English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی ، عوامل و موانع آن درسيرالئون

به همت رايزني فرهنگي ايران و با همکاری شورای علماء شهرستان کنما همايشي با عنوان" بررسی جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی ، عوامل و موانع آن" درموسسه تبلیغاتی رسول اعظم (ص) برگزار شد .

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،در این همایش که بیش از چهارصد و پنجاه نفر از شخصیت های تاثیر گذار دینی، علمی، فرهنگی ، اجتماعی ، مقامات محلی و روسای قبائل شهرستان های بو و کنما شرکت نمودند،  جایگاه وحدت امت اسلامی و ضرورت آشنا سازی مسلمانان از توطئه های دشمنان سودجو و فرصت طلب وابسته به فرقه های ضاله وهمچنین لزوم ترفیع سطح آگاهی مسلمانان نسبت به عوامل و موانع وحدت اسلامی؛شیخ محمد سواری عالم برجسته شهرستان کنما ، موسی تراولی استاد و مبلغ فعال اسلامی ، احمد شریف استاد دانشکده کنما و محمدرضاقزلسفلي رایزن فرهنگی ايران راجع به راه های نیل به وحدت ، عوامل و موانع آن با استناد به دیدگاه ها و رهنمودهای امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی ) سخنرانی نمودند .

دراين همايش ،"قزلسفلي "، با قرائت آیات و احادیثی راجع به تحکیم وحدت اسلامی با اشاره به فرازهائی از بیانات امام خمینی(ره) و امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) به  ارائه تعریفی جامع وحدت  برای توسعه پرداخت و اظهارداشت: تحقق وحدت اسلامی که  ضامن سعادت همیشگی مسلمانان می باشد ضروری و اجتناب ناپذیر بوده و دیر یا زود مسلمانان برای نجات خود از شر اجانب و عوامل مردم فریب آن ها باید باهم متحد شوند .   

وی گفت: قرآن مجید هرگونه درگيری و يا تشتت را كه منجر به تفرقه و فروپاشی اتحاد ميان مسلمانان شود مورد نكوهش خود قرار داده است.

رایزن فرهنگی ايران با اشاره به ارتباط علمی و منطقی بین  دو پدیده " نزاع و تفرقه " با" سستی و اضمحلال " در آیه مبارکه " و اطيعواالله و رسوله و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ريحكم و اصبروا ان الله مع الصابرين " گفت: قرآن مجيد در اين آيه مسلمانان را از نزاع با يكديگر برحذر می دارد تا بتوانند در مقابل دشمن مستحكم بايستند.

وي با تاکید بر هوشیاری مسلمانان از توطئه های دشمنان و عوامل آن ها با اشاره به مستندات تاریخی گفت: در قرن نوزدهم سفیر یک کشور اروپائی به سیاست مداران کشور خود توصیه نمود که " بین مسلمانان سه اختلاف و شکاف وجود دارد.  اگر آن ها را فعال کنیم نوکر و پیرو ما خواهند شد " .

رایزن فرهنگی با اشاره به متن سند استعماری فوق الذکر مبنی بر فعال نمودن " اختلافات نژادی و قومی " افزد: این توصیه ها بر خلاف قرآن مجید ، سیره و سنت پیامبر اسلام (ص) و اهل البیت (ع) بوده و هیچ یک از امتیازهای نژادی معیار برتری نبوده و قرآن مجید با بیان " ان اکرمکم عندالله اتقیکم " برتری انسان ها را تقوی اعلام می نماید. 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به طرح استعماری تحریک احساسات ناسیونالیستی " اختلاف و حکومت " برای ایجاد اختلاف بین امت اسلامی گفت: استعمارگران از گذشته تا کنون با استفاده از عوامل افراطی و جاهل خود تلاش نموده اند بین سنی و شیعه اختلاف انداخته و شمار زیادی از مسلمانان با ایمان را به قتل رسانده اند .

"قزلسفلی"با اشاره نقش حیاتی اهل البیت (ع) در حفظ وحدت مسلمین گفت حضرت علی (ع) به عنوان رهبر ، امام  و وصی حضرت محمد (ص) بنیان گذاروحدت بوده و پیروان آن حضرت نیز همواره این وحدت را حفظ نموده اند .

وی تاكيد كرد: یکی از راه های حفظ وحدت شناخت موانع وحدت اسلامی و مبارزه با آن ها می باشد .

وی با بیان اینکه جاهلیت ، تعصبات قومی ، غرض ورزی ، تنگ نظری ، حسادت ، داشتن اطلاعات یک بعدی از اسلام ، نداشتن بصیرت ، تکبر و عدم تمایل به گفتگو با پیروان مختلف سایر ادیان و مذاهب از جمله موانع وحدت و انسجام اسلامی می باشند، گفت: پیامبر اسلام با بکار گیری شیوه های واقع بینانه ، جامعه از هم گسیخته و متفرق عرب را به وحدت  فرا خوانده و در نهایت جامعه ای نمونه بر اساس تعالیم انسان ساز اسلامی در مدینه استقرار نمودند .

"الحاجی محمد قاسم لبنانی" فعال مقیم شهرستان کنما گفت: مسلمانان برای ایجاد وحدت و حل مشکلات خود به  شناخت دقیق قرآن مجید بر اساس منابع معتبر ، تاسی به جایگاه عترت و سنت پیامبر اکرم (ص) ، اعتقاد عمیق به اصول و فروع دین، رعایت فرهنگ و اخلاق اسلامی ، مطالعه تاریخ اسلام و... که از عوامل موثر تحقق وحدت بین مسلمانان می باشد ، نیاز دارند  .  

وی با بیان اینکه امروز مسلمانان نباید از خطر تهاجم فرهنگی دشمنان ، ترویج رفتارهای غیر اخلاقی در بین جوانان و... غافل بمانند، گفت :بازگشت به تعالیم عالیه قرآن مجید ، اسلام و سیره پیامبر اسلام (ص) و اهل البیت (ع) ، شناخت توطئه های دشمنان اسلام و... از جمله عواملی هستند که زمینه را برای برقراری وحدت اسلامی فراهم می نماید .

  "شیخ محمد سواری"، امام جمعه مسجد رسول اعظم (ص) شهرستان کنما با بیان اینکه امت اسلامی مانند اعضای بدن انسان می باشند که با همکاری یکدیگر جسمی سالم ، پویا و متحول خواهند داشت ضمن انتقاد از برخی امام های  سیرالئون که در امر تنویر افکار عمومی ، ایجاد وحدت و مبارزه با انواع فساد تلاش نمی کنند، گفت:مسلمانان با داشتن  مذاهب متعدد دارای پیوند های مشترک دینی می باشند که برای حفظ وبرقراری وحدت اسلامی کافی هستند .

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه حضرت محمد (ص) مسلمانان را به حفظ وحدت توصیه می نمودند گفت: جمهوری اسلامی ایران نماد و نمونه روشنی است که با اعتقاد به تعالیم عالیه اسلام و سنت های پیامبر اکرم (ص) محور مسلمانان بوده و تعریف واقع بیانه ای از وحدت ارائه داده است .

" احمد شریف"، استاد دانشکده شهریتان کنما با بیان اینکه هدف دشمنان اسلام از ایجاد تفرقه ممانعت از گسترش معارف و فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) و جلوگیری از پیشرفت های کشورهای اسلامی می باشد در بخشی از سخنان خود گفت حضرت محمد (ص) برادری و وحدت را با شعار " لا اله الا الله " در بین مسلمین صدراسلام برقرارنمود و تصویری از خطر و مضرات پدیده شوم  تفرقه را برای همیشه ترسیم نمود .

وی گفت: جاهلیت جدید به عنوان موانع وحدت بین مسلمین موجب اغفال ملت ها ، فرهنگ  برهنگی و توسعه فحشا ، تضییع حقوق زنان ، معرفی اسلام به عنوان خشونت و تروریسم ، محو میراث اسلام ناب و پیامبر اکرم (ص) و... شده است.

" موسی تراولی" با بیان اینکه  الگوبرداری از سیره اخلاقی و رفتاری پیامبر اکرم (ص) و اهل البیت(ع) زمینه های استقرار وحدت امت اسلامی را فراهم می آورد با اشاره به روایات و مستندات اسلامی ترغیب مردم به شناخت بیشتر پیامبر اکرم (ص) و اهل البیت(ع) از جمله شیوه های قرآن مجید است که مسلمانان را از تفرقه و تشتت دور نگه داشته و به وحدت نزدیک می کند.

وی با بیان اینکه  پیامبر اکرم(ص) و اهل البیت (ع) با بهره گیری از شیوه های اخلاقی و تربیتی پیروان خود را به سوی وحدت حقیقی هدایت نمودند گفت اخلاص ، امانت داری ، راستگوئی، رعایت حقوق فردی و اجتماعی سایر مسلمانان، پرهیز از غیبت و بهتان، انفاق، احسان ، عفو و گذشت ازجمله سنت های پیامبر اسلام (ص) و اهل البیت (ع) هستند که به استقرار وحدت می شود . 

تراولی با اشاره به جایگاه امام خمینی (ره) و امام خامنه ای ( دام ظله العالی ) در تحکیم وحدت مسلمانان گفت: برای استقرار وحدت اسلامی لازم است تصویر حقیقی از اسلام ناب به مسلمانان معرفی گردد .

وي افزود: جمهوری اسلامی ایران ظرف سه دهه گذشته همواره مسلمانان را به وحدت اسلامی دعوت نمود و با رهبری امام خمینی (ره) و امام خامنه ای ( دام ظله العالی ) نقش بسیار مهمی در تحکیم وحدت و توسعه مسلمانان داشته است .

گفتني است  رایزن فرهنگی ايران در حاشیه سفر خود به شهرستان کنما ضمن مسافرت به شهرستان های استان جنوبی سیرالئون با مقامات محلی ، علماء و ائمه جمعه و جماعات آن شهرستان ها به مناسبت هفته وحدت دیدار به عمل آورده و در فاصله بین نماز های مغرب و عشا روزهای جمعه ، شنبه و یک شنبه در مساجد مرکزی ، تمنی و فولای آن شهرستان راجع جایگاه اهل البیت (ع) در ترویج و گسترش وحدت سخنرانی نموده و به سولات نمازگزاران در خصوص تعریف شیعه و سنی ، بدعت و علل طرح آن توسط گروه های افراطی ، جایگاه جمهوری اسلامی ایران در تحکیم وحدت و توسعه ملت های مسلمان و ... پاسخ داد .


١١:٢٣ - 1391/11/16    /    شماره : ٥٩٤٤٢٤    /    تعداد نمایش : ١٥٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 اردوی آموزشی دانشجویان مسلمان سيرالئون برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن ماه رمضان در سيرالئون (خبر)
 دوره دانش‌افزایی ائمه جمعه و جماعات سيرالئون پايان يافت (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران از رادیو SLBC سیرالئون (خبر)
 برگزاری همایش نقش رهبران دینی در رعایت اخلاق و در سيرالئون (خبر)
 همايش «جمهوری اسلامی ایران؛ 39 سال مقاومت و تلاش» در سيرالئون (خبر)
  بازدید رايزن فرهنگي ايران از مدارس امام صادق (ع) و شهيد بهشتي در سيرالئون (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سیرالئون» (خبر)
 آغاز پخش سریال  «ولایت عشق» در سیرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر فرهنگ و توریسم سیرالئون (خبر)
 برگزاري همايش « محمد(ص) پیامبر وحدت و بیداری» در سيرالئون (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با شخصيت‌‌هاي دانشگاهي سيرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي كشورمان در سيرالئون با شیخ تیجان سیلا (خبر)
 برگزاري همایش شیرخوارگان حسيني در سیرالئون (خبر)
 نمايشگاه قرآن در آينه هنر در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار عفاف و حجاب در سيرالئون (خبر)
 مجری شیعه رادیو قرآن سیرالئون درگذشت (خبر)
 حال و هواي سيرالئون در روزهاي سوگ براي جانباختگان منا (خبر)
 تبيين جايگاه عيد قربان در راديو کالچار سيرالئون (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن كريم در سيرالئون (خبر)
 همايش «فلسطین در آئینه حقوق بشر» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همایش «پیامبر صلح و دوستی و خاندان هدایت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 اهالي سیرالئون سنی هستند اما امکان ندارد نام حسنین(ع) را روی دوقلوهای خود نگذارند (خبر)
 نشست دانشجويي انقلاب اسلامي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پيامبر (ص) و اهل بيت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 لغو جشن‌های کریسمس در سیرالئون (خبر)
 شیوه‌های سنتی آموزش قرآن در سیرالئون (خبر)
 ایران، همچنان امید سیرالئونی‌هاست (خبر)
 مصاحبه قزلسفلي رايزن پيشين فرهنگي ايران در سیرالئون با روزنامه استاندارد تایمز (خبر)
 اشک‌هاي سيرالئون برای قزلسفلی/ روایت رایزنی با مديريت جهادی (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت "جبريل سي سه"عالم بزرگ اسلامي سيرالئون (خبر)
 انجمن سازمان های اسلامی در سيرالئون تاسيس شد (خبر)
 آغاز سومین دوره کلاس های تقویتی ریاضیات و فیزیک در سيرالئون (خبر)
 برگزاري مراسم اعطاي گواهي پايان دوره آموزشي كامپيوتر در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقالات در خصوص معرفي شخصيت امام خميني (ره) در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 همايش" اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی "درسيرالئون (خبر)
 معرفي فرهنگ انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله " امام خمینی (ره) رهبر بزرگ جاودانی " در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 رادیو صدای قرآن واهل البیت(ع)سیرالئون يك ساله شد (خبر)
 تدريس دين و جهاني شدن در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 گراميداشت ايام الله دهه مبارك فجر در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آموزش دروس ریاضیات و فیزیک در دبیرستان امام صادق (ع)سيرالئون (خبر)
 برگزاري همايش جایگاه حیاتی وحدت در قرآن مجید در سيرالئون (خبر)
 برپايي مناسبت های اسلامی موجب بيداري و بصیرت جوامع اسلامي مي شود (خبر)
 بررسی عوامل و موانع وحدت در سیرالئون (خبر)
 دوازده ربيع الاول در سيرالئون تعطيل رسمي است (خبر)
 وحدت رمز عزت و عظمت مسلمین است (خبر)
 حضرت عیسی مسیح (ع) همه چیزش معجزه بود (خبر)
 همايش "نقش و جایگاه زن در اسلام"درسيرالئون (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران عضو ويژه هيات امناي يكصد مسجد سيرالئون (خبر)
 "فاطمه" فراوان ترين نام در سيرالئون (خبر)
 جلوه های دموکراسی دراسلام به مراتب بهترمطرح شده است (خبر)
 مشاركت رايزن فرهنگي ايران درآئین سنتی برداشت برنج در سيرالئون (خبر)
 حقوق و جایگاه حیوانات در اسلام در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 همایش نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در سيرالئون (خبر)
 تسليت ائمه جمعه و جماعات سيرالئون در پي شهادت حجت الاسلام والمسلمين انصاري (خبر)
 عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني در سيرالئون (خبر)
 پايدارى در راه عقيده از اصول شيعيان امام حسين (ع)است (خبر)
 دوره آموزشی عاشورا شناسی در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 کارگاه آموزشی دانش افزائی درسيرالئون برگزار شد (خبر)
 ایران الگوی دمکراسی و حکومت مردم سالاری حقیقی در جهان است (خبر)
 استقبال بي سابقه مردم شهر لونسار سيرالئون از رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 تدريس نهج البلاغه در دانشکده اسلامی فریتاون سيرالئون (خبر)
 همايش بررسی ابعاد سازنده انتخاب شایسته ترین گزینه تاریخ درغدیرخم در سيرالئون (خبر)
 معرفی غدیر خم به عنوان روز سرنوشت در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 كارگاه آموزشي غدير شناسي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 تشريح پيام ها و درس هاي عيد قربان در سيرالئون (خبر)
 انتشار پيام مقام معظم رهبري به كنگره حج در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تشريح انديشه هاي اخلاقي و تربيتي حافظ شيرازي در سيرالئون (خبر)
 وفادار ترین ذوج جهان ، الگوی کامل برای بشریت (خبر)
 رژيم صهيونيستي هرگز به قوانين بين‌المللي پايبند نبوده است (خبر)
 تشريح جايگاه حج در انديشه مولانا در برنامه زنده رادیو فرهنگ سیرالئون (خبر)
 بررسی "فرهنگ ، مناسک و اهداف انسان ساز حج" در سيرالئون (خبر)
 بازديدسه ساعت مشاور رئيس جمهورسيرالئون از نمايندگي فرهنگي كشورمان (خبر)
 انتشار ويژه نامه حضرت امام رضا(ع) در سيرالئون (خبر)
 تبيين"ضرورت دشمن شناسی بر اساس معارف قرآن مجید و اهل البیت (ع)" در سيرالئون (خبر)
 مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري کارگاه آموزشی امام شناسی در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله" امام صادق (ع) بنیانگذار دانشگاه اسلامی بین المللی"درسيرالئون (خبر)
 معرفي شخصيت ابوعلي سينا در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 معرفي ابعاد شخصيت ديني و علمي و آثار علامه مجلسي در سيرالئون (خبر)
 اعطاي كتاب به مناسبت " روز جهانی مساجد "و بزرگداشت علامه مجلسی در سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "الهيات اسلامي" و "اخلاقيات اسلامي" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 اجراي طرح اطعام و اكرام در سيرالئون (خبر)
 "جایگاه حضرت خدیجه (س) در تقویت و توسعه اسلام" در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 اهداء پنجاه جلد نهج البلاغه و كتاب "امام علي (ع) صداي عدالت انساني" به خبرنگاران سیرالئوني (خبر)
 ترویج فرهنگ قرائت دعای جوشن کبیردر سيرالئون (خبر)
 رقابت 200 حافظ و قاری سیرالئونی در مسابقات قرآني (خبر)
 نشست "بیداری اسلامی و آزادی قدس و قدس محور وحدت" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برپای نخستین ضیافت افطاری ویژه ائمه جمعه و جماعات سیرالئون (خبر)
 بررسی آراء و اندیشه های شهید مطهری در دانشگاه فورابه سیرالئون (خبر)
 تشريح ابعاد سازنده روزه توسط رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 بررسی آسیب ها وعوامل کاهنده ارزش روزه ىر خطبه های نماز جمعه سیرالئون (خبر)
 برگزاري نشست" انتظار، بیداری و توسعه "در سيرالئون (خبر)
 بررسي اندیشه های شهید مطهري با فيلسوفان غربي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله "یاد مردی که اندیشه و تفکر او خط سیر تاریخ را عوض نمود" در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "شناخت صحيفه سجاديه" در سيرالئون (خبر)
 پايان پنجمین دوره کارگاه های آموزشی کامپیوتر در سيرالئون (خبر)
 همایش"جایگاه امام خمینی (ره) در توسعه علوم دینی ، بیداری و وحدت امت اسلامی "درسيرالئون (خبر)
  تشريح اهداف و پيام هاي مبعث از نگاه حضرت علي(ع) در سيرالئون (خبر)
 مراسم اعتکاف در مسجد مرکزی فریتاون سيرالئون برگزارشد (خبر)
 همايش "حضرت علی (ع) مظهر عدالت ، بیداری و حقوق بشر" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله «نقش دانشمندان ايراني در گسترش مطالعات اسلامي» در سيرالئون (خبر)
 مسلمانان تحولات و حركت های انحرافی زمان خود را بشناسند (خبر)
 برگزاري کارگاه های آموزشی رايانه در سيرالئون (خبر)
 بررسی عدالت اجتماعی در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آشنا سازی فرهنگ نوروز در رایزنی فرهنگی ايران در سيرالئون برای فرهیختگان (خبر)
 انتشار مقاله هاي نوروزي در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 انتشار و پخش پيام نوروزي مقام معظم رهبري در سيرالئون (خبر)
 اهدا كتاب به مدرسه امام صادق(ع) در سيرالئون (خبر)
 برگزاري كارگاه دانش افزايي معلمان سيرالئون (خبر)
 نقش اعتقاد به معاد در زندگی دنيوی (خبر)
 بررسي جايگاه زن در نظام جمهوري اسلامي ايران از سوي مطبوعات سيرالئون (خبر)
  تدريس "شناخت اسلام" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 رادیوی قرآن در سيرالئون راه اندازي شد (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تحقق جامعه عدل جهانی است (خبر)
 برگزاري همايش "انقلاب اسلامی ، رسالت پیامبر اکرم (ص) و بیداری اسلامی"در سيرالئون (خبر)
 تشريح برنامه هاي ايام دهه مبارك فجر درسيرالئون (خبر)
 اكثــريت بي‌ادعــا (خبر)
 انتشارمقاله " شیعه و سنی متحد هستند"درسيرالئون (خبر)
 همايش "جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی"در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 انعکاس اهميت بيداری اسلامی از دیدگاه آيت الله خامنه‌ای در مطبوعات سیرالئون (خبر)
 همايش "درس های سازنده از میراث و آموزه های حضرت محمد(ص) " (خبر)
 ارائه درس تاريخ اديان براي اولين بار در دانشكده اسلامي فريتاون سيرالئون (خبر)
  برگزاري همايش نقش امام حسین (ع) در حفظ سنت پیامبر اکرم (ص) درسيرالئون (خبر)
 همايش " نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در حفظ و ضمانت سنت پیامبر اکرم (ص)" (خبر)
 ایران الگوی بسیار مناسبی برای کشورهای اسلامی در حال توسعه می باشد (خبر)
 تمجيد سفير جديد كشورمان از فعاليت هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 ایران زمینه تعامل مسالمت آمیز بین پیروان ادیان الهی را فراهم نموده است (خبر)
 انتشارمقاله" حقیقت و ماهیت انقلاب امام حسین(ع)"درمطبوعات سيرالئون (خبر)
 مراسم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی (ع) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله " محرم ، ماه عزاداری " در روزنامه استاندارد تایمز سیرالئون (خبر)
 همايش جايگاه قيام كربلا و بزرگداشت روز علي اصغر (ع) در سيرالئون برگزارمي شود (خبر)
 همايش "غدیر خم شایسته ترین انتحاب" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " غدير خم و شايسته ترين انتخاب " در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 کمیته امداد امام خمینی(ره) در سیرالئون تحولات بنیادیني ایجاد کرده است (خبر)
 محكوميت گسترده فيلم موهن توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص)درسيرالئون (خبر)
 پیامبر اکرم(ص)محبوب ترین انسان هاست (خبر)
 نقش مربیان در برقراری صلح، وحدت و بيداری اسلامی در سيرالئون بررسی شد (خبر)
 برگزاري مراسم ویژه علمی و آموزشی درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه امام صادق (ع) در توسعه علم و دانش سيرالئون (خبر)
 بازتاب كامل بيانات مقام معظم رهبري در اجلاس عدم تعهد دررسانه هاي سيرالئون (خبر)
 بصیرت راه نجات و ضروری ترین نیاز مسلمانان است (خبر)
  اهداي بیش از دویست جلد كتب اسلامی به كتابخانه هاي شهرستان بو در سيرالئون (خبر)
 برگزاري بزرگداشت ابوعلي سينا در سيرالئون (خبر)
 " رابطه بیداری اسلامی ، فرهنگ رمضان و حمایت از آزادی قدس امتحان الهی " (خبر)
 ابراز همدردی سیرالئونی ها با ایران (خبر)
 رقابت بي سابقه دويست حافظ ، قاري و مترجم قرآن مجيد در سيرالئون (خبر)
 برگزاري ميلاد امام حسن (ع) در سيرالئون (خبر)
  رشد حیاء و عفت از آثار معنوی و دنیوی روزه است (خبر)
 اتحادیه مدارس اسلامی تحت حمایت ایران در سیرالئون تاسيس مي شود (خبر)
  بررسي فرهنگ ماه رمضان و ابعاد سازنده روزه در توسعه همه جانبه انسان درسيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره تخصصی علمی " انتظار ، بیداری و توسعه جوانان "درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه منجی عالم بشريت در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 نشست " انتظار و توسعه " در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برنامه هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون اعلام شد (خبر)
 برگزاري كنفرانس نقش اطلاعات حرفه ای در توسعه فرهنگی سیرالئون (خبر)
 تنها راه نجات بشر تمسک به فرهنگ و معارف اهل البیت (ع) است (خبر)
 کمک های خارجی منجر به توسعه یک کشور نمی شود (خبر)
 تبیین ره آوردهای بعثت پیامراکرم (ص) و وظایف مسلمانان درسيرالئون (خبر)
 همايش "اندیشه های بیدار کننده و ماندگارامام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 بازتاب گسترده مراسم سالگرد ارتحال امام در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 اعتكاف دانشجويان دانشكده اسلامي فريتاون (خبر)
 حضرت علی (ع) به همه انسان ها تعلق دارند (خبر)
 انتشار شعردر وصف حضرت علي (ع)در روزنامه سلون تايمزسيرالئون (خبر)
 همایش " اندیشه های بیدارکننده و ماندگار امام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 همایش "اندیشه های بیدارکننده امام خمینی راهي برای توسعه" (خبر)
 ترويج فرهنگ اهل بيت(ع)، حلال مشكلات جوامع است (خبر)
 مراسم سالگرد آزادی جنوب لبنان در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 حضرت فاطمه (س) سرمشق کامل زنان در همه اعصار است (خبر)
 همايش «فاطمه، سرمشق زنان و منشاء بیداری» (خبر)
 مقالات تخصصي با محوريت شخصيت صديقه طاهره (س) (خبر)
 مقاله ای تحت عنوان " فاطمه ، فاطمه است " (خبر)
 همايش« فاطمه زهرا(س) الگوی ماندگار،منبع معرفت، بصیرت و بیداری برای زنان درهمه عصرها» (خبر)
 معلمان همواره درتاریخ ایران مورد احترام بوده اند (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت مقام استاد شهيد مطهري وروز معلم در سيرالئون (خبر)
 همايش حضرت فاطمه (س) و بیداری و تحول درسيرالئون برگزارشد (خبر)
 کلاس های درس شناخت اسلام «دانشگاه فورابه» (خبر)
 نشست ابعاد جهانی شخصیت سعدی (خبر)
 رئيس انجمن دوستي ايران و سيرالئون درگذشت (خبر)
 معرفي شخصيت «عطار نيشابوري» در روزنامه‌هاي سيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره كارگاه آموزشي رايانه در سيرالئون (خبر)
 چاپ مقاله نوروز باستاني در روزنامه‌هاي سیرالئون (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران در سیرالئون با روزنامه «استاندارد تایمز» (خبر)
 جشن ميلاد حضرت زينب در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انعكاس پیام نوروزی مقام معظم رهبري در رسانه های خبری سیرالئون (خبر)
 معرفی ابعاد سازنده ، آداب و رسوم و میراث فرهنگی نوروز (خبر)
 دومين کارگاه "اسلام، رسانه های خبری و توسعه" برگزار شد (خبر)
 خدمات دين اسلام به زنان،غير قابل چشم پوشي است (خبر)
 اهداي جایزه بزرگ 2012 «بولیوار» به رئيس جمهور ايران (خبر)
 نشست بررسي تقويت بسترهاي اعتقادي مسلمانان (خبر)
 كلاس ايران شناسي در دانشگاه «فورابه» سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " حضرت محمد (ص) و وحدت " در سیرالئون برگزار شد (خبر)
 حضور رايزن فرهنگي ايران در برنامه راديويي دمكراسي 1/98 سيرالئون (خبر)
 " شیطان شناسی در قرآن مجید و روایات " بررسي شد (خبر)
 مراسم حج، تمرين تشكيل جامعه توحيدي براي امت اسلامي است (خبر)
 علاقه‌مند سفر به ايران و آشنايي با فرهنگ غني آن هستم (خبر)
 قرآن، سعادت و شقاوت انسان را معلول اعمال خود او می‌داند (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.