English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

در بنگلادش برگزار شد:

نشست«نقش امام خميني «ره» در پيشرفت امت اسلامي»

نشست تخصصي "نقش امام خميني «ره» در پيشرفت امت اسلامي" با حضور پنجاه تن از اساتيد فرهنگي و دانشگاهي و انديشمندان برجسته بنگلادشي برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در ابتداي اين نشست "عبد الرحمن صديقي" از اساتيد بخش جامعه شناسي« دانشگاه راجشاهي» با ارايه مطالب دقيق و جالب به روابط ديرينه فرهنگ و تمدني دو كشور به نبيين  انديشه‌هاي امام خميني (ره) در پيروزي مسلمانان جهان پرداخت.

وي با اشاره  به فعاليت هايش در خصوص حمايت از زبان فارسي در دانشگاه افزود: اخيراً يك واحد درسي تحت عنوان ديدگاه امام علي(ع) نسبت به مسايل اجتماعي را در بخش جامعه شناسي به تصويب رسانده است.

در ادامه اين برنامه "افتخار المسعود"  از بخش عربي دانشگاه مزبور در سخناني اظهار داشت: امام خميني (ره) براي وحدت امت اسلامي تلاش‌هاي فراواني نموده و حتي تاثير انديشه‌ها و مبارزات او در آمريكاي لاتين نيز مؤثر واقع شد. تا قبل از امام خميني اگر هم به اسلام عمل مي‌شد، عملي همه جانبه نبود و سراسري هم نبود بلكه هر كسي سرگرم كارخويش بود اما با وجود او عمل و اثر بخشي اسلام سراسري شد.

وي ضمن محكوم كردن حمله صدام به ايران گفت: اين كه امروزه ايران اعلام مي‌كند در صورت حمله اسرائيل، پاسخ شديدي داده خواهد شد حرف درستي است و در صورت بروز چنين اتفاقي واقعاً ايران به آن چه مي‌گويد عمل خواهد كرد و اسرائيل نابود خواهد شد.

"پروفسور دكتر تقي" از بخش مطالعات اسلامي اين دانشگاه درخصوص پيشرفت امت اسلامي، در زمان قبل از امام خميني (ره) برخي علما در كشورهاي گوناگون بودند و مباحثي را مطرح كردند امّا امام خميني شخصيت متمايزي نسبت به آنان داشت چرا كه او به شدت عليه استكبار بود و در اين راه عملاً وارد شده بود مهمترين ويژ‌گي ايشان شناخت دشمنان اسلام بود و راه پيشرفت را به مسلمانان نشان مي‌داد، از اين رو  او به خوبي نقشه و توطئه «اختلاف بيانداز و حكومت كن» انگلستان را شناخته بود لذا توانست عامل اتحاد در ميان مسلمانان باشد.

دكتر تقي در ادامه نبرد استكبار جهاني عليه ايران را در سه جبهه؛ اقتصاد، سياست و جنگ رواني دانست و افزود: علي‌رغم همه اينها ايران از طريق پيشرفت‌هايي كه داشته تمام اين توطئه‌ها را حنثي كرده. امروز ضعف ايران برابر است با ضعيف شدن امت اسلامي واگر ايران به جايگاه‌هاي بهتري برسد مسلمانان در ساير نقاط نيز با پيشرفت مواجه خواهند شد.

"شاه محمد حبيب الرحمن" از بخش اقتصاد دانشگاه نيز به عنوان آخرين سخنران اين نشست ابراز داشت: ايران بايد درخصوص موضوعات مسئله حضور زنان در عرصه‌هاي مختلف اجتماعي، سياسي و فرهنگي، راه‌هاي رسيدن ايران به پيشرفت‌‌هاي اقتصادي و  براي جهان اسلام روشنگري نمايد و براي ديگران راه رسيدن به آن را مشخص نمايد.

گفتني است امروزه ديگر چند كشور قدرتمند جهان قادر به تصميم‌گيري يكسويه و بي چون  و چرا براي ساير كشورها  نيستند و قطب سومي درميان قدرتهاي جهان در حال شكل‌گيري است كه محور آن ايران است كه اين قطب به لحاظ علمي، فناوري، اقتصادي، نظامي و... عليرغم تحريم‌هاي 33 ساله و جنگ هشت ساله آنچنان پيشرفت‌هاي خيره كننده‌اي داشته است كه حتي دشمنان خود را نيز به اعتراف وادار نموده است.


١٥:٢١ - 1391/03/09    /    شماره : ٥٨٣٦١٢    /    تعداد نمایش : ١٤٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.

 • ديدار رييس جمهور پيشين آلباني با ابراهيمي‌تركمان
  رجب ميداني، رييس جمهور پيشين آلباني و هيأت همراه، صبح امروز با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ديدار و گفت‌وگو كردند.

 • همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری»
  نخستین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و بالكان در قالب برپایی همایش بین‌المللی بررسی اندیشه‌های نعیم فراشری، شاعر و ادیب برجسته پارسی‌گوی آلباني صبح امروز (دوشنبه 14 اسفندماه) در دانشگاه تربيت مدرس تهران آغاز شد.