English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
جمعه ٠١ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

تظاهرات مسلمانان فیلیپینی علیه پخش فیلم آمریکایی و ضد اسلامی

مسلمانان بانگاسامورو در میندانائو در جنوب فیلیپین به اعتراضات جهانی مسلمانان علیه پخش فیلم موهن آمریکایی پیوستند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع ساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، قریب سی هزار نفر از مردم معترض مورو در میدان تاریخی کابلی واقع در خیابان گومیسای شهر مراوی گرد هم آمدند تا خشم خود را از پخش این فیلم ابراز کنند  و  در زیر تابش اشعه داغ خورشید ساعت ها به سخنرانان گوش فرا دادند و در بخشی از مراسم پرچم های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند . معترضان همچنین با حمل پلاگاردهایی آمریکا و رژیم صهیونیستی را بخاطر اقدامات شیطانی علیه اسلام محکوم کردند.

در ادامه این برنامه بیانیه ای در میان جمعیت توزیع شد که حاکی از اهداف پشت صحنه این فیلم و محکومیت اقدامات بوده است .

محمد دی  صلاح الدین از رهبران جوانان مسلمان در سخنان خود در این مراسم گفت:ما نه تروریست هستیم و نه اوباشی خشمگین. ما صدای امت مستضعف مسلمان سراسر گیتی هستیم. صدای امتی که برادرانمان در سرز مین های اشغالی فلسطین در رنج و عذاب هستند، امتی که برادران، مادران و کودکانمان  در عراق و افغانستان توسط نیروهای غربی کشته می شوند. ما صدای مسلمان مومنی هستیم که آئین مان توسط مردمی نا آگاه و نادان به بهانه واهی فیلم "بی گناهی مسلمانان"  مورد اهانت قرار گرفته است.

وی تصریح کرد : ما مستضعفانی هستیم که از آنچه از شأن و بزرگی ما باقی مانده است دفاع می کنیم.

آقاخان شریف یکی دیگر از برادران مسلمان طی سخنانی اظهار داشت: ما اجازه هیچگونه اهانتی را به دین و پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) نمی دهیم و چنین اقداماتی را اقدامات خصمانه می دانیم و یقیناً به آن پاسخ خواهیم داد. ما از مرگ هراسی نداریم. 

لازم به ذکر است برخی از گروه های مسلمان و شخصیت ها از جمله جبهه اسلامی آزادیبخش مورو (اِم. آی. اِل. اِف) از دولت فیلیپین خواست تا پخش این فیلم را ممنوع اعلام نماید

  یکی از تحلیگران امور سیاسی دانشگاه دولتی میندانائو(اِم. اِس. یو.) که از حضور انبوه جمعیت تعجب کرده بود، اظهار داشت: بدخواهان پشت صحنه در محاسبات خود برای ابراز نیات خود از طریق فیلم بیگناهی  مسلمانان اشتباه کردند. آنچه که می خواهیم بگوئیم این است که امروز شاهد آن هستیم که مسلمین برای دفاع از آئین خود به قیمت جان هم که شده مصمم هستند و این خود نشان می دهد که چهره های پشت فیلم به خطا رفتند.

در پایان این برنامه بیانیه ای به شرح ذیل صادر شد:

بیانیه جمعی از برادران و خواهران مسلمان در جنوب فیلیپین(میندانائو)

دفاع از اسلام و حضرت محمد(ص) یک وظیفه اسلامی است.

واقعه حمله به کنسولگری آمریکا در چهارشنبه(12 سپتامبر) توسط معترضین در بنغازی در لیبی که طی آن چهار نفر از مقامات آمریکائی از جمله چریس استیفنز سفیر آمریکادر این کشور کشته شدند، تقریباً همزمان با حمله به سفارت آمریکا در قاهره واقع در مصر بود. این سری حملات در افغانستان و عراق رخ نداد بلکه در جوامع تازه به دمکراسی رسیده لیبی و مصر و و جدیداً در تونس رخ داد. لیبی منهای قذافی، مصر منهای مبارک و تونس منهای بن علی.

رسانه های بین المللی علت این وقایع  و واقعه مشابه در صعنا، یمن و اعتراضات در تهران، ایران را به علت فیلم قرار داده شده آمریکائی در یوتیوب دانستند که از روی بد خواهی به شخص پیامبر اسلام(ص) حمله کرده بود.

این فیلم آشکارا با فریب و نیرنگ "بی گناهی مسلمانان" نامیده شده است، زیرا جنبه تجاری ندارد و عمدا با زشتی تمام به اسلام و پیامبر اسلام(ص) و در نهایت به مسلمانان اهانت کرده است . نمایش این فیلم در یوتیوب بجای سینما خود نشانگر امیال شیطانی تهیه کنندگان آن است تا به این ترتیب مخاطبان بیشتری در سراسر جهان از جمله مسلمانان آنرا تماشا کنند و بدین ترتیب تبلیغی زننده علیه اسلام باشد.

چهره های مشکوک پشت صحنه این فیلم نیز دلیل قانع کننده دیگری مبنی بر هدف اصلی ساختن این فیلم است. کارگردان هویت اصلی خویش را پنهان کرده و از نام جعلی "سام باسیل" استفاده کرده است. تهیه کننده فیلم نیز یک نظامی سابق آمریکایی بنام کولا باسیلی ناکولا است که در سال 2010 بخاطر کلاهبرداری از یک بانک در آمریکا محکوم به پرداخت 790 هزار دلار و تحمل 21 ماه حبس شد. کمپانی تهیه کننده هم اسم مشکوکی را تحت عنوان "رسانه ای برای مسیح" برای خود برگزیده است.

آنچه از قرائن بر می آید،آثار خط مسیحیت راست گرای آمریکا و جنبش دست راستی فاشیستی مسیحیت در پشت صحنه فیلم دیده می شود،جنبشی که شاخه های آن از آمریکا به اروپا کشیده شده است. گروه راست گرای مسیحی از نظر سیاسی متعهد به نئوکونها  و از نظر مذهبی و کلیسایی از حامیان متعصب صهیونیست ها محسوب می شود. یک چنین پیوند نامبارکی در زمان دولت جورج دبلیو بوش رئیس جمهور وقت آمریکا قدرت و نفوذ بالایی پیدا کرد. آنها بوش را کاملاً کنترل می کردند. این گروه که کاخ سفید را نیز در کنترل داشتند عامل اشتغال عراق و افغانستان و علم کردن عنوان مبارزه جهانی علیه تروریسم بودند که عملیات وسیعی را در سرزمین های اشغالی فلسطین، لبنان، پاکستان و دیگر مراکز تجمع مسلمانان اجرا کرده و می کنند. مبارزه جهانی علیه تروریسم در واقع مبارزه با اسلام و مسلمین است.

سردمداران آمریکا در جریان اعتراضات اخیر  از آنچه که رسانه های بین المللی می گویند نیز فراتر رفته اند. خبرگزاری سی. اِن. اِن. به نقل از مقامات آمریکا  گناه اعتراضات اخیر را قویا به گردن القاعده انداخته و القاعده را پشت پرده همه این اعتراضات معرفی کرده است.حال سئوال این است که چگونه القاعده می تواند پشت صحنه این اعتراضات در مصر باشد؟ کشوری که  رئیس جمهور آن از اخوان المسلمین آمده و خود از  منتقدان بکارگیری زور بدون در نظر گرفتن هر ملاحظه ای بوده و همچنین مخالف بر داشت سطحی القاعده از اسلام است. در تونس نیز جنبش اسلامی قدرت را در دست دارد که مخالف القاعده است،در ایران هم که غیر ممکن است القاعده بتواند با دیدگه های ضد شیعی خود نفوذی در آنجا داشته باشد،مضافاً اینکه رهبران ایران مانند اخوانالمسلمین روش های القاعده را نمی پسندند و آنها را افرادی می دانند که منطق را به مبارزه می طلبند. لذا ادعاهای مقامات آمریکایی  پوچ و بی اساس است.

توده های مردم مصر به اخوان المسلمین وفادارند و این امر در جریان انقلاب مصر که دیکتاتوری نظامی مبارک را سرنگون کرد دیده شدو دلیل دیگر ،انتخابات اخیر مصر است  که در آن محمد مورسی یکی از رهبران اخوان المسلمین به ریاست جمهوری رسید،از سوئی این رئیس جمهور مصر بودکه رسماً از اعتراضات علیه فیلم ضد اسلامی حمایت کرد. در لیبی و یمن نیز به سختی می توان پذیرفت که القاعده پشت صحنه اعتراضات اخیر در این دو کشور بوده است.البته اگر هم القاعده در این کشورها حضور داشته باشد، حضوری آشکار ندارد و   یک جنبش زیر زمینی است، بویژه پس از مرگ اسامه بن لادن. دولت آمریکا همواره تاکید کرده است که القاعده پس از کشته شدن بن لادن و بسیاری از رهبران آن افول کرده است ،این حرف آمریکا ناقض ادعاهای جدید آمریکا است مدعی است که جنبش های ضد آمریکایی در سراسر خاورمیانه توسط القاعده رهبری شده است.

از سویی آمریکا با این تناقض گویی ها در عمل به عنصری در راستای تبلیغ القاعده تبدیل شده  است و بنا به گفته بسیاری این احتمال وجود دارد که القاعده توسط آمریکائیها با کمک پاکستان و عربستان بوجود آمد تا در راستای فشار بر روسیه در زمان اشغال افغانستان باشد. 

واقعیت این است که اعتراضات ضد آمریکایی یک عکس العمل مردمی مسلمانان در برابر حمله به اسلام بود و کاری به القاعده ندارد. یک چنین اعتراضاتی در گذشته بارها رخ داده است و حالا دیگر باید آمریکا و غرب بدانند که یک چنین شرارتهایی علیه اسلام و پیامبر(ص) باعث عکس العمل های طبیعی توسط توده های مسلمان در سراسر جهان می شود.

آمریکا با چسبانیدن القاعده به چنین اعتراضاتی بدنبال پنهان نگاه داشتن حقایقی است که چنین جنبش های اعتراض را بوجود می آورد تا به این ترتیب بتواند به تقویت عملیات نظامی برای تهاجم و اشغال سرزمین های بیشتری از مسلمانان اقدام نماید.

ما مسلمانان به القاعده نیاز نداریم(القاعده ای که عملیات مخرب را حتی علیه بی گناهان بکار می برد و ما قویاً اقدامات القاعده که خلاف قانون جهاد است  رد می کنیم)، ما به چنین  القاعده ای نیاز نداریم که به ما بگوید وظیفه شما، دفاع از اسلام و پیامبر گرامی اسلام(ص) است. مادر عین حالی که از اعتراضات بی پایه و اساس چشم پوشی نمی کنیم(نمونه آن تروریست است)، با هر گونه ظلمی که در لباس دموکراسی و از طریق اشغال نظامی و سخنان فریبنده پیش بیآید و غیر نظامیان بی گناه را از بین ببرد نیز مخالفیم. اعتراضات حال حاضر مسلمانان که سراسر خاورمیانه را در بر گرفت ماوراء یک اعتراض محض به فیلم ضد اسلامی است.

این اعتراضات نشانگر خشم مسلمانان و مخالفت راستین مسلمانان علیه آمریکا و غربی است که حضور سیاسی، نظامی و اقتصادی آنان به اضافه سلطه گری امپرلیاستی آنها در سرزمین های مسلمین، عامل بروز مخالفت های مسلمانان است.

برای آمریکا و غرب خیلی ساده است که مسلمانان را تروریست بخوانند، زیرا مسلمانان از دین و سرزمین خود دفاع می کنند،چرا آمریکا و غرب، صهیونیست اسرائیل را بخاطر عملیات تروریستی که در حال حاضر علیه مردم مظلوم فلسطین روا می دارد تقبیح نمی کنند؟

البته دلیل آن مشخص است و در کلام بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بوضوح دیده می شود که می گوید: "آمریکا و اسرائیل یکی هستند".

خلاصه اینکه، ما مردم بانگاسامورو و فیلیپین بر خود واجب می دانیم از اعتراضات توده ها مردم،  برادران و خواهران مسلمان خود در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان اسلام حمایت کنیم.

دفاع از اسلام و پیامبر گرامی اسلام(ص) وظیفه شرعی و اولیه همه ماست، همانگونه که دفاع از آزادی و سرزمین آبا و اجدادی ما نیز مسئولیتی است که خود را ملزم به اجرای آن می دانیم.    


١٢:٤١ - 1391/07/01    /    شماره : ٥٨٨٦٧٢    /    تعداد نمایش : ١٣٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 سال 2021، سال گفت‌وگوهاي بين اديان در فيليپين است (خبر)
 تقدير از خادم قرآن در فيليپين (خبر)
 تأكيد بر ضرورت گفت‌وگوی ادیان در فيليپين (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با دبیرکل کنفرانس اسقف‌های کاتولیک فیلیپین (خبر)
 مسابقات قرآن کریم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 تقدير از بانوان قرآن‌آموز فيليپيني (خبر)
 گسترش روابط فرهنگی و هنری ایران و فیلیپین (خبر)
 دیدار رایزن فرهنگی ایران با رییس دانشگاه زنان فیلیپین (خبر)
 تقدیر از تلاش‌های رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري جشن نوروزي در فیلیپین (خبر)
 نمايش آثار هنري بانوان ايراني در فيليپين (خبر)
 نمايش آثار بانوان هنرمند ایرانی در فیلیپين (خبر)
 برگزاري دومین نشست انجمن زنان فرهیخته در فيليپين (خبر)
 برگزاري جشنواره فیلم ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري چهل‌وسومین دوره مسابقات قرائت قرآن مجید فیلیپین (خبر)
 اجراي موسیقی سنتي ايراني در فیلیپین (خبر)
 برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان ایرانی در فیلیپین (خبر)
 معرفی تاریخ ایران به دانشجویان فيليپيني (خبر)
 آغاز روزهای فرهنگی ایران در فیلیپین (خبر)
 برپايي نمایشگاه عکس «ایران امروز»در فيليپين (خبر)
 افتتاح شعبه انجمن خوشنویسان ایران در فيليپين (خبر)
 گرامیداشت هفته جهانی گفت‌وگوهای ادیان در فیلیپین (خبر)
 ديدار سفير و رایزن فرهنگی ایران با رهبر کلیسای کاتولیک فیلیپین (خبر)
 افتتاح گوشه فرهنگی ایران در دانشگاه سیلیمان فيليپين (خبر)
 آيين گراميداشت میلاد پیامبر (ص) در فیلیپین (خبر)
 برگزاري نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم فيليپين (خبر)
 نشست مشاوره‌اي ويژه خانواده‌هاي ايراني مقيم فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 بررسی نقش زبان فارسی در فیلیپین (خبر)
 برگزاري مسابقات حفظ قرآن كريم در فيليپين (خبر)
 نمايش لباس‌های سنتی زنان ایران در فیلیپین (خبر)
 برگزاري نمايشگاه لباس‌هاي ايراني در فيليپين (خبر)
 تجليل از برگزیدگان مسابقه «عاشورا از نگاه هنر» در فیلیپین (خبر)
 مسابقه «عاشورا از نگاه هنر» در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 گردهمایی مبلغین شیعه در مانیل (خبر)
 ديدار اعضاي هیأت مجمع جهانی اهل بیت (ع) با مسئولین کمیسیون امور مسلمین فیلیپین (خبر)
  روابط فرهنگي ايران و فیلیپین توسعه مي‌يابد (خبر)
 بازديد نمايندگان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از انجمن دوستي فيليپين و ايران (خبر)
 برگزاری نخستین نشست گردهمایی انجمن دوستی زنان فرهیخته ايران و فیلیپین (خبر)
 بازديد هيأت فرهنگي ايران از دارالقرآن مسجد آبي فيليپين (خبر)
 افتتاح کانون آموزش قرآن کریم در فيليپين (خبر)
 ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی به مناطق محروم شهر مانيل (خبر)
 برپايي كارگاه خوشنويسي در فيليپين (خبر)
 آموزش قرائت قرآن كريم در مانیل (خبر)
 برپايي نمايشگاه خوشنويسي «عيد فطر 2017» در فيليپين (خبر)
 توسعه روابط ديني ايران و فيليپين (خبر)
 ديدار رایزن فرهنگی ایران با ريیس کتابخانه ملی فیلیپین (خبر)
 برگزاری سمینار مادران بهشتی در فیلیپین (خبر)
 نامگذاري روز قدس توجه جهانیان را به بيت‌المقدس معطوف كرد (خبر)
 هنرنمايي گروه موسیقی «هزار آوای دهلران» در فيليپين (خبر)
 معرفي فرهنگ‌ها در فيليپين (خبر)
  نمايش آثار خوشنويسي قرآني و صنایع دستی ايران در فيليپين (خبر)
 تقدیر دانشگاه ملی فیلیپین از رایزني فرهنگی ايران (خبر)
  گشایش نمایشگاه صنایع دستی در فیلیپین (خبر)
 اجراي گروه موسيقي چاووش در فيليپين (خبر)
 برگزاري چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم در فيليپين (خبر)
 کرسی زبان فارسی در دانشگاه سی‌لی‌مان فيليپين راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
 نشست انجمن دوستی زنان ایران و فیلیپین در مانيل (خبر)
 هفته‌هاي فرهنگي ايران و فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 سلسله نشست‌هاي ادبي در مانيل برگزار مي‌شود (خبر)
 همكاري‌هاي دانشگاهي ايران و فيليپين توسعه مي‌يابد (خبر)
 جشن فارغ‌التحصیلان دارالقرآن محمد رسول الله (ص) فيليپين (خبر)
 اعتراض دانشجويان دانشگاه يو- پي از سياست‌هاي رژيم صهيونيستي (خبر)
 توسعه علوم قرآني با تجربيات ايران در فيليپين ميسر مي‌شود (خبر)
 همکاری‌های فرهنگی بنیان مناسبي برای روابط ایران و فیلیپین است (خبر)
 تلاوت قاري ايراني در نماز جمعه مسجد آبي مانيل (خبر)
 راه‌اندازي كرسي زبان فارسي در دانشگاه یو ـ پی فيليپين (خبر)
 بررسي «انقلاب اسلامی و بازتاب جهانی آن پس از سه دهه» در فيليپين (خبر)
 تجليل از فارغ‌التحصیلان کالج بین‌المللی المصطفی(ص) در فيليپين (خبر)
 چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 معرفي ايران با «بچه‌هاي آسمان» در فیلیپین (خبر)
 ايران و فيليپين به دنبال توسعه ارتباطات فرهنگي دوجانبه (خبر)
 بازديد نماينده فرهنگي ايران از كلاس‌هاي آموزش زبان فارسي در دانشگاه يو پي مانيل (خبر)
 دانشجویان فيليپيني به مطالعه فرهنگ و تمدن ايراني علاقه‌مند هستند (خبر)
 اجراي موسيقي سنتي ايراني «بامداد» در فيليپين (خبر)
 گردهمایی گردشگری سال 2016 «آسه‌آن» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 افتتاح اولین گوشه فرهنگی ایران در کتابخانه مرکزی داوائو فیلیپین (خبر)
 تولید مستند کوتاه «زبان فارسی» در فیلیپین (خبر)
 کلاس‌های آموزش زبان فارسی دانشگاه دولتی فیلیپین آغاز شد (خبر)
 تشريح ولايت فقيه در «راديو سلام» دانشگاه فیلیپین (خبر)
 اعلام برگزيدگان هشتمين دوره مسابقات قرآني دانشجويان ايراني در فيليپين (خبر)
 امام خمینی (ره) نه تنها به شیعه که به تمام مسلمانان عزت داد (خبر)
 تجليل فارغ‌التحصیلان دانشگاه بین‌المللی المصطفی(ص)در فيليپين (خبر)
 سمینار «امام (ره) و احیای تفکر دینی در هزاره سوم» در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 گفت‌وگوي بين‌الادياني ايران و فيليپين توسعه مي‌يابند (خبر)
 جشن پنجاهمين سالگرد انجمن موسيقيدانان فيليپين برگزار شد (خبر)
 تفاهم‌نامه همکاری رایزنی فرهنگی ایران و باشگاه خبرنگاران و مطبوعات فیلیپین امضا مي‌شود (خبر)
 ایران سرزمینی اسرارآمیز و مهیج (خبر)
 کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران با رایزن فرهنگی چین ديدار كرد (خبر)
 سیزدهمین مسابقات قرائت قرآن کریم فيليپين برگزار شد (خبر)
 درخشش فرهنگ و هنر ایران در جشنواره هفته بین المللی فیلیپین (خبر)
 ايران به مستضعفان فيليپين خدمات پزشكي رايگان ارايه مي‌دهد (خبر)
 اجرای موسیقی سنتی ایرانی در کانون نویسندگان و هنرمندان موسیقی فیلیپین (خبر)
 برگزاري کنفرانس «پنجاهمین سالگرد روابط فرهنگی و سیاسی ایران و فیلیپین» در مانيل (خبر)
 به دنبال استحكام پيوندهاي ايرانيان مهاجر با داخل كشور هستيم (خبر)
 نخستين نشست منطقه‌اي ايرانيان شرق آسيا در فيليپين (خبر)
 اجرای زنده موسیقی سنتی ایران در تلویزیون فیلیپین (خبر)
 نخستين نشست منطقه‌اي ايرانيان شرق آسيا در فيليپين برگزار شد (خبر)
 رایزن فرهنگی كشورمان با وزیر فرهنگ و هنر فیلیپین ديدار كرد (خبر)
 برگزاري سمينار «رویکرد اسلام و مسیحیت نسبت به مریم مقدس و زنان» در فيليپين (خبر)
 همكاري‌هاي ايران با يونسكوي فيليپين آغاز مي‌شود (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران با ريیس «باشگاه ملی مطبوعات و خبرنگاران فیلیپین» ديدار كرد (خبر)
 رایزن فرهنگی ایران در مانيل از مرکز فرهنگی کره جنوبی در فيليپين ديدار كرد (خبر)
 اعطای لوح تقدیر به دو فیلم­ ایرانی در جشنواره فیلم­های کودکان فيليپين (خبر)
 مراسم عید سعید قربان در فيليپين برگزارمي شود (خبر)
 هفته‌ي دفاع مقدس در رايزني فرهنگي ايران در فيليپين گرامي داشته شد (خبر)
 مسيحيان و مسلمانان فيليپين در كنار هم اقدامات داعش را محكوم مي‌كنند (خبر)
 جشنواره فيلم فيليپين با اهداي جايزه به هنر پيشه ايراني پايان يافت (خبر)
 افتتاح نمايشگاه"ایران سرزمین فرهنگ و تمدن" در فيليپين (خبر)
 سمینار «ماپوآ، به سوی ماوراي مرزها، چشم‌انداز جهانی» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار"امام خمینی(ره) و احیاء تفکر دینی در هزاره سوم"در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه "ایران سرزمین فرهنگ و تمدن"در فيليپين (خبر)
 جام فوتسال خلیج فارس در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاری دوازدهمین دوره مسابقات قرائت قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 اجراي گروه موسيقي سنتي "یوشیج" در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه فرش ایران و کارگاه آموزشی قلمزنی در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و غذای ایرانی در فيليپين (خبر)
 برگزاری کارگاه آموزشی موسیقی ایرانی در فيليپين (خبر)
 برگزاری مراسم پنجامین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک ایران و فیلیپین در مانيل (خبر)
 اجراي موسيقي سنتي ايراني در فيليپين (خبر)
 برگزاری نمایشگاه کتاب رایزنی فرهنگی ایران در دانشگاه EU فيليپين (خبر)
 هفته فرهنگی ایران درفیلیپین برگزار شد (خبر)
 جشن نیمه شعبان در فيليپين برگزار می شود (خبر)
 نشست "بحران هویت، نتیجه دوری از معنویت" در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاري سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرائت قران کریم درفیلیپین (خبر)
 سمینار جایگاه زن در اسلام و مسیحیت در فيليپين برگزار شد (خبر)
 برگزاری یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم در فیلیپین (خبر)
 تاسیس انجمن فرهنگی - علمی ایران و فیلیپین درمانيل (خبر)
 كتاب"نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر" به زبان فیلیپینی (خبر)
 بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رایزنی فرهنگی ايران در فیلیپین (خبر)
 حکمت نامه لقمان به زبان فیلیپینی منتشر شد (خبر)
 دهمین شماره فصلنامه تخصصی "چشم انداز فرهنگی" در فيليپين منتشر شد (خبر)
 برگزاري سمینار "پیامبر اکرم (ص) ، وحدت و آگاهی " در فيليپين (خبر)
 رساله "حقوق امام سجاد(ع)" به زبان تاگالوگ در فیلیپین منتشر شد (خبر)
 دوره آموزش زبان فارسی در فیلیپین برگزار می شود (خبر)
 مسابقه ؛ ایران اسلامی ، استقلال و توسعه (خبر)
 سومین هفته " ماه هنر سینمای ایران " برگزار شد (خبر)
 تظاهرات مسلمانان سنجاک در صربستان بر علیه فیلم موهن آمريكايي (خبر)
 برگزاري سمینار "فرهنگ عاشورا : دین ، آگاهی بخشی و ایثار" در فيليپين (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی - هنری " ایران گهواره تمدن " درفيليپين برگزار شد (خبر)
 نشست علمی " دین ، آگاهی بخشی و ایثار"در فيليپين برگزارمي شود (خبر)
 سمینار " دین ، آگاهی بخشی و ایثار " درفيليپين (خبر)
 نشست "غدیر ، ولایت و امامت" در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 نشست علمی " ولایت , مهدویت و عدالت در زامبوانگا (خبر)
 نشست هاي تخصصی و جشن غدیر در فيليپين برگزار مي شود (خبر)
 نشست" مفهوم آزادی در دین " در سودان برگزار شد (خبر)
 برگزاری نشست " نگاهی دوباره به ایران " در فیلیپین (خبر)
 کنفرانس "حفاظت از ساحت مقدس مصطفی(ص)" در لاهور برگزار شد (خبر)
 انتشار ویژه نامه در خصوص اهانت به پیامبر گرامي اسلام (ص) در باكو (خبر)
 براي مقابله با توهين به مقدسات اسلام خواستار گام هاي مؤثرتري شد (خبر)
 انتشار مقاله در دفاع از ساحت مقدس پيامبر اكرم (ص) در روزنامه آزادي كويته پاكستان (خبر)
 انتشار پيام مقام معظم رهبري در خصوص فيلم موهن به پيامبر اسلام (ص) در مطبوعات تاجيكستان (خبر)
 هتاکی به ساحت مقدس پیامبرگرامی اسلام (ص) (خبر)
 متهم اول در اين جنايت، صهيونيسم و دولت آمريكا است/عاملان اين جنايت شنيع و پشتيبانان مالي آن مجازات شوند (خبر)
 موج اعتراضات گسترده در سودان بر علیه سازندگان فیلم موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) (خبر)
 محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص)در زیمبابوه (خبر)
 محكوميت گسترده فيلم موهن توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص)درسيرالئون (خبر)
 پیامبر اکرم(ص)محبوب ترین انسان هاست (خبر)
 برخورد در برابر اهانت به پیامبر اکرم (ص) از ضروریات دین است (خبر)
 آمريكائيها در خاورميانه باد كاشته و امروز توفان درو مي كنند (خبر)
 هدف توليد كنندگان فيلم موهن آمريكايي ایجاد فتنه بین مسلمانان و مسیحیان است (خبر)
 انجمن مسلمانان یونان فیلم موهن به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کرد (خبر)
 انجمن اسلامي دانشجويان ايراني در لبنان فیلم موهن به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کرد (خبر)
 برگزاري نمایشگاه هفته دفاع مقدس در فيليپين (خبر)
 كتاب "روز جهاني قدس در فضاي مجازي"در فيليپين منتشر شد (خبر)
 دیدگاه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد روز قدس (خبر)
 برگزاري نشست های تخصصی با موضوع فلسطین و قدس در فيليپين (خبر)
 طنین زیبای تلاوت قرآن با صدای قاری ایرانی (خبر)
 مراسم احیاء شبهای قدر از سوی رایزنی فرهنگی در فیلیپین برگزار می شود (خبر)
 فصلنامه تخصصی چشم انداز فرهنگی با موضوع ویژه " ایران امروز" (خبر)
 دومین مراسم فارغ التحصیلی دارالقرآن کریم مهارلیکا (خبر)
 بازديد آیت الله اعرافی از رايزني فرهنگي ايران در فيليپين (خبر)
 گسترش همکاری ها و تعاملات علمی ايران و فيليپين (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر جدید امور مسلمانان فیلیپین (خبر)
 تاكيد بر گسترش همکاری های فرهنگی ايران و فيليپين (خبر)
 فاصله میان واقعیت های امروز ایران وتبلیغات منفی غیر قابل تصور است (خبر)
 مراسم رونمایی کتاب «رهبر از نگاه رهبر» در فيليپين برگزار شد (خبر)
 سمینار تخصصی «نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری و توسعه» (خبر)
 ميزگرد تخصصي «‌نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری و توسعه» (خبر)
 برگزاري سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرائت قران کریم در فیلیپین (خبر)
 سمینار نقش رهبران و متفکران دینی در بیداری (خبر)
 کتاب " رهبر از نگاه رهبر "به زبان انگلیسی در فیلیپین (خبر)
 مراسم بزرگداشت رحلت حضرت امام خمینی(ره) (خبر)
 گسترش همكاريهاي فرهنگي ايران و فيليپين (خبر)
 دومین دارالقران شهر «مراوي» در فيليپين تأسيس شد (خبر)
 نشست تخصصی نقش زنان در بیداری دینی درفيليپين (خبر)
 ترجمه و انتشارگزیده اجوبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به زبان تاگالوگ در فیلیپین (خبر)
 معنویت ‌ومدنيت در ایران‌ در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند (خبر)
 دهمین دوره مسابقات قران کریم (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی و هنری " ایران در ایینه هنر" (خبر)
 چهارمین دور گفتگوی دینی اسلام و مسیحیت فیلیپین (خبر)
 نشست «زبان فارسی زبان اندیشه و تفکر» (خبر)
 سمپوزیوم "دین، بیداری و توسعه " در فيليپين برگزار مي شود (خبر)
 نشست «زبان فارسی، ‌زبان اندیشه و تفکر» (خبر)
 ترجمه و چاپ سه زبانه دعای کمیل (خبر)
 فيلم سينمايي «روز سوم» در دانشگاه يوپي فيليپين به نمايش در آمد (خبر)
 مسابقات قرائت قرآن كريم در فیلیپین برگزار شد (خبر)
 نمایشگاه فرهنگی و هنری همراه با نمایش فیلم های ایرانی (خبر)
 برگزاري نشست " هماهنگی با آفرینش و دیدگاه ادیان "در فیلیپین (خبر)
 امام خمینی، برجسته ترین رهبر احیاگر قرن بیستم است (خبر)
 بازديد رايزن فرهنگي ايران از مسجد امام خميني (ره) در جنوب فيليپين (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا در رُم برگزار شد
  با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در رُم، سومين دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و ايتاليا (28 و 29 خردادماه) با موضوع «بررسی راهکارهای برون‌رفت از افراط‌گرایی دینی ـ اسلام‌هراسی» در محل بنياد دائره‌المعارف تره‌كانی برگزار شد.

 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.