English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

در سيرالئون برگزارشد:

همايش" قرآن مجيد ، پيامبر اكرم (ص) ، دلائل عقلي و حقيقت غدير خم"

به مناسبت عید ولایت و امامت با همکاری رايزني فرهنگي ايران ،دانشکده اسلامی فریتاون و انجمن اسلامی جعفریه سیرالئون همایشی تحت عنوان " قرآن مجید ، پیامبر اکرم (ص) و دلائل عقلی و حقیقت غدیر خم "برگزارشد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،اين همايش  با حضور بیش از 450  نفر از ارباب جراید اعم از روزنامه ها ، رادیوها و سایت های بین المللی ، شخصیت علمی ، دینی ، فرهنگی ، اساتید و دانشجویان مراکز آموزش عالی ، رئسا قبائل ، مسئولان و اعضای برجسته سازمان های اسلامی بانوان ، امام های جمعه و جماعات ،  سفیر کشورمان و مجموعه ایرانیان مقیم این کشور 24آبان ماه 90 در سالن اجتماعات دانشکده اسلامی فریتاون برگزار شد..

دراين همايش،لامین منصاری استاد دانشکده اسلامی فریتاون به عنوان رئیس همایش ضمن عرض خیر مقدم وتبریک عید اکبر غدیر خم در بخشی از سخنان خود به تشریح ریشه های انتخاب غدیر خم با استناد بر آیات قرآن و روایات پیامبر اکرم (ص) پرداخت .

 مالکی سفیر کشورمان طی ایراد سخنانی با بیان اینکه بنا بر احادیث علماء سنی و شیعه حضرت علی (ع) به عنوان جانشین حضرت محمد (ص) در واقعه غدیر خم انتخاب شدند به جزئیاتی از حجه الوداع پیامبر اکرم (ص) در صحرای غدیر خم که انتخاب امامت و ولادیت را امیر المومنین (ع) ثابت می نماید، اشاره نمود .

وي با اشاره به آیه مبارکه یا ایها الرسول بلغ ... در خصوص انتخاب حضرت علی (ع) به امامت و ولایت به برخی احادیث به فضائل و کرامات امیر المومنین (ع) اشاره نمود .

   حجت الاسلام و المسلیمن جواد رقوی مدیر حوزه علمیه و دانشکده اسلام فریتاون در بخشی از سخنان خود به تشریح ریشه های تاریخی و عقیدتی ولایت در اسلام پرداخت .

  وی با بیان اینکه بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) به عنوان آخرین پیامبر ضروری بود که امت اسلامی دارای رهبری به امر خداوند متعال و انتخاب حضرت محمد (ص) وجود داشته باشد با استناد به آیات و روایت به تشریح ابعاد مهم و سرنوشت ساز واقعه غدیر خم پرداخت .

رقوی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم ولایت حضرت على (ع ) و دیگر امامان معصوم (ع)  تا قیام حضرت مهدى    (عج ) را مطرح و با تشریح برخی ویژگی هاى غدیر خم گفت :یکی از علت های انتخاب این سرزمین موقعیت مهم آن و دارا بودن جاذبه های معنوی حاضران پس از اعمال حج بود . 

محمدرضا قزلسفلي رایزن فرهنگی ايران در سيرالئون با اشاره به جهانی بودن دین مبین اسلام و واقعه غدیر خم گفت: در انتخاب غدیر خم  از همه نژادها و اقشار جوامع اسلامی اعم از عوام و خواص ، سفید و سیاه ، فقیر و غنی، مهاجر و انصار، زن و مرد آزادانه شرکت  و سرنوشت خود را برای همیشه تعیین نمودند .

وي با بیان اینکه غدیر خم همچنان ادامه دارد و تا آخر زمان هرگز متوقف نمی شود، گفت:از هیجده ذی الحجه سال دهم هجری بیعت مردم با همه امام های  معصوم (ع ) با امامت حضرت على (ع ) شروع  و با حفظ  بیعت با امامت حضرت مهدی موعود (عج) و نائب برحق آن حضرت که در زمان ما حضرت امام سید علی خامنه ای ( مد ظله العالی ) می باشند ادامه دارد .

رایزن فرهنگی ايران با اشاره به اینکه در هیجده ذی الحجه سال دهم هجری طرح جامع امامت و رهبرى در اسلام ترسیم شد، گفت: در روز غدیر خم طرح جامع امامت پس از پیامبر اکرم (ص ) از حضرت علی (ع) تا دوره غیبت کبری ، ولایت فقیه جامع الشرایط ،  ظهور و ولایت حضرت مهدى (عج )تا قیامت ترسیم گردید .

قزلسفلی افزود: در عصر حاضر مخاطب سخنان پیامبر اکرم (ص) در روز غدیر خم که فرمودند بر هر انسان حاضر و غائبى ، شاهد و غیر شاهدى و بر هر کس که تا کنون متولد شده یا نشده حجت تمام شده است و باید حاضران به غائبان و پدران به فرزندان تا روز قیامت موضوع امامت على (ع) و یازده امام معصوم (ع) را بازگو نمایند همه مسلمانان در همه زمان ها و مکان ها و همه ما که در این همایش شرکت نموده ایم با دعوت مردم به حفظ بیعت و پیروی از امام زمان (عج) و نائب برحق آن حضرت مشمول عضویت در انتخاب و بیعت روز غدیر خم بوده و هستیم  .

وي با اشاره به اینکه انکار امامت و ولایت موجب نقص رسالت پیامبر اکرم (ص) می باشد و با بیان اینکه دو اصل  " پیدایش "  و " پایدارى و حفاظت"  برای تداوم و جاودانه ماندن هر پدیده ای ضروری می باشد ،گفت: اگر دو اصل پیدایش  و پایدارى و حفاظت و نگهدارنده در مورد ولایت و امامت در رسالت حضرت محمد (ص) لحاظ نگردد ره آورد آن حضرت مورد تحریف قرار گرفته و پس از اندک زمانى اثرى از آن باقى نمی ماند . 

رایزن فرهنگی با قرائت آیه "  الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتى و رضیت لکم الاسلام دنیا " گفت: انتخاب غدیر خم  موجب تکمیل و وفور نعمت ها ، خوبی ها، صلح و آرامش ، امنیت و رفاه ، رهبری صالح و ... در سایه حاکمیت اسلام  و در پرتو ولایت و امامت عترت ضامن تداوم اسلام ناب برای همیشه شد است .

ويبا بیان اینکه رسالت غدیر خم حکومت صالحان برای احقاق حقوق و اقامه عدل بین مردم می باشد گفت دست آوردهای غدیر خم که در همه زمان ها و مکان ها کاربرد عملی دارند ، ضامن احقاق حقوق و اقامه عدل با رهبری صحیح عاری از انحراف ها می باشد .

قزلسفلي ضمن تشریح فضائل و کرامات منحصر به فرد حضرت علی (ع) گفت: آن حضرت تنها مسلمان مومنی که هرگز بت پرستی و جاهلیت را ندیده ، اولین تربیت شده و فارغ التحصیل دانشگاه اسلام بودند که در تمام زندگی گام به گام با پیامبر اکرم از دوران کودکی بوده و اولین مردی که به رسالت پیامبر اکرم (ص) ایمان آوردند  . مضافا اینکه امیر مومنان در بین اصحاب با تقوی ترین  ، شجاع ترین ، عالم ترین ، وفادارترین و ... بودند .

"احمد باح" استاد دانشکده اسلامی فریتاون با طرح سوال " چرا حضرت علی برای ولایت انتخاب شد ؟ " با بیان اینکه در جامعه صدر اسلام کمتر جوانی از مقام و مسئولیت اجتماعی بهره مند بود ،گفت: با این وجود حضرت علی (ع) دارای استعدادها ، فضائل و کراماتی بودند که در سایر اصحاب وجود نداشت .

وی ضمن تشریح فضائل و کرامات منحصر به فرد حضرت علی (ع) گفت: آن حضرت تنها مسلمان مومنی که هرگز بت پرستی و جاهلیت را ندیده ، اولین تربیت شده و فارغ التحصیل دانشگاه اسلام بودند که در تمام زندگی گام به گام با پیامبر اکرم از دوران کودکی بوده و اولین مردی که به رسالت پیامبر اکرم (ص) ایمان آوردند  . مضافا اینکه امیر مومنان در بین اصحاب با تقوی ترین  ، شجاع ترین ، عالم ترین ، وفادارترین و ... بودند .

"شیخ محمد سواری" امام کل مسجد مرکزی شهرستان کنما واقع در استان جنوبی سیرالئون طی ایراد سخنانی راجع به غدیرخم محور وحدت با بیان اینکه حضرت علی (ع) مظهر وحدت اسلامی ، صلح و عدالت بودند گفت: اسلام بدون غدیر خم کامل نمی باشد .

وی افزود: علماء اهل سنت وصایت حضرت علی (ع) را منکر نمی شوند .  لیکن تعدادی از آن ها کلمه " مولا " در احادیث پیغمبر اکرم را توجیه نموده و به دوستی و حب معنا می نمایند . لیکن امکان ندارد پیامبر اکرم (ص) در آن هوای بسیار گرم غدیر خم  بیش از 120 هزار انسان را که از سرزمین های مختلف بودند جمع نموده و دوست داشتن حضرت علی (ع) را اعلام نمایند .

سواری ضمن محکوم نمودن تهاجم غرب را علیه فرهنگ و معارف اهل البیت (ع) گفت: استعمار نو برای ادامه غارت سرزمین های اسلامی تصویری نامناسب از اسلام ناب محمدی (ص) و پیروان مذهب اهل البیت (ع) ترسیم می نماید .

" آلفا رشید جالو" روزنامه نگار و دانشگاهی با بیان اینکه انتخاب حضرت علی (ع) به جانشینی حضرت محمد (ص) براساس دلائل نقلی و عقلی به اثبات رسیده است، گفت: اگر این حقیقت خوب تبیین گردد جای هیچ شک و تردیدی برای اصحاب عقل و منطق باقی نمی گذارد .

وی ضمن اشاره به برخی فضائل منحصر به فرد حضرت علی (ع) از جمله عدالت ، تقوی ، حکمت و دانش ، شجاعت ، مدیریت و... در بخشی از سخنان خود گفت: واقعه غدیر خم نقطه عطفی برای وحدت رهبری  بین نبوت و امامت برای انسانیت می باشد .

مداحی و قرائت شعر در وصف غدیر خم و فضائل حضرت علی (ع)  و همچنین پخش بخش هائی از سریال حضرت علی (ع) ، از برنامه های اين همایش بود .

 


١١:٠٧ - 1390/08/30    /    شماره : ٥٧٢٥٨٨    /    تعداد نمایش : ٢١٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 ننشست "قرآن مجيد، پيامبر اكرم(ص)، عقل، بيداری اسلامی و غدير خم" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 نمایش سریال «امام علی(ع)» در سیرالئون (خبر)
 آموزش قرآن کریم در سیرالئون (خبر)
 اردوی آموزشی دانشجویان مسلمان سيرالئون برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن ماه رمضان در سيرالئون (خبر)
 دوره دانش‌افزایی ائمه جمعه و جماعات سيرالئون پايان يافت (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران از رادیو SLBC سیرالئون (خبر)
 برگزاری همایش نقش رهبران دینی در رعایت اخلاق و در سيرالئون (خبر)
 همايش «جمهوری اسلامی ایران؛ 39 سال مقاومت و تلاش» در سيرالئون (خبر)
  بازدید رايزن فرهنگي ايران از مدارس امام صادق (ع) و شهيد بهشتي در سيرالئون (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سیرالئون» (خبر)
 آغاز پخش سریال  «ولایت عشق» در سیرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر فرهنگ و توریسم سیرالئون (خبر)
 برگزاري همايش « محمد(ص) پیامبر وحدت و بیداری» در سيرالئون (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با شخصيت‌‌هاي دانشگاهي سيرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي كشورمان در سيرالئون با شیخ تیجان سیلا (خبر)
 مراسم جشن عيد غدير خُم در خارج از كشور برگزار شد (خبر)
 برگزاري همایش شیرخوارگان حسيني در سیرالئون (خبر)
 نمايشگاه قرآن در آينه هنر در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار عفاف و حجاب در سيرالئون (خبر)
 مجری شیعه رادیو قرآن سیرالئون درگذشت (خبر)
 حال و هواي سيرالئون در روزهاي سوگ براي جانباختگان منا (خبر)
 تبيين جايگاه عيد قربان در راديو کالچار سيرالئون (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن كريم در سيرالئون (خبر)
 همايش «فلسطین در آئینه حقوق بشر» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همایش «پیامبر صلح و دوستی و خاندان هدایت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 اهالي سیرالئون سنی هستند اما امکان ندارد نام حسنین(ع) را روی دوقلوهای خود نگذارند (خبر)
 نشست دانشجويي انقلاب اسلامي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پيامبر (ص) و اهل بيت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 لغو جشن‌های کریسمس در سیرالئون (خبر)
 شیوه‌های سنتی آموزش قرآن در سیرالئون (خبر)
 ایران، همچنان امید سیرالئونی‌هاست (خبر)
 مصاحبه قزلسفلي رايزن پيشين فرهنگي ايران در سیرالئون با روزنامه استاندارد تایمز (خبر)
 اشک‌هاي سيرالئون برای قزلسفلی/ روایت رایزنی با مديريت جهادی (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت "جبريل سي سه"عالم بزرگ اسلامي سيرالئون (خبر)
 انجمن سازمان های اسلامی در سيرالئون تاسيس شد (خبر)
 آغاز سومین دوره کلاس های تقویتی ریاضیات و فیزیک در سيرالئون (خبر)
 برگزاري مراسم اعطاي گواهي پايان دوره آموزشي كامپيوتر در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقالات در خصوص معرفي شخصيت امام خميني (ره) در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 همايش" اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی "درسيرالئون (خبر)
 معرفي فرهنگ انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله " امام خمینی (ره) رهبر بزرگ جاودانی " در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 رادیو صدای قرآن واهل البیت(ع)سیرالئون يك ساله شد (خبر)
 تدريس دين و جهاني شدن در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 گراميداشت ايام الله دهه مبارك فجر در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آموزش دروس ریاضیات و فیزیک در دبیرستان امام صادق (ع)سيرالئون (خبر)
 برگزاري همايش جایگاه حیاتی وحدت در قرآن مجید در سيرالئون (خبر)
 برپايي مناسبت های اسلامی موجب بيداري و بصیرت جوامع اسلامي مي شود (خبر)
 بررسی عوامل و موانع وحدت در سیرالئون (خبر)
 دوازده ربيع الاول در سيرالئون تعطيل رسمي است (خبر)
 وحدت رمز عزت و عظمت مسلمین است (خبر)
 حضرت عیسی مسیح (ع) همه چیزش معجزه بود (خبر)
 همايش "نقش و جایگاه زن در اسلام"درسيرالئون (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران عضو ويژه هيات امناي يكصد مسجد سيرالئون (خبر)
 "فاطمه" فراوان ترين نام در سيرالئون (خبر)
 جلوه های دموکراسی دراسلام به مراتب بهترمطرح شده است (خبر)
 مشاركت رايزن فرهنگي ايران درآئین سنتی برداشت برنج در سيرالئون (خبر)
 حقوق و جایگاه حیوانات در اسلام در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 همایش نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در سيرالئون (خبر)
 تسليت ائمه جمعه و جماعات سيرالئون در پي شهادت حجت الاسلام والمسلمين انصاري (خبر)
 عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني در سيرالئون (خبر)
 پايدارى در راه عقيده از اصول شيعيان امام حسين (ع)است (خبر)
 دوره آموزشی عاشورا شناسی در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 کارگاه آموزشی دانش افزائی درسيرالئون برگزار شد (خبر)
 ایران الگوی دمکراسی و حکومت مردم سالاری حقیقی در جهان است (خبر)
 استقبال بي سابقه مردم شهر لونسار سيرالئون از رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 تدريس نهج البلاغه در دانشکده اسلامی فریتاون سيرالئون (خبر)
 همايش بررسی ابعاد سازنده انتخاب شایسته ترین گزینه تاریخ درغدیرخم در سيرالئون (خبر)
 معرفی غدیر خم به عنوان روز سرنوشت در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 كارگاه آموزشي غدير شناسي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 تشريح پيام ها و درس هاي عيد قربان در سيرالئون (خبر)
 انتشار پيام مقام معظم رهبري به كنگره حج در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تشريح انديشه هاي اخلاقي و تربيتي حافظ شيرازي در سيرالئون (خبر)
 وفادار ترین ذوج جهان ، الگوی کامل برای بشریت (خبر)
 رژيم صهيونيستي هرگز به قوانين بين‌المللي پايبند نبوده است (خبر)
 تشريح جايگاه حج در انديشه مولانا در برنامه زنده رادیو فرهنگ سیرالئون (خبر)
 بررسی "فرهنگ ، مناسک و اهداف انسان ساز حج" در سيرالئون (خبر)
 بازديدسه ساعت مشاور رئيس جمهورسيرالئون از نمايندگي فرهنگي كشورمان (خبر)
 انتشار ويژه نامه حضرت امام رضا(ع) در سيرالئون (خبر)
 تبيين"ضرورت دشمن شناسی بر اساس معارف قرآن مجید و اهل البیت (ع)" در سيرالئون (خبر)
 مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري کارگاه آموزشی امام شناسی در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله" امام صادق (ع) بنیانگذار دانشگاه اسلامی بین المللی"درسيرالئون (خبر)
 معرفي شخصيت ابوعلي سينا در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 معرفي ابعاد شخصيت ديني و علمي و آثار علامه مجلسي در سيرالئون (خبر)
 اعطاي كتاب به مناسبت " روز جهانی مساجد "و بزرگداشت علامه مجلسی در سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "الهيات اسلامي" و "اخلاقيات اسلامي" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 اجراي طرح اطعام و اكرام در سيرالئون (خبر)
 "جایگاه حضرت خدیجه (س) در تقویت و توسعه اسلام" در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 اهداء پنجاه جلد نهج البلاغه و كتاب "امام علي (ع) صداي عدالت انساني" به خبرنگاران سیرالئوني (خبر)
 ترویج فرهنگ قرائت دعای جوشن کبیردر سيرالئون (خبر)
 رقابت 200 حافظ و قاری سیرالئونی در مسابقات قرآني (خبر)
 نشست "بیداری اسلامی و آزادی قدس و قدس محور وحدت" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برپای نخستین ضیافت افطاری ویژه ائمه جمعه و جماعات سیرالئون (خبر)
 بررسی آراء و اندیشه های شهید مطهری در دانشگاه فورابه سیرالئون (خبر)
 تشريح ابعاد سازنده روزه توسط رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 بررسی آسیب ها وعوامل کاهنده ارزش روزه ىر خطبه های نماز جمعه سیرالئون (خبر)
 برگزاري نشست" انتظار، بیداری و توسعه "در سيرالئون (خبر)
 بررسي اندیشه های شهید مطهري با فيلسوفان غربي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله "یاد مردی که اندیشه و تفکر او خط سیر تاریخ را عوض نمود" در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "شناخت صحيفه سجاديه" در سيرالئون (خبر)
 پايان پنجمین دوره کارگاه های آموزشی کامپیوتر در سيرالئون (خبر)
 همایش"جایگاه امام خمینی (ره) در توسعه علوم دینی ، بیداری و وحدت امت اسلامی "درسيرالئون (خبر)
  تشريح اهداف و پيام هاي مبعث از نگاه حضرت علي(ع) در سيرالئون (خبر)
 مراسم اعتکاف در مسجد مرکزی فریتاون سيرالئون برگزارشد (خبر)
 همايش "حضرت علی (ع) مظهر عدالت ، بیداری و حقوق بشر" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله «نقش دانشمندان ايراني در گسترش مطالعات اسلامي» در سيرالئون (خبر)
 مسلمانان تحولات و حركت های انحرافی زمان خود را بشناسند (خبر)
 برگزاري کارگاه های آموزشی رايانه در سيرالئون (خبر)
 بررسی عدالت اجتماعی در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آشنا سازی فرهنگ نوروز در رایزنی فرهنگی ايران در سيرالئون برای فرهیختگان (خبر)
 انتشار مقاله هاي نوروزي در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 انتشار و پخش پيام نوروزي مقام معظم رهبري در سيرالئون (خبر)
 اهدا كتاب به مدرسه امام صادق(ع) در سيرالئون (خبر)
 برگزاري كارگاه دانش افزايي معلمان سيرالئون (خبر)
 نقش اعتقاد به معاد در زندگی دنيوی (خبر)
 بررسي جايگاه زن در نظام جمهوري اسلامي ايران از سوي مطبوعات سيرالئون (خبر)
  تدريس "شناخت اسلام" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 رادیوی قرآن در سيرالئون راه اندازي شد (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تحقق جامعه عدل جهانی است (خبر)
 برگزاري همايش "انقلاب اسلامی ، رسالت پیامبر اکرم (ص) و بیداری اسلامی"در سيرالئون (خبر)
  بررسی جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی ، عوامل و موانع آن درسيرالئون (خبر)
 تشريح برنامه هاي ايام دهه مبارك فجر درسيرالئون (خبر)
 اكثــريت بي‌ادعــا (خبر)
 انتشارمقاله " شیعه و سنی متحد هستند"درسيرالئون (خبر)
 همايش "جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی"در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 انعکاس اهميت بيداری اسلامی از دیدگاه آيت الله خامنه‌ای در مطبوعات سیرالئون (خبر)
 همايش "درس های سازنده از میراث و آموزه های حضرت محمد(ص) " (خبر)
 ارائه درس تاريخ اديان براي اولين بار در دانشكده اسلامي فريتاون سيرالئون (خبر)
  برگزاري همايش نقش امام حسین (ع) در حفظ سنت پیامبر اکرم (ص) درسيرالئون (خبر)
 همايش " نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در حفظ و ضمانت سنت پیامبر اکرم (ص)" (خبر)
 ایران الگوی بسیار مناسبی برای کشورهای اسلامی در حال توسعه می باشد (خبر)
 تمجيد سفير جديد كشورمان از فعاليت هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 ایران زمینه تعامل مسالمت آمیز بین پیروان ادیان الهی را فراهم نموده است (خبر)
 انتشارمقاله" حقیقت و ماهیت انقلاب امام حسین(ع)"درمطبوعات سيرالئون (خبر)
 مراسم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی (ع) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله " محرم ، ماه عزاداری " در روزنامه استاندارد تایمز سیرالئون (خبر)
 همايش جايگاه قيام كربلا و بزرگداشت روز علي اصغر (ع) در سيرالئون برگزارمي شود (خبر)
 مراسم جشن عيد غدير برگزار شد (خبر)
 همايش "غدیر خم شایسته ترین انتحاب" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " غدير خم و شايسته ترين انتخاب " در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 کمیته امداد امام خمینی(ره) در سیرالئون تحولات بنیادیني ایجاد کرده است (خبر)
 محكوميت گسترده فيلم موهن توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص)درسيرالئون (خبر)
 پیامبر اکرم(ص)محبوب ترین انسان هاست (خبر)
 نقش مربیان در برقراری صلح، وحدت و بيداری اسلامی در سيرالئون بررسی شد (خبر)
 برگزاري مراسم ویژه علمی و آموزشی درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه امام صادق (ع) در توسعه علم و دانش سيرالئون (خبر)
 بازتاب كامل بيانات مقام معظم رهبري در اجلاس عدم تعهد دررسانه هاي سيرالئون (خبر)
 بصیرت راه نجات و ضروری ترین نیاز مسلمانان است (خبر)
  اهداي بیش از دویست جلد كتب اسلامی به كتابخانه هاي شهرستان بو در سيرالئون (خبر)
 برگزاري بزرگداشت ابوعلي سينا در سيرالئون (خبر)
 " رابطه بیداری اسلامی ، فرهنگ رمضان و حمایت از آزادی قدس امتحان الهی " (خبر)
 ابراز همدردی سیرالئونی ها با ایران (خبر)
 رقابت بي سابقه دويست حافظ ، قاري و مترجم قرآن مجيد در سيرالئون (خبر)
 برگزاري ميلاد امام حسن (ع) در سيرالئون (خبر)
  رشد حیاء و عفت از آثار معنوی و دنیوی روزه است (خبر)
 اتحادیه مدارس اسلامی تحت حمایت ایران در سیرالئون تاسيس مي شود (خبر)
  بررسي فرهنگ ماه رمضان و ابعاد سازنده روزه در توسعه همه جانبه انسان درسيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره تخصصی علمی " انتظار ، بیداری و توسعه جوانان "درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه منجی عالم بشريت در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 نشست " انتظار و توسعه " در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برنامه هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون اعلام شد (خبر)
 برگزاري كنفرانس نقش اطلاعات حرفه ای در توسعه فرهنگی سیرالئون (خبر)
 تنها راه نجات بشر تمسک به فرهنگ و معارف اهل البیت (ع) است (خبر)
 کمک های خارجی منجر به توسعه یک کشور نمی شود (خبر)
 تبیین ره آوردهای بعثت پیامراکرم (ص) و وظایف مسلمانان درسيرالئون (خبر)
 همايش "اندیشه های بیدار کننده و ماندگارامام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 بازتاب گسترده مراسم سالگرد ارتحال امام در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 اعتكاف دانشجويان دانشكده اسلامي فريتاون (خبر)
 حضرت علی (ع) به همه انسان ها تعلق دارند (خبر)
 انتشار شعردر وصف حضرت علي (ع)در روزنامه سلون تايمزسيرالئون (خبر)
 همایش " اندیشه های بیدارکننده و ماندگار امام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 همایش "اندیشه های بیدارکننده امام خمینی راهي برای توسعه" (خبر)
 ترويج فرهنگ اهل بيت(ع)، حلال مشكلات جوامع است (خبر)
 مراسم سالگرد آزادی جنوب لبنان در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 حضرت فاطمه (س) سرمشق کامل زنان در همه اعصار است (خبر)
 همايش «فاطمه، سرمشق زنان و منشاء بیداری» (خبر)
 مقالات تخصصي با محوريت شخصيت صديقه طاهره (س) (خبر)
 مقاله ای تحت عنوان " فاطمه ، فاطمه است " (خبر)
 همايش« فاطمه زهرا(س) الگوی ماندگار،منبع معرفت، بصیرت و بیداری برای زنان درهمه عصرها» (خبر)
 معلمان همواره درتاریخ ایران مورد احترام بوده اند (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت مقام استاد شهيد مطهري وروز معلم در سيرالئون (خبر)
 همايش حضرت فاطمه (س) و بیداری و تحول درسيرالئون برگزارشد (خبر)
 کلاس های درس شناخت اسلام «دانشگاه فورابه» (خبر)
 نشست ابعاد جهانی شخصیت سعدی (خبر)
 رئيس انجمن دوستي ايران و سيرالئون درگذشت (خبر)
 معرفي شخصيت «عطار نيشابوري» در روزنامه‌هاي سيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره كارگاه آموزشي رايانه در سيرالئون (خبر)
 چاپ مقاله نوروز باستاني در روزنامه‌هاي سیرالئون (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران در سیرالئون با روزنامه «استاندارد تایمز» (خبر)
 جشن ميلاد حضرت زينب در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انعكاس پیام نوروزی مقام معظم رهبري در رسانه های خبری سیرالئون (خبر)
 معرفی ابعاد سازنده ، آداب و رسوم و میراث فرهنگی نوروز (خبر)
 دومين کارگاه "اسلام، رسانه های خبری و توسعه" برگزار شد (خبر)
 خدمات دين اسلام به زنان،غير قابل چشم پوشي است (خبر)
 اهداي جایزه بزرگ 2012 «بولیوار» به رئيس جمهور ايران (خبر)
 نشست بررسي تقويت بسترهاي اعتقادي مسلمانان (خبر)
 كلاس ايران شناسي در دانشگاه «فورابه» سيرالئون برگزار شد (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.