English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

درخطبه های نماز جمعه مسجد مرکزی فریتاون صورت گرفت

تبیین ره آوردهای بعثت پیامراکرم (ص) و وظایف مسلمانان درسيرالئون

خطبه های اين هفته نماز جمعه مسجد مرکزی فریتاون به بررسی و تبیین اهداف و ره آوردهای بعثت پیامر اکرم (ص) و وظایف مسلمانان اختصاص یافت .

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،محمدرضا قزلسفلي خطيب نماز جمعه اين هفته  مسجد مرکزی فریتاون به منظور ارتقاء بسترهای اعتقادی ، شناخت و بصیرت نمازگزاران مومن نسبت به شعائر دینی و معارف اسلام ناب، به بررسی و تبیین اهداف و ره آوردهای بعثت پیامر اکرم (ص) و وظایف مسلمانان اختصاص داد.

وی در بخشی از خطبه ها با بیان اینکه اگرابعاد شخصیت ، سیره و  سنت های حضرت محمد (ص) به درستی و دقیق برای مسلمانان ترسیم شود و مسلمانان حقیقتا به میراث و آموزه های پیامبر اکرم (ص) آشنا و آن ها را سرمشق زندگی خود قرار می دادند، امت اسلامی با هیج مشکلی مواجه نشده و بزرگ منشی ، آزادی و آزادگی ، سعادت دنیا و آخرت بر سرنوشت آن ها حاکم و اجازه نخواهند داد تا دشمنان دیرینه با شیوه های جدید بر جوامع اسلامی سیطره یابند .

  رایزن فرهنگی ايران در بخشی از خطبه ها ضمن اشاره به سیاست " تفرقه و حکومت " دشمنان با بیان اینکه یکی از ره آوردهای مبعث و سنت های پیامبر اکرم (ص) وحدت و یکپارچگی می باشد، گفت: کسی که ادعا می کند پیرو سنت رسول اکرم است هرگز بین مسلمین تفرقه ایجاد نکرده و به پیروان شیعه اتهامات واهی دشمن شاد کن وارد نمی کرد .

وی با اشاره به اینکه حفظ وحدت به عنوان ضروری‌ ترین نیاز جهان اسلام یکی از واجبات دین اسلام می باشد در بخشی از خطبه ها استکبار جهانی را مهم‌ ترین عامل تفرقه بین مسلمانان معرفی نموده و اظهار داشت :عوامل دشمنان تلاش می‌ کنند که با شیوه‌ های متعدد بین مسلمانان اختلاف ایجاد نموده و زمینه های تحقق اهداف شوم دشمنان را فراهم نمایند .

قزلسفلی در بخشی از خطبه ها با اشاره به اینکه تمام مصیبت‌های جهان اسلام محصول جهل ، حب نفس ، دشمنان ، تفرقه و اختلاف است، گفت: یکپارچگی، تعامل و وحدت از جمله سنت های پیامبراکرم (ص) بوده و تمام احکام دین مبین اسلام بر مبنای وحدت و همدلی تعریف شده است .

خطیب نماز جمعه مسجد مرکزی فریتاون با اشاره به آیه دو سوره جمعه به منظور تبیین اهداف بعثت رسول گرامی اسلام (ص) با بیان اینکه قرآن مجید سند همیشگی بعثت است با استناد به احادیث " انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق " ، "  بعثت بمکارم الاخلاق ومحاسنها " ، " الی ان بعث الله سبحانه محمدا رسول الله لانجاز عدته و اتمام نبوته " و " ان الله بعث محمدا رحمه للعالمین و تمم به نعمته"   گفت: کامل نمودن مکارم و فضائل اخلاقی ، اتمام سلسله نبوت ، رحمت بودن برای جهان و اتمام نعمت های خداوند متعال از جمله اهداف بعثت پیامبر اکرم (ص) می باشد .

وی در بخشی از خطبه ها با استاد به روایات به منظور تبیین جایگاه مهم مبعث رسول الله (ص) گفت: خداوند متعال حضرت محمد (ص) را در زمانی فرستاد که برای مدتی پیامبری برانگیخته نشده بود ، مردم در خوابی طولانی به سر می بردند ، فتنه ها بالا گرفته و کارها پریشان شده بود ، آتش جنگ ها شعله می کشید ، دنیا بی فروغ و پر از مکر و فریب گشته بود ، برگ های درخت زندگی انسان ها به زردی گراییده و از به بار نشستن آن قطع امید شده بود.

رایزن فرهنگی ايران  در ادامه خطبه ها به منظور تبیین بیشتر اهداف بعثت انبیاء الهی (ع) با استاد به آیات قرآن مجید گفت دعوت به توحید، یکتاپرستی و نفی هرگونه شرک و طاغوت ، اصلاح فرد و جامعه در تمام جنبه ها ، از میان بردن ارزش های جاهلی و معیارهای نادرست و جایگزینی ارزش های الهی ، اقامه قسط و عدل در جامعه ، اتمام حجت خداوند متعال با انسان ها ، شکوفائی عقل انسان به عنوان پیامبر درونی  و ... از جمله اهداف بعثت انبیاء الهی و بویژه خلاتم الانبیاء حضرت محمد (ص) می باشد . 

وی در بخشی از خطبه ها با بیان اینکه رسالت حضرت محمد (ص) به عنوان خاتم انبیاء الهی اکمال و اتمام ماموریت ناتمام پیامبران پیشین که نمی توانستند برنامه های کامل و جاودانی ارائه دهند ، می باشد، گفت: اگرچه پایه و اساس همه ادیان یکی می باشد لیکن جهانی ساختن دین خداوند متعال  تنها به دست پیامبر اسلام (ص) انجام گرفته است .

خطیب نماز جمعه در بخشی از خطبه ها با بیان اینکه سرنوشت امت اسلامی به اهداف و دست آوردهای بعثت پیامبر اکرم (ص) گره خورده و وظیفه مسلمانان در برابر زحمت های فراوان حضرت محمد (ص) چیست گفت: ایجاد تحول و تغییر نگرش مثبت ، پرهیز کامل از همه انحراف ها و بدی ها ، روی آوردن به نیکی ها و ارزش های اسلامی ، قرآنی و انسانی ، پاک کردن محیط زندگی از انواع آلودگی ها ، سستی ها ، تبعیض ها و پلیدی ها ، ایجاد دنیائی سرشار از امنیت و پاکی همه جانبه ، تحقق آموزه های پیامبر اکرم (ص) در دنیا برای رسیدن به یک زندگی سعادتمند ، و ... از جمله پیام های مبعث رسول گرامی اسلام و وظایف مسلمانان در قبال آن می باشد .

 

قزلسفلی با بیان اینکه بعثت حضرت محمد(ص) منحصر به زمان خاصی نبوده و هنوز هم بعثت ادامه دارد ،گفت: همه انسان های دیروز و امروز و فردا با توجه به تغییر شکل و محتوای " اله " ها در عصر حاضر مخاطب شعار " قولوا لا اله الا الله تفلحوا " که رستگاری و توحید نتیجه حتمی آن است ، می باشند.

وی با بیان اینکه مبعث همواره دوام و جریان دارد ، گفت: بعثت حضرت محمد (ص) با رفع عوامل غفلت و خفتگی  حاوی ره آوردها و درس های سرنوشت سازی از جمله یادآوری امانت های خداوند متعال نزد انسان ، اثبات و تحقق برتری انسان بر فرشتگان ، بیداری ، بصیرت ، شناخت دوست از دشمن ، خودآگاهی ، عدالت ، کرامت انسانی ، خروج انسان از ظلمت و حرکت به سوی نور، تفسیر چگونه زیستن ، توحید ، آزادی و آزادگی ، مبارزه با جهل و خرافات ، امید انسان به فردائی روشن تر ، شکست اهریمن و شرک ، جهانی شدن دین اسلام و ... می باشد .

رایزن فرهنگی در ادامه خطبه ها با با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و انقلاب های اسلامی خاورمیانه یکی ازره آوردهای مبعث پیامبر اکرم (ص) می باشد، گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران و با رهنمود های امام خامنه ای ( مد ظله العالی ) امروز علما و پیروان اهل سنت در ایران با حفظ هوشیاری همگام با علماء و شیعیان در صف واحد اجازه نمی دهند تا دشمنان برای آن ها تصمیم گیری کرده و آن ها را در برابر یکدیگر قرار دهند.

خطیب نماز جمعه مسجد مرکزی بزرگ فریتاون در بخشی از خطبه ها با بیان اینکه مبعث حضرت محمد (ص) یکی از مصادیق ایام الله می باشد، گفت :بزرگداشت مناسبت ها و زنده نگهداشتن شعائر اسلامی نقش مهمی و سرنوشت سازی در حفظ و توسعه فرهنگ و معارف اسلامی و آگاه سازی نسل جوان نسبت به تاریخ اسلام دارند .

وی در بخشی از خطبه ها اعیاد سیزده و بیست و هفت رجب را به نمازگزاران تبریک گفت و اظهار داشت: برکات این مناسبت ها در بیداری ، رشد و توسعه سیرالئون قطعا مفید خواهد بود .

رایزن فرهنگی ضمن تشریح برخی از ویژگی های انسان ساز شخصیت حضرت محمد (ص) به عنوان کامل ترین الگو برای بشریت  در بخشی از خطبه ها با بیان اینکه زندگى پیامبر اكرم(ص) سرشار از فضايل انسانى می باشد، گفت: خداوند متعال به ما فرمان داده از حضرت محمد(ص) پيروى نموده و براى دستيابى به رضوان الهى به دستورات آن حضرت عمل نماييم .

خطیب نماز جمعه گفت: سیره و زندگی پیامبر اکرم (ص) همواره توام و آمیخته با تواضع و فروتنى ،  رافت و مهربانى ، بخشش و بردبارى ، زهد ، پارسائی ، عبادت ، بلاغت ، حكمت ، بصیرت به امور سياسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، نظامی و... بوده است .

  وی در ادامه خطبه ها با اشاره به شیطنت های عومل برخی فرقه های ضاله با بیان اینکه تشکيل حکومت اسلامی و ایجاد وحدت بین مسلمانان در مدينه از اولين اقدامات پیامبر اکرم (ص) بود گفت: آن حضرت دل های مسلمانان را با کلمه توحيد به هم نزديک ، روح برادری و همدلی را بر وجود آنان دميد ، همبستگی مسلمانان را کامل و خطر تفرقه را از ميان برداشتند .

     رایزن فرهنگی در بخشی از خطبه ها با بیان اینکه حفظ وحدت به عنوان یک ضرورت و واجب انکار ناپذیر موجب تحقق اهداف اسلام ناب محمدی(ص) ، تقویت سنت های پیامبر اکرم (ص) و فرهنگ اسلامی جهت مقابله با توطئه های دشمنان می شود، گفت :وحدت اسلامی به معنای اتحاد مسلمانان بر مبنای اشتراکات دینی برای تحقق اهداف مبعث ، قرآن مجید ، اسلام و سنت های رسول الله می باشد.

   قزلسفلی با اشاره به  مشترکات فراوان بین مسلمانان و سرمایه گذاری دشمن در ایجاد اختلاف ،گفت: امروز اشخاصی به عنوان مزدور و بعضا رایگان در خدمت اهداف دشمنان بوده و شیعه و سنی را در برابر یکدیگر قرار می دهند .


١٢:٤١ - 1391/04/05    /    شماره : ٥٨٥٠٦٩    /    تعداد نمایش : ١٤٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 اردوی آموزشی دانشجویان مسلمان سيرالئون برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن ماه رمضان در سيرالئون (خبر)
 دوره دانش‌افزایی ائمه جمعه و جماعات سيرالئون پايان يافت (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران از رادیو SLBC سیرالئون (خبر)
 برگزاری همایش نقش رهبران دینی در رعایت اخلاق و در سيرالئون (خبر)
 همايش «جمهوری اسلامی ایران؛ 39 سال مقاومت و تلاش» در سيرالئون (خبر)
  بازدید رايزن فرهنگي ايران از مدارس امام صادق (ع) و شهيد بهشتي در سيرالئون (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سیرالئون» (خبر)
 آغاز پخش سریال  «ولایت عشق» در سیرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر فرهنگ و توریسم سیرالئون (خبر)
 برگزاري همايش « محمد(ص) پیامبر وحدت و بیداری» در سيرالئون (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با شخصيت‌‌هاي دانشگاهي سيرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي كشورمان در سيرالئون با شیخ تیجان سیلا (خبر)
 برگزاري همایش شیرخوارگان حسيني در سیرالئون (خبر)
 نمايشگاه قرآن در آينه هنر در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار عفاف و حجاب در سيرالئون (خبر)
 مجری شیعه رادیو قرآن سیرالئون درگذشت (خبر)
 حال و هواي سيرالئون در روزهاي سوگ براي جانباختگان منا (خبر)
 تبيين جايگاه عيد قربان در راديو کالچار سيرالئون (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن كريم در سيرالئون (خبر)
 همايش «فلسطین در آئینه حقوق بشر» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همایش «پیامبر صلح و دوستی و خاندان هدایت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 اهالي سیرالئون سنی هستند اما امکان ندارد نام حسنین(ع) را روی دوقلوهای خود نگذارند (خبر)
 نشست دانشجويي انقلاب اسلامي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پيامبر (ص) و اهل بيت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 لغو جشن‌های کریسمس در سیرالئون (خبر)
 شیوه‌های سنتی آموزش قرآن در سیرالئون (خبر)
 ایران، همچنان امید سیرالئونی‌هاست (خبر)
 مصاحبه قزلسفلي رايزن پيشين فرهنگي ايران در سیرالئون با روزنامه استاندارد تایمز (خبر)
 اشک‌هاي سيرالئون برای قزلسفلی/ روایت رایزنی با مديريت جهادی (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت "جبريل سي سه"عالم بزرگ اسلامي سيرالئون (خبر)
 انجمن سازمان های اسلامی در سيرالئون تاسيس شد (خبر)
 آغاز سومین دوره کلاس های تقویتی ریاضیات و فیزیک در سيرالئون (خبر)
 برگزاري مراسم اعطاي گواهي پايان دوره آموزشي كامپيوتر در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقالات در خصوص معرفي شخصيت امام خميني (ره) در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 همايش" اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی "درسيرالئون (خبر)
 معرفي فرهنگ انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله " امام خمینی (ره) رهبر بزرگ جاودانی " در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 رادیو صدای قرآن واهل البیت(ع)سیرالئون يك ساله شد (خبر)
 تدريس دين و جهاني شدن در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 گراميداشت ايام الله دهه مبارك فجر در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آموزش دروس ریاضیات و فیزیک در دبیرستان امام صادق (ع)سيرالئون (خبر)
 برگزاري همايش جایگاه حیاتی وحدت در قرآن مجید در سيرالئون (خبر)
 برپايي مناسبت های اسلامی موجب بيداري و بصیرت جوامع اسلامي مي شود (خبر)
 بررسی عوامل و موانع وحدت در سیرالئون (خبر)
 دوازده ربيع الاول در سيرالئون تعطيل رسمي است (خبر)
 وحدت رمز عزت و عظمت مسلمین است (خبر)
 حضرت عیسی مسیح (ع) همه چیزش معجزه بود (خبر)
 همايش "نقش و جایگاه زن در اسلام"درسيرالئون (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران عضو ويژه هيات امناي يكصد مسجد سيرالئون (خبر)
 "فاطمه" فراوان ترين نام در سيرالئون (خبر)
 جلوه های دموکراسی دراسلام به مراتب بهترمطرح شده است (خبر)
 مشاركت رايزن فرهنگي ايران درآئین سنتی برداشت برنج در سيرالئون (خبر)
 حقوق و جایگاه حیوانات در اسلام در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 همایش نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در سيرالئون (خبر)
 تسليت ائمه جمعه و جماعات سيرالئون در پي شهادت حجت الاسلام والمسلمين انصاري (خبر)
 عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني در سيرالئون (خبر)
 پايدارى در راه عقيده از اصول شيعيان امام حسين (ع)است (خبر)
 دوره آموزشی عاشورا شناسی در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 کارگاه آموزشی دانش افزائی درسيرالئون برگزار شد (خبر)
 ایران الگوی دمکراسی و حکومت مردم سالاری حقیقی در جهان است (خبر)
 استقبال بي سابقه مردم شهر لونسار سيرالئون از رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 تدريس نهج البلاغه در دانشکده اسلامی فریتاون سيرالئون (خبر)
 همايش بررسی ابعاد سازنده انتخاب شایسته ترین گزینه تاریخ درغدیرخم در سيرالئون (خبر)
 معرفی غدیر خم به عنوان روز سرنوشت در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 كارگاه آموزشي غدير شناسي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 تشريح پيام ها و درس هاي عيد قربان در سيرالئون (خبر)
 انتشار پيام مقام معظم رهبري به كنگره حج در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تشريح انديشه هاي اخلاقي و تربيتي حافظ شيرازي در سيرالئون (خبر)
 وفادار ترین ذوج جهان ، الگوی کامل برای بشریت (خبر)
 رژيم صهيونيستي هرگز به قوانين بين‌المللي پايبند نبوده است (خبر)
 تشريح جايگاه حج در انديشه مولانا در برنامه زنده رادیو فرهنگ سیرالئون (خبر)
 بررسی "فرهنگ ، مناسک و اهداف انسان ساز حج" در سيرالئون (خبر)
 بازديدسه ساعت مشاور رئيس جمهورسيرالئون از نمايندگي فرهنگي كشورمان (خبر)
 انتشار ويژه نامه حضرت امام رضا(ع) در سيرالئون (خبر)
 تبيين"ضرورت دشمن شناسی بر اساس معارف قرآن مجید و اهل البیت (ع)" در سيرالئون (خبر)
 مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري کارگاه آموزشی امام شناسی در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله" امام صادق (ع) بنیانگذار دانشگاه اسلامی بین المللی"درسيرالئون (خبر)
 معرفي شخصيت ابوعلي سينا در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 معرفي ابعاد شخصيت ديني و علمي و آثار علامه مجلسي در سيرالئون (خبر)
 اعطاي كتاب به مناسبت " روز جهانی مساجد "و بزرگداشت علامه مجلسی در سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "الهيات اسلامي" و "اخلاقيات اسلامي" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 اجراي طرح اطعام و اكرام در سيرالئون (خبر)
 "جایگاه حضرت خدیجه (س) در تقویت و توسعه اسلام" در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 اهداء پنجاه جلد نهج البلاغه و كتاب "امام علي (ع) صداي عدالت انساني" به خبرنگاران سیرالئوني (خبر)
 ترویج فرهنگ قرائت دعای جوشن کبیردر سيرالئون (خبر)
 رقابت 200 حافظ و قاری سیرالئونی در مسابقات قرآني (خبر)
 نشست "بیداری اسلامی و آزادی قدس و قدس محور وحدت" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برپای نخستین ضیافت افطاری ویژه ائمه جمعه و جماعات سیرالئون (خبر)
 بررسی آراء و اندیشه های شهید مطهری در دانشگاه فورابه سیرالئون (خبر)
 تشريح ابعاد سازنده روزه توسط رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 بررسی آسیب ها وعوامل کاهنده ارزش روزه ىر خطبه های نماز جمعه سیرالئون (خبر)
 برگزاري نشست" انتظار، بیداری و توسعه "در سيرالئون (خبر)
 بررسي اندیشه های شهید مطهري با فيلسوفان غربي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله "یاد مردی که اندیشه و تفکر او خط سیر تاریخ را عوض نمود" در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "شناخت صحيفه سجاديه" در سيرالئون (خبر)
 پايان پنجمین دوره کارگاه های آموزشی کامپیوتر در سيرالئون (خبر)
 همایش"جایگاه امام خمینی (ره) در توسعه علوم دینی ، بیداری و وحدت امت اسلامی "درسيرالئون (خبر)
  تشريح اهداف و پيام هاي مبعث از نگاه حضرت علي(ع) در سيرالئون (خبر)
 مراسم اعتکاف در مسجد مرکزی فریتاون سيرالئون برگزارشد (خبر)
 همايش "حضرت علی (ع) مظهر عدالت ، بیداری و حقوق بشر" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله «نقش دانشمندان ايراني در گسترش مطالعات اسلامي» در سيرالئون (خبر)
 مسلمانان تحولات و حركت های انحرافی زمان خود را بشناسند (خبر)
 برگزاري کارگاه های آموزشی رايانه در سيرالئون (خبر)
 بررسی عدالت اجتماعی در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آشنا سازی فرهنگ نوروز در رایزنی فرهنگی ايران در سيرالئون برای فرهیختگان (خبر)
 انتشار مقاله هاي نوروزي در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 انتشار و پخش پيام نوروزي مقام معظم رهبري در سيرالئون (خبر)
 اهدا كتاب به مدرسه امام صادق(ع) در سيرالئون (خبر)
 برگزاري كارگاه دانش افزايي معلمان سيرالئون (خبر)
 نقش اعتقاد به معاد در زندگی دنيوی (خبر)
 بررسي جايگاه زن در نظام جمهوري اسلامي ايران از سوي مطبوعات سيرالئون (خبر)
  تدريس "شناخت اسلام" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 رادیوی قرآن در سيرالئون راه اندازي شد (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تحقق جامعه عدل جهانی است (خبر)
 برگزاري همايش "انقلاب اسلامی ، رسالت پیامبر اکرم (ص) و بیداری اسلامی"در سيرالئون (خبر)
  بررسی جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی ، عوامل و موانع آن درسيرالئون (خبر)
 تشريح برنامه هاي ايام دهه مبارك فجر درسيرالئون (خبر)
 اكثــريت بي‌ادعــا (خبر)
 انتشارمقاله " شیعه و سنی متحد هستند"درسيرالئون (خبر)
 همايش "جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی"در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 انعکاس اهميت بيداری اسلامی از دیدگاه آيت الله خامنه‌ای در مطبوعات سیرالئون (خبر)
 همايش "درس های سازنده از میراث و آموزه های حضرت محمد(ص) " (خبر)
 ارائه درس تاريخ اديان براي اولين بار در دانشكده اسلامي فريتاون سيرالئون (خبر)
  برگزاري همايش نقش امام حسین (ع) در حفظ سنت پیامبر اکرم (ص) درسيرالئون (خبر)
 همايش " نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در حفظ و ضمانت سنت پیامبر اکرم (ص)" (خبر)
 ایران الگوی بسیار مناسبی برای کشورهای اسلامی در حال توسعه می باشد (خبر)
 تمجيد سفير جديد كشورمان از فعاليت هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 ایران زمینه تعامل مسالمت آمیز بین پیروان ادیان الهی را فراهم نموده است (خبر)
 انتشارمقاله" حقیقت و ماهیت انقلاب امام حسین(ع)"درمطبوعات سيرالئون (خبر)
 مراسم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی (ع) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله " محرم ، ماه عزاداری " در روزنامه استاندارد تایمز سیرالئون (خبر)
 همايش جايگاه قيام كربلا و بزرگداشت روز علي اصغر (ع) در سيرالئون برگزارمي شود (خبر)
 همايش "غدیر خم شایسته ترین انتحاب" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " غدير خم و شايسته ترين انتخاب " در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 کمیته امداد امام خمینی(ره) در سیرالئون تحولات بنیادیني ایجاد کرده است (خبر)
 محكوميت گسترده فيلم موهن توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص)درسيرالئون (خبر)
 پیامبر اکرم(ص)محبوب ترین انسان هاست (خبر)
 نقش مربیان در برقراری صلح، وحدت و بيداری اسلامی در سيرالئون بررسی شد (خبر)
 برگزاري مراسم ویژه علمی و آموزشی درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه امام صادق (ع) در توسعه علم و دانش سيرالئون (خبر)
 بازتاب كامل بيانات مقام معظم رهبري در اجلاس عدم تعهد دررسانه هاي سيرالئون (خبر)
 بصیرت راه نجات و ضروری ترین نیاز مسلمانان است (خبر)
  اهداي بیش از دویست جلد كتب اسلامی به كتابخانه هاي شهرستان بو در سيرالئون (خبر)
 برگزاري بزرگداشت ابوعلي سينا در سيرالئون (خبر)
 " رابطه بیداری اسلامی ، فرهنگ رمضان و حمایت از آزادی قدس امتحان الهی " (خبر)
 ابراز همدردی سیرالئونی ها با ایران (خبر)
 رقابت بي سابقه دويست حافظ ، قاري و مترجم قرآن مجيد در سيرالئون (خبر)
 برگزاري ميلاد امام حسن (ع) در سيرالئون (خبر)
  رشد حیاء و عفت از آثار معنوی و دنیوی روزه است (خبر)
 اتحادیه مدارس اسلامی تحت حمایت ایران در سیرالئون تاسيس مي شود (خبر)
  بررسي فرهنگ ماه رمضان و ابعاد سازنده روزه در توسعه همه جانبه انسان درسيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره تخصصی علمی " انتظار ، بیداری و توسعه جوانان "درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه منجی عالم بشريت در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 نشست " انتظار و توسعه " در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برنامه هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون اعلام شد (خبر)
 برگزاري كنفرانس نقش اطلاعات حرفه ای در توسعه فرهنگی سیرالئون (خبر)
 تنها راه نجات بشر تمسک به فرهنگ و معارف اهل البیت (ع) است (خبر)
 کمک های خارجی منجر به توسعه یک کشور نمی شود (خبر)
 همايش "اندیشه های بیدار کننده و ماندگارامام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 بازتاب گسترده مراسم سالگرد ارتحال امام در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 اعتكاف دانشجويان دانشكده اسلامي فريتاون (خبر)
 حضرت علی (ع) به همه انسان ها تعلق دارند (خبر)
 انتشار شعردر وصف حضرت علي (ع)در روزنامه سلون تايمزسيرالئون (خبر)
 همایش " اندیشه های بیدارکننده و ماندگار امام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 همایش "اندیشه های بیدارکننده امام خمینی راهي برای توسعه" (خبر)
 ترويج فرهنگ اهل بيت(ع)، حلال مشكلات جوامع است (خبر)
 مراسم سالگرد آزادی جنوب لبنان در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 حضرت فاطمه (س) سرمشق کامل زنان در همه اعصار است (خبر)
 همايش «فاطمه، سرمشق زنان و منشاء بیداری» (خبر)
 مقالات تخصصي با محوريت شخصيت صديقه طاهره (س) (خبر)
 مقاله ای تحت عنوان " فاطمه ، فاطمه است " (خبر)
 همايش« فاطمه زهرا(س) الگوی ماندگار،منبع معرفت، بصیرت و بیداری برای زنان درهمه عصرها» (خبر)
 معلمان همواره درتاریخ ایران مورد احترام بوده اند (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت مقام استاد شهيد مطهري وروز معلم در سيرالئون (خبر)
 همايش حضرت فاطمه (س) و بیداری و تحول درسيرالئون برگزارشد (خبر)
 کلاس های درس شناخت اسلام «دانشگاه فورابه» (خبر)
 نشست ابعاد جهانی شخصیت سعدی (خبر)
 رئيس انجمن دوستي ايران و سيرالئون درگذشت (خبر)
 معرفي شخصيت «عطار نيشابوري» در روزنامه‌هاي سيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره كارگاه آموزشي رايانه در سيرالئون (خبر)
 چاپ مقاله نوروز باستاني در روزنامه‌هاي سیرالئون (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران در سیرالئون با روزنامه «استاندارد تایمز» (خبر)
 جشن ميلاد حضرت زينب در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انعكاس پیام نوروزی مقام معظم رهبري در رسانه های خبری سیرالئون (خبر)
 معرفی ابعاد سازنده ، آداب و رسوم و میراث فرهنگی نوروز (خبر)
 دومين کارگاه "اسلام، رسانه های خبری و توسعه" برگزار شد (خبر)
 خدمات دين اسلام به زنان،غير قابل چشم پوشي است (خبر)
 اهداي جایزه بزرگ 2012 «بولیوار» به رئيس جمهور ايران (خبر)
 نشست بررسي تقويت بسترهاي اعتقادي مسلمانان (خبر)
 كلاس ايران شناسي در دانشگاه «فورابه» سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " حضرت محمد (ص) و وحدت " در سیرالئون برگزار شد (خبر)
 حضور رايزن فرهنگي ايران در برنامه راديويي دمكراسي 1/98 سيرالئون (خبر)
 " شیطان شناسی در قرآن مجید و روایات " بررسي شد (خبر)
 مراسم حج، تمرين تشكيل جامعه توحيدي براي امت اسلامي است (خبر)
 علاقه‌مند سفر به ايران و آشنايي با فرهنگ غني آن هستم (خبر)
 قرآن، سعادت و شقاوت انسان را معلول اعمال خود او می‌داند (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.