English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي:

رايزن هاي فرهنگي سرمايه‌هاي كشورمان را در جهان به گردش درآورند

 محمدباقر خرمشاد گفت: رايزن‌هاي فرهنگي مظهر جمهوري اسلامي ايران هستند، و از جمله‌ي وظايف آنان اين است كه سرمايه‌هاي راكد كشورمان در اقصي نقاط جهان را به سرمايه‌هاي در گردش تبديل كنند.

به گزارش خبرنگار اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، محمدباقر خرمشاد صبح امروز 15شهريورماه در نهمين هم‌انديشي نمايندگان فرهنگي در خارج از كشور با بيان اينكه مطالبي مدون پيرامون اسلام سياسي در حال حاضر در كشور وجود ندارد، افزود: اين در حالي است كه در جهان ما را با عنوان ترويج دهنده اسلام سياسي مي‌شناسند.

وي گفت: ما بايد جايگاه‌مان را چه در سطح جهان و چه در داخل كشور تثبيت كنيم و بدانيم كه اين مهم در گرو عملكرد مفيد ما است.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با بيان اينكه ما بايد با برنامه‌ريزي، سرمايه‌هاي راكد خود را به سرمايه‌هاي در گردش تبديل كنيم، گفت: در طول 30 سال گذشته كشور ما در عرصه‌هاي مختلف سرمايه‌گذاري كرده است كه بسياري از آن‌ها به شكل سرمايه‌هاي راكد در نقاط مختلفي از جهان درآمده است و حال كه دهه چهارم انقلاب است و اين دهه به عنوان تمدن نوين ايراني اسلامي نام گرفته است يكي از كارهاي يك رايزن فرهنگي استفاده از سرمايه هاي راكد كشور و فعال كردن افرادي كه در كشورهاي مختلف نسبت به ايران گرايش دارند است.

خرمشاد با بيان اينكه پديده تمدني در حال وقوع است، اظهار كرد: رايزنان فرهنگي، مظهر جمهوري اسلامي هستند.

بنا بر اين گزارش در ادامه آيت‌الله مقتدايي رييس حوزه علميه قم، به ايراد سخناني پرداخت كه در ادامه آن خرمشاد اظهار كرد: اميدواريم كه ما بتوانيم از همه ظرفيت‌هاي حوزه در جهت پيشبرد اهداف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي بهره بگيريم.

وي همچنين پس از آنكه تعدادي از رايزن‌هاي فرهنگي كشورمان در اين جلسه به اظهارنظر و بيان پيشنهادات خود در جهت هر چه بهتر شدن فعاليت‌ حوزه‌هاي علميه در خارج از كشور پرداختند، خطاب به آيت‌الله مقتدايي اظهار كرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در چهار معاونت و حوزه رياست خود آماده انعقاد تفاهمنامه‌اي جامع و كاربردي با مركز مديريت حوزه‌هاي علميه كشور است و اين آمادگي را نيز دارد كه هر سه ماه يكبار ميزان اجرايي شدن آن را ارزيابي كند.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گفت: همچنين ما اخيرا مجوز استخدام 50 نفر نيروي كارشناسي ارشد به بالا را اخذ كرده‌ايم كه در اين زمينه مي‌توان فضلايي را كه آمادگي خدمت در حوزه‌هاي فعاليت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي را دارند دعوت كرد تا در اين زمينه در اولويت قرار گيرند.

خرمشاد اظهار كرد: ما در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ديپلماسي هيات علمي تدوين كرده‌ايم تا به وسيله آن افرادي را كه مسلط به طرح مباحث گوناگون در خارج از كشور هستند را بتوانيم بدين وسيله به خارج از كشور جهت برگزاري ميزگرد، مصاحبه مطبوعاتي و سخنراني اعزام كنيم و اميدواريم كه در اين عرصه بتوانيم بانك جامعي را نيز فراهم آوريم.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با بيان اين‌كه ما ديپلماسي مرجعيتي را نيز تدوين كرده‌ايم كه بر اساس آن قرار است جناب آقاي آيت‌الله سبحاني در كشور سودان و نيز آيت‌الله مكارم شيرازي در شبه قاره حضور يابند، گفت: ما آمادگي داريم تا با شناسايي كرسي‌هاي اسلام‌شناسي در دانشگاه‌هاي مختلف جهان از استاداني كه مي‌توانند در اين دانشگاه‌ها فعال شوند بهره ببريم.

وي گفت: همچنين ما در خصوص بودجه اعزام مبلّغ با 50 درصد افزايش روبرو بوديم كه در اين عرصه بايد گفت "مبلّغ مقيم" براي ما از اهميت بسيار بالايي برخوردار است.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با بيان اينكه يكي از اقداماتي كه ما در دست انجام داريم اين است كه هزار جزوه كوچك در هزار عنوان به 10 زبان دنيا در موضوعات مختلف ديني و فرهنگي به چاپ برسانيم، گفت: در اين عرصه نيز حوزه علميه قم مي‌تواند همراه و همكار ما باشد.

وي با بيان اينكه اميدواريم تا سال آينده تعداد بسياري از اين اقدامات به نتيجه برسند، گفت: برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي نيز از جمله ديگر فعاليت‌هايي است كه فضلاي حوزه مي‌توانند در برگزاري آن‌ها ما را ياري كنند و چند نفر را براي برگزاري اين كارگاه‌ها در كشورهاي مختلف به ما معرفي كنند.

وي گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و حوزه علميه در اين عرصه آمادگي كامل دارند ولي آنچه كه بحث را به نتيجه مي‌رساند، پيگيري است.


١٦:٥٩ - 1390/06/15    /    شماره : ٥٦٩٠١٠    /    تعداد نمایش : ١٧١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 رايزنان فرهنگي پرچمداران فرهنگ انقلاب اسلامي هستند (خبر)
 بيداري اسلامي حتي غيرمسلمانان را هم به ميدان آورده است (خبر)
 دغدغه امروز نظام استفاده حداکثری از فرصت ها است (خبر)
 تصويري جديد از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به مردم ارائه مي دهيم (خبر)
 لزوم طبقه‌بندی مفاهيم اسلامی با توجه به سطح مخاطبين (خبر)
 فرياد امام خميني(ره) بازتاب مهم و مثبتي در جهان اسلام داشت (خبر)
 شناساندن چهره واقعي تمدن ايراني-اسلامي به جهانيان از اهداف ما است (خبر)
 كتابخانه ملي با همكاري نمايندگان فرهنگي خارج از كشور سرمايه هاي نظام را به كشور باز مي گرداند (خبر)
 معرفي انقلاب اسلامي و شخصيت امام راحل(ره) اولويت كاري رايزنان فرهنگي باشد (خبر)
 غلبه بر فضاي فكري عالم، رمز موفقيت در نبرد فرهنگي در جهان است (خبر)
 رايزنان فرهنگي ايران ، ‌بازوان توانمند وزارت امور خارجه هستند (خبر)
 گفته امام خميني (ره) مبني بر سرنگوني رژيم هاي غربي محقق شد (خبر)
 بيداري اسلامي آينده بسيار روشني دارد (خبر)
 بيداري اسلامي خاموش شدني نيست (خبر)
 فيلمهاي سينمايي با موضوع بيداري اسلامي توليد مي شود (خبر)
 بيداري اسلامي منوط به تحكيم هويت اسلامي در جهان است (خبر)
 ايجاد نهادهاي فرهنگي در جهت توسعه فرهنگ اسلامي مهمترين هدف است (خبر)
 تأسيس كرسي هاي زبان فارسي و پژوهشكده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 مردم در كشورهاي منطقه با گرفتن امور به دست خود تمدن اسلامي را شكل مي دهند (خبر)
 سخنراني وزير اطلاعات در نهمين هم انديشي نمايندگان فرهنگي ايران درخارج ازكشور (خبر)
 تربيت نيروي انساني و مديريت دانش از نيازهاي سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامي است (خبر)
 حركت بيداري اسلامي متأثر از باورهاي ناب امام خميني(ره) است (خبر)
 روند بيداري اسلامي به سمت تكامل در حركت است (خبر)
 ديدار و تفاهم رايزنان فرهنگي با وزير علوم تحقيقات و فناوري (خبر)
 رسالت سنگيني براي كمك به بيداري اسلامي بر دوش ايران است (خبر)
 بيداري اسلامي براي پايداري نيازمند تمدن نوين اسلامي است (خبر)
 بيداري اسلامي وظيفه خطيري بر دوش رايزنان فرهنگي مي گذارد (خبر)
 همفكري رايزنان فرهنگي ايران در خصوص بيداري اسلامي (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.