا غدير در فيليپين (خبر)
 برگزاري دعای عرفه و نماز عید قربان در رایزنی فرهنگی ايران در فیليپين (خبر)
 مسابقه ادبی - هنری قربان تا غدیر (خبر)
 نمایشگاه ایران در آینه هنر در فیلیپین به کار خود پایان داد (خبر)
خبرهاي مهم
اهدای کتاب «خزینه المخطوطات» به خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد سند
هفته فرهنگی ايران در جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود
اتاق ایران‌شناسی در لاهور پاکستان راه‌اندازی می‌شود
پايان كلاس‌های آموزش زبان فارسی در ترکمنستان
معرفی «شبکه فرهنگی کشورهای آسیایی» در پرتوریا
فیلم‌های ایرانی به زبان‌های ملی و رسمی سنگال برگردانده می‌شود
دیدار هنرمندان کشورمان با رایزن فرهنگی ایران در مالزی
بزرگداشت چارنتس در مسجد کبود ایروان
اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان زبان فارسی قرقیزستان
رونمایی از کتاب «خوشنویسی اسلامی؛ هنر خوشنویسی ایرانی» در یونان
پنجاه‌‌وپنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری مركز گفتگوی ادیان برگزار شد
شرکت ایران در جشنواره «نلسون ماندلا» آفریقای جنوبی
اعطای بالاترین نشان افتخار دولت جمهوری خودمختار نخجوان به سرکنسول ایران
بزرگداشت آغاز دهه چهارم از تأسیس نشریه «اشپکتروم ایران» در آلمان
هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا در رُم برگزار شد
  با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در رُم، سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا (28 و 29 خردادماه) با موضوع «بررسی راهکارهای برون‌رفت از افراط‌گرایی دینی ـ اسلام‌هراسی» در محل بنياد دائره‌المعارف تره‌كانی برگزار شد.

 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.