English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

همایش"جایگاه امام خمینی (ره) در توسعه علوم دینی ، بیداری و وحدت امت اسلامی "درسيرالئون

همایش"جایگاه امام خمینی (ره) در توسعه علوم دینی ، بیداری و وحدت امت اسلامی " از سوي رايزني فرهنگي ايران و با مشارکت انجمن اسلامی دانشجویان برگزارشد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، همایش"جایگاه امام خمینی (ره) در توسعه علوم دینی ، بیداری و وحدت امت اسلامی " از سوي رايزني فرهنگي ايران و با مشارکت انجمن اسلامی دانشجویان در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی كشورمان در فريتاون برگزارشد.

در این همایش حجت الاسلام و المسلمین دکتر رقوی رئیس دانشکده اسلامی فریتاون ، محمد لامین منصاری استاد دانشکده اسلامی ، شیخ احمد تیجان سیلاه امام جمعه مسجد مرکزی فریتاون ، آلفا رشید جالو وکیل دادگستری و روزنامه نگار ، ابراهیم کولیا کامارا رئیس روابط عمومی شورای ائمه جمعه و جماعات سیرالئون ، الحاج مدنی کاباه رئیس روابط عمومی سازمان وحدت اسلامی سیرالئون سخنراني كردند.

"محمدرضا قزلسفلي"، رایزن فرهنگی ايران درسيرالئون  در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه صداقت در عمل و گفتار از ویژگی‌هاى امام خمینى(ره) بود، گفت: بیدارى ملت‌ها از جمله مباحثى بود که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران همواره ضرورت آن را دهه ها قبل مورد تاکید قرار می دادند . 

وی افزود: در اندیشه های امام خمینی (ره) " تحريف اسلام و وارونه جلوه دادن مفاهيم دينی ، تفرق ، تحجر و جمود مقدس‌نماها ، روشنفکرنماها ، آخوندهای وابسته به قدرت ها و دنيا طلب " به عنوان موانع وحدت و بیداری اسلامی خطری بزرگ برای جهان اسلام معرفی شده است .

رایزن فرهنگی ايران با بیان اینکه در دوران معاصر امام خمینی( ره ) بزرگ ترین منادی وحدت اسلامی به شمارمی آیند، گفت: ایشان نه تنها وحدت را در میان فرق اسلامی مطرح می کردند بلکه درعرصه های مختلف  نیز  " وحدت " را  در تمام مراحل زندگی سیاسی ودینی خویش امری ضروری می دانستند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) " اسلام " و  " وحدت و همدلی " را دو رکن اساسی پیروزی انقلاب اسلامی می دانستند، گفت: به اعتقاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ایجاد خلل در وحدت مسلمین " گناه کبیره " و  " جرم بزرگی " می باشد که عوامل ایجاد اختلاف چه از طرف دشمن صادر شود و چه از طرف مسلمان گناهی نابخشودنی می باشد .

   رایزن فرهنگی ايران با بیان اینکه شخصیت امام خمینی (ره) پس از پیغمبر اکرم (ص) و معصومین(ع) با هیچ کسی قابل مقایسه نمی باشد، گفت: تقید به ارزش ها ، آراستگی به خصلت ها و مکارم اخلاقی ، توجه به عزت مسلمین ، صداقت در گفتار ، اخلاص در اعمال و کردار ، مطالعه و پرکاری ، وقت شناسی و نظم ، رعایت قانون ، فروتنی ، جلوگیری از تملق ، سبقت در سلام دادن ، انسان پروری ، پرهیز از شخصیت زدگی ، دوری از اسراف ، احترام به همسر از جمله خلق و خوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگو بود.

"قزلسفلی"، با بیان اینکه امام خمینی (ره) به عنوان بزرگ ترین بیدارگر جهان بوده و اهداف رسالت پیامبران الهی را تحقق نمودند، گفت: پیروان ادیان الهی و آزادگان جهان امام خمینی (ره) را متعلق به خود می دانند .  

وی با اشاره به جایگاه مقام امام خامنه ای(مد ظله العالی) در اکمال اندیشه های بیدارکننده بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت بیداری امت اسلامی و پیشرفت های عظیم امروز ایران مدیون ادامه رهبری صحیح و مدبرانه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی )به عنوان جانشین  امام خمینی (ره) می باشد .

"شیخ احمد تیجان سیلاه"، در بخشی از سخنان خود جزئیاتی از دوران تحصیلی ، مدارج علمی ، آغاز مبارزه ، تبعید ، هدایت انقلاب اسلامی از خارج ، اوج مبارزات ، پیروزی انقلاب اسلامی ، تاسیس جمهوری انقلاب اسلامی ، رهبری بی نظیر ، شجاعت ، اخلاص و تقوای امام خمینی (ره) و تحکیم جایگاه انقلاب اسلامی توسط امام خامنه ای ( مد ظله العالی) ارائه نمود .

  حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد رقوی نماینده المصطفی و مدیر موسسه بین المللی مطالعات اسلامی سیرالئون با اشاره به  مقام علمی امام خمینی(ره) گفت: آثار امام تخصصی ، عمیق  و در موضوعات مختلف مانند فقه، تفسیر، فلسفه و عرفان می باشند.

وی با بیان اینکه عمق اندیشه های امام خمینی (ره) در مواردی برای بعضی انسان های سطحی نگر قابل درک نبوده و بدفهمی هائی به وجود آمده است، گفت: این تهمت ها به امام از سر جهل و عدم درک اندیشه های ایشان و یا دروغی است که بخاطر دشمنی ابراز شده است. زیرا هرکس کوچکترین آشنایی با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران داشته باشد می داند امام خمینی (ره) قائل به عصمت انبیاء است و ممکن نیست چنین باوری درباره انبیاء داشته باشد.

"رقوی"،افزود:آنچه امام خمینی (ره) بیان کرده اند که از ایات و روایات برگرفته شده این است که  خداوند متعال  هدایت نهایی و کمال جامعه را در چند مرحله طراحی کرده و هر پیامبری بخشی از این مرحله را بر عهده داشته است. هر پیامبری وظیفه اش را در آن مرحله به بهترین وجه انجام داده و لی اصل ماموریت که استکمال نهایی جامعه است محقق نشده و سرانجام توسط حضرت مهدی موعود (عج)محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه تدریس در حوزه های علمیه قم و نجف و بهره مندی صدها عالم دینی و علمی دلیل روشنی بر مقام والای علمی امام خمینی (ره) می باشد، گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در طول حیات خود شاگردانی برجسته ای مانند امام خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر جمهوری اسلامی ایران ، علامه شهید مرتضی مطهری و دکتربهشتی تربیت کرد که هرکدام به نوبت خود منشاء برکات و خیرات فراوانی برای جامعه بشری بوده اند.

" رقوی"، در بخشی از سخنان خود با اشاره به جایگاه عالی سیاسی امام خمینی(ره) گفت: ایشان در حقیقت یک رهبر واقعی اسلامی و سیاستمداری حکیم بودند که ضمن ایجاد تحولات اساسی سازنده ای در جهان با تغییر در سیاست جهانی،  ایجاد ترمنولوژی جدید در سیاست، ایجاد قواعد جدید، ایجاد فرهنگی جدید، بازگشت به اسلام ناب، ایجاد جبهه واحد مظلومین علیه استکبار و ظلم از از جمله تاثیرات سازنده آن امام به عنوان یک سیاستمدار بود.

وی با اشاره به اخلاص، بندگی و تقوی شخصیت امام خمینی (ره) گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در عین اینکه یک سیاستمدار و عالم فعال در صحنه اجتماعی سیاسی بودند عارفی کامل توام با خلوص و تقوی که جائی در زندگی ایشان برای غیر خدا نگذاشته وجود نداشت ، نیز بودند .

" مدنی کاباح"، گفت: امام خمینی (ره) زمینه های تحقق آموزه ها و تعالیم قرآن مجید ، سنت های پیامبر اکرم (ص) و اهل البیت (ع)  توام با اصول دمکراسی فراهم نمود . 

وی افزود:  امام خمینی (ره) در دوران معاصر بزرگ ترین منادی وحدت ، مصلح و بیدارگر بودند که زمینه های بیداری ملت های مسلمان را دهه ها قبل   فراهم نموده و به مسلمانان آموخت که بیداری اسلامی موجب عزت می گردد. 

"محمد لامین منصاری"،گفت: امروزه مزدوران دشمن از بیم اینکه این بیداری عالم گیر شده و به سایر ملت های مظلوم سرایت نماید با ایجاد موانع و انتقادهای بی اساس تصویر نادرستی از نظام جمهوری اسلامی ایران ترسیم می نمایند .

وی افزود:امام خمینی (ره) منشاء بیداری اسلامی سال های اخیر بوده و امام خامنه ای ( مد ظله العالی) با هدایت صحیح انقلاب اسلامی و حفظ و تداوم اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی موجبات بیداری سال های اخیر ملت های مسلمان را فراهم نموده اند . 

" آلفا رشید جالو"، وکیل دادگستری سیرالئون و روزنامه نگار خبره در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه اندیشه های امام خمینی (ره) ضروری ترین نیاز ملت های آزاده جهان می باشد، گفت: بصیرت و بیداری تنها راه نجات و برون رفت از بحران های موجود کشورهای اسلامی و بطور عموم مستضعفان جهان می باشد .

"ابراهیم کامارا"، رئیس شورای ائمه جمعه و جماعات سیرالئون ضمن ایراد سخنانی مسلمانان را به تاسی از پیام های مبعث رسول گرامی اسلام و امام خمینی (ره) دعوت و به عوامل اختلاف بین امت واحده اسلامی توصیه نمود تا تقوای الهی داشته و دست از ایجاد تفرقه بر دارند .


١٢:١٣ - 1392/03/20    /    شماره : ٥٩٩٣٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 آموزش قرآن کریم در سیرالئون (خبر)
 نمایش سریال «امام علی(ع)» در سیرالئون (خبر)
 اردوی آموزشی دانشجویان مسلمان سيرالئون برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن ماه رمضان در سيرالئون (خبر)
 دوره دانش‌افزایی ائمه جمعه و جماعات سيرالئون پايان يافت (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران از رادیو SLBC سیرالئون (خبر)
 برگزاری همایش نقش رهبران دینی در رعایت اخلاق و در سيرالئون (خبر)
 همايش «جمهوری اسلامی ایران؛ 39 سال مقاومت و تلاش» در سيرالئون (خبر)
  بازدید رايزن فرهنگي ايران از مدارس امام صادق (ع) و شهيد بهشتي در سيرالئون (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سیرالئون» (خبر)
 آغاز پخش سریال  «ولایت عشق» در سیرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر فرهنگ و توریسم سیرالئون (خبر)
 برگزاري همايش « محمد(ص) پیامبر وحدت و بیداری» در سيرالئون (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با شخصيت‌‌هاي دانشگاهي سيرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي كشورمان در سيرالئون با شیخ تیجان سیلا (خبر)
 برگزاري همایش شیرخوارگان حسيني در سیرالئون (خبر)
 نمايشگاه قرآن در آينه هنر در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار عفاف و حجاب در سيرالئون (خبر)
 مجری شیعه رادیو قرآن سیرالئون درگذشت (خبر)
 حال و هواي سيرالئون در روزهاي سوگ براي جانباختگان منا (خبر)
 تبيين جايگاه عيد قربان در راديو کالچار سيرالئون (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن كريم در سيرالئون (خبر)
 همايش «فلسطین در آئینه حقوق بشر» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همایش «پیامبر صلح و دوستی و خاندان هدایت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 اهالي سیرالئون سنی هستند اما امکان ندارد نام حسنین(ع) را روی دوقلوهای خود نگذارند (خبر)
 نشست دانشجويي انقلاب اسلامي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پيامبر (ص) و اهل بيت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 لغو جشن‌های کریسمس در سیرالئون (خبر)
 شیوه‌های سنتی آموزش قرآن در سیرالئون (خبر)
 ایران، همچنان امید سیرالئونی‌هاست (خبر)
 مصاحبه قزلسفلي رايزن پيشين فرهنگي ايران در سیرالئون با روزنامه استاندارد تایمز (خبر)
 اشک‌هاي سيرالئون برای قزلسفلی/ روایت رایزنی با مديريت جهادی (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت "جبريل سي سه"عالم بزرگ اسلامي سيرالئون (خبر)
 انجمن سازمان های اسلامی در سيرالئون تاسيس شد (خبر)
 آغاز سومین دوره کلاس های تقویتی ریاضیات و فیزیک در سيرالئون (خبر)
 برگزاري مراسم اعطاي گواهي پايان دوره آموزشي كامپيوتر در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقالات در خصوص معرفي شخصيت امام خميني (ره) در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 همايش" اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی "درسيرالئون (خبر)
 معرفي فرهنگ انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله " امام خمینی (ره) رهبر بزرگ جاودانی " در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 رادیو صدای قرآن واهل البیت(ع)سیرالئون يك ساله شد (خبر)
 تدريس دين و جهاني شدن در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 گراميداشت ايام الله دهه مبارك فجر در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آموزش دروس ریاضیات و فیزیک در دبیرستان امام صادق (ع)سيرالئون (خبر)
 برگزاري همايش جایگاه حیاتی وحدت در قرآن مجید در سيرالئون (خبر)
 برپايي مناسبت های اسلامی موجب بيداري و بصیرت جوامع اسلامي مي شود (خبر)
 بررسی عوامل و موانع وحدت در سیرالئون (خبر)
 دوازده ربيع الاول در سيرالئون تعطيل رسمي است (خبر)
 وحدت رمز عزت و عظمت مسلمین است (خبر)
 حضرت عیسی مسیح (ع) همه چیزش معجزه بود (خبر)
 همايش "نقش و جایگاه زن در اسلام"درسيرالئون (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران عضو ويژه هيات امناي يكصد مسجد سيرالئون (خبر)
 "فاطمه" فراوان ترين نام در سيرالئون (خبر)
 جلوه های دموکراسی دراسلام به مراتب بهترمطرح شده است (خبر)
 مشاركت رايزن فرهنگي ايران درآئین سنتی برداشت برنج در سيرالئون (خبر)
 حقوق و جایگاه حیوانات در اسلام در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 همایش نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در سيرالئون (خبر)
 تسليت ائمه جمعه و جماعات سيرالئون در پي شهادت حجت الاسلام والمسلمين انصاري (خبر)
 عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني در سيرالئون (خبر)
 پايدارى در راه عقيده از اصول شيعيان امام حسين (ع)است (خبر)
 دوره آموزشی عاشورا شناسی در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 کارگاه آموزشی دانش افزائی درسيرالئون برگزار شد (خبر)
 ایران الگوی دمکراسی و حکومت مردم سالاری حقیقی در جهان است (خبر)
 استقبال بي سابقه مردم شهر لونسار سيرالئون از رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 تدريس نهج البلاغه در دانشکده اسلامی فریتاون سيرالئون (خبر)
 همايش بررسی ابعاد سازنده انتخاب شایسته ترین گزینه تاریخ درغدیرخم در سيرالئون (خبر)
 معرفی غدیر خم به عنوان روز سرنوشت در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 كارگاه آموزشي غدير شناسي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 تشريح پيام ها و درس هاي عيد قربان در سيرالئون (خبر)
 انتشار پيام مقام معظم رهبري به كنگره حج در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تشريح انديشه هاي اخلاقي و تربيتي حافظ شيرازي در سيرالئون (خبر)
 وفادار ترین ذوج جهان ، الگوی کامل برای بشریت (خبر)
 رژيم صهيونيستي هرگز به قوانين بين‌المللي پايبند نبوده است (خبر)
 تشريح جايگاه حج در انديشه مولانا در برنامه زنده رادیو فرهنگ سیرالئون (خبر)
 بررسی "فرهنگ ، مناسک و اهداف انسان ساز حج" در سيرالئون (خبر)
 بازديدسه ساعت مشاور رئيس جمهورسيرالئون از نمايندگي فرهنگي كشورمان (خبر)
 انتشار ويژه نامه حضرت امام رضا(ع) در سيرالئون (خبر)
 تبيين"ضرورت دشمن شناسی بر اساس معارف قرآن مجید و اهل البیت (ع)" در سيرالئون (خبر)
 مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري کارگاه آموزشی امام شناسی در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله" امام صادق (ع) بنیانگذار دانشگاه اسلامی بین المللی"درسيرالئون (خبر)
 معرفي شخصيت ابوعلي سينا در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 معرفي ابعاد شخصيت ديني و علمي و آثار علامه مجلسي در سيرالئون (خبر)
 اعطاي كتاب به مناسبت " روز جهانی مساجد "و بزرگداشت علامه مجلسی در سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "الهيات اسلامي" و "اخلاقيات اسلامي" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 اجراي طرح اطعام و اكرام در سيرالئون (خبر)
 "جایگاه حضرت خدیجه (س) در تقویت و توسعه اسلام" در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 اهداء پنجاه جلد نهج البلاغه و كتاب "امام علي (ع) صداي عدالت انساني" به خبرنگاران سیرالئوني (خبر)
 ترویج فرهنگ قرائت دعای جوشن کبیردر سيرالئون (خبر)
 رقابت 200 حافظ و قاری سیرالئونی در مسابقات قرآني (خبر)
 نشست "بیداری اسلامی و آزادی قدس و قدس محور وحدت" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برپای نخستین ضیافت افطاری ویژه ائمه جمعه و جماعات سیرالئون (خبر)
 بررسی آراء و اندیشه های شهید مطهری در دانشگاه فورابه سیرالئون (خبر)
 تشريح ابعاد سازنده روزه توسط رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 بررسی آسیب ها وعوامل کاهنده ارزش روزه ىر خطبه های نماز جمعه سیرالئون (خبر)
 برگزاري نشست" انتظار، بیداری و توسعه "در سيرالئون (خبر)
 بررسي اندیشه های شهید مطهري با فيلسوفان غربي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله "یاد مردی که اندیشه و تفکر او خط سیر تاریخ را عوض نمود" در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "شناخت صحيفه سجاديه" در سيرالئون (خبر)
 پايان پنجمین دوره کارگاه های آموزشی کامپیوتر در سيرالئون (خبر)
  تشريح اهداف و پيام هاي مبعث از نگاه حضرت علي(ع) در سيرالئون (خبر)
 مراسم اعتکاف در مسجد مرکزی فریتاون سيرالئون برگزارشد (خبر)
 همايش "حضرت علی (ع) مظهر عدالت ، بیداری و حقوق بشر" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله «نقش دانشمندان ايراني در گسترش مطالعات اسلامي» در سيرالئون (خبر)
 مسلمانان تحولات و حركت های انحرافی زمان خود را بشناسند (خبر)
 برگزاري کارگاه های آموزشی رايانه در سيرالئون (خبر)
 بررسی عدالت اجتماعی در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آشنا سازی فرهنگ نوروز در رایزنی فرهنگی ايران در سيرالئون برای فرهیختگان (خبر)
 انتشار مقاله هاي نوروزي در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 انتشار و پخش پيام نوروزي مقام معظم رهبري در سيرالئون (خبر)
 اهدا كتاب به مدرسه امام صادق(ع) در سيرالئون (خبر)
 برگزاري كارگاه دانش افزايي معلمان سيرالئون (خبر)
 نقش اعتقاد به معاد در زندگی دنيوی (خبر)
 بررسي جايگاه زن در نظام جمهوري اسلامي ايران از سوي مطبوعات سيرالئون (خبر)
  تدريس "شناخت اسلام" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 رادیوی قرآن در سيرالئون راه اندازي شد (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تحقق جامعه عدل جهانی است (خبر)
 برگزاري همايش "انقلاب اسلامی ، رسالت پیامبر اکرم (ص) و بیداری اسلامی"در سيرالئون (خبر)
  بررسی جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی ، عوامل و موانع آن درسيرالئون (خبر)
 تشريح برنامه هاي ايام دهه مبارك فجر درسيرالئون (خبر)
 اكثــريت بي‌ادعــا (خبر)
 انتشارمقاله " شیعه و سنی متحد هستند"درسيرالئون (خبر)
 همايش "جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی"در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 انعکاس اهميت بيداری اسلامی از دیدگاه آيت الله خامنه‌ای در مطبوعات سیرالئون (خبر)
 همايش "درس های سازنده از میراث و آموزه های حضرت محمد(ص) " (خبر)
 ارائه درس تاريخ اديان براي اولين بار در دانشكده اسلامي فريتاون سيرالئون (خبر)
  برگزاري همايش نقش امام حسین (ع) در حفظ سنت پیامبر اکرم (ص) درسيرالئون (خبر)
 همايش " نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در حفظ و ضمانت سنت پیامبر اکرم (ص)" (خبر)
 ایران الگوی بسیار مناسبی برای کشورهای اسلامی در حال توسعه می باشد (خبر)
 تمجيد سفير جديد كشورمان از فعاليت هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 ایران زمینه تعامل مسالمت آمیز بین پیروان ادیان الهی را فراهم نموده است (خبر)
 انتشارمقاله" حقیقت و ماهیت انقلاب امام حسین(ع)"درمطبوعات سيرالئون (خبر)
 مراسم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی (ع) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله " محرم ، ماه عزاداری " در روزنامه استاندارد تایمز سیرالئون (خبر)
 همايش جايگاه قيام كربلا و بزرگداشت روز علي اصغر (ع) در سيرالئون برگزارمي شود (خبر)
 همايش "غدیر خم شایسته ترین انتحاب" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " غدير خم و شايسته ترين انتخاب " در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 کمیته امداد امام خمینی(ره) در سیرالئون تحولات بنیادیني ایجاد کرده است (خبر)
 محكوميت گسترده فيلم موهن توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص)درسيرالئون (خبر)
 پیامبر اکرم(ص)محبوب ترین انسان هاست (خبر)
 نقش مربیان در برقراری صلح، وحدت و بيداری اسلامی در سيرالئون بررسی شد (خبر)
 برگزاري مراسم ویژه علمی و آموزشی درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه امام صادق (ع) در توسعه علم و دانش سيرالئون (خبر)
 بازتاب كامل بيانات مقام معظم رهبري در اجلاس عدم تعهد دررسانه هاي سيرالئون (خبر)
 بصیرت راه نجات و ضروری ترین نیاز مسلمانان است (خبر)
  اهداي بیش از دویست جلد كتب اسلامی به كتابخانه هاي شهرستان بو در سيرالئون (خبر)
 برگزاري بزرگداشت ابوعلي سينا در سيرالئون (خبر)
 " رابطه بیداری اسلامی ، فرهنگ رمضان و حمایت از آزادی قدس امتحان الهی " (خبر)
 ابراز همدردی سیرالئونی ها با ایران (خبر)
 رقابت بي سابقه دويست حافظ ، قاري و مترجم قرآن مجيد در سيرالئون (خبر)
 برگزاري ميلاد امام حسن (ع) در سيرالئون (خبر)
  رشد حیاء و عفت از آثار معنوی و دنیوی روزه است (خبر)
 اتحادیه مدارس اسلامی تحت حمایت ایران در سیرالئون تاسيس مي شود (خبر)
  بررسي فرهنگ ماه رمضان و ابعاد سازنده روزه در توسعه همه جانبه انسان درسيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره تخصصی علمی " انتظار ، بیداری و توسعه جوانان "درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه منجی عالم بشريت در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 نشست " انتظار و توسعه " در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برنامه هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون اعلام شد (خبر)
 برگزاري كنفرانس نقش اطلاعات حرفه ای در توسعه فرهنگی سیرالئون (خبر)
 تنها راه نجات بشر تمسک به فرهنگ و معارف اهل البیت (ع) است (خبر)
 کمک های خارجی منجر به توسعه یک کشور نمی شود (خبر)
 تبیین ره آوردهای بعثت پیامراکرم (ص) و وظایف مسلمانان درسيرالئون (خبر)
 همايش "اندیشه های بیدار کننده و ماندگارامام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 بازتاب گسترده مراسم سالگرد ارتحال امام در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 اعتكاف دانشجويان دانشكده اسلامي فريتاون (خبر)
 حضرت علی (ع) به همه انسان ها تعلق دارند (خبر)
 انتشار شعردر وصف حضرت علي (ع)در روزنامه سلون تايمزسيرالئون (خبر)
 همایش " اندیشه های بیدارکننده و ماندگار امام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 همایش "اندیشه های بیدارکننده امام خمینی راهي برای توسعه" (خبر)
 ترويج فرهنگ اهل بيت(ع)، حلال مشكلات جوامع است (خبر)
 مراسم سالگرد آزادی جنوب لبنان در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 حضرت فاطمه (س) سرمشق کامل زنان در همه اعصار است (خبر)
 همايش «فاطمه، سرمشق زنان و منشاء بیداری» (خبر)
 مقالات تخصصي با محوريت شخصيت صديقه طاهره (س) (خبر)
 مقاله ای تحت عنوان " فاطمه ، فاطمه است " (خبر)
 همايش« فاطمه زهرا(س) الگوی ماندگار،منبع معرفت، بصیرت و بیداری برای زنان درهمه عصرها» (خبر)
 معلمان همواره درتاریخ ایران مورد احترام بوده اند (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت مقام استاد شهيد مطهري وروز معلم در سيرالئون (خبر)
 همايش حضرت فاطمه (س) و بیداری و تحول درسيرالئون برگزارشد (خبر)
 کلاس های درس شناخت اسلام «دانشگاه فورابه» (خبر)
 نشست ابعاد جهانی شخصیت سعدی (خبر)
 رئيس انجمن دوستي ايران و سيرالئون درگذشت (خبر)
 معرفي شخصيت «عطار نيشابوري» در روزنامه‌هاي سيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره كارگاه آموزشي رايانه در سيرالئون (خبر)
 چاپ مقاله نوروز باستاني در روزنامه‌هاي سیرالئون (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران در سیرالئون با روزنامه «استاندارد تایمز» (خبر)
 جشن ميلاد حضرت زينب در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انعكاس پیام نوروزی مقام معظم رهبري در رسانه های خبری سیرالئون (خبر)
 معرفی ابعاد سازنده ، آداب و رسوم و میراث فرهنگی نوروز (خبر)
 دومين کارگاه "اسلام، رسانه های خبری و توسعه" برگزار شد (خبر)
 خدمات دين اسلام به زنان،غير قابل چشم پوشي است (خبر)
 اهداي جایزه بزرگ 2012 «بولیوار» به رئيس جمهور ايران (خبر)
 نشست بررسي تقويت بسترهاي اعتقادي مسلمانان (خبر)
 كلاس ايران شناسي در دانشگاه «فورابه» سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " حضرت محمد (ص) و وحدت " در سیرالئون برگزار شد (خبر)
 حضور رايزن فرهنگي ايران در برنامه راديويي دمكراسي 1/98 سيرالئون (خبر)
 " شیطان شناسی در قرآن مجید و روایات " بررسي شد (خبر)
 مراسم حج، تمرين تشكيل جامعه توحيدي براي امت اسلامي است (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.